Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8051) Jdrmann válasza bazsimano (#8048) üzenetére


Jdrmann
újonc

Nekem Electrolux EW6S326SI van kb. 3 hete. A méret miatt választottam, illetve a 426-hoz képest már leírt többlet funkciók miatt. Eddig teljesen meg vagyok elégedve vele. Ha több helyem lett volna, nehezebb lett volna a döntés. Többek között az itteni ajánlatok miatt is néztem volna Gorenjét, LG-t, esetleg Beko-t a több garancia miatt. Szerencsére a +3 év kicsit javított a helyzeten.

(#8052) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy az "otthon melege" programban a közzétételt követően mennyi idő múlva "kézbesítik" a támogatói okiratot?

A legutóbb felkerült (5.) döntési körben végre benne vagyunk, de a személyes tárhelyre még nem jött az értesítés és még "feldolgozás alatt" a státusza a pályázatnak.

Melyik üzletet ajánljátok a vásárlás lebonyolítására? Házhoz szállításra és régi gép elszállításra is szükségem lenne.

Köszönöm :R

(#8053) cserix válasza petyus_ (#8046) üzenetére


cserix
tag

A WAT28391-et ne vedd! Nekem olyan van. A részletes keresőben a nevemre keresve olvashatod miért mondom ezt. Egy dolog azért van ami tetszik benne.....szép.

[ Szerkesztve ]

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#8054) Chaser


Chaser
titán

6633 b0 beko lett a végén, mm-ből 70e-ért, a gazdijának tetszik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8055) Jdrmann válasza Jim74 (#8052) üzenetére


Jdrmann
újonc

Nekem a 3. körös lista után 10 nappal vált elérhetővé a támogató dokumentum.

Mivel a Mediaban volt rákeresve legolcsóbb (letöltött kuponnal 1000Ft-ért hozták házhoz), egyik üzletbe (Westend) személyesen bementem, mire közölte az eladó, hogy válasszak másikat, mert egyik üzletükben sincs készleten, nem is volt régóta, csak 1 db van az online áruházban, de azt nem tudja adni..Ezután elkezdtem hívogatni az egyes üzleteket, míg az Arénás osztályvetője hajlandó volt berendelni, így még aznap náluk személyesen elintéztem a papírmunkát, és kb. 1 hét múlva hívtak, hogy mikor hozhatják. A szállító aztán a megbeszélt nap reggelén felhívott, hogy melyik 3 órád sávban jönnek. Kicsomagolás, szemrevételezés, előkészített régi gép elszállítás. Pár perc volt az egész. A garkiterjesztés meg pár kattintás, meg fotófeltöltés után 1-2 nappal megérkezett.

[ Szerkesztve ]

(#8056) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Megvettük a mosógépet, végül Bosch WAT28561 lett. Szeretnék regisztrálni a 2+3 év garanciához, Media Markt-tól rendeltük a gépet, a számlán egy MS E-Commerce nevű vég szerepel. Regisztrációnál a Media Markt-ra az Aréna-t hozza fel, az MS E-Commercre meg egy Budaörsi címet, viszont a számlán egy 13. kerületm Váci úti cím szerepel. Szerintetek melyiket kéne választanom a regisztrációhoz?

(#8057) Chaser válasza petyus_ (#8056) üzenetére


Chaser
titán

Sztem kerdezd meg a bosch ufsz-t mailben, h nyoma is maradjon, akkor biztos nem lesz gond

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8058) Jim74 válasza Jdrmann (#8055) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R Akkor lehet, hogy egyik MM-be bemegyek, és ha nincs a kiválasztott gép, akkor szépen megkérem őket, hogy rendeljék be.

(#8059) bazsimano válasza Jdrmann (#8051) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom szepen! nekunk is a meret miatt lenne szukseg keskenyebbre...mert neztuk, hogy a felultolos az nagyon belelogna a furdo terebe...uh most 9 ev utan valtanunk kell eloltoltosre..es a garancia miatt, most nagyon ugy tunik hogy egy ilyen electrolux lesz! mennyire hangos? turheto? :)
koszi elore is a valaszt

u.i: amugy az eloltoltosokben ugyanugy lehet a dobba tenni a folyekony mososzert tenni vagy mi a praktikus? hasznalni a kis "fiokot"?

(#8060) konzolcowboy válasza petyus_ (#8056) üzenetére


konzolcowboy
csendes tag

Én a vásárlás helyének Media Markt online vásárlást írtam.

