Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8701) hackeeeee válasza erdey_a (#8700) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A hely miatt lehetőség szerint kombi gép kellene, így lenne a praktikus, de ha nagyon nagyon muszáj, de a jelenlegi helyzet miatt így lenne a jó..

A baj, hogy alul a zuhanytálca miatt akkor is csak keskeny gép fér el, és arra széleset ha jól tudom nem nagyon tudjuk rátenni.. Csak a méretek miatt sem. A széles szárító nem férne el alul, mert nem tudjuk kinyitni. Vagy a mosógépet.

Ó, ez jó tipp, nagyon köszi, rá is nézek a porszívókra. :) Animal Care kellene, lehetőség szerint.

Ez még képlékeny, mert lehet komplett konyha felújítás lesz, és akkor a hely fogja megszabni, hogy mit vehetünk.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8702) erdey_a válasza hackeeeee (#8701) üzenetére


erdey_a
őstag

nálam keskeny mosógépen egy 10 centivel szélesebb szárító van, bár az is alapvetően keskeny kivitelű...

ha csak egy csöpp esély is van elkerülni a kombi gépet, akkor meg kell próbálni

Vérboci

(#8703) hackeeeee válasza erdey_a (#8702) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát jó, átgondoljuk, újratervezzük. Ami fontos, hogy alul csak keskeny lehet, mert nem férünk el másképp. Nem tudunk bele pakolni. :(

Ha menne külön, akkor mit lenne érdemes venni jelenleg? Kb ugyan úgy a 200-250 lenne a max, ameddig elmehetnénk, lehetőség szerint. :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8704) erdey_a válasza hackeeeee (#8703) üzenetére


erdey_a
őstag

van aki a garancia hossza alapján választ, van aki márka vagy kinézet alapján... én csak a saját nézőpontomat tudom.
kellett egy mosógép ami keskeny és volt készleten a boltban ott és egyszerre, mert a kisgyerekek mellett nem volt idő rendelést várni, hát vettünk 95 körül egy LG-t.
aztán kitaláltuk hogy kellene egy szárító, így vettünk egy keskeny elektroluxot szintén 95 körül.
én 4-5 évnél többet nem tervezek ilyen háztartási eszközökkel, így a választást nem szoktam túlmisztifikálni. ahogy most téged, úgy jellemzően minket is inkább a külsőségek (keskeny kivitel) érdekel, ami be is határolja a dolgokat

Vérboci

(#8705) hackeeeee válasza erdey_a (#8704) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hasonlóan gondolom, 4-5 év általában, a többi már ajándék. Én 2 év garral szoktam számolni. Az LG gépei számomra szimpatikusak, és a Samsung-ok is, de a Samsung-okról hallok hideget meleget manapság, bár attól még mindig szeretem őket.

Igen, nálunk a hely a fő szempont, ha a szekrényt tudjuk mozgatni, akkor már jó lehet. Ezt átgondoljuk. :R

Jó az Elektrolux? Gondolom az már kondenzációs.

A porszívóra köszi a tippet, rendeltünk is egy Performer Compact Porzsákos porszívó FC8379/09
gépet. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8706) hackeeeee válasza hackeeeee (#8705) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vagyis, hőszivattyús, bocsi. :R

Véleményem szubjektív...

(#8707) hackeeeee válasza hackeeeee (#8706) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most matekoztunk, sajna sehogy sem fér el a két gép. :(

Véleményem szubjektív...

(#8708) hackeeeee válasza hackeeeee (#8707) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Update, nézegettem még az LG-nél, és belefutottam a F2J7HM1W.-be, ami annyiban más az előzőhöz képest, h nincs benne gőztisztítás, ami nem akkora gond, ebből adódóan 30-40k-val olcsóbb is.

Véleményem szubjektív...

(#8709) erdey_a válasza hackeeeee (#8705) üzenetére


erdey_a
őstag

a mi electroluxunk kondenzációs...

megmértem, az az összeállítás ami nekünk van, kereken 60 centire áll ki a faltól. ezt lehetne csökkenteni még 1-2 centivel, de nekünk a konnektor és a vízcsap is a gép mögött van. illetve ha a szárítót kicsit előbbre húzom, akkor 10 centivel is beljebb mehet a mosó

ahogy írtam, a szárító a szélesebb, az a jó 10 centivel keskenyebb mosógépen van egy saját gyártású összeépítőkerettel.

ha nincs ennyi hely, akkor tényleg csak a kombi megoldás van. annak fényében, hogy a szárító kapacitása mindig kisebb, mint a mosásé, én olyat keresnék, aminek a legnagyobb a szárítókapacitása és még be is fér.

