Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) lao válasza lao (#5000) üzenetére


lao
tag

Sry a kép nem oke.

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#5002) uniqm1 válasza lao (#5000) üzenetére


uniqm1
tag

Mindenhol 8kg-osnak írják, én hiszek az LG-nek.
[link]-. A kép valóban nem stimmel ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#5003) flash-


flash-
veterán

Udv
Felultőltös mosógepek kozul melyilet vegyem?
Megbizható mukodes es tartósság az elvaras..
Ha 6-8evet megy az mar jo..
Aeg, vagy inkabb Bosch?

Illetve tudtok valami megbizhato normalis szerelőt?
Dél pest megyébe lakom es most nincs penzem uj gépre :(:(

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5004) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

A lakás állandó párássága miatt mosó-szárítógépet kell vennem, sajna külön a kis méretű lakás miatt nem helyezhető el, mit javasoltok, amiben van szösztartály is?

(#5005) SirRasor válasza Gömbike (#4978) üzenetére


SirRasor
őstag

Bocs, most jöttem ide.
Akkor hogy a vérvörös csudába lehet az, hogy eddig 4 év alatt 2db elöltőltős mosógépet ettünk meg és mind2 csapágyas lett? Egy LG, egy Samsung. Mind2 100k-s kategória. Igaz minden nap mosunk, de sose tömtük tele a száját és sose használtuk féladagnál kevesebbel. Hímes tojás effektus.

Szóval éppen kérdezni szerettem volna, hogy 100k-ért milyen felültöltős mosógépet ajánlotok, mert az elöltöltősök mind fosadékok (nehogy valaki jöjjön a Miele-vel! Egy jobb használt autót is lehet már kapni az áráért).

Ja és hogy lehet az, hogy a fentiekkel elég szépen korrelál az, hogy az ismerőseimnél mind felültöltős van, amik már minimum 6+ évesek és semmi bajuk egy kis rozsdán kívül? Szüleim meg mindig elöltöltőset vesznek (mindig más márka) és 4 évnél egyik se bírta tovább.

Ezek után talán fel se kéne tennem a kérdést? Na mind1, szóval felültöltősből van best-buy? Mondjuk whirlpool ZEN motorral? Vagy egy mezei Indesit?

Ja még egyvalami: vannak keskeny elöltöltősök. Mindkettőm olyan volt, aztán mondta a szerelő, hogy olyat inkább ne, mert kisebb helyen nem tudják ugyanúgy megoldani a dolgokat és ettől megy tönkre hamarabb. Persze ezt részletesebben fejtette ki, de ez volt a lényeg. Szóval pici panelba csakis felültöltős.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#5006) Dave™ válasza SirRasor (#5005) üzenetére


Dave™
nagyúr

Whirlpoolról csak rosszat hallottam. Családi statisztika: anyum 14 évesen cserélte a Zanussiját (Electrolux), mondjuk az már felül elég rozsdás volt, de addig szépen mosott. Anyósnál 7 éves egy belépő Electrolux, semmi baja. A miénk 3 éves, szintén belépő Electrolux (90k volt), semmi baja. Mind felültöltős persze.

[ Szerkesztve ]

(#5007) SirRasor válasza Dave™ (#5006) üzenetére


SirRasor
őstag

Köszönöm, el van döntve. Amúgy is támogatni kéne a magyarokat, az meg elvileg az :)

Make Love not war!

(#5008) Dave™ válasza SirRasor (#5007) üzenetére


Dave™
nagyúr

Svéd, majdnem :D Az hogy ki hol gyártat megint más kérdés :)

(#5009) grabber válasza SirRasor (#5005) üzenetére


grabber
addikt

Nekem a mosógépről nem az LG vagy a Samsung jutna az eszembe. Bosch maxx 6 gépet vettünk használtan. Naponta ment a gép,néha 2x is és így bírt ki 4 évet! Nem mai darab minimum 8 éves de lehet 15 is.
Most a Bekot tesztelem,hogy bírja majd ;]

(#5010) Calibos


Calibos
addikt

Német oldalakon nézegetem teszteket és a Siemens elég népszerű. Van valakinek tapasztalata velük?

(#5011) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Sziasztok!

keskeny elöltöltős mosógépek közül mi az ajánlott?

