Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56202) axlfsi válasza hozelujiz (#56201) üzenetére


axlfsi
veterán

Nekem is ugyanez a szerkezet (csak nem Aldi-s Medion). Ajanlom batran. 55XF volt rajta, most atadta helyet az uj TV-nek. Jol mozgathato, forgathato, dontheto, stabil, massziv fali konzol.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#56203) Duppy válasza axlfsi (#56192) üzenetére


Duppy
kezdő

Ez nem az?

(#56204) Aaron14 válasza hozelujiz (#56201) üzenetére


Aaron14
őstag

Koszonom szepen!

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#56205) kolosszus87


kolosszus87
senior tag

Állítólag decemberben fog jönni egy stabil frimware az XH90 szériához. Nagyon remélem mert már a visszaküldés határán vagyok, tegnap este youtube-ozás közben fagyott ki és indult újra, de most valami igen sokáig tartott, percekig se-kép se hang csak sötétség, semmilyen gombra nem reagált mire nagy nehezen újraindult.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56206) modflow válasza kolosszus87 (#56205) üzenetére


modflow
veterán

Amúgy ha kikapcsolom, akkor onnan villám gyorsan bekapcsol, nem úgy mint először, amikor bootol.

Emiatt kérdezem, hogy amikor kikapcsolom, akkor nyugodtan áramtalaníthatom? :F
Mert én este mindig lekapcsolom.

(#56207) modflow válasza modflow (#56174) üzenetére


modflow
veterán

Ezt tudja valaki?

(#56208) modflow


modflow
veterán

Alapvetően ugye érdemes mindent egy jó házimozi erősítőre kötni. Egy HDMI lép ki a rendszerből bele a TV-be. Igen ám de a TV-n 1 HDMI portot "csak" egy módba lehet állítani.....
Filmezéshez más beállítások kellenek mint játékhoz.

Ehhez azt írták nekem:
"Már elérhető ez az automatikus váltás ALLM néven, többek közt a szóban forgó XH90 Sony is kapott a flatpanels szerint rá fw frissítést"

Most komoly, hogy van ilyen?
Az előző hsz-em szerint egy HDMI-re még csak az SD és HDR se különül el.... :F

(#56209) axlfsi válasza kolosszus87 (#56205) üzenetére


axlfsi
veterán

... erdekes, amiket irtok tapasztalatokat, mert nalam (3 hete), amiota megvan a TV (55XH), soha nem volt semmilyen gondom, ... pedig ugyanaz a firmware van fent nalam is, az utolso. Ami csak azert aggaszto, mert ennyire nem lehet kulonbseg ket TV kozott, ahol ugyanaz a FW ... en mar akar HW-es hiabar is gyanakodnek.
((mondjuk, az is igaz, hogy nem allitgattam szejjel, szinte semmit; minden alapon, Xboxhoz Game mode, meg Netflix es IP TV megy rola alkalmankent). Soha nem fagyott, nem indult ujra.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#56210) Celtis válasza modflow (#56208) üzenetére


Celtis
veterán

Ha használsz CEC-et, akkor az erősítőn keresztül bekötött források a bemenet listában külön jelennek meg, hiába ugyanazon a HDMI porton keresztül kapcsolódnak. Csak feltételezem, hogy ez alapján a beállítások is külön tárolódnak.
Az élességet illetően ezt el tudom képzelni, hogy nem különbözteti meg az egyes módokat ugyanazon a bemeneten, de próbáld meg a fényerővel.

(#56211) modflow válasza Celtis (#56210) üzenetére


modflow
veterán

Eddig csak azt próbáltam, hogy médialejátszón sdr-en beállítottam egy fényerőt, és ugyan úgy megváltozott hdr tartalom esetén is. :F
Pedig nem kellene....

