Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8751) hackeeeee válasza Andrew801 (#8741) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mi a szettet néztük náluk, viszont most annál kicsivel olcsóbban jött ki, szárítóval együtt, úgy, hogy vettünk hozzájuk össze építő keretet, alá gumiszőnyeget. :) Csak annyi különbséggel, hogy 8Kg-s szárító lett, és nem 9. De így is jó lesz.

SzlobiG: Gyáriból is van ilyen, hogy spaniferes. :) Mi az AEG gépekhez AEG keretet vettünk, meglátjuk majd.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8752) erdey_a válasza hackeeeee (#8751) üzenetére


erdey_a
őstag

modern gép alá a gumiszőnyeg többet árt, mint használ. pláne ha szárítót is raksz a mosógép tetejére

Vérboci

(#8753) hackeeeee válasza erdey_a (#8752) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Alapesetben tudjuk, de van olyan, amikor muszáj. Pl. tudnék mutatni olyan helyet, ahol olyan helyen vannak a gépek, hogy hiába állítgatod a lábat bármilyen módon, stb, nem lett jó, kapott egy szőnyeget, megoldódott a gond.

Mi sem azért vettük, mert biztosan fog kelleni, mert járólapon lesznek, de ha mégis valami lesz, akkor ott van.

Véleményem szubjektív...

(#8754) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Jól látom, hogy egyik LG mosógépben sincs elárasztás elleni védelem? :O

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#8755) Andrew801 válasza hackeeeee (#8751) üzenetére


Andrew801
tag

Én is vettem volna szettben, csak most nem volt keret még szárítóra. Idáig is kibírtam nélküle. :)
Főzőlap és elszívó, amit kinéztem, pont úgy nem volt szettben... Mindegy, így is jól vettem szerintem.

(#8756) hackeeeee válasza Andrew801 (#8755) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mi egyben kerestük, csak szerettük volna látni a gépeket. Én is kíváncsi voltam, de a menyasszonyom végképp. :) Aztán ha már ott volt az akció az MM-ben, akkor úgy voltunk vele, hogy akkor jöjjenek onnan.

Holnap elvileg hozzák őket, és vasárnap kerülnek majd beüzemelésre. :) Várjuk már őket.

Véleményem szubjektív...

(#8757) #07746304


#07746304
törölt tag

[link] Cool ;)

(#8758) vboticell


vboticell
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Elköltöztem, és sajnos az új helyen nem fér el az elöltöltős LG gépem. (amit nagyon sajnálok, mert teljesen meg vagyok elégedve vele)
Muszáj lesz egy felültöltőset beszereznem. A kérdés ezzel kapcsolatban, hogy rá tudok-e valahogy keresni arra, hogy ne az ajtóban/fedélben, hanem a dob felett legyen a mosószer és öblítőtartály? Vagy marad a szemrevételezéses módszer? A Zanussinál és talán az Electroluxnál láttam ilyet.
Előre is köszönöm.

(#8759) asdf_ válasza vboticell (#8758) üzenetére


asdf_
veterán

Tekintve, hogy a zanussi/electrolux/aeg trion kivul talan csak a Candy, Indesit ,Whirlpoolnak van felultoltos gepe (es a Whirlpool egybol kiesik, mert az nem ilyen, es tapasztalatok szerint ket-harom ev mulva csupa rozsda, az Indesit a Whirlpoole, igy nyilvan az is, mert valoszinu egyenalkatreszekbol keszitenek egyengepeket, tehat csak a Candy-t kell megnezned igazabol.

(#8760) vboticell válasza asdf_ (#8759) üzenetére


vboticell
csendes tag

Ok, értem, köszi!

(#8761) VIPowER válasza asdf_ (#8759) üzenetére


VIPowER
senior tag

Én pl inkább vennék AEG-et, mint Candy-t.

(#8762) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Sziasztok!

Mosó és egyben szárítógépet szeretnénk venni, tisztában vagyok azzal, hogy külön külön jobb lenne, hatékonyabb, de helyhiány miatt egyben szeretném, egymásra tudnám pakolni, de nem tudom, kényelmesebb lenne egy készülék.

Egy LG F4J9JH2T gépet néztem, 10,5kg mosó, 7kg szárító kapacitás. Amennyiben jól olvastam és értelmeztem mások véleményét a kombi gépeknél, ha kb 6-7kg ruhát mosunk, akkor elviekben ezt csontszárazra szárítja?

Itt igazából olyan 2in1 mosó és szárítógép tulajok véleményét várom, aki ezt saját tapasztalatai alapján alá tudná támasztani, vagy akár lebeszélne róla, hogy felejtsem el, teljesen szárazra nem lehetséges kombi géppel.

Előre is köszi.

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#8763) Dr.FantastiK válasza erdey_a (#8752) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

miert ?