(#5012) SirRasor válasza Gsx-rr (#5011) üzenetére


SirRasor
őstag

Mosógépszerelő szerint egyik sem, ami keskeny és elöltöltős. Ha nincs hely, akkor felültöltős, abból meg van AEG, vagy whirlpool ZEN motorral, de már az indukciós motorosak is elég jók, azaz keveset esznek és halkak. Ilyennel meg majdnem minden gyártó kijött már X ár felett.

Make Love not war!

(#5013) Gömbike válasza SirRasor (#5005) üzenetére


Gömbike
senior tag

Elfogadott vélemény, hogy a Hajdú Energomat évtizedekig működött.

Amikor a Hajdú Energomat virágkorát élte, az is drága gépnek számított.

Nagyon drágának.

Csak viszonyításképpen:

A fizetésem 1983-ban 1650 Ft. volt. Igen, egyezerhatszázötven havonta.

Akkor egy Hajdú Energomat 20.000 Ft körüli összegbe került. 1984-ben vásároltam egy 67-es évjáratú Ford Taunus 17M gépkocsit 40.000 Ft-ért.

Tehát a minőséget akkor is meg kellett fizetni.

Ezért kerül most is egy MIELE egy használt kocsi árába.

Úgy vélem, neked ilyen használat mellett a BEKO gépek közül lenne jó választani, mert azokra 5 év GYÁRTÓI garanciát adnak, nincs benne annyi marketing hazugság, mint a többi ma preferált gépben.

Ha elromlik: javítják, cserélik. 5 évig biztonságban vagy. Annyit biztosan tudnak, mint az LG, vagy a Samu, ha már a hanyatló nyugat el van velük árasztva. :N

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#5014) farkas-j válasza Gsx-rr (#5011) üzenetére


farkas-j
őstag

Néhány Aldi-ban még kapható keskeny Beko 5 év garanciával. Konkrétan az elmúlt hétvégén pl. Gyulán láttam még az Aldiban 70eFt-ért.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#5015) Dave™ válasza Gömbike (#5013) üzenetére


Dave™
nagyúr

Azért ezek a példák sántítanak. Egyrészt a 80-as években a kínálat is sokkal kisebb volt, másrészt a gyártástechnológia sem itt tartott, a globalizációról ne is beszéljünk. Milánóba sem ugrottál ki 6000 Ft-ból repülővel, mint ma. Az egészet még akkor súlyozzuk meg azzal, hogy rendszerváltás előtt voltunk, ma meg ha nem is mindig tűnik úgy, az EU tagja vagyunk. A Miele tényleg minőségi, de az árából veszel 4 másik mosógépet, Bekoból akár ötöt is, az kapásból 25 év garancia. A Miele mennyit ad? Egy vagy két évet? Szóval amennyire minőségi, annyira prémium termék is, vagyis nem CSAK a minőséget fizeted meg, hanem van egy vastag prémium felára is.

(#5016) Gömbike válasza Dave™ (#5015) üzenetére


Gömbike
senior tag

Igen, ez lett volna a lényege, amit írtam. Neki a Beko az ár/érték bajnok. Nem is drága, 5 évig biztonságban van.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#5017) flash-


flash-
veterán

üdv

Beko WTV-6532 B0 69 990 Forintért megéri?

esetleg ez jobban megéri?
Beko WMY 71033 PTLMB3
ez 74.990 de 7 kilós és én laikusként azt gondolom a nagyobb töltötömegű erősebb tehát jobban bírja?(tartósabb?)

Aldi melyiket árulja és mennyiért?
vagy ezek is jó vétel? ezek látom áruhitel is...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5018) SirRasor válasza Gömbike (#5013) üzenetére


SirRasor
őstag

Gömbike erre most nagyon ráéreztél! Rendeltem egy Beko-t. 8 kilós kapacitás, LG direct drive motor koppincs, 5 év gari és 100k alatt megvolt szállítással együtt :C

Make Love not war!