(#8061) petyus_ válasza konzolcowboy (#8060) üzenetére


petyus_
senior tag

Írtam már nekik, most már megvárom a választ :) .

Chaser: köszi a tippet!

[ Szerkesztve ]

(#8062) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Sziasztok!

Az szerintetek mennyire gáz a működés szempontjából, ha a gépnek az a csöve, amiből a víz jön ki, a csapba van téve?
Sajnos fizikailag a cső nem ér el a kádig (azt olvastam, hogy tilos ezt a csövet "házilag" meghosszabbítani), és a mosógép helye is fix.
Most csináltam egy 28 perces próba mosást, a cső meg sem moccant, mikor jött ki a víz. De mivel a csap magasabban van (bocs, ha hülye kérdés, totál nem értek hozzá..), nem folyhat visszafelé a víz? Így is ki tudja nyomni a vizet? Nem tehet kárt a gépben?

Köszi a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

Papa

(#8063) asdf_ válasza A_Papa (#8062) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem nyugodtan lehet toldani, nekem a regebbi gep toldva is volt. A lenyeg, hogy a toldas magassaga ne legyen az eloirt -jellemzoen- max 1 meter felett, valamint a toldas utani resz kicsit lejtsen, mert igy a gravitacio majd megoldja, nem a szivattyumotort terheli az ott folyo viz. Ez utobbi annak betartasaval, hogy a toldas utan felfele ne menjen (szivattyut terhel), meg nagyon sokat meredeken lefele sem, mert akkor meg a nagy viztomeg jot vakumozik. Tehat ha kb. igy megcsinalod (a toldas a kifolyasi magassag felett legyen mondjuk 5 centivel es ne nyilegyenes, hanem ives legyen), akkor azzal en ugy gondolom, nem lesz gond:

Ha mosdokagylo magassaga pedig az hasznalatiban irt max magassagon belul van, akkor nincs semmi teendod, jo az ahogy van (max ki kell kotni).

[ Szerkesztve ]

(#8064) Jim74 válasza A_Papa (#8062) üzenetére


Jim74
nagyúr

Miért nem kötöd be a mosdókagyló lefolyószifonjába egy olyan csatlakozóval, mint amiket a mosogatógépeknél szoktak használni? Vagy oda sem ér el?

(#8065) #40553216 válasza A_Papa (#8062) üzenetére


#40553216
törölt tag

Milyen mosógép? Mindenképp kell valami magasság a cső végének?

(#8066) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat!
Albiban vagyok, a főbérlőtől függ, megkérdezem! :)

Papa

(#8067) A_Papa válasza #40553216 (#8065) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Egy elöltöltős BEKO.

Papa

(#8068) bazsimano


bazsimano
őstag

Szerintwtek glamour napokon belul fel lehet hasznalni az otthon melege tamogatast?

(#8069) dudzsi


dudzsi
tag

Sziasztok. A három mosogép közül vacilálok.
[BEKO WMY 71233LMB3 ]
[ELECTROLUX EW6F528W]
[Whirlpool FWG71484W EU]
Van itthon egy beko száritó ami tökéletes. Igy a beko felé hajlok, 5 év garival.
Elektrolux most ugye 4 év garis. A whirlpool meg az online márkaboltba 5 év gari.
Van valakinek tapasztalata a gépekkel kapcsolatban?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#8070) asdf_ válasza dudzsi (#8069) üzenetére


asdf_
veterán

A whirlpool meg az online márkaboltba 5 év gari.

A kisbetus resz, amin atsiklottal: ha kifizeted evente a 7500 Ft-os kiszallasi dijat a felulvizsgalatnal, melybol az elsot nem felejted el a gyari gari lejarta elott 60-90 nappal korabban megrendelni. Ne ugorjunk be a parasztvakito baromsagoknak...

[ Szerkesztve ]

(#8071) dudzsi válasza asdf_ (#8070) üzenetére


dudzsi
tag

Nem olvastam, de utána nézek. De a hivatalos gyári gari 3év. Most néztem.

(#8072) asdf_ válasza dudzsi (#8071) üzenetére


asdf_
veterán

2 ev a standard garija, a 3. ev az promos junius vegeig es csak regisztracio eseten el.

