Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7251) #32577792 válasza Haywood (#7243) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia

Felültöltős esetében Electrolux csoport ajánlott elsősorban, csak azért, mert másképpen oldotta meg a mosószertartályt, így könnyebb tisztítani, nem folyik belőle szana és széjjel, ha felnyitod.

AEG esetében van még 1+3 év gari. Többire venni kell pluszba garit.
Jobb a választék, ha elöltöltős is szóba jöhetne.

(#7252) nesa válasza #32577792 (#7251) üzenetére


nesa
veterán

Az 1+3 év gari miatt húzok én is az AEG felé konkrétan [L6FBG49W] ezt néztem de ha esetleg másik modell ajánlottabb meghallgatom azt is, de azt szeretném ha a gyári szám vége W lenne.

A leírásból nem derül ki ez rendes adag vízzel mos-e, nem szeretném ha szinte csak levegővel mosna, esetleg van-e rajta extra víz opció?

[ Szerkesztve ]

(#7253) #32577792 válasza nesa (#7252) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia

Nem tudom mi a W jelentése, annyira azért nem ásta bele a mosógépek lelkivilágába, netán a gyártó ország kódja?
Nekünk L7BE48ES van. Nem panaszkodik a feleségem, hogy nem mosna ki rendesen. A samsung esetében volt ilyen rendesen. Erősen kevés vizet használt.
Sőt még az extra öblítést sem használja. Igaz, hogy van már szárítógép is, aminek elvileg ki kell szednie a mosó- és öblítőszer maradványokat is. Ez egyébként Beko gyártmány.
Érzetre eddig jobban tetszik a Beko mint az AEG.
Ezeket leírtam miért is. De nyilván az idő dönti el, melyik lesz tartósabb.
Ami a mosógépben nagyon jó, az a gőz funkciója. (bár a szárítógép kímélő programja ezt is feleslegessé teszi nekünk)
Bosch még 2+3 év garis, de serie 4 ami még elfogadható.
Beko több modellje 5 év gyári alapból (nem mind)

(#7254) #40553216 válasza nesa (#7252) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hali! A W a fehér ajtókeret.

[ Szerkesztve ]

(#7255) Gömbike válasza #32577792 (#7253) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nekem nem ad találatot az általad beírt típusra.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#7256) #32577792 válasza Gömbike (#7255) üzenetére


#32577792
törölt tag

(#7257) nesa válasza #32577792 (#7253) üzenetére


nesa
veterán

A w ahogy más is írja fehér ajtó keret, nekem az ezüst bazári, meg az aeg szárítónk is w végű. Beko pár éves gépet már láttam és a műanyagok sárgulásnak indultak.

(#7258) #32577792 válasza nesa (#7257) üzenetére


#32577792
törölt tag

Samsungom is szépen megsárgult a 7 és fél év alatt. (elég látványos volt a műanyag/fém találkozásnál)
De attól még hibája azon időszak alatt nem volt :)
Egymás mellett van most a kettő, (aeg/beko) majd sz idő eldönti ezt is, de számomra a sárgulás no para esemény.
Ahogy pl. az is, hogy lehet egyszerű a beko dizájn, de ha megnézem, az AEG esetében vannak olyan éles sarkok a műanyagnál, ami bizony "körömépítő" vagy "bőrvágó". De ettől még lehet 10 évig semmi baja nem lesz.
Igaz, hogy alma vs körte lenne az összehasonlítás. De nem érzem a felárat az AEG-nél.
Igaz lehet az, hogy ebben a kategóriában azt kell venni, ami olcsó és jóóóó hosszú gyári garival van.
Mondjuk érdekelne még Candy minősége is.

[ Szerkesztve ]

(#7259) Gömbike válasza #32577792 (#7256) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ez egy nagyon jó gép!

Használjátok egészséggel!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#7260) #32577792 válasza Gömbike (#7259) üzenetére


#32577792
törölt tag

Köszönjük.
Ahogy írtam is, eddig kopp-kopp, de azért tényleg vannak olyan dolgai, amelyek zavarnak, de ettől még lehet, hogy tartós is lehet.

