Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25351) NHeidfeld


NHeidfeld
újonc

Kedves Fórumtársak!
Egy - lehet, hogy nagyon egyszerű - kérdést szeretnék feltenni: ha az a célom, hogy biztonságban érezzem magam Aliexpressen/Banggoodon való fizetéskor, akkor mit ajánlotok? A Revolutot nézegettem, nagyon csábító, hogy csak annyit töltök rá, amennyi épp kell, illetve bármikor zárolni lehet egy mozdulattal... van esetleg ennél jobb megoldás? Eszembe jutott a saját bankomban virtuális kártyát igényelni, de a takarék sajnos annyira béna, hogy ott ilyen lehetőség nincs is.
Illetve még egy kérdés: korábban voltak nagy akciók a Revolutnál (3kHUF ajándékba, ilyesmi), akkor elég sok emberke kinnhagyta neten a linket, ami egy meghívót tartalmaz az illető "alá". Ha én mondjuk egy ilyennel reggelek most, akkor a random idegenhez hogyan fogok kapcsolódni? Van értelme ilyet csinálni? Gondoltam azért használnám, mert ugye akkor a fizikai kártyát ingyen küldenék ki. :U

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

-

(#25352) Somatom válasza NHeidfeld (#25351) üzenetére


Somatom
veterán

A meghívóval ingyenes kártyaküldés akkor egy promó akció volt. Ez jelenleg nincs.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25353) emeritus válasza NHeidfeld (#25351) üzenetére


emeritus
tag

Egy webáruházas fizetéshez nincs szükség fizikai prepaid kártyára, erre a virtuális Revolut is alkalmas.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#25354) Friczy válasza kanyi51 (#25350) üzenetére


Friczy
senior tag

A 3x8 nem fog menni IBAN számlaszám kell neked. Ha már Budapest bank, akkor a 3x8 számlaszám alapján itt tudod megnézni a hozzá tartozó IBAN-t: [link] Ezt már be tudod írni a REvolut átutalás részébe.

(#25355) kanyi51 válasza Friczy (#25354) üzenetére


kanyi51
senior tag

Értem, de hogyan tovább?

Bocs de.... amit adtál linken ez olvasható -- " Belföldi utalások esetében a megszokott, 24, illetve 16 jegyű számlaszámok maradnak használatban, ez esetben nem az IBAN formátumú számot kell megadni. " most akkor mi is van? nem értem

[ Szerkesztve ]

(#25356) emeritus válasza kanyi51 (#25355) üzenetére


emeritus
tag

Nem belföldi utalás történik. A számlaszámod litván (vagy angol).

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#25357) K Norbi válasza Tuomas (#25348) üzenetére


K Norbi
addikt

Igen, koszönöm :R

(#25358) bigdady válasza kanyi51 (#25355) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kivonatodon rajta a 28 jegyű iban bankszámlaszámod, oda kell utalni.estleg ha kéri a BB swift kódját is akkor az BUDAHUHB

[ Szerkesztve ]

(#25359) zerodot válasza emeritus (#25356) üzenetére


zerodot
aktív tag

Nem a litván (vagy angol) számlaszámodról történik a forintutalás, hanem egy magyar gyűjtőszámláról, szóval belföldi utalás lesz. De attól még persze az IBAN-t kell megadni.

(#25360) kanyi51


kanyi51
senior tag

Most totálisan összekeveredtem, ha lehetne valakivel privibe megbeszélni?

(#25361) bigdady válasza kanyi51 (#25360) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kivonatodon rajta a saját Iban számlád oda utalj. Ennyi
Tobbi nem a te dolgod honnan jön majd stb csak megérkezik oda és kész

[ Szerkesztve ]

(#25362) Zugi


Zugi
aktív tag

Apámnak egy nem épp mai gyerek, de annyira azért mégsem vállalhatatlanul retro Samsung Galaxy A5(2017) mobilján tavaly működött a Revolut, azóta nem volt használva, de most pedig az appot elindítva a jelszó megadása után mindig csak végeláthatatlanul "homokozik", de nem csinál semmit, nem lép be az app-ba. Ha letörlöm és újratelepítem, akkor sem. Mi lehet a gond? A legfrissebb verziójú appal már esetleg nem megy egy korábbi androidon? De akkor el sem kellene a jelszó bekérésig jutnia. Netkapcsolattal sem lehet baj, mind wifin, mind mobilneten ugyanez. Vagy egyáltalán hogy lehetne újra működésre bírjam, hogy beléphessek?

