Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) Csorbi válasza hw_8812 (#7499) üzenetére


Csorbi
addikt

6-os szériám van, mégpedig ez: WAT28691. De nincs összehasonlítási alapom a többivel, nem áll itthon hegyekben a sokféle mosógép :U
A promóciók közt ugyan nincs a 2+3 év, de termék oldalán ott van a 2+3 év. Simán lehet, hogy már nem csak promóban, hanem alapból adják. Rá kell kérdezni.

(#7502) konzolcowboy válasza hw_8812 (#7499) üzenetére


konzolcowboy
csendes tag

A 4-es és a 6-os szériájú mosógépek között azért szerintem szembetűnő a különbség. Elég belenézni a dobba, a lyukak mintázata pl. teljesen más.
Két hete vettünk egy WAT28460BY (serie 6) mosógépet, egy WTW87463BY (serie 6) szárítógépet, nagyon elégedettek vagyunk velük.
Mindkettőre van promóció, a mosógépre 2+3év garancia, a szárítóra pénzvisszafizetés. A mosógép promója nem látható a Bosch weboldalán, de megírtam a vevőszolgálatnak és küldtek linket. Azt írták, hogy javítani fogják, de még nem látszik. Megosztom, ha valakit érdekel.
A 8-as szériáról nem tudok nyilatkozni.

[link]

[link]

(#7503) BlackJack21 válasza hw_8812 (#7499) üzenetére


BlackJack21
tag

Nekem 6-os szériájú(WAT 24440by) a mosógép és 8-as szériájú( WTW85550by) a szárítógép. A különbség a kezelőszervek “finomságában” a legjellemzőbb. A műanyagok szvsz ugyanolyanok, az ajtó csukódása és a mozgása sem tér el nagyon. 4-es géppel nincs tapasztalat. 2-es szériás volt anno az első mosogatógépünk, de attól eltekintve, hogy elég fapados volt az összeszerelésre és anyagminőségre sem volt panasz.
Ha egymás mellé teszitek a 2,4,6,8 szériás mosógépeket a gombok száma és a kijelzett funkciók száma nő, első ránézésre.

(#7504) hw_8812


hw_8812
csendes tag

Köszi mindenkinek! Egy Serie 6-ra benevezek, csak lenne meg a HGCS 2. döntés, hátha beleférnék.

(#7505) Perillustris válasza benjoe1 (#7489) üzenetére


Perillustris
senior tag

Sajnos az AEG +3év garancia kiterjesztési időszaknak vége, így az AEG-ek szerintem kiestek, pedig valószínűleg azt választottam volna.

A gyapjútakaró már smafu? ;]

BTW a második AEG keskeny típus.

Perillustris

(#7506) Amerigo57 válasza gringo77 (#7442) üzenetére


Amerigo57
őstag

Ha sürgős , vedd meg a Bosch mosógépet , 2+3 év garancia.

Ha tudsz várni , két -3 hónap múlva az AEG-re ,

ismét 1+3 év regisztrációhoz kötött garancia lesz.

Link :

[ Szerkesztve ]

(#7507) cserix


cserix
tag

Még 2018 decemberében vásároltam egy Bosch WAT28391 serie 6 mosógépet + egy Bosch WTW85540EU serie 8 szárítógépet.
Röviden a tapasztalatok.
Mosógép: Igazi nagy csalódás!
kb. 1 hónapja használom intenzíven (heti 3-4 mosás). sajnos többször előfordult már, hogy a program végén csurom vizesen találtam benne a ruhákat. Ilyenkor lehet elrendezgetni és ha szerinte sikerül, akkor egy centrifuga program indítása után végre nem csöpögve vehetem ki a ruhákat. Volt olyan alkalom, hogy 3x indítottam rá a centrifugálást, mire hajlandó volt elvégezni a műveletet....és nem szőnyeget mostam vele hanem egyszerű pólókat. A mosógép tökéletesen ki van vízszintezve. Az előző Elecrtolux gépem (ami most is üzemképes) könnyedén megbírkózott a feladattal, pedig abban is van súlyautomatika és legalább "szólt" egy hibajellel, még a program vége előtt, hogy rendezzem át a ruhákat. Ja és 2/3 ára volt.
Másik, hogy a programok száma igen korlátozott, legalábbis az előbb említett Electroluxhoz képest. Nem lehet a hőmérsékletet programon belül változtatni.
A centrifugát 0-400-600-800-1200-1400 fordulatokra lehet állítani. Hol az 1000-es fordulat????
Egyébként szépen mos és csendes is.
Szárítógép: IMÁDOM!
Ez az első szárítógépem, így nincs viszonyítási alapom. Megdöbbentő, hogy mennyi szöszt szed össze a ruhákból. E miatt (gondolom) sokkal kevesebb a porcica a lakásban. Tökéletesen szárazra szárít, ha úgy állítom be. Használtam a gőzös programot is, szenzációs! Valamivel hangosabb a mosógépnél, de ez nálunk nem számít. Tökéletesen elégedet vagyok a készülékkel.