Vérboci

(#8710) Nagya21 válasza hackeeeee (#8708) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Én is helyhiányban küzdöttem mint te, aztám vettem egy keskeny elöltöltős eluxot a fürdőbe, a kis-hálószobába meg bepasziroztam egy hőszivattyús Bekót (ennek csak 220v kell oszt gó)
Öröm és bodottá.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8711) hackeeeee válasza erdey_a (#8709) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A gond, a zuhanytálca.

Most nézegettem, a mosógép 450 mm lenne, a legkisebb hőszivattyús elektrolux is ~600 mm mély alul. Kisakkozva a akkor elvileg 440mm körül lenne a talpa, elvileg, de ha nem, akkor nem tudom rátenni.. És lutrira ez kicsit drága mulatság lenne, mert sajnos nem tudom pontosan, hogy hogy jönne ki a matek. Visszaküldeni, visszavinni pedig macerás lenne.

A mostani gép 350mm mély, a faltól nézve van kb. 460mm hely, ez a kopp, amekkora hely lenne alul, ahol a tálca van, hogy még a dobot ki lehessen nyitni.

Hát, azt beszéltük, hogy ennek tudatában azt szárítjuk, ami fontos, ha egyben mosunk, akkor annyit teszünk bele, amennyit azonnal szárítanánk is.

Eléggé körbejártam, keskenyből korlátozottak a lehetőségek, lényegében ezt a 2-3 gépet találtam, semmi többet.

Nagya21: Egy pontos típust esetleg tudsz mondani? Milyen a Beko? Látom 5 év garival adják, ami azért nem rossz ebben a kategóriában. Jól dolgozik? Szöszgyűjtő is van? :)

Ez az elhelyezés sajnos nem lenne opciós. :( Vagy a fürdő, vagy sehol.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8712) erdey_a válasza hackeeeee (#8711) üzenetére


erdey_a
őstag

bármekkora gépre rá tudsz rakni bármekkorát... ;) [link]

Vérboci

(#8713) hackeeeee válasza erdey_a (#8712) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez nem rossz megoldás. :) Bár egyik ismerősömnél csak egymára van téve a 2 gép, és még azok is megállnak, mert a szárító súlyától már meg sem mozdul a mosógép. Persze tudom, hogy az nem feltétlen ajánlott opció.

Meglátjuk, párom is a jelenlegi felállás szerint az 1 gépes megoldást szeretné jobban.

Személy szerint nekem jobban tetszene a 2 gép, azért is, mert csak van szöszgyüjtő, a multi gépnél nem látok ilyen lehetőséget, pl. Viszont a hely korlátozza a lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8714) kgyuri válasza windlord (#8698) üzenetére


kgyuri
tag

Pont ilyet vettünk a hétvégén innen:
AEG L7FBE68S elöltöltős gőzfunkciós mosógép 1 + 3 év extra garanciával ingyenes szállítással

Ez 149.310 Ft volt akcióban, de szerintem lesz még akció hóvégén.

Nagyon rendben van a gép, Egy Electrolux EWB 105205 W gépet váltottunk le erre.

Eddig nagyon bevált az AEG, mivel most 4 év teljeskörű garancia + 10 év inverter garancia van a motorra. :R

(#8715) Andrew801


Andrew801
tag

Sziasztok! Kis segítséget kérnék tőletek. Black Fridayen vennék mosógépet. 10 éve nem vettem, szóval annyi újdonság van, hogy csak kapkodom a fejem! :)
130 - 180e Ft-ot szánnék rá, elöltöltős, gőz funkciósat vennék. Márkából AEG, Bosch, LG amiket idáig néztem. BEKO-t nem ismerem, Miele meg más áron mozog, ha jól gondolom. Szárító funkció nem kell, azt majd külön veszek később.
Helyem van, de nem fogok 10kg ruhát belerakni. :)
Mit ajánlanátok? Előre is köszönöm a segítséget!

(#8716) hackeeeee válasza kgyuri (#8714) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi erre mi is ránézünk. :)

Véleményem szubjektív...

(#8717) eFeMeR74 válasza Andrew801 (#8715) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Túinvan :DD
[link]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#8718) Andrew801 válasza eFeMeR74 (#8717) üzenetére


Andrew801
tag

Úgy tudtam nem jó egyben venni a mosó és szárító gépet. Rosszul tudtam és már lehet?