Az erősítő ugye HDMI3-ra megy eARC miatt.
Ott még csak azt vettem észre, hogy kiírta rá egyszer hogy Playstation 4, még külön extra menüt is hozott rá, majd médialejátszó esetén meg azt írta, hogy lejátszó.
Szóval valamit érzékel... majd megpróbálom a fényerővel tesztelni.

(#56212) winery


winery
aktív tag

Nekem pénteken érkezett a 55xh9096 , aznap frissítettem, a frissítés után, nyomtam egy gyári beállítások visszaállítását és nem indult újra . Egyedül ami fura ,ha bekapcsolom akkor néha , olyan mintha áramtalanították volna előjön az android felirat és úgy indul. Az előző androidos tévén nem így működött , illetve, ha ezután kapcsolom ki majd be akkor se jön a felirat.
Amúgy tetszik , jó tévé

[ Szerkesztve ]

(#56213) kolosszus87 válasza axlfsi (#56209) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Érdekes ez valóban, de örülj neki...Sokaknak meg kijött ez a dolog, lehet bizonyos beállítások is bejátszanak, nem tudom. Hardveres hibára azért nem gyanakodnék, mert csak frissítés óta megy ez a nyűg, ahogy külföldi fórumokon is a frissítés óta panaszkodnak rá. Sőt az USA-ban már kijött egy újabb frissítés múlt héten, és azt feltéve meg akiknek ilyen gondjuk volt azt írták, hogy megszüntette ezt a dolgot. Egy biztos, a Sony azt ígérte, hogy ki fog adni dec 31-ig egy stabil komolyabb firmware-t ami rendbeteszi a 4K120hz homályosságot és gondolom a bugokat is javítja. Nagyon remélem, hogy így lesz...

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56214) Celtis válasza modflow (#56211) üzenetére


Celtis
veterán

A TV felismerte, hogy HDR a tartalom? Amikor belépsz a kép beállítás menübe, akkor ott látnod kell egy HDR feliratot a felső sarokban. Ha nincs ott, akkor a beállítás sem lesz megkülönböztetve.

(#56215) kolosszus87 válasza winery (#56212) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Én nem állíttattam vissza a gyári beállításokat, de ma lehet megjátszom én is ezt, hátha megszünteti a problémát!

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56216) modflow válasza Celtis (#56214) üzenetére


modflow
veterán

Igen a menüben is írja, ill. infó gombra lent is.

Nálad jó?

[ Szerkesztve ]

(#56217) Piftuka válasza madle (#56181) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem bizony. :N

Mondd meg az eladónak, hogy fizetsz érte maximum 30.000 forintot. (Vagy annyit, amennyit nem sajnálsz, ha fél év + 1 nap múlva meghibásodik a tévéd, és kidobhatod elektronikai hulladéknak, vagy 150.000 forintért alaplapot/panelt/háttérvilágítást cseréltetsz benne.)

Hátha... :)

"Aquila non captat muscas."

(#56218) Quqesz válasza kolosszus87 (#56215) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Simán lépd meg! Tényleg van esélye, hogy megjavul, érdemes visszaküldés elött.

Winery
Ha látod bekapcsolaskor az android logot, akkor újraindult szinte biztos. Nézd meg a futási időt az mennyi(mint a telón úgy kell), nálam amúgy is 150-200 óra után újra indul. DE soha nem nézés közben vagy ki/be kapcsoláskor. 2 éves lesz a tv(jaj, az alap gari le is jár, de van még 3 év MM gari :Y szalad az idő).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#56219) mano42 válasza modflow (#56206) üzenetére


mano42
aktív tag

Olyankor nem kapcsol ki csak a kijelző és még pár egyéb funkció, például a WiFi. Pont mint egy okos telefonnál.

(#56220) DizzyP válasza kolosszus87 (#56205) üzenetére


DizzyP
csendes tag

A #56084 hozzászólásban lévő beállítások után nálam megszüntek a random újraindulások. Pedig nálam is elégg idegörlő volt már a dolog.

