Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57901) Clemi válasza kolosszus87 (#57900) üzenetére


Clemi
veterán

:R

(#57902) Piftuka válasza #98221312 (#57774) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem. :N

"Aquila non captat muscas."

(#57903) Piftuka válasza jakee82 (#57800) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem kerestél elég alaposan... :)

"Aquila non captat muscas."

(#57904) Piftuka válasza Derron (#57803) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem. :N

"Aquila non captat muscas."

(#57905) Celtis válasza Clemi (#57892) üzenetére


Celtis
veterán

A fotóid alapján nem működött a local dimming a Tv-dben, a videó alapján viszont rendben van.

(#57906) karmaresz válasza modflow (#57812) üzenetére


karmaresz
senior tag

Most jött szembe az eArc hibára egy olyan megoldás, ami általában legalább egy-egy filmnél dropout mentessé teszi a dolgokat.

"Here is what i did which is working well.
Set hdmi 3 in Standard mode instead of enhanced. (if you don't have devices connected to the sound bar it should be ok)
Enable EARC (Auto mode)
Passthrough to Auto"

Ha volt már akkor bocs.
Ahogy olvasom, a Sony tud a dologról. úgyhogy jó eséllyel bízhatsz abban, hogy ez is javítva lesz tavaszra.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57907) Senior60 válasza kolosszus87 (#57900) üzenetére


Senior60
kezdő

"legalább 200 zóna kellene"
Az enyémben 104 van, de pl a statikus kontrasztja csak 3500:1
Akkor most melyik ujjamat harapjam meg :F
Semmi sem tökéletes.

(#57908) modflow válasza karmaresz (#57906) üzenetére


modflow
veterán

Remélem akkor javítják!
Csak ha egyszer jut nekem is PS5, akkor már gond lesz, hiszen a HDMI 3 és 4 a 2.1, amiből a HDMI3 az eARC.
És akkor már muszáj lesz ENHANCED-en hagyni a HDMI-t.

Majd kipróbálom köszi.
De igazán jöhetne már egy új hibákat javító firmware.

(#57909) vlevi


vlevi
nagyúr

Sziasztok!
(Talán) utolsó TV cserés kérdésem.
EMAG mennyire megbízható? Tudom, egy jó ideje az emag és az edigital összebútorozott, de azért mégiscsak rosszabb a híre.
Ma Boxing Day van az emagnál, és pár perce dobta fel az árukereső, Sony 55XH9505-öt, 330ezerért.
[link]
Feketepéter alkalmával sem volt ilyen olcsó, egy dologtól fosok csak, az X-Wide Angle rétegtől, ami az rtings képein furcsa, szivárványszínű becsillogást okoz.
[link]
[link]
[link]
Viszont, én ezt a mediamarktban nem láttam, pedig néztem nagyon erősen.

Mediamarktban vajon érdemes-e bepróbálkozni azzal, hogy máshol láttam olcsóbban ezt a TV-t? Mert az MM-ben 420, "akciósan" .

[ Szerkesztve ]

(#57910) salapp válasza vlevi (#57909) üzenetére


salapp
addikt

Ahogyan "szoba"-tesztek során, és itteni kérdésemre is megerősítették, a szivárványos tűkröződés besötétített/sötét szobában a képernyőn tükröződő kisebb fényforrások esetén jön elő. Csak te fogod otthon, a saját felhasználási módod mellett látni, hogy zavaró-e...
Amióta Emag és Edigital egy, azóta Edigitalban sem mernék semmit venni, ami több tízezerbe vagy többe kerül.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#57911) vlevi válasza salapp (#57910) üzenetére


vlevi
nagyúr

Utóbbi időben vittem már vissza dolgokat az edigitalhoz 14 napon belül, (100eFt feletti monitort is), nem volt velük bajom.
Illetve, volt garis ügyintézésem apró szirszarral, ami egy 4-5eFt-os szobamérleg volt, az is rendben lezárult. Nem javítható, ezért visszaadták az árát.
De, igen, ezért kérdeztem, hogy merre fordult most a világ. Az emag javult, vagy az edigi romlott-t :F

