Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56251) TCr válasza Ronam (#56250) üzenetére


TCr
veterán

De, valóban az lehet.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#56252) modflow válasza Ronam (#56250) üzenetére


modflow
veterán

Utána nézek.

Nekem is most dobta fel a TV, hogy frissítés érkezett. :)

(#56253) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok. Gondoltam megosztom a rövid tapasztalatom a Sony-val. Ez egy egyéni vélemény, eltérhet másokétól, és nem szidni jöttem ide, de...

Tudja valaki hogy ki gyártja az lcd paneleket a Sonynak ????????????? Az alany egy KD65-XH90,(898,77 € német Saturn black week) és beragadt pixel miatt kellett vissza vinnem. Boltba nem akarták elhinni, így kicsomagoltatták es megnézték. A csóka látta hogy valóban, 2 helyen is 1db piros akadt be ami folyamatosan ebbe a színbe világított. Mondta hogy felajánl egy cserét. Úgy mentem bele ha ott kibontjuk az újat és youtubon lefuttatok egy Pixel testet, mert őszintén kezdtem elveszteni a hitemet....És lám lám azon is be volt akadva 1. Mondtam hogy azonnal kérem vissza a pénzem, nem akartam elhinni, hogy ilyen megtörténhet. Nem is akadékoskodtak, adták egyből a lóvét vissza a kasszánál. 10 ev samsung után akartam váltani, de nem jött össze a Sony-nak pedig az Android nagyon bejött. Sajnálatos... :((

[ Szerkesztve ]

(#56254) TCr válasza mrThomi (#56253) üzenetére


TCr
veterán

Szia,

Kifogtál 2 gyári hibás készüléket, ami valóban sajnálatos, pláne, hogy "sorozatban".
Szerencsére nem mindegyik ilyen, az elmúlt időszakban sokan vettek itt XH90-et, de ilyen jellegű panasz egyik fórumtárstól sem érkezett.
Egy remek tévéd lehetett volna, ha megnézel egy harmadik, negyedik példányt is.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#56255) modflow válasza TCr (#56254) üzenetére


modflow
veterán

De!
Én jeleztem, hogy az enyém pixelhibás!
Egy állandó fekete pixelem van sajnos. :(

(#56256) modflow


modflow
veterán

Neten látja valaki az új XH90 firmware-t?
Én nem találom, pedig megnézném, mit javítottak....

(#56257) TCr válasza modflow (#56255) üzenetére


TCr
veterán

Igazad van, bocsánat. DE, ez bármelyik készülékkel előfordulhat, márkától és típustól függetlenül.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#56258) mrThomi válasza modflow (#56255) üzenetére


mrThomi
addikt

Ami szerintem nem is fekete hanem piros. Első bekapcsolásnál mintha nem lett volna ott, de estére már kijött, sőt közepen is volt.

Nézz meg yutun egy pixel tesztet ahol piros, zöld, kék színek váltakoznak. Ha pirosnál nem látszik semmi akkor az ragadt be, de igen feketének tűnik. A kéknél meg már nagyon látványosan látszott sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#56259) mrThomi válasza TCr (#56254) üzenetére


mrThomi
addikt

Nem veletlenül vettem meg. Ennyiert meg best buy. Mondtam is nekik hogy sajnálom, de már nem volt pofám kibontatni velük még eggyet.

Nem hiszem hogy futok vele még egy kört. Szerintem nagyon sokatoknak lehet pixelhibája, csak nem mindenki veszi észre vagy foglalkozik vele. Nálam ez a hiba no go
:(

[ Szerkesztve ]

(#56260) modflow válasza mrThomi (#56258) üzenetére


modflow
veterán

Én médialejátszóról néztem mindenféle színnel (képek (full fekete, fehér, narancs, zöld, sárga, narancs)) és úgy találtam meg azt a fekete pixelt.

[ Szerkesztve ]

(#56261) mrThomi válasza modflow (#56260) üzenetére


mrThomi
addikt

Lehet tudni ki gyártja a panelt ?

(#56262) modflow


modflow
veterán

Feltettem ide a táblázatot a Sony XH90 beállításokról.

Én még erősen kísérletezek, szóval az én értékeimet úgy nézzétek. :)
A DVB-C TV beállítással nem vagyok elégedett, a PC-vel már valamennyire elégedett vagyok.

Ez a google sheets mennyire biztonságos?
Nem szeretném kiadni a google fiókomat a neten. Ill. hogyan tudom a linket törölni, ha szükséges?

