Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7451) #32577792 válasza zseko (#7449) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szombat és vasárnap mosunk általában. Több géppel, utána megy szárítóba. Még nem sikerült 2x24 órát mosni. :K

(#7452) farkas-j


farkas-j
őstag

Korábban a márka vitáknál írtam, hogy premium kategóriás total nofrosztos AEG hűtőnk van ami már kétszer behallt. Jelentem sikerült neki harmadszor is, de legalább most időben figyelmeztetett. Elkezdett morogni a levegő keringtető ventilátora. Egyre hangosabb lett. Írtam az Electrolux ügyfélszolgálatának és nagyon segítőkészek voltak. Rövid egyeztetés után meg lett a belevaló ventilátor. 13795Ft + ingyen futárral küldték. A csomag németországból jött és 2 munkanap alatt itt volt. Ez csúcssebesség, mert korábbi meghibásodásoknál a nyári kánikulában ez 3-4 hétbe telt. Jó hogy időben ideért (hétfőn) mert hétvégére terveztem a cserét. Az élet viszont közbeszólt. Tegnap este hazaértem és a hűtőtérben +11° volt, szerencsére a fagyasztóban még a -20°-ot tartotta. Teljesen beállt a ventilátor. Kénytelen voltam azonnal cserélni. Mivel már rutinom és célszerszámom is van a hőcserélő szétszedéséhez 40 perc alatt meg volt a csere. Hajnalban (4-kor) amikor mukába keltem, már beállt a +5° és a -20°, és végre csendesen üzemel. Jó buli egy ilyen prémium kategóriás AEG hűtő. Kilenc év alatt háromszor behalt, ebből kétszer kisebb káoszt okozva a családnak.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#7453) Nagya21 válasza farkas-j (#7452) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Rossebnek veszel illen túlbonyolított hűtőt...... :DDD :DDD :DDD látod csak a gond van vele :D :C
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7454) farkas-j válasza Nagya21 (#7453) üzenetére


farkas-j
őstag

Most már tudom. :((( A következő hűtőm az valószínűleg Beko lesz, 5 év garival. ;) Jól megférnek majd egymással a mosogatógéppel és a mosógéppel. :D

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#7455) Nagya21 válasza farkas-j (#7454) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Én Liebherr-t vettem sima hűtő belső fagyasztó rekesszel, te hogy ezen nem lemezcsavarok vannak, hanem ott a lukban a beroppantott rendes anya, az jelzi a minőséget, a Samu hűtőn meg luk sem vót, nekem kellet a csavarral kifúrni....... :W :W :W mondtam a lyánygyermeknek micsinyállyon a hűtőjével..... :W :W :W
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7456) F.B.I.


F.B.I.
veterán


Beko Benő jó kisfiú, már kezd beilleszkedni. :DDD

Most megy a dobtisztító program, a centrire még nem ért oda.

Hangja nem sok van, talán még annyi sem, mint az előző csúcskategóriás Samsungunknak. Nagyon durván volt rögzítve a dob, aki nem figyel oda beszereléskor, az csúnyán befürödhet, ha nem veszi le óvatosan, az alsó habszivacs rögzítőt.
Magát a csavarokat sem volt vicc kiszedni, pedig 100kg körül mozgok, kellett vele dolgozni, mire mind a 4 elengedte magát.

Most imádkozom, hogy ne ugráljon el, bár befikszálva, rögzítve, alig bírok rajta 1-2 mm-t mozdítani.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#7457) #32577792 válasza Nagya21 (#7455) üzenetére


#32577792
törölt tag

Egyébként tény, hogy beko és liebherr (meg LG no frost) is terítéken van nálunk most hűtőből, szóval a leibher olyan érzetet kelt, mint az uaz, nem szép, de masszív.
Ilyen még a samu és az lg is. Néztük zanussi, eluxot is, de hűtőben nem lesz ilyen.

