Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7151) #32577792 válasza Putya (#7143) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szóval 43cm szélesben igazán, ami a mosószertartály miatt electrolux ajánlott. Ahogy olvastam, az extra víz ami fontos ilyen esetben. Tehát alapprogram + extra víz mosáshoz, öblítéshez. Extra öblítést tudja pl. ez is :
[link]
Eléggé alap típus. Az, hogy kiszedi-e a macskaszőrt... Nem tudom.
Viszont ezek 1 év garisok csak, itt mindenképpen kell venni mellé kiegészítőt.

[ Szerkesztve ]

(#7152) #32577792 válasza nepszter1 (#7144) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia

Ahogy itt blattida is írta sokszor:
Olcsón, sok gyári garival.
5év gyári gari
Ez is
Wtv6532B0

Ezek 80k-s szinten vannak, ha jól látom 5 év garival.
Több fórum tagnak van Beko mosógépe vagy egyéb, nekem szárítógép, bár tény, hogy eléggé új még.
Kevés panasz van rájuk.
Ebben az ársávban Candy, WP, Indesit vannak, ezeket én nem vennék. Gorenje 3 év garival még előfordulhat.

(#7153) #32577792


#32577792
törölt tag

Egyébként éppen azon gondolkodtam, hogy kellene egy topicgazda, összefoglalóba a tulajdonosok leírhatnák a tapasztalatukat egy hozzászólásba, azt pedig betenni az összefoglaló gyártónkénti linkjébe.

(#7154) Putya válasza #32577792 (#7151) üzenetére


Putya
csendes tag

Köszönöm szépen! Értékelésekben, olyanokat írnak, hogy 3 óra egy átlagos mosás. Nekem 1-1,5 óra alatt kellene és hátralévő idő kimutatásával. Újonnan ilyet lehetséges beszerezni? Vagy a szuperenergia-takarékosak már mind 3 óra felett mosnak. Késleltetés/időzítés sajnos nem opció.

(#7155) #32577792 válasza Putya (#7154) üzenetére


#32577792
törölt tag

Mi egy AEG mosógépet vettünk, erről tudok tapasztalatot mondani, ami ugye egészen más lehet.
Tehát az idő amit a programtábla mutat, az az adott program, maximális mennyiségére vonatkozik.
Amikor elkezd mosni, leméri a súlyt és annak megfelelően változtat rajta. A Beko szárítógép is így tesz. 3 óráról indul egy program, és indulás után korrigál. Van mikor 1,5 óra van mikor 2.

Van olyan kímélő program, amikor végez 1,5 óra alatt.
A hátralévőt szerintem már alapból kijelzi mind.
A helyzet az, hogy nagyon rámentek az A++++++++ dolgokra. Kevés víz, kevés áram. Viszont kevés vízzel, kevés árammal nem lehet gyorsan mosni. Nejem sem használja az időzítő funkciót, nem értem, de én nem nyúlok ezekhez, a végén még megsértődik :)
Van itt tényeg több tagnak ilyen gépe, érdemes rákérdezni tőlük, de látván a miénket, ez már eléggé általános lett. Sőt vannak olyan extra programok, amikor áll az öblító vízben, néha megmozgatja, hogy ne gyűrödjenek
Beko tulaj.
Beko tulajdonos

[ Szerkesztve ]

(#7156) #32577792


#32577792
törölt tag

(#7157) #40553216 válasza Putya (#7154) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ezt akartam írni: „a szupertakarékosak mind csak egy vagy két programban ilyenek, a többiben rendesen és rendes időben mosnak”. A biztonság kedvéért gondoltam, megnézem. Hát, három (6, 7 és 10 kg-os) AEG-t, rendre 180, 197 és 245 perc a mosási idő a 60 °C-os, nem spórolós pamut programon. Az én 11 éves, 5 kg-s Mielémnek 86 perc kell. Az új Mieléknél a 7 Kg-s WDB 020, a 8 kg-s a WDD 030 és a 10 kg-os WWV 980 is 149 perc alatt végez. Tehát már ezeknél is közel a 3 óra.

(#7158) #32577792 válasza nepszter1 (#7144) üzenetére


#32577792
törölt tag

Euronics akció mosógépeknél
Ez elég jó ár

(#7159) littlerock


littlerock
aktív tag

Sziasztok!

Mosó szárítógép vásárlása előtt állunk. Igen, a helyhiány miatt csak a kombi jöhet szóba.