[ Szerkesztve ]

(#25363) kovisoft válasza Zugi (#25362) üzenetére


kovisoft
őstag

Galaxy A5 (2017)-en használom gond nélkül. Próbáld meg esetleg az adatokat és a cache-t is törölni.

(#25364) Tuomas válasza Zugi (#25362) üzenetére


Tuomas
addikt

Hard reset esetleg a telefonon?

We were here

(#25365) Zugi válasza Zugi (#25362) üzenetére


Zugi
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat, most sokadik ki-be kapcs és app leírtás-újratelepítés után újra szelfit kér ellenőrzésképpen. Lehet ha hosszan nincs használva, akkor újra használatba vételhez erősebben csekkol.

(#25366) Tuomas válasza Zugi (#25365) üzenetére


Tuomas
addikt

És a probléma megoldódott? :DDD

We were here

(#25367) Oliverda válasza Zugi (#25365) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, sőt, ha készüléket cserélsz akkor is kér szelfit. Nagy dolog...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25368) Zugi válasza Tuomas (#25366) üzenetére


Zugi
aktív tag

Egyelőre itt felfüggesztettem a dolgot, mert innen egymagam nem tudok továbblépni, csak a mobilja volt nálam, apám nem ért hozzá, segítenem kellene a szelfizésében is, ami most komplikált a vírushelyzet miatt. Ma jó lett volna ingyen átutalni a számláink között, de most már mindegy, megoldottam máshogy és egyelőre most a Revolutja nem s.o.s., de legalább már tudom, hogy miképp élesztem fel az appot hosszú idő után.

(#25369) Tuomas válasza Zugi (#25368) üzenetére


Tuomas
addikt

Értem! :R

We were here

(#25370) NHeidfeld válasza emeritus (#25353) üzenetére


NHeidfeld
újonc

#emeritus és #somatom,
köszi szépen a válaszokat! Igen, én is gondoltam, hogy elég a virtuális kártya, de esetleg később, ha "fejlődök", akkor a fizikait is kihasználnám. :)

-

(#25371) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Eddig aktív felhasználója voltam a TransferWise kártyámnak több külföldi országban de itthon még nem kellett bevetnem.

Most bankot kényszerültem váltani (Erste) és tapasztalom, hogy iszonyú drága a korábbi OTP Jump számlámhoz képest (ezen még nem volt tranzakciós adó).

Ha beszerzek egy Revolut számlát, akkor tudom majd belföldi Ft utalásokra használni díjmentesen? Illetve Erste Mastercard debit kártyáról fel tudom ingyenesen tölteni ugye? Tehát összegezve a célom az lenne, hogy ingyen tudjak belföldön utalni és kp -t felvenni.

Köszi előre is a válaszokat!

(#25372) anadroid válasza ad4m1337 (#25371) üzenetére


anadroid
senior tag

Mindkettő igen.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#25373) Friczy válasza Oliverda (#25367) üzenetére


Friczy
senior tag

Érdekes, tőlem telefoncserekor nem kért, elég volt a telefonszámra küldött ellenőrzőkód. De nemsokára esedékes lesz ismét egy csere, akkor majd meglátom.

(#25374) zerodot válasza ad4m1337 (#25371) üzenetére


zerodot
aktív tag

Alapvetően igen, csak nem biztos, hogy ezt a Revolut hosszútávon szeretni fogja, mivel ezek nekik ugye mind pénzbe kerülnek (kártyával töltés, utalás, kp felvét). Szóval ajánlott lenne a Revolut kártyát rendszeresen fizetésre is használni. Minél többet fizetni vele, és minél ritkábban kp-t felvenni.