(#7458) F.B.I. válasza F.B.I. (#7456) üzenetére


F.B.I.
veterán

A 600-as Centrifugálásnál, meg kell fognom, hogy a vékony sípoló hangja mellett érezni lehessen, hogy a centrifugálás megy. Szerintem, semmi baj nincs ezzel a BEKO-al, akinek volt is, az selejtes darabot foghatott ki.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#7459) #32577792 válasza F.B.I. (#7458) üzenetére


#32577792
törölt tag

Általában annak van baja vele, aki csak fényképen látott ilyet és azt hiszi, mert fénykép, biztos noname és nincs is.

(#7460) #40553216 válasza F.B.I. (#7456) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ha jól értettem, akkor most üres géppel csak tisztító mosást csináltál. Ha eközben a legkisebb mértékben is megmoccan, az maglehetősen szar minőség lenne. Majd rakj bele tesztelésre 2 nagyobb darabot. Ha azzal sem t vagy mozog, akkor megnyugodhatsz.

(#7461) F.B.I. válasza #40553216 (#7460) üzenetére


F.B.I.
veterán

Most megy a negyedik mosás, 1000-es centrivel, rezeg a ház szerkezet, a tetején a parfümös üvegekben is a folyadék rázkódik, de a gép nem mozgott sehova, 1mm-t sem. Mondjuk ugye 40kg-al könnyebb, mint a régi gépünk. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#7462) #40553216 válasza F.B.I. (#7461) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az enyém 95 kg, ez sem. De ez nem (csak) a súly miatt van.

(#7463) F.B.I. válasza #40553216 (#7462) üzenetére


F.B.I.
veterán

Gondolom de ha nem megy sehova, nagyon nem zavar, nem a szobában van. Az a baj, hogy biztosan vettem volna egy LG-t, ha nem 35K-al drágább és miivel végszükség miatt kellett vennem, örültem, hogy ennyi pénz akadt, erre. Ha 5 évet elmegy, én már örülni fogok, utána már nem fog gondot okozni egy sokkal drágább készülék megvásárlása sem.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#7464) blattida válasza F.B.I. (#7461) üzenetére


blattida
nagyúr

Az a siemens jó, ha 20 kg-al nehezebb, mint ez a beko. Oké, hogy más a kettő, de a 40 kg differencia erős túlzás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7465) #32577792 válasza F.B.I. (#7425) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ez pontosan milyen SAMSUNG típus volt 14 évesen?

(#7466) F.B.I. válasza #32577792 (#7465) üzenetére


F.B.I.
veterán

Megnem mondom neked, vagy 3 éve lekopott róla minden felirat, az emberek, akik elszaladtak vele a ház elől, el nem mondják. :DDD
65 cm mély volt, 60 cm széles, 1200-as centri, aki gondolja, keresheti, én már anno évek óta nem találtam róla semmit a neten, olcsó nem volt az biztos de a dolgát elvégezte, minden hiba nélkül. De lehet, tényleg csak 20kg-al volt nehezebb, bár kétlem, mert a BEKO-t egyedül hoztam fel, azt meg hárman vittük le. :DDD

Komolyabra fordítva a szót, a BEKO tényleg rezeg de mint látható tele van a teteje pakolva, semmi nem esik le róla és miután este 21-ig nonstop mosott, a kádtól mérve, 1 mm-t nem mozdult el, végig 1000-es centrivel. Szerintem, semmi gond vele, ezért a pénzért. Ezt a méretet más markában 30K-al fentebb mérik.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#7467) blattida válasza blattida (#7464) üzenetére


blattida
nagyúr

Bocs, samsung természetesen.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7468) #32577792 válasza F.B.I. (#7466) üzenetére


#32577792
törölt tag

Azért 14 év nem kevés idő. Lefelé mi is ketten vittük a samut, de megszenvedtünk vele, pedig a tetején lévő súlyokat levettem. AEG-et nejemmel vittük fel, könnyebb volt felvinni.

