Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56101) Technoman válasza kolosszus87 (#56098) üzenetére


Technoman
őstag

Akkor, hogy ha jól értem , itt most nem egy főverzió lett frissítve (9-es droiddal jönnek ki az XH9xxx-esek?) Még nincs megvéve a TV, megvárom a tényleges BF-et, hátha kijön mégbarátibb áron :K

(#56102) karmaresz válasza Tempes (#56091) üzenetére


karmaresz
senior tag

Ha az XH900-as szériára gondolsz, úgy egy-két napot visszaolvasva is több beállítást találsz. Szerintem még egy-két FW update is kinövi a most még meglévő gyerekbetegségeit. Gyanítom, nagyobb figyelmet is fog kapni a Sony részéről, mert ár-teljesítmény arányban idén az egyik legjobb tévé, így valószínűleg sokan döntöttek mellette az újgenerációs konzolok miatt is.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56103) Borzasmackó válasza kolosszus87 (#56076) üzenetére


Borzasmackó
újonc

Szia !
Én kipróbáltam a "játék"-módot ,de nem szép a kép így gyorsan visszaállítottam "egyéni"-re . Na így már pazar a látvány. (God of War )4K HDR gyönyörű és szerintem jó így is az input lag :F
Valamit rosszul csinálok ?

(#56104) modflow válasza Celtis (#56100) üzenetére


modflow
veterán

Nem, az az akadozás (4K/120Hz) Atmos hang volt Xbox Seriex X-el HDMI 2.1 kábelen.

[ Szerkesztve ]

(#56105) Joshi válasza modflow (#56094) üzenetére


Joshi
titán

Ha van erősítőd ami mondjuk kezeli a HD hangokat is, szerintem ma ez már általános ficsör, akkor miért nem kerülöd ki a TV-t? Az a lényeg, hogy a tévére már csak a video jel menjen, hiszen ha van erősítőd, akkor a hangot úgy is az erősítő fogja megszólaltatni.

[ Szerkesztve ]

(#56106) Celtis válasza Joshi (#56105) üzenetére


Celtis
veterán

Feltételezhetően az erősítője nem tud HDMI 2.1-et és 4k/120Hz-et.

(#56107) Joshi válasza Celtis (#56106) üzenetére


Joshi
titán

Ja igen, akkor marad a cumizás amíg nem cserél újabb erősítőre, mert a TV ezen a téren soha nem lesz jó.

ui.: az Oppo 203-on van külön HDMI Audio Out, PC-én nem lehet ezt megoldani? Csak azért kérdezem, mert a videókártyákon több Kimenet is szokott lenni. Nem tudom még soha nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#56108) ilyenezalaci


ilyenezalaci
tag

Sziasztok!

Számomra egy régi problémát orvosolt az új firmware és a Pie (55XF9005), végre működik a Netflixen a 4K/HDR/Dolby vision bluetooth hangeszközzel is. Eddig pl. bluetooth fülesnél HD-re váltott minden.

(#56109) modflow válasza Joshi (#56105) üzenetére


modflow
veterán

Hát bakker! A berögződés miatt. :D
Az előző TV-n direktbe volt rákötve, de most a konzol van direktbe kötve mert az erősítő csak 4K/60-at tud, de az a PC-nek tökéletes lesz.

Holnap rákötöm, kipróbálom. Köszi.

(#56110) ada19 válasza ilyenezalaci (#56108) üzenetére


ada19
senior tag

DV esetén nem lett homályosabb a kép Pie óta? 2-3 panaszt láttam erre, úgy emlékszem Redditen.

Mégsenem

(#56111) ilyenezalaci válasza ada19 (#56110) üzenetére


ilyenezalaci
tag

Belenéztem a DV referenciának mondható Our Planet-be, de nem tűnt homályosnak. Képélesség 50, felbontás 20. Ez az alapbeállítás is. A sima átmenet ki van kapcsolva, ami erősen ajánlott DV esetén. Nem kizárt, hogy élesebb volt Oreon, majd figyelgetem. Az a problémám viszont megmaradt, hogy időnként bármelyik alkalmazásból átvált tv adásra. Elég bosszantó.