(#7261) ph2012


ph2012
senior tag

------

[ Szerkesztve ]

(#7262) BlackJack21 válasza BlackJack21 (#7236) üzenetére


BlackJack21
tag

Megszületett a döntés, az összeépítő keretek közül az univerzálisat(spaniferes) választottam. Ez a Wpro SKS-101 lett. Atomstabil lett, tudom, többen írták, hogy ha simán egymásra lenne téve, akkor sem esik le. Ám itt rohangál a 3 éves kislányom, és 1 hónap múlva jön még kettő, így a biztonság kiemelkedő fontosságú. Most jut eszembe, egy szendvics lett, 2 Bosch közé egy Whirlpool... :)

[ Szerkesztve ]

(#7263) RewCrew válasza eastsider (#10) üzenetére


RewCrew
újonc

Aggyá occó mocógép!!!!!

(#7264) nesa válasza #32577792 (#7258) üzenetére


nesa
veterán

Megvettem ma egy hasonló AEG-et, már be is van regisztrálva a 4 év gari.

(#7265) #32577792 válasza nesa (#7264) üzenetére


#32577792
törölt tag

:C
Melyik lett pontosan?

(#7266) nesa válasza #32577792 (#7265) üzenetére


nesa
veterán

Végül ez lett azt mondta a feleségem elég neki a 7kg is (régi Bosch 5kg os volt) mert a szárító meg 8as de nem szereti ha tele van.

(#7267) #32577792 válasza nesa (#7266) üzenetére


#32577792
törölt tag

:)
Sok-sok év hibamentes működést :)

(#7268) nesa válasza #32577792 (#7267) üzenetére


nesa
veterán

Úgy legyen :K

(#7269) nagy.geri90


nagy.geri90
csendes tag

Üdv!

Szeretnék venni egy mosógépet. Műszakilag mire érdemes odafigyelni? Azt hallottam, hogy olyat keressek amiben már inverter motor van ,mert nem kell benne szénkefét cserélni stb.
Eléggé leszűkíti a választási lehetőségeket hogy egy nagyon kis mélységű gépre van szükség( 42-43 cm, de ebben már benne kell lenni annak is hogy sok gépnek kijjebb lóg az ajtaja ami a technikai adatoknál feltüntetett mélységbe nincs beleszámolva). Milyen márkát ajánlanátok? A mosógép szerelő, azt mondta ő most whirpoolt és samsungot venne. Nézegettem, hogy a garancia alapján választok de az elektroluxokon kívül kb mindegyikre 2-3 év garancia van. kb 100 ezer ft-ot szánnánk rá.