(#57912) salapp válasza vlevi (#57911) üzenetére


salapp
addikt

Szárítógépes, stb. nagygépes FB csoportokban megy a kiszállított gépekre a panaszkodás, annyit tudok mondani. Én meg elvből nem veszek azóta semmi komolyat náluk, így közvetlenül nem tudom. Ismeretségi körömben az Euronics-ra volt még több durva panasz (lógó ajtós, ütött-kopott hűtőt akartak eladni újnak, ami most így eszembe jut)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#57913) Gigicuci válasza vlevi (#57909) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Az eddigi legalacsonyabb ár és a 14 napos csere is melletted van DE a rainbow effect durva:

[link]

én is sokat gondolkodtam korábban de mivel oldalról ablak van, mögöttem meg kismillió spot így nem mertem.

(#57914) Celtis válasza vlevi (#57909) üzenetére


Celtis
veterán

Én vettem ezt azt mostanában az EMAG-ról és nem volt gond, akkor sem amikor törött termék (60e forintos) volt a dobozban. Eltartott pár hétig, de elvitték a töröttet és kaptam egy hibátlan teméket.

(#57915) vlevi válasza Gigicuci (#57913) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ismét (és talán utoljára) elmentem a MM-ba megnézni az XH95-nek az X-Wide Angle dolgát.
Hát, most láttam. Nálam kizáró ok, mert én szinte sosem nézem a TV-t teljes sötétségben, valami fényforrás mindíg van.
[link]
[link]
[link]
Még a világosabb tartalmaknál is látszik, ha elég direkt a fényforrás.
[link]
Az utolsó 2 két kép pedig a Samu QLED-ről, (talán Q95), aminek hasonló bevonata van, hasonlóan csíkozódik.
[link]
[link]

(#57916) t-joco


t-joco
tag

Sziasztok!

[link] [link] Erről a tvről szeretnék véleményt kérni. Használ valaki ilyet? milyen a tv képe,hangzása? Android rendszer mennyire stabil,gyors rajta?
"jó" vétel lehet most akciósan 180 ezer Ft-ért?

(#57917) Gigicuci válasza vlevi (#57915) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Szuper képek, jól látni a problémát. Az idei Samsung Q90/Q95T széria, ebből a szempontból pont ugyanolyan problémás mint az XH95.

A tavalyi Samsung Q82/Q85/90R széria ami elfogadható volt, ott is volt rainbow de jóval kisebb módon.

Ha rainbow a probléma akkor ajánlom a Panasonic HZ980-at. Jelenleg az egyetlen OLED ami nem tükröződik és nincsen rainbow effect sem.Vagy a 49 XH95-öt.

Sajnos nincs a piacon olyan csúcs LCD most 55-ös méretben amin ne lenne rainbow. Nagyon várom az új miniledes Samu modelleket, hátha kitalálnak valamit.

(#57918) modflow válasza Gigicuci (#57917) üzenetére


modflow
veterán

Ti miről beszéltek?

Az a szivárvány az X-Wide Angle miatt van?

(#57919) vlevi válasza modflow (#57918) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, amiatt.
XH95 TV-n.
XH90-en nincs ilyen bevonat, ott nem jelentkezik ez a szivárvány effektus.

Az előbbi, #57915 postomban az első képen [link] a fehér fénycsőtől jobbra, balra lévő kék, zöld, ... sávokról van szó. Illetve, hogy ez a színes sávosodás ismétlődik a teáskanna fölött.
A harmadik képen [link], a telefon vakuja pedig ráadásul egy a teljes képen keresztbefutó fénylő sávot eredményez.

(#57920) szeky81


szeky81
tag

Skacok! Filmnézes közben random előjön a felső infosáv. Sony xe9005 tv-m és coreelec boxom van. Van erre valami okosság?

szódabikarbabónábó'

(#57921) modflow válasza vlevi (#57919) üzenetére


modflow
veterán

A fenti képet az XH90-emről készítettem. :F

(#57922) ginola válasza szeky81 (#57920) üzenetére


ginola
addikt

Channel setup / info banner kapcsold ki.