(#25375) Somatom válasza zerodot (#25374) üzenetére


Somatom
veterán

A Curve mögötti Revo virtuális is kártyahasználat, vagy csak a Revo fizikai közvetlenül?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25376) Tuomas válasza Somatom (#25375) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerintem mindegyik kártya használata kártyahasználat, legyen az fizikai, virtuális, vagy egyszer használható.
A lényeg, hogy az ő szolgáltatásukon keresztül tranzakció történik.

We were here

(#25377) ad4m1337 válasza zerodot (#25374) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Köszi a választ!

De miért éri meg nekem itthoni vásárlásaimat a Revoluttal intézni? Tehát mivl lesz nekem jobb egy itthoni lidl -ben a revolutot használni és nem a normál Erstes MC -ot?

(#25378) kanyi51


kanyi51
senior tag

Azt kérdezném hogy a Revolut- - Kinek fizetsz - Bankszámlák oldalon ha rosszul adtam meg egy számla adatokat akkor törölni, vagy javítani hogyan lehet?_

(#25379) zerodot válasza ad4m1337 (#25377) üzenetére


zerodot
aktív tag

Jobb ügyfele leszel a Revolutnak, így kisebb eséllyel tiltják le a számládat, mintha csak utalgatnál meg ATMeznél :)

Ami még előny lehet, hogy az appban egész részletesen kapcsolhatók ki/be a kártyához tartozó különböző fizetési módszerek (bár azt nem tudom, h az Erste appjában milyen lehetőségek vannak):

(#25380) ad4m1337 válasza zerodot (#25379) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Köszi szépen, ez tényleg jó de a mostani problémám a megnövekedett utalási költség és kp felvétel az Erstenel, arra keresek elsősorban megoldást.

Regeltem, kár, hogy 2000 Ft a postaköltség :( Anno emlékszem TW -nál ingyen volt.

(#25381) Oliverda válasza ad4m1337 (#25380) üzenetére


Oliverda
félisten

Azóta már a TW-nál is 2000 forint.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25382) zerodot válasza kanyi51 (#25378) üzenetére


zerodot
aktív tag

Megnyitod az adott címzettet, és jobbra fent kell lennie három pontnak, arra tappintva feljön egy menü, amiben ott az Edit.

(#25383) zerodot válasza ad4m1337 (#25380) üzenetére


zerodot
aktív tag

Hát, akkor fogd fel úgy, hogy a Lidls kártyahasználat előnye számodra a melléje kapott ingyenes utalás és kp felvét :)

Régebben voltak amúgy akciók ingyen fizikai kártyára is, illetve ha számlanyitás után egy ideig nem rendelted meg, akkor felajánlotta ingyen.

Ha mindenáron ingyen kártyát akarsz, akkor rendelj egy Curve kártyát, ami 5 GBP, de azt visszakapod, ha refkóddal regisztrálsz. E mögé aztán beállítod a Revolut virtuális kártyát és úgy fizetsz.

Illetve ha elég az nfc-s fizetés, elvileg a Revo virtuális kártya berakható egyenesen G/A/S Paybe is, bár ezt nem tudom biztosra most így hirtelen.

(#25384) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!
Az lehet, hogy a Revolut drágábban váltja az Euro-t mint az OTP?

(#25385) anadroid válasza ad4m1337 (#25380) üzenetére


anadroid
senior tag

Hogy visszahozz valamit a 2000 Ft-ból, igényelj Curve kártyát is. Ugyan itt is ki kell fizetned a szállítást, viszont az 5 angol font bónusz ezt bőven kiegyenlíti. A Curve három általad választott (és a listájukon szereplő) kereskedőnél (nekem Aldi, Shell, Tesco) az aktiválástól 90 napig 1% visszatérítést ad. Sőt, tavaly karácsony előtt ezt a 90 napot újra megkaptuk, és a kiválasztott kereskedőket is ki lehetett cserélni. A 90 nap alatt, ha legalább 200 ezer forintot otthagysz az általad megjelölt kereskedőknél, az 1%-okból máris visszajött a 2000 forintos Revolut-kártya szállítási költséged. Ne feledd: csak a meghívós regisztrációnál kapsz bónuszt! Több információ a Curve-ról: CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben topik.

