Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7951) #40553216 válasza cserix (#7948) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én is az Aldiét használtam évekig. Aztán szembejött a Jar Platinum. :DDD

(#7952) Chaser válasza cserix (#7948) üzenetére


Chaser
titán

mosógatógépnél finish nálam a numero uno, nem is akarok kísérletezgetni, tökéletes, nagyobb kiszerelésben ára is baráti
mosószerből az ariel, silanból a kék aroma therapy, múltkor vmelyik sárgát vettük, valószínűleg attól viszkettem, de poros melót is csináltam, úh passz, mindenesetre a sárgát is büdösnek érzem ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7953) Jim74 válasza #40553216 (#7951) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ehhez a Jar platinumhoz kell használni külön öblítőt és sót?

(#7954) #40553216 válasza Jim74 (#7953) üzenetére


#40553216
törölt tag

Elvileg nem, de én sót mindig rakok a gépbe. Évente 1-2 kg elfér.

(#7955) Chaser válasza #40553216 (#7954) üzenetére


Chaser
titán

azt én is, de nem edények után, semmilyen öblítés nincs, csak amit a gép csinál vízzel/párával
mosógépet is havonta átmosom ecettel v sóval

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7956) #40553216 válasza Chaser (#7955) üzenetére


#40553216
törölt tag

Őőőő, ezt nem igazán értem. :DDD

(#7957) Jim74 válasza #40553216 (#7954) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R De ha plusz öblítőt használ a gép ez mellett az sem baj, ugye?

(#7958) #40553216 válasza Jim74 (#7957) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem nagyon van értelme, de majd meglátod. Ha kell, használhatsz.

(#7959) Jim74 válasza #40553216 (#7958) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#7960) Chaser válasza #40553216 (#7956) üzenetére


Chaser
titán

nem használok segédanyagot a gépnél, finish mosogatótabletta és ennyi, tökéletesen tisztára "mosogat" időközönként magát a gépet, moső/mosogatógépet is átmosom üresen trisóval v 20%-os ecettel, inkább utóbbival

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7961) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Sziasztok.

Mosógép vásárlás előtt állok és remélem tudtok némi infót adni.
Mindenképpen felültöltös kell, továbbá 6 de inkább 7kg ruha, min 1200 centrifuga. Minnél hosszabb gari előnyt élvez.
ELECTROLUX EWT1276ELW típusról van infótok, hogy a dob szétszedhető-e csapágycsere miatt?
Szimpatikus az 1+3 év gari, Beko után gariban ez a legjobb tudtommal. Beko sajnos kiesik az elütöltős verzió miatt.

A másik CANDY CST G372D-S. Olcsóbb, kb ugyanazt tudja, persze electroluxhoz képest fele gari. Kérdés szintén: dob szétszedhető-e?

Illetve akad e egyéb ajánlott típus max 120k körül?
Köszi előre is.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#7962) #40553216 válasza Chaser (#7960) üzenetére


#40553216
törölt tag

OK.

(#7963) Nagya21 válasza Freeman007 (#7961) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Mindegyiken szétszedhető..... :DD
Mondjuk összerakni már macerásabb..... :DDD
Szal manapság nem nagyon találsz csavarozott üstházat.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7964) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy 1992-ben vásárolt Energo Lux mosógépem aminek a folyékony mosószer adagolója mosás után tele van, + a felső részén kívülről van egy kis rozsdásodás.
Szerintetek ezt érdemes javítatni vagy csere? :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7965) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok,

Rákeresve az AEG kifejezésre elég sok hsz-t dob a kereső. Azt is írta valaki, hogy a Beko jobb minőséget képvisel. ???? Az igazat megvallva, nem nagyon bízom a Beko márkában, hiába 5 év a garancia a gépre, ha épp ahol összeszerelték ott ami volt épp polcon az van beleszerelve (ezt egy szerelő mondta)..
Ezt az AEG mosógépet néztem ki, nem látom több értelmét ettől az összegtől többet költeni egy mosógépre.

Van annyival jobb minőségben az AEG mint az Electrolux?

Esetleg jobb alternatíva ebben az összegben, és ezekkel a paraméterekkel, mint a kinézett AEG?