(#8073) asdf_ válasza blattida (#8015) üzenetére


asdf_
veterán

Whirlpool promóciók. A lista legutolsó tagja az aktuálisan elérhető. Majd ha ott lesz az általad említett 6 éves garancia lehetőség, majd akkor beszéljünk erről.
Addig ne.

Felraktak.

---

Es ha mar benne vagyok a Whirlpool gariban az 5 es 10 evre kiterjesztett kompresszor gari hutogepeknel kisbetuje: kizárólag a kompresszorra, mint főalkatrészre vonatkozik, ugyanakkor nem mentesíti a vásárlót a motorhoz kapcsolódó jótállási kötelezettség teljesítése során felmerülő kiszállás és munka díjának valamint egyéb költségeknek a megfizetése alól.

Tehat plusz koltseg lesz:
- kiszallas
- melodij
- gaztoltet
(hasra minimum egy harmincast tippelek, de persze ez gondolom olyan mint a mosogep motorja, hogy itt sem a kompresszor fog elromlani...)

[ Szerkesztve ]

(#8074) bazsimano válasza asdf_ (#8073) üzenetére


bazsimano
őstag

na ugy nezem,hogy keskenybol nincsen olyan ami szerepel a promoba...uh maradok eluxnal...

(#8075) Jdrmann válasza bazsimano (#8059) üzenetére


Jdrmann
újonc

Hát nem néma. Persze nincs a szénkefés vinnyogás, de a szivattyúzásnak meg a centrifugálásnak azért van hangja, de minket egy fallal odébb nem zavar. Igaz a program vége sípolást sem nagyon szoktuk meghallani.. Kétszer már indítottam lefekvés előtt un. halk programot (kihagyja a felpörgetéseket, aztán az utolsó vízben lassan forgatja a ruhát reggelig). A régivel még ereje teljében sem jutott volna eszembe (az is szuperkeskeny Zanussi volt).

Mi mindig az adagolóba tesszük a folyékony mosószert a használati útmutatása szerint. (A gép leírásában szerepel egy mondat arról, hogy amikor dobtisztítást indítunk 90 fokon, üres géppel, tegyünk a dobba egy kis mosószert.)

(#8076) bazsimano válasza Jdrmann (#8075) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom szepen a valaszt!
Megneztuk a mosogepet a mediaba...azaz nem pont azt a tipust hanem egy masikat...ami tok ugyan ugy nezett ki...felesegem is jovahagyta...uh most azt varjuk, hatha a glamour napok alatt olcsobb lesz :) (remeljuk nem dragabb) es akkor megvesszuk :)
koszonom megint az infokat! :R

(#8077) Tussky válasza Tussky (#8017) üzenetére


Tussky
tag

Az alábbi gépeket néztem végül mint szimpatikus darabok. Ezek közül van ami ajánlott ?

LG F4J5TN4W
ELECTROLUX EW6F428W
ELECTROLUX EW6F429B
Electrolux EW6S327SI

Sajnos annyi fajta gép van, hogy ahogy ásom magam bele a dologba úgy leszek egyre bizonytalanabb, hogy mit is kéne venni.

[ Szerkesztve ]

(#8078) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok !

Nem pont ide tartozik de hátha valakinek van tapasztalata, kérlek súgjatok nekem :R
Ebben a témában :R

Köszönöm szépen a tanácsokat ! :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#8079) sgabor


sgabor
csendes tag

Ha valaki Electrolux EWT1266ESW-t venne, itt most 90 eFt, és Otthon Melege Programban is vehető. Tegnap még online is vehető volt, most már azt írják, hogy csak az üzletben.

[ Szerkesztve ]

(#8080) ThodEE válasza ThodEE (#8078) üzenetére


ThodEE
őstag

Nem is gondoltam hogy van egy olyan telefonszám amit felhívok és a kedves hölgy rögtön mondja hogy nincs más teendő :) :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#8081) Jim74 válasza ThodEE (#8078) üzenetére


Jim74
nagyúr

AEG-nél én is be voltam f*sva, de tényleg így van. Kitöröltem a dobot, elindítottam, az első mozdulatnál volt valami hang (gondolom, akkor távolította el a rögzítőket) és azóta is hibátlanul működik :D