(#57923) vlevi válasza modflow (#57921) üzenetére


vlevi
nagyúr

Annyi becsillogás nem számít. Az XH95-ben az a durva, hogy van egy fényforrás, aminek a fénye szivárványszerűen szétszóródik a teljes képernyőn.
Az első képen van egy fénycső, és ezt a fénycsövet látod piros-kék-zöld sávokban mindenütt.

(#57924) szeky81 válasza ginola (#57922) üzenetére


szeky81
tag

Hűha! Jól feladtad a leckét! :) Így ezt nem tudom merre keressem...
szerk.: Megvan
Köszi!

[ Szerkesztve ]

szódabikarbabónábó'

(#57925) semetka válasza szeky81 (#57920) üzenetére


semetka
őstag

Én is kikapcsoltam , mert android 9 frissítés után nekem is állandóan előjött.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#57926) Senior60 válasza salapp (#57910) üzenetére


Senior60
kezdő

Ez nagyfokú általánosítás, és messze nem felel meg a valóságnak. Én rendszeres vásárlója vagyok(és voltam) az említett cég(ek)nek,de sohasem tapasztaltam semmi problémát a munkájukban és a hozzáállásukban,
Azért mert neked volt gondod velük, az egyedi eset ami persze elképzelhető, de nagy általánosságban nincs semmi probléma velük.
Ne vezessük félre a kedves fórumtársakat. ;] :R

#57909vlevi

Megbízhatóak ! vásárolj nyugodtan tőlük, akárhogy is hívják őket :K

(#57927) sazo válasza vlevi (#57919) üzenetére


sazo
tag

Szia!

Nekem egy 65XH9505 van november óta, észre sem veszem a "szivárvány effektust", pedig soha nem tévézünk sötétben. Kipróbáltam már az ajánlott LCD gyártók felső-középkategóriás modelljeit, messze ez a legjobb - számomra. Igaz, Én az AndroidTV-t is kedvelem :) .

Üdv,

Z

(#57928) vlevi válasza sazo (#57927) üzenetére


vlevi
nagyúr

Függ attól is, hol van a fényforrás. Ha nem tükröződik közvetlenül a lámpa fénye a kijelzőn, akkor nincs gond.

(#57929) kolosszus87 válasza vlevi (#57923) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Azért fontold meg, XH95 egy nagyon faxa tv, 330-ért simán szuper vétel. Nem hinném, hogy nagy gondod lenne ezzel a rainbow effektel ha a fényforrásod nem közvetlen a panelra esik. A másik, hogy XH90-el szemben meg azért mégis csak az XH95 a jobb vétel egy világosabb nappaliba a rainbow effektel együtt is, mert jelentősen nagyobb a fényereje is.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57930) salapp válasza Senior60 (#57926) üzenetére


salapp
addikt

A világ már csak ilyen. Persze mindenki vegyen onnan, azt, amit szeretne. (Amíg lehet).

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#57931) #16820480 válasza vlevi (#57928) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha viszont tükröződik, akkor szerintem mindegy is már, hogy szivárványoz, vagy csak belecsillog, mindkettő zavaró. Érdemes úgy elhelyezni a fényforrásokat, hogy egyrészt ne közvetlen fényt adjanak (tévézés közben legalábbis olyat használni) és lehetőleg inkább a tévé mögött legyenek.

(#57932) Senior60 válasza salapp (#57930) üzenetére


Senior60
kezdő

Milyen ? :F

(#57933) salapp válasza Senior60 (#57932) üzenetére


salapp
addikt

Általánosításokkal teli. De az általánosítások mögött egyedi esetek vannak természetesen. Szóval..ez...van.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#57934) vlevi válasza #16820480 (#57931) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nagyon sokszor teszek-veszek, amíg megy a TV, szóval kell a rendes fény a szobába. Azt pedig nem tudom úgy elhelyezni (csillár), hogy ne tükröződjön a TV-n.
Sajnos a szoba fekvése olyan, hogy kívülről elég kevés fény jut be, ezeken a téli napokon egész nap megy a világítás, különben csak félhomály van.