(#5019) Gömbike válasza SirRasor (#5018) üzenetére


Gömbike
senior tag

😄😄😄

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#5020) Lauda válasza Gömbike (#5013) üzenetére


Lauda
félisten

Elég alacsony volt akkor a fizetésed, akkoriban az átlagbér 5000 ft felett volt, egy hajdú mosógép pedig 12000 ft-ba került. [link]

[ Szerkesztve ]

(#5021) Nagya21 válasza Lauda (#5020) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
1985 nyara, első kereset egy ma is létező nagy gyárban 2300huf volt ez első bérem mint szakmunkás.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#5022) blattida válasza SirRasor (#5018) üzenetére


blattida
nagyúr

A bekonak sincs dd mosógépe, ugyanúgy, ahogy a legtöbb gyártónak, a törökök meg semmit nem koppintottak a koreaiak gépéről, ha csak szimplán megnézed, elég jól látszik, hogy a motorjaiknak sincs semmi közük egymáshoz. A beko meg egy kicsit régebb óta gyárt mosógépet, mint a gold star-ból lett lg. Ezzel meg nem minősítek, pusztán tényeket közöltem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5023) blattida válasza Dave™ (#5015) üzenetére


blattida
nagyúr

A tartós fogyasztási cikkek évtizedekkel ezelőtt is és ma is drágák voltak és most is azok ehhez a gyártástechnológiának nem sok köze van. A százezres mai gépek baromi olcsók és sajnos olyanok is. Tömegtermelés van, filléres kínai alkatrészekkel és alapanyagokkal, minden alulméretezett és túl sok a műanyag. Mosógépek terén sincs semmilyen valós újítás ebben, tehát a konzumer kategóriában, amik meg vannak, azok a cicomás sallangok, a gyakorlatilag sokszor fölösleges marketing fícsörök.
A gyártástechnológia szinte mindig a mennyiséget szolgálja, nem a minőséget. Ez a fogyasztói társadalom.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5024) Dave™ válasza blattida (#5023) üzenetére


Dave™
nagyúr

Akkor legyen technológia és anyaghasználat, a lényeg hogy a belépő gépek között is bőven sok olyan akad, ami elmegy 10+ évet, hiába a lesajnált anyaghasználat meg hasonlók. A Miele esetében sincs arra semmi garancia, hogy hozni fogja az elvárt élettartamot, ez mind feltételezés. Statisztikailag a 3 Elux a családban 24 éves összesen, persze az egyik 14 év után feladta.

(#5025) Lauda válasza Dave™ (#5024) üzenetére


Lauda
félisten

A Miele esetében sincs arra semmi garancia, hogy hozni fogja az elvárt élettartamot,

Maga a gyártó sem mer rá vállalni két évnél többet, szóval szerintem kár túldimenzionálni a miele nevet.

(#5026) blattida válasza Dave™ (#5024) üzenetére


blattida
nagyúr

Abból ne indulj ki, hogy 8-10 évvel ezelőtt mi volt. A mai gépek messze nem mennek el ennyi ideig, pláne nem a mosógépek.
A Te electrolux átlagod is csak nyolc év, a mostaniak meg jó, ha elérik az ötöt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5027) Dave™ válasza blattida (#5026) üzenetére


Dave™
nagyúr

Akkor lenne 8 év, ha elromlott volna mind, de csak a 14 éves adta meg magát. A másik kettő folyamatosan javítja az arányt, ők nem tudnak róla hogy már el kellett volna romlaniuk. A Beko sem hiszem hogy adna 5 év garanciát, ha nem lenne biztos benne hogy a gépek nagy része simán teljesíti, szóval kicsit túl van tolva ez a dolog, de mindenki azt vesz amit akar.

(#5028) Gömbike válasza Lauda (#5020) üzenetére


Gömbike
senior tag

Akkor az átlagbér 2500-3500 Ft között mozgott. Nekem a fizetésem 1988-ra érte el a 3.800 Ft-ot. Az A,B kategóriás jogsim 1983-ban 4.400 Ft-ba került, a segédmotorra a vizsgát 1979-ben 30 Ft-ért tettem le.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#5029) Lauda válasza Gömbike (#5028) üzenetére


Lauda
félisten

(#5030) Gömbike válasza Lauda (#5029) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ma sem fedi a valóságot a papíron megjelenő átlagkereset. A statisztikai adatok főleg ma köszönő viszonyban sincsenek a vidéki élet valóságával.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#5031) Lauda válasza Gömbike (#5030) üzenetére


Lauda
félisten

Ok. :D :D Bár a mostani 300 ezres bruttó átlagkereset is simán fedi a valóságot.