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#8764) Gömbike válasza N-vidi-A (#8762) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nem csak ebben rosszabb a kombi. Hatalmas az energiafelhasználásuk és a kimosott tuhát két részletben tudod megszárítani.

Egy külön szárítógép dobja 110-126 liter között van. Egy kombi dobja 50- 55 liter.

A fizikát nem lehet megkerülni, ahhoz hogy "átessenek" a ruhák és megszáradjanak, tér kell.

Ráadásul a kombi nem tud a szöszökkel megküzdeni.

Van olyan kombi, amely "tudja" a két különálló gép tudását, hőszivattyús kombi gép. Ezek a gépek 350.000-500.000 Ft között vannak.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8765) erdey_a válasza Dr.FantastiK (#8763) üzenetére


erdey_a
őstag

mert a gumin jobban dülöngél, hiszen rugalmas az alátámasztás. ha rajta van a szárító, a centrizéskori kb. 4 mm amplitúdójú rezgés a legfelső ponton simán a duplája vagy háromszorosa.
de próbáld ki. én is azt tettem, azért mondom.

Vérboci

(#8766) N-vidi-A válasza Gömbike (#8764) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Azt néztem, kb 2x akkora a fogyasztása, viszont azért néztem 10,5kg gépet, hogy a 6-7kg ruhát kb kényelmesen meg tudja szárítani, mivel marad hely bőven a belső mozgásnak.

Tudnátok ajánlani 250e Ft körül esetleg 1 mosó és 1 szárító gépet, hozzá egy megfelelő kerettel, amivel egymásra lehet pakolni?

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#8767) Gömbike válasza N-vidi-A (#8766) üzenetére


Gömbike
senior tag

A markabolt.hu oldalon tudsz videókat nézni a gépekről.

Vannak szettek, úgy olcsóbbak.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8768) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nyah, beköltöztek az AEG gépek. Végül AEG összeépítő kerettel tettük őket egymásra, szuperül tart, egyszerű volt feltenni, és rátenni a gépet.. :)

A mosógép csodás, szépen, és nagyon halkan mos. A szárító szintén halk a maga nevében, és jól szárít. Még tesztelgetünk, ismerkedünk velük, de eddig nagyon elégedettek vagyunk. :)

Menyasszonyom barátkozik velük főként, neki nagyon tetszenek. :) Köszönöm az itteni tippeket, hasznosnak bizonyultak.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8769) blattida válasza Gömbike (#8764) üzenetére


blattida
nagyúr

A hőszivattyús kombi gépek se érik el a különálló szárítógépek hatékonyságát és teljesítményét, plusz, ugyanolyan kicsi a dobjuk, mint a többi kombi masinának. Az egyetlen előnyük, hogy kevesebb energiát zabálnak, cserébe sokkal drágábbak és sokkal kevésbé megbízhatóak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8770) Gömbike válasza blattida (#8769) üzenetére


Gömbike
senior tag

Tudom, tisztában vagyok vele, ezért is van nekem két különálló "szekrényem".

Egy másik fórumon "szekrényes maffiának" vagyok beállítva, mert lebeszélem az embereket a kombi vackokról. Igaz, az egyik fórumozó le is "nácizott", mert egyszerűen csak ipari hulladékoknak neveztem a kombi gépeket.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8771) Andrew801 válasza hackeeeee (#8768) üzenetére


Andrew801
tag

Szuper! Nekem még nincs meg, mert nem költöztem be az új lakásba. :)
Majd később, ha van hasznos infó, oszd meg! Köszi!

(#8772) hackeeeee válasza Andrew801 (#8771) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Még barrátkozás státuszban vagyunk. :)

Ami tényleg feltűnt az az, hogy lényegében hangtalan miközben mos a gép, és az 1600-as centrifuga is szinte hangtalan. Jam és, majdnem száraz már a ruha a centrifugálás után. Nemsemmi. :) A programokat elég jól lehet módosítani. Amit majd ki akarok próbálni, de még nem volt alkalom, az a gőz funckió.

A szárítógép: T8DEG48S
A mosógép: L7FBE68S

Véleményem szubjektív...

(#8773) kuplung1


kuplung1
csendes tag

Sziasztok,

Kinéztem a családnak egy BEKO WMY-81483 LMB2 mosógépet, 5 év gyári garanciával.
[link]
Most az Auchan oldalán láttam, hogy akciós, de sajnos nem írják mennyi garanciával.

Nem rendelt esetleg onnét valaki? Vagy hogyan lehetne megtudni mennyi garanciát adnak.

Előre is köszi a segítséget.

Üdv.

