Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56301) Ronam válasza modflow (#56300) üzenetére


Ronam
addikt

Azt sajnos nem tudom, mert nekem XE90 van, ezen nincs HDMI 2.1

(#56302) modflow válasza Ronam (#56301) üzenetére


modflow
veterán

Fenébe.... azért köszi, hátha másnak van xh90-e.

(#56303) sazo


sazo
tag

Frissült az XH95-ös szoftvere is. Megjelent az Apple TV

Üdv,

Z

(#56304) Aby_2014


Aby_2014
aktív tag

Már a sony oldalán is kint van az új firmware.. egy rövid leírást is mellékeltek...
[link]

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#56305) modflow válasza Aby_2014 (#56304) üzenetére


modflow
veterán

Hát a külföldi fórumokon olvasottak alapján nem vagyok benne biztos, hogy megoldották azokat a hibákat. Főleg az utolsót....

(#56306) syler123 válasza Aby_2014 (#56304) üzenetére


syler123
veterán

Én még várok a frissítéssel, de ha jó tapasztalatok lesznek, akkor én is ráengedem. Gondolom az OTA frissítés még csak az előzőt hozta be, azt nem is tettem fel. Még nincs ps5-öm, szóval ráér az a 4k 120 fps.

(#56307) #16820480 válasza syler123 (#56306) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt a 414-est hozta be az OTA, az előzőt visszavonták/leállították ugye.

(#56308) Iparmágnás


Iparmágnás
tag

Frissítés óta nem volt újraindulás, + nálam megoldódott a "csak a TV fizikai gombjával tudom bekapcsolni" probléma. Képvillogás nincs nálam (XH 90).

[ Szerkesztve ]

(#56309) Pelgrin


Pelgrin
csendes tag

Nekem is felment, nálam mondjuk eddig se volt semmi hiba de biztos jobb lett. A PS5 részt sajna még nem tudom kipróbálni mivel hiába vennék nincs. :) PS4-el hibátlan.

(#56310) Derron


Derron
aktív tag

[link] XH90 nél ez a legjobb amit ki lehet hozni blooming terén?

(#56311) karmaresz válasza modflow (#56302) üzenetére


karmaresz
senior tag

Segítenék, főleg hogy a PS5 már itt van, de nem akar ideérni az a fránya 75XH900.
Ma hívtak, hogy megérkezett a Sony partnerhez, de kiszállítani nem tudják, mert a futárcég most karácsonyra módosította a max szállítási méreteket, amibe ez a tévé már nem fér bele. Kérdezték elmegyek-e érte.
Mondtam, két gond van: az egyik, hogy a 490 Ft-os szállítási díjuk nem fedezi a 200 km-es út üzemanyagköltségének töredékét sem, másrészt meg nekem sincs akkora autóm. :N
Úgyhogy egyelőre várom a megoldást... :O

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56312) karmaresz válasza Derron (#56310) üzenetére


karmaresz
senior tag

Ebből rötyi képminőségből,, ami valami házilag összerakott, aliexpress-es ambilight megoldást akar prezentálni, nehéz levonni a tanulságot.
Nézd meg inkább ezeket:
[link]
[link]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56313) Derron válasza karmaresz (#56312) üzenetére


Derron
aktív tag

Ezzel most teljesen összezavartál.
Itt nem látok vagy csak alig-alig.

(#56314) modflow válasza karmaresz (#56311) üzenetére


modflow
veterán

Kitartást! :)

(#56315) modflow


modflow
veterán

Netflix nézés közben, 38 perc után eltűnt a hang az erősítőről.
Trenddé is ezt volt, azt hittem csak véletlen. Ezek szerint nem az.

Nálatok volt ilyen hiba?

(#56316) #16820480 válasza karmaresz (#56311) üzenetére


#16820480
törölt tag

Átmeneti megoldásként szívesen gondját viselem a PS5-nek, amíg megjön a tévé ;] :D

(#56317) Duppy


Duppy
kezdő

Sziqsztok.
Xh90nel a guide gombot ha benyomom faszan bejonnek az adok es az infok jozza. De ha ranyomok egy adora akkor a masodik kepen lathato ablak jon be.

