Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) INGJOKE válasza Hovi (#25798) üzenetére


INGJOKE
veterán

Jó hosszú ideje megy már. Egyet butítottak már rajta, hogy nem adják vissza hónap végén a számlára, hanem pontokra lehet beváltani, de mivel tankolni úgyis kell arra mindig fel tudom használni... :D

(#25802) Solymi81 válasza Hovi (#25800) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Köszi szépen :)
Szerintem nyugodtan várhatunk vele 1-2 hetet is, biztos vannak olyanok akik ritkábban fordulnak meg.

(#25803) Hovi válasza Solymi81 (#25802) üzenetére


Hovi
aktív tag

Hát én addig simán megfeledkezem róla. :) Majd figyelgessétek lécci.

(#25804) Oliverda válasza Hovi (#25788) üzenetére


Oliverda
félisten

Hiányzik belőle a mióta használod.

Kevesebb, mint 1 hónapja
Körülbelül 3 hónapja
Nagyjából fél éve
Már 1 éve
Több, mint 2 éve

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25805) Hovi válasza Oliverda (#25804) üzenetére


Hovi
aktív tag

Most már ez is benne van. Bár, már 26 válasz van, s így nem lesz igazi a végeredmény összképe.

(#25806) zerodot válasza Hovi (#25805) üzenetére


zerodot
aktív tag

A "Mekkora összegeket mozgatsz rajta?" kérdést hogy kell érteni? Egyszeri feltöltések/utalások jellemző összege? Vagy havi szinten mennyit mozgatunk át rajta?

(Esetleg a mire használodhoz még elfért volna egy Pénzváltás opció.)

(#25807) Hovi válasza zerodot (#25806) üzenetére


Hovi
aktív tag

Igen, havonta. Alapnak gondoltam, hogy havi összegekben számolunk. Fizetést, rezsit stb. Jó a kérdésed, de már nem szeretném bővíteni a kérdéseket, mert nagyon nem lesz egységes az eredmény. Ugyanis sokan csak a kevesebb kérdést tartalmazó oldalt töltötték eddig. De ha gondolod / gondoljátok jöhetnek még új javaslatok, s kezdjük újra (tiszta lappal) a szavazást. Bár fogalmam nincs mennyi látogatója van e fórumnak. A szavazás 39 kitöltésnél jár.

(#25808) zerodot válasza Hovi (#25807) üzenetére


zerodot
aktív tag

Szerintem is havi összegekkel érdemes számolni, csak nekem nem volt elsőre egyértelmű a kérdésből. Esetleg még odaírhatod pontosításként, hogy haviról van szó, az gondolom még nem kavar bele az eredményekbe.

Ha lenne újraindítás, akkor esetleg az eddigi egyszeri legnagyobb összegű tranzakcióra is lehetne egy külön kérdés.

(#25809) Madycsa


Madycsa
tag

Sziasztok!
Sajnos úgy tűnik, hogy belefutotam egy csaló oldalba. Egy könyvet szerettem volna letölteni és a linken, ahová vezetett, a regisztrációhoz kért bankkártya adatokat is.(az adott könyv, a kiírás szerint ingyenes volt) A revolut egyszer használatos kártyának a számát adtam meg. Ezek után nemsokára 2x1 eurot megpróbált levonni. Ezt sztornóztam, de estére az egyiket megint levonta.
Megszüntettem az egyszer használatos kártyát, a többit pedig fagyasztottam.
Mit érdemes még tenni? Írtam a revolutnak is.Új kártyát/számlát kell igényelnem?
Előre is köszönöm a segítséget és a tanácsokat!

(#25810) balinlin válasza Madycsa (#25809) üzenetére


balinlin
senior tag

Egyszer használatos kártyát kár törölni, pont azért egyszer használatos. Ezeket hogy sztornóztad?
Szerintem sokkal többet nem tehetsz, mint amit leírtál.

(#25811) Tuomas válasza Madycsa (#25809) üzenetére


Tuomas
addikt

Nekem ez inkább tűnik próbaterhelésnek, mintsem csalásnak.
Egy csaló weboldal nem 1 eurót vonna le szerintem és nem sztornózódna.

We were here

(#25812) Madycsa válasza balinlin (#25810) üzenetére


Madycsa
tag

Az alkalmazásban tudtam visszavonni.

(#25813) Madycsa válasza Tuomas (#25811) üzenetére


Madycsa
tag

Nem sztornózódott magától. Én vontam vissza. Amit aztán este megint ráterhelt. A regisztrációnál ki volt írva, hogy nem terheli meg a számlát próbaként.