(#8774) grabber válasza kuplung1 (#8773) üzenetére


grabber
addikt

Ezekre van 5 év gari minden regisztráció nélkül

wrv 6532 BO
wrv 6632 BO
wrv 6633 BO
WMY 61283 MB3
wrv 6633 BS0S
wrc 6733 xso
WMY 71033 PTLMB3
WMY 71233 LMB3
WMY 71283 LMB2
WMY 71283 LMSB2
WMY 71483 LMB2
WMY 81233 LMB3
WMY 81483 LMB2
wrv 8634 XCOM
WfV8734XSO
wrv 8744XW0
WMY 91443 LMBl
wrv 9744XW0
WTE 10744 XW0
WTE 11735 XCST

[ Szerkesztve ]

(#8775) kuplung1 válasza grabber (#8774) üzenetére


kuplung1
csendes tag

Köszi.
Közben én is megtaláltam a Beko oldalán.
A lényeg hogy tedd el a számlát és a gari jegyet.

Ha valami gond van akkor pedig az országos szervizhálózatot kell hívni.

(#8776) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Hozzáértőktől kérdezném. Amikor elindul és leáll a centrifuga mitől adja ezeket a dobogó hangokat (13mp, 35mp)? Mintha nekiverődne valaminek. De centrizés közben semmi.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#8777) erdey_a válasza szabi__memo (#8776) üzenetére


erdey_a
őstag

nagyon mozog az a dob... nem lehet hogy valamelyik lengéscsillapító megadta magát?
a dob verődik neki a gép oldalának, az adja a hangot

Vérboci

(#8778) szabi__memo válasza erdey_a (#8777) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Vadonatúj. Sajnos. Szerintem is nagyon mozog, bár nem értek hozzá. De a 10 éves nem csinálja

(#8779) erdey_a válasza szabi__memo (#8778) üzenetére


erdey_a
őstag

volt egy vadiúj beko mosógépünk, az egy mosás (centrizés) alatt 20 centit ment arrébb... szerelő szó nélkül írta a csereutalványt. szóval ha új, akkor gariba azonnal jelentsd be, mert ez nem üzemszerű :)

Vérboci

(#8780) szabi__memo válasza erdey_a (#8779) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Lehet az lesz. Bár nem tudom mivel járok jól, ha szervizzel szívok hetekig esetleg, vagy mivel még 14 napon belül vagyok elállok. Bár akkor az akciót buktam :((

(#8781) Nagya21 válasza szabi__memo (#8778) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ha uj, akkó csere, nagyon kolbászol a dob.
Állj el a vásárlástól, és holnapi black fridayen vegyél másikat
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8782) szabi__memo válasza Nagya21 (#8781) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Élmény lesz visszacsomagolni. Na meg remélem a visszaküldés árat nem verik rám amennyiben csak elállok és nem hibásként intézem. Még sosem álltam el semmitől, fogalmam sincs mire számítsak

(#8783) asdf_ válasza szabi__memo (#8776) üzenetére


asdf_
veterán

Van ebben egyaltalan valami toltet? Mert nem latom, de mintha nem szimmetrikus lenne a dobborda is, hogy ketto ilyen, meg egy olyan, tukoresen az is talan jogosan megy felre.
De a lenyeg, hogy mosasnal, amikor meg van rakva, akkor mit csinal?

[ Szerkesztve ]

(#8784) szabi__memo válasza asdf_ (#8783) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Persze van benne 4-5 póló. Jól feltapad mert először én is kerestem, hogy hova tűntek. Amúgy mosás közben semmi de egy mosás alatt a felpörgéskot és leálláskor elég durva hangot ad.. videó nem adja rendesen vissza.
Nem szimmetrikus a borda? Az a 3 bizbasz? Szerintem csak úgy tűnik, talán az imbolygástól, mert most így leállt állapotban nem tűnik rossznak. Már ha azt nézem amire gondolsz

[ Szerkesztve ]

(#8785) asdf_ válasza szabi__memo (#8784) üzenetére


asdf_
veterán

Na de 4 pólón ne csodálkozzunk már, hogy épp úgy esett, hogy egymás mellé kerültek, aztán ver a dob (bár ennyire talán lehet, hogy tényleg nem kéne, nem farmergatya az). Töltsd meg azt a gépet normálisan, mintha mosnál ;), száraz állapotban úgy majd' a 3/4-éig az ajtónyílásnak, de minimum feléig, és akkor mit csinál?
Bordának akkor lehet, hogy csak a színe más es az téveszt meg, nekem két szürkének meg egy fehérnek tűnik, de aztán lehet, hogy haluzok.