[ Szerkesztve ]

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#7508) Csorbi válasza cserix (#7507) üzenetére


Csorbi
addikt

Nekem WAT28691 van, de még sosem jártam így, pedig 3 hónapja van meg a gép. Mi mostunk már benne mindenfélét, kabátoktól kezdve paplanokon át fürdőszobaszőnyegeket is, de mindig rendesen centrizett. 1000-es fordulat is van, igaz nem mindegyik programon.
Ezt a "nem lehet a hőmérsékletet a programon belül változtatni"-t nem értem. Komolyan nem lehet mondjuk egy alapból 60 fokkal felkínált pamut programot áttenni 40-re vagy 30-ra? Ezen igencsak meglepődnék. Bármit tudok bármivel variálni. Még a mosás gyorsaságát is az energiahatékonyság és a felhasznált vízmennyiség "kárára" is. Ezért VarioPerfect a gép. Biztos mindent jól csináltok...?

(#7509) cserix válasza Csorbi (#7508) üzenetére


cserix
tag

Így néz ki a penelje.
[link]

Amint látod, nincs hőmérséklet korrekcióra lehetőség a panelen.
A 'tekerővel" lehet esetleg másik programot választani.

Az a röhej, hogy vagy 2-3 hónapig kerestem a megfelelő gépet és ezt nem szúrtam ki.
Persze az is lehet, hogy valamit nem jó csinálok, de sajnos úgy hiszem nem ez a helyzet.

Most ismét megnéztem a centrifugát, hátha.... de még mindig nincs 1000-es fordulat ! Ez valami szoftver hiba lehet?

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#7510) konzolcowboy válasza cserix (#7509) üzenetére


konzolcowboy
csendes tag

Kb 4-5 mosás után a WAT28460BY (serie 6) mosógéppel nem volt olyan, hogy vizes volt a ruha a program végén, vagy összecsavarodott volna, pedig törölközőt is mosott már.
1000-es centrifuga nálam sincs, de úgy tapasztaltam, hogy az 1200 még nem gyűri annyira, hogy a szárító ne vegye ki belőle.
Nekem teljesen más a panelja, a hőfokot a program kiválasztáskor engedi változtatni, ha elindult, akkor már nem.

(#7511) cserix válasza konzolcowboy (#7510) üzenetére


cserix
tag

A múlt héten 4 mosásból 2nél nem centrifugázott ki. Az hogy nem tudom felülbírálni a program hőfokot még lenyelem, talán még az 1000-es centri hiányát is, de hogy a mosások legalább 1/3-ában át kelljen rendezni a ruhákat.....és még akkor sem biztos a siker, leginkább ez bosszant. Nem tudom mit tudnék ezzel kezdeni?

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#7512) konzolcowboy válasza cserix (#7511) üzenetére


konzolcowboy
csendes tag

Öblítések közt centrizik? Az utolsó centrifugálás elindul, vagy valami hibát jelez?
Banális kérdés: mind a 4 dobrögzítő ki lett szerelve beüzemeléskor? (Hallottam már ilyet, hogy bennemaradtak és úgy kezdték el használni. Mosott is a gép, de centrizni nem tudott)

(#7513) #32577792 válasza cserix (#7511) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ezen nincs olyan hogy kihagyja a centrizést? Már külön programban?

(#7514) blattida válasza cserix (#7511) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem igazán értem ezt a felülbírálni dolgot. Te választod ki, hogy milyen programon és hány fokon mosson a gép. Egy elfogadott és elindított program pedig egyik gépen sem módosítható, csak törölhető a programtárcsa üresre állításával és egy új program és hőmérséklet kiválasztásával.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7515) cserix válasza konzolcowboy (#7512) üzenetére


cserix
tag

igen,
- dobrögzítő kivéve
- gép vízszintezve
- ide oda pörgeti, felpörög valameddig, majd vissza (dolgozik a súlyautomatika gondolom)
- hibát nem jelez
- ha átrendezem a ruhákat akkor sikerül neki kicentrizni (valahanyadikra)

ungawa : be lehet állítani, ha nem akarok centrizést, de nem ez a probléma, hanem ha be van állítva akkor sem mindíg centriz ki

blattida: pl. alapból 60°Cos a mosás, de én nem az előbeállított értéken hanem alacsonyab vagy magasabb hőfokot szeretnék. Tisztában vagyok vele, hogy indítás után a hőfok nem minden gépnél módosítható, de ennél indítás előtt sem lehet.