[ Szerkesztve ]

(#5032) Gömbike válasza Lauda (#5031) üzenetére


Gömbike
senior tag

;] :D :D

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#5033) flash-


flash-
veterán

üdv

BEKO WMY-71033 PTLMB3 vagy Beko WTV-6532 B0 ?

egyikre se írja külön a beko hogy inverteres lenne, itt egy hozzászóló írja mintha az utóbbi az lenne de a beko oldala nem írja.. nemtom hol olvasta...
viszont a WoolMark-nál írja a beko minden géphez de nem mint specifikáció hanem mint infó...

ötlet?
melyiket? melyik a tartósabb?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5034) asdf_ válasza flash- (#5033) üzenetére


asdf_
veterán

A 6633 az inverteres.

(#5035) flash- válasza asdf_ (#5034) üzenetére


flash-
veterán

én a 6532-őt néztem ki,az meg olcsóbb is és nem tudni hogy milyen

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5036) grabber válasza flash- (#5035) üzenetére


grabber
addikt

De tudni. Nem inverteres.

(#5037) Gsx-rr válasza SirRasor (#5012) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nekem azok közül egyik sem jó. Be van építve a konyhabútorba. Közben vettem egy Lg f0j5wn3w-t.

Remélem többet bír mint 3 év. Az előző Samsung eddig bírta.

Köszönöm a segítséget.

(#5038) SirRasor válasza Gsx-rr (#5037) üzenetére


SirRasor
őstag

Akkor tovább bírta 1 évvel, mint az enyém :D
LG-vel nem nagyon lehet mellélőni, csak tényleg arra kell figyelni, hogy sose legyen túlpakolva, mert néhány ilyen alakalom miatt nyírtuk ki a miénket. Mármint most is jól megy, csak már ráz bizonyos fordulatokon.

Lauda ez a Pest- és vonzáskörzete átlagkereset. Vidéken egy kettes osztót toljál be elé. Elég ha csak az ismerősi kört, vagy a munkahelyeket nézem, ahol eddig dolgoztam. A bruttó 200 már iszonyat jónak számít.

Make Love not war!

(#5039) Lauda válasza SirRasor (#5038) üzenetére


Lauda
félisten

Országos. Én ha belegondolok a a környezetem és a saját fizetéseimbe, nettó 100-600 ezer közötti fizukat látok. De kár ezen lovagolni. A lényeg az volt, hogy az átlaghoz képest keveset keresett.

[ Szerkesztve ]

(#5040) flash- válasza SirRasor (#5012) üzenetére


flash-
veterán

az mit jelent hogy keskeny mosógép?

megnéztem random 30 elöltöltős mosógépet mindegyik 60 centi széles,najo egyet láttam ami 59.5....

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5041) Lauda válasza flash- (#5040) üzenetére


Lauda
félisten

A normál elöltöltősök mélysége 52-57 cm, a keskenyeké 37-40 cm.

(#5042) blattida válasza Dave™ (#5027) üzenetére


blattida
nagyúr

Senki nem írta azt, hogy el kellett volna romlaniuk, a mostaniak átlagáról írtam. Az öt éves gépek nem mostaniak. Az élet meg a statisztika az alacsony várható élettartamot igazolja.

SirRasor
Az lg egyetlen előnye az átlagnál jobb javíthatóság, sajnos más tekintetben nem jobb az átlagnál.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5043) pimmi


pimmi
senior tag

https://www.everydayme.hu/megjeloles/ajanlatok
mennyire jó ha a mosógép dobjába teszem be a mosószert közvetlenül?

(#5044) Lauda válasza pimmi (#5043) üzenetére


Lauda
félisten

Tulajdonképpen mindegy, csak a ruhát meg ne fogja.

(#5045) blattida válasza pimmi (#5043) üzenetére


blattida
nagyúr

Teljesen, mivel ugyanazt éred el vele, mintha a mosószerfiókba tetted/öntötted volna. Ha előáztatsz, akkor nem jó közvetlenül a dobba, az áztatás utáni leeresztés miatt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5046) A214


A214
aktív tag

Sziasztok!

Beko 6633 mosógépnél a programidőket ,hogy lehet lecsökkenteni?

(#5047) SirRasor válasza blattida (#5042) üzenetére


SirRasor
őstag

Nem tudom honnan vetted ezt, de biztosan nem személyes tapasztalat.