Ár tekintetében azt márlátom, hogy kb 200.000 huf körül indul meg a kínálat, de a 400.000-huf-t erős túlzásnak tartom.

Ami a lényeg a szokásos dolgokon (tartósság, fogyasztás, zajszint stb) kívül, az a vasaláskönnyítő funkció.

Tuna valaki olyan gépet ajánani, amiben van, és forgalmazzák is?
2016 óta mintha eltűnt volna ez a funkció a gépekből...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#7160) asdf_ válasza littlerock (#7159) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem ebben a topikban senki nem fog neked kombi gepet ajanlani. Soha. Semmikor. Nem, akkor sem, ha nem fer el es nincs helyed.

(#7161) #32577792 válasza littlerock (#7159) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia

Most olvastam talán a 24.hu oldalon egy cikk féleséget, ebéd közben, így csak beleolvastam.
Szerintem nézz rá, egy Samsung gépről szól.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7162) Akos93


Akos93
tag

Sziasztok!

Jelenlegi kis mosógépet szeretnénk lecserélni, és egy csapásra már egy szárítógépet is szeretnénk venni. Eddig szárítógépünk sose volt. Tudnátok ajánlani olyan mosógépet és szárítógépet amit egymásra is lehet szerelni? Márkák tekintetéből elképzelés sincs, mindenről írnak mindenhol mindent.

Az igaz hogy szárítógépből kivéve a ruhát már vasalni se kell, csak összehajtani és betenni a szekrénybe?

A keret olyan ~ 300ezer. De ha 350 ből jön ki egy jobb kombó az sem nagy probléma.

Köszönöm előre is a segítségeteket!

Üdv:
Ákos

(#7163) #32577792 válasza Akos93 (#7162) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia

Szerintem elsőre nézd meg mekkora helyed van, mekkora az ajtó szélessége, amin be kell vinned őket. Néha ez a lépés kimarad, pedig hát nem lényegtelen :)

Ha ezek megvannak, már tudsz szűrni.
1. Mosógép: itt fontos szempont, hogy mekkora a mosandó mennyiség. Ha sokat mosol, sokszor, előnyösebb lehet egy nagyobb kapacitású gép. Ha van megadva dobméret, az egy fontos adat lehet. Ha megvan a mosási töltet, mehetsz tovább. Programok száma, de inkább az, hogy számodra tartalmazza azt, ami fontos. Pl. pamut ruhák, vagy gyűrődésre érzékenyek vagy kinek mi :)
Számomra fontos volt, hogy legyen extra víz mosáshoz, öblítéshez. Legalább ennyire fontos a saját, gyári garancia hossza. Leghosszabb az 5 év és persze van 1 év is. Közte jellemzően 2-3 év szokott lenni.
Van néha promóció is, amikor a gyártó vállal gari hosszabbítást. ez nagyon fontos. Persze lehet venni is mellé, ha minden kötél szakad.. Sokszor jól jöhet. Ha meg nem kell, bódógság :)
Garinál vannak motorra külön 5-10-20 év. Ez csak motorra érvényesek, jellemzően azért ennyi, mert ritka a meghibásodása.
Energia mizéria: sok +++ jel általában kevés víz felhasználást jelent, sok-sok lötykölés a dobbal, hosszú mosási idő, hatékonyság sok teszt alapján se valami jó. Ugyanez igaz az öblítésre is. Nekem ezért volt fontos az extra víz.
Garancia példák
5 év: Beko gépek közül több, de vannak 2 évesek is, érdemes megnézni, Ha jól gondolom, az inverteres motorra 5 év
3 év: Gorenje
2 év: itt már sok a felhozatal. WP csoport, LG, Samsung
1 év: Electrolux csoport

Promociók:
AEG mosógép, szárítógép: regisztrációhoz kötött, január 11-ig. 1+3 év
Bosch: mosógép szárítógép december 31-ig: 2+3 év

Én alapból rossz tapasztalat miatt nem veszek WP gépeket.