(#56221) modflow válasza DizzyP (#56220) üzenetére


modflow
veterán

És az mit is csinál magyarul? Mit állítunk át?

(#56222) kolosszus87 válasza DizzyP (#56220) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Ezeket a pontokat én is végig vettem, de nem oldotta meg. Viszont most megcsináltam a gyári visszaállítást, aztán utána vagy 2 órát nyomkodtam a youtube-ot, videókat néztem, stb. és nem csinálta azóta (pedig youtube-ozás közben eddig rendszeresen újraindult). Nem kiabálom el, de lehet megoldotta, meglátjuk, hogy a következő pár napban előjön-e a dolog.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56223) modflow válasza mano42 (#56219) üzenetére


modflow
veterán

Azaz ilyenkor áramtalaníthatom?
Nem szeretnék kárt tenni benne.

(#56224) mano42 válasza modflow (#56223) üzenetére


mano42
aktív tag

Nem ajánlott.

(#56225) modflow válasza mano42 (#56224) üzenetére


modflow
veterán

Ez tuti?

Mert egy 2015-ös villámcsapás óta, mindig áramtalanítom a TV-t is.

(#56226) Quqesz válasza modflow (#56225) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Aztán úgy jársz mint apósom, hogy az egyik áramba visszahelyezéskor kilőtte a tápot.....áram és túlfesz védelm is ajánlott....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#56227) Buckey válasza modflow (#56223) üzenetére


Buckey
senior tag

Inkább kapcsold ki. ;)
Button Mapper a barátod. Letöltöd és beállítod valamelyik gombra a kikapcsolást.

(#56228) DizzyP válasza modflow (#56221) üzenetére


DizzyP
csendes tag

Az első az a Hálózat és internet beállítások - otthoni hálózat beállítása - IP vezérlés - egyszerű IP vezérlés funkciónak a bekapcsolása. Ha jól tudom egyébként ez teszi lehetővé, hogy a TV hálózatról bekapcsolható legyen.
A második a Televíziózás - külső bemenetek - részletes beállítások - RS232C vezérlés kikapcsolása. Erre nem hiszem hogy az életben szükség lenne valamikor is. Maximum szerviznél, de az meg nem az én dolgom.

(#56229) modflow válasza Quqesz (#56226) üzenetére


modflow
veterán

A tv meg egyéb is egy APC túlfeszvédő elosztóban van, ezt szoktam este a kapcsolójával lekapcsolni.

Az mondjuk nem tudom mitől lehet, hogy néha a kapcsolónál mintha szikrázna egyet. :F

(#56230) modflow válasza DizzyP (#56228) üzenetére


modflow
veterán

Köszi

(#56231) Quqesz válasza modflow (#56229) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az jó, nekem is APC van.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#56232) Buckey válasza modflow (#56229) üzenetére


Buckey
senior tag

Mert nem a színuszhullám nulla átmenetében szakítod meg az áramkört.
Mint írtam, inkább kapcsold ki a TV-t.

(#56233) modflow válasza Buckey (#56232) üzenetére


modflow
veterán

Látom, csak nem tudok mi az a Button Mapper.
Magától nem tudom kikapcsolni, de valami appal meg igen? :F

(#56234) Celtis válasza modflow (#56229) üzenetére


Celtis
veterán

Én sem vagyok híve a rendszeres áramtalanításnak, mert a tápelvétel a fájlrendszernek, a táp ráadás meg a tápegységnek lehet egy felesleges pofon, de ettől függetlenül nem hinném, hogy lényeges kockázatot jelentene. A villámtól meg a protector fog megvédeni nem a kikapcsolás.

(#56235) Buckey válasza modflow (#56233) üzenetére


Buckey
senior tag

Igen, letöltöd a TV-n a Play áruházból, megnyitod, és a Leállítás-t (ha jól emlékszem) egy gombra beállítod (pl. Kikapcsológomb kétszer megnyomva). Így mikor bekapcsolod, olyan, mintha kihúztad volna a konnektorból, úgy kapcsol be.
És így ténylegesen ki is kapcsol, USB portok sem maradnak feszültség alatt.