(#7966) konzolcowboy válasza atirag (#7949) üzenetére


konzolcowboy
csendes tag

WAT28460BY gépem van 2 hónapja, semmi probléma nincs vele. Mindent kimosott eddig, sok program, variálható víz hőfok, centri fordulat, plusz víz lehetőség. Nem bántam meg.

(#7967) blattida válasza ANDROID??? (#7965) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, ott ami épp volt a polcon, azt rakták bele, tehát mondjuk egy kábelt raktak a szivattyú helyére, meg összevissza elektronikák, alkatrészek, üstök, motorok, vázelemek, szűrők, gumi csövek stb kerülnek mindenhová...olyan van, hogy több féle alkatrész lehet adott helyen, beszállító és raktárkészlet kérdése, ez azonban általános, gyártásban így megy ez, a háztartási gépek nem gépjárművek, nem olyan szigorúan az elvárások meg a vonatkozó szabványok, akár a törököket, akár a németeket, akár a lengyeleket vagy az olaszokat nézzük.
Az aeg 100% Electrolux műszakilag, egy jól csengő névvel és bőséges felárral.
Ha azt akarod, vedd azt, úgyis csak megerősítést vársz, hiszen Te már döntöttél.

konzolcowboy
Az elég nagy gáz lenne, ha két hónap után megbántad volna. Térjünk erre vissza 2-3 év múlva.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7968) #40553216 válasza ANDROID??? (#7965) üzenetére


#40553216
törölt tag

A plusz árért némi plusz szolgáltatás lehet a hasonló paraméterű AEG gépeknél. Most viszont egy előnye van az Electroluxnak: kapsz még plusz három év gyári garit.
A majdnem te géped Electrolux névvel, 1200/perces centrivel. Vagy ugyanennyiért kicsit többet tudó, 10 kg-ra méretezve: Electrolux EW6F421B. Sokkal nagyobb dobja van.

(#7969) grabber válasza blattida (#7967) üzenetére


grabber
addikt

Most hallottam,hogy kollégának folyt a felső kategóriás AEG mosogatógépe,mert tömítést nem oldották meg jó :(((
Nekem AEG vill tűzhelyem van ami 15 éves. Használtan vettem és rendesen működik. Manapság ezt melyik új tudná?

Mosógép szerelőnek mi az érdeke? Olyat ajánlania amit sose kell javítani vagy olyat ajánlani amire nincs sok gari és tudja is javítani? :U

[ Szerkesztve ]

(#7970) ANDROID??? válasza blattida (#7967) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nem várok megerősítést. Nem rendeltem meg még semmit. Nyilvánvalóan, ha tudtok mondani értelmesebbet akkor azt megnézem, és ha több gar van egy másik gépre gyorsan ki is eshet ez az említett AEG. Az utánad hozzászóló Electrolux típus simán jó lehet, érdemesebb inkább azt választani?
Az máris mellette szól, hogy a gar +3 év, viszont a centrifuga "csak" 1200-as.
Ja fontos, hogy rá szeretnék tenni egy szárítót. :K

Jó lenne épkézláb érvekkel alátámasztani amit hozzászólsz, az segít ez nem. Köszönöm. Mellesleg szutykot nem akarok, ha rajtam múlna megvennék egy 80 k-s Beko-t és annyi. Többet nem ér egy nyomi mosógép..

Mellesleg ezt szeretem a "szak"topikban, hogy a kevésbé hozzáértőket szeretik totál magasról leszólni. :W

[ Szerkesztve ]

(#7971) Chaser válasza ANDROID??? (#7970) üzenetére


Chaser
titán

ma néztem meg, a 10-11 éves candynk az beko ( : a többi gép candy, persze utódokra nézve ez nem jelent semmit, de ha ugyanezt a modellt lehetne ma kapni inverteres motorral, sztem vinnék mint a cukrot:) nem tudom a 80-90e- inverteres utódja mennyivel másabb ehhez képest, azt láttam, néhánan páran nehezményezték a "gagyi műanyagokat", ebben a régiben nem látok olyat, elég masszív mindene, gondolom jó nehéz is ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7972) blattida válasza ANDROID??? (#7970) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem szólt le senki, így én sem, csak éppen a beírásod alapján az jön le, ami. Ha engem kérdezel, akkor én azt tanácsolom amit szinte mindig: Az igényeidnek megfelelő legolcsóbb gépet, a leghosszabb garanciával. Ennyi pénzért, amennyiért a linkelt aeg-t vennéd, sok olyan gép van, ami tudja az 1400-as max centrifuga fordulatot és a kapacitása is megfelelő, igaz, azokon nem aeg logo van.
Vagy vehetsz használt, garanciális felújított, akár prémium gépet ennél kevesebbért. Értem én, hogy nem a legolcsóbbat akarod venni, mert azt gondolod, hogy 130-150 ezerért jobb gépet vehetsz, de nincs valódi középkategória, a drágábbak is vackok, ugyanolyan megbízhatatlanok és rövid életűek, csak többet tudnak és szebben vannak csomagolva. Fogyasztói társadalom van.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7973) Miklósbácsi