Szárítógép: itt is fontos, hogy mennyit mosol, mennyit akarod használni a szárítót. Egész évben, vagy csak ősszel, télen. Nálunk a nejem eléggé allergiás, ezért nyáron se teregeti a sajátját kintre.
Ha sokat használjátok, hőszivattyús jobb választás lehet. Nyilván másik esetben meg a kondenzációs.
Előbbi alacsonyabb hőfokon szárít, kondenzációs azért bemelegít a szobát ahol van.
Nem ismerem annyira még őket, mi Beko-t vettünk, hőszivattyúst, 100k volt, nem volt rossz ár. Remélem. 5 év garival.
Ruha be, program indít, majd ha végez, kiszedjük és megy a szekrénybe.
Nem, nem nyirkos, kicsit sem. Farmer sem. Alig vasalunk, de tényleg. Nem mindegyik program ilyen, de az mutatja is, hogy vasalásra kész. Viszont sokkal könnyebb, gyorsabb vasalni őket.

Hátha lesz olyan valakik is, akik saját véleményt mondanak más gépekről.
Mosógépem AEG lett, 7000-es széria. Nem rossz, de többet vártam egy ilyen márkától.

Ha nem idegenkedsz a használt, felújított Miele gépektől és van helyed, érdemes szétnézni ott is. A régi szériák azt mondják nagyon megbízhatóak.

Ha van konkrét elképzelés, írd és megnézzük van-e itt tagoknál.

(#7164) erdey_a válasza Akos93 (#7162) üzenetére


erdey_a
őstag

100-ért mosó, 100-ért szárító, a maradékból meg elmentek nyaralni...
4 évig bármi elmegy, hosszabb időre meg fogyasztási cikkel nem tervezünk ;)

Vérboci

(#7165) Akos93 válasza #32577792 (#7163) üzenetére


Akos93
tag

Szia!

Találtam most egy ilyen kombót: AEG L7FBE48S + T8DBE48S. Ez 345 ezer. De így együtt is van hirdetve. Erről esetleg valami vélemény?
Beko-t is néztem ,de ahhoz nem találtam ilyen összeszerelős elemet hogy egymásra lehessen pakolni. Tényleg nincs ilyen, vagy csak én voltam figyelmetlen?

Köszi a segítséged!

Üdv:
Ákos

(#7166) littlerock válasza asdf_ (#7160) üzenetére


littlerock
aktív tag

Gondolom, az AEG 9-es szérias hőszivattyús sem tartozik a megfontolandó darabok közé... (399.000 huf)

Ezt az árkategóriát egyedül a megspórolható szabadidő indokolhatja...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#7167) #32577792 válasza Akos93 (#7165) üzenetére


#32577792
törölt tag

Összeépítő keret: nekünk MM egy univerzálisat mutattak.
Mosógép: pont ilyet vettünk. Kicsit ha visszakeresel, találsz róla szösszenetet.
De elmondom :)
Tetszik benne a gőz funkció, bár mióta megvan a szárítógép, nem használtuk.
Mosás: nem rossz, benne vannak azok a funkciók, amiket kerestem, mint több víz.
Mosás közben nagyon halk, kivéve mikor szivattyúz, akkor elég hangos. Eléggé ki kellett szintezni, hogy ne ugráljon, de tény, hogy nem ugrál. Amikor elindul a centri és a legvégén viszont nem kicsi a dob kilengése. Nem tudom normális-e ez, nekem fura.
Sok beállítási lehetőség, befért az ajtón, ami nálunk nem kis szó. Tetszik, hogy jól kezeli a súlyt, ha nem sok ruha van benne, rövidíti a programot. Centrifuga max. 1400, itt már nem kicsit gyűri a ruhát. Viszont szárító után ezek eltűnnek, ha szekrény program megy.
Nagy dobja van, ketten vagyunk, még nem sikerült tele rakni, mert mindig csökkentett idővel ment.
Jelez ha lejárt.
Leírtam, ha lett volna MM-ben Beko, azt vettem volna, látva a szárítót, nem nyúltam volna mellé azzal sem.
De ettől vállalható az AEG 1+3 év garival
A szárítóról nem tudok nyilatkozni, nem ismerem.

(#7168) littlerock


littlerock
aktív tag

Nos, a topic fő témájához visszatérve, milyen mosógépet érdemes venni?

- a takarékosság fontos, de ne menjen a mosás minőségének rovására,
- halk működés még fontosabb,
- meg lehessen tömni rendesen, és bírja a vegyes mosást... nem szeretek külön szedni a fehérneműn kívül kb semmit... nálam nem is fontos, az asszony megoldja, amit szeretne...
- nem baj, ha jó a garancia,
- mindenképpen legyen vasaláskönnyítés funkció...
- nemgond, ha dögnehéz, nem viszem kirándulni...
- ajtón kb minden befér, az nem lehet akadály,
- saját keretes helye van, ami a 62 cm széles, 90 cm magas és 66 cm mály üreget jelent... (ezt kéne szétbontani, ha külön szárítót szeretnénk...)
- ár éték arány jó legyen.