(#56112) Joshi válasza Celtis (#56106) üzenetére


Joshi
titán

A 4K@120Hz-re úgy rárepültek a konzolosok, mint gyöngytyúk a langyos takonyra. :DDD ;] :DD
Szerintem ez jobb ficsör mint a 8K, vagyis egyértelműen jobb. Remélem a gyártók nem erőltetik túl a 8K-t.

ui.: amúgy vicces, hogy a konzolosok oda jutottak mára ahol a PC-sek már régóta vannak. Vagyis a magas FPS szám kell, de a konzolosok szerint régen nem kellett. Na mind1, nem akarok feszültséget generálni, csak hangosan gondolkodom. ;]

[ Szerkesztve ]

(#56113) Bugarov válasza Joshi (#56112) üzenetére


Bugarov
aktív tag

+1
Nevetseges ami rugózás ezen megy.
Hirtelen mindenki pro szinten kezdte tolni a fortniteot ugy tűnik

(#56114) kolosszus87 válasza Joshi (#56112) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Én inkább arra vezetném ezt vissza, hogy ha már beherangozták ezt a gyártók, hogy a nextgen konzolok ezt tudni fogják, akkor már úgy vannak vele az userek, hogy szeretnék kihasználni ha van rá mód, emiatt vennének "jövő biztos" tv-t...

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56115) Joshi válasza kolosszus87 (#56114) üzenetére


Joshi
titán

Igen, természetesen. ;]

ui.: érdekes hogy konzoloknál 1080p-nél se volt több mint 60fps, akkor most hogy van ez? ;]

[ Szerkesztve ]

(#56116) kolosszus87 válasza Joshi (#56115) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Ne engem kérdezz, nekem speciel tényleg elég a 60 fps...Pc-n is 1080p 60 körül játszogatok, meg konzolon is elég...na meg elég is lesz mert nem sok játék fogja bírni natív 4k mellett a 120 fps-t az új konzolokon sem.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56117) Willhunting válasza Joshi (#56115) üzenetére


Willhunting
aktív tag

Egyszerű: nem volt elég kraft hozzá. Most is csak FHD közeli felbontáson és visszavett grafikai részletességen lesz meg a 120fps. Dinamikus felbontást használnak, natív 4k 120fps max csak platformer játékokban lesz jelen.

(#56118) Joshi válasza kolosszus87 (#56116) üzenetére


Joshi
titán

Nem véletlenül döntöttem 1440p felbontású monitoron, mert annál legalább megy a 100+ FPS ha van egy aránylag erős VGA-ja az embernek. De akkor se beszéltem mellé, amikor azt írtam, hogy rárepült a konzol nép a 4K@120fps-re. ;]

(#56119) Joshi válasza Willhunting (#56117) üzenetére


Joshi
titán

Pont azért fura hogy a legtöbb butuska konzolos azt hiszi, hogy de igen megy. Nem megy. A tesztekben is látszik, hogy csak úgy megy a fix 120fps, ha a felbontást dinamikusan változtatja a technika. Tudvalevő, hogy a PC-és vga-k messze erősebbek mint a konzolos AMD megoldások, mégis kompromisszumos még egy 3090-el is a 4K@120+Hz (stabilan).

Az viszont pozitívum, hogy a TV gyártók próbálnak megfelelni monitorként is. Magyarul tudják, hogy egy tévé is lehet monitor. Ez jó irány. Viszont a 8K nagyon nem kell, inkább a 4K@120Hz.

[ Szerkesztve ]

(#56120) Bugarov válasza Joshi (#56119) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Nagyon nem kell de ugyanúgy le fogják nyomni a torkunkon mint a 4k-t

(#56121) Duppy


Duppy
kezdő

En a jovoben fogok venni konzolt valamikor,mert regen is voltcsak most a gyerek mellett semmi idom.
Viszont egy xh90et vettem,mert bestbuy volt,es kellett egy tv.
De azt nem ertem,hogy ha tudjuk,hogy bugos az uj frissites,akkor minek szedjuk le es telepitjuk manualisan!?!?!?
Itt is olvastam tobbeket,hogy vert izzadnak,hogy frissitsenek,es aztan meg sirnak,hogy ujraindulgat,meg lefagy.... :Y
Nem veletlen,hogy nem frissit a tv. A sony honlapjan regiaztracio utan lehet latni,hogy az uj frissites ideiglenesen felfuggesztve,nem elerheto.
Akkor minek frissitgetnek manualisan!?!?
A 4k 120fps miatt? Annyira fontos ez?
60ban szar az egesz?
Konkretan az xh90 akkor is jo vetel 250ert ha sose fogja tudni a 120at....
Nem ertem.

