Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56651) karmaresz válasza Drakuf (#56648) üzenetére


karmaresz
senior tag

:Y
részvétem. :(
legközelebb írd, ha csak 18 éven felülieknek való! :D

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56652) da. válasza Drakuf (#56648) üzenetére


da.
tag

aaaaztakva... :( részvétem!
nekem hétfőn jön xf9005, remélem nem 3D-s lesz. egy TCL-t küldtem vissza 2 hete, nem szívesen szórakoznék tovább ezzel a TV vásárlással...

[ Szerkesztve ]

(#56653) kolosszus87 válasza Drakuf (#56648) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Az úgy fincsi...rendesen megnyomták azt a tv-t...

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56654) karmaresz


karmaresz
senior tag

Van a Sony android tévéknek bármi, az LG oled tévékhez hasonló info bar-ja az aktuális paraméterekről?

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56655) Drakuf válasza kolosszus87 (#56653) üzenetére


Drakuf
tag

Nem értem, hogy hogyan történhetett a dolog, mert a csomagoláson semmi külsérelmi nyom nem volt látható. :( Mindenesetre elvileg jövő héten hozza emag az "újat". :))

[ Szerkesztve ]

(#56656) Kispósi


Kispósi
aktív tag

Üdv!

Van egy KD55XF9005 amire most felraktam a HorizonGo-t.
Egyik gondom, hogy telepítés után nem találom az alkalmazások között. Ezt mindig telepíteni kell és úgy indul el?
A másik gondom, hogy nem tudok hogy belépni, mert billentyűzet nem jön fel. Egerem van de bill nincs, anélkül esélytelen a bejelentkezés? Próbáltam telefonról appokon keresztül de billentyűzetet azon kersztül sem sikerült felhoznom. Valakinek van erre megoldása?

Köszi előre is!

(#56657) dy_nmq válasza Kispósi (#56656) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

nekem is volt ilyen nem jon fel a billentyuzet para, ha kihuzod az egeret(meg esetleg mas egyeb usb-s cuccot) akkor se jo? plusz a beallitasokban erdemes ellenorizni hogy a gboard legyen a beviteli "eszkoz".

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#56658) Kispósi válasza dy_nmq (#56657) üzenetére


Kispósi
aktív tag

Meg is vagyok! Köszi! Egér vevőjét ahogy kihúztam már felugrott a bill. :C
Most már csak a menübe kellene belevarázsolni valahogy

[ Szerkesztve ]

(#56659) nismoka válasza Kispósi (#56658) üzenetére


nismoka
addikt

Sideload launcher [link]

[ Szerkesztve ]

(#56660) matt22 válasza Peathee (#56645) üzenetére


matt22
tag

Tavaly nyáron az ünnepi szezonra ígérték, ami végülis igaz volt, mivel évszámot nem mondtak :C
Az viszont dicséretes hogy a Dolby Vision és az Atmos is működik benne!

(#56661) da.


da.
tag

sziasztok, megérkezett a 65XF9005.
felállítottam, még nem kapcsoltam be.
az normális, hogy kicsit hátrafelé dől a képernyő? alatta vízszintes a tv állvány, de a tv dől hátra. ami nekem különösen nem jó, mert így is kicsit magasabban van a kelleténél. inkább lefelé nézne, ja már nem függőleges. :)

nyilván nem probléma kicsit kitamasztani hátul, csak hogy ez normális így, vagy képes voltam rosszul feltenni a lábakat?

köszi

(#56662) nismoka válasza da. (#56661) üzenetére


nismoka
addikt

Ez így normális.

(#56663) kolosszus87 válasza da. (#56661) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Normális, 65 XH90-em van az is dől enyhén hátra a lábain...

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56664) saeed8 válasza da. (#56661) üzenetére


saeed8
csendes tag

Nekem is XF9005 van és az is hátrafelé dől.

(#56665) DonDennis


DonDennis
senior tag

Falra velük és oda dől ahova akarod :D

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#56666) Celtis válasza da. (#56661) üzenetére


Celtis
veterán

Nem csak normális, hanem szándékosan így van tervezve.

(#56667) mihaly13 válasza DonDennis (#56665) üzenetére


mihaly13
tag

Már 8 év óta minden tévém a falon van és nagyon jól muzsikálnak és a Sony-n van egy opció hogy a falra ! A 49XH9505-s nagyon jól mutat a falon ! És oda a kisgyerek sem ér el !

(#56668) salapp válasza saeed8 (#56664) üzenetére


salapp
addikt

Japán kiccsalád tévézési szokásaihoz tervezve...És ez nem vicc.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#56669) da.


da.
tag

kösz a visszajelzéseket.
hát nekem ez nem praktikus, de akkor inkább nem döntöm előre. :)

(#56670) troll81 válasza da. (#56661) üzenetére


troll81
addikt

Tedd falra nekem is ott van és jó 110 az alja... A kisfiam miatt :D

(#56671) Quqesz válasza da. (#56669) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A régi Sharp tv-m meg előre dől picit...10 éve.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#56672) da. válasza troll81 (#56670) üzenetére


da.
tag

így is több mint 4 méterre ülünk tőle, ha felteszem már majdnem 5m lenne. :/

(#56673) modflow válasza karmaresz (#56654) üzenetére


modflow
veterán

Ez engem is érdekelne, mert az hogy 4K HDR az kicsit kevés infó....