[ Szerkesztve ]

(#56236) Borzasmackó válasza mano42 (#56224) üzenetére


Borzasmackó
újonc

Dehogynem !
Nekem is kikapcsolás után automatikusan áramtalanít az elosztó, így miden ami rávan kötve(PS4Pro+médialejátszó+erősítő ) árammentesen megy nyugovóra. :K :D

[ Szerkesztve ]

(#56237) mano42 válasza Borzasmackó (#56236) üzenetére


mano42
aktív tag

Semmilyen komplex OS-nek nem tesz jót a hirtelen kikapcsolás. Természetesen a hardverben nem tesz kárt de ha épp valami lényeges background task futása alatt történik akkor sérülhet az OS. Persze ideig óráig látszólag minden oké.

(#56238) modflow válasza Buckey (#56235) üzenetére


modflow
veterán

Köszi, kipróbálom majd.
De lehet akkor átdugom egy olyan aljzatba az elosztóban a TV-t, ami áram alatt marad lekapcsolt kapcsoló állás esetén is.

(#56239) modflow


modflow
veterán

Kedves Sony XH90 tulajok!

Készítettem egy excel táblázatot, ahová bepötyögtem a képi beállításokat, majd beírtam a nálam éppen használt értékeket.
Eddig két oszlop/beállításom van benne, normál kábeltévé és a számítógép.

Van kedvetek beleírni a saját beállításaitokat, hogy ezzel is segítsünk egymásnak a legjobb képminőség beállításában?

[ Szerkesztve ]

(#56240) Borzasmackó válasza mano42 (#56237) üzenetére


Borzasmackó
újonc

Tizenx éve így használom, semmi probléma a rendszerrel

#56238modflow
Minek ? :F

[ Szerkesztve ]

(#56241) TCr válasza modflow (#56239) üzenetére


TCr
veterán

Javaslok egy "nyitott" Google Drive linket is hozzá, ha már feldobtad a labdát.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#56242) winery


winery
aktív tag

Úgy látszik ez a mai nap Sony frissítés nap egyszerre jött a Playstationon 5 re és a tévére , kíváncsi leszek hogyan sikerült .

(#56243) modflow válasza TCr (#56241) üzenetére


modflow
veterán

Azt hogy kell?

(#56244) modflow válasza Borzasmackó (#56240) üzenetére


modflow
veterán

Mi minek?

(#56245) kolosszus87 válasza winery (#56242) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Melyik tv-re jött frissítés?

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56246) winery válasza kolosszus87 (#56245) üzenetére


winery
aktív tag

55xh9096 bocsi ,hogy nem írtam . :R

(#56247) TCr válasza modflow (#56243) üzenetére


TCr
veterán

A Google Drive-ban elhelyezed a létrehozott excel tábládat, majd megosztod itt annak az elérési útját.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#56248) Borzasmackó válasza winery (#56246) üzenetére


Borzasmackó
újonc

ZF9-re nem jött ?

#56244modflow
"De lehet akkor átdugom egy olyan aljzatba az elosztóban a TV-t, ami áram alatt marad lekapcsolt kapcsoló állás esetén is."
Erre írtam,hogy minek. Szerintem felesleges

[ Szerkesztve ]

(#56249) kolosszus87 válasza winery (#56246) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Valóban, most néztem a tv-n. 6.0414es verziójú frissítés megérkezett. Felrakásával várok egy picit, nehogy ez is valami bugos szar legyen... :D

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56250) Ronam válasza TCr (#56247) üzenetére


Ronam
addikt

Nem lenne egyszerűbb egy Google Sheets-be mindent bemásolni, és azt megosztani?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.