Köszönöm a segítséget! Gergő

(#7270) zseko


zseko
veterán

Üdv, mosógépet cserélnénk, és érdeklődnénk pár dolog után. Az gyakorlatilag eldőlt, hogy LG lesz a DirektDrive miatt, ami kérdés lenne, hogy a gőzfunkcióról, akiknél van, arról mi a tapasztalat? Jobbára csak a kérdést találtam meg a fórumban, és pár általános dolgot, de konkrét véleményt nem nagyon, mint ahogy eddig a neten is leginkább csak annyit, hogy 'jó funkció', de hogy miért, vagy hogy, vagy tapasztalat, szinte semmi. Pedig nem egy éves technológia már.
Eredetileg kombinált mosó-szárító gépet szerettek volna, hogy ne kelljen annyit, és annyi ideig teregetni, és ugye az se mindegy télen, hogy nem lesz akkora pára, így nem lesz penészesedés. Viszont az eddigi másfél órás mosás helyetti három-négy óra 'menetidő' az már annyira 'nemgyerebe' nekik. Nekem mondjuk még pluszban azért nem jön be - használtam már ilyet, de egy percig nem állítom, hogy jól volt beállítva -, mert olyan szinten belefixálta egyik -szerencsére itthoni- melegítőmbe és ingembe a gyűrődést, hogy egy év alatt lehetett belőle kimosni :D
Ezért érdekelne, hogy a gőzfunkciót lehet ilyen köztes megoldásnak tekinteni? Ahogy olvastam a fórumot az jött le, hogy az 1200-1400-as centrifugázás után egész jó szárazak a ruhák, viszont néhol néhány embernél már okozott gyűrődést, így ugyanúgy vasalni kellett, mint ahogy néhánynál pedig a szárítógép után is. Úgy okoskodtam - ha rosszul, akkor majd megmondjátok -, hogy a gőzölés viszont ezeket valamilyen szinten visszalazítaná, mivel ugyan kapna nedvességet a ruha, viszont nem vizet hanem gőzt, így teregetés után könnyen (könnyebben) kirúgná magát az anyag, vagy ha vasalni is kell, akkor ilyenkor gyorsan átvasalva, gyakorlatilag akár meg is szárad addigra, mire vége a vasalásnak.
Két típus van most szem előtt, az egyik ami sima az az FH2J3TDN0, a másik pedig, ami gőzfunkciós az az F4J7TY0W. Az első felé hajlanak jobban, esetleg ha megéri a gőzfunkciós akkor lesz inkább a második. Vagy olcsóbb gőzfunkciós alternatívája (persze LG-ben).
Ja, 8KG-os kapacitásút szeretnének, bár ahogy olvasom szinte teljesen felesleges teletenni. Ez utóbbinál konkrétan azt írja a kézikönyv, hogy a sztenderd 60 fokos mosás teljes töltettel 297 perc :Y

HR24.hu

(#7271) Nagya21 válasza nagy.geri90 (#7269) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ilyen kis mélységű mosógép ha jól emlékszem az HotpointAriston-Indesitt csoportnak volt (nekem is 42cm), Candy-nek van(38cm), A mostani Elux EWS1276CI 48cm cuzamme mindenestől.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7272) #32577792 válasza nagy.geri90 (#7269) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nem írtad, hogy milyen széles fér el max. Az is fontos lenne

(#7273) Nagya21 válasza zseko (#7270) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
8Kg kapacitású, az már standard méret, annak a tetejére elfér egy szárító, jobban jársz úgy.
A hőszivattyús szárító kisebb hőfokon dolgozik, nekünk Bekó van, és nem gyűri a ruhát.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7274) #32577792 válasza zseko (#7270) üzenetére


#32577792
törölt tag

Gőzmosás
Nekünk van AEG gépben. Mióta van szárítógép, nem használjuk, kivéve olyan ruhán, ami nem mehet szárítógépbe.

(#7275) zseko válasza Nagya21 (#7273) üzenetére


zseko
veterán

Ezt magyarázd meg az itthoni nőknek is :D A fürdőben szűken, de még egymás mellett is elférnének nem hogy egymáson, szerintük meg egymáson sem, mert nincs hely. Felfelé... Ennyi. :) Én nem álltam le vitatkozni... :N

HR24.hu

(#7276) Nagya21 válasza zseko (#7275) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Én se, beraktam a (kis)hálószobába...….

Azóta csak azt hallom: mé' nem elöbb…….. :D
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7277) zseko válasza #32577792 (#7274) üzenetére


zseko
veterán

Értem, köszönöm, egyébként ezt pont olvastam tőled (és a régebbi beírásaidat is). A cikket is, csak hát abból ugye az nem derül ki konkrét használati vélemény, mennyire hasznos, csak annyi, hogy az. De úgy mint aki használta, mi a véleményed a gőzfunkcióról? Jó volt, megérte, mennyire használható/hasznos, mennyire szedte ki a gyűrődést centrizés után, mennyire maradt nedves, mennyire kellett utána vasalni, milyen gyorsan száradt, milyen ruhához lehetett használni, stb?
Nyilván a külön szárítógép lenne a cél, de amíg nem sikerül azt is venni, egyelőre az is jobb lenne, ha nem kellene annyi ideig kint hagyni a ruhákat, hanem 'egy-két' óra alatt el lehetne őket pakolni, pl. mire végez a következő adag mosással.