[ Szerkesztve ]

(#25814) emeritus válasza Madycsa (#25813) üzenetére


emeritus
tag

A "szolgáltatónál" is ajánlatos lenne eljárnod. Ha van mód erre, akkor jelezd ott is, hogy nem nem veszel/vettél semmilyen díjvonzatú szolgáltatást, ha tévesen így értették, lemondod.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#25815) sopruk


sopruk
aktív tag

Ismét átrendezték a menüt. ;)
A beállítások, limitek a kezdőképernyő bal felső sarkába kerültek. A jobb alsó sarokban pedig a piactér maradt.
Mondjuk így gyorsabban elérhető pld. a limitek megtekintése...

(#25816) Madycsa válasza emeritus (#25814) üzenetére


Madycsa
tag

Jó ötlet, bár tegnap már nem tudtam oda belépni. Most végignéztem, hogy milyen "úton" vezetett idáig a dolog. A könyv letöltése gombra, majd a továbbra kattintva jutottam a képen látható részhez.

https://sites.google.com/site/theycravsigli/home/utmutato-a-f-ys52hlqhu1svzgrc?fbclid=IwAR2BTJw-h4sFFUvc-erFOpPLk55y4mm_x2svOBy8M6mn0I8T2RUpsvo9Yzg

http://bookparadise.cloud/pdf?title=%C3%9Atmutat%C3%B3+a+forradalomhoz&geo=hu&i=OTc4OTYzOTE4MzkxOQ%3D%3D&src=google

https://signup.funpros.net/en/html/sf/cc/eone_m3dsc.html#&sf=eone&lng=en&m=books&ref=5146558&prod=2&sub_id=ebook&_sign=5b3f1efc955420273643c478a0703dbb&_signt=1604987515&utm_expid=

[ Szerkesztve ]

(#25817) Divinity válasza Madycsa (#25812) üzenetére


Divinity
őstag

Van ilyen opció? Elég régóta használom elsődlegesként a Revo-t de nem találkoztam még vele pedig párszor már jól jött volna :F
Merre van ez az opció?

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#25818) Madycsa válasza Divinity (#25817) üzenetére


Madycsa
tag

Az adott tranzakcióra kattintva találtam meg valahol, de csak rögtön a terhelés megjelenése után működött.
Mára mind a két terhelés érvényesül ismét és már nem tudom ott visszavonni. Írtam a revolutnak, de még nem válaszoltak.

(#25819) emeritus válasza Madycsa (#25816) üzenetére


emeritus
tag

A vod-info (cfhand) infókra is érdemes lehet ráguglizni...

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#25820) vnorbi válasza sopruk (#25815) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Köszi! Magamtól csak nagyon soká jöttem volna rá, hogy a fényképezőgép gombra nyomva fogom látni a limitjeimet (fel sem merült bennem elsőre, hogy az ott egy gomb :) )

(#25821) Tuomas válasza Divinity (#25817) üzenetére


Tuomas
addikt

Én sem tudtam ilyenről.

We were here

(#25822) sopruk válasza vnorbi (#25820) üzenetére


sopruk
aktív tag

Én is csak a kis harang alatt lévő bejövő üzenetből tudtam meg ezt, ma reggel olvastam...

(#25823) Madycsa válasza emeritus (#25819) üzenetére


Madycsa
tag

Köszönöm! Ez mi akar lenni? Revolut első válasza is az, hogy vegyem fel a kapcsolatot a kereskedővel.

[ Szerkesztve ]

(#25824) vnorbi válasza sopruk (#25822) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ja, úgy könnyű, ha elolvasod az üzeneteket :)

Tényleg írják benne, és én is megnyitottam, de mivel a Marketplace-ről szól, amit nem használok, nem görgettem le az aljára, így azt már nem láttam, hogy mellesleg a személyes menüt áthelyezték.

Tanulság: minden üzenetet végig kell olvasni, bármennyire is érdektelennek tűnik.

(#25825) emeritus válasza Madycsa (#25823) üzenetére


emeritus
tag

Nekem úgy tűnik ezek terheltek be. Korrekt üzleti kapcsolatban - bár itt, mint írod nem ez a helyzet - az a normális, hogy először az üzleti partnernek kínáljuk fel a rendezés lehetőségét.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#25826) Tuomas válasza sopruk (#25815) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerintem ez most jól sikerült. Végre ki lehet lőni a prémiumra frissítés ajánlatot, és nem a lap alján van eldugva a limites dolog.

We were here

(#25827) Madycsa válasza emeritus (#25825) üzenetére


Madycsa
tag

Nyilván, de be sem tudtam jelentkezni a regisztrációmmal, persze lehetne írni valami kontaktra, amit az ember lebogarászik a lapról, de ha ilyenek minek?

A revo elbírálja a visszatérítést, egy űrlapot kell kitölteni. Nem nagy összeg, de nem szeretem, ha a csaló nyer.
Új kártyát is kell igényelnem. Elvileg ennek a díját megtéríti a revo. Ez az eredménye az ügyfélszolgálattal történt beszelgetésnek.

