Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) Dare2Live válasza gkozak (#7998) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Most ment tönkre. [link]
Számla is megvan élt 7évet.

Hálisten kihúzta míg otthon melege megjött, hétfőn hozzák az újat.

kb egyet értek Gömbike hszével. Ez alapján most electrolux a 4év gari miatt [link] vagy Beko.

Ha lenne 250k+om amúgy szivesen vettem volna 8as szériás Boscht vagy ha esetleg ha 300k+om akkor mielet. De nincs.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8002) gkozak


gkozak
tag

Sziasztok! Köszönöm Mindenkinek a tippeket, útmutatást, jó tanácsokat! :R

Végül [ezt] vettem meg :)

Remélem jó lesz sokáig! :))

(#8003) Gömbike válasza gkozak (#8002) üzenetére


Gömbike
senior tag

Használjátok egészséggel, sok hibamentes évet kívánok!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8004) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Egy BOSCH 45 cm mélységű mosógépre (gyárilag is hozzá kitalált összeépítő kerettel) lehet/szabad 60 cm mélységű szintén BOSCH 60 cm mélységű szárítógépet tenni?
Az a gondom, hogy mosógépből bőven elég lenne a 45-50cm mélységű 6kg kivitel, de az összes szárítógép viszont ennél 10-15cm-el nagyobb...akár hogy is nézem. Nem tudom mennyire illik így egymásra építeni a gépeket :F

(#8005) Gömbike válasza atika88 (#8004) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nézd meg bármelyik gyártó keskeny mosógépének a dobját és gondold át hogy az a 6 kg. ruha hogy a francba fér bele.

Ha annyira jó megoldás lenne, nem gyártanának normális méretű mosógépet.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8006) Csorbi


Csorbi
addikt

Egy kis olvasnivaló a mosógépek árának és várható élettartamának egymáshoz való viszonyáról. (Mondjuk ez nem csak a mosógépekre igaz...)

(#8007) konzolcowboy válasza atika88 (#8004) üzenetére


konzolcowboy
csendes tag

Nem tudod így összerakni, az összeépítő keretnek is van négy kis "lába", egy keskeny mosógépnél hátul nincs ami tartsa ezeket. 60cm mély mosógép kell alá. Fordítva sem jó szerintem, mert a keretet a szárítóhoz méretezik, a mosógépnek meg nem biztos, hogy ugyanott vannak a lábai.

(#8008) BB9360 válasza Gömbike (#8005) üzenetére


BB9360
aktív tag

Egyetértek, szerintem a 8-9 kg-osokba se megy bele 6 kg, hogy ki is mossa. Egyszer kipróbáltam ágyneművel, ami ugye pamut és viszonylag vastagabb, azaz sűrű, tehát mehetne a 8 kg. 7 kg után nem sikerült az ajtót becsukni. Nesze neked 8 kg :). Rendszeresen 2 flanel paplan huzatot, 2 flanel párna huzatot és 1 pamut paplan és parna huzatot mosunk, esetenként belekerül 1 db 90x200-as lepedő. Na ez a mennyiség már sok a 8 kg-os gépnek. Szárazon nincs 4 kg szerintem, de majd lemérem.

Mivel a szárítógép miatt úgyis elfoglalsz 60x60 alapterületet, szerintem vegyél normalis méretű mosógépet.

(#8009) csibak


csibak
csendes tag

Garancia időért rajongóknak:

A Whirlpool hivatalos magyar boltja a ZEN motoros gépekre 6 év teljes körű és 20 év motorgaranciát ad.

Legolcsóbb felültöltős 130eFt, elöltöltős 160eFt.

[link]

Lehet, hogy másik normális boltban (pl. MM stb.) is érvényes a hosszabb garancia. Utána kell nézni.

Telefonon adtàk a fenti felvilágosítást.

Ui.: tudom hogy itt a WP nem népszerű, de én évekig elégedetten használtam.

[ Szerkesztve ]

(#8010) Dare2Live válasza csibak (#8009) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

20év motort látom, a 6évet hol láttad?