HR24.hu

(#7278) #32577792 válasza zseko (#7277) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ha nincs szárítógép, hasznos lehet. De nyilván ettől nem lesz száraz a ruha, nedves. Mindenféle alapanyagra használta. Pl.: amikor elővettük a szekrényből a téli ruhát, betettük, azon egy gőz programon átmosta. Tiszta volt, de szekrény "illat".
Amikor 1200-on is eléggé begyűrte a ruhákat, következő esetben a végén kapott gőzt. Így tovább száradt. Kiterítve, megszáradt és ment vissza a napi szekrénybe.
Ezzel nyilván a gyűrődés csökkenthető. Van akinek ez kevés, van, akinek elég a vasalás helyett. Nekünk elég volt.
Van, aki szárítógép után is vasal. Mi nem.

Online vedd meg, használd és ha nem tetszik, állj el tőle.

[ Szerkesztve ]

(#7279) nagy.geri90 válasza #32577792 (#7272) üzenetére


nagy.geri90
csendes tag

A szélesség és a magasság nem fontos tényező. Egyedül a mélység fontos, hogy be lehessen vinni a fürdőszobaba és be lehessen tőle csuknj az ajtót. Sok gyártónak van egyébként kis mélységű gépe. A legkisebb az elektroluxnak van.

(#7280) blattida válasza nagy.geri90 (#7279) üzenetére


blattida
nagyúr

A legkisebb mélységű gépei a candy-nek vannak, de azok kisebb kapacitásúak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7281) #32577792 válasza nagy.geri90 (#7279) üzenetére


#32577792
törölt tag

Adott méreten belüli Beko gépek

Itt azokat érdemes megnézni, amelyek 5 év garival vannak.
Pontos méretek a használati utasításban benne vannak (letölthetö)

(#7282) zseko válasza #32577792 (#7278) üzenetére


zseko
veterán

Köszi, szóval akkor tulajdonképpen hasznosabb mint nem, addig amíg nincs külön szárító, bár hogy akkora felárat megér-e, az már más.

HR24.hu

(#7283) #32577792 válasza zseko (#7282) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ez így van. A felár már másik kérdés.

(#7284) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok! :)

Milyen elötöltős mosógépet ajánlotok nekem? Nagyjából 100k-ig el, min. 7kg töltet kapacitása, centrifugálási sebesség legalább legyen 1200 fordulat/perc és ha lehet, akkor ne legyen nagyon zajos.

(OFF: érdemes vásárolni pl. emagrol újracsomagolt dolgokat?)

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

(#7285) grabber válasza Pikaa (#7284) üzenetére


grabber
addikt

Nem vennék újracsomagoltat,valamiért az vissza lett küldve. Csak sérülhetett,mert jobb állapotba nem kerülhet vissza.
Vedd amelyikre több a gari. Idővel úgy is bedöglik. 1 év alatt 100k megint más mint 5 év alatt 100k,mert ha javíttatni kell akkor tuti csere. "Mindenki erre fejleszti a gépét" Nagy különbségek nincsenek,nagyjából mindegyik jól mos. Vannak eltérések,de az egyéni preferencia. Érdemes invertereset venni,mint szíjas gépet. Halkabb,megbízhatóbb és erősebb.
Nekünk Beko van 5 év garival és került 70k-ba talán. Teszi a dolgát,nem volt nagy elvárásunk. Javasolható Beko a sok gari miatt,Bosch,Aeg is szokott lenni sok garanciával. Minimum 3 év garival vennék gépet és minél egyszerűbbet nem kell a sok extra ami elromolhat ;]

(#7286) Gömbike válasza grabber (#7285) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az Lg inverterese nem szíjas. Ezért Direct Drive, hogy a tengelyen van a motor. A wiccpúl zen gépeinek is.

Az inverter a motor típusát jelenti, nem a meghajtást. Az inverter motoros gépek is szíjasak.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#7287) grabber válasza Gömbike (#7286) üzenetére


grabber
addikt

Igen rosszul írtam. Egyből a direct drivre-ra gondoltam.