Most egy 2009-ben felújított Bosch WFO 2450 van itthon, ami a neten fellelhető manual-ok szerint 5 kg-t visel el, nos szerintem volt ebben több is... :Y

Starpabíró, ügyse darab, de az ajtótömítés, már korosodik, és van rajta pár pici rozsdafolt alul, nem látható helyen.
Viszont jön a baba, és az asszony nagyon szeretne egy újat...

Az asszony találmánya, hogy nézzünk egy mosó szárító gépet, de el kell fogadjam, hogy lebeszéltek róla, így marad a kérdés, hogy milyen legyen az új, ha a simamosógép mellett döntünk :R

igen... szép is legyen... :W

még egy kérdés: Van bármi értelme mosógép alátétnek, tényleg fontos, hogy halk legyen? (csúnya fekete gumilap)

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#7169) asdf_ válasza littlerock (#7166) üzenetére


asdf_
veterán

Teljesen mindegy melyik gyarto mennyibe kerulo kombi geperol van szo, par dolog nem valtozik:
- egy teli adag mosas kb. felet tudja csak szaritani
- a kombi gep dobmerete jelentosen kisebb, mint egy normal szaritogepe
- oszver megoldas, annak hatranyaival
- nagy energiafogyasztas
- a szoszoket sokkal gyengebben/alig/egyaltalan nem szedi ki a ruhakbol.

De persze mindenki azt csinal a sajat penzevel, amit akar. Reszemrol en vagy szaritogepet veszek, vagy semmit.

(#7170) Gömbike válasza Akos93 (#7165) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nem fogsz mellélőni velük.

Az Electrolux gyártja többek között az AEG és a Zanussi márkát is.

Megbízható márkának számítanak ebben az elfuserált fogyasztói társadalomban. Az AEG az Elux prémium márkája, de tőlük sem szabad nagyon egy évtizednél többet várni. Bár az Elux mosogatógépem már elmúlt 10, az AEG mosógépem már a 9.-ben van. Csont és hiba nélkül üzemelnek. Az Elux kombi hűtőm meg már 15 éve megy és csak megy és megy. Pontosabban hűt és teszi a dolgát. Az Elux szárítógépem most tölti a 2. életévét újévkor, gond nélkül szárít.

Az összeépítő keret nem létszükség. Nélküle sem fog leesni a szárítógép. Előnye viszont a két gép közötti tálca.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#7171) #32577792 válasza littlerock (#7168) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ha van extra víz funkció, vélhetően nem lesz gond mosás/öblítéssel. Bár vannak gépek, melyek nem annyira takarékosak. UK tesztekben ezt hozták fel negatív dolognak bekok esetében, mosási hatékonyságuk döntő többségben jó volt. (nem minden modell esetében)
Legyen halk: inverteres, DD motorok alapvetően csendesek, szivattyú nem annyira, valakik panaszkodtak a hangos vízeresztésre.
Vasaláskönnyítő: alapvetően az öblítő vízben hosszabb áztatással és kisebb centrifuga fordulattal érik el. Gőz funkció is jó erre.
Súly: Miele gépek 100kg körül vannak, azok alá (sem) kell semmi szőnyeg. Nem panaszkodnak a minőségi mosásra, viszont nem olcsók.
Szép is legyen: akkor tuti nem lesz beko befutó :) Egyszerű dizájn :) Nyilván nőknek fontos ez. nálunk is ez volt.
Mivel említetted, hogy egy "koros" felújított gépetek van: felújított Miele? Tartósnak látszanak. Blattida tudna róla többet, ha jól tudom neki olyan van. Gondolkodtunk rajta kétszer is, de nem fér be az ajtón.

Szép: LG (szerintem), Samsung és talán AEG, sőt nejemnek Gorenje is bejött.