Sajnos így jártam. Azért írtam be a fúrumba, hogy ha netán valaki a WAT28391-et nézte volna ki, számítson azokra, amiket leírtam.

Felhívom majd a szervízt és elmondom nekik mi a probléma, hátha lehet valamit tenni. Szenzort vagy vmi "bizbazt" cserélni.....meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#7516) BlackJack21 válasza cserix (#7515) üzenetére


BlackJack21
tag

Nekem is olyan a kijező, mint konzolcowboynak, a tieden jópár gomb hiányzik(köztük a hőfokállító gomb) Ha nemrég vetted, akkor én kihívnám a szerelőt, mert ott valami nem kerek a géppel. Nálunk egy év alatt egy alkalommal sem fordult elő az általad említett szituáció.A régi WP felültöltősnél olyan, hogy a szintérzékelő volt az öblítőtől koszos, és nem szivattyúzta ki a vizet teljesen, emiatt nem centizett, de neked még új a gép.

(#7517) Csorbi válasza cserix (#7509) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem a jobboldali opciók közül kell választani, ha hőmérsékletet akarsz változtatni (pamut)?
A baloldali programok specifikusak, azok kifejezetten arra a hőfokra készültek, ne akard megváltoztatni.

(#7518) cserix válasza Csorbi (#7517) üzenetére


cserix
tag

Jobb oldali tapogatós panelen nincs hőmérséklet "gomb".

Bal oldali (tekerős) panelen pedig ezek vannak:

Ezeken a hőfokokon tudod mosni, nincs más lehetőség.

Farmert még nem mostam vele, de ha majd igen, kíváncsi leszek a 30°C-os mosási teljesítményre és persze arra hanyadik átpakolás után centrizi ki.

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#7519) Csorbi válasza cserix (#7518) üzenetére


Csorbi
addikt

Itt gondolok a jobb oldalira. Ha farmert akarsz mosni, de 40 fokon, akkor Baumwolle, 40 fok.

(#7520) cserix válasza Csorbi (#7519) üzenetére


cserix
tag

Azt hiszem nem érted miért vagyok csalódott. Nem arról van szó, hogy a gép használhatatlan, vagy ilyesmi. (bár ez a centi dolog határeset)

Túlvagyok már pár mosógépen és eddig sem a legolcsóbb kategóriából választottam, de így még nem sikerült melléfogni. Egyszerűen nem azt kaptam, amire számítottam. Ez a model a 5 éves Electrolux 2/3 árába került mosógépemet simán alulmúlja.

Ha előre tudom, hogy ez a gép ennyit és azt így tudja, nem veszem meg.
Természetesen én vagyok a hunyó, hogy nem jártam utána jobban a funkcióknak.

[ Szerkesztve ]

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#7521) blattida válasza cserix (#7515) üzenetére


blattida
nagyúr

20,30,40,60,90 C fok, ezekből mind választhatsz. Az ne zavarjon, hogy nincs külön hőmérséklet állítás, mivel a programválasztóval azt is meg tudod tenni.
Hozzászoktál az electrolux használatához, ez meg más egy kicsit, ám ettől még Te döntesz. A centrifuga olyan, amilyen, a legtöbb mostani gép ilyen, háklis a ruhák eloszlására a dobban, ez is a spórolásnak köszönhető. Sajnos a 150 ezres gépek sem drágák, viszont minőségre nem jobbak, mint az olcsóbb gépek, fogyasztói társadalom van.
Ha számolsz az inflációval, akkor ez a bosch annyi volt, mint öt éve az electrolux.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7522) Csorbi válasza cserix (#7520) üzenetére


Csorbi
addikt

Igaz ami igaz, én minden drágább termék vásárlása előtt alaposan átnyálazom a kézikönyvet, mert abból rengeteg minden kiderül, főleg a működésre vonatkozóan.
Vannak, akik (számomra furcsa módon) ezt a vásárlás után sem teszik meg.
Szerintem nyugodtan keresd meg a Bosch-t, segíteni fognak ha tudnak, ebben biztos vagyok.

