Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) Chaser válasza Gaillard (#8199) üzenetére


Chaser
titán

Beko WTV-6532 B0
ezt vettem egy ismerősnek, nem inverteres, de azt mondtta qrva halk
a szerelők megnyugtatták, a maiak nem bírnak ki 10-15 évet mint az előd, az talán indesit vagy wp volt, már nem tudom, talán egy 300e körüli miele, de arra se mernék fogadni 1 ft-ban sem:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8202) zorzy4 válasza Gaillard (#8199) üzenetére


zorzy4
őstag

Ha kicsi a hely, miért elöltöltősben gondolkodsz?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#8203) Gaillard válasza blattida (#8200) üzenetére


Gaillard
csendes tag

Köszönöm.
150.000,-Ft körüli tartományig van olyan gép most a piacon, ami nagyságrendileg többet "bírhat" ezeknél vagy csak funkcionalitásban tudnak többet?

Szabadság-Testvériség-Egyenlőség

(#8204) Gaillard válasza zorzy4 (#8202) üzenetére


Gaillard
csendes tag

Sajnos egy pici panel fürdőszobáról van szó és a mosógép helye felett egy fütőtest (törülköző szárító) is van, így a felültöltősek esetén kb. 30 cm szélesség marad, hogy még lehessen normálisan közlekedni.
Kb. 15 cm-t a radiátor "levesz" és a faltól 50 cm-re már belógna az ajtóba a gép.

Szabadság-Testvériség-Egyenlőség

(#8205) blattida válasza Gaillard (#8203) üzenetére


blattida
nagyúr

Nincs ilyen gép, sajnos. A valódi középkategória, gyakorlatilag, megszűnt, minőségre egykutya mindegyik, a prémium kategóriát leszámítva...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8206) virkir


virkir
veterán

Eljött az idő beváltani a támogatást.
A kinézett márka Beko lenne, típusok a WMY81233 vs 71233.
Kérdésem az lenne, hogy van-e lényegi különbség mechanikailag a kettő között, érdemesebb a nagyobbat venni?
Tehát pl motor, felfüggesztés lényegesen erősebb-e a nyolckilósban mint a hétben, vagy kb ugyan az a kettő?
Árban 20k a difi ami már meggondolandó.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#8207) v13


v13
csendes tag

Gorenje WS168LNST -ről vélemény....?

(#8208) blattida válasza virkir (#8206) üzenetére


blattida
nagyúr

A nagyobbik modell dobja nagyobb, mechanikusan nincs más különbség, ez viszont a gyakorlatban jól jön/jöhet. A különbség csak egy tízes.

v13
Új típus, ha kell az ekkora kapacitás, akkor valószínűleg nem járnál nagyon rosszul vele. Szerencsére a Gorenje mosógépei egész jók és a három év gyártói garancia se rossz.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8209) virkir válasza blattida (#8208) üzenetére


virkir
veterán

Húszas
Igazából két főre szvsz elég lehet a kisebbik is.
A most használt hatkilósba is belefér egy használatos pokróc, paplan max kétszerre mosom a nagyobb páros darabokat.
A dobméret vajon indokol + öt kiló többletet? A nyolcas 71kg a 7 csak 66.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#8210) blattida válasza virkir (#8209) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha az Euronics az egyetlen, amit nézel, akkor valóban, amúgy egy tízes. Én soha az életben nem vennék az euronics-ből semmit.

Az öt kg többlet indokolt, mivel nagyobb dob, nagyobb üst, picit erősebb váz, lengéscsillapítók és több ballaszt.

Akkor vegyél 6 kg kapacitású gépet, az még olcsóbb.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8211) virkir válasza blattida (#8210) üzenetére


virkir
veterán

#8208 dobja nagyobb, mechanikusan nincs más különbség,
#8210 nagyobb dob, nagyobb üst, picit erősebb váz, lengéscsillapítók és több ballaszt

Akkor azért csak lehet különbség.
A hatkilóst azért írtam mert két személyre akár olyan is elég lehet, inkább a kihasználatlanságból fakadó kímélés és esetleges tartósság a cél.
Az euronics-al nem tudom mi a baj a családba több készülék is van onnan még semmi gond nem volt semmi téren velük. Arról nem beszélve, hogy MM-ban sehol nincs készleten a 81233 csak webshop-ban ott viszont nem tudom használni a támogatást, edigi szintén nincs és ráadásul a bözsikártyámon punnyadó összeget sem tudom felhasználni.
Itt meg van mindkettő pesti áruházban, elfogadnak bözsikártyát +utalványt is.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#8212) Minka


Minka
újonc

Kedves Fórumozók!
Fenti hozzászólások alapján Eux család mosógépei között nézelődünk. Tanácsot szeretnék kérni több szempontból: inverter motor megéri-e a + 20-30e-s többletköltséget élettartam szempontjából? (hang nem igazán lényeges.. eddig whirlpool normál motoros gépünk volt, a nagy gond a rozsdásodás volt, nem a hang) - ezzel kapcs.másik kérdése: ennél a termékcsaládnál van tapasztalat a rozsdásodásban?
+ AEG valóban jobb, vagy inkább a nevet fizettetik meg, nagy különbség nincs az electrolux gépekhez képest? (pl: Electrolux EWT1376HGW vs. AEG LTX7E273E ) Köszönöm a segítséget!