Miklósbácsi
csendes tag

Nálunk majdnem nyolc éve hibátlanul működik az Electrolux EWB 95205 W típusú felültöltős gépe. Tehát szerelő még nem látta. A rajta lévő összes üzemmódot használjuk a kimosandó anyag igényei alapján. A gép igénybevétele egy átlagos háztartásnak megfelelő. ( tehát nem napi hatszor mosunk és nem évente egyszer )

A ruhákat olyan tisztára mossa,amennyire ez tőle telik, de ezt a mosópor fajtája keményen befolyásolja. Úgy látom - mint a család " folttisztítója "- hogy bizonyos foltok ( pl. meggy, vörösbor, halászlé, pörkölt ) úgyis csak külön beavatkozással távolíthatók el. Bármilyen mosógépünk is legyen.

Ez a gépünk max. 900 - as fordulatszámmal centrifugál, ami a mi körülményeink miatt elegendő, legalább nem gyűri annyira a ruhát. Viszont tudok kertbe, erkélyre, padlásra is teregetni, ami egy panellakásban nem menne.

Hiba, hogy a folyékony mosószert csak a dobba lehet önteni ezen a típuson, így inkább mosóport használunk.

És hát mi a különbség az Electrolux és az AEG között ? Ezt a mondatot találtam róluk, bár nyilván külön gyáraik vannak :

" Ma a valódi AEG márka a svéd Electroluxé a „Electrolux Global Brand Licensing„ licencek használatáról szóló szerződés alapján. "

(#7974) Freeman007 válasza Nagya21 (#7963) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Na ja, egyszer biztos szét lehet szedni :) Az összerakás vagy macerás vagy lehetetlen.
"Szal manapság nem nagyon találsz csavarozott üstházat." - ezek szerint lehet kapni...
Tudnál néhány típust ajánlani?

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#7975) blattida válasza Freeman007 (#7974) üzenetére


blattida
nagyúr

Az olcsó gépek között csak az lg gépei ilyenek, de ne legyenek illúzióid, annyi más gond van, ami előbb jelentkezik, mint a csapágycsere, hogy fölösleges ma már ezen rágódni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7976) farkas-j válasza ANDROID??? (#7965) üzenetére


farkas-j
őstag

Én nem állítom, hogy a Beko jobb minőséget képvisel, de majd két éve nyúzunk egy Beko mosógépet és egy Beko mosogatógépet teljes megelégedéssel. Van viszont egy prémium kategóriás AEG hűtő/fagyasztónk, az már kétszer elromlott mindkétszer jelentős költséget okozva. A nagyobb baj inkább az volt, hogy az első esetben 1,5 évesen ott álltunk a nyár közepén négy hétig alkatrészre várva. Nem egész két év múlva (másodszorra) amikor elromlott, már "csak" három hetet kellett várni az alkatrészre. Nem kívánom senkinek!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#7977) farkas-j válasza farkas-j (#7976) üzenetére


farkas-j
őstag

Ja, és kifelejtettem, hogy kb. 2 hónapja kellett ventilátort cserélnem benne 14000Ft-ért. Szerencsére a hiba erős morgás formájában még jó időben jelentkezett, így volt időm megrendelni.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#7978) ANDROID??? válasza blattida (#7972) üzenetére


ANDROID???
addikt

Volna esetleg javasolt típus, amire rá is tehetek szárítógépet, vagyis nem keskeny kivitel?
Az a gond, hogy a női hozzáállás ellenzi, hogy márkás felújított, használt gépet vegyünk, szóval az új a frankó.. :W

(#7979) atirag válasza ANDROID??? (#7978) üzenetére


atirag
őstag

Ahogy nézegettem eddig a mosógépeket majdnem egy electrolux lett a választás 125k-ért.[link]
És ahogy néztem ugyan az az aeg és az electrolux. Pórszívóban legalábbis teljes mértékben. Itthon Ausztriában és németországban is nézegettem őket. És ami itthon electrolux az kint AEG. Nincs is electrolux.
De a végén egy Bosch[link] lett a befutó 135k-ért az 5 év garancia miatt szemben az electrolux 4 évével szemben.