(#56122) #16820480 válasza Joshi (#56119) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem meg amúgy az a nevetséges úgy önmagában, hogy itt vannak a 120Hz-es frissítésre képes tévék natív 4K felbontással és szinte egyik sem képes 4K@120 jelet fogadni külső forrásról :U
Négy éve elérhető a DP1.4, ami tudná ezt az átvitelt simán. Ha már monitorként való használatról beszélünk, a legtöbb vga-n manapság DP van több, HDMI csak egy.

[ Szerkesztve ]

(#56123) kolosszus87 válasza Bugarov (#56120) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Sajnos igen, le fogják nyomni a tokunkon! Samsung ebben élen jár, már most látszik, hogy a tavalyihoz képest "leminősítette" a 4k Qled modelljeit is, tavalyiak egyszerűen minőségibbek voltak...most már csúcs 8k modelljébe pakolták bele amit tudnak és ez a tendencia várható...1-2 év és ha minőségi tv-t akarsz venni azt már csak 8k-val együtt kapod, hiába értelmetlen (legalábbis még sok-sok évig nem lesz igazából létjogosultsága a 8k-nak, mert nem lesz tartalom és hardver ami kihajtsa ezt a felbontást vagy csak csillagászati áron).

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56124) kolosszus87 válasza Duppy (#56121) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Azért frissítettem, mert egy szar volt az a firmware is ami gyárilag rajta volt...A 6.0152-es firmware volt a tv-n mikor megkaptam, amit valamikor nyáron hoztak ki, a tv-m pedig szeptemberi gyártás és már ez volt rajta, de folyamatosan jelentkezett a tv-n a kikapcsolhatatlan motionflow anomália, az új októberi firmware ezt a problémát megszüntette, de hozott másikat magával. Külföldi fórumokat olvasva az utolsó stabil firmware a tv-n az eredeti tavaszi volt, amivel az első modellek érkeztek a piacra...azóta mindegyikben van valami bug.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56125) salapp válasza kolosszus87 (#56123) üzenetére


salapp
addikt

Sajnos már most eszméletlen sok energiát emészt fel az, hogy tárolják azt a sok értelmetlen szennyet, amit a FB, insta, tiktok stb. révén kiböfög magából a sok extrovertált, szerintem előbb dől be az egész agyatlan rendszer energiaellátása, minthogy tömegesen elterjedjenek az önvezető járművek vagy a 8K adások.
De ez csak az én szűklátókörű véleményem.
Sok hasznát nem látjuk majd a nagy felbontásbeli fejlődésnek.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#56126) Bugarov válasza salapp (#56125) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Ugyanezt gondolom en is. Már rég fizetősnek kellene lenniük ezeknek a 'szolgaltatasoknak'.

(#56127) golfvariant válasza ada19 (#55952) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Nem tudom ti hogy bírjátok, én 30as fényerőn tolom :)

(#56128) ada19 válasza ilyenezalaci (#56111) üzenetére


ada19
senior tag

Megmaradt alatt azt érted hogy már 8-as esetén is jelen volt?

golfvariant: levettem 8ra és még jobb. Korábban má írtam hogy közel tökéletes sötéttség van nálam filmezés közben, még a TV mögötti fal is sötét. Szerintem 30-ason kiégne a szemem. :)

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#56129) Borzasmackó válasza kolosszus87 (#56114) üzenetére


Borzasmackó
újonc

Én a "4k/120Hz"miatt nem fogom lecserélni a TV-met,majd max kb, öt év múlva, addig lejár a +garancia és kijön a jóval erősebb PS5 Pro ! ;]

(#56130) modflow


modflow
veterán

Adott az XH90 4 db HDMI bemenetel és van 5 db eszközöm, amit a TV-re csatlakoztatnék:
- Sony STR-DH790 erősítő (4 db HDMI be, 1 db HDMI ki)
- médialejátszó
- PC
- PS4
- Xbox Series X

A bemeneteket lehet ugye konfigoni, azt is SDR-re és HRD-re.

No ha én összekötöm a TV-t és erősítőt eARC-on (HDMI3), akkor maradt 3 db HDMI a TV-n.

Kizárásos alapon az Xbox közvetlenül megy HDMI4 -be. Ez rendben is lesz, szépen bekonfigolom játékmódra stb. Oké.