(#56674) troll81 válasza da. (#56672) üzenetére


troll81
addikt

Uhh oda simán 85colt vettem volna. :R

(#56675) Alfie1


Alfie1
csendes tag

Sziasztok, üzembe helyeztem a KD75 XH9005 tv-t. Annyi gondot észlelek, hogy a külső vinyót, nagyon-nagyon nehez olvassa be. A 10 éves samsung tv pillanatok alatt beolvassa. Nem értem a dolgot. Van valami ötleteket, hogyan lehet ezen változtatni?
Másik kérdés, miután nehez beolvassa a tartalmat, hogyan tudok feliratot a filmhez adni? Azt megtaláltam, hol van a felirat gomb, de ott csak default nyelvek jönnek fel, nem az srt a vinyóról.

(#56676) Celtis válasza Alfie1 (#56675) üzenetére


Celtis
veterán

Felejtsd el a gyári lejátszót. Telepíts Kodit.

(#56677) Alfie1 válasza Celtis (#56676) üzenetére


Alfie1
csendes tag

köszi, működik

(#56678) da.


da.
tag

hát az van, h kvajo ez az xf9005. 2-3 hete küldtem vissza c715 TCL-t, ez sokkal jobban tetszik (persze 150nel dragab is)
de elég nehezen teszem túl magam azon, h hanyatt van döntve. nyilván 1st world probem... de hátha van rá vmi kulturált megoldás (nem konzol).

(#56679) karmaresz válasza da. (#56661) üzenetére


karmaresz
senior tag

Nagyon enyhén, kb 1 fokot nálam is dőlt hátrafelé az Xh900. Nekem úgy tűnt, hogy kicsit megmozgatva a lábakat, be tudtam állítani függőlegesre, de most nem tudom megmondani, mert egy nap után tartókonzolra került. Csak a tesztelésig tartottam a gyári talpán.

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56680) modflow


modflow
veterán

A médialejátszó közvetlenül az AV-vevőhöz csatlakozik, onnan megy a kép a TV-re.

Amikor elindítok egy filmet, megnézem, majd visszatérek a tévéadáshoz a hang mindig eltűnik.
Bármit is csinálok, a TV-n nincs hang.
Ebben az esetben csak az újraindítás segít.

Találkozott már valaki ezzel a hibával?

[ Szerkesztve ]

(#56681) da. válasza karmaresz (#56679) üzenetére


da.
tag

4 fokot dől hátra. és sajnos szándékosan, mert arra számítottak, h alacsony állványra teszi az ember..
https://www.sony.co.uk/electronics/support/articles/00166676
hát nemtom. ha hagyták volna egyenesen, akkor mindenkinek jó lenne. így van akinek jó, nekem meg rossz. :)

[ Szerkesztve ]

(#56682) #16820480 válasza da. (#56678) üzenetére


#16820480
törölt tag

Esetleg vehetsz hozzá olyan VESA tartót, ami nem falra szerelős, hanem egy talp, csak hátra csavarozod fel (biztos van olcsóbb is, csak most hirtelen ezt találtam).

(#56683) Joshi válasza modflow (#56680) üzenetére


Joshi
titán

CEC és hasonló baromságokat kikapcsoltad?

(#56684) modflow válasza Joshi (#56683) üzenetére


modflow
veterán

A TV-n vagy az erősítőn?

Olyan, mintha a TV a hang menüben átváltana a TV-hangszóró -ról Audiorendszer -re és nem tudna visszaváltani, ezért nincs hang....
De ugye én el se váltom a TV hangszóróról, mert a lejátszó direktbe tolja a hangot erősítőre.

[ Szerkesztve ]

(#56685) Celtis válasza Joshi (#56683) üzenetére


Celtis
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#56686) Celtis válasza modflow (#56684) üzenetére


Celtis
veterán

Nem is szabad visszaváltania.

(#56687) karmaresz válasza da. (#56681) üzenetére


karmaresz
senior tag

Az enyém ennyit biztos nem dőlt. 4 fok azért az már szembetűnő. Igaz, a két modellnek a tartólába is egészen más.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56688) ginola válasza da. (#56681) üzenetére


ginola
addikt

Miért nem raksz alátétet a láb hátsó részéhez. XF9005 esetén elég egy 3 mm-es és egyenes a képernyő.

(#56689) saeed8 válasza da. (#56678) üzenetére


saeed8
csendes tag

Az elején engem is zavart ez a dőlés, de már fel sem tűnik. Pedig rá tudok fagyni dolgokra.
De ha téged ennyire zavar, én biztos a lábak hátsó része alá tennék valami kis kiemelőt.
Valami kis, nem túl vastag, nem túl széles, hosszúkás kevésbé feltűnő valamit ami alig észrevehető.
Ha otthon nincs is, barkács árúházakban biztos, hogy akad valami :)

(#56690) modflow válasza Celtis (#56686) üzenetére


modflow
veterán

:F

Ezt nem értem.
Ha eARC hangot használnék nyilván nem váltogat magától, de ebben az esetben nem megy hang TV-re.
A saját hangja meg mégis eltűnik....

