Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) asdf_ válasza magyarc (#8997) üzenetére


asdf_
veterán

Ez mondjuk lényegtelen is, mert nem akarsz felültöltős whirlpoolt venni.

(#9002) magyarc válasza asdf_ (#9001) üzenetére


magyarc
tag

Az mosószer adagoló miatt, vagy Whirlpoolt egyébként sem lenne szabad? Az anyósoméknak lenne a gép, nem mindegy mennyibe kerül. Mosógépszerelő javasolta nekik, hogy Whirlpool-t vegyenek. Olyan Electrolux, ami Time manager funkcióval egy bő óra körül kimosna egy adag ruhát több mint másfélszer ennyibe kerülne.
Egyébként tavaly cseréltük le a több mint 20 éves felültöltős Whirlpool gépünket.

(#9003) Nagya21 válasza magyarc (#9002) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Az akkor(wiccpul) még mosógépeket gyártott, manapság már fogyasztási cikk.
Wiccpul, indesitt ariston egybanda, felültöltős rohad.
Vegyél elöltöltős keskeny eluxot( ha elfér), amin van time manager, oszt jónapot.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#9004) davenport válasza magyarc (#8999) üzenetére


davenport
aktív tag

Az Auchan kiterjesztett garanciája külön kitér arra, hogy a biztosítás mosógép esetén kiterjed a csapágyhiba miatti kopásra, míg más helyek/biztosítók esetén ezt nem írják külön.
"A biztosítási fedezet nem terjed ki "elhasználódásra, a rendeltetésszerû használattal járó kopásra (ide nem értve a mosógépek csapágy meghibásodása miatt szükségessé váló javítást)"
Pl. a markabolt.hu esetén a CIG kiterjesztett biztosítása nem érvényes a a rendeltetésszerű használattal járó kopásra.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#9005) asdf_ válasza davenport (#9004) üzenetére


asdf_
veterán

Mondjuk szerintem egy 5 ev alatt megdoglo csapagy nem rendeltetesszeru hasznalatbol adodo kopas, hanem egy halom szar.De ez csak az en velemenyem :D

(#9006) Thome


Thome
addikt

Sziasztok,

Segítsetek kérlek:

Elég kis mélységű helyre kell találnom mosógépet, 30-33cm max

Egyet találtam, az indesit iwud41252-t.

Van másik, vagy ez megbízható darab?
Honnan érdemes venni, illetve extra garancia javasolt?

:R

(#9007) erdey_a válasza grabber (#9000) üzenetére


erdey_a
őstag

"Tippre egy 1200 centris csak jobban össze van rakva mint egy 800-as."

Ugyan miért lenne jobban összerakva? Pl. egy bizonyos autómárka motorjai 150-300 lóerőig 90%-ban ugyanazokból az alkatrészekből állnak, és a csapágyak nem minden teljesítménylépcsőnél vannak benne a változó 10%-ban.
Tehát ha úgy veszem, a kisebb teljesítményűben többet bír a csapágy, mert oda "túl van méretezve".

Vérboci

(#9008) magyarc válasza Nagya21 (#9003) üzenetére


magyarc
tag

Nagyon köszönöm a segítséget! Minden információ továbbítok és majd ez alapján ők eldöntik, hogy végül melyiket veszik.

(#9009) magyarc válasza davenport (#9004) üzenetére


magyarc
tag

Ez jó hír, akkor legalább öt évig remélhetőleg nem kell rá költeniük.

(#9010) magyarc válasza grabber (#8998) üzenetére


magyarc
tag

A többiek által ajánlott Elecroluxra nem 1 évet adnak?

(#9011) magyarc válasza Nagya21 (#9003) üzenetére


magyarc
tag

Az EW6T3062H és a EW6T4062H között mi a különbség?