(#8082) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok! 15 éves hűséges szolgálat után, elkezdett folyni a zanussi mosógépünk. Meg talán már a csapágy sem az igazi. Költeni már nem akarok rá. Főleg úgy, hogy szerelő kijön, köszön 10000, lehajol a géphez újabb 10000 stb.
Maradnék az electrolux zanussi felültöltős vonalon. Még nem néztem ki konkrét típust, de igazából minőség/élettartam szempontjából, van e eltérés az Aeg és az Electrolux között? Érdemesebb e Aeget venni esetleg kevesebb extrával kb ugyan anyi pénézr?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#8083) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Electrolux EW6S327SI tulajoktól szeretném kérdezni, hogy a maximális ruhatöltet kijelzés csak az alap programra vonatkozóan jelzi ki a max. töltet mennyiséget, vagy ha a Time Manager funkciót állítom, akkor ahhoz igazítja a max. töltet kijelzést?

Sajnos az EW6S327SI modellt nem nagyon lehet sehol kapni, csak kiállított darabokat és más modellt kellene néznem, azon viszont nincs max. töltet kijelzés. Viszont, ha csak az alap programokhoz jelzi ki a 327SI, akkor nem foglalkozom vele, megrendelem a másikat.

(Természetesen bejött, hogy mire megkapjuk a támogatói okiratot, addigra nem lesz elérhető ez a modell :((( )

[ Szerkesztve ]

(#8084) blg válasza Jim74 (#8083) üzenetére


blg
senior tag

én múlt szombaton vettem EW6S327SI-t a Mammut MediaMarkt-ban, és a honlapjuk szerint még most is van belőle ott (már ha bp-i vagy)
a kérdésedre még nem tudom a választ, mert most várom a kiszállítást

(#8085) JKiNG válasza bazsimano (#8076) üzenetére


JKiNG
tag

glamour kuponok hátoldalán jelezve van:
...
A kupon más, a termék vételárát csökkentő egyéb kedvezménnyel együtt nem vehető igénybe.
...(MM kupon)

Máshol pedig csak, hogy más ajánlattal nem vonható össze...
Gyanítom ezzel kizárja a 20% kedvezményt a hgcs-vel együtt alkalmazva....

[ Szerkesztve ]

(#8086) Jim74 válasza blg (#8084) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm az infót :R

(#8087) asdf_ válasza JKiNG (#8085) üzenetére


asdf_
veterán

Nem biztos, a vételárat a csereprogram nem csökkenti, hiszen a másik felét megkapja a bolt az állambácsitól, más kedvezményre meg a sajátjukat értik.

(#8088) bazsimano válasza JKiNG (#8085) üzenetére


bazsimano
őstag

medianak irtam es valaszoltak is:
"Köszönjük érdeklődését!
Az Otthon melege program összevonható a Glamour napok alatti kedvezménykuponokkal.
Várjuk áruházunkban, további kérdés esetén állunk rendelkezésre!"

szoval mi megvarjuk a 11-14et aztan ha szerencsenk van akkor meg lehet vasarolni kuponnal ha nem akkor igy jartunk :D

(#8089) Jim74 válasza blg (#8084) üzenetére


Jim74
nagyúr

Voltam MM-ban. 2 db van 1-1 üzletben, mindkettő kiállítási db :(((

(#8090) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Mivel a kinézett Electrolux EW6S327SI típusú mosógép beszerzése bizonytalan, ezért elkezdek alternatívákat keresni.
Tudnátok ajánlani az alábbi paraméterekkel gépet?:
- keskeny elöltöltős (max. 50 cm mélység)
- inverteres motor
- legalább 4 év gyári garancia (electrolux akciója miatt)
- legalább 7 kg ruhatöltet
- legalább 1200 rpm-es centrifuga (legalább három lépcsőben állítható, mondjuk 400, 800, 1000, 1200)
- max. ruhatöltet kijelzése programválasztáskor.

Előre is köszönöm a segítséget :R

Tudom, hogy sokan kedvelitek a BEKO-t, de nekem nem szimpatikus, úgyhogy kérlek, azt ne ajánljátok. Nem tudom miért, de egyszerűen idegenkedem tőle és kész. :B

(#8091) blg válasza Jim74 (#8089) üzenetére


blg
senior tag

te szállítanád haza az üzletből?
mert ha házhozszállítást kérsz, akkor szerintem a központi raktárból szállítanak ki, és nem az adott üzlet készletéből

amúgy a Time Manager gomb nyomogatására nem változik a maximális töltet kijelzés EW6S327SI-nél

[ Szerkesztve ]

(#8092) Jim74 válasza blg (#8091) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm, akkor ez a max. töltet csak ilyen informális kijelzés.