Keret? (mert puskin is megmondta, minden az ányegin múlik)
Gari: kicsit lentebb taglaltam.
Minőség: egy-egy adott típus nem sokáig él, aztán jön a facelift :) Az idő dönti el. Anno a Samsung tiltólistán volt szinte, azt vettem, 7 és fél évig volt nálunk, hiba nélkül, ami volt, részben cseréltem, eladtam, a vevőnek bejött. Viszont baromi kevés vizet használt, meg is látszott a ruhákon. Az ekooobábble meg bullsift :)

(#7172) #40553216 válasza #32577792 (#7161) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ettől még igaz marad. hogy az alapprogram teljes töltetét egyben nem lehet megszárítani az ilyenekben.

(#7168) littlerock
„nos szerintem volt ebben több is”
Nem valószínű. 5 kg eleve csak sűrű, nehéz szövésű pamut anyagokból férne bele észszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#7173) littlerock válasza #32577792 (#7171) üzenetére


littlerock
aktív tag

Felújított gép kilőve... az asszony előhúzta a pakliból a Joker - "Márpedig a gyerekünk megérdemli az újat!"kártyát, és épeszű ember ezzel nem vitatkozik.... :F

anyagiak:

nem egyszerű...
- én egy hónapja még úgy keltem fel az ágyból, hogy amikor megdöglik a mostani gép, akkor lesz kb 3-4 napom kitalálni mi legyen vele, van mosógép 60.000-70.000-ért is... ekkor látta a "a pénztárcám másik fele", hogy öregszik a gép...
- azóta rádöbbentem, hogy kb 150.000 huf környéke hozza meg a boldogságot, ha tudom milyen gépet vegyek.. (még nem tudom)
- ekkor jött az ötlet, hogy 200.000 körül vannak a kombik...
- ma bementem a MM-be erre, ott állt a 399.000-huf-os AEG "mindettudó atyaúristen egybegyúrt állat" mosó- hőszivattyús szöszgyűjtős gyönyörű... de k...va drága cucc..

Ha tudnám, hogy ez 4-5 kg ruhát mos, szárít és rózsaszín fellegek közé repít 10 évig, akkor kb egy hét alatt megygyőzném magam, hogy ez kell, kifizetem...
- nem, nem nyertem a lottón, a negyedik emeleten élek, és a kisszoba, ahol eddig vígan teregettünk, az most már gyerekszoba lesz... van három hónapom, hogy berakjam a bútorokat, mert most végeztem a fallal, díszlécekkel stb...

Hogy mi venne rá az irgalmatlan költekezésre?
- szabadidő,
-helytakarékosság,
- élhető környezet (elég problémás úgy tv-t nézni, hogy előtte áll a szárító, tele ruhával, a hálóban is kerülgetni kell majd, és ugye két mosás könnyen összejön... nincs kedvem spórolni az alsógatyán... bár mosakodjan az, aki lusta vakarózni... ugye...)

Bár várhatóan ez lesz... "Erkélyre nem teregetünk, mert BP ugye mocskos... "

Nos értelmes mosógépre a kellő pénzt rá tudom áldozni, de hülyeségért nem akarok fizetni...

[ Szerkesztve ]

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#7174) littlerock válasza #40553216 (#7172) üzenetére


littlerock
aktív tag

Van olyan ruházatom, amiből három szett, kis kiegészítéssel tudja ezt...

Viszont... Pont itt jön ki az eszmecserénk értelme...
- lehet, rosszul mértem fel a kapacitás igényt, elég akkor a 4-5 kg... Így a nagyobb gép az élettartamon javíthat...

Bár biztosan van, aki a fafejűségemet negatívan értékeli, de fel kell tennem azokat a kérdéseket, amelyekre még nem kptam választ:
- Tényleg ennyire/semmire se jó egy kombi?
- A mosógép funkcióban milyen hátranya van?
- A szárító funkcióját alkalmanként (babaruha és babagöncök mosására) használva is értelmetlen cucc?