(#8719) eFeMeR74 válasza Andrew801 (#8718) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Mindig hatékonyabb és jobb egy külön külön állló arra a célra gyártott eszköz, de a mostani drágább gépek már nem rosszak és nem sokkal maradnak le.
Természetesen itt a 2in1 gépeknél is hatékonyabb ha külön külön futtatjuk le (egymás után) a programot.
Szivem szerint egy mésik gépet ajánlottam volna de az nem fér be a keretedbe. Bár ha 2in1 gépet választasz akkor feljebb tudsz menni árban és még helyet is sporólsz :)

Mindenképp Inverteres szárítót kerestem, mert csendesebb, tartósabb a motorja. Tényleg nagyon csendes gép. (10 év garancia. )
A buborék tisztítási mód tényleg nagyon szép tisztára mos.
Szimpatikus megoldás, hogy mosás közben is lehet ruhát még hozzá adni.
Súlyérzékelő kevesebb töltet mellett csökkenti a mosás, szárítás idejét is.
A Szárítási hatékonysága tökéletes! Csak így összehasonlítva jöttem rá, hogy az előző gépem nem szárította meg ilyen jól, foltokban nedves maradt.
Sokan félnem, hogy gyűrött lesz a száraz ruha. Azoknak mondanám, hogy simább, mint mikor mosás után rögtön kiteregetek. : -)
Reggel beteszem az előző napi szennyest, elmegyek dogozni, mire hazaérek ott a tiszta száraz ruha, összehajtogatom és mehet is a szekrénybe.
A felirat ugyan angol nyelvű, de a piktogramok teljesen érthetőek.
Egyszerű a kezelése. Az alap programot mi még kiegészíthetjük, változtathatunk, ha akarjuk.

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#8720) Andrew801 válasza eFeMeR74 (#8719) üzenetére


Andrew801
tag

Akkor lehet ez már jobb, mint a 6 érzékes felültöltős fosom.... :D

Egyébként hely van, direkt 2 állásosra terveztem kiállásokkal a mosórészt.

[ Szerkesztve ]

(#8721) Hoby


Hoby
tag

Sziasztok.
15 éves indesitem végleg elhalálozott(legalábbis a centris része).
szeretnék véleményeket kérni inverteres elöltöltős mosógépre.
-hely nem gond
-keret mondjuk 130. max
-márka: hát fingom sincs mindegy :)
-heti 2-3 mosásról van szó kb 6-8kg közötti menyiségekkel
előre is köszönöm a segítséget.

ps: egyszerű embernek való egyszerű gépet szeretnék. nem kell hogy főzőn is :))

[ Szerkesztve ]

(#8722) pdave


pdave
aktív tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, le kell cserélnünk a régi mosógépünket. Ahogy nézegettem a mostani gépeket, eddig csak olyat láttam, aminél egy normál mosás 3-3.5 óra. Mi naponta legalább egyszer mosunk (2 kisgyerek van), de van hogy 2x, így jó lenne olyan gépet találni, mint a mostani, aminél egy normál mosás 40 fokon 90 perc. Létezik még ilyen vajon, vagy már mindent alárendeltek az energiatakarékosságnak, és el kell fogadnom a 3 órás mosási időtartamot?
Egyébként elöltöltős, max 65cm széles kellene, nehezítésképpen :)

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#8723) razorka777


razorka777
veterán

Sziasztok!

Megérett nálunk is a mosógép csere, egy félautomata ezeréves gépet kellene leváltani.
Asszonnyal összedugtuk a fejünket, hogy milyen kellene.
Előltöltöst szeretne, márka mindegy.
Megegyeztünk a kb 80.000 forintos plafonban, persze kicsit lehet több is.

Heti kétszer mosunk, tehát kíméletesek vagyunk.

Keresgéltem egy kicsit és ezt találtam:
Whirlpool FWF71253W

Ez ajánlott?
Bármi tanácsot elfogadok, nem vagyok annyira hozzáértő

A segítséget előre is köszönöm.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#8724) asdf_ válasza pdave (#8722) üzenetére


asdf_
veterán

A 3-3,,5 órás programok az eco programok futásideje, a szabványosoké, amihez való a fogyasztást az energiacimkére írni kell. De -még?- rajta van a gépeken a sima, energiapazarló 40 meg 60 fokos program is, ha azt választod, akkor normális mennyiségű vízben, emberi idő alatt végez a gép.