(#7980) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
kerdesem lenne, ez a gozoles funkcio es mit tud? EWT1376HGW
megeri a plusszt koltsget? egy ewt1266eswhez kepest?
udv
b

(#7981) Amerigo57 válasza ANDROID??? (#7978) üzenetére


Amerigo57
őstag

ANDROID???
A BOSCH WAT28460BY Vario Perfect mosógép,
valóban egy jó S6-s széria a Boschtól , amit atirag
is vett , :
EcoSilence Drive motor, Energiafogyasztás kijelző, VarioPerfect, Kijelzés mosószer túltöltésre,
ActiveWater, 3D-AquaSpar mosási rendszer, Átfolyós vízmennyiségmérő,
Öntisztító mosószertartály, VarioDob, Dobtisztítás program, Antivibrációs oldalfalak,
Hangjelzés a program végén, LED kijelző, Külön folyékony mosószertartó,
Komfort ajtózár.Többszörös vízvédelem.
Link:

[ Szerkesztve ]

(#7982) Gömbike válasza atirag (#7979) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ez azért van, mert az Elux gyártja az AEG gépeket. Meg még nagyon sok minden háztartási gépet különböző név alatt, pl: Zanussi.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#7983) gkozak


gkozak
tag

Sziasztok! Whirlpool elöltöltős mosógépből melyiket vegyem? Köszi 🙂

(#7984) Gömbike válasza gkozak (#7983) üzenetére


Gömbike
senior tag

Sok biztatást ne várj e márkával kapcsolatban.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#7985) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Beko 8634 XSO mosógépre milyen ráépítő keret a legjobb még megfizethető?
Egy Beko DPY 8405 GXB2 hőszivattyús szárítógép A++ 8kg megy rá.

Amúgy kell ez egyaltalán? Amit neten látok képeket azok ránézésre nem fognak sokat tartani.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7986) Gömbike válasza Dare2Live (#7985) üzenetére


Gömbike
senior tag

A leggazdaságosabb és a legstabilabb:

Méretre vágott igény szerinti színű munkalap kétoldalú ragasztószalaggal rögzítve.

Egyébként inkább kényelmi szempont a kihúzható fiók miatt, többségében nem használnak a "tornyokhoz" keretet. A szárítógépnek nem szabad leesni, s nem is szokott.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#7987) gkozak válasza Gömbike (#7984) üzenetére


gkozak
tag

Nekem csak jó tapasztalataim vannak a márkával. Miért nem javasolt?

(#7988) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Meglepő módon mosógép előtt állok :) A segítségeteket, tanácsotokat szeretném kérni.
Egy lassan tízéves, 6kg-s AEG mosógépet cserélnénk le.

Alapvetően szerettük, de eljárt felette az idő, ráadásul kinőttük, három gyerkőc mellett már kevés a 6kg-s dob.

Az AEG-gel alapvetően elégedettek voltunk (a szárítógépünk is az), elsősorban abban gondolkodtunk, de most igen komolyan elgondolkodtam a Bosch gépein is, az öt év garancia engem is megszédített - az pedig csak grátisz, hogy az i-DOS gépeknél visszajön 10% - igaz, nem tudom, az megéri-e a felárat.
Ahogy azt sem tudom, melyik lenne jobb választás: serie 6-os i-DOS gép, vagy serie 8-as "sima" (avagy nyúljak mélyen a tárcámba és serie 8-as i-DOS-os - ami már eléggé borsos áron fut).

150K-t szántunk volna a műveletre, a lélektani plafon 200K környéke, de az sem baj, ha nem költjük el a teljes összeget :) Ár/érték arányban így szemeztem/szemezek pl. a Media Markt-ban kapható 100K-s Bosch géppel is.

