Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8601) vilga válasza hibavissza (#8600) üzenetére


vilga
tag

már egy 2-es sorozatú gép is rendelkezik waterplus kiegészítő funkcióval, :F , ez a zuhany csöves rátöltés azért..... :Y

[ Szerkesztve ]

(#8602) Pipó válasza vilga (#8601) üzenetére


Pipó
őstag

Mi 9 éve így használjuk az Orion mosógépünket. Zuhanycső be a mosószeradagolóba és feltölt. Kezét törném el az összes mérnöknek, aki túltolta az A++++-t.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#8603) Csorbi válasza Pipó (#8602) üzenetére


Csorbi
addikt

Általában van ám rajtuk víznyomás szabályozó potméter, azzal lehet szabályozni, hogy mennyi vizet vegyen...csak tekerni kell rajta és máris a kívánt vízmennyiséget fogja tölteni. A régi Samsungomnál ragyogóan működött, a mostani Bosch-omhoz nem kell, nekem elég a benne lévő víz.

(#8604) asdf_ válasza Csorbi (#8603) üzenetére


asdf_
veterán

Azon már túlhaladt a világ, digitálisan van szabályozva a vízszint, és már ellenőrizve is van, tehát ha a fél dunát beleöntöd a mosószer-adagolón, akkor simán belefuthatsz abba, hogy a gép felteszi a kezét és megáll, mert horror vízmennyiséget érzékel (esetleg vészürít, majd mos tovább, ahogy épp megírták a vezérlőprogramját) .

(#8605) Csorbi válasza asdf_ (#8604) üzenetére


Csorbi
addikt

Ap...csába. Pedig ez mindössze 10 éve volt :D Pofátlan a fejlődés üteme, meg ahogy az idő megy, az is :K

(#8606) Kowax


Kowax
tag

Sziasztok!

Hamarosan új elöltöltős mosógépet és szárítógépet tervezünk venni.
Ami tervbe van:

mosógép: [Samsung WW70M644OPW QuickDrive Mosógép]
szárítógép: [Samsung DV70M5020QW/LE Hőszivattyús Szárítógép]

A kérdés, hogy ezek mennyire ajánlott gépek, esetleg ki mit ajánlana és miért?
Másik kérdésem, hogy a Samsung egyes generációi között mi a különbség? Pl. ezek az M generáció tagjai, előtte volt a K és az előtt a J. Megéri-e az M-est venni, vagy nem tud annyival többet, mint amennyivel drágább a K generációnál?
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni és kicsit felhomályosít! :R :))

[ Szerkesztve ]

Böff!:))

(#8607) hibavissza válasza Pipó (#8602) üzenetére


hibavissza
veterán

Nekünk súlyautomatikás Samsung van. Több mint tíz éves, de az is ilyen retek mint a kollégáim régi Bosch gépei és a te Orion géped. Úgy látszik ez abban az időben divat volt. Hívtunk hozzá márkaszervizest, de nem tudott ezzel mit kezdeni. Mondjuk a mi Samsungunk elképesztő hangos és ugrál is. Soha többet. Sajnos nem akar lerobbanni :D Jövőre mindenképp cserélem, ezért is nézelődöm. Csak olyan gépet szeretnék amire egy gombnyomással rá lehet tölteni és csendes.

Amit eddig leszűrtem: külön hőszivattyús szárítógép és minél több garancia a gépekre és működő, normális szerviz. Beko, Candy sajnos kiesett a szerviz "szolgáltatásuk" miatt. Pedig papíron nagyon jók a gépeik. Mondjuk a Beko török. 5 év múlva az sem biztos, hogy Törökország létezni fog, amilyen a helyzet most a Közel-Keleten. Marad az AEG, Elektrolux, LG vonal. Melyik márkánál van normális szerviz?

[ Szerkesztve ]

(#8608) bagoly71. válasza hibavissza (#8607) üzenetére


bagoly71.
tag

"Mondjuk a Beko török. 5 év múlva az sem biztos, hogy Törökország létezni fog, amilyen a helyzet most a Közel-Keleten."

Mi vaaaaan ???? :Y

(#8609) McNamara


McNamara
Ármester

Köszi mindenkinek a választ!

Szóval 130K környékén a Bosch felejtő? Meglepő számomra mert mindenhol pozitívan nyilatkoztak róla. Ezen az ár szinten milyen márkát ajánlotok?

(#8610) hibavissza válasza McNamara (#8609) üzenetére


hibavissza
veterán

Miért lenne felejtő? Nem hiszem, hogy ma is ilyen hibás vízvezérléssel adnák el a gépeiket. Utána kell nézni most milyen. Szerintem a Bosch-nak biztos jó a szervize. Ha nekik nem jó, akkor kinek?