[ Szerkesztve ]

(#8725) Gömbike válasza pdave (#8722) üzenetére


Gömbike
senior tag

Electrolux gépeken van time manager.

A mosási időt 5 lépcsőben tudod visszafelé állítani.

Nagyon hasznos dolog. Mindig használom, bár nekem AEG gépem van. Azon csak 3 lépcsőben tudom visszafogni a mosási időt.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8726) farkas-j válasza pdave (#8722) üzenetére


farkas-j
őstag

Létezik ilyen gép. Egy példaként a mi 3,5 éve strapált Beko WMY 81483 LMB2 gépünk programkiosztását itt tudod megnézni.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#8727) #07746304


#07746304
törölt tag

Üdv rendeltem egy LG F2J5WN3W. A kérdésem az lenne, hogy milyen típusú keretet /állványt/ lehet hozzá venni, amire elhelyezhetnék egy később beszerzendő szárítógépet is, és kompatibilis az LG F2J5WN3W-vel?! Illetve milyen szárítógép az aminél nem gond, hogy az F2J5WN3W keskeny?!

(#8728) erdey_a válasza #07746304 (#8727) üzenetére


erdey_a
őstag

tegyél a két gép közé egy bútorlapot és húzd össze spaniferrel. ugyanaz mint a gyári megoldások, csak minden géppel kompatibilis és töredékébe kerül.
a mosó nálunk is egy keskeny LG, a szárítób rajta még egy nem annyira keskeny electrolux
[link]

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#8729) #07746304


#07746304
törölt tag

Ennyi a távolság a kád széle és a fal között:

De van felcsavarozva egy: https://youtu.be/xkx322nUTR4 ADAX VPS 906 KT radiátor is. A szárítógépek jelentős része olyan széles, mint az LG mosógép. Írtam az Euronincsnak is, hogy mégis milyen tartozékok jöhetnek szóba elvileg. Ha nem lesz más, akkor vagy vízszintesen próbálom meg, vagy ahogy írtad bútorlappal, meg speniferrel. Utóbbit hol lehet beszerezni?

(#8730) erdey_a válasza #07746304 (#8729) üzenetére


erdey_a
őstag

a mosógéped 45 centis... a legtöbb szárítógép szerintem ennél mélyebb...

spanifer pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#8731) #07746304 válasza erdey_a (#8730) üzenetére


#07746304
törölt tag

Ja, én a szélességet néztem főleg. Köszi, és ilyen bútorlapot JYSK-ben lehet pl kapni?

[ Szerkesztve ]

(#8732) erdey_a válasza #07746304 (#8731) üzenetére


erdey_a
őstag

a szélesség az szabvány, az mind 60 centis...
gond a mélységgel van, mert a szárítók zöme 55-60 centis, így a hátsó láb már nincs a keskeny lg tetején.
Ezért kell vágatni bútorlapot valami asztalossal, konyhabútorosnál vagy lapszabászatban(obiban van lapszabászat is, jyskbe nincs), ami 60x50 centi.
Esetleg csavarozhatsz az oldalára peremet, mint nálam a képeken, de nem fontos. Hevederrel meg összehúzod.
A gyári megoldás ugyanez, csak bútorlap helyett műanyag a keret. [link]

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#8733) pdave válasza farkas-j (#8726) üzenetére


pdave
aktív tag

köszönöm, illetve nektek is Gömbike, asdf_

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#8734) woolwich


woolwich
tag

Sziasztok,

Vettem egy AEG mosógépet.
Esküszöm átfutottam a leírást, de nem láttam az 'AZ ELSŐ HASZNÁLAT ELŐTT' részt.
Szóval elindítottam üresen egy 20 perces programot, 12-nél megállt nem nagyon van változás.
Valaki tudja hogyan tudnám megszakítani a programot? Lehetőleg úgy, hogy a vizet is leeressze? :F
Köszönöm! :B

(#8735) Nagya21 válasza woolwich (#8734) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Húzd ki a konnektorból, dugd vissza, elvileg folytatnia kéne a programot..
(hátulról kivetted a dobrögzítőket remélem)
Ha nem akkor kapcsold ki a gombbal, és visszakapcsolás után válassz ki a szivattyúzást.
Ha ez se, akkor a csövet fektesd el, és tálcába csurgasd ki a vizet.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8736) bbsofficial


bbsofficial
tag

Sziasztok!