(#7469) farkas-j


farkas-j
őstag

Azért a mosógépeket ne súlyra értékeljük. A plusz beton súly (ritkábban öntöttvas) annyival nem növeli az értékét és használhatóságát ;]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#7470) blattida válasza farkas-j (#7469) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért egy gépről (is) nagyon sokat elmond a tömege, főleg minőség tekintetében, az viszont igaz, hogy a mosás hatékonyságának ehhez nem sok köze van.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7471) F.B.I. válasza farkas-j (#7469) üzenetére


F.B.I.
veterán

De nagyon fontos, mert nem ugrál el centi közben. :DDD :DDD :DDD

Egyébként már megint mos, reggel 8-tól, az időzítő is jól működik, a 3 napos tesztben, jól szerepel. :C

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#7472) farkas-j válasza F.B.I. (#7471) üzenetére


farkas-j
őstag

Nálam a közel két éves tesztben is jól szerepel a WMY 81483 LMB2. ;)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#7473) F.B.I. válasza farkas-j (#7472) üzenetére


F.B.I.
veterán

Gondolom neked is rezonál valamennyire centri közben? Feleségem kérdezte - mert megállt mellette - hogy mi ez a vékony sivító hang? Mondom a különjárat, most izzítja a hajtóműveket, ezt a Samsung is csinálta anno de ez annyira halkan dolgozik, hogy az ilyen meg feltűnik neki. Mondtam, csukd be szépen az ajtót és menjél szépen filmet nézni, hagy dolgozzon szegény. :DD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#7474) bigsee válasza F.B.I. (#7473) üzenetére


bigsee
addikt

Akkor neked is fütyül centri közben? Mint a Sugárhajtású Ménkű, olyan hangja van.

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#7475) F.B.I. válasza bigsee (#7474) üzenetére


F.B.I.
veterán

Olyan bizony, de a szobába nem hallani be. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#7476) Nagya21 válasza F.B.I. (#7475) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Szénkefés motorok jellező hangja.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7477) F.B.I. válasza Nagya21 (#7476) üzenetére


F.B.I.
veterán

Imádom, legalább hallod, hogy jó és működik. :C

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#7478) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
valaki tudja, vagy sejti, hallott valami pletykat, hogy mikor lesz kovetkezo adag eredmeny a mosogep csere progamban?
elore is koszonom

(#7479) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Megjött az lg mosógép és van egy kérdésem.

Olvastam, hogy hangos a szivattyúja, de ennek nagyon.

Mikor ereszti le az öblító vizet, akkor alig hallani, de mikor centrifugázik és szakaszosan löki ki a kevés vizet, akkor kifejezetten az. A korábbi samsung is kb ilyen hangos volt szivattyúzás közben, de itt még jobban feltűnik, mert egyrészt a gép nagyon csendesen mos és centrizik, másrészt tök új a gép. Azt sem értem, hogy mitől lesz sokkal hangosabb centri közben, mint az egyéb szivattyúzáskor.

Ez mennyire tekinthető normálisnak?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#7480) farkas-j válasza F.B.I. (#7473) üzenetére


farkas-j
őstag

Valamennyi rezgés van centrizéskor, de eddig mindegyik gépünknek volt az elmúlt ~30 évben. Ill egy kivétel volt ami nem rezgett, mégpedig az Energomatunk. Az rezgés helyett ugrált. ;]
A mi Beko-nk teljesen csendes még centrifugáláskor is, de azért mert inverteres a motorja. Kész megváltás az Indesit után, mert az a kezdetektől visított. Pont a csendessége miatt most feltűnően hangosnak tűnik a szivattyú. Az eddigi gépeknél ezt "elnyomta" a centri hang :B

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#7481) F.B.I. válasza farkas-j (#7480) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nekem a szerelő barát, nem ajánlotta az inverteres gépet. Nem tudom miért, csak annyit kérdezett, hogy inverterest veszel? Mondom nem az, úgy tudom. Akkor jó, vedd, a régi bevált technika az igazi. Most vagy igaza volt, vagy csak öreg szaki.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#7482) #32577792 válasza F.B.I. (#7481) üzenetére


#32577792
törölt tag

Olvasd el

Remélem nem téves információkat tartalmaz.