(#56263) TCr válasza mrThomi (#56259) üzenetére


TCr
veterán

Megértelek és tiszteletben tartom a döntésed.

#56262 modflow
Ugyan nem ilyen készülékem van,. de azért belevau, javaslatként a pc módhoz:

Kontraszt: 90

Sötét részek beállítása: ki

Speciális kontrasztjavítás: ki (de ha nagyon kell, jó az alacsony, viszont minimális színtorzulást eredményezhet)

Automatikus helyi képhalványítás: mindenképp kapcsold be, ez az egyik legjobb funkciója a tévének. Játssz az értékekkel, alacsony, vagy közepes legyen (magas beállítással elveszhetnek sötét tartalmak)

Színtelítettség: tedd vissza 50-re

Élő szín: ki

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#56264) modflow válasza mrThomi (#56261) üzenetére


modflow
veterán

Én nem tudom. :F

(#56265) Aaron14


Aaron14
őstag

Hivatalos Sony viszonteladók listáját hol találom?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#56266) syler123


syler123
veterán

Ma feldobott nekem egy update-et a tv, 11/2020.
Ti feltettétek? Vagy ha nincs gondom a tv-vel akkor ne frissítsem? Ez még gondolom a bugos 4k 120hz frissítés.
55xh9077s a tv.

(#56267) F-ECT$ válasza Aaron14 (#56265) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem lista nincs. Csak ez.

Dive ever, work never.

(#56268) troll81 válasza mrThomi (#56253) üzenetére


troll81
addikt

Egy linket dobhatnal mert ennyi pénzért én nem találtam de vennék. :R

(#56269) Aaron14 válasza F-ECT$ (#56267) üzenetére


Aaron14
őstag

Nekem ez nem működik. :(

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#56270) troll81 válasza troll81 (#56268) üzenetére


troll81
addikt

[link]ez pont az alany lehetne ez jó ár?

(#56271) mintech07


mintech07
tag

Feltettem az új fw-t XH90-re, azóta ha bevan kapcsolva a kontraszt javítás akkor villog a kép. Remek...

(#56272) DonDennis


DonDennis
senior tag

Az amúgy mennyire jellemző a modern/droidos tv-nél hogy ennyire nem tudnak fw-t írni rájuk? Vagy a droidnak van köze hozzá?

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#56273) mrThomi válasza troll81 (#56270) üzenetére


mrThomi
addikt

Igen ez az, ezt vettem. Ár verhetetlen, ennyiért megéri, de figyelni kell a pixelhibára. Android pattan egyből, nekem tökéletesen működött abba a fél napba amíg nálam volt. A pixelhiba lehet hogy csak egy bizonyos időben gyartottakat erinti. Nekem sajnos ez most nem jött össze, de kívanok mindenkinek probléma mentes használatot. Valószínüleg vissza megyek Samu Q80T-re.

(#56274) manieeec válasza mintech07 (#56271) üzenetére


manieeec
tag

Köszi, hogy szóltál, 90%-nál leállítottam a frissítést. :D Pedig azt hittem ez már valami stabil FW a múltkori után.. sebaj , 4k120hz-el ráérek december végéig amikor jön a PS5.

[ Szerkesztve ]

(#56275) nismoka válasza modflow (#56262) üzenetére


nismoka
addikt

SDR beállítás javaslat. ;)
Sötét részek fényerő szintje 35?? Az nagyon kevés, eltűnnek a szürke árnyalatok..
Sztem tedd vissza 50-re,
gamma mehet mínusz 2-re.
Kontraszt 90
képélesség 50
auto képhalványítás max vagy közép
Xtended dynamic range játéknál nekem maxon van
sötét részek alacsony vagy ki
spec kontraszt alacsony vagy ki
reality creation, off vagy kézi 20-30, nem szeretem a túl élesített képet
színtelitettség 55-60
live color nálam alacsony (game mód)

[ Szerkesztve ]

(#56276) Celtis válasza mrThomi (#56253) üzenetére


Celtis
veterán

Anno én két gyári hibás Samsungot fogtam ki, mégis bepróbálkoztam a harmadikkal. Így utólag nagy hiba volt. ;)

(#56277) mano42


mano42
aktív tag

Épp nézzük a Pillangót a Netflixen, ami furcsamód Nem DV hanem sima HDR. HDR 10 módban a kép nézhetetlen viszont HLG tökéletes. Raszan valaki 5 percet, hogy konfirmálja? Xf90, kilences androiddal.