A PC most megy a HDMI1-be. Ezt is szépen bekonfigolom, kép oké, igaz hang az nem jó. Ezzel még küzdök. (eARC miatt nem megy optikai hang.)

A médialejátszó és a PS4 az erősítőbe megy közvetlenül, onnan megy tovább a TV-be.
Na itt a gond, hogy ugye eARC-on megy fel, azaz a HDMI3 -on.
Ha magát a HDMI-t lehet konfigolni, akkor hogy állítsam be a HDMI3-at játékra/PS4-re és médialejátszóra is?
Erre van megoldás?
(Marad az, hogy valamelyiket még direktbe kötöm az egyetlen szabad HDMI2-re?)

(#56131) KardosAttila


KardosAttila
aktív tag

Sziasztok!
Sony xh90 tvnél tegnap este tapasztaltam, hogy nagyjából középen, talán egy kicsit lejjebb nagyon ritkán egy csíkban, alig észrevehetően, de mintha a háttérvilágítás kicsit ingadozna, vagy megvillanna. hdmi bemenetről még azóta nem próbáltam, így nem tudom hogy nem-e a szolgáltató jelminősége volt rossz. Hasonlót tapasztalt valaki? Ha esetleg szervíz lesz, ezeket a készülékeket javítani szokták, vagy inkább a csere jellemző? Alig észrevehető a jelenség, párom pl nem vette észre, csak én, de rá kellett koncentrálnom.

(#56132) karmaresz válasza kolosszus87 (#56124) üzenetére


karmaresz
senior tag

Van egyébként lehetőség firmware downgrade-re?

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56133) Duppy válasza kolosszus87 (#56124) üzenetére


Duppy
kezdő

Nekem is a 6.01521 van rajta de semmi baja. En ki tudom kapcsolni a motionflow-ot.
Neked visszakapcsolodik,vagy hogy?
Olyan lehet,hogy ugyanaz a firmware van ugyanazon a tipusu tv-n de az egyik bugos a masik nem?
En mindenesetre kikapcsoltam az elso masodpercben bekapcsolasnal az auto frissitest.
Ugy vagyok vele mint a mobiloknal.ha nincs semmi baja es minden patent akkor mi ek frissitsek. Igy meg plane,hogy ennyi hibat hallani.
Bar uj tv. sztem meg lesznek vagy fel evig hibak,mire
Beall egy hibatlan firmware.
Addig elvagyok a mostanival minden bug nelkul. 🙂 :C

(#56134) karmaresz válasza KardosAttila (#56131) üzenetére


karmaresz
senior tag

Az a gond, hogy szerintem látatlanban, fotók képek, az adott tartalom és a képbeállításaid ismerete nélkül valószínűleg az sem tud válaszolni, aki egyébként ért hozzá. Ha máskor is tapasztalod, írj egy részletes beszámolót.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56135) kolosszus87 válasza Duppy (#56133) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Nem mindenkinél jelentkezett ez, de külföldi fórumokat olvasva nem én voltam az egyedüli akinél jelentkezett a motionflow probléma. Úgy kell elképzelni, hogy kikapcsoltam,de ennek ellenére pl. egy csatornaváltásnál vagy mikor medialejátszóról néztem filmet hirtelen elkezdett nyélgázon működni és tipikus felgyorsult szappanopera effektezni a kép, pedig a beállításokban továbbra is kikapcsolt állapotban volt. Másnak is volt ilyen gondja, utánaolvastam és az új októberi firmware ezt megoldotta, azóta nem csinálta egyszer sem, de ugye most meg bejöttek a képbe ezek az időnkénti random újraindulások.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56136) Borzasmackó válasza kolosszus87 (#56135) üzenetére


Borzasmackó
újonc

Sajnos Nálam is előjött ez az" újra indulás"
Talán túl gyorsan lépkedtem az alkalmazásban(youtube) és összezavarodott ? :F
Sima TV-zés közben még nem tapasztaltam újra indulást.

(#56137) egomus


egomus
újonc

Sziasztok! Valaki el tudná mondani, hogy a Sony szalonban 5 év garival vásárolt tv miert jobb,mint a media martkban, ahol toresre is van biztositas a garancia melle? Vagy a gyari garancia más?