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#7175) #32577792 válasza littlerock (#7174) üzenetére


#32577792
törölt tag

zasszony sok dolgot eldönt helyettünk :) néha jól van így
Nem tudom megmondani mennyire nem jó vagy jó, nem az van és általánosságokat nem írok :)
Ha emlékeim nem csalnak, van a fórumon kombis gép, de ha nagyon lesz időm, cégnél van egy 1 éves elux kombó, bár a szárítórészét nem használják, lehet elolvasom a kézi user manuálist és ráveszem a kezelőt, nyomja be.
Hátrány a megnövekedett energia és vízigénye, bár nem néztem ennek utána pontosan,
Másik dolog, ha van egy 8kg-os mosógép kapacitás és ne adj Isten bele is teszel annyit, amit szárítani akarsz, ki kell szedned, mert max, 5 kg a szárítórész, az már sok lesz. Harmadrészt, ha elromlik valamelyik része, akkor rossz mind a kettő. Lehet megúsznád x ezer Ft-ból, így meg x+sok ezer Ft-ból.
Anno én is így kalkuláltam, minimálbérre kértem javaslatot, nekem elég lett volna, de hát nem én használom :)
Egy jó mosógép + egy jó szárítógép kijön akár 200k körül. Ha hely van, szerintem ez nem kérdés, hogy melyik.
De nyilván Te - illetve párod - dönti el :)) Bocs :)

Ha egyszer használni fogja, nem gondolom, hogy korlátozni akarja, hidd el.

(#7176) #32577792 válasza #40553216 (#7172) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ez így van teljesen. Ha 8kg-t kimos, nem fog annyit szárítani. De ahhoz, hogy legyen némi kapacitás szárításban is, kell a nagyobb dob.

(#7177) farkas-j válasza littlerock (#7173) üzenetére


farkas-j
őstag

Kombi gépet itt senki nem fog ajánlani neked mert nagy kompromisszum. Azért ha nincs más megoldás, persze lehet használni, nem olyan szörnyű mint ahogy ijesztgetnek vele. Nekünk tizenx évig volt két kombi gépünk is, mert helyhiány miatt sajnos szóba sem jöhetettek a külön gépek.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#7178) gringo77


gringo77
csendes tag

Sziasztok!

Egy kicsit beleolvasgattam a fórumban és én is mosógép vásárlás ellőtt állok. Hely van bőven vagyis 85x60x60 cm-es simán elmegy a régi helyére.
A szempontjaim:
- 3 fő de heti 2-3 olykor 4-5 mosás (most kb. 10 éves 5 kg. Zanussi gép van, már nem tudom megcsinálni meghalt :F ) lehetőleg legyen A++-os de ne olyan nagyon ++++++!!!
- A keret amennyit reá szánunk kb. 100e maximum, garancia min. 2 év.
- Jaj a legfontosabb elöltöltős és min. 6 kg ruhatöltet legyen.
- A ruhák mosása mindennapi használati ruhák +1 gyerek aki olykor tud koszos is lenni (5 évesen).

Két vagyis három gép között vacillálok de ha tudtok esetleg jobbat akkor azt köszönöm előre is. Tehát a kiszemelt áldozatok:

[link]
[link]
[link]

Az idő sürget ha tudtok minél előbb válaszoljatok köszönöm: gringo77 :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 10 5G 4/128GB Global, Lenovo Legion Y520 i5/16GB/250GBSSD/1TBHDD/GTX1050

(#7179) #32577792 válasza gringo77 (#7178) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia

LG: népszerű termék, 2 év garival. Ami hátrányuk -itt is leírták és ezzel összhangban van a mosógép szerelőm véleménye is - az a csapágyazás minősége. Ha nem veszik észre időben, az ott kifolyó víz tud károkat okozni. A garancia pedig nem vonatkozik az ebből fakadó motor hibára. Szerelőm szerint idővel olyan szinten berohad az egész, hogy járt már úgy LG-vel, hogy nem tudta cserélni a csapágyat. Az élettartam hossza ami kérdés. De vállalható.

Az electrolux gépeket nem értem, ha legalább 2 év gari kell, ezeknek 1 év. Persze lehet mellé venni, ha belefér a keretbe.
Itt egy lista, ami nagyjából fedi az igényeid, a szűrőkön tudsz variálni.
Vannak benne Samsungok (a plusz ajtósokról van rendesen YTvideó, hogy rossz az ajtóik tömítettsége, ezért kifolyik belőle a víz, nem tudom mennyire márka specifikus, vagy csak típus, elég kevés vízzel mostak régen, nem túl hatékonyan, tapasztalat), Gorenje 3 év garival, Beko azokat meg kell nézni melyik 5 év garisok, nem igazán van gond velük.
Lista