Szerintem ma már mindegyik márka minimum jó mosógépekkel van a piacon. A kérdés, hogy ha véletlenül mégis elromlik rajta valami, hány nap alatt van hozzá alkatrész és ember aki beépíti. A többi szerintem marginális/kényelmi kérdés. Talán a zaj és fogyasztást érdemes még katalógusban böngészni, de adott árszinten én nem látok egetverő különbségeket. Normális mosószerrel biztos ki fog mosni mindegyik.

(#8611) asdf_ válasza hibavissza (#8610) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem ma már mindegyik márka minimum jó mosógépekkel van a piacon.
A kérdés, hogy ha véletlenül mégis elromlik rajta valami, hány nap alatt van hozzá alkatrész és ember aki beépíti.

Nagyobbat nem is tevedhettel volna, ne menj lottozni mostanaban. Ket kerdes van jellemzoen:

- javithato-e egyaltalan, vagy ugy van tervezve es gyartva, hogy javitani se tudd
- ha javithato, megeri-e egyaltalan, vagy ugy van tervezve es gyartva, hogy javitani se legyen erdemes

Ha az elson nem, na akkor a masodikon hasal el a mostani gepek nagy szazaleka.

(#8612) hibavissza válasza asdf_ (#8611) üzenetére


hibavissza
veterán

- javithato-e egyaltalan, vagy ugy van tervezve es gyartva, hogy javitani se tudd
- ha javithato, megeri-e egyaltalan, vagy ugy van tervezve es gyartva, hogy javitani se legyen erdemes

Nagyobbat nem is tévedhettél volna, ne menj lottózni mostanában. Két kérdés van jellemzően:

- Garancia idő alatt az elromlott mosógépből mennyi idő alatt lesz működő? Ha cserével, akkor azzal.
- A garancia idő után van aki megjavítsa? Vagy legalább megpróbálja, hogy ne kelljen egy 2000 Ft-os műanyag biszbasz miatt kidobni.

Elég egy laza kutakodás pl. Candy vagy Beko szervizek háza táján.....mondjuk ettől még a többi is lehet ótvar, de ebből a két márkából választani elég lutri.

(#8613) ANOka válasza hibavissza (#8612) üzenetére


ANOka
őstag

Nem a műanyag bisz-basz megy tönkre, hanem a vezérlő panel.
Ami vetekszik egy új gép árával.

(#8614) Csorbi válasza ANOka (#8613) üzenetére


Csorbi
addikt

Tudsz dobni egy árlistát? Nekem kb. 4-5 éve a Samsungomban dobta be a panel az unalmast, 20e körül volt a csere. Ez nem egy új gép ára, így természetesen megjavíttattam.

De ITT egy általam ismert árlista, a drágább panelek vélhetően drágább, magasabb kategóriájú gépekhez tartoznak, az almát az almával hasonlítsuk.

(#8615) Hzsolt11


Hzsolt11
tag

Sziasztok
E két mosógép között vacillálok
AEG LTX6G261E [link]
Electrolux EWT1266ESW [link]
Most elég jó áron vannak
Igazából nekem az AEG tetszik mert van rajta 20 perc 3 kg program és több a gari
Azért írtam mert kíváncsi lennék a ti véleményetekre is.
Ha esetleg van más ötlet ebben az árkategóriában légyszíves osszátok meg velem :)
Csak felültöltős érdekel
Köszönöm szépen :R :R :R

(#8616) ANOka válasza Csorbi (#8614) üzenetére


ANOka
őstag

Nem.
Csak arra emlékszek, hogy valamelyik előző felültöltős - Whirlpool volt talán - gyári panelja 60 ezer Ft volt. A "fuszi-szaki" által javított panel a fele, de az egy mosást bírt.

Ez bő 5 éve lehetett.

(#8617) Csorbi válasza ANOka (#8616) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor az valami elképesztő túlárazott forrásból jött volna, illetve egy esetből én még nem általánosítanék, mert a szóbeszéd alapú információáramlás elég káros tud lenni :)

(#8618) ANOka válasza Csorbi (#8617) üzenetére


ANOka
őstag

Ez saját gép volt és hivatalos márkaszervizes szerelő volt kint, aki ajánlotta és kicserélte a "javított" panelt.
Azóta már nem is szórakozunk szerelővel: ha a gép tönkre megy, akkor veszünk másikat.
(~100 kHUF-os gépekről beszélünk, drágábbat sose: pont a tartósság, javíthatatlanság/alkatrész ár miatt nem éri meg. Miele-re meg nincs pénzünk.)