Az még nem eldöntött, hogy 8kg vagy 9kg lenne a mosókapacitás, mivel közel azonos mennek, én utóbbira lőnék, de még kérdéses, hová kerülne a gép - és így még lehet a "méret is lényeg".

A versenyzők:

AEG L7FBE68S

Electrolux EW6F349S

Bosch WAT28691

LG F4J7TY0W

+ még tucatnyi gép, Bosch, illetve fenti gépek 9kg-s változatai. Megköszönöm, ha tudtok segíteni, merre érdemes továbbmennem, avagy merre ne induljak semmiféleképpen. Olvasgattam korábbi hozzászólásaitokat, nagy segítséget jelentettek, láttam hogy volt, aki hasonló gépek közül próbált választani; én mindenesetre eddig jutottam.

Wifi nem prioritás (nem hiszem, hogy kihasználnánk), Aquastop előny, de nem feltétel.

Elnézést a kesze-kusza hozzászólásért, meló mellett, apránként, kb. két óra alatt sikerült összeraknom :) Előre is köszönöm a segítséget!

(#7989) Chaser válasza gkozak (#7987) üzenetére


Chaser
titán

van amiben jó, van amiben nem
világítástechnikában pl nagyon jók, de az nem jelenti azt, h mosógépnél v bármi másnál is
vettem én is whirlpool gépet, 4 év garanciával, kopp-kopp, nincs baja, de már nem vennék, vannak gyártók akik akár adott áron jobb minőséget adnak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7990) lucifer15 válasza Peterhappy (#7988) üzenetére


lucifer15
tag

Szia! Ha engem kérdezel én az LG-t választanám(már választottam 3 napja). Utána az Elektrolux, mert az előző gépem az elmúlt 12 évben az volt.Hiba mentesen.Bosch csak a szomszédaimnak volt,de lecserélték LG-re.

(#7991) Peterhappy válasza lucifer15 (#7990) üzenetére


Peterhappy
őstag

Téged is kérdeztelek :) És köszönöm a gyors választ.
Árukereső hozzászólások alapján alapból kizártam volna az LG-t, de olvastam az elmúlt pár száz hozzászólást és láttam, hogy sokan jó véleménnyel vagytok róla.
Magát a márkát nem nagyon ismerem, a monitorom ugyan LG, de az teljesen más kávéház. Bár legalább a monitor és a mosógép között nem adódnának kompatibilitási problémák :)

Ahogy nézem, mindegyik gépnek meg van a maga előnye. Az egyiknek inverteres motorja van, a másik hatféleképpen mozog, tetszik ez az i-DOS dolog is, egyedül az AEG "semmi extra", az azért szimpatikus, mert a mostani gépeink is azok és elégedettek vagyunk velük.

De akkor az LG-t mindenképp talonban tartom. Jó lenne négy-öt gépre szűkíteni a kört (egyszerűbb lesz, ha eldől hogy 8 vagy 9kg-s gépre lőjünk) és azokat élőben is megtapizni.

(#7992) lucifer15 válasza Peterhappy (#7991) üzenetére


lucifer15
tag

Igen nagy a választék. Az LG ami inverter is és 6 féle képpen mozog sőt ékszíj sincs benne mert direct hajtású. A motor forgórésze maga a mosódobra van szerelve közvetlenül.

(#7993) atirag válasza Peterhappy (#7991) üzenetére


atirag
őstag

Voltam a cipődben az elmúlt több mint 1 hónapban .
Én úgy szűkítettem,hogy garancia inverter motor speciális dob ami finomabban bánik a ruhákkal,
vasalaskonnyito(talán tudja a mostani) és ezek utána a plusz extra funkciók .
De nem lesz könnyű mert nem kapsz egzakt választ (persze nem is lehet)
És minimálisan fontos volt a méret,hogy mehet e rá száritogep.

[ Szerkesztve ]

(#7994) #40553216 válasza Peterhappy (#7988) üzenetére


#40553216
törölt tag

Annak is nézz utána, melyik géppel kapcsolatban vannak a centrizéssel kapcsolatos kifogások, hogy az istenért sem sikerül úgy elrendeznie a ruhákat, hogy a centrizés rendesen lefusson! Lehet, én tévedek, de mintha az AEG/Bosch vonalakon kevesebb ilyen panasz lenne, mint az LG/Samsungon.