[ Szerkesztve ]

(#56138) kolosszus87 válasza Borzasmackó (#56136) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Igen, ezt csinálja, alkalmazások közti nyomkodásnál vagy amikor a csatornaváltásoknál gyorsan nyomkodtam a táv gombját akkor kifagy egy pillanatra és újraindul. Sajnos nemigen tudunk jobbat, minthogy várunk az újabb firmwarre, a Sony tud a problémáról, mert már a "segítség" nyújtó rendszerükben is benne van ez a probléma.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56139) kolosszus87 válasza egomus (#56137) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Sony a 2 év gyártói garanciát hosszabítja meg 5 évre, tehát 5 év gyártói garid lesz. Media Markt meg gondolom a saját biztosítását adja a gyári 2 éven felül. Nem ismerem az MM garancia részleteit, de én jobban bíznék a Sony 5 év gyártóiban...

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56140) Borzasmackó válasza kolosszus87 (#56139) üzenetére


Borzasmackó
újonc

Nemrég kötöttem Én is 2+3 évre (majd hetvenért) ebben nincs bene a törésgarancia ? :F
Elvileg ez mindenre jó.
Na mindjárt felhívom a Sony szalont :(((

(#56141) Duppy válasza egomus (#56137) üzenetére


Duppy
kezdő

Az MM az allianz biztosivol van szerzodesben es a biztosito ad neked 3 evet. Ez azt jelenti,hogy ha elcseszodik a tv akkor a biztosito vagy azt mondja,hogy javiitatja mert meg megeri vagy levasarolhatod az MMben a vetelarat.
Namost ha te BF ben vettel akcios tv-t akkor a vetelar nyomott es nem bizos,hogy tudsz ugyanolyan tv-t venni azert a prnzert. Foleg az MMben.
Plusz nem markaszervizzel dolgoznak.
A sony gyari gari meg szakszervizes javitast vegez. Vagy cserel ha nem eri meg javittatni.
Sztem a sony eri meg.
De az MMben van mindenre kiterjedo gari. Pl viz/toreskar.
Az nrmsokkal dragabb mint a sima 3evesuk. Az megerheti,ha ugy erzed,az kell.
A sonynal nincs mar ilyen,mert sok volt a visszaeles.

(#56142) Borzasmackó válasza Duppy (#56141) üzenetére


Borzasmackó
újonc

Mármint töréskár ?
És ha az asszony /vagy akár Én/ 4év múlva véletlenül kiüti a képernyőt a porszívóval ? :F

(#56143) Duppy válasza Borzasmackó (#56142) üzenetére


Duppy
kezdő

Az is benne van.

(#56144) greike


greike
tag

Sziasztok!

Tegnap óta boldog tulajdonosa vagyok egy Sony 65xh9505 tv-nek! Egy 2016-2017-ben eisa díjas Philips 65pus7601-et váltott! Azt kell,hogy mondjam a Sony kb tönkre veri a Philipset! Szenzációs képe van a Sonynak! A mozgás megjelenítése profi! Egy dolog viszont kiborított! Csatorna kiosztást elkezdtem beállítani! Kb 30 csatornán lehettem túl mikor gondoltam körbenézek mit ,hogy sikerült! Gyerekcsatornákat kapcsolgatom ,oké minden ott van ahová tettem! Jön a többi, m4sportra lépés ez is a helyén! Erre visszakapcsol oda ahol az elején volt! Azt hittem valamit megnyomtam a távirányíton így újra próbálkoztam! Megint ugyanaz kb 1 másodpercig ott marad ahová raktam azt vissza a régi helyére! Ezt jó pár csatornával megcsinálja! Ezt miért csinálhatja?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#56145) modflow


modflow
veterán

A TV műsoron hogyan lehet Hz-et váltani?
Mert nekem egy olyan hz-en megy, amit nem is támogat a TV. :F

(#56146) cooi11 válasza modflow (#56145) üzenetére


cooi11
senior tag

Szia !
Hogy lehet megjeleníteni azt az alsó
infó sort a tv menűben?

(#56147) Azja71


Azja71
újonc

Szia a 7 gomb alatt :i+ gombbal.

(#56148) kolosszus87 válasza cooi11 (#56146) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Megnyomod az info gombot a távirányítón, (i+)ikon van rajta...

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56149) modflow válasza cooi11 (#56146) üzenetére


modflow
veterán

i+ gombbal.

(#56150) modflow válasza cooi11 (#56146) üzenetére


modflow
veterán

De azért látszik, hogy sony, mert PS-el ugyan erre a gombra komplett menürendszert hoz ki. :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.