Nagyon off: vegyél valami értékeset az Aldiban (pl. notebook), majd a türelmi idő lejárta előtt vidd vissza, hogy nem tetszik. Az árát visszakapod kp-ben azonnal, és megmarad a Curve 1%-a. Fújjj... ;]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#25386) sambenez válasza smallmer (#25384) üzenetére


sambenez
addikt

Meglepne.
OTP 1000Ft -> 2,67 euro
Revo 1000Ft -> 2,71 euro

[ Szerkesztve ]

(#25387) anadroid válasza smallmer (#25384) üzenetére


anadroid
senior tag

A hét végén bejátszik 1% "bünti".

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#25388) sambenez válasza anadroid (#25387) üzenetére


sambenez
addikt

Még így is jobban vált.

(#25389) kanyi51 válasza zerodot (#25382) üzenetére


kanyi51
senior tag

Köszönöm megtaláltam

(#25390) Tuomas válasza smallmer (#25384) üzenetére


Tuomas
addikt

Várd meg, amíg az OTP lekönyveli.

We were here

(#25391) Oliverda


Oliverda
félisten

A beta tesztelők közül próbálta már valaki a legfrissebb verziót?

Nem találom sehol az említett módosítást, illetve a lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25392) kosmoo81


kosmoo81
tag

sziasztok

tudja valaki mikortol lesz magyar topup? :U

(#25393) Oliverda válasza kosmoo81 (#25392) üzenetére


Oliverda
félisten

Tavaly májustól.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25394) kosmoo81 válasza Oliverda (#25393) üzenetére


kosmoo81
tag

Nekem mult heten granit kartyaval nem engedte. Osztrak kartyaval megy...

(#25395) Oliverda válasza kosmoo81 (#25394) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor a kártyával vagy a beállításaival lesz valami.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25396) steevo0 válasza Oliverda (#25391) üzenetére


steevo0
tag

Nekem a saját számla mellett szerepel a Junior számla is, arra váltva látszik az opciók lehetőség, a kikapcsoláshoz.

Junior kikapcsolás után:

[ Szerkesztve ]

(#25397) Peter.70 válasza kosmoo81 (#25394) üzenetére


Peter.70
őstag

Gránitnál a limitek jól voltak beállitva? Napi vásárlási limit db számot nem lépted túl?

(#25398) kosmoo81 válasza Peter.70 (#25397) üzenetére


kosmoo81
tag

Semmi gond a limitekkel, 200e es 500e vam beallitva, 10ezres kp felvetet is elutasitotta a curve.
Topup csak osztrak kartyaval megy, magyarról csak utalni tudok..
Beszeltem a bankkal de naluk minden ok azt mondjak. Szerintem nem biznisz nekik ez a dolog es lehet emiatt nem engedelyezik..

(#25399) Peter.70 válasza kosmoo81 (#25398) üzenetére


Peter.70
őstag

Nekem nem volt gond vele. Napi limit db szám is oké volt? Gránitnál a napi limit 20 db ( vásárlás, és azt hiszem a revolut feltöltés duplán számít )
Curve-val ha fel akarsz venni kp-t, akkor nem az ATM limit a mérvadó, hanem a vásárlási, mivel a curve kp felvétel vásárlásnak van könyvelve

[ Szerkesztve ]

(#25400) Oliverda válasza kosmoo81 (#25398) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem pedig vagy rosszul adtad hozzá a kártyát, vagy túl nagy összeget akarsz feltölteni vele.

steevo0: Ha tényleg csak ennyi, akkor nem vitték túlzásba a testreszabhatóságot. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.