(#7483) asdf_ válasza stellaz (#7479) üzenetére


asdf_
veterán

Mert rendes szivattyuzaskor folotte a vizoszlop es telibe mehet, centrifugazaskor pedig vagy van folotte valamennyi viz, vagy csak szorcsogi a semmit. Gondolom en persze.

(#7484) zseko válasza F.B.I. (#7481) üzenetére


zseko
veterán

Nemrég láttam egy videót (persze sehogy se találom), egy pár éve már használt, hagyományos szénkefés, és egy másfajta, ugyancsak már pár éve használt, vagy DirectDrive, vagy inverteres fajta mosógép belsejét mutatták. Hát mit ne mondjak, látványos volt a szénkefésnél a finomszemcsés fekete szénpor mindenfelé, a vezérlőpanelen is, ami ráadásul ennél még csak szigetelve sem volt (nem volt epoxyba öntve, vagy legalább lelakkozva). Nem állítom, hogy mind ilyen, nem mondom, hogy igazam van, de a látott kép alapján nem igazán vennék szénkeféset.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#7485) blattida válasza zseko (#7484) üzenetére


blattida
nagyúr

Lehet, hogy erre gondolsz. A szénkefe por lerakódása kissé túl van dimenzionálva, nem okoz annyi gondot, amennyit a markatingesek próbálnak rákenni. Sok-sok év (10+) alatt okozhat problémát, de lehet takarítani, ha nagyon sok lenne belőle és az okozná a gebaszt, ám igen ritkán fordul elő a gyakorlatban ilyesmi. Pláne a mai gépeknél.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7486) Jim74


Jim74
nagyúr

Kétszeri szénkefe csere után már csak inverterest vagyok hajlandó venni.

(#7487) blattida válasza Jim74 (#7486) üzenetére


blattida
nagyúr

Jó is az, legalább lesz plusz kiadásod, igaz, nem lesz szénkefe csere meg szénpor.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7488) Jim74 válasza blattida (#7487) üzenetére


Jim74
nagyúr

Bármilyet vehetsz, lehet kiadásod vele. Így legalább szénkefére biztos nem költök :DDD
Felőlem mindenki olyat vesz, amilyet akar ;)

[ Szerkesztve ]

(#7489) benjoe1 válasza gringo77 (#7442) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Szintén mosógép kiválasztásban kérném a segítségetek.

Kiszemeltek:
- Beko WMY-81233 LMB3
- Beko WMY-81483 LMB2
- Bosch WAN28290BY
- AEG L6FBI48S
- AEG L76270SL

Szempontok:
- Elöltötlős, de nem keskeny, mert rá lesz helyezve egy Beko DPS7405GB5 szárítógép egy Wpro SKS-101 univerzális összeépítő kerettel
- HGCS Otthon Melege Program listában szerepeljen
- A+++
- Ár max 130e körül (-45e jön le a támogatással)
- 7-8 kg-os dob kapacitás (7 kg-os a szárítógép)
- minél több gyártói garancia
- mosási program rövidítési lehetőség (plusz víz felhasználása árán): hétvégén több egymás után mosás szárítás miatt.
Az AEG-nél ez két lépőcsőben megy több programnál is, egy felültöltős verzióból ezt ismerem.
A Boschnál is van ilyen funkció (Varioperfect), de a részleteit nem tudom kiolvasni a felhasználói útmutatóból.
Bekonál is van ilyen Gyors mosás/Quick wash néven, de ezt sem tudom hogy működik.
- inverteres vagy szénkefés motor még nincs eldöntve, nem elsődleges szempont
- mosási programok:
Boschnál nem találom a felhasználói útmutatóba a programok fajtáit, Kiegészítő dokumentum a használati és beszerelési útmutatóra hivatkozik, azt meg nem találom az oldalukon.
- Aquastop: gondolom jó ha van

Sajnos az AEG +3év garancia kiterjesztési időszaknak vége, így az AEG-ek szerintem kiestek, pedig valószínűleg azt választottam volna.
Van esetleg más javaslat?