(#8619) asdf_ válasza Csorbi (#8617) üzenetére


asdf_
veterán

Nekem 9 éves Electroluxnál 30+áfa ajánlatot adtak (a nettó áradásért f*szkorbács). Ez csak a vezérlőelektronika, ehhez jött + kiszállás, + munkadíj (utóbbi kettő nálam játszott volna, mert gyönyörűen ki tudom cserélni én magam is). Vajon új gép lett-e a vége? :U

Másik olcsó kedvencem a közelmúltból pedig a kombi hűtő felső (nagyobb) ajtajához húszezerért az ajtógumi. 3 méter tetves műanyag meg mágneses anyag. Húsz ropiért...

[ Szerkesztve ]

(#8620) asdf_ válasza ANOka (#8616) üzenetére


asdf_
veterán

A "fuszi-szaki" által javított panel a fele, de az egy mosást bírt.

20e feletti javításnál kötelező jótállási jegyet adni, meg persze jótállást is, így annak a 30e forintnak végül 0 forintnak kellett (volna) lennie.

(#8621) hibavissza válasza ANOka (#8618) üzenetére


hibavissza
veterán

Az picit furcsa nekem, hogy az ismeretségi körömben mindenki megcsináltatja a mosógépét, a fórumon pedig rögtön vesznek egy újat, mert a fórumokon MINDIG a panel száll el.
Mondjuk a panelcsere-gépár reláción zokogóknak azt tudom ajánlani, hogy vegyenek drágább mosógépet. Egy 250 ezres gépen mindjárt megéri panelt cserélni. ;]

(#8622) tthom válasza hibavissza (#8621) üzenetére


tthom
senior tag

Kivéve ha úgy jár, mint mi, hogy a dobhoz hegesztett csillag adja meg magát úgy, hogy a dob azon része elhasad 2cm-en. Azt tuti nem csináltatja meg senki, annyi alkatrészt kellett volna cserélni. :D

(#8623) blattida válasza tthom (#8622) üzenetére


blattida
nagyúr

Bontott dobot is lehet venni. Nagyon sokszor megoldható a javítás, csak az időfaktor meg a ráfordított energia miatt sokan inkább újat vesznek. Természetesen azokról a helyzetekről beszélek, amelyekben a javítás kivitelezhető és nem horror összeg a vége.

hibavissza
A fórumokon nagyrészt a negatív tapasztalatok szerepelnek, lévén ilyen az ember, a jót általában nem osztja meg. Illetve, a szegényebbje nem kérkedik a javítással, a gazdagabbja viszont örömmel újságolja legfrissebb szerzeményét. Arról nem beszélve, hogy a háztartási- gépszerelők zömmel nagyon nem értenek az elektronikához és annak javításához, ezért csak újra cserélnek, ami drága...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8624) Dr.FantastiK válasza blattida (#8623) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

' ' a háztartási- gépszerelők zömmel nagyon nem értenek az elektronikához és annak javításához, ' '
:C :DDD
. . . ezért csak újra cserélnek . . . de legalabb az biztosabb !

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#8625) scott_free válasza Hzsolt11 (#8615) üzenetére


scott_free
senior tag

Az "ESW"-végű gép nem inverteres.
Az AEG sem az, ráadásul az árában már kapsz inverteres Electroluxot, most épp akcióban:
Electrolux EWT1066EVW 113.068 Ft
Electrolux EWT1266EVW 114.908 Ft
De a MM-ban is van most ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#8626) asdf_ válasza scott_free (#8625) üzenetére


asdf_
veterán

Az elux 1 ev garis, az AEG-re regisztracios +3 ev garipromo van, erdemez ezzel is kalkulalni.

(#8627) Hzsolt11 válasza scott_free (#8625) üzenetére


Hzsolt11
tag

Azt meg tudnád mondani hogy mért jobb az inverteres ?
A garancia nálam elég fontos
AEG LTX6G261E 4 év
Electrolux EWT1266EVW 1 év
Ha akkora dolog az inverter akkor mért nem mer több garit vállalni rá

(#8628) grabber válasza Hzsolt11 (#8627) üzenetére


grabber
addikt

Halkabb,erősebb,megbízhatóbb motor

(#8629) Hzsolt11 válasza grabber (#8628) üzenetére


Hzsolt11
tag

Értem
Electrolux EWT1266EVW
AEG LTX6G261E
Akkor melyik legyen szerintetek ?