(#7523) cserix válasza Csorbi (#7522) üzenetére


cserix
tag

Nos, én is utánanéztem.... :) előtte :)
[link]
Neked ebből kiderül, hogy a WAT28391 nem rendelkezik +hőfok gombbal? vagy, hogy 1000-es centri fordulat nincs?

Mindenképp felveszem a kapcsolatot a Bosch--al, föleg a centrizés miatt. Sztem nem normális , hogy 4ből 2nél nem képes kicentrizni. Főleg, hogy mások is írták, hogy nekik nem csinál ilyet.

Majd jelzek, hogy mire mentem.

Köszönöm Mindenkinek az aktív párbeszédet! :R

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#7524) blattida válasza cserix (#7523) üzenetére


blattida
nagyúr

Az benne van, hogy a plusz hőmérséklet gomb megléte modellfüggő és az is, hogy ezzel a gombbal maximum csak csökkenteni tudod a kiválasztott programhoz tartozó hőmérsékletet. Élőben meg látszik, hogy van e ilyen gomb.
A centrifuga fordulatok valóban nem szerepelnek benne, de az ezres fordulat nem megléte azért nem kardinális kérdés.
Amúgy ilyen helyzetben be kell kapcsolni a gépet és végignézni a menüjét, a választható opciókat, én biztos, hogy ezt tenném, ha ismeretlen az adott funkció.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7525) nesa válasza #32577792 (#7405) üzenetére


nesa
veterán

Végre haza értem, szivattyút nem hallani ,a leghangosabb talán amikor engedi be a vizet a mosószer tartályba.

(#7526) Csorbi válasza cserix (#7523) üzenetére


Csorbi
addikt

Mivel ez egy ömlesztett (több modellre vonatkozó) kézikönyv, így egy gyors képkeresés a termékről nagy méretben sok mindenben tud segíteni, hogy is néz ki az a bizonyos panel :)
A centrifuga meg olyan amilyen. Valóban nincs leírva sehol, pontosan milyen fordulatok vannak, de szvsz nincs szükség feltétlenül ennyire aprólékos beállításra. A legtöbb helyen 400,800,1200,1400 oszt jónapot van.

(#7527) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata az Electrolux EWS6S326SI géppel?
Ez
Most egész jó áron van az Edigitalban. Érdemes megvenni? Érdekelne az érv/ellenérv. +4 év extragarival venném.
Köszi

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#7528) Amerigo57 válasza Frontiner (#7527) üzenetére


Amerigo57
őstag

Az Electrolux EWS6S326S egy jól összeszerelt gép, ár/ érték arányban megéri.

De ne az általad belinkelt kiskerben vedd meg , mert ott probléma van a garanciával évek óta
, még ha 14 napon belül van akkor is ,
és szinte minden műszaki terméküknél , ez a probléma.
Válasz egy másik kiskert:
Link :
Én itt venném meg , ingyenes kiszállítással .
és kiterjesztett gyári garanciával .
Link:

(#7529) Frontiner válasza Amerigo57 (#7528) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Köszi, bár elszomorít, hogy azt mondod ne ott vegyem, mert a jelenlegi árból most kapnék még 10% kedvezményt (a hitelkártyám miatt) és így össz-vissz 106.000 lenne, ami mégiscsak szimpatikusabb, mint 120-130.000, bár ha esetleg gariztani kell ne amiatt a 10-20.000 miatt szívjam a fogam később. Megfontolom a tanácsod,köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#7530) cserix válasza Frontiner (#7529) üzenetére


cserix
tag

Ha gyári garanciás a termék, akkor majdnem mindegy hol veszi az ember. A szervizelés a gyártón keresztül történik. Én is az Edigitalnál vettem a Bosch mosógépem. Bejelentettem a Bosch-nál a hibát és a bejelentést követően egy órára rá már hívtak is időpontegyeztetésre.
Az Edigis kiterjesztet garanciára nem tudok mit mondani. Ott elképzelhető, hogy gondok lehetnek....de lehet hogy nem.

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#7531) #32577792 válasza cserix (#7530) üzenetére


#32577792
törölt tag

Biztosítós szerintem az is. Azzal lesz kapcsolatfelvétel.

Edigitalnál majdnem vettem mosógépet, nullszázalékosra, minden megvolt, mikