Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57051) EmThor válasza Gigicuci (#57050) üzenetére


EmThor
addikt

Nagyon-nagyon szépen köszönöm a választ és jó egészségét a 95höz!

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#57052) Lupus70 válasza Piftuka (#57047) üzenetére


Lupus70
csendes tag

Amikor a ledeket mutatják jól látható, hogy miért sötétebbek a FALD tv-k sarkai....
Amúgy, igazán meglepett mekkora wifi antennát szedtek ki belőle :Y

(#57053) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Hali!

Tudna esetleg valaki segiteni abban ,hogy a Xbox Series X et ha rádugom a Xe8505-ös Sony tvmre miért azt írja,hogy nem támogatja a HDR10et a TV?
Ps4Pro-n semmi gond nem volt a HDR-el .

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#57054) Joshi válasza Jackie_Chan (#57053) üzenetére


Joshi
titán

Biztos hogy a megfelelő HDMI foglalatba dugtad a kábelt? Be van kapcsolva a HDMI javított formátum? Ezeket ellenőrizd le elsőre.

(#57055) Jackie_Chan válasza Joshi (#57054) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Kipróbáltam az összes HDMI portot a tvn és be is volt kapcsolva a javitott formátum a box menüjébe. Gyári kábellel dugtam rá.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#57056) karmaresz válasza #73040384 (#57049) üzenetére


karmaresz
senior tag

Pedig de. Ahogy elmondják a videóban, ez egy tönkrement tévé, ezért nem is cél a nagyon óvatos szétszerelés. Ebből csak megőrzik a még használható alkatrészeket, amennyiben valaki másnak az ugyanilyen tévéjével valami probléma lenne.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57057) karmaresz válasza modflow (#57041) üzenetére


karmaresz
senior tag

Mi kerül egy márkás cipőben egy jobb whiskyben, egy közepes minőségű karórában, fejhallgatóban, vagy egy új konzoljátékban ugyanennyibe, vagy többe?
Tervezés, alapanyag, gyártás, sztenderd és prémium árrés a simához képest, szállítás, nagyker haszna, kisker haszna, kiszállítás csehországból hozzám + az adók. Mivel ezen keresztül vezérlem a tévét, nekem megérte a tévé árának 4-5%-át egy minőségibb kivitel, amit várhatóan évekig használok majd. :R

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57058) mano42 válasza Jackie_Chan (#57055) üzenetére


mano42
aktív tag

A tévén is kapcsold be a javított jelformátumot.

(#57059) modflow válasza karmaresz (#57057) üzenetére


modflow
veterán

Miben nyilvánul meg a minőségibb dolog?
A világítás persze jó, bár ugye pár hetes a tv, de vakon vágom a gombok nyomkodását. :)

(#57060) Jackie_Chan válasza mano42 (#57058) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Azt hol kell nem találtam olyat!?

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#57061) modflow válasza modflow (#57059) üzenetére


modflow
veterán

Az adataimat se fogadja el, pl. irányítószám szerinte nem jó.... ha egyszer Magyarországon 4 karakterből áll, nem tudok vele mit kezdeni.....

[ Szerkesztve ]

(#57062) Jackie_Chan válasza mano42 (#57058) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Bocs megvolt az is.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#57063) ginola válasza Lupus70 (#57052) üzenetére


ginola
addikt

Mitől? :F

(#57064) Celtis válasza wrathchild (#57039) üzenetére


Celtis
veterán

1. Jó minőségű 720p nagyon jól néz ki 4K TV-n is. Esetleg az rtings tesztjeit nézegetheted, mert ők értékelik az alacsonyabb felbontású források megjelenítésének minőségét, habár én nem hiszem, hogy itt lényeges különbségek lennének, főleg megjelenítő technológiák tekintetében.

2. Az erősítő foglalkozzon a hanggal. Mindent, ami belenyúl a képbe ki kell kapcsolni!
A TV-n nem lehet kikapcsolni a felskálázást. Mi értelme is lenne? A képernyő közepén egy apró téglalapban akarnád nézni a 720p filmet?