(#9012) BlackJack21


BlackJack21
tag

Nem tudom miért kell azon ennyit agyalni, hogy melyik mosógép mennyi ideig mos. Nem mindegy? Nem kell előtte ülni, nézni. Egy dolog fontos, a kivett ruha tiszta legyen és amennyire lehet, kevésbé nedves.
Akkor látom értelmét, ha valaki ipari szinten használja( és pénzt keres vele).
Azt sem hiszem el, hogy mindenkinek csak egy garnitúra ruhája lenne, amit azonnal ki kell mosni.
Mi is sokáig keresgettük a whirlpool utódját( amit megevett a rozsda, szimeringes is volt már), sok márkát, tipust néztünk, de inkább olcsóbb gépet(HGCS programban) választottunk, így lett az elöltöltős Bosch Series 6-os gép 80 eFt körül, 5 év garival.
Nekünk a 3 kisgyerekre (1x4éves, 2x1éves) azért van mit mosni, de így se megy minden nap.
Bepakoljuk a szennyest, normál pamut program elindít, 2:35 perc múlva át a szárítóba, újabb 4:11 perc( ami átlag 1-1,5óra lesz a végére).
Jellemzően este/éjszaka történik a szárítás, majd reggel összehajtogatva, eltéve.
Ha valami nagyon kell, akkor ott a rövid program, a 15-30percével, de ezt is csak nagyon ritkán kell használni.

(#9013) BlackJack21 válasza magyarc (#9010) üzenetére


BlackJack21
tag

Az Elux/AEG is szokott promózni, akkor 1+3év gyári garit adnak.

(#9014) magyarc válasza BlackJack21 (#9013) üzenetére


magyarc
tag

Ha jól látom most éppen nincs ilyen akció. Hetek óta nincs üzemképes mosógépük.

(#9015) magyarc válasza BlackJack21 (#9012) üzenetére


magyarc
tag

A régi felültöltős Whirlpoolt mi is egy talán 7kg-os kapacitású elöltöltős LG-re cseréltük le. Most lett akkora fürdőszoba, ahova befért. Nálunk három kamasz gyerek van. Bevallom legtöbbször a 45 perces gyors programot használjuk és teljesen meg vagyunk elégedve vele. Mikor este 8-kor találják ki, hogy reggel feltétlenül fel kell venniük egy adott ruhadarabot, nagyon hálás az ember egy ilyen gépnek.
De az anyósom már jóval 70 év felett nem fog hozzászokni egy olyan géphez, amin 2-3 órát vesz igénybe egy olyan program, ami korábban mindig egy bő óra alatt lefutott.

(#9016) ANOka válasza grabber (#9000) üzenetére


ANOka
őstag

Laikus véleményem szerint az összes (ilyen) mosógép ugyanazokat a fizikai alkatrészeket tartalmazza.
Csak a szalag végén kap más felirato(ka)t és eltérő szoftver programot.

Mert így a legolcsóbb a gyártása...

(#9017) grabber válasza ANOka (#9016) üzenetére


grabber
addikt

"Fogalmam sincs,mert ahhoz szét kéne szedni a gépeket. Meg kell kérdezni egy szerelőt"

erdey_a: "Fogalmam sincs,mert ahhoz szét kéne szedni a gépeket. Meg kell kérdezni egy szerelőt"

(#9018) BlackJack21


BlackJack21
tag

Aldis ajánlat: ELIN PREMIUM Mosógép 20.02.27-tól/-től ALDI-ban. További információk: https://aldi.in/1oxzu [link]