(#56278) troll81 válasza mrThomi (#56273) üzenetére


troll81
addikt

Lehet ez lesz mégis [link]

(#56279) modflow válasza nismoka (#56275) üzenetére


modflow
veterán

Itt vegyesen írod a TV és PC beállítást?

(#56280) modflow válasza mintech07 (#56271) üzenetére


modflow
veterán

Nekem eARC-on megállt a hang az erősítőn Netflix alatt. :)

De kérdeztem ismét.
Valaki látja neten ezt az új firmware-t?

[ Szerkesztve ]

(#56281) mintech07 válasza modflow (#56280) üzenetére


mintech07
tag

Neten nem tálalom, nekem is a tv dobta fel.
De tv-n elolvastam a részleteket, ugyan azokat írta javításnak mint az előző fw-n.

(#56282) Quqesz válasza mintech07 (#56271) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Akkor ezt egyetemlegesen elszarta s Sony......xf85 detto villog. Ki is kapcsoltam a kontraszt javítást.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#56283) pandor


pandor
tag

Sziasztok, ma megérkezett a pénteken rendelt emagos 65XH90. (dec 4-re ígérték, feladó e.digital-emag kft :-)
Mielőtt beüzemelném az Androidot/tévét megnézném a képernyőt egy HDMI-re kötött TVBox-szal vagy Win10 alól.
Beállítható bekapcsoláskor azonnal jelforrásnak valamelyik HDMI port (távirányítóval?)

(#56284) ada19 válasza pandor (#56283) üzenetére


ada19
senior tag

XF90-en emlékeim szerint pár perces alapbeállítást kellett elvégezni mielőtt bármit engedett.

Mégsenem

(#56285) Quqesz válasza pandor (#56283) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem, van egy kezdeti beállítás, amit végig kell zongoráznod(kb 10 perc).

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#56286) pandor válasza Quqesz (#56285) üzenetére


pandor
tag

(#56284) ada19:
(#56285) Quqesz:

szép is lett volna...

(#56287) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv! Nem vagyok nagy angolos és a kereső úgy tűnik, a számokat nem annyira szereti.
Próbáltam visszakeresni, de nem találtam érdemi, érthető infót, ezért kérdezem:
pontosan mi az a 4:4:4 10bit?
Miért fontos? Miben különbözik tőle a 4:2:2?
Valahol azt szűrtem le az olvasottakból, hogy előbbihez 2.1 HDMI kábel kell,
utóbbihoz elég a 2.0!
De azt is olvastam, hogy pl. egy adott TV rendelkezik a 4:4:4 10 bit tulajdonsággal, viszont nincs HDMI 2.1 bemenete....
Szóval nem tudom összerakni a témát, ha valaki 2 mondatban leírná, megköszönöm!!!
(Ez csak TV specifikáció, vagy egyéb eszközé is lehet? Ha az egyik ilyen, a másik is legyen?.....stb)

Valamint a következőkből mely probléma NEM esik jótállás alá?:
(lehet, hogy nem mind LCD specifikus...) :)
tinting
banding (horizontal-vertical)
judder
dirty screen effect
black crush
Jó volna péntek reggelig dönteni valamelyik TV mellett.... :)
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#56288) Celtis válasza wrathchild (#56287) üzenetére


Celtis
veterán

A felsoroltak egyike sem igazán meghibásodás. Egyedül a judder (tudod mi az?) olyan jelenség, ami tervezésből adódó műszaki sajátosság. Mellesleg csak alacsonyabb kategóriás 60Hz-es TV-knél fordulhat elő. Ebből eredően nem is jótállás körébe tartozik.

Az összes többi gyártási szórásból, technológiából eredő inhomogentiás a képen. De hozzá veheted még a pixelhibát is. Durva esetben bármelyik garanciális javítást igényelhet. Objektív mérőszám nincs ezekre. A tulaj érzékenységi küszöbe és érdekérvényesítő képessége határozza meg, hogy jótállásban javítják-e.

Ha félsz az oled-től, akkor weben rendelj és 14 napon belül eldöntheted, hogy megfelel-e vagy sem.

(#56289) mrThomi válasza Celtis (#56276) üzenetére


mrThomi
addikt

Mi volt a probléma ? Értem, hogy egy pixel hiba bármely gyártó bármely készülékén előfordulhat, de hogy 2-ből 2, és ugyan az a fekete pöttyszerű hibajelenség, nekem inkább az adott sorozatnak legyártott készülékek hibára utal, ami valószínüleg egy adott időben gyárthattak le, mint pl hibás alaplapok stb...