3. Az audio kódolásokat is ismernie kell a lejátszó eszköznek.

4. sok-sokezer ft-ért lehet venni HDMI kábeleket (2.1-eseket főleg) a minél jobb képminőség érdekében.
Na ezt gyorsan felejtsd el. A tudomány pillanatnyi állása szerint semmiféle bizonyíték nincs arra, hogy még a legdrágább kábel akár egy fikarcnyival is jobb képminőséget nyújtana mint a legolcsóbb tescos cucc.
Persze az adott felbontás, színmélység, képfrissítés bizonyos sávszélesség átvitelét megköveteli. Ha a kábel ezt tudja, akkor lesz kép, ha nem tudja, akkor viszont különböző képhibák fognak jelentkezni vagy egyáltalán nem lesz kép.

Pontosan ez a helyzet az USB3 kábellel is. Vagy működik vagy nem. Egyéb hatása nincs a képminőségre, ahogy annak sem, hogy milyen eszközön tárolod a filmet vagy hogy USB kábelen, LAN kábelen vagy WIFI kapcsolaton keresztül játszod le.

[ Szerkesztve ]

(#57065) karmaresz válasza modflow (#57059) üzenetére


karmaresz
senior tag

Olvasd el amiket tegnap írtam. [link]
Senkit nem akarok meggyőzni, hogy e nélkül nem élet az élet, mert nem lenne igaz.
Nekem viszont megérte egy páros mozi + olcsóbb vacsora árát, ha már mostanság úgysem mehetünk a pandémia miatt.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57066) Celtis válasza mano42 (#57037) üzenetére


Celtis
veterán

A tévé egész biztos nem tudja a kadenciahelyes lejátszást a telepített appokkal csak HDMI-n keresztűl. A telepített appokkal mindent 60-hz-en játszik le.

Az ugyan igaz, hogy az appok mindent 60hz-en játszanak le, viszont a TV képes a forrás képkockasebességét felismerni és kadenciahelyesen lejátszani, pl. 24p anyagok esetén.
Ehhez a mozgás beállításoknál kell a truemotiont vagy egyénit választani (csúszkák min értéken) és a film módot magasra vagy autora állítani. Ez a beállítás nem okoz interpolációt!

A tisztaság csúszkával lehet még ízlés szerint BFI-t hozzáadni, az sem jelent interpolációt.

(#57067) mano42 válasza Celtis (#57066) üzenetére


mano42
aktív tag

Ez nem kadencia helyes lejátszás hanem mozgás kompenzáció. Ezekből a BFI működik a legjobban viszont attól még nem lesz reális 24p. Nem mintha hiányozna a szaggatas amúgy is.

(#57068) Celtis válasza mano42 (#57067) üzenetére


Celtis
veterán

Félek kevered a fogalmakat, vagy mégis mit értesz "mozgás kompenzáció" alatt? Esetleg olvasd el még egyszer a hozzászólásomat amire válaszoltál.

A szóban forgó xh90, illetve a hasonló droidos Sony TV-k pl. xf9005 megfelelő beállítással tudják a kadenciahelyes 24p lejátszást alkalmazásból is. Szépen is néznénk ki ha nem.

rtings:
Judder-Free 24p Yes
Judder-Free 24p via 60p Yes
Judder-Free 24p via 60i Yes
Judder-Free 24p via Native Apps Yes
This TV can remove judder from all sources. For 24p content, it does so automatically, so there's no need to change any settings. To remove judder from 60p, 60i, and content from native apps, set Cinemotion to 'Auto', Motionflow to 'Custom', and the Smoothness and Clearness sliders to their minimum. (xf900 settingsből: "This doesn't add any soap opera effect.")

A cinemotion vagy magyarul film mód beállítással a TV megvizsgálja a forrást és szükség esetén átütemezi a képkockákat, hogy a forrás képkocka ritmusát helyreállítsa. A beállítás fokozatai csak azt jelentik, hogy milyen típusú forrásokba nézen bele a TV.
Az alkalmazás mondjuk így küld egy 24p filmet: 1,1,1,2,2,3,3,3,4,4 amiből a TV a javasolt beállítással 1,1,1,1,1,2,2,2,2,2,3,3,3,3,3,4,4,4,4,4-et csinál (reverse 3:2 pulldown)
A beállítás nélkül pedig 1,1,1,1,1,1.2,2,2,2,3,3,3,3,3,3,4,4,4,4 lenne az eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#57069) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok ezt a típust vettem.
"BRAVIA KD-55XH8096BAEP 4K HDR Android LED televízió" Nagyon tetszik a tv, de sajnos alul kb a két szelén full fekete háttérnél nem nagyon, de észrevehetően látszik, hogy erősebb a világítás, érdemes vissza cipelni, cseréltetni, vagy elfogadható, és álltalában ez ilyen?!

