Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57751) nismoka válasza modflow (#57748) üzenetére


nismoka
addikt

PCM-el nem lesz DD, DTS stb.

(#57752) modflow válasza nismoka (#57751) üzenetére


modflow
veterán

Köszi, sejtettem....
A hibáról, amit itt is írtam XH90 esetén, sőt kértem, hogy valaki más is nézze már meg (sajnos senki nem tette) már min. 1 hónapja levelezünk.

És ez a válaszuk. :W
Bakker ha nem helyezem áram alá és csak úgy nézem, akkor se lesznek hibái a TV-nek.
Remélem legközelebb ez lesz a válaszuk...

A legnagyobb az, hogy mondom nekik, hogy már annyi videót küldtem a hibáról, meg fényképet a beállításokról, hogy már túlzás.
Felvetettem, lehet, hogy az erősítő firmware-e s hibás és azért tűnik el a hang pl. Netflix, HBO Go alatt.
Hiszen pont a legutóbbi erősítő firm hozta az eARC-ot.
Majd írtam, hogy semmi baj, az is SONY. :D :DD

Erre a felvetésemre nem is válaszoltak. :D

[ Szerkesztve ]

(#57753) Celtis válasza modflow (#57752) üzenetére


Celtis
veterán

Ne add fel. Folytasd az üfsz nyaggatását.

(#57754) Bargain válasza modflow (#57752) üzenetére


Bargain
tag

Gondolom reset-et csináltál már.
Ki kell húzni a tv-ből és az erősítőből is a HDMI kábelt és az áram kábelt is. Legalább 1 percig úgy kell hagyni. Utána először a HDMI kábelt kell bedugni mindkét készülékbe, majd az áram kábeleket.
Utána először a Tv-t kell bekapcsolni utána az erősítőt.

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#57755) modflow válasza Bargain (#57754) üzenetére


modflow
veterán

Igen, ezek megvoltak.

(#57756) Bargain válasza modflow (#57755) üzenetére


Bargain
tag

Ultra nagy sebességű HDMI-kábelt használsz HDMI 2.1 támogatással? ..azt cserélted-e másikra, lehet a kábel hibás, egy cserét meg kellene ejteni.
Erősítő típusát megkérdezhetem?

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#57757) kolosszus87 válasza Gino20 (#57750) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Arra értette, hogy az oled panelek minőségében is van nagy szórás, ott is van panel lottó, benézel oled topicba láthatod hányan cserélgetik vissza a frissen vásárolt oled tv-jüket egy másikra mert sávosodást és hasonlókat látnak rajta, főleg LG CX esetén.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57758) Senior60 válasza Bargain (#57754) üzenetére


Senior60
kezdő

"Először a Tv-t kell bekapcsolni utána az erősítőt"

Ennek van valami jelentősége ? :F
Én pont fordítva (lehet, hogy tévesen) csinálom. Először az erősítő és utána szép sorban ami rá van kötve

(#57759) Gino20 válasza kolosszus87 (#57757) üzenetére


Gino20
őstag

Ahogy írtam, OLED témában komolyabb kompetencia nélkül az volt az alapvető meglátásom / elképzelésem, hogy technológiából adódóan nem létezhet olyan szakadék (főleg, hogy kb mindenkinek az LG adja), mint LCD téren és tényleg csak a hardverben / prociban / esetleg a mozgásmegjelenítésben lehet eltérés, amik natív 4K esetén már biztos elhanyagólhatóak, de azt sosem gondoltam volna, hogy ott is létezhet pl a sávosódás. Na ha úgy alakul, hogy egyszer hálószobába (kisebb nézési távolság, kisebb méret = elérhetőbb ár) új masina kerülne, akkor beleásom magam a témába.

(#57760) karmaresz válasza modflow (#57752) üzenetére


karmaresz
senior tag

Mivel nem vagyok sem szakember, sem érintett eARC témában, így ezt csak az innen-onnan összecsipegetett infók alapján írom, úgyhogy kezeld ennek megfelelően. :R

Pont a mai, CES 2021 tévék kapcsán beszélget FOMO és még két másik figura a XH90-es VRR problémájáról -ha jól emlékszem, kb. 43 perctől- és arról, hogy úgy tűnik, van megoldás rá. Itt beszélnek a hdmi 2.1-gyel kapcsolatos általános gondokról, köztük az eArc-ról.
Ahogy kihámoztam az elmúlt napok történéseiből, nagyjából az egész iparág úgy ugrott bele az új hdmi szabványba, hogy mindez még nem volt gyártásérett, nem forrta még ki magát eléggé, és a különböző implementációk meg jó eséllyel egymás közötti inkompatibilitást is hozhatnak. Ez akár azt is hozhatja, hogy a szabványhoz szigorúan ragaszkodó gyártó teszi problémássá saját eszköze együttműködését más, azt lazábban kezelő gyártók termékeivel.