(#8213) zorzy4 válasza Minka (#8212) üzenetére


zorzy4
őstag

A márkabolt eladója szerint is, az agenél csak a név van megfizetve, meg azt hiszem, a garancia is kevesebb. Az inverter motor tényleges előnyeire én is kíváncsi vagyok. Mer egy sima motor is elmegy 40 évet, nem az szokott elromlani, és a hangja sem vészes, más hangok úgyis hangosabbak egy mosógépen.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#8214) farkas-j válasza zorzy4 (#8213) üzenetére


farkas-j
őstag

Valóban a motor az egyik legritkábban meghibásodó alkatrész egy mosógépben. A régi Indesit gépünket utáltam, mert búgott vagy vinnyogott mosás alatt. Az utódjának inverteres a motorja, szinte nincs hangja mosás közben csak a víz locsogását lehet hallani. Az inverteres motor jóval nyomatékosabb, finomabb és tágabb a fordulatszám-szabályzása. Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy ez megér e neki a plusz pénzt. Nem az inverteres 10 év motorgaranciát kell nézni, mert a hagyományos szénkefés is elmegy ennyit.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#8215) andrasferenc válasza Minka (#8212) üzenetére


andrasferenc
tag

Korábban felültöltős Electrolux mosógépem volt, később felültöltős AEG mosógépre váltottam.
Az a tapasztalatom, hogy az AEG mosógép minőségibb kivitelű, "finomabb" működésű, jobban átgondolt termék. Több plusz szolgáltatást tartalmaz.
Szerintem csak a szerviz tudná megmondani, ugyan azok az alkatrészek vannak-e a mosógépben. Egy bolti eladó nem lát a szerkezetbe.
Az Electrolux és az AEG is "nagy" márka. Bizonyos fokig a márka nevet is meg kell fizetni. Az hogy látszólag a két termék ugyan úgy nézhet ki, nem jelenti azt, hogy a belsejében is ugyan az van, és csak a gyártó márkajelzése más.

(#8216) Nagya21 válasza andrasferenc (#8215) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Uggyanazzvan....., ők sem hülyék, hogy a profitot csökkentsék különböző alkatrészekkel, max a kijelző-kezelőszervek másak kicsit.
Ja igen és a Zanussiban is ugyanazok az alkatrészek dolgoznak.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8217) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

[link]

Felültöltős electroluxak között tudja vki mik a difik?

Olvastam olyan -t, hogy a "szürőt csak szervizes tisztíthatja" ez így elég nagy hülyeség lenne mert ot azért tud gyűlni a cumo a 15éves electroluxunknál ~fél évente ki kell borítani belölle ami összejön benne. (gomb, madzag, trutyi, műanyag darabkák...) Ez tényleg így van mert elég nagy hülyeség lenne fél évente szervizest hivni vmi miatt ami amúgy 3perc meló.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8218) zorzy4 válasza Dare2Live (#8217) üzenetére


zorzy4
őstag

Nem tettem be összehasonlításba, de ha megteszed, általában az, hogy 6 vagy 7 kg ruha, illetve 1000, 1200 fordulat centrifuga. Meg persze a szűrő ajtajának megléte. Általában van az elctroluxonak, de személyesen kell az üzletben megnézni.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#8219) Fred23 válasza Chaser (#8196) üzenetére


Fred23
nagyúr

Már nem akartam visszamondani... -szóval így ez lett, de legalább már itt is van:

Nem törés az a vacak, ami képről annak nézett ki, csak valami műanyag fonal. :F

Kíváncsi leszek az első mosására!

[ Szerkesztve ]

(#8220) Nagya21 válasza Fred23 (#8219) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Sok sikert hozzá!
Majd várjuk a beszámolót.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8221) Fred23 válasza Nagya21 (#8220) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egy adag már ki lett mosva, most fő benne a második, és teljesen elégedett vagyok: a ruhák illatosak, tiszták, és nincs is bennük sok víz.

A műanyag kis szál nélkül ilyen; itt világosan látszik, hogy nincs eltörve. Az előző képem után kimentem, és végigtapogattam, mert arról nekem nagyon az jött le, hogy el van törve.