(#57070) karmaresz válasza dunc (#57069) üzenetére


karmaresz
senior tag

Jó lenne egy kép a hibáról, de egy szintén VA paneles LG tévénél volt hasonló gondom.
Ott a képernyő problémás részén, mikroszálas törlőkendővel történő enyhe, körkörös masszirozással megoldódott a gond teljesen. Állits be hozzá egy fekete hátteret mondjuk youtube-ról és akkor nyomon is követheted a változást.
Olvastam olyat is, akinek a gyárilag túlságosan megszorított hátlap csavarjainak enyhe meglazítása segített.
De ha nem javul a dolog, dokumentáld fotóval, videóval a hibát és javíttasd, vagy ha belül vagy a 14 napon, úgy cseréltesd.
Ekkora műszaki cikknél emlékeim szerint már a gyártónak kell megoldania a szállítást, javítást, cserét.

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57071) fede94


fede94
tag

sziasztok, 100 hz-es 43 colos sony tv-t tudtok ajánlani? Köszönöm előre is.

(#57072) bump3r111


bump3r111
tag

XH90 miért nem ismeri fel a PS4-et?
Mikor megvettem a tv-t és bedugtam egy HDMI portba, magától felismerte, elnevezte Playstation 4-nek, be lehetett kapcsolni pl. a tv távirányítóval is ha rámentem arra a HDMI csatornára, sőt irányította a távirányító is a PS-t. Tehát ugy müködött amit elvártam egy sony/sony szinergiától.
Frissítés óta viszont nem tudja hogy PS4 van rádugva, hiába manuálisan beállítom neki a játék funkciót arra a HDMI kimenetre, nem mennek az előzőleg ismertetett funkciók.
A legjobban az fáj hogy ha a ps4 kontrollert (és általa a konzolt) bekapcsolom, igaz a tv-t bekapcsolja a CEC funkio miatt, de át már nem vált a megfelelő hdmi csatornára hanem a TV adások mennek.....

[ Szerkesztve ]

(#57073) dunc válasza karmaresz (#57070) üzenetére


dunc
nagyúr

Köszi a tippeket! Párszor végigsimítottam, és majdnem eltűnt, kevésbé észrevehető lett!

[ Szerkesztve ]

(#57074) AL válasza fede94 (#57071) üzenetére


AL
addikt

Szia. Ezen az oldalon meg tudod nézni a Hz - et és sok más lényeges adatot, csak a jobb felső sarokba kell beírni a típusszámot. Időnként az utolsó 1, 2 számjegy nem stimmel, mert az külföldi modell. [link]
Ezt az 1 készüléket ismerem 200 körül ebben a méretben : [link] , [link] .
Ez a Sony 43XG8396,( 8305, 8377 szinte ugyanaz ) : natív 100 Hz, androidos, triluminos kijelző, IPS, stb .
Üdv.

(#57075) AL válasza dunc (#57073) üzenetére


AL
addikt

Szia. Az óvatos törölgetés nem árthat, de a csavarokhoz inkább ne nyúljál, mert ha később garanciális javításra kerül sor beleköthet egy szemfüles szerelő ( sérült fényezésű csavar ).
Üdv.

(#57076) dunc válasza AL (#57075) üzenetére


dunc
nagyúr

:R

(#57077) karmaresz válasza AL (#57075) üzenetére


karmaresz
senior tag

Jogos! :R
Ehhez nekem sem kellett eljutnom szerencsére.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57078) modflow válasza bump3r111 (#57072) üzenetére


modflow
veterán

Felismeri és ugyan úgy előjön az extra menü, mint korábban és lehet vezérelni.

(#57079) modflow


modflow
veterán

Ki is volt az, aki kérdezte, hogy az "i" infó gombot megnyomva, hogy lehetne több infót kapni a képről?
Mint pl. egy Panasonic tv esetében?

Nem találom a hsz-t....