Kell még egy felültöltős... 6év az jobb mint az electrolux 4éve. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8011) csibak válasza Dare2Live (#8010) üzenetére


csibak
csendes tag

Telefonon adták a felvilágosítást, ahogy írtam (a neten nem látható egyelőre). Új döntése a gyártónak a tájékoztatásuk szerint. Tel: 1/323-1675

(#8012) blattida válasza csibak (#8009) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezzel akkor szabad és érdemes foglalkozni, amikor hivatalossá és elérhetővé válik az akció/promóció, addig nem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8013) Blizzardking válasza blattida (#7604) üzenetére


Blizzardking
őstag

Csak visszautalásképpen;
Beleszereltem a 93 éves Beko 1.0 mosógépembe egy ilyet, így már tudom telóról indítani bármikor. Ezzel úgy érzem kimaxoltam a számomra valóban értelmes "okos" funkciókat :DDD
Köszi a segítséget mégegyszer! :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#8014) csibak


csibak
csendes tag

#8012 Blattida

Az elmondásuk szerint hivatalos és elérhető. Esetleg hívtad őket és azt mondták, hogy nem jár a 6 év teljes körű garancia a ZEN motoros gépekre? Mert ha így van akkor engem tévesen tájékoztattak. Ha nem hívtad őket akkor meg miért kérdőjelezed meg? Mert nincs rajta az interneten? Nem igazán értem a hozzászólásod.

[ Szerkesztve ]

(#8015) blattida válasza csibak (#8014) üzenetére


blattida
nagyúr

Whirlpool promóciók. A lista legutolsó tagja az aktuálisan elérhető. Majd ha ott lesz az általad említett 6 éves garancia lehetőség, majd akkor beszéljünk erről.
Addig ne.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8016) Vmf


Vmf
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis infóra lenne szüksègem!
Lg mosógèp inverteres direct drive motoros több mint hàrom èves kifutott termèk ès nem lehet kapni alkatrèszt, ilyenkor a legközelebbi gyàrbòl Lengyelorszàgbòl kèrik be az alkatrèszt?

A màsik kèrdèsem ez az inverter a fali aljzatbòl èrkező egyfàzisù vàltakozò feszültsèget alakìtja át háromfàzisù vàltakozò feszültsègre a motor rèszère?

Nem tudom, hogy működik egy inverter, de annyit tudok hogy ac/dc ès dc/ac àtalakìtò.

Plusz èrdekelne az inverter működèsi elve, de csak rajzot làttam ròla.Csak elkèpzelèsem van ròla ès az pedig egy 3 fàzisù generàtor àllòrèszènek működèse.Jó a megközelìtès?

(#8017) Tussky


Tussky
tag

A segítségeteket kérném, egy elég régi Zanussi ZWS2105W-t szeretnék lecserélni. A keret maximum 130k lenne rá, mindezt a mosógép csere program keretében. Igazából semmilyen különös extrára nem lenne szükségem, viszont a topicot olvasgatva úgy vettem észre, hogy a gyorsmosásos program eléggé ritkának számít. Ennek fényében olyan gépet keresnék ami tud gyorsmosást 30/40 fokon, mondjuk 30-45 percen belül. Milyen gépet tudnátok javasolni?

(#8018) Trebron09


Trebron09
őstag

Az normális, hogy mikor mos a gép a leeresztő csövön mintha levegőt "szívna" fel olyan hangja van?

(#8016) Vmf: Ebay?

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#8019) konzolcowboy válasza Trebron09 (#8018) üzenetére


konzolcowboy
csendes tag

Szerintem minden ma kapható mosógép tud rövid programot. Bosch-nál 15/30 perces van. Én azt javaslom, hogy menj el egy MM-ba, Euronicsba nézelődj és vedd meg amelyik neked tetszik. Itt a fórumon AEG, Electrolux, Beko, Bosch a leggyakrabban ajánlott márka.

(#8020) konzolcowboy


konzolcowboy
csendes tag

Bocs, Tussky-nak ment :B

(#8021) Vmf válasza Trebron09 (#8018) üzenetére


Vmf
csendes tag

Kiterjesztett garanciàlis javìtàs!

(#8022) Trebron09 válasza Vmf (#8021) üzenetére


Trebron09
őstag

Akkor miért fontos az ha javítják, hogy honnan szerzik be az alkatrészt? :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#8023) Vmf válasza Trebron09 (#8022) üzenetére


Vmf
csendes tag

Több hetet vàrok màr a javìtàsra ès a gyàr külön gyàrtana a gèpemhez egy egy alkatrèszt!?

(#8024) Chaser


Chaser
titán

melyik most az aktuálkis inverteres elöltöltős beko 80-90e környékén?

szerk:
közben meglett: BEKO WTV 6633 B0
van ekörüli árban más gyártótól hasonló idejű garral inverteres gép?

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8025) F.B.I. válasza Chaser (#8024) üzenetére


F.B.I.
veterán

Szerintem semmi. Nekem Beko van, bár nem inverteres (amit kicsit bánok, hangja miatt) de semmi gond vele. Egy héten egyszer van beindítva, akkor 12 -14 órát megy non-stop.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#8026) asdf_ válasza F.B.I. (#8025) üzenetére


asdf_
veterán

A motor meg fogja majd "hálálni" ezt a ridegtartást...