(#25828) emeritus válasza Madycsa (#25827) üzenetére


emeritus
tag

Én feltétlenül beírnék, ha van hova, és el is menteném. Nem kizárt, hogy újabb, jelentősebb, esetleg ismételt terhelés lesz, az óvatosság sohasem árt.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#25829) Divinity válasza Madycsa (#25827) üzenetére


Divinity
őstag

Ha disposable kártyával "fizettél" akkor miért kell új kártya? :F

Plussz a Revolut elvileg önkényesen nem is dönthet úgy, hogy vissza szerzi a pénzed mivel már nem is náluk van

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#25830) sopruk válasza Tuomas (#25826) üzenetére


sopruk
aktív tag

Tényleg, észre se vettem az x-et amivel ki lehet lőni, csak amikor a prémium ablakra tapicskoltam, akkor sejlik fel a háttérből. Köszi! És így már tényleg rögtön látszanak a limites ablakok...
Már csak a heti infós részt lenne jó, ha ugyan így el lehetne tüntetni. Vagy ha egyszer megnézi az ember, ne lenne ott továbbra is...

(#25831) Madycsa válasza emeritus (#25828) üzenetére


Madycsa
tag

Nem találtam, hogy hova lehetne írni nekik. Meg tudja terhelni ezek után is? Egyszer használatos kártya volt megadva.

(#25832) Madycsa válasza Divinity (#25829) üzenetére


Madycsa
tag

Ezt én sem értem mert írtam, hogy az a kártya volt használva. Ez utóbbi akkor "érdekes" lesz...Ma délután megnézem amit ki kell tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#25833) emeritus válasza Madycsa (#25831) üzenetére


emeritus
tag

Szerintem az eldobható kártya, illetve a számlája újraterhelhető, egyszer használatos kártyával is rendelhető pl. előfizetés. A Revolut is segíthet, indokolt volt a tájékoztatásuk. Gondolom, mert személyes tapasztalatom szerencsére nincs.(A fizetés kivonatán talán látható a kedvezményezett, utóbb még a Funpros is képbe került.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#25834) Madycsa válasza emeritus (#25833) üzenetére


Madycsa
tag

Csak annyi látszik, hogy "vod-info. cc"

De én szerintem rá is kérdeztem az ügyfélszolgálatnál, hogy később nem lesz gond vele, nem vonhat le. Linkeket, képernyőképeket mindent átküldtem neki.

[ Szerkesztve ]

(#25835) balint0203 válasza vendingo (#25771) üzenetére


balint0203
újonc

koszi a valaszod, akkor lehet mas utan nezek ami hasonlo de megsem revolut.

(#25836) razorbenke92 válasza Madycsa (#25834) üzenetére

Megnézve a vod-info.cc oldalt, tipikus customer support scammer oldal. Ergo valahogyan átvezettek a regisztráló oldalra, és megrendeltették veled az előfizetést. Mihamarabb igyekezz lemondani.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#25837) Madycsa válasza razorbenke92 (#25836) üzenetére


Madycsa
tag

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, de az a gond, hogy egyszerűen nem találom, hogy hol tudnám és mit lemondani.

(#25838) Madycsa válasza razorbenke92 (#25836) üzenetére


Madycsa
tag

Lehet, hogy ez lesz az:


Kérdés az, hogy ha rá tudnék nyomni a cancel account-ra, megoldódna e. :( Még egyelőre rá se lehet klikkelni. :(

[ Szerkesztve ]

(#25839) sopruk válasza balint0203 (#25835) üzenetére


sopruk
aktív tag

Szerintem a TransferWise lenne jó neked...

(#25840) UHHH válasza Madycsa (#25816) üzenetére


UHHH
senior tag

Rengeteg embert átvernek az ingyen könyv dologgal. Könyvük meg sosem volt. De ez nagyon off-topic itt.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#25841) emeritus válasza UHHH (#25840) üzenetére


emeritus
tag

Becsapott user jobb híján fordul a pénzügyi szolgáltatójához annak segítségét kérve. Nem árt tudni, hogy számíthat-e ilyen segítségre a Revoluttól?

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#25842) Madycsa válasza UHHH (#25840) üzenetére


Madycsa
tag

Elképesztő! :( Elnézést kérek, nem akartam off topic dolgokkal terhelni a tagokat! Van olyan PH topic ami ehhez kapcsolódik? Tudnál esetleg tanácsot adni, hogy hogyan lehet ezt a problémát megoldani? Akár privátban. Nagyon köszönöm!

(#25843) balinlin válasza emeritus (#25841) üzenetére


balinlin
senior tag

pont ezt akartam én is írni
sokkal inkább off témák is voltak már errefe

(#25844) Tuomas válasza balinlin (#25843) üzenetére


Tuomas
addikt

Igen, bár a téma off, azért nem szóltam közbe, mert tanulságos és hasznos lehet!