Kívánom, egy év múlva is ilyen legyen, mint most! :)

(#8222) Faterkam válasza Fred23 (#8219) üzenetére


Faterkam
addikt

Tiszta Beko feeling :)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#8223) Dare2Live válasza zorzy4 (#8218) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hidd el az Xelgetés nekem is feltünt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8224) tomic


tomic
addikt

Meghalni látszik a kb 11 évig hibátlanul működő LG mosógép. Néha vizet ereszt és nem szeretném ha elúsztatna minket.
Milyen gépet ajánlanátok? Illetve pár megbízható márka is jól jönne.

1./ Mennyit lenne használva. Heti 2 alakalom
2./ Személyek száma a családban. 3 fő
3./ Mekkora a hely a fürdőben. Normál méretű gép elfér
4./ Elöl vagy felültöltős legyen. Elöl töltőset
5./ Van e szárítógép Még nincs ,de tervben van.
6./ Mekkora a max. keret. Max 100.000

[ Szerkesztve ]

(#8225) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok,

90-125 ezer között milyen elöltöltős mosógépet ajánlotok?
Bosch, Electrolux, AEG-t néztem eddig, mert itt azok az ajánlottak.

Heti két mosás, 3 főre.

ELECTROLUX EW6S347SH Esetleg ez?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8226) Gömbike válasza tomic (#8224) üzenetére


Gömbike
senior tag

A megadott keret környékén mindegy a gyártó, a hosszú garancia a lényeg. Én a Beko gépeket nézegetném, 5 év garancia van néhány típusra. A szárítógép meghálálja, ha a mosógép nagy fordulatú centrivel rendelkezik.

Az Elux most 1+3 év garanciával árulja a gépeit.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8227) tomic válasza Gömbike (#8226) üzenetére


tomic
addikt

Akkor gyakorlatilag bármilyen jöhet ha van rajta ca 3 év gari? Végülis az LG-ről sem tudta senki 10 éve, hogy ilyen tartós gépet készít.
És mi az a keret ahol nem mindegy a gyártó?

(#8228) Gömbike válasza tomic (#8227) üzenetére


Gömbike
senior tag

Változott a világ és a minőség. Sajna már a belépő Miele sem garancia a hosszú életre.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8229) tomic válasza Gömbike (#8228) üzenetére


tomic
addikt

Köszi. Akkor kiválasztok egyet szimpátia alapján és max belinkelem, hogy mégis ajánlott-e vagy sem.

(#8230) Gömbike válasza tomic (#8229) üzenetére


Gömbike
senior tag

Azt vedd, amelyiket a család szívesen nézi munka közben 😁. Komolyra fordítva sajnos egyre gyatrább, silány minőségű alkatrészek kerülnek felhasználásra.

A sok gyártói, nem a biztosítói garancia adhat nyugalmat pár évre. A mostani gépek már nem 10 évre vannak tervezve, gyártva.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8231) #40553216 válasza Gömbike (#8228) üzenetére


#40553216
törölt tag

Miért nem? Van hír sorozatban idő előtt elhalálozó Mielékről? Én eddig csak azt a mondatot olvastam, amit itt te is írtál, azaz valaki egyszer leírta és valaki más időnként szintén leírja. A belépő Miele szerkezetileg éppen ugyanolyan, mint a legdrágább. Utóbbi nem az anyaghasználat vagy az összeszerelési minőség miatt drágább, hanem mert sok extra szolgáltatást nyújt.

[ Szerkesztve ]

(#8232) Gömbike válasza #40553216 (#8231) üzenetére


Gömbike
senior tag

Szerintem Te is tudod, miről beszélek. A Mercis is említette, hogy a dobcsillagjuk már hajlamosabbak a törésre, mert változtattak az anyagán. De Neked nem kell leírni, hogy a Miele nem egy ligában játszik a Bosch, Elux, LG, stb gyártókkal.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8233) #40553216 válasza Gömbike (#8232) üzenetére


#40553216
törölt tag

Őőőőő, nekem ez az infó kimaradt. És nem is találom. Konkrétan törtek új dobcsillagok?

(#8234) Gömbike válasza #40553216 (#8233) üzenetére


Gömbike
senior tag

Amikor váltottak a méhsejtes dobra, ott nem lett tökéletes a tervezés. Igaz, pár éve volt erről szó, de szerintem Te is olvastad.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8235) #40553216 válasza Gömbike (#8234) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez az Indexen volt? Rákeresek. Viszont mindegy is, a méhsejtes dobokat ugyanis 18 évvel ezelőtt mutatta be a Miele, tehát ez a hiba mára még kevésbé reprezentatív, mint a legtöbb gyártó 8-10 évvel ezelőtt gyártott, azóta is hibátlanul futó terméke. Az én gépem 2004-es vagy 2005-ös típus, én 2007-ben vettem. nem porlott a dobcsillag. Lehet, egy rossz sorozat volt. De hogy egy majdnem 20 évvel ezelőtti esetet hordoznak körbe véres kardként, mert nincs más, szerintem ez még mindig a Miele kiemelkedő általános minőségét, megbízhatóságát mutatja.