Hát nekem most megjött a Beko és sokkal hangosabb, mint az LG.
A centrifuga is elég hangos, de amikor önmagában megy a mosógép és csak picit forgat ide-oda, akkor is baromi hangos. Olyankor az LG-nek szinte nem is volt hangja.

LG-nél a szivattyú a hangos, ezt már sok helyen írták, de most már tudom miért. Kb. ugyanolyan hangos mindkettőben a szivattyú, de míg a Beko-nál a centri elnyomja a szivattyút, addig az LG-nél ez pont fordítva van, annyira halk a motor.

Viszont szebben mos. Mind2 1200-as volt, sőt, vegyük ide a samsungomat is. Kb. ugyanaz a kategória mind3, hasonló árfekvéssel.
1200-asnál a Beko nyer centriben, érzetre abban marad a legkevesebb víz, aztán LG, aztán samsung.
Ruhagyűrésben szintén. A Beko alig gyűri a ruhákat, ami legjobban a zoknikon és a pólókon látszik. Az LG picit marad le, de a samsungnak a fos gyémánt dob marketinges bullshitje úgy gyűrt mindent, mint állat. Továbbra is 1200-as fordulatról beszélek.
Samsung pamut program !!4!! óra. Hőmérséklettől függetlenül.
LG-nél már 1,5-ből kijött, ECO-val 2 óra 40 C°-on. A hőfok minimálisan növelte csak az időt.
Bekonál 2:30 a sima, 60 fokon, 40 fokon kb. ~2:00. ECO 3 óra. Hát az szerintem sok.

A214 általánosságban ha nincs külön rövidített program (hozzá kapott könyvben részletesen le vannak írva a programok), akkor maximum a centri sebessége és hőmérséklet az, amivel tudod csökkenteni az időt.

Ja tudjátok mi a halk? Szüleim vettek pár éve Privileg-et. Nem is hallottam ilyen márkáról. Max 6 kiló ruháig gyárt és 75k környékén van, csillapítás 0, remeg, mint állat (hiába van alatta az a spec. csúszásgátló izé), de a hangja...aztabetyár. Alapból síri csend, ha picit teker. Amikor 1200-on megy a centri, akkor hallok közvetlenül mellette egy minimális zajt, de olyat, ami mellett simán lehetne aludni. Nem gondoltam, hogy létezik ilyen halk is :Y

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#5048) Nagya21 válasza SirRasor (#5047) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!

Privileg a német Otto csomagküldő házi márkája volt(van).

Inverteres a mosógép, mert ha igen akkor halknak kellene lennie.
A Bekóban van hátul valami hungarocell amit ki kell venni, azt is kiszedted??a dobrögzítőket is kivetted??
Lehet attól hangos.

Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#5049) SirRasor válasza Nagya21 (#5048) üzenetére


SirRasor
őstag

Atya ég ennyire nem vagyok amatőr, persze nem ismerjük egymást :D
A hungarocellt alig bírtam kirángatni, de csak sikerült. Igazából a csavarokat is baromi nehéz volt kiszedni. LG/Samsungnál ez nem volt pálya.

Viszont ha már hungarocell, benéztem alá és ott volt a motor..úgy szimplán. Azt hittem, hogy minimum körbe van szigetelve egy kis hangszigetelés miatt. Viszont majd betolok alá egy szőnyeget és az sokat fog rajta dobni.

Ja meg (bár gumírozottak a lábai) egy obi/praktikeres rezgéscsökkentős gumilapot...és arra a szőnyeget. Na attól csak halkul. Olyan van a Privileg alatt...na még a végén kiderül, hogy attól olyan halk :))

Mind1, szépen mos, ez a lényeg :)

Make Love not war!

(#5050) blattida válasza SirRasor (#5047) üzenetére


blattida
nagyúr

Pont azért nincs lg mosógépem (sem), mert pontosan tudom, hogy milyen. A dd és az inverteres motor engem hidegen hagy, amúgy a közvetlen hajtás sokkal kevésbé megbízható, mint a szíjas, a kefés motorok pedig megbízhatóbbak és sokkal olcsóbban javíthatóak, mint az inverteresek.
Magad írtad, hogy az lg halkabb, a beko meg szebben mos, akkor miről beszélsz, amikor mosógépekről van szó? Mert, szerintem, egy mosógép esetében a mosási hatékonyság (meg az élettartam, meg az esetleges javítási költség) egy kicsit fontosabb, mint a zaj, de, Te tudod.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.