A hiba elhárításában szívesen segítettem volna, de mivel egyelőre egy, lassan évtizedes Marantz HM erősítőt kapja optikán a jelet -ott meg semmi gondom-, így eArc híján nem tudom tesztelni a dolgot. Angol fórumokon viszont láthatóan sokan írnak a témában.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57761) karmaresz válasza Senior60 (#57758) üzenetére


karmaresz
senior tag

Hifi láncnál is így szokás: forrástól sorba az erősített jel irányába a sztenderd sorrend. Azt tudom, hogy ha az előfokot a végfok után kapcsolom be, vagy előtte ki, akkor szoktak egyet pukkanni a hangfalaim. Persze ettől még nem biztos, hogy ennek ide bármiféle relevanciája van

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57762) modflow válasza Bargain (#57756) üzenetére


modflow
veterán

Igen, volt kábelcsere. Most már 8k-s HDMI 2.1 van.
Az erősítő Sony STD-DH790.

(#57763) Celtis válasza modflow (#57752) üzenetére


Celtis
veterán

Mi az alap probléma? Akadozik a hang?
A hangkimenet formátum állíthatósága szerintem függ az "Átadás" (passtrough) beállítástól, ami nem látszik a képeden.

Nagyon sok helyen látom, hogy mindenki csodát vár a 2.1-es kábeltől, de a csoda rendszerint elmarad. Az ARC az 1.4 szabványban jelent meg. Sima DD átviteléhez párszáz kilobites adatsebesség elegendő (még akkor is, ha eARC). Sok nagyságrenddel kisebb ez, mint a legalacsonyabb sávszélesség ami a videójelhez kell. Nincs kábel, ami ezt ne ugraná meg.

Megjegyezem a hang nálam (XF9005) is megakad ritkán egy pillanatra, de még csak nyaldossa az ingerküszöbömet a probléma

(#57764) Joshi válasza modflow (#57762) üzenetére


Joshi
titán

Az Atmos ki van neked építve hangfal szinten?

(#57765) vlevi


vlevi
nagyúr

Ma reggelre jobb ára lett egy kicsit az 55XH90-nak, 370e helyett 330e. Szerintetek mikor fog még lejjebb csökkenni?
Gondolom, az elkövetkező 1-2 hétben nem.
Nezegettem más típusokat is, de IPS-ben nem merek gondolkodni, ezért LG kiesik, a Samunál ott az a becsillogas, ami az XH95-nel is megvan, ott ez tantorit el.
Ezert mindig vissza kanyarodok az XH90-hez.

(#57766) syler123 válasza vlevi (#57765) üzenetére


syler123
veterán

Biztos sokan írták már, de elszúrtad, hogy nem vetted meg karácsony környékén. Én azt mondom 250 a reális ára, 330-ért én nem venném meg, mondom ezt úgy hogy elégedett vagyok vele, de helyén kell kezelni. Azért az árért már majdnem oledet kapsz, pl bx...

(#57767) vlevi válasza syler123 (#57766) üzenetére


vlevi
nagyúr

Utólag már én is tudom, de mivel a Sonytól most kaptam meg a csere utalványt (amit a MM visszaadott KP-ban), ezért november-decemberben nem tudtam, hogyan jutok majd a pénzemhez, ha megveszem az újat, és még itthon van a régi is.

(#57768) Gigicuci válasza vlevi (#57765) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Szia!

Szerintem sem éri meg 330-ért az XH90.
Igaz, hogy nincs rainbow effect rajta, de eléggé tükröződik a panel, a fényereje jelentősen elmarad az XH95-től és a betekintési szöge is karcsú.

A rainbow akkor zavaró ha mögötted villanykörte van, vagy oldalról direktben kapja a napfényt. Ki kell próbálni.

Más kérdés, hogy itt vannak a kanyarban az új modellek, többek között a miniled-es Sasmung...ha nem vagy kihegyezve a TV vásárlásra nagyon, várni kéne egy kicsit.
Most egy kicsit vihar előtti csend van. A nagy leárazásoknak vége, az új modellek majd jönnek és így nem nyomták le még a régiek árát... A 330-as ár egyáltalán nem akciós. :)

(#57769) Joshi válasza vlevi (#57765) üzenetére


Joshi
titán

Most nagyon nem jó időszak van tévé vásárlásra. A tavalyi modellek még nem olcsók annyival hogy megérje megvenni, az újak meg még nincsenek. Ha tudsz várni még pár hónapot, akkor jobban jársz az biztos. Én is az XH90-re szavazok, az alá ne add.