(#8236) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Egy kicsit még nézelődtem. Egy egyszerű és gyors kérdésem lenne.

Van két szinte ugyan olyan Elactrolux gép.
Árban is szinte ugyan az, csak az egyik inverter motoros.

Érdemes akkor inkább azt venni?! Ebben a 100-115ezres kategóriában számít?

Azért kérdezem csak, mert a nem inverterest itt helyben (nem vagyok BP-i) tudnám venni, az inverterest rendelnem kellene.

Ebben adjatok tanácsot légyszi, több kérdésem nem lesz.

Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8237) Gömbike válasza #40553216 (#8235) üzenetére


Gömbike
senior tag

Én mint volt Miele tulajdonos értem miről beszélsz. A Mercis is csak évekkel az első használat után találkozott ilyen esettel.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8238) zorzy4 válasza Gömbike (#8230) üzenetére


zorzy4
őstag

Mondjuk amikor mi vettük a Zanussit 14 éve, már akkor is azt harsogták, hogy csak 3 évre gyártják őket. Ehhez képest 13 évet rossz körülmények között, földszinti vizes dohos lakásban, és költözést túlélve, még egy év panelban. Akkor is csak fölül a dobot körülvevő gumi szakadt el.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#8239) Gömbike válasza zorzy4 (#8238) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az AEG gépem is már 9. éve hibátlanul műxik. :)

De a következő gépem egy kaszttal fentebbről lesz kiválasztva :)

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8240) blattida válasza zorzy4 (#8238) üzenetére


blattida
nagyúr

Aki 14 évvel ezelőtt azt mondta, hogy csak három évig lesz jó, az konkrétan hülye vagy buta volt, mivel akkor még nem ilyen élettartamokkal lehetett számolni. 14 év alatt sok minden megváltozott.

Gömbike
Csak nem egy lg lesz?

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8241) zorzy4 válasza blattida (#8240) üzenetére


zorzy4
őstag

A maiakhoz teljesen hasonlatos gépek voltak már akkor is. Max nem digitális volt a kezelésük. Az már az A osztályos korszak volt.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#8242) Gömbike válasza blattida (#8240) üzenetére


Gömbike
senior tag

Bocs, rosszul írtam. Három kaszttal feljebb 😀😀😀 leledzik a kiszemelt.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8243) Nagya21 válasza blattida (#8240) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!,
Nem Gömbikének egy kaszttal följebb akkor Gold Star lesz.....:DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8244) Gömbike válasza Nagya21 (#8243) üzenetére


Gömbike
senior tag

😁😁😁

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8245) blattida válasza zorzy4 (#8241) üzenetére


blattida
nagyúr

Műszakilag, szerkezetileg nem ugyanaz a színt egy akkori meg egy mostani gép, elég, ha csak belenézel egy mostani és egy 14 éves gépbe. Az, hogy a mostaniak sokkal rosszabbak, nem a sok "A"-nak köszönhető, hanem az olcsósításnak és a szándékos rövidebb élettartamnak.

Nagya21
Az is lg, csak régen, amikor még nem volt szerencsés a csillag. ;]

Gömbike
Akkor egy schulthess lesz, esetleg egy v-zug... :U

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8246) Jim74 válasza .LnB (#8236) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én az inverterest venném. Kb. 1 hónapja vettünk inverteres Electrolux gépet. Nagyon csendes a motor. Ha szükséged van az 1400-as centrire, akkor a nem inverterest.

(#8247) Nagya21 válasza blattida (#8245) üzenetére


Nagya21
addikt

Tom.....
Az'é irtam :DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8248) Gömbike válasza blattida (#8245) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ja, ja. Az utóbbi gépek nagyon szimpik nekem. Csak hát nem vagyok gázszerelő, így a Miele fog érkezni. 😁😁😁

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8249) #40553216 válasza blattida (#8245) üzenetére


#40553216
törölt tag

A Schulthess meglehetően érdekes árpolitikát alkalmaz. :DDD
Az otthoni felhasználásra szánt mosó- és szárítógépei árazása:
Eigenheim
Most éppen mindegyik féláron megy, de még így is 400000 Ft-tól indul. A V-ZUG pedig 600000 Ft-tól, de elmegy 2 millióig.

(#8250) flash-


flash-
veterán

üdv akkor hát 5 év garis gép kellene( vagy 4) és inverteres. elöltöltős.

70 ezer körül.Mit vegyek? beko?melyik beko az ajánlott?
(vagy más is van?)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.