(#7288) bigsee


bigsee
addikt

BTW a centrifuga sebessége mit jelent pontosan, illetve mire lehet ebből következtetni? Azt értem, hogy lassabb-gyorsabb, de melyik előny, melyik hátrány? :F

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#7289) gangstagergo


gangstagergo
senior tag

[LG F2J5WN4W]

[SAMSUNG WW60J4260LW1LE]

Sziasztok!

Fenti két mosogép közül melyik lenne a jobb választás? Árban a 100k körüli összeget néztük ki párommal. Csak magunkra mosnánk vele.

Köszönöm

Gergő

[ Szerkesztve ]

(#7290) grabber válasza gangstagergo (#7289) üzenetére


grabber
addikt

A kettő közül az LG-t választanám mindenképpen. De akkor plusz garival,mert csak 2 évet adnak hozzá. A 2 év gari mindig zavar engem egy minimum 100k eszköznél főleg :(((
"LG: népszerű termék, 2 év garival. Ami hátrányuk -itt is leírták és ezzel összhangban van a mosógép szerelőm véleménye is - az a csapágyazás minősége. Ha nem veszik észre időben, az ott kifolyó víz tud károkat okozni. A garancia pedig nem vonatkozik az ebből fakadó motor hibára. Szerelőm szerint idővel olyan szinten berohad az egész, hogy járt már úgy LG-vel, hogy nem tudta cserélni a csapágyat. Az élettartam hossza ami kérdés. De vállalható."
ungawa

Azért felvetném ezt is 5 év gari és olcsóbb Nekem is Beko van,keskeny,ár értékben verhetetlen és az értékelések is jók.

(#7291) Amerigo57 válasza gangstagergo (#7289) üzenetére


Amerigo57
őstag

A Hazai és a Nemzetközi tesztek alapján , valamint a hazai és a Nemzetközi

vásárlói vélemények alapján,

az LG F2J5WN4W,

sokkal jobb.

(#7292) grabber válasza Amerigo57 (#7291) üzenetére


grabber
addikt

Amiket írtak hibáknak LG F2J5WN4W

"Sorozatban ez a típus zajos vízszivattyúval szerelt, hangja fülsértő, a garanciális cseréje minőségi alkatrészre mindenképpen javasolt !"

"Nem olyan halk mint amire számítottam az értékelések alapján. Főleg a víz beszivattyúzása, kieresztése nagyon hangos, illetve ezt szakaszosan csinálja amit nem tudok hogy normális e."

"Fő szempont volt a 30 perces gyorsmosás ami kiderült hogy 20ºC 800-as fordulat mellett 30 perc. Ha 40ºC és 1200as fordulat akkor hoppá az már 41 perc! Tehát ez a legrövidebb 40ºC-os 1200-es program és max 2kg.. A programok ahogy írják többen nagyon hosszúak. Ez energiatakarékos? A szivattyúzás az kb olyan mint a régi hajdú mosógépnél talán még hangosabb is.
Van egy érintő gomb "Add Item" amivel ha elfelejtesz valamit akkor csak bedobod. Elvileg. Gyakorlatban a gyors programnál nem engedte , erre a megoldás a pause -gomb. Akkor engedi kinyitni az ajtót.
Mosás közbeni hosszabb kb 5 perc-es áramkimaradás esetén a programot elfelejti. Kezdheted újra.
Az ajtajának a kerete elég gagyi műanyag, az a hajlékony mindjárteltörik. Az ajtóbeakasztó kis kampó is plasztik. 1200-as fordulatnál úgy vibrál a kijelzőpanel mintha azonnal le is repülne és fedezékbe kell vonulni. A mosópor betöltő nyílás az jó mélyen van és az öblítő elég keskeny. Fentről önteni az öblítőt a nyílásba úgy hogy ne a mosóporéba menjen igazi kihívás de tanulható. Kb. eddig 8-9 mosógépet használtam de ez aztán a legrosszabb. És a leg leg leg az a csippanás minden gombnyomásnál, nem lehet kikapcsolni vagy legalábbis nem láttam semmi erre utaló gombot és menüje sincs tehát csip csip. A hab a tortán hogy a program lejártával ez a tamagocsi lenyom egy kb 5 másodperces kis dallamot ami elviselhetetlen. Amikor meghallottam csak néztem és bámultam, ez mi meg mi..."