(#7995) Peterhappy válasza lucifer15 (#7992) üzenetére


Peterhappy
őstag

+@atirag és @tomtyi:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, mindhárman tök jó dolgokat írtatok, sokat segítettetek :R

Talán jövő héten (vagy utána) el tudunk menni személyesen is egy-két nagyobb kereskedésbe, végigtapizni néhány modellt. A vásárlást április közepén tervezem - ha addig nem jön közbe semmi extra nagy akció.

Még egyszer köszönöm :)

(#7996) Gömbike válasza gkozak (#7987) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nekem 1996 környékén volt wiccpúl elöltöltős mosógépem. Borzalmas volt tudomásul venni, hogy eleve alul volt a vezetékelés tervezve benne. A be-ki kapcsoló gomb 3-4 havonta elfüstölt, egyszer magától majdnem kigyulladt, szerencsére épp a fürdőben voltunk és a füstszag és a hőhatáson kívül nem esett semmi baja a gépnek, azonnal áramtalanítottuk. Fixre kötötte egy mester és a konnektor lett kapcsolós. Pezsgőt bontottam, mikor fillérekért elvitték.

Abban az időben egy be-ki kapcsoló bizony 3.000 Ft-ba került. + munkadíj. Akkor az sokkal többet ért mint mostanában. a harmadik kapcsoló csere és az öngyilok kísérlet után ment a háztól.

Adtam még egy esélyt a wiccpúlnak, vettem egy indesitt felültöltős gépet. (ők gyártják eme nemes terméket is). Szóval az meg működött, de először a tető rohadt le róla, azután meg konkrétan a palást vált szar....é. Volt egy elméletileg működő, de fizikai valóságban egy szita kinézetű gépem.

Soha, de soha nem fogok wh csoport termékét beengedni a lakásomba. A mikrójuknak mondjuk van esélye nálam, mert az ott van az élmezőnyben. Bár most Samsung mikrót vettem, mert ugyanazzal a tudással és méretben 30.000 Ft-al volt olcsóbb, mint a wiccpúl.

Egy másik csoportba fektettem a bizalmam, eddig még nem hagytak cserben a termékei. A kombi hűtő 2004 óta hibátlan, a mosogatógép 2008 januárja óta hibátlan, a mosógép 2011 januárja óta hibátlan, a szárítógép szintén ettől a csoporttól való, az két éves volt új év hajnalán, az is hibátlan.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#7997) gkozak válasza Gömbike (#7996) üzenetére


gkozak
tag

Köszi a részletes el/lebeszélést ;) És melyik csoport nyerte el a bizalmat? :)

(#7998) gkozak


gkozak
tag

Tegnap voltam MM-ben, és sok új információt kaptam a Samsung mosógépekről.

- 2+10 év garancia (teljeskörű + motor)
- digitál inverteres motor
- vízkő ellen speciális bevonattal ellátott fűtőszál
- Ecobubble technológia

Érdekessé váltak számomra, de szívesen meghallgatnék személyes tapasztalatokat is róluk. Van esetleg itt valaki, aki használ Samsung mosógépet? :)

[ Szerkesztve ]

(#7999) Gömbike válasza gkozak (#7997) üzenetére


Gömbike
senior tag

Electrolux csoport.

De ez nem jelenti azt, hogy más gyártók nem tudnak jó gépet gyártani.

Nekem az Elux szimpatikus, de azt vedd, amelyik Neked bejön. Te és a családod fogja éveken keresztül használni.

A mai világban a sok garancia többet ér, mint a márkanév.

Sajnos a megbízhatóság, mint olyan nem létezik a fogyasztói társadalomban.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8000) Gömbike válasza gkozak (#7998) üzenetére


Gömbike
senior tag

Erre még az a válaszom, hogy amit mondott neked az eladó, az marketing. Az inverteres motorra nem jellemző, hogy megpukkan. Hamarabb megy tönkre a panel, arra még nem szól a garancia. A karbantartott mosógép fűtőszála nem a vízkőtől fog tönkremenni. Az a buble meg annyit jelent, mintha egy akvárium levegőztető motorját tennéd bele. Magyarán szimpla hülyítés.

A sok ++++ meg azért nem kellett nekem, mert a mosáshoz víz kell, nem vízpermetes lötykölés.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.