(#8630) grabber válasza Hzsolt11 (#8629) üzenetére


grabber
addikt

Szerintem nagy különbség nincs,mindegy. Amelyikre több a gari vagy szimpatikusabb azt venném.

(#8631) Hzsolt11 válasza grabber (#8630) üzenetére


Hzsolt11
tag

Nekem az AEG jobban tetszik

(#8632) tthom válasza blattida (#8623) üzenetére


tthom
senior tag

Persze, ha valami tucatgép.. Hidd el, én is először javítani akartam, mert asszony teljesen meg volt elégedve vele, akkor minek új? De végülis így, hogy tök ugyanolyan újszerű használt lett, legalább van alkatrészbázis is.. :D Csak kicsit messze kellett menni érte.

De abban igazad van, hogy hol ez a megoldás, hol amaz jó.

(#8633) blattida válasza grabber (#8628) üzenetére


blattida
nagyúr

Valóban halkabb, de csak nyomatékosabb, erősebbnek nem lehet nevezni (amúgy sincs értelme ezt hangsúlyozni, pont a nagy áttétel miatt), megbízhatóbbnak meg végképp nem. Az inverter elektronika nem annyira stabil és olcsó, mint a szénkefék. A javítása/cseréje többszöröse a kefékének.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8634) grabber válasza blattida (#8633) üzenetére


grabber
addikt

Azt nem írtam,hogy olcsóbb :D Értem amit írsz,de manapság akkor is inverteresebbet célszerű venni. Az elektronika pedig bedölgölhet a mosóprogramé is. Aki meg nem tud szénkefét cserélni annak megbízhatóbb. Mert én a Boschban 2 évente cseréltem a kefét. Hétköznapi ember ilyet nem fog. Ráadásul az a por ami elkopik is száll.

(#8635) eFeMeR74 válasza tildy (#73) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Kedves Tildy.
És Ugyan a kb 60 fokos vízet hogy állítja be a megfelelő hőfokra? Megvárja míg kihűl vagy ha melegebb kell felfűti? Vagy akkor a hideget is rá kell kötni és majd neked összekeveri a kívánt hőfokra:)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#8636) grabber válasza eFeMeR74 (#8635) üzenetére


grabber
addikt

Ha legközelebb beülsz a DeLorean-be,akkor ne felejtsd el beállítani a dátumot :D

(#8637) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!

Ha más is keresne pult alá rakható mosógépet:
Bosch WUQ28460EU

Itt van róla részletes használati útmutató:
Használati útmutató

PSN: sirarcheer

(#8638) eFeMeR74 válasza grabber (#8636) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

A válasz nem időfüggő. Ja lemaradtam a mai mosógépek már melegvíz csőre vannak kötve?És nekem is megkéne javítattnom a 15 éves gépemet mert a hétvégén elszállt a szívattyú. 13.000 ft és én is megtudnám csinálni,de inkább veszek egy újjat, mivel valószínű, hogy kb max fél év múlva jönne egy újabb hiba. Bocs :) Ja és inverteres gép lesz nem szénkefés márcsak a 10 év garancia miatt is.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#8639) asdf_ válasza eFeMeR74 (#8638) üzenetére


asdf_
veterán

A 10 ev garis matricaval kitorolheted a *****. A legutolso utani utani utani dolog, ami el fog romlani benne, az a motor (ugyanis csak erre vonatkozik, barmi masra, ami tenylegesen is el fog romlani, es a motor kornyeken van, arra nem). Emiatt egy parasztvakito marketingbaromsag a 10 ev motorgari, akkora, hogy foglalkozni sem erdemes vele. Vasarlasnal nyugodtan tegy ugy, mint ha nem is letezne.

[ Szerkesztve ]

(#8640) eFeMeR74 válasza asdf_ (#8639) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Ezzel tisztában vagyok, de ezt mond azoknak akiknek volt gondjuk egy szénkefés motorral. Nem véletlen hogy van ahol 20 év garit is kapsz inverteres motorra. Én csak felültöltösre esküszöm :) A mai gépek rákfenéje sajnos az elektronika:) Ja hogy szénkefés motorra max 5 év garit kapsz. Nekem 40 év alatt motorhiba miatt nem állt le gép. Sőt ezt a mostanit sem látta szerelő és én sem nyúltam hozzá 15 évig. Calgont sem látott egyik gépem sem. Csak évente 5 l ecetet és 3 x 90 fokos mosást. :) Amúgy ált. végig 40 fokon mostunk velük.:)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#8641) Attila2011


Attila2011
aktív tag

Üdv!
Úgy néz ki, hogy a tegnap elromlott mosógépünk javítása igen borsos lenne, ezért újat tervezünk venni.
110-120k körül szánnánk rá, LG-t kivéve bármilyen márka szóba jöhet, mélységre 45-50 cm lenne ideális. Milyen megbízható készüléket tudtok ajánlani?
Köszi!