(#7180) Csorbi válasza littlerock (#7173) üzenetére


Csorbi
addikt

Pont 2 hónapja vettünk igen csak jó ajánlatban egy Bosch WAT2861-es i-DOS mosógépet és egy Bosch WTR85V90BY hőszivattyús szárítógépet, a két gép 323 ezer Ft volt, és ezen felül a Bosch még promócióban visszatérített 10%-ot a mosógép árából, tehát olyan 307 ezer Ft-ból megvolt az egész, ráadásul 5 év teljes körű gyári garancia van rájuk. Nem bántuk meg, iszonyat jó gép mindkettő, a szárító a mosógép tetején van.
Sajnos most jelentősen feljebb mentek az árak, a két gép együtt már 373 ezer Ft körül lenne. :(
De ha esetleg áldoznál rá ennyit, akkor azt hiszem elégedett lennél velük. :)

(#7181) bigsee válasza asdf_ (#7160) üzenetére


bigsee
addikt

Miért is?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#7182) littlerock válasza Csorbi (#7180) üzenetére


littlerock
aktív tag

Köszi, de a két géphez a fürdőszoba bútort is át kéne alakítani... No akkor már inkább az asszony lengesse a mosott ruhát egész nap... :)

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#7183) gamer187


gamer187
tag

Sziasztok!

Új mosógépet szeretnénk vásárolni, lehetőleg keskenyített elöltöltőset. 100k környékén tudnátok mondani pár kiindulási pontot? Melyek a megbízhatóbb márkák, mikre figyeljek oda stbstb. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7184) mmrobi


mmrobi
újonc

Nem az a lényeg, hogy hány éves, hanem, hogy mielőtt elromlott mennyit ment. Nálunk a Fagor 2x is bizonyított, legutóbbi 6 évig ment, egy héten kb. 5-8 mosással. Szerintem ez már jó. 4 gyerekes család vagyunk... :) van mit mosni...

(#7185) #32577792 válasza gamer187 (#7183) üzenetére


#32577792
törölt tag

Egy kicsit pontosítani kellene a 'keskenyített" méretet :)

(#7184
Egy sokat ment mosógép is tud rosszul mosni. Nem a konkrét gépre gondolok.
Nekem is ment majd 8 évet a samsung, sőt most új tulajnál megy tovább, mégsem mondhatnám, hogy jól mosott.

[ Szerkesztve ]

(#7186) Csorbi válasza mmrobi (#7184) üzenetére


Csorbi
addikt

Szerintem nem olyan nagy szám az a 6 év. Anyám Fagorja már több mint 15 éves, az ex-Samsungom elmúlt 10 éves. Mindkettő hiba nélkül működik a mai napig, és heti 5x mindkettő meg volt/van hajtva. Szerintem ha egy gép csak 6 évig megy, az (nálam) bizony erősen fostalicska kategória. Anno persze (2008-ban) a Samsungra is mindenki 4, max évet jósolt, aztán tessék. Tegyük hozzá vigyáztam rá, rendszeresen kapott dobtisztítást, takarítottam és tisztítottam. Ezen is sok múlhat ám!

(#7187) #32577792 válasza Csorbi (#7186) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ez így van, nekem is azt mondták 3-5 év max és kuka a samu, ez is mutatja, hogy nem kell lebecsülni ami a nem germán, kivéve talán az digó vonalat :)

[ Szerkesztve ]

(#7188) blattida válasza Csorbi (#7186) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor a nemrég vásárolt bosch is fostalicska lesz, mivel igen nagy valószínűséggel nem fog elmenni hat évig javítás nélkül. Az, hogy 6-8, pláne 10+ éve mi volt, ma már semmit sem jelent, mivel az összes gyártó, összes modellje arányaiban szarabb lett. Abszolút fogyasztás van, a tartós fogyasztási cikkek sem tartósak már...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7189) Csorbi válasza blattida (#7188) üzenetére


Csorbi
addikt

10 éve pont ugyanezeket a mondatokat hallottam. Szinte szóról szóra. :K

(#7190) blattida válasza Csorbi (#7189) üzenetére


blattida
nagyúr

Aki 10 évvel ezelőtt mondta ezt, az hülyeséget mondott, lévén akkor még a mosógépek esetében 8 év fölött volt az átlagos várható élettartam, most viszont már csak 4,7, sajnos.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7191) Csorbi válasza blattida (#7190) üzenetére


Csorbi
addikt

Élettartam, vagy az első szervizelés időpontja?
Nagyon nem mindegy...!