(#57770) Wellin9


Wellin9
tag

Attól függ, persze mit szeretnél venni. Például a 49" XH95 mostanság elég jó áron volt, annál nem igen fog lejjebb menni, vagy például az Cx Oled 400k-s ára se lesz jobb, Q80T-t is akciózzák rendesen most, gyakorlatilag minden héten. Az biztos, hogy az XH90-et kicsit elfelejtették, arra viszont figyelni kell, hogy nehogy eljuss oda, hogy már nem lesz raktáron, a 250k-es árat várhatod, de nem igazán van esély arra, hogy leakciózzák 280k-as szinte tuti lesz, kérdés mikor.

(#57771) Bargain válasza Senior60 (#57758) üzenetére


Bargain
tag

Ennek csak reset-léskor van jelentősége szvsz. A Sony support oldalán javasolják hangproblémák esetén ezt az eljárást:
Clear cache & reset.
Clear cache and clear data on your Android TV device.
Perform a power reset on the TV and audio system:Turn off the TV and the audio system.
Disconnect the power cords (mains lead) and the HDMI cable from both the TV and audio system.
Leave it disconnected for about a minute.Reconnect the HDMI cable to the HDMI IN (ARC or eARC) input of the TV and the HDMI OUT (ARC or eARC) of the audio system.
Connect the power cords of both the TV and audio system, and turn on both devices.
Turn on the TV first, then turn on the audio system.

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#57772) vlevi


vlevi
nagyúr

Köszi mindenkinek a válaszokat, valahogy így érzem én is.
"Ha tudsz várni még pár hónapot"
Addig rakok ki képeket az üres falra :D

(#57773) Bargain válasza modflow (#57762) üzenetére


Bargain
tag

Így kipróbáltad már?
Lehúzol a tv-ról minden HDMI és USB eszközt, kábelt.
Kihúzod a tv-t a konnektorból és pár percig úgy hagyod.
Utána tv-t vissza, bekapcsolod, majd
beállítások
kép és hangzás
hangkimenet
hangszóró: audiorendszer
hangrendszer rangsorolás: be
A/V szinkronizálás: automatikus
eARC mód: automatikus
Digitális hangkimenet: Automatikus1
Dolby Digital plus Kimenet: Dolby Digital plus
Átadási mód: automatikus
Utána rádugod -csak- az erősítőt, semmi mást és próba.

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#57774) #98221312


#98221312
törölt tag

Sziasztok!!

Szerintetek érdemes lenne váltanom egy Sony 55 W828-ról, egy Panasonic tx-58gx830e-re??

[Itt az összehasonlítás]

Köszönöm előre is a válaszokat! :R

(#57775) Gigicuci válasza vlevi (#57772) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Vegyél addig egy akciós Philips-et. Va panel, korrekt mozgás, normál fényerő...

kis bukóval garisként eladod mire az olimpia előtt először beesnek az árak.:

Philips 50PUS7805 138e

[link]

Philips 50PUS7505 115e

[link]

Vagy egy TLC-t.

[ Szerkesztve ]

(#57776) Joshi válasza vlevi (#57772) üzenetére


Joshi
titán

A döntést neked kell meghozni, de ha most veszel egy olcsó modellt, akkor azzal megint elégedetlen leszel az biztos. Tévét azért jó pár évre vesz az ember, vagy veszel mindig valami olcsó gagyit és cserélheted 2-3 évente.

(#57777) kolosszus87 válasza Gigicuci (#57768) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Elég szar helyzetben vagy az árak szempontjából, minden évben a késő őszi-év végi időszak a legjobb tv vásárlásra, ekkor vannak a legjobb akciók. Esetleg még lehet szerencséd lesz februárban, márciusban amikor az utolsó darabokat dobálják ki remélhetőleg jóárasítva. A másik opció, hogy megvárod az új 21-es modelleket, de azokkal meg megint az a baj, hogy borsos, magas nyitóárral fognak jönni és mire jó áron lesznek az év vége felé lesz újfent az ünnepi időszakban, szóval akkor meg még többet kell várnod.

Hopp, félrenyomtam, vlevi-nek szólt a hsz-em!

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57778) Joshi válasza #98221312 (#57774) üzenetére


Joshi
titán

Rossz a link.