(#9019) galacsindobá


galacsindobá
csendes tag

Sziasztok,
kb 15 éves zanussi felültöltősömet (ami még működik) cserélném le. Alapvetően zanussi, electrolux márkákban gondolkodtam, viszont csak 12 hónapos garancia van rájuk alapból. A garancia miatt merült fel bennem a Beko, mint márka. Euronics honlapon ki is néztem a BEKO WMY 71233LMB3 típust, amire 60 hónap gyári garanciát adnak. Ennek az infónak ellentmondva az üzletben az eladó tájékoztatott, hogy már nincs 5 év garancia a Bekokra, csupán 24 hónapot adnak. A honlapon tévesen szerepel. Valós ez?
Egyébként ajánlott a Beko a 100 000 Forint környéki kategóriában? Egyszemélyes háztartásban élek, heti 2 mosás lenne átlag. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#9020) farkas-j válasza galacsindobá (#9019) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekünk 3,5 éve van Beko mosó és Beko mosogatógépünk. Mindkettővel maximálisan elégedettek vagyunk! Mindkét gép gyári 5 év garis. A Beko nem minden típusa 5 év garis, ill. nem minden forgalmazónál elérhető az 5 év gari. Hogy a Euronics-nál mi a helyzet, azt nem tudom. A weboldalukon valóban 5 év szerepel, lehet, hogy a boltban alulinformáltak.
Én a Media Markt-ban jártam úgy, hogy a webáruházukban megrendeltem egy Orion mikrót bolti átvétellel. A weboldalukon 2 év gari volt. Bementem a boltba, kifizettem, a hölgy tölti ki a garanciajegyet. Látom beírja, hogy 12 hónap garancia. Mondtam neki, hogy ez nem stimmel. Összevitatkoztunk, aztán megnyitotta a saját webáruházuk weboldalát és lőn csoda, 24 hó gari szerepelt. Elővett egy új garjegyet és kiállította 24 hónapra.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#9021) Baloo27 válasza farkas-j (#9020) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Az euro***s kicsit fura hely. Legutóbb hűtő vásárlásnál derült ki a boltban,hogy a 3 èv garanciával rendelkező gèp náluk 12 hónap. Vegyèl biztosítást,mert...
Aztán írtam a supportnak,hogy akkor most mennyi is a garancia?! Természetesen 3 èv,nem 1. Gondolom kicsi vevőösztönzès rèszükről,hogy vegyèl biztosítást is...

(#9022) tibike8 válasza magyarc (#9011) üzenetére


tibike8
őstag

Amit az első keresésre látszik: súly, time manager, késleltetett indítás, aqua control szenzor, menü nyelve. (Lásd: markabolt.hu)

[ Szerkesztve ]

(#9023) crazygamer


crazygamer
tag

100 000 Ft-ig keresnék mosógépet. Indesit-eket nézegettem, de aztán elég sok negatív tapasztalatot olvastam róluk (árukeresőn jók az értékeléselk, de a boltoknál már kevésbé, sőt),jelenleg az LG és a Sharp között vacilálok, de ezek a márkák 100 000 alatt csak a belépőszintű gépeiket adják. Nincs nagy elvárás, 4 tagú család, minden nap lenne használva 1x. Lehetőleg ne csak hosszú idejű program legyen benne. Hangja nem zavarna, de azért a házat ne bontsa le, mert kimászik a fürdöből. Soki évnyi használat lenne a fő célpont, bár manapság pont ez nem megy a gyártóknak :) Javaslat az általam nézett 3 márkára, vagy esetleg mást nézzek? Whirlpol kizárt, 3 rozsdásodott szét a jelenlegi electrolux elött.

(#9024) Csorbi válasza crazygamer (#9023) üzenetére


Csorbi
addikt

Te azt írod nincs nagy elvárás, de az utána következőkből nekem az derül ki, hogy igenis van (minőség, használat gyakoriság, tartósság, tudás), akkor miért is nem próbálsz áldozni rá egy kicsit többet? Értem én ha nincs, de kis pénz, kis foci...
Az Aldi-ban van most ez az ELIN gép, 3 év garanciával, inverteres motorral. Esetleg a BEKO gépeit is megnézheted, azoknál bizonyos típusokra 5 év garanciát adnak.

(#9025) crazygamer válasza Csorbi (#9024) üzenetére


crazygamer
tag

Értem, akkor jelenleg relativ nagy márkáktól sem várható el egy olyan gép, ami napi 1x mosna, lehetőleg 30 -120 perc között (semmi extra gyapjú, bunda, 10 kg-os szőnyeg, egyebek) átlagos ruhadarabokat, kb 3-5 évig, 100 000 Ft alatt? Nincs szükségem inverteres motorra, irtam, a zaj nem gond, csak ne döntse össze a házat. LCD kijelző se kell, nem filmet akarok rajta nézni, se NFC vagy wifi, nem telefonról irányitanám, csak a gombokat tekergetve beállítanám. Nem értem, hogy hol vannak a nagy elvárásaim.
Sharp [link]
Gorenje [link]
LG [link]
Azért kérdeztem itt, hátha ha ezek ezt nem tudják, van másra ajánlás.

[ Szerkesztve ]

(#9026) Csorbi válasza crazygamer (#9025) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor neked mégis egy belépőszintű - ha úgy tetszik, alap - mosógép kell, azok ezt mind tudják. Azt vedd, ami hosszabb garit ad. Azt lehet tudni a Beko-t miért hagyod figyelmen kívül? Csak mert nem ismered?