(#57080) karmaresz válasza modflow (#57079) üzenetére


karmaresz
senior tag

Volt hasonló kérdésem kb. két hete, de az arra irányult, hogy van-e az LG oledek infobar-jához hasonló bővebb technikai információja a a Sonynak.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57081) Drakuf


Drakuf
tag

November 20-án rendelt tv-m, amit ripityára törve szállíttatott ki az Emag, továbbra sem került elszállításra. Nem idegesít egy picit sem :)) :W Valami ötlet, hogy mit lehetne ez ügyben tenni? Emagot meg a Magyar Postát (akik állítólag majd egyszer elviszik) felhívtam már tucatnyi alkalommal, de továbbra se történik semmi.

[ Szerkesztve ]

(#57082) karmaresz válasza Drakuf (#57081) üzenetére


karmaresz
senior tag

Részvétem! :((

Részletesebben írj légyszi, ha nem csak általános sajnálkozást, együttérzést, hanem valós tanácsokat akarsz.

Cserét kértél, vagy éltél a 14 napos elállási jogoddal és így pénzvissszatérítést igényeltél?
Nem tudom milyen modell lehet, de jó eséllyel nincs raktáron, meg a karácsonyi hajtásban nem akarnak foglalkozni vele, azért húzzák.
Mikor szállították ki a november 20-i rendeléshez képest?
A doboz is sérült volt-e?
Ha igen, arról vettetek-e fel jegyzőkönyvet a szállítóval?
Dokumentáltad-e videóval, fotóval a kicsomagolásnál egyből a helyzetet?
Csak telefon volt-e közöttetek, vagy írásbeli kommunikáció is?
Ha ez utóbbi, elküldted-e nekik a fotókat és volt-e valami írásos válaszuk?

Először ismerd meg a jogaidat: [link]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57083) modflow válasza karmaresz (#57080) üzenetére


modflow
veterán

És sikerült valamire jutni?

(#57084) post válasza Drakuf (#57081) üzenetére


post
tag

:((

(#57085) fede94


fede94
tag

Sonynak van direkt ledes modellje 43 as méretben? Köszönöm, ha vki tudja linkelni.

(#57086) Drakuf válasza karmaresz (#57082) üzenetére


Drakuf
tag

Igazad van, valószínűleg nincs kapacitása a Magyar Postának. Inkább csak azzal van problémám, hogy ígértek nekem már 5 különböző időpontot, és egyszer sem jelentek meg vagy mondták volna azt, hogy bocsi, de nem tudunk érte jönni.. :))

Mindenről dokumentáció készült, pár hete töltöttem fel képeket a fórumra. Egy xh9096 modellről van szó, a doboz makulátlan állapotban érkezett, a panel olyan, mintha felpúposodott, elvált volna a készüléktől. Laikusként azt mondanám, hogy borzasztóan párás körülmények között lehetett tárolva. December 7-én érkezett és kértem azonnal a termék cseréjét.

(#57087) Celtis válasza karmaresz (#57082) üzenetére


Celtis
veterán

Az emagnál nincs csere. Elállásként kezelik, visszaszállítás után jóváírják a készülék árát és új rendelésként küldik az újat.
Nekem is volt pár hete egy hasonló esetem velük.
Törött készüléket hoztak, telefonon azonnal bejelentettem (11-27)
December 2-án kaptam egy emailt, hogy a visszaküldési kérelmet rögzítették, talán 6-án jött érte a futár és 8-án értesítettek emailben a visszaérkezésről és elbírálásról.
Ezután még várni kellett, hogy az időközben magasabb árú terméket az új rendelés során ráfizetés nélkül kapjam meg, de 14-én jött a futár az új csomaggal.

A két csomagot összehasonlítva már tudom, hogy az első bontott volt.

[ Szerkesztve ]

(#57088) karmaresz válasza modflow (#57083) üzenetére


karmaresz
senior tag

Sajnos én nem találtam ilyet. Olvasgatom szabadidőmben az avsforums x900h owners thread-jét. Elég lassan haladok, mert nincs sok időm erre és több mint 12.000 bejegyzés van már. Sok érdekes apróságra derült már fény, de ilyennel még nem találkoztam.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57089) zsuri0 válasza karmaresz (#57013) üzenetére


zsuri0
csendes tag

Beraknád a linked, hogy honnan rendelted? Engem is nagyon zavar, hogy sötétben nem látom hogy mit nyomok.