[ Szerkesztve ]

(#8786) szabi__memo válasza asdf_ (#8785) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azért had csodálkozzak ha már van rajta 1kg-os program, míg az előzőn csak 3-as volt és nem csinált ilyet. Azért még tesztelem mikor mit csinál. Igyekszem mosni páraty hátha tényleg 'csak' ennyi a baja, bár szerintem ez akkor is hiba.
Amúgy a régivel ez sem megy. Nem tudom hozzáverni ennyivel a hátuljához

[ Szerkesztve ]

(#8787) Nagya21 válasza szabi__memo (#8786) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ne tököjjé, küdd vissza, ez nem kóser.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8788) jociolaszi válasza Nagya21 (#8787) üzenetére


jociolaszi
tag

Kivetted a dobrögzítő csavarokat?

(#8789) Nagya21 válasza jociolaszi (#8788) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Én ?? , hát persze, már 2 évvel ezelőtt, mikor megjött az Elux mosógépem. :D :DD :DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8790) cod2gamer


cod2gamer
csendes tag

Sziasztok!

Mosógépet szeretnék vásárolni édesanyámnak. Heti 1-2szer mosna, hely van bőven, A+++ ami szerintem fontos, valamint a megbízhatóság.
Erről mi a véleményetek? : https://www.lg.com/hu/mosogepek/lg-F2J5WN4W
Esetleg ebben az árkategóriában ha van jobb ajánlanatotok azt is meghallgatnám.
Előre is köszönöm.

(#8791) kuplung1 válasza cod2gamer (#8790) üzenetére


kuplung1
csendes tag

Szia.
Én inkább 5 év garival a Beko gépeket nézegetném.
Ezekre vonatkozik: [link]

(#8792) ANOka válasza cod2gamer (#8790) üzenetére


ANOka
őstag

Bő 2 hónapja használok egy - másik fajta - LG-t.
Nekem bejött, habár ez még közel sem hosszútávú tapasztalat

[ Szerkesztve ]

(#8793) lucifer15 válasza szabi__memo (#8786) üzenetére


lucifer15
tag

Üdvözlet. Milyen gyártmányú a gép?

(#8794) verybigboy


verybigboy
senior tag

Sziasztok,

BEKO-nál mit takar az 5 év garancia pontosan? Bármi gond van 5 éven belül ingyenesen cserélik, javítják ... kiszállási díj sincs, azaz tuti 0 Ft költsége van az embernek 5 év alatt, vagy itt (is) vannak kiskapuk?

Normál családi felhasználás lenne, semmi ipari alkalmazás (3 gyerek, 2 felnőtt).

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#8795) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

LG F2J5WN4W gépünk van, kb 1 éves. Egy ideje nagyon hangos, búgó hangja van a szivattyúnak, amikor a vizet tölti bele, ráadásul sokkal lassabban. A bejövő oldalon kivettem a cső végén lévő kis szűrőt, nem volt eltömődve, de azért kipucoltam, a helyzet változatlan! Van valakinek ötlete, hogy ez mitől lehet?

(#8796) Csorbi válasza cadgers (#8795) üzenetére


Csorbi
addikt

A törmelékszűrőt nézted-e? Ha nem tudod mi az, a kézikönyvvel kéne kezdeni... :))

(#8797) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Új mosógépet kéne vennünk. Jelenleg egy LG F1292ND van, amit elég jónak tartok. Több, mint 9 éves, és 19000 programon van túl.

Valami hasonlót keresek. Van olyan újonnan kapható LG gép, amiben még csavarozva van az üst? Vagy már mind hegesztett?

Egyéb tipp?
Nagyon sokat lenne használva. Napi 6-7 program (főleg ilyen 40 perces frissítő mosás).
Fontos:
-jó korrózióvédelem, viselje a párát, freccsenő vizet, kád mellett 10cm-re
-45cm mélység, hogy beférjünk a fürdőszobába
-csendes legyen (panel...),
-házilag szervizelhető legyen. Tehát tudjak benne csapágyat cserélni, amikor eljön az ideje (tapasztalat szerint kb. 2 évente).
-újonnan kapható hazánkban (asszony nem akar lomis Mielét látni)

Bruhe

(#8798) Redshift


Redshift
csendes tag

Sziasztok!

AEG felültöltős mosógépet vennék. Van esetleg ezekből ajánlott? Esetleg típushiba, vagy olyan modell amit inkább kerülni kell?

Ha van más márkától jó felültöltős mosógép, akkor nyitott vagyok az ajánlásokra.

Kb. ár: 150k, flexibilis vagyok felfelé ha indokolt.

Köszönöm!

(#8799) Gömbike válasza Redshift (#8798) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az AEG-Elux csoport felültöltős gépeknek van normálisan megoldva, hogy a tető ne rohadjon le pár év alatt.

A mosószer tartót a dobhoz tették.

A markabolt.hu oldalon meg tudod nézni a gépekről a bemutató videókat.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8800) cadgers válasza Csorbi (#8796) üzenetére


cadgers
aktív tag

Rendszeresen tisztítva van! De mégegyszer leírom, a bejövő víznél van búgás, nem a kimenőnél!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.