Ez mindenkeppen be kell jojjon?
Nem tudom ugy beallitani,hogy egybol a guidebol a kep jojjon?
Illetve eddig volt info az adashoz meg a megtekintes felirat alatt par menupont. Pl idozitett felv. Stb...
Most semmi. Minden adora igaz. Ellenoriztem a masik tv.n van csat.info.(ugyanaz a kabel,csak elosztva.)
Jahh es a beallitasoknal be van kapcsolva a csat.informacio mutatasa.
Koszi :R

(#56318) Tempes válasza Duppy (#56317) üzenetére


Tempes
tag

Van itt olyan rajtam kívül akinek még nem jött meg az emagos BF rendelése? Mert ok hogy december 4ig van idő, de többen írtátok hogy már megkaptátok. :((

Bocsi nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#56319) Piftuka válasza Derron (#56313) üzenetére


Piftuka
veterán

:)

Szerintem inkább ezeket nézd meg:
Sony X900H / XH90 Full Review | Maybe The Best Value TV in 2020

The Brilliant Sony XH90 / X900H Picture Settings for TV, Games, Netflix etc

Samsung Q80T vs Sony X900H / XH90 Head to Head Two Brilliant 2020 TV's

A felvétel minősége is kiváló, és olyan közegben, megvilágításban, és tartalommal prezentálja a tévét, amelyhez hasonló körülmények között az emberek zöme nézi.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#56320) tsiszi válasza Tempes (#56318) üzenetére


tsiszi
csendes tag

Nekem holnapra ígérte a HDT, már két napja a depóban van, csak nincs kapacitásuk szállítani.

(#56321) Rastaman17


Rastaman17
csendes tag

Sziasztok!
Nem igazán értek a témához, ezért kérném a segítségeteket. Kerestem árukeresőn, stb, de nem tudom, hogy mi a lényegi különbség a készülékek közt, vagy mikre kell figyelni. Egy legalább 55''-os tv-t keresek (kb 2,5-3m-ről néznénk) , amit leginkább tévéműsorok nézésére, youtubera, valamint filmnézésre, netflixre használnánk. Esetleg időnként a telefont tükrözném, nem tudom, hogy ez mennyire alap. Árban 350.000 környékén megállnék. Mit tudnátok ajánlani? :)

(#56322) Celtis válasza Rastaman17 (#56321) üzenetére


Celtis
veterán

Sonyban most az XH90 széria talán a legjobb ár-érték arányú. A 65-ös kicsit a keret fölött van, de mégiscsak 65-ös.

(#56323) Violka2016 válasza Rastaman17 (#56321) üzenetére


Violka2016
tag

Volt 65xh90 350-ér nemrég, kicsit kivársz akkor talán lesz még rá akció. Ennél jobb vétel ennyiért nemhiszem, hogy van... Én hülye voltam és nem vettem meg, de már nagyon bánom.

(#56324) kolosszus87 válasza Violka2016 (#56323) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Kecskeméti AV-landnál 370-re le van akciózva újra, ott a legolcsóbb most. illetve újra 430-ra le van akciózva a 65 XH95 is, igaz az nincs raktáron nekik.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56325) Violka2016 válasza kolosszus87 (#56324) üzenetére


Violka2016
tag

Azóta elpicsáztam másra az árát sajnos... Majd jövőre. :) De az a TV jó vétel 370-ér is.

(#56326) karmaresz válasza kolosszus87 (#56324) üzenetére


karmaresz
senior tag

Azért mielőtt gyorsan behúzza valaki, kérdezzen rá, hogy miként szállítják ki. Én tőlük rendeltem egy 75-öst, amihez elméletileg ingyenes -utánvéttel 490 Ft-os- a kiszállítási díj. Most meg azt mondják, hogy vagy menjek érte és oldjam meg én a szállítást, vagy küldik mással +20-30e Ft-ért, mert a szerződött partnerük jelenleg nem vállalja az ekkora tévé házhoz szállítását. :U
Én is vállalkozó vagyok, ha a magam, vagy alvállalkozó partnerem miatt plusz költség adódik, eszembe nem jutna a megrendelőre hárítani ezeket. :(

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56327) ozzy711 válasza karmaresz (#56326) üzenetére


ozzy711
őstag

A Sony központi szalonnál ez fel sem merült, a 85-ös tv-t simán 1 héten belül kihozatták.

[ Szerkesztve ]

(#56328) karmaresz válasza ozzy711 (#56327) üzenetére


karmaresz
senior tag

Elállnék én is, de mikor visszaigazolták a rendelést, lemondtam a másikat.
Most meg ugye már drágább ugyanez a tévé és nálam nagyon erős lélektani határ az 500e Ft.

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56329) ozzy711 válasza karmaresz (#56328) üzenetére


ozzy711
őstag

Most az enyém ismét azon az áron van, mint szeptember elején. Napra készen kell lenni, ha jó áron akarsz tv-t venni. ;]

(#56330) karmaresz válasza ozzy711 (#56329) üzenetére


karmaresz
senior tag

Figyelem is, illetve várom még a megoldást tőlük, de nem szeretnék egy visszaigazolt és beérkezett rendelésre még plusz pénzt kifizetni, csak azért mert a szállításkor kiderült, hogy a partnerük jelenleg nem szállít ilyen méretben. :(

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56331) istvan170


istvan170
aktív tag

Sziasztok! Hosszas nézelődés után vettünk egy Sony X900F tv-t. Tetszik. Eddig egy Mac miniről netflixeztünk, de most ugye maga a TV is tudja. Azt szeretném kérdezni, hogy mi a jobb? Onnan nézzem vagy HDMI-n a miniről, ami úgyis mindig be van kapcsolva. (HTPC-nek használjuk a minit gyakorlatilag, Apple TV meg Kodi megy róla)

(#56332) kolosszus87 válasza karmaresz (#56330) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Melyik céggel voltak szerződve, HDT?