(#9027) crazygamer válasza Csorbi (#9026) üzenetére


crazygamer
tag

Csak régi berögződés lehet nálam, hogy a Beko-t nem tartom márkának (bár a hütőnk az, és megvan gond nélkül, kb 8-10 éve), és hiába az 5 év gari rá, nem szeretném ha esetleg évente 1-1 hónapra mosógép nélkül maradnék, mert szervízelik. Ezért próbálok "márkásabb" terméket választani, amit a felhasználok, tapasztalatból , megbízhatóbbnak tartanak.
Szerintem is egy relatív alap mosógép az elvárásom, ami azért rendszeres használatot bírja, megbízhatóan. Nincsenek különleges anyagú ruháink, se extra méretkívánságok (8-9 kg töltet), nem kell a keskeny kivitel, elfér bármekkora. Nem kellenek a modern faxnik (kijelző,NFC, kamu mosási technológiák) csak hogy drágább legyen. Még az energiatakarékosság sem szempont (ezért kicsit szégyenlem is magam), hiszen más területen lehet több áramot-vizet elpazarlok, tehát az A utáni + ok nekem csak parasztvakítás.
Kis keresetű vagyok,nem adnék egy gépért havi fizetést, 4 tagú családnál van napi mosás, így a fő cél, hogy az alap mosást bírja(szétrohadás, vezérlés hiba nélkül) a lehető legtöbb évig. Az általam linkeltek közül melyik ajánlott? vagy mi lenne nagyon ajánlott, max 100 000 Ft-ig?
Lehet akár Beko is :) Whirlpool viszont soha többet, 3 rosz tapasztalat után.
Ui.: 1 extra kívánság mégis lenne, lehető legszárazabbra centrifugálós kellene, mert csak a lakásban teregetünk és kevés a hely, így fontos a gyors száradás.

[ Szerkesztve ]

(#9028) meszi85 válasza crazygamer (#9025) üzenetére


meszi85
csendes tag

2 év gyári garival ne vegyél gépet! Nézd meg az ajánlott Beko-kat, asszem tart még az 5 év gyári gari promóciójuk. (Az ELIN valószínűleg egy átcímkézett Beko.)

(#9029) crazygamer válasza meszi85 (#9028) üzenetére


crazygamer
tag

Az online márkaboltos, vagy egyéb boltban + ban vásárolható garanciák nem érnek semmit?
Gondolom sok az apróbetüs kivétel gariztatásnál és nem teljeskörű, mint a gyári.

(#9030) Nagya21 válasza meszi85 (#9028) üzenetére


Nagya21
addikt

Mért ne???
1 év gyári garis Elux mosógépünk már 3 éves köszöni jól van, az 1év gyári garis elux 6terítékes mosogatógépünk már 10+ éves és köszöni jól van.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#9031) grabber válasza crazygamer (#9027) üzenetére


grabber
addikt

Az energia felhasználás miatt kb 3 óra egy mosás. De van rövidebb program,csak nem eco. Azt vedd ami szimpatikus. A tartósságot meg bízd a szerencsére.

1200-es centriset nézz,az már eléggé szárítja a ruhát

(#9032) crazygamer válasza grabber (#9031) üzenetére


crazygamer
tag

a 9025-ös hsz-emben linkeltem 3 kinézett gépet. Azok közül van amit jobban ajánlanál a többinél?

(#9033) grabber válasza crazygamer (#9032) üzenetére


grabber
addikt

Én az LG-t venném,mert Direct hajtású és jókat hallottam róla másoktól is a márkáról.

Viszont plusz garit vennék rá.

(#9034) tibike8


tibike8
őstag

Sziasztok, direkt hajtású, inverteres, felültöltős gép van a whirlpoolon kívül? Az LG-ket látom ahol több direkt hajtású is van, de ott nincs felültöltős.

(#9035) Gömbike válasza crazygamer (#9032) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ezen a gépen [link] 4 lépcsőben tudod a mosási időt visszafelé állítani. Ha nem nagyon koszos a ruha, nem kell órákig lötykölgetni. A videóban be is mutatják a gépet.