(#57779) vlevi válasza Joshi (#57776) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez az, hogy alapmodell-t nem akarok.
OLED-t se nagyon.

(#57780) #98221312 válasza Joshi (#57778) üzenetére


#98221312
törölt tag

[Link] Talán így jó..

(#57781) kolosszus87 válasza vlevi (#57779) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Akkor Samu 55 Q80T most a legjobb lehetőséged, 290 a Media Marktnál ami jó ár, tekintve, hogy novemberi BF akcióban sem volt 280-nál olcsóbb. Kb. egy kategória a Sony XH90-el, bizonyos szempontból még jobb is. Ennél jobb áron igényeidnek megfelelő tv nincs most.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57782) Wellin9 válasza kolosszus87 (#57781) üzenetére


Wellin9
tag

Attól függ mire használja. Nagyon sokan panaszkodnak az idei Samsung modellekre ( főleg Q80T / Q90T ), hogy a Game Mode egy hatalmas csalódás, rendesen lerontja a képminőséget, hogy elérje azt a 10 alatti input lagot. Aztán persze ezt vagy észre veszi valaki vagy nem.

(#57783) kolosszus87 válasza Wellin9 (#57782) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Loacal Dimming nem megy talán game mode-ban Samuknál, ezt én is olvastam.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57784) modflow válasza Celtis (#57763) üzenetére


modflow
veterán

Ha van egy 2 órás film, akkor egy random időben elmegy a hang 10 mp-re, majd visszajön. Utána végig jó.
Másik beállítással 5 percenként berecdeg s hang.

Van Atmos hangszóróm.

(#57785) karmaresz válasza Wellin9 (#57782) üzenetére


karmaresz
senior tag

Samsungnál -ha jól tudom- jelenleg hiányzik a Dolby Vision is, ami Netflixnél, vagy más filmnézési formáknál is jól jöhet. továbbá az ugye nem Android.

330-ért szerintem is drága jelenleg az 55"-es modell, mivel BF keretében 250-ért is el lehetett hozni, illetve 350 volt a 65-ös, de tavalyi modellek közül én sem tudnék ebben az árkategóriában hasonlót, vagy jobbat ajánlani. Kivárnék egy, kisebb, kora tavaszi akciót és ha 300 alatt lesz az XH90 ára, lecsapnék rá. Ne az legyen a fő vezérlő elv, hogy mi volt eddig a legolcsóbb. Ha nem lesz annyiért, úgy 30-40e Ft plusz esetén még mindig nagyon jó vételt csinálsz. Addig meg vennék egy átmeneti tévét innen a hardverapróról: Mondjuk ezt. és kis bukóval eladnám utána.

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57786) karmaresz


karmaresz
senior tag

Ha esetleg valaki még mindig bizonytalan lenne a VRR és ALLM vonatkozásában (XH90), úgy neki támpont, lehet, hogy Vincent Teoh is megerősítette, miszerint várhatjuk ezeket a frissítéseket. :)

Az kimért, akkurátusabb stílusa alapján számomra Vincent hitelesebb forrás, mint a FOMO.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57787) Celtis válasza #98221312 (#57780) üzenetére


Celtis
veterán

Hát szerintem nagyon nem éri meg erre váltani. Nem is értem mit találsz vonzónak benne. Esetleg ha ráfizetés nélkül, de még úgysem biztos. Legalábbis én nem adnám érte az 55w829B TV-met az tuti.

(#57788) syler123 válasza karmaresz (#57786) üzenetére


syler123
veterán

Szerintem szükségünk van olyanokra, mint FOMO, mert ha ő meg jó pár másik videós nincs és nem készíti el a videókat, akkor ki tudja mi történik, talán tényleg nem készül el a firmware, legalábbis nem foglal állást a dologban a Sony. Semmi hazugságot nem közölt, csak youtube-on leadta, amit tud a dologról.
Nem ártott a Sonynak az a kis seggberúgás. Az meg nyilván nem százas, aki visszaküldte a tv-t úgy, hogy semmi sem biztos...

[ Szerkesztve ]

(#57789) syler123 válasza karmaresz (#57786) üzenetére


syler123
veterán

Ez mekkora :D

Vincent Teoh írta: Exactly. Some people even think we're the same person!