[ Szerkesztve ]

(#7293) Amerigo57 válasza grabber (#7292) üzenetére


Amerigo57
őstag

Sok Igazság van abban amit írsz grabber. De egyik LG-m sem hangos.

Pillanatnyilag Magyarországon , az LG -nek van a legjobb és a leggyorsabb szervize.

Nekem egy tavalyi 7 kg -os LG és egy 8 kg -os LG működik a lakásomban.

Ha viszont választanom kellene , akkor a mai eszemmel AEG-et vettem volna,

és az AEG -ből is a 8 és a 9 kg -os elöltöltős változatot.

(#7294) gangstagergo válasza grabber (#7290) üzenetére


gangstagergo
senior tag

#Amerigo57 és grabber

Köszönöm a segítséget.

Ezen a Beko-n még elgondolkodunk mert tényleg sokat számít az a +3 év garancia.

Magát a mosógépet amúgy is kiegészítettük volna garancia plusz szolgáltatással, hogy a 2 éven felül is legyen egy "biztonság" érzés. De ennek áráról majd az üzletben érdeklődnök. (honlapon erről nincs infó :((( )

(#7295) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Ezekkel a mosógépekkel van tapasztalata valakinek?

LG F2J6WY0W

LG F2J6WY1W

Illetve vajon mi lehet a valódi különbség a 2 modell között? Az LG honlapja szerint nem túl sok, illetve az egyik Baby Care a másik Baby Steam Care, amiknek utánaolvasva nincs túl sok infó...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#7296) Amerigo57 válasza Energie X (#7295) üzenetére


Amerigo57
őstag

Mind a két LG inverteres „Direct Drive” motoros.

Különbség csak annyi , hogy a LG F2J6W

6 kg ruha mosására alkalmas, míg

az LG F2J6WY1W

6,5 kg ruha mosására alkalmas

De figyelmedbe ajánlom az LG F2J7HY1W.

ami 7 kg ruha mosására alkalmas ,

és ez is keskeny elöltöltős mosógép , nem sokkal drágább a fentieknél.

[ Szerkesztve ]

(#7297) Amerigo57 válasza gangstagergo (#7294) üzenetére


Amerigo57
őstag

Nem rosszak a Bekok , de ha elromlik , akkor a szervizre , egy hónapot kel várni ,

mivel , a Bekó alkatrészeket , csak havonta egyszer szállítanak Magyarországra.

Az LG szerviz egy héten belül , megcsinálja , vagy cseréli a gépet.

(#7298) grabber válasza Amerigo57 (#7297) üzenetére


grabber
addikt

Többünknek van Beko-ja,de még nem kellett gariztatni :U Persze ezt is figyelembe lehet venni. De honnan tudod nincs-e alkatrész raktáron?

Az LG is adhatna 5 év garit. Nem kerül semmibe,rajtuk múlik. Ha megbízható miért nem adnak 5 év garit? Egyből az is ajánlottabb lenne :U De nem ad,mert nem lenne nyereséges. Ha nem nyereséges akkor biztos nem sok évre tervezik. Szóval a Beko hozzáállása is szimpatikusabb kapja be a sok fogyasztói társadalomra építő cég.

(#7299) Amerigo57 válasza grabber (#7298) üzenetére


Amerigo57
őstag

Igazad van .

A fogyasztói társadalomban , egyre minőségtelenebbek az áruk ,

de a mosógépek Királyára , a Mielére is csak két év garanciát ad a ,

Link:

Link:

a Miele mosógépekre , talán őket is meg kellene kérdezni.

Igaz , Németországban 4 illetve öt év garanciát adnak alapból a Mielékre.

[ Szerkesztve ]

(#7300) grabber válasza Amerigo57 (#7299) üzenetére


grabber
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.