(#57935) Senior60 válasza vlevi (#57934) üzenetére


Senior60
kezdő

Ha teszel-veszel, úgysem fontos a TV.
Ha TV-zel kapcsold le a csillárt, és alkalmazz háttérvilágítást, akár a készülék hátlapjára ragasztott ledsorral akár más fényforrással.
Meglátod csodát tesz. :Y

(#57936) Clemi válasza vlevi (#57909) üzenetére


Clemi
veterán

Csak a 65"-tól kezdődő méretű TV-n van X-Wide Angle réteg, legalábbis ahogy én tudom.

(#57937) salapp válasza Clemi (#57936) üzenetére


salapp
addikt

XH-sorozat esetében 55"-től már van X-Wide Angle bevonat.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#57938) Joshi válasza salapp (#57937) üzenetére


Joshi
titán

Nem akarok belevau, de az X-Wide Angle nem csak az XH95 sajátja? Persze a 95-ös sorozatnál az összes méretet érinti.

(#57939) salapp válasza Joshi (#57938) üzenetére


salapp
addikt

Nyilván. Már bánom, hogy nem pontosítottam, de szerintem ezt tudjuk, akik itt vagyunk. Mármint az XH90 és XH95 közötti általános különbségeket.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#57940) vlevi válasza Senior60 (#57935) üzenetére


vlevi
nagyúr

Már mindegy, addig tanácstalankodtam, hogy elmúlt az 1 napos boxing day akció.

(#57941) sting2 válasza vlevi (#57940) üzenetére


sting2
addikt

Az nem is " vezerhangya" ami 1 nap után eltűnik..
:DDD

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#57942) szeky81


szeky81
tag

ginola, semetka!

Köszi úgy jó lesz. Tv nézésnél kell visszakapcsolni csak. :) De remélem javítják későbbiekben. Egyébként nem is tudtam, hogy verziófrissítés történt...

szódabikarbabónábó'

(#57943) juarez21


juarez21
csendes tag

Sziasztok!
Akinek van ilyen tv-je Sony Bravia KD-43XH8096B az írja le nekem legyen szíves a véleményét tapasztalatát hogy megéri-e.

(#57944) ptrth válasza juarez21 (#57943) üzenetére


ptrth
csendes tag

Nekem 49-es méretben van ugyanez a típus kb. 1 hete. Egyelőre elégedett vagyok, mondjuk nekem minimál elvárásaim voltak, a nappal/égő villany mellett való szép kép, nagy betekintési szög, elfogadható SD adás felskálázás, és elfogadható hang volt főleg érdekes, ezeket teljesíti.

(#57945) slemo


slemo
tag

Sziasztok
Tudtok olyan videó lejátszó programot xf9005 - re ami keres feliratot a videóhoz, mint pl a vlc Windows-on?
Segítséget előre is köszönöm

A Mindenség egységes. Minden egy. A különbség csak látszat.

(#57946) Celtis válasza slemo (#57945) üzenetére


Celtis
veterán

vlc van androidra is, de a Kodi mindent tud szerintem, csak legfeljebb megfelelő plugint kell keresni hozzá.

(#57947) slemo válasza Celtis (#57946) üzenetére


slemo
tag

Köszönöm. Rájuk nézek.

A Mindenség egységes. Minden egy. A különbség csak látszat.

(#57948) SipiBcs válasza slemo (#57947) üzenetére


SipiBcs
őstag

A Kodi topicban találsz részletes leírást miként lehet automatizálni a feliratot.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#57949) Derron


Derron
aktív tag

Szerintetek a 2021 es tévékkel kapcsolatban mikorra várhatóak az első tesztek?
A SONY legalább feltöltötte már a honlapra a készülék listát, a többi gyártó még ezt sem tette meg.

(#57950) ozzy711 válasza Derron (#57949) üzenetére


ozzy711
őstag

Március - április

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.