We were here

(#25845) David_DD


David_DD
tag

Sziasztok!

Emlékszem anno elég nagy ügy volt belőle, hogy a revolut egyes számlákat blokkolt. Most hogy normális(abb) árfolyamba esett a forint, szívesen átváltanék nagyobb megtakarítást Euroba. Ilyen tranzakciókkal fennál az esélye, hogy blokkol engem is?

Eddig kb arra használtam h pár ezer forintot ráraktam ha neten vásároltam / valaki tartozott és ott küldte el / külföldön se volt rajta egyszerre túl sok pénz. Most hirtelen ha nagyobb összeg érkezne rá az tiltással járna? Pláne ha még hirtelen Euroba át is rakom?

(#25846) razorbenke92 válasza Madycsa (#25838) üzenetére

Igen szerintem ez lesz az. Redditen írták, hogy bár volt akinek sikerült a gombra kattintania, és a website kiírta hogy sikeres a művelet, megerősítő emailt nem kaptak, és az EULA azt írja, hogy csak akkor valós a művelet, ha kapott megerősítő emailt, a weboldal hibáira fenntartják a jogot (wtf?). Így gondolom nem véletlenül hibásodik meg az a gomb...

Egy kis Revolut related segítség: Ugye már volt róla szó, hogy az előfizetéseket le tudják vonni az eldobható kártyák megszűnése után is. A széfeket viszont nem tudja terhelni semelyik kártya. Így azt javaslom, a helyzet rendeződéséig helyezd át a pénzed egy széfbe, hogy megakadályozd a további terheléseket.

David_DD
Ebben a tiltás mókában nagyon sok kérdés volt az elmúlt időben, és ahogy látom az aktivitást, konkrét állást senki nem mer foglalni vele kapcsolatban. Nem is csoda.
A tiltás nagyon random, AI csinálja, és mint olyan, ici-pici emberi figyelmet fel sem keltő különbségeken is múlhat, hogy valakit tilt e ugyanazért, amiért mást nem.
Így senki nem meri majd azt mondani, hogy uccu neki, főleg, hogy nagyságrendet sem tudunk az összegről.
Amire figyelni kell, azt megtalálod az összefoglalóban.

Nem tudom prémium vagy e, de ha annyira jelentős összeg, akkor ezen az egy átváltáson is megérheti azzá válnod, plusz akkor jobb esélyed van egy zárolás gyors feloldására. (Feltételezve, hogy vissza is fogod egyszer váltani egy éven belül, 3M forint 0.5%-a kétszer az pont 12 havi Premium)

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#25847) kgymac válasza Tuomas (#25844) üzenetére


kgymac
őstag

Nekem csak 1 van: ingyenes trial időszakhoz ha meg kell adni kártyaszámot, az biztosan bukós lesz ;] Kár regisztrálni.

(#25848) zsamiatt válasza razorbenke92 (#25846) üzenetére


zsamiatt
őstag

de akor mire jó az eldobható kártya ha megszűnése után is hozzá férnek a számládhoz?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#25849) bigdady válasza zsamiatt (#25848) üzenetére


bigdady
nagyúr

Jó kérdés

(#25850) vmarci21 válasza zsamiatt (#25848) üzenetére


vmarci21
tag

NEM férnek hozzá a számládhoz a kártya megszűnése után, ekkor már csak 2 dolgot tudnak csinálni:
- még függőben lévő tranzakció befejezése, összegének módosítása
- részletfizetéses tranzakcióknál a hátralévő részletek levonása

Tehát megszűnt kártyára új tranzakció már nem indítható.
Eddig a fórumban feltűnt esetekben mindig kiderült, hogy az első esetet láthattuk, tehát volt egy függőben lévő tranzakció, amit még be tudtak terhelni. Ebben a mostani esetben a #25809-es posztban látható kép alapján úgy tűnik, hogy már megtörtént (bár ha jól értem, akkor lehet hogy 2 különböző, kézzel sztornózott tranzakció volt, és 1 darab, 1 euróval befejezett tranzakció látszódik a képen, így még talán maradhatott 1. De ha az a 2 különböző tranzakció valójában 1 darab, csak a kézi sztornózások után többször megpróbálták a terhelést, akkor már ez sincs, és akkor 1 euró az össz. veszteség, több az eddigi tapasztalatok és ismeretek alapján nem lehet.
Szerkesztés:
Most látom képen, hogy más a kereskedő neve is.. Akkor az tényleg 2 külön tranzakció lehet, és akkor még van egy függőben lévő... Akkor cfhand.co-nak még van 1 lehetősége..
)

[ Szerkesztve ]

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.