(#8027) F.B.I. válasza asdf_ (#8026) üzenetére


F.B.I.
veterán

Fogyasztó társadalom, 5 évet elmegy, veszünk másikat. Édesanyám anno, annak is örült volna ha valaki mosott volna helyette, csak 5 évig. :DDD Telefont évente cseréljük. :U

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#8028) asdf_ válasza F.B.I. (#8027) üzenetére


asdf_
veterán

Jezus, en par honapja csereltem telefont, 4.5 eves volt a regi (es meg mukodott rendesen, szoval akar hasznalhattam is volna meg tovabb lazan).

(#8029) F.B.I. válasza asdf_ (#8028) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nem rád gondoltam, te ilyen vagy (így kellene gondolkodnia mindenkinek de akkor mi lenne a technikai fejlődéssel, ugye), azonban ha megteheti az ember, hogy akár évente lecseréli a telefonját, akkor nem fog problémát okozni ha 5 évente cseréli a mosógépet, ő van értem, nem én érte. Nem egy 2 fős család vagyunk, mindenki dolgozik, ezért csak hétvégén megy a gép. Témát zártam, ha nem haragszol. ;)

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#8030) Blizzardking válasza F.B.I. (#8029) üzenetére


Blizzardking
őstag

"így kellene gondolkodnia mindenkinek de akkor mi lenne a technikai fejlődéssel, ugye"

Az, hogy akkor létezne technikai fejlődés, nempedig mesterségesen gerjesztett fake igények, a fizető vásárlókon bétatesztelve. :DDD
:R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#8031) asdf_ válasza Blizzardking (#8030) üzenetére


asdf_
veterán

Jaja, akkor meg sem születnének olyan baromságok, mint a notch meg a kameralyuk, a samu edge telefonok oldalt ívelt kijelzője, mert már nem tudnak mit kitalálni, meg mivel megkülönböztetni magukat a többitől, kényszer alapon hoznak létre akármit, amit el lehet adni fejlesztésnek (felkészül: összehajtható telefon).

Nekem az összes igényem egy telefonnal szemben az alábbi:
- 150*45mm-nél ne (nagyon) legyen nagyobb
- előlapon legyen az ujjlenyomat-olvasó (mert hátul baromság)
- legyen benne 2 sim ÉS 1 SD slot, legyen benne FM rádió és 3,5-es jack
- NE legyen OLED kijelzője (villog, az én agyamat, szememet ne csessze szét az a szar)
- felhasználható által cserélhető akksi (ez már most teljesen irreális gondolat szinte bármely gyártónál sajnos)

Amik kurvára nem érdekelnek:
- screen to body ratio
- hogy 5, vagy 6 esetleg 7 mmm vastag a telefon és hogy mennyivel vékonyabb a tavalyinál vagy a legvékonyabbnál
- hogy 8 vagy 24 megapixel-e a back kamera
- hogy több kamera van-e hátul, hogy lehessen ócskaszar kamu háttérelmosást csinálni vele
- hogy 5 vagy 20 megapixel-e a front kamera

És 5 ev múlva halál ugyanez lesz az igényem, legyen benne egy aktuális közepes proci, elegendő RAM, ezen kívül nekem az égvilágon semmi "fejlődésre" nincs semmi szükségem...

(#8032) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Ez egy egyszerű ki mire költ, kinek mi okoz boldogságot.

én pl ha választanim kéne, hogy új csúcs telefon vagy egy-két hét decemberi Tenerife akkor utobbi. De hogy ON is legyen: A szárítógépet is elöbb választanám. Heti szinten megsporol 2ht. Egy évben 100ht. De, hogy hülyeséget is írjak, régi vágyam egy nagy SSD... na az is elöbb választanám mint, hogy új pl S10+ot vegyek. És persze az se feltétlen elitélendő, ha vki nem évente cserél hanem félrerakja/befekteti...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8033) #40553216 válasza Dare2Live (#8032) üzenetére


#40553216
törölt tag

(#8034) Dare2Live válasza #40553216 (#8033) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Samsung Galaxy S10+ Dual SIM, 1 TB, kerámia fekete
549 780 Ft
:Y

Tévedtem. Nem 1-2hét Tenerife decemberben hanem 1 hónap. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8035) #40553216 válasza Dare2Live (#8034) üzenetére


#40553216
törölt tag

:DDD

(#8036) frank04 válasza bazsimano (#7980) üzenetére


frank04
tag

Sziasztok,

2 személyre keresek előltöltős mosógépet. Nincs elképzelésem, minél olcsóbbat keresek, de általatok megbízhatónak véltet és ajánlottat. Tudnátok mondani pár típust?

Köszönöm a segítséget

(#8037) frank04 válasza frank04 (#8036) üzenetére


frank04
tag

Bocsánat, véletlen a válaszra nyomtam, az új helyett.