Ugyanez inverter motorral: [link]

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9036) blattida válasza tibike8 (#9034) üzenetére


blattida
nagyúr

Az európában megszokott vízszintes dobúakból csak whirlpool kapható közvetlen hajtással.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9037) Baloo27


Baloo27
aktív tag

Sziasztok! Èrdeklődnèk,hogy nincs-e valakinek Beko WTE 7636-os gèpe? 5 èv garanciával vennèk valamit ès ezt nèztem ki. Ha esetleg van, írjatok róla pár szót. Köszi

(#9038) denko


denko
senior tag

sziasztok,

Kis segitségre lenne szükségem mosogép kiválasztásában.
Mivel kisebb lakásba költözünk nem tünik hülyességnek száritásós mosógépet választani helytakarékosság miatt. Ha nem kellene ez a funkció biztosan beko 5 év garisat vagy aldisat vinném invert motorosat, de így kicsit megvagyok zavarva hogy meilyik lenne a megfelelő. Valaki használ mosó-száritó kombis gépet? Mik a tapasztalatok? Melyikt érdekes kerülni, választani?

Olvastam 1 BEKO ról jót is és rosszat is, hiába 5 év gari ebben a modellben

(#9039) tibike8 válasza blattida (#9036) üzenetére


tibike8
őstag

Köszi, akkor az van ahogy sejtettem. Van egy ismerősöm aki cserélné a régi gépét és ki is nézte amit szeretne (Elux, gőz, inverteres, felültöltős a kis hely miatt), de mikor mondtam, hogy hiába a 10 év motor gari, a csapágyakkal lesz gond valszeg, kitalálta, hogy akkor direkt hajtású kell neki, de hát a whirlpool meg a rozsdásodás miatt nem kell. Így a kör bezárult :K

(#9040) asdf_ válasza denko (#9038) üzenetére


asdf_
veterán

Melyikt érdekes kerülni,

3, 2, 1 es egyutt egyszerre: Mindegyiket.

[ Szerkesztve ]

(#9041) denko válasza asdf_ (#9040) üzenetére


denko
senior tag

sorry "töröm a magyart"

Szóval akkor nem éremes olyat nézni?

(#9042) crazygamer


crazygamer
tag

Ma is még keresgélem a mosógépem :) kicsit továbbléptem árban, mivel az LG-re jött pár pozitív ajánlat tőletek, így ez a jelenlegi kiszemelt: [link]
Vélemény?

(#9043) asdf_ válasza denko (#9041) üzenetére


asdf_
veterán

Nem, mert a mosogep mosokapacitasanak kb. fele a szaritasi kapacitasa a kombi gepnek, azaz egy teljes mosas vegen a felet ki, elso kor szaritas, aztan masik fele be, masodik kor szaritas, es ugy 6 ora mulva mar kesz is az egesz. Nem mellesleg a szaritogep dobjanak urtartalma majd' duplaja egy mosogepenek, igy a gyurodesmentes, gyorsabb, energiahatekony szaritasnak is lehet integetni, hiszen a kombi gep dobja mosogep meretu. Meg a szoszgyujtesnek is. A vegszukseg esetenek a vegszukseg esetere esetleg vegyel kombi gepet, minden mas esetben feletjsd el, nagy es sok korlattal rendelkezo oszvermegoldas, a marketingest nem erdekli, hogy neked jo lesz-e, o csak gepet akarja eladni.

[ Szerkesztve ]