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56333) karmaresz válasza kolosszus87 (#56332) üzenetére


karmaresz
senior tag

Őszintén megmondom, nem tudom. Gyerekkel, kocsiban, sötétben és dugóban álltam, mikor felhívtak. Ha el is hangzott, nem maradt meg bennem, de annyira nem is érdekel, mert szerintem az ő dolguk lenne megoldani az ilyen problémát a vevőre háruló többletköltség nélkül.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56334) kolosszus87 válasza karmaresz (#56333) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Jogos! Ettől független lehet megérné elmenni érte, mert úgy nézem ez a tv 75-ös méretben ilyen jó áron nem lesz mostanában...

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56335) Gergi válasza kolosszus87 (#56334) üzenetére


Gergi
aktív tag

Megkérdezhetem, hogy miből gondolod ezt?
Én is ezen a tévén gondolkodok 75ös méretben, de volt már 500e-ért is, szóval nem tartom olyan jó árnak a jelenlegi 530e-es árat... :U

(#56336) kolosszus87 válasza Gergi (#56335) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Csak sejtés...mivel ma van az "igazi" black friday nap, és ma sem sikerült lemennie az árnak addig... Plusz ahogy nézem, több helyen már raktáron sincs. Biztos lesz még olcsób, egyszer valamikor, valahol...de az lehet épp csak jövő február vagy ki tudja.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56337) sting2 válasza Gergi (#56335) üzenetére


sting2
addikt

Legközelebb, majd úgy Március környékén lesz ez az összeg lentebb, de attól tartok, hogy addigra meg a Vergagyi forint lesz a diszkont ár mumusa..

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#56338) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Mit kell tennem, hogy a xh90 elmentse a hangkimenetet? Hdmi arc -os hangszórót vettem a tv-hez, de a tv mindig tv hangszóróval indul bekapcsoláskor.

Ha a hdmi arc aktív, akkor más eszközt nem lehet cec-el vezérelni?

(#56339) Derron válasza kolosszus87 (#56332) üzenetére


Derron
aktív tag

HDT ről, én pénteken rendeltem egy hűtőt BlackFridy keretein belül, kedden reggel hívtak hogy a ház előtt állnak.

(#56340) Gombinyó válasza Derron (#56339) üzenetére


Gombinyó
őstag

Az szép. Nem is egyeztettek előtte, hogy mikor mennének? Én is hűtőt rendeltem egy hete emagról, de még semmi hír róla.

(#56341) Derron válasza Gombinyó (#56340) üzenetére


Derron
aktív tag

Egy SMS-t kaptam előző este, hogy hozni fogják. A vicc az egészben, hogy miután átvettem kaptam egy másik SMS-t, hogy ne aggódjak 1-3 nap múlva kiszállítják. :D

(#56342) karmaresz válasza kolosszus87 (#56334) üzenetére


karmaresz
senior tag

A gond az, hogy lemértem és a kombi Passat-ba sem fér be a tévé. Ismerősi körben meg nincs olyan aki megfelelő méretű autóval rendelkezik és akivel meg tudnám beszélni, hogy egy tízesért hozza már fel a tévét. Futárszolgálatok meg 15-30e Ft-ot mondanak biztosítás nélkül.
Most azt mondták, hogy a 65"-os méretben még elviszi a futárszolgálat, úgyhogy választhatok egy ilyet, vagy megpróbálnak a Sony-val egyeztetni, hogy akkor a következő rendelt tévét ne hozzájuk vigye a szállító, hanem egyből hozzám. De azt hogy ez mikor lesz, csak jövő hét vége fele tudják megmondani. Úgyhogy most agyalok.
A mostani plazmám 60"-os. Tulajdonképpen nem rossz a méret. Lehet, hogy elég az a plusz 12 centi növekedés. Holnapig félreraktak egyet a kisebb méretből is, 130 ezer a különbség a plusz 25 centihez képest. Úgyhogy alszok rá egyet.