Eskü sokáig azt hittem ugyanaz a kettő :D Korábban a hdtv test videókat néztem, utána tértem át a Stop the FOMO-ra, azt hittem ez egy másik csatornája :D Persze látszik már utólag, hogy a kettő nem ugyanaz, de nekünk európaiaknak nem akkora az eltérés :D

(#57790) #98221312 válasza Celtis (#57787) üzenetére


#98221312
törölt tag

Köszi! :R

(#57791) Celtis válasza #98221312 (#57790) üzenetére


Celtis
veterán

Gondolkodj legalább 65-ösben és olyan TV-ben, ami tud igazi HDR-t, ennek megfelelő csúcs fényerővel és minél jobb helyi sötétítéssel. Vagy egy OLED vagy várd meg az idei újdonságokat.

(#57792) #98221312 válasza Celtis (#57791) üzenetére


#98221312
törölt tag

Köszi a jó tanácsot!

Akkor marad a W8! :)

(#57793) vlevi válasza karmaresz (#57785) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az XE85-nel nem lopta be magát a szívembe a droid, de azt el kell ismerni, hogy a nyitottság mellette szól.
Az, hogy az alkalmazások a gyártótól függetlenül frissülnek, pl KODI, vagy a YouTube Vanced, reklám mentes, satöbbi.
És a magasabb kategóriás Sony modelleken a droid is máshogy néz ki, mint a 8-as sorozaton, ezt a MM-ban az XH90t nézegetve sikerült megállapítani.

(#57794) karmaresz válasza syler123 (#57788) üzenetére


karmaresz
senior tag

Nem mondom, hogy nincs szükség rá. Sok tartalmát szeretem, de ez most, nevével és "ars poetica-jával" ellentétesen nagyon bulvárosra sikeredett.
Ha tényekkel áll elő, pl.: "Ez, meg ez történt. A hírt egy random Sony ügyfélszolgálati munkatárs is megerősítette, de közben a többi országban továbbra is fent van a feature listán és az ottani munkatársak cáfolják a dolgot. Hogy tisztázzuk az ellentmondásokat, felkeressük a Sonyt és hivatalos választ kérünk tőlük."- és nem spekulációkra alapozva hergeli a népet, akkor talán kevesebben jutottak volna oda, hogy első felindulásukban visszavigyék a készüléket. :)
Én úgy gondolom, hogy Vincent csalódott benne és ezért használ keményebb szavakat a kommentek között.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57795) karmaresz válasza vlevi (#57793) üzenetére


karmaresz
senior tag

Vanced nincs droid tévén egyelőre. Helyette van a SmartTubeNext.
Ha viszont 330-ért elgondolkodtál az 55-ös modellen és egyébként elférne, lehet hogy gyűjtögetnék még egy kicsit a 65" modellre. Az is 400 alatt van most és szerintem becsúszik még 360 közelébe tavasszal.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57796) szbence115


szbence115
újonc

Sziasztok!

Akinek esetleg van már egy 49xh9505, az tudna mesélni a local dimmingjéről? Mennyire van Blooming?

(Bias lightingot használ valaki még esetleg?)

(#57797) Senior60 válasza Bargain (#57771) üzenetére


Senior60
kezdő

Köszi ! :F
Ahogy most olvasom japánul. amit linkeltél, szerintem igazuk van :K (de nem mindenben) :O

#57772vlevi
Vegyél elő egy - két jó könyvet :K

#57777kolosszus87
Akkor meddig kell szerintetek várni ? :(((
Várjon a leárazásra, vagy vegyen egy új modellt, de ne egyből, mert még drága, várja meg míg olcsóbb lesz, de akkor már érdemesebb lesz megint egy még újabb modellbe fektetni de ne a nyitáskor, mert lesz az még olcsóbb is stb...stb... az évek meg telnek és telnek....
Ha rátok hallgatna az ember sohasem lenne TV-je :( ;]

[ Szerkesztve ]

(#57798) modflow válasza karmaresz (#57760) üzenetére


modflow
veterán

Én is olvastam, de ott már annyi a hsz, hogy követhetetlen.

Az a fura, hogy mindezek ellenére hiába kérdezem Sony supportot hogy ezt fogják e javítani, mindig azt írják, hogy nem tudják mit fognak javítani és azt sem mikor. :F

(#57799) #16820480 válasza syler123 (#57788) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem egy ilyen yt-ernek nem sok ráhatása van a gyártókra azért. Más iparágakból legalábbis ez jön le, ahol konkrétan kiemelték, hogy mennyire lényegtelen a gyártóknak egy-egy yt-er véleménye vagy tesztje a termékről. Vihar a biliben, amit ők tudnak kavarni.

Gigicuci: Úgy látszik teljesen egyedül vagyok vele, de nekem még az XH90 fényereje is kiveri a szemem HDR közben :D Néha lejjebb is vettem a fényerőt meg kontrasztot, mert zavart.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.