(#9044) farkas-j


farkas-j
őstag

Többször szóba került a mosó-szárítógép. Mindenkit elriasztanak tőle, mintha az ördög műve lenne, és azt írják, hogy használhatatlan. Valóban energia pazarlóbb és rosszabb hatásfokú.
Abban maximálisan egyetértek, hogy egy különálló mosógép és szárítógép sokkal jobb megoldás, de akiknek ez helyhiány miatt abszolút nem kivitelezhető mint pl. nálunk és szükség van szárításra, akkor igenis használható alternatíva! Írom ezt úgy, hogy kb. 14 évig használtunk mosó-szárító gépeket! Először egy Ignis WIDL-126-os gépünk volt ami csoda jó volt, imádtuk! Remekül mosott, tökéletesen szárított, csendes volt. Sajnos azért kellett lecserélnünk, mert a zománcozott üstje kilyukadt. Abban az időben 45eFt lett volna maga az új üst 6 hetes szállítással + a munkadíj. Emiatt vettünk inkább egy Indesit mosó-szárítót. Alapvetően ez is végezte a dolgát, de amit utáltam benne nagyon, hogy a motornak iszonyú visító hangja volt. A másik problémája, hogy 2 év után már ette a rozsda. Kb. 3 évesen csapágyas lett amit javíttattam, de rá két évre megint csapágyas lett. Még gondolkodtam a javíttatásán, ám ekkor megszakadt a fűtőszála. Úgy döntöttem, egy rozsdaboglyára nem költök többet. Mivel a gyerek "kirepült" így már nem "létszükséglet" a szárítógép, és lett helyette 3,5 éve egy Beko WMY 81483 LMB2 mosógép amivel maximálisan elégedettek vagyunk. Azóta maradt a természetes szárítás mód.
A lényeg, hogy bármennyire is kompromisszumos a mosó-szárítógép, attól még egész elfogadhatóan használható! (Persze gondolom ez biztosan típusfüggő!)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#9045) vilga


vilga
tag

Mától egy új promóció aki ebben gondolkodik, persze az öt év garanciát nem pótolja

[ Szerkesztve ]

(#9046) Casoli


Casoli
őstag

Egymasra kell rakni a moso es szarito gepet.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#9047) asdf_


asdf_
veterán

Ha valakinek van 20 perce es tud angolul: fogyasztok vs. haztartasigep-gyartok, szar szerviz, nincs alkatresz, nem adunk el fogyasztonak bizonyos alkatreszeket, a gepgyartok nem nyilatkoznak, az oket kepviselo gyartok szovetsege szinten lepattintja a fenebe a riportert heteken keresztul, kis right to repair, es ami uj, meg nem is jott szembe, hogy jovre alitolag az EU-ban 10 evig kotelezo lesz az alkatreszellatas, es 15 napon belul meg kell kapni azt (orok peldam, hogy a seggem torolhetem ki vele, ha egy 100 ezres hutogep egyik(!) ajtajaba 20 ezerert probaljak eladni az ajtogumit, aminek ugy 5 ezer forintba kellene kerulnie max).
Broken appliances: Why you may need repairs more often (Marketplace)

(#9048) asdf_ válasza asdf_ (#9047) üzenetére


asdf_
veterán

'sszameg, ezt nem ide akartam, hanem a haztartasisba... Sorry, aki oda is jar es igy dupla :/

(#9049) tibike8


tibike8
őstag

Fel szokott itt merülni időnként a plusz gari is a mosógépekhez. Valaki felhívta itt a figyelmet az 'apróbetűs' részre. Szerintetek, bármelyik plusz gari állja a csapágycserét az inverteres gépeknél? Az edigitálos és a márkaboltos plusz garit olvasgattam és úgy tudom ezek fényében értelmezni, hogy ezekre közel sem biztos, hogy fizetnek mert 'rövid élettartamú, forgó, kopó, fogyó alkatrészekre' nem fizetnek. :F A rozsdásodás megint elhasználódás inkább ami kizáró ok a biztosításnál. Esetleg, ha kilyukad a dob, fizethetnek.

(#9050) davenport válasza tibike8 (#9049) üzenetére


davenport
aktív tag

Biztosítás alapján nézve az Auchan vagy a Mediamarkt nagyjából ugyanaz, itt az az Aegon nyújtja a biztosítást, és az ÁSzF-ben nevesítik azt, hogy a kopásra - kivéve mosógép csapágy - nem fizetnek. Ezeket offline, csak a boltban tudod megvenni.
Euronics-nál az Union, a markabolt.hu esetén a CIG Pannónia nem fizet kopásra, és nem tesz ez alól kivételt.
Onlinemarkbolt.hu esetén fizetni kell évente 7500/év (ingyenes átnézés, amihez ki kell fizetni a kiszállás díját, és 60-90 nappal korábban kell írásban kérni ezt, szénkefe, ékszíj, normál kopás kizárva).
Ezek a feltételek és akár a biztosítást nyújtó cég személye változhat, érdemes átfutni vásárlás előtt is.

No money, no honey.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.