Akkor lehet, hogy jó lesz az EW6S427BI is.

(#8093) Mantiss


Mantiss
újonc

Sziasztok!

HGCS-s mosógépcsere előtt állunk. Felültöltős, 5-6 kg-s gépes szeretnénk, lehetőleg inverterest, így olvasgatva a fórumot, és pár bolti túra után erre esett a választásunk: Elux EWT1266EVW (mivel itt elég jókat írtak a márkáról, és most 1+3 év gari is jár hozzá). A probléma csak az, hogy eléggé elérhetetlen a gép, kirakva is csak a nem inverteres testvérét lehet látni (EWT1266ESW). A kérdezett eladók is csak tippeltek arra e kérdésre, hogy a 2 modell kijelzője megegyezik-e, és a S/V betű eltérés a motor típusát jelzi (a neten csak egyenképeket lehet találni a 2 gépről).

Az euronics-ben elvileg van inverteres gép, de az eladó szerint ez kifutó modell, gyorsan át is terelt minket az ott kirakott egyetlen AEG géphez (LTX6G261E), szerinte az ugyanazt tudja, mint az Elux. A kérdés csak az, hogy ez az AEG alapmodell mennyivel bírja kevesebb ideig, mint az egyik legdrágább (felültöltős) Elux?
(Tudom, hogy egy gyártó, és csak a márkát kell megfizetni, de akkor is... azért vegyem azt, mert éppen ott volt a boltban? :)

Hogy ne legyen egyszerű a helyzet, a MM-ben az eladó azt mondta, hogy sokan várnak erre az Elux-ra, de egyik boltjukban sincs készleten belőle, sosem láttak ilyet (tisztára mint a jeti :), szállítmányt sem tudja mikor kapnak. Viszont azt is megemlítette, hogy az Electrolux kb 1 hónapon belül új modell(eke)t hoz ki, ezért talán érdemes lenne várni a vásárlással. Azt is megtudtam, hogy a HGCS lista nem állandó, az új modellek miatt változik...és tényleg, ahogy összehasonlítottam a 4 hónappal ezelőttivel.

Egy helyi vidéki kiskerben viszont tudnának szerezni ilyen gépet, azonban náluk nem élne a +3 év garancia.

Remélem érthető amit írtam :)

A dilemma:

legyen az Elux EWT1266EVW 1+3 év garival ha valaha kap a MM vagy az Euronics,
VAGY
legyen ugyanez csak a 1 év garival a kiskerből,
VAGY
valamelyik AEG modell hasonló tudással és 1 év garival,
VAGY
érdemes várni, hátha jön új Elux modell?

Szerintetek?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#8094) JKiNG válasza bazsimano (#8088) üzenetére


JKiNG
tag

Ez meglepő... köszi az infót!

(#8095) lucifer15 válasza Mantiss (#8093) üzenetére


lucifer15
tag

Üdv. A helyi kiskereskedő benne van a választható kereskedők listába???

(#8096) Mantiss válasza lucifer15 (#8095) üzenetére


Mantiss
újonc

Hello!

Igen, abban benne van, csak a +3 év garis partnerek között nincs.

(#8097) asdf_ válasza Mantiss (#8096) üzenetére


asdf_
veterán

???

Az akcióban minden, Magyarország területén működő, Electrolux mosógépet, szárítógépet vagy mosó-szárító gépet forgalmazó partnerünk részt vesz.

Annyi a lenyeg, hogy ne szurkeimportost aruljanak.

(#8098) Jim74 válasza Mantiss (#8096) üzenetére


Jim74
nagyúr

Csak a kiemelt partnereket nézted, vagy a regisztrációs oldalon a legördülő menüben is nézted a boltot? Csak mert ott elég sok cég van.

(#8099) Mantiss válasza Jim74 (#8098) üzenetére


Mantiss
újonc

Bocs, elsőre azt hittem a HGCS listát kérdezi a kolléga.

Eddig csak a kiemelteket néztem, de most talán megtaláltam a lenyíló listában a boltot! :C
Csak a HGCS listán és a garis listán 2 külön név alatt fut a bolt (kisker név és bolthálózat). Na majd megkérdezem őket.

Ezer hála a segítségért! :R :R

(#8100) Jim74 válasza Mantiss (#8099) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nincs mit, szívesen ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.