Az Electroluxnál/AEG-nél van még plusz gyári garancia az 1éven felül, a motoron kívül?

Milyen gyártónál van hosszabb garanciaidő? Pl. Beko-nál láttam, hogy 5 év.

Köszi!

(#8737) Csorbi válasza bbsofficial (#8736) üzenetére


Csorbi
addikt

AEG

(#8738) Vhiktor


Vhiktor
veterán

120.000 Ft-ig milyen mosógépet ajánlotok?
Mi AEG-et vagy Electroluxot néztünk ki. Felültöltős mindkettő.
De elöltöltőset is szívesen meghallgatok :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#8739) Fece87


Fece87
csendes tag

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni, mosógépet szeretnék vásárolni, úgy gondoltam a mai napig hogy a Samsung WW80K44305W/LE lesz a jó választás, de sok rossz véleményt olvastam hogy a centrifugálás közbe nagyon ugrál. A Samsung mellett még ezt az LG F2J7HY1W -t néztem ki.

A segítséget szeretném kérni melyik lenne a jó választás a következő adatok tudatába:
- 7-8 kg mosókapacitás
- Elöltöltős
- A+++ energiaosztály
- 150e forintig

Ha lenne jobb opció akkor azt is szívesen fogadom.

Előre köszönöm, Fece

(#8740) hackeeeee válasza Fece87 (#8739) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mi a MM-ban találtunk BlackFriday alkalmával AEG-t. L7FBE68S

Esetleg lehet érdemes volna várni, mert a héten is lesz BF náluk, ha jól tudom.

Véleményem szubjektív...

(#8741) Andrew801 válasza hackeeeee (#8740) üzenetére


Andrew801
tag

Én ilyet vettem múlt hét pénteken 149.000-ért Preciz.hu-n, ingyenes kiszállítással

(Plusz AEG főzőlap és elszívó :)) )

[ Szerkesztve ]

(#8742) bbsofficial


bbsofficial
tag

Emagos Indesit IWSB 61051C-ről van valakinek infoja? 40e érte kidobott pénz?

(#8743) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Sziasztok!

Szerintetek szárítógépet lehet mosógépre tenni, vagy csak fordított sorrendben?
Mert az a baj, hogy egy keskeny mosógépem van (40-es) és a szárítógépek meg 60-asok, így nem lenne stabil meg lelógna róla. Csak a rezgések miatt meg a mosógépet kéne a alulra, nem? :F

(#8744) Csorbi :R

Amit írtam a 40-es mosógépre, ne tegyem rá a 60-as szárítógépet ugye?

[ Szerkesztve ]

(#8744) Csorbi válasza SzlobiG (#8743) üzenetére


Csorbi
addikt

A szárítógépet lehet mosógépre tenni, fordítva viszont TILOS!

12 hozzászólással feljebb is volt erről szó, olvass vissza kérlek, de egyébként rendszeresen visszatérő kérdés a "keskenyebbre szélesebbet".

Amúgy ráteheted. Egy jó bútorlap meg egy spanifer kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#8745) Csorbi válasza bbsofficial (#8742) üzenetére


Csorbi
addikt

Én 80e-ért látom. Annyiért kidobott pénz, nagyon is.

(#8746) bbsofficial válasza Csorbi (#8745) üzenetére


bbsofficial
tag

Holnap lesz 40e.

(#8747) erdey_a válasza SzlobiG (#8743) üzenetére


erdey_a
őstag

a 45-ös mosógépünkön 55-ös szárító van... szóval mehet rá.

megoldás: [link]

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#8748) SzlobiG válasza erdey_a (#8747) üzenetére


SzlobiG
félisten

Valami ilyesmi képet vártam, azért kemény a spaniferes megoldás. :D

Amúgy találtam keskeny szárítót kb ez az egy létezik belőle.

(#8749) erdey_a válasza SzlobiG (#8748) üzenetére


erdey_a
őstag

a "gyári" közösítő-keret is spaniferes, csak fehér, nem obi-sárga :DDD

nézd meg ezt: [link] 0:35-nél indul a móka
én gyakorlatilag ezt másoltam le bútorlapból meg bolti spaniferrel

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#8750) SzlobiG válasza erdey_a (#8749) üzenetére


SzlobiG
félisten

Valóban, nem gondoltam, hogy ez így néz ki. :D

Köszi a tippet. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.