(#57090) karmaresz válasza zsuri0 (#57089) üzenetére


karmaresz
senior tag

Alatta pár hozzászólással linkeltem:
57028
:)
De ha valaki nem bízik a csehekben -másnap postáztak, nekem teljesen eredetinek tűnik a távirányító, ott van a Sony felirat belül is a csomagon is-, később itthon is megtaláltam 3e Ft-tal drágábban. [link] Elméletileg itt raktáron van az RMF-TX611E.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57091) dunc válasza karmaresz (#57090) üzenetére


dunc
nagyúr

Sajnos nagyon egy tohonya, durung a gyári távírányitó. Az enyém is olyan mint a képen. Akár utángyártottba van valamilyen normális kinézetű?
"BRAVIA KD-55XH8096BAEP 4K HDR Android LED"

[ Szerkesztve ]

(#57092) karmaresz válasza dunc (#57091) üzenetére


karmaresz
senior tag

Nekem a formája, bár szokatlan volt, de végül egész megkedveltem. A Minősége nem illett egy ilyen kategóriás tévéhez szerintem.
A nem gyárival jó eséllyel elveszted a hangvezérlést.
A gyáriak között biztos van jónéhány opció és ahogy Piftuka is írta, ezek jórészt kompatibilisek egymással.
Itt a Sony lista a legújabbak szerint rendezve. Ha valamelyik tetszik, kérdezz rá náluk.
[link]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57093) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

A Milyen TV-t vegyek fórumról keveredtem át ide.
Nagyjából 1-2 órás keresgélés után ezt típust néztem ki: Sony KD49XH9505BAEP

Van valakinek tapasztalata ezzel a típussal, esetleg a bolttal?
Köszi!
Üdv.,
almi

[ Szerkesztve ]

(#57094) Celtis válasza almi (#57093) üzenetére


Celtis
veterán

Kiváló tv a legjobb helyről. 55-ös nem fér el?

(#57095) almi válasza Celtis (#57094) üzenetére


almi
senior tag

Szia!

Sajnos nem fér el. :( 122 cm széles a komód, amin a TV van és 2 oldalról mellette koppon szekrény. Eléggé ki van maxolva a szobának az a fala. :)

Esetleg saját tapasztalat is van a készülékkel? :)

(#57096) EmThor válasza almi (#57093) üzenetére


EmThor
addikt

9505-nek azt írják gyönyörű képe van. 55"-os 123cm széles asszem, 1cm -t vágjatok a szekrényből. :DDD 55" Asszem 400e 9096os ami képminőségben kicsit gyengébb az 100e-el olcsóbb 55"-ban szintén.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#57097) almi válasza EmThor (#57096) üzenetére


almi
senior tag

Igen, néztem, hogy 1 cm. Ha nagyon akarok annyit még tudnék is játszani, csak sztem az kicsit béna, hogy szekrénytől szekrényig van a TV. sokszor kicsit oldalról nézem a gépasztaltól, 5-6 cm-t kitakarna a szekrény a jobb széléből. :D
Van valami oka, hogy mind a ketten a 55-öset javasoljátok egyébként? Felbontás?

Valószínű a 49-esnél maradok egyébként. Szerintem elegendő lesz egy ekkora szobába, 2,7 méterről nézzük.
Eredeti tervek alapján 200 fölé nem nagyon szerettem volna menni, de olvasgattam és megláttam, hogy ez így 280k, annyit még szánnék is rá, ha tényleg tuti vásár :)

Egyébként 80%-ban TV, film és 20%-ban PS 4 Pro játék-ra lenne használva.

(#57098) Derron válasza almi (#57097) üzenetére


Derron
aktív tag

Ha 55-öst kerestél volna, az lett volna a kérdés, hogy nem fér e el a 65" ös :DDD

(#57099) WinZol


WinZol
aktív tag

Hi,

Gyerkőcöm szobájába max 43"-os TV fér be.
Leginkább Xbox-hoz lenne kapcsolva.

másik fórumon az 43XH8596-os modellt mondták.

Van valakinek tapasztalata?
Kicsit túlárazottnak tűnik MM-ben 240eFT

Köszi

WinZol

(#57100) salapp válasza almi (#57097) üzenetére


salapp
addikt

Mennyire oldalról nézed a géptől? Mert azért rohamosan veszti a színeket/kontrasztot a VA-panel. XF-sorozat óta élőben nem láttam, de kétlem, hogy jelentősen jobb lenne. 55XH95 X-Wide Angle, ami elvileg segít a látószögön (de ugye nálad nem férne el)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.