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#7490) asdf_ válasza Jim74 (#7488) üzenetére


asdf_
veterán

Mennyi egy szenkefe? 1000 Ft? Mennyi kicserelni? 15 perc? Akkormeg? :U

(#7491) #32577792


#32577792
törölt tag

Apaaaa!! Kezdőőőddiiikkkk :C

(#7492) F.B.I. válasza benjoe1 (#7489) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ha nem maradtam volna le a programról és nem kellett volna gyorsan döntenem, akkor ezt a BEKO-t vettem volna. Remélem az 5 év alatt semmi baja nem lesz, ha meg mégis, akkor 5 év.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#7493) Nagya21 válasza asdf_ (#7490) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ja ha csak egy szénkefecseréről van szó akkor igen.
De ha megette a kommutátort, akkor jöhet a felújítás......
Vagy ha nem belevaló a kefe krménysége, akkor vagy megeszi a kommutátort, vagy a kefe kopik el kurv@gyorsan( ez a jobbik eset)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7494) zseko válasza blattida (#7485) üzenetére


zseko
veterán

Nem tudom, mert nem videót linkeltél :)

HR24.hu

(#7495) farkas-j válasza blattida (#7485) üzenetére


farkas-j
őstag

Ez az "inverteres úgy is elromlik és jó drága lesz" mizéria nagyon túl van lihegve. Ahogy korábban írtam, ilyen jellegű hibába a szervizes ismerősöm még nem futott bele. Az elektromos autóknál kicsit komolyabb teljesítmények forognak és ott sincs jellemzően ilyen hiba. Persze mindenki döntsön belátása szerint! Azt viszont mindenkinek javaslom, hogy a használaton kívüli elektromos eszközeit (mindegy hogy mosógép vagy TV) használaton kívül válassza le a hálózati feszültségről. Élettartam növelő tényező.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#7496) blattida válasza Nagya21 (#7493) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez nem valós probléma, előbb fog bármilyen más gond jelentkezni, mint az, hogy a kommutátor érintkezői lekopnak. Messze nincs annyi ideje a mai mosógépeknek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7497) Jim74 válasza asdf_ (#7490) üzenetére


Jim74
nagyúr

Jó, majd ha legközelebb ilyen problémám lesz, akkod légy szíves gyere el hozzám és egy ezresért cseréld ki. De qrva gyorsan, mert csak 15 perc... :U

(#7498) BlackJack21 válasza benjoe1 (#7489) üzenetére


BlackJack21
tag

A Bosch kérdésben ez talán segít (igaz nekem más típus van): [link]
Melléklet a használati utasításhoz [link]

(#7499) hw_8812


hw_8812
csendes tag

Sziasztok,

Bosch Serie 6 és Serie 8 géppekkel van tapasztalatotok? Megérik a felárat a Serie 4-hez viszonyítva? Csak plusz funkciókkal tudnak többet esetleg anyaghasználat is más lehet? Csak a Made in Germany (Serie 8) miatt többet nem fizetnék.
Él még a +3 éves promóció?

Előre is köszi!

(#7500) #32577792 válasza hw_8812 (#7499) üzenetére


#32577792
törölt tag

Van aki szerint a serie 6 sem sokkal jobb, mint a 4, nekem mosogatóban van, szerintem kimondottan jó.
Nyilván - gondolom - a 8 más minőség lehet. Bár ha emlékeim nem csalnak egyszer nagyon lekapták a Ferrarit német újságírók, mert valami piti alkatrésszel volt gondjuk. Akkor azt mondta a keresztapa, hogy ez egy német alkatrész egyébként.. :)
Szóval attól, hogy német, még nem lesz örök élet meg egy hét :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.