(#8642) Gömbike válasza Attila2011 (#8641) üzenetére


Gömbike
senior tag

Amelyikre a leghosszabb garanciát kapod.

Ebben a kategóriában, sőt feljebb sem jellemző a megbízhatóság.

Jelenleg a Beko az ár /érték bajnok az 5 év gyártói garanciával.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8643) Attila2011 válasza Gömbike (#8642) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Köszi, akkor ezek szerint nem éri meg a jobban csengő Bosch név sem a felárat?

(#8644) Gömbike válasza Attila2011 (#8643) üzenetére


Gömbike
senior tag

Sajna nem.

De azt vedd, amelyik szimpatikus, hiszen Te fogod "családtagként" kezelni évekig.

A Bosch is szokott +garanciát adni. Érdemes még szétnézni az online márkaboltok oldalon, ott feltetételekkel az igaz, de szoktak 5 év garanciát adni.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8645) ANOka válasza Attila2011 (#8641) üzenetére


ANOka
őstag

LG ment tönkre?
Hány éves volt és mennyi lenne a javítása?

(#8646) Attila2011 válasza Gömbike (#8644) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Hát ha nem éri meg, akkor felesleges rá plusz pénzt kiadni. Egyik online boltban én is láttam kiegészítik 5 évre (2+3) garit, majd megpróbálok utána nézni.

(#8645)ANOka
Alsó hangon 60-65k körül lenne a javítás, 4 éves gép volt kb, vagy majdnem 5. De olvastam a topikban egy másik fórum társnak is pont ilyen gép ment tönkre, szintén ezzel a hibával 4 év alatt. Ezért írtam, hogy inkább LG-t hanyagolnám.
Gondolkodtunk javításon, mert mégis csak olcsóbb, mint egy új gép, de most a dob szakadt ki, legközelebb a panel menne tönkre, talán "olcsóbb" egy újat venni.

[ Szerkesztve ]

(#8647) blattida válasza eFeMeR74 (#8640) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen kevés olyan ember van, akinek gondja volt szénkefés motorral, aminek nem az volt a baja, hogy cserélni kellett az elkopott keféit.
Már írta asdf kollega, hogy a sok év garancia mit és mennyit ér. Te magad is írtad, hogy az elektronikára nem vonatkozik a 10-20 év garancia, ezért aztán mindenki a hajára kenheti.
A mostani felültöltős mosógépek semmivel sem tartósabbak, mint az elöltöltős társaik, mivel ugyanolyan olcsó és alulméretezett csapágyakat használnak bennük a gyártók.
Egy mostani gép elektronikája, csapágyai, lengéscsillapítói, szivattyúja, dobcsillagja 4-5 év alatt behalnak, nesze neked 10-20 év motorgarancia...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8648) ANOka válasza Attila2011 (#8646) üzenetére


ANOka
őstag

Mi most vettünk LG-t, mert szintén az előző 4-5 éves gép meghibásodott.
Én azt tapasztalom, hogy a 100 ezer Ft körüli árkategóriában a mosógépek csak 4-5 évig bírják, ha használod és nem kiállítási tárgyként kezeled. Teljesen mindegy a gyártó. :( :( :(

(#8649) Attila2011 válasza ANOka (#8648) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Igen szomorú, hogy -feltételezem- szándékosan ilyen sz*rt raknak össze a gyártók, de hát ez van. Vegyünk 4-5 évente újat.
Ettől eltekintve egyébként nem volt rossz masina, megfelelő programon, előírtnál kicsit kevesebb ruhamennyiséggel mindig jól mosott.

(#8650) erdey_a válasza Attila2011 (#8649) üzenetére


erdey_a
őstag

az miért baj, ha egy 100ezres mosógép 4-5 évig bírja? mégis meddig kellene bírnia?
egy új, 20 milliós autóra évente többet kell költeni karbantartás címszó alatt mint egy mosógép ára, mégsem bírja 80-100 évig.
az emberek 1-2 évente új telefont vesznek 50-200e forintért és még csak nem is azért, mert elromlik.

szerintem az a mosógép ami 4-5 évig probléma nélkül működik, az egy tökéletes mósógép. ez évi 20e forint. havi 1600 Ft. Rosszabbul keresőknek 1 órányi munkabér, van aki meg le sem hajol ennyiért.

Szóval irreálisak az elvárásaitok.

Vérboci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.