Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) Oliverda válasza Friczy (#25250) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor, ha jól értem, te elsősorban azért használod a Revolutot, mert lehet rá kártyával ingyenesen és korlátlanul feltölteni? Ha megszűnne a korlátlanság, nem lenne elég, hogy belföldi átutalással is működik a feltöltése?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25252) Tuomas válasza Friczy (#25250) üzenetére


Tuomas
addikt

Ha fizetős lesz a kártyás feltöltés, alternatív megoldás lehet az átutalás, ha olyan a számlacsomag, vagy 20 e ft-ig ingynenes.

We were here

(#25253) Oliverda válasza Tuomas (#25252) üzenetére


Oliverda
félisten

Teljesen fizetős valószínűleg nem lesz még az ingyenes csomagban sem, de arra szerintem van esély, hogy a váltáshoz hasonlóan limitálják a havi keretet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25254) vmarci21 válasza sopruk (#25240) üzenetére


vmarci21
tag

Revolutnál is látsz minden díjat előre, ezen az oldalon, regisztráció nélkül is.. Már csak egy Excel / papír, ceruza kérdése, és ki is lehet számolni, hogy adott szituációban melyik az olcsóbb..

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#25255) vnorbi válasza vmarci21 (#25254) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ha már ez az oldal szóba jött, nincs kedve valakinek leboxolni a supporttal, hogy ha azt írják, hogy a szeptember előtt regisztráltakra az UK-s árazás az érvényes, akkor ezt tartsák is be? Eszerint ugyanis 1000 fontnyi devizát válthatnánk ingyen, nem 350 ezer forintnyit (1000 font pedig közel 400 ezer forintot jelent).

Nekem nincs kedvem, mert arra is két órám ment rá, hogy a belföldi SEPA (euró) utalás díját kiderítsem, aminek a vége az lett, hogy nem tudják megmondani, kérdezzek meg valakit, aki már utalt, amióta bevezették az utalási díjakt. Én utaltam a chatelés óta, ingyen volt, de ez sem jelent semmit, mert amúgy is csak lehetőségként dobták be, hogy talán fognak az utalásokért díjat felszámolni bizonyos esetekben, így lehet, hogy csak azért volt ingyen, mert pont nem akartak díjat felszámolni, amikor utaltam.

(#25256) viktorhu válasza Friczy (#25250) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha megnézed, ha kiesne a Revolut, a TW még mindig megérné fizetős feltöltéssel és váltással együtt.

(#25257) Gabás válasza vnorbi (#25255) üzenetére


Gabás
addikt

A két óráért valszeg kár volt, mert világosan le van írva, hogy a SEPA-utalások továbbra is ingyenesek.
A szeptember előttiek megkülönböztetése nekem nem rémlik, a limitek eddig is eltértek az elsődleges pénznem (ország) függvényében.

(#25258) viktorhu válasza vnorbi (#25255) üzenetére


viktorhu
veterán

A limiteken belül maradva a Revolut nem számol fel díjat az utalásért. Ha SWIFT közvetítő bankhoz kerül az utalás, akkor a közvetítő lehúzhatja a saját sápját, meg van olyan is, ahol a címzett bankja is díjat tesz rá. Ezért nem tudják megmondani, mert rajtuk kívül álló díjakról van szó. Azért az EU-n belül jellemzően megvannak a direkt összeköttetéseik a legtöbb országban, így belföldi utalásként tudják a pénzeket küldeni, pont azért, hogy kivédjék ezeket a költségeket.

(#25259) sopruk válasza vmarci21 (#25254) üzenetére


sopruk
aktív tag

Tényleg szépen össze van gyűjtve itt is. Átsiklottam felette eddig, pedig benne van az összefoglalóban is a 08-24-es változásoknál...

(#25260) vmarci21 válasza vnorbi (#25255) üzenetére


vmarci21
tag

"a szeptember előtt regisztráltakra az UK-s árazás az érvényes"
unless you have received an email from us.