(#56691) da.


da.
tag

re ginola & saeed8,
egyértelműnek tűnik ez a megoldás, de ez esetben a talp nem fekszik fel, csak a (megemelt) hátsó és az első pontján áll. de lehet hogy ez nem lenne probléma. egyelőre várok, hátha megszokom. :)

(asszony épp a crown-t nézi sima fhd-ban, hát elég jól néz ki így is)

(#56692) Joshi válasza modflow (#56684) üzenetére


Joshi
titán

"A TV-n vagy az erősítőn?"
Mindenhol, de ha szopatni akarod magadat akkor használd ezeket a ficsöröket egészséggel. :DDD ;]

(#56693) modflow válasza Joshi (#56692) üzenetére


modflow
veterán

De ha a CEC és hasonló baromságokat kikapcsolom, akkor hogy lesz hang az erősítőn a másik 3 eszköz -esekében, amelyek közvetlenül a TV HDMI portjaihoz csatlakoznak?

Pontosan milyen funkciók kikapcsolására gondolsz?

(#56694) attis81


attis81
csendes tag

Üdv tegnap be lett nyomva a55xf9005 tv kijelzője :F fekete csík a panel közepén 3cm szélesen, sokkot kaptam. Főleg hogy párom volt csak otthon azt sem tudjuk hogy történt elvileg letörölgette a tv-t . Kell helyette valami imádtam , talán a biztosítónál lehet valamit intézni holnap kiderül. Kérdés euronics ba 55xf9005 280 ezer van a legközelebbi üzletbe , vagy 55xh9069 media marktba 315 csak online van meg ahogy nézem már nem sok , az új xh tudja azt mint a régi képben ? Okos funkciók nem szamitanak. Mindenben tökéletes volt az xf :R . Szívem szerint már reggel mennék az xf-ért, csak bennem van ha már ez történt, mégis csak 2020-as az xh, vajon van e olyan mint az előd, ha igen, jobb e annyival, nincs közeli üzletben megnézni nem tudom. Annyira imádtam szétvet a düh. Valamit ma vennem kell.

(#56695) karmaresz válasza attis81 (#56694) üzenetére


karmaresz
senior tag

Húú, ez nagyon rosszul hangzik. Részvétem. :(
Konkrét fekete csík, ahol semmilyen tartalom nem jelenik meg?
Mivel esett neki párod?

Magam részéről személyes tapasztalatom csak az újabb XH-val van és az is csak egy hetes. Ez nálam messze pozitívabb, mint amit előzetesen vártam.
Rtings összehasonlítása, értékelése szerint szerintem nincs olyan különbség, amit egy átlag user észrevesz. Egyik ebb jobb egy hajszállal, másik abban. amit akár a gyártás során adódó minőségbeli különbségek is magyarázhatnak.
Ami globálisan látszik az a néhány új feature, ami a hdmi 2.1-ből adódik, a más talp, az újban alacsonyabb csúcsfények, amivel viszont szakértők szerint a local dimming jobb lett. Az új várhatóan tovább kap supportot és mivel a PS5, Xbox kapcsán elég sokat adnak el belőle, a közösség is erősebb lehet,

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56696) Celtis válasza Joshi (#56692) üzenetére


Celtis
veterán

Mi abban a szopás, ha egy távirányítóval lehet vezérleni mondjuk 3 eszközt és nem kell külön bemenetet választani a TV-n és az erősítőn, hanem mindig az szól, amit a TV-n nézel?

Elhiszem, hogy voltak problémáid vele, de azért nem kell általánosságban lehúzni ezt a szolgáltatást. Messze hasznosabb a sok marketingelt baromsághoz képest.

(#56697) Celtis válasza modflow (#56690) üzenetére


Celtis
veterán

ARC használatával sem megy az erősítőre kötött források hangja a TV-re (meg vissza), hanem közvetlenül az erősítőn szól. Miért nem jó neked, ha a TV hangja is az erősítőn szólal meg?

(#56698) modflow válasza Celtis (#56697) üzenetére


modflow
veterán

Mert sima TV-t ben erősítőn hallgatok. :)

(#56699) Celtis válasza modflow (#56698) üzenetére


Celtis
veterán

Ha neked jobb a rosszabb hang, akkor kézzel kell mindig átkapcsolnod a TV hangkimenetre.
Persze teljesen le is tilthatod a CEC-ARC-ot, de akkor HDMI helyett optikai-n kell az erősítőbe visszaküldeni a hangot és tényleg minden hang és képbemenet kézzel kell kiválasztanod mind az erősítőn mind a TV-n.

(#56700) #16820480 válasza Celtis (#56699) üzenetére


#16820480
törölt tag

Optikain folyamatosan szól a TV, nem kell külön kapcsolgatni, csak max némítani a tévét, hogy szóljon egyszerre az erősítőről és a beépített hangszórókról is a műsor.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.