(#8038) farkas26


farkas26
tag

Sziasztok!

Valakinek van ez a típusú mosógépe? [link]

Mi a tapasztalata vele?

"A jövő sem a régi"

(#8039) Chaser válasza F.B.I. (#8025) üzenetére


Chaser
titán

az inverteresről írta fentebb valaki, h néha elfelejt nála centrizni, meg cseréltek benne dolgokat de nem sokat javult, remélem nem olyat fogunk ki

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8040) farkas-j


farkas-j
őstag

Csak egy kis szösszenet a vásárolt kiterjesztett garanciával (biztosítással) kapcsolatban:
"Electrolux EWT1266Esw mosógép eladó. Vettünk hozzá 5 évre kiterjesztett garanciát (2020.10.22-ig érvényes), azonban a két év használat során tönkrement benne a csapágyszimmering, ezért iszonyatosan hangosan, de működik. Javítása a kiterjesztett garancia ellenére nem garanciális. Ki lehet próbálni elszállítás előtt, meg lehet hallgatni, de szeretném jelezni, hogy alapvetően a későbbi vitás helyzetek elkerülésének érdekében a készüléket működésképtelen állapotban adom el. Ár: 20.000.- Elvihető: Budapest, XXI. ker"

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#8041) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!
1-2 hónap múlva terveztem új mosógép vásárlását, de sajnos megadta magát a mostani. Tudnátok ajánlani 150-200 között (nem feltétlen költeném el a max keretet, de ha megéri oké) elöltöltős gépet? Különleges igényeim nincsenek, jelenleg ketten vagyunk, de hamarosan bővül a család, úgyhogy többet lesz használva. Szárítógépet is fogunk venni, de azt csak az új lakásba, nem lenne rossz, ha ugyanaz a márka lenne majd.

(#8042) sakal83 válasza frank04 (#8036) üzenetére


sakal83
addikt

A mediaban most 85k a bosch wan20260by inverteres 5 ev garival. Szerintem bestbuy.

(#8043) ANDROID??? válasza sakal83 (#8042) üzenetére


ANDROID???
addikt

??

(#8044) Csorbi válasza sakal83 (#8042) üzenetére


Csorbi
addikt

Annyira, hogy nem is kapható :))

(#8045) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!

keskeny eloltoltos mosogepet 100-max 150ig mi a best buy?
ha valakinek lenne jo tippje :)

(#8046) petyus_ válasza petyus_ (#8041) üzenetére


petyus_
senior tag

Ezeket néztem most ki (mindegyik Bosch serie 6), próbálok rájönni a különbségekre, de olyan nagy dolgokat nem találtam, tudnátok segíteni ezek közül melyiket lenne érdemes? (vagy esetleg nézzek másik márkát?)
WAT28561BY
WAT28460BY
WAT28691
WAT28391
WAT24440BY

(#8047) Csorbi válasza petyus_ (#8046) üzenetére


Csorbi
addikt

Mit mond a Bosch összehasonlító funkciója az oldalukon...? :U :))

Nekem WAT28691 van, csak ajánlani tudom.

(#8048) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
keskeny eloltoltos mosogepet keresek. neztem az lgnek a nagyon emlegetett gepet de lehet hogy a 4 ev gari miatt inkabb elux mellett dontenenk
kerdesem az lenne, h pl ez a ket gep kozott mi a kul?
Electrolux EW6S326SI
Electrolux EW6S426BI

neztem ezt is EW6S327SI a nagyobb ruhatoltett miatt...de ez 5cm-el melyebb...

ezekrol valakinek van sajat tapasztalata?
udv es koszonom!

(#8049) Jim74 válasza bazsimano (#8048) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Szerintem az ew6s326si-nek nagyobb a kijelzője, illetve két plusz kiegészítő funkció gombot látok rajta. Az egyik talán a vasaláskönnyítő, a másik pedig valami foltos póló sziluett (a használati útmutató szerint ez a folteltávolító kiegészítő gomb jelentsen akármit is :D )

Saját tapasztalatom nincs, de én EW6S327SI-t fogok venni, ha megjön végre az a nyavalyás támogatói okirat :U
Jelenleg is Electrolux gépünk van. 10 éves, eddig kétszer volt szénkefe és egyszer fűtőszál cserélve. Szerintem elmenne még 1-2 évet talán, de úgy gondoltam, hogy ebben a csereprogramban nyugdíjazzuk.

[ Szerkesztve ]

(#8050) Zinho válasza bazsimano (#8048) üzenetére


Zinho
aktív tag

Azt hiszem a nagyobb kijelzősnek picit rugalmasabban variálható a programja, pl van 1000es centrifuga is, a másikon csak 800 es 1200. De ebben nem vagyok 100%ig biztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.