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56343) DonDennis válasza karmaresz (#56342) üzenetére


DonDennis
senior tag

Ha elfér a nagyobb mindenképpen a nagyobb legyen azért mert itt szívatnak a szállítással ne tántorodj el, mert megfogod bánni és úgy az "olcsóbb" tv se fog tetszeni. Én is őrlődtem, hogy kell a 85 és hogy mennyivel drágább mint a 75 de elfért a 85 és végül az lett mert utána bármikor ránéztem volna tudtam volna lehetett volna nagyobb is és akkor hiába olcsóbb 250-300 ezerrel ha nincs meg a vigyor az arcán az embernek akkor úgy 50.000Ft is drága szerintem.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#56344) kolosszus87 válasza karmaresz (#56342) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Esetleg náluk érdeklődj, nekem pl. ez a cég hozta a 65-ös tv-t a Soncity-től múlt héten: [link]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56345) ozzy711 válasza kolosszus87 (#56344) üzenetére


ozzy711
őstag

Nemek is, még az emeletre is felhozták.

(#56346) modflow válasza kolosszus87 (#56344) üzenetére


modflow
veterán

Nekem a Magyar Posta MPL hozta a Sony Központi Szalonból.

(#56347) modflow válasza modflow (#56262) üzenetére


modflow
veterán

Senki nem töltötte még ki? :N

(#56348) Celtis válasza syler123 (#56338) üzenetére


Celtis
veterán

A második kérdésedre egyértelműen az a válasz, hogy természtesen az ARC mellett is akárhány készüléket vezérelhetsz CEC-en.

Az első kérdés csak valószínűsítem, hogy a TV bekapcsolásakor nem találja az ARC hangeszközt, ezért átvált saját hangszóróra. Mivel részleteket nem írtál, ezér csak pár tipp. Ellenőrizd, hogy a hangszóró TV-vel együtt történő automatikus bekapcsolása engedélyezve van és ez tényleg meg is történik.
Ha van esetleg a rendszerben más HDMI eszköz, pl. set-top-box vagy médiaplayer, akkor próbáld meg, hogy jól működik-e a rendszer ha ezeknek a HDMI csatlakozásait ideiglenesen kihúzod. A CEC kommunikációt blokkolja, ha van akár egyetlen készülék HDMI-n csatlakoztatott készülék áramtalanított állapotban, vagy mély készenlétben (pl. egy mediaplayer)

(#56349) vlevi


vlevi
nagyúr

Fejlemnény pixelhiba garancia ügyben.
#54265
Cserekészüléket ajánlottak fel, XG8505-t, sajnos :(
Ezzel az baj, hogy IPS paneles, és emiatt természetesen nem olyan jó a kontrasztja, feketéje, mint az XE8505-nek. rtings-en pl. az XE pontszáma 7, az XG-é 5.8, és HDR-re is lehúzták az XG-t :(
Ezért azt mondtam a szervíznek, hogy inkább nem fogadom el, hanem utalványt kérek, amit levásárolok. A probléma itt kezdődik,mert a Sony központi szalonnal nem beszéltem személyesen, csak a szerviz közvetít, és a szerviz nem mondta biztosra, csak azt, hogy felhívják a szalont, hogy mehet-e az utalvány.
Pedig gyorsan kéne lépni, mert BF akcióban 280-ért adják a MM-ban az XH9096-t, de csak vasárnapig. Utána nem tudom, mennyi lesz az ára. A Webshopban 419 van áthúzva, 279-re akciózva.
Vagyis meg kéne venni a TV-t, kifizetni, és bízni abban, hogy a Sony elküldi valamikor az utalványt. Mi van, ha nem akarnak utalványt küldeni?
A Mediamarktal már lebeszéltem telefonon, hogy, ha megveszem a TV-t, és utólag elküldöm nekik az utalványt, akkor azt ők megoldják, hogy vissza utalják a bankszámlámra az utalvány összegét. Legalábbis az ügyfélszolgálatossal ezt beszéltem le.

Ki, mit tenne a helyemben? Az XG85-t nem nagyon szívesen fogadnám el, de itt van az a kétszeresen is bizonytalan dolog, hogy majd utólag küldi az utalványt a Sony (ha küldi, mert még ezt sem mondta ki senki 100%-ra), és majd utólag kapom vissza a MM-tól a pénzt...

[ Szerkesztve ]

(#56350) karmaresz válasza kolosszus87 (#56344) üzenetére


karmaresz
senior tag

Köszönöm a Tippet! :)

Neked is Don Dennis. Tudom, hogy milyen fontos a méret és mit jelent de mivel nem kiforrott még ez az egész hdmi 2.1, úgy gondoltam, veszek 1-2 évre egy átmeneti tévét olcsóbban és majd akkor, mikor látom, merre tendál az OLED-ek ára, vagy milyen újdonságok lesznek a LED-es piacon, hozok egy hosszabb távú döntést. A különbözetből meg bőven kijönne akár 5 kényelmes babzsák fotel, amiből tudom 2 méterről nézni a tévét, ha úgy van kedvem. Erre alszok még egyet.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.