Na sebaj, most 3 új mosógép is lett a családban, lesz miből átlagot számolni :D

(#7192) #32577792 válasza Csorbi (#7191) üzenetére


#32577792
törölt tag

Egyébként az az érdekes, hogy UK esetében a WP gépek megbízhatósága nagyon jó, szinte a legjobb. Elképzelhető, hogy egészen mást kapnak arra, mint pl. visegrádi országok?

(#7193) blattida válasza Csorbi (#7191) üzenetére


blattida
nagyúr

Elméletben valóban nem mindegy, gyakorlatban viszont az, mivel a rentábilis javíthatóság számít az élettartam szempontjából, amire a számok is vonatkoznak, hiszen hibák már jóval korábban is jelentkeznek, csak a garancia vagy az alacsony költség miatt még megéri a szervizelés.
Az nem túl életszerű, hogy egy hibás gépet valaki majdnem egy új gép áráért javíttasson meg azért, hogy egy-két évvel tovább működjön az adott masina. Ilyet csak a hülyék csinálnak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7194) Csorbi válasza blattida (#7193) üzenetére


Csorbi
addikt

És ez a 4,7 év hogy jött ki? Milyen felmérésből? Miket vettek figyelembe? Hány készülékből? Milyen gyártóktól? Milyen problémával lettek gazdasági "totálkárosak"?
Baromi kíváncsi lettem.

(#7195) #32577792 válasza Csorbi (#7194) üzenetére


#32577792
törölt tag

(#7196) Csorbi válasza #32577792 (#7195) üzenetére


Csorbi
addikt

És nekik főleg maximális érdekük ezt leírni, ahogy elnézem kiterjesztett "garanciákat" értékesítenek :D

(#7197) #32577792 válasza Csorbi (#7196) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ahol 5 év van gyárilag, ott mit adnak el? :)
Miért korlátozza egyes gyártó(k) az éves ciklust? De most komolyan, miért "tartós" használati cikk, amit nem gazdaságos felújítani? Miért olcsóbb újat venni?
Miért van az, hogy pl. a féknyereg 20-25k, ha felújítod 18k? Te melyiket választanád? Felújított 18-ért vagy gyári újat 2 ezerrel drágábban? Ja és én ezen túl vagyok, 2 évet bírt a felújított.
Ha nem tud eladni, nincs bevétel, ha nincs bevétel, redőny le.
Ez is egy iparág. A zónuijónak kéne meghatároznia, mi is az, hogy "tartós". De nem fogja, mert nekik is kell a zadó.

(#7198) Csorbi válasza #32577792 (#7197) üzenetére


Csorbi
addikt

Mit adnának? Kiterjesztett garanciát. Ha nem olvasod el miről szól, akkor nem csodálom hogy felteszed ezt a kérdést :D Lejár az 5 év gyári gari, és utána ketyeg az X évre megkötött kiterjesztett "garancia", kvázi biztosítás amit a saját szakembergárdájukkal javítanak.
Franciáknál már törvénytervezet van a tervezett elavulás ellen, minden termék számozást kapna 1-től 10-ig az összeszerelés minőségére, a javíthatóságra és a tartósságra vonatkozóan. [link]
A múltkor az almáéknak b@szarintottak oda egyet a szoftverfrissítésekkel történő tudatos lassításokért a korábbi modelleken, amivel az újabb modellek megvásárlására próbálják sarkallni az almásokat. Lásd: [link]

(#7199) #32577792 válasza Csorbi (#7198) üzenetére


#32577792
törölt tag

Valóban nem olvasom el, mert annyira nem érdekel, célirányosan olvasok, amit keresek, arra keresem a választ :)
Biztosítóknak azért nem kicsi adatbázisuk lehet az ilyen 1+ éves garis cuccokról. Kíváncsi lennék rá.
Francia linket majd elolvasom, vagyis ránézek.

(#7200) blattida válasza Csorbi (#7194) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez a konkrét szám angiai szervizek adatai alapján jött ki, mindenféle gyártó, mindenféle modellje alapján átlagolva, azaz az életben adott gépre vetítve lehet egy kicsit több is. Ám mindegy a forrás, mivel ez a nagyon öt év közeli szám jön ki mindenhol, ha rákeresel, ilyen statisztikai eredményeket fogsz találni.
Nálunk az a gáz, hogy a törvény csak egy év jótállást ír elő, míg tőlünk nyugatabbra az öt gyártói vagy forgalmazói garancia a megszokott.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.