[ Szerkesztve ]

(#56290) Celtis válasza mrThomi (#56289) üzenetére


Celtis
veterán

Hosszú történet. Ne menjünk bele.
A lényeg, hogy racionálisan döntöttél, ha két egymást követő készüléken is ugyanazt a hibát láttad.

Viszont először beragadt (folyamatosan világító) pixelről írtál, most meg fekete pöttyről (halott pixel).

(#56291) mrThomi válasza Celtis (#56290) üzenetére


mrThomi
addikt

Igen érdekes mert ahogy te is írtad korábban feketének tűnt. De mivel piros hátteren nem látszódott így gondoltam hogy akkor piros ragadt be. Fekete részen érdekes módon annyira nem látszódott. Próbáltam értelmezni és utánna olvasni milyen 2 típusu pixel hibák vannak, de nem igazán tudtam. Próbáltam otthon melegíteni, tollal nyomni, de szerintem ezeken semmi nem segít.

[ Szerkesztve ]

(#56292) #16820480 válasza wrathchild (#56287) üzenetére


#16820480
törölt tag

A chroma subsampling értéke a 4:4:4, 4:2:2 vagy 4:2:0, azt jelenti mennyi fényesség és mennyi szín információ van az adott pixeleken. Itt egy cikk róla, ha másért nem, az illusztrációk miatt érdemes belenézni.
A 4:4:4 akkor fontos, ha PC monitorként akarja valaki használni a tévét, mert ennek hiányában a megjelenített szöveges tartalom (weblapok, dokumentumok) nem lesznek szép élesek és jól olvashatók. Filmeknél és játékoknál nem igazán számít.
Ha nincs HDMI 2.1, akkor egyszerre nem fogod tudni külső forrástól 4:4:4 sampling és 10 bites módban küldeni a képet, vagy 4:2:2 + 10 bit, vagy 4:4:4 + 8 bite lesz csak. Ezt a videokártya driverében lehet beállítani általában.

(#56293) semetka válasza #16820480 (#56292) üzenetére


semetka
őstag

Hol tudom ezt megnézni hogy milyen beállításon megy ha nekem intel vga van? ( HD 530)

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#56294) tuctuc válasza semetka (#56293) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Sziasztok!
Miutan az utobbi napokban eleg sokat szivtam a droiddal, gondoltam lecserelem a TVm egy nemdroidos X7...-re. Regen volt 50W705B-m, nem imadtam a rendszeret de elvoltam vele (99% YouTube), mik a mostaniakkal a tapasztalatok? Melyik ebböl a szeriabol (idei vagy tavalyi, ha meg kaphato) VA panelos?
Köszi: Sanya

21 éve a PH-n

(#56295) modflow


modflow
veterán

Van itt valakinek Xbox Series X-e?

(#56296) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Na hogy jót is mondjak az android 9-ről: a képenyő tükrözés bitang gyors lett. Samsung tab A6-tal próbáltam és nincsen az a szarakodás mint régen, 3-4 sec és már kint is a kép. És rendben lejászik egy videót akár. 8.0-alatt a csatlakozási procedúra borzalmas volt... :R :R :R

Más
Jeleztem a Sony supportnak ezt a kijelző villogást speciális kontrasztjavítás alatt. Persze jött a válasz, hogy frissítsek meg gyári vissza, de azon már túl vagyok. Továbbítják, hátha lesz belőle vmi....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#56297) modflow válasza Quqesz (#56296) üzenetére


modflow
veterán

Hol lehet nekik hibát jelezni?

(#56298) Quqesz válasza modflow (#56297) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A sony hivatalos oldalán [link]

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#56299) Ronam válasza modflow (#56295) üzenetére


Ronam
addikt

Nekem van :)

[ Szerkesztve ]

(#56300) modflow válasza Ronam (#56299) üzenetére


modflow
veterán

Megnéznél nekem egy dolgot?

A hang akadozik nekem, ha 4K/120 Hz-en, ha bitfolyam van beállítva. Mintha minden 4 mp kihagyna, bármilyen játék alatt.

Mai firmware-el is akad.
Tehát ha a Box hang menü fenti fülben: Kimenö bitfolyam van állítva, és alatta bármi, dolby vagy DTS akkor akad.

Ha felül Tömörítetlen bármi, akkor nem akad.

Megnéznéd, nálad is ilyen-e.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.