"hogy a belföldi SEPA (euró) utalás díját kiderítsem":

Local payments in your base currency: Free
Cross-border EUR payments within the SEPA region: Free

Ebből következik, hogy a SEPA utalás mindig ingyenes, mert vagy országon belüli lesz, akkor az első pont miatt ingyenes, vagy országok közötti, akkor meg a 2. pont lesz igaz.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#25261) Solymi81 válasza Friczy (#25250) üzenetére


Solymi81
aktív tag

A Revo abból a szempontból jó, hogyha mész valahova, akár külföld, akár belföld, akkor lehetőséged van szinte bármilyen devizát használni illetve csak annyi lesz rajta, amennyit te akarsz rárakni.
Így nem kell a normális kártyádat magaddal cipelned és attól félned, hogy mi lesz ha ellopják.
A Revonál ha ez megtörténik, akkor max azt az összeget bukod ami a kártyán van és azonnal le tudod tiltani az App-ban.

Sőt, ha jól tudom, de javítsatok ki ha tévedek, hogyha olyan helyen használják a kártyád ahol nincs a közelében a teló, akkor nem engedélyezi a vásárlást.

Árfolyamváltozásból adódó nyereséget most már nem nagyon lehet rajta csinálni, valszeg ez volt az egyik oka amiért limitálták a váltás max. összegét, de azért előtte se volt az olyan hűde nagy összeg.
Az ilyet amúgy is nagyobb, milliós nagyságrendű összeggel érdemes csinálni és akkor már inkább tőzsdézni vagy befektetni.

Amúgy meg a Crypto-t említette itt valaki korábban, azt néztem én is, mert elég jónak tűnik, de még bele kell ásnom magam.

(#25262) viktorhu válasza Solymi81 (#25261) üzenetére


viktorhu
veterán

Én mondjuk pont nem indulnék külföldre egyetlen kártyával.

(#25263) Somatom válasza Friczy (#25247) üzenetére


Somatom
veterán

Az ő telefonszámukat úgy tudták megszerezni, hogy céges volt és vittek egy hamis aláírási címpéldányt. De, egy cégnek nincs fényképes igazolványa. Nekem viszont van. Úgy már neccesebb az ügy. Ráadásul ezt a kaput azóta becsukták.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25264) Drakoo


Drakoo
tag

Sziasztok! A vasárnap utalt összeg otp gyűjtőről revora ma délben jött meg! Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget/ megnyugtatást :) :R

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#25265) C64


C64
őstag

Visszaszereztük a befizetett pénzt, hamar megvolt, csak sztornózni kellett a bankba. :D

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#25266) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Legelejétől ezzel a kártyával töltök fel, aminél most használnám az automatikus feltöltést, de nem történik semmi mikor rányomok, pedig rengetegszer töltöttem erről és csak erről. Korábban működött. Most miért nem?

[ Szerkesztve ]

(#25267) Somatom válasza huan (#25266) üzenetére


Somatom
veterán

Látom Erste. Nem lehet, hogy a biztonsági azonosításon/jóváhagyáson hasal el?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25268) huan válasza Somatom (#25267) üzenetére


huan
őstag

Hát ha történne valami próbálkozás megnézném az Erste-s beállításokat, de semmi nem történik, ha erre bökök, ahol a nyíl van...

(#25269) zerodot válasza vmarci21 (#25260) üzenetére


zerodot
aktív tag

"Local payments in your base currency: Free"

Magyarországi címmel regisztrálva a "base currency-d" szerintem a HUF lesz, így ez a pont csak a (belföldi) forint tranzakciókra vonatkozik, a SEPA utalásokra nem. (Persze attól még a belföldi SEPA is lehet ingyenes, de ebből a szövegből szerintem nem derül ki.)

[ Szerkesztve ]

(#25270) vmarci21 válasza zerodot (#25269) üzenetére


vmarci21
tag

Magyarországi címmel viszont az EUR küldés nem országon belüli lesz, hiszen a kiinduló ország Magyarország, a célország meg nem, így 2. pont alapján ez is ingyenes. (na jó, elméletben lehet magyar számlára is eurót küldeni, de ilyet még a gyakorlatban nem láttam... )

[ Szerkesztve ]

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#25271) zerodot válasza vmarci21 (#25270) üzenetére


zerodot
aktív tag

"Ebből következik, hogy a SEPA utalás mindig ingyenes, mert vagy országon belüli lesz, akkor az első pont miatt ingyenes [...]"

Te írtad a belföldi SEPA-t, erre reagáltam... :)

(#25272) vmarci21 válasza zerodot (#25271) üzenetére


vmarci21
tag

Ok, félreérthető voltam, köszi a kiegészítést. Eredetileg azért fogalmaztam így, mert nem tudtam, hogy mi a regisztrációs címe vnorbi-nak, így egy általánosabb választ adtam, ami nagyjából bármilyen regisztrációval megállja a helyét. Speciálisan, magyar regisztrációt nézve a Local payments tényleg nem érdekes. :)

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#25273) zerodot válasza vmarci21 (#25272) üzenetére


zerodot
aktív tag

Viszont az így továbbra is kérdés, hogy hol is van pontosan leírva a magyar regisztrációval történő belföldi SEPA utalás díja... :D

A help szerint legalább abban bízhatunk, hogy minden utalás előtt kiderül:
"The following charges might apply when you send a payment. If they do, we’ll let you know in the Revolut app before you make the payment."

[ Szerkesztve ]

(#25274) Gabás válasza zerodot (#25273) üzenetére


Gabás
addikt

SEPA-utaláskor nincs különbség belföld és külföld között

(#25275) Oliverda válasza Gabás (#25274) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, ezt pedig konkrétan egy EU-s rendelet szabályozza.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25276) vnorbi válasza vmarci21 (#25272) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Jogos, írhattam volna, hogy magyar címmel regisztráltam.

@zerodot : Ha ez számít, az ilyen euró utalásokat most a belföldi utalásra hivatkozva nyilvánítja ingyenesnek Revolut. Az app-ban utólag megnézhető információ szerint nem probléma, hogy nem a base currency-ben ment az utalás.

(#25277) Friczy válasza Oliverda (#25251) üzenetére


Friczy
senior tag

Nem teljesen. Azért használom a Revolutot, mert jó áron lehet devizát váltani, amit elsősorban a kártyás vásárlásaimon tudok kihasználni. Ezen kívül jól jött az ingyenes készpénzfelvételi lehetőség külföldön, de ezt általában kerülöm, eddig életemben kétszer kellett külföldön pénzt felvenni automatából, szóval nem nagy esetszám.

Viszont egy esetleges feltöltési díj esetén már szinte mindeg,y hogy a bankom vált át devizát vásárláshoz a kártyánál, vagy a Revolut veszi le a feltöltésnél (nyilván nem tudom a pontos összeget). Persze pénzben nehezen kifejezhető előny a backup bankkártyalehetőség, meg a disposable card, de számszerűsítve már nem biztos, hogy megérné. A részvény annyira nem érdekel, csak kíváncsiságból vettem párat, de azt nagyban nem akarom a Revoluton űzni. Szóval az eleve kevés előny még inkább csökkenne nálam.

(#25278) Friczy válasza Solymi81 (#25261) üzenetére


Friczy
senior tag

Ez az elmélet :) A gyakorlat pedig az - és ezt már többször tárgyaltuk itt a fórumon - hogy ne bízd magad kizárólagosan a Revolutra, mert akadhat olyan hely, ahol nem fogadják el a prepaid kártyát, csak a creditet (illetve a legtöbb helyen a debitet). Tehát a 'csak Revolut kártya van, hogy ne kelljen félni a normál kártya ellopásától'az nem áll meg. A normál kártyámat is azonnal tudom tiltani a mobilalkalmazásban, ha valami történik.

Van helyalapú biztonság, bár még nem teszteltem le, hogy milyen távolságig megy, illetve üzembiztonsági oldalról mi van, ha be van kapcsolva és a telefonom nem elérhető, de ez megint egyfajta olyan előny, ami pénzben nehezen fejezhető ki.

A crypto meg nem érdekel, szerencsejátékot máshol játszom :)

(#25279) Oliverda válasza Friczy (#25277) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezeket átutalásos felöltéssel is meg lehet csinálni, az pedig biztosan ingyenes marad.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25280) balinlin válasza Oliverda (#25245) üzenetére


balinlin
senior tag

Ki mondta, hogy keresek alternatívát? A fizetésem bankszámlára érkezésének nincs díja. Onnan szépen elköltöm és kész. Bankszámlát úgyis fenntartanék.

Nem is mondtam, hogy bárkit meg kell hogy hasson az, hogy ajánlottam. De ha ezek az emberek nem jönnek a kedvezőbb feltételek miatt, akkor kisebb az esélye, hogy kötnek biztosítást, vesznek részvényt stb..

Most kezdtél arról beszélni, hogy bizonyos összeghatár feletti topup, meg hasonlók, eddig a teljesen fizetős kártyás topupról beszéltünk. De szerencsére most még ez nem fenyeget.

(#25281) zerodot válasza Gabás (#25274) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ez jó, de még jobb lenne, ha ezt a Revolut is feltüntetné az oldalán, hogy egyértelmű legyen. Jelenleg szerencsétlenül van megfogalmazva, a nem-EUR országok belföldi EUR utalása nem esik bele egyik feltüntetett free kategóriába sem: [link].

(#25282) xy.zsolt válasza zerodot (#25281) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha valaki utalt mostanában így az megoszthatná a tapasztalatát....hogy képben legyünk

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#25283) zerodot válasza xy.zsolt (#25282) üzenetére


zerodot
aktív tag

vnorbi már megosztotta itt: (#25276)

Egyébként könnyű kipróbálni, mert még küldés előtt kiírja az utalási díjat:

Szóval ingyen lesz ez minden bizonnyal, de azért na, illene rendesen dokumentálniuk.

[ Szerkesztve ]

(#25284) xy.zsolt válasza zerodot (#25283) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:R

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#25285) DamianB


DamianB
őstag

Sziasztok régóta van Revolutom de nem kértem kártyát sosem most kérnek viszont már pénzbe kerül van ötleteket hogy lehetne ingyen ki kérni ? Gondolkodom a metalon de itthon annyira nem éri meg.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#25286) balinlin válasza DamianB (#25285) üzenetére


balinlin
senior tag

Ha az app nem ajánlotta fel, hogy ingyen kaphatsz kártyát, akkor sok esély nincs rá.

(#25287) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak nekem rémlik úgy, h a szigorítások előt a uk-be irányuló egyéb európai utalások ingyen voltak, nem csak az első? Most csípett le 85 penny-t egy 40 fontos utalásért, merthogy ez már második ebben a hónapban.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#25288) sopruk válasza t72killer (#25287) üzenetére


sopruk
aktív tag

Igen, korábban minden utalás ingyenes volt a Revolut részéről. Csak a közvetítő, vagy fogadó bankok vontak le díjat adott esetben...

(#25289) goop válasza t72killer (#25287) üzenetére


goop
őstag

Minden utalás ingyenes volt, ma már csak a forint és sepa az.

(#25290) balco


balco
aktív tag

Most éppen hol lehet megnézni, hogy mennyi maradt még a váltási limitemből?
Megint áttették valahova ahol nem lehet megtalálni...
(legfrissebb iOS app)

(#25291) MrPeekaboo válasza balco (#25290) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Főképernyőn alul a jobbszélső ikon, majd le kell az oldal aljára görgetni.

(#25292) balco válasza MrPeekaboo (#25291) üzenetére


balco
aktív tag

Köszönöm!

(#25293) huan válasza huan (#25266) üzenetére


huan
őstag

Nektek működik az automatikus feltöltés?

(#25294) t72killer válasza goop (#25289) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi:R.
Fantörpikus :(((

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#25295) kmarci25


kmarci25
veterán

Mintha eddig visa lett volna az egyszer használatos kártya, nem? Épp az előbb MC-t adott. Visszaváltottak volna?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25296) emeritus válasza kmarci25 (#25295) üzenetére


emeritus
tag

Visa volt az egyszer használatos kártya.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#25297) sambenez


sambenez
addikt

Szeretnék létrehozni egy fizetési hivatkozást. De ezt az üzenetet kapom.
"Sorry, for security reasons this feature is blocked."
Ilyenkor nem tudok semmit tenni? Rendszeresen használom a revolutot, tartok rajta egy nagyobb összeget is, miért nem engedi hogy fizessenek nekem?

(#25298) Madycsa


Madycsa
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne az egyik revolut tranzakcióm kivonatára.
A tranzakcióra nyomva, meg is jelenik az információk között ez a pont.
(kivonat - letöltés)
Pdfben szeretném menteni. Azonban amikor "rákattintok" a mentésre, állandóan a következő szöveget írja ki:
"Sajnáljuk, de nem sikerült. Próbálja újra."
Működik ez a funkció a revolutnál? Ha igen, nekem miért nem sikerül?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#25299) Tuomas válasza Madycsa (#25298) üzenetére


Tuomas
addikt

Szia!

Milyen rendszer?
Engedélyezve van az alkalmazás beállításainál a tárhelyhez való hozzáférés? Csak egy ötlet.

We were here

(#25300) Madycsa válasza Tuomas (#25299) üzenetére


Madycsa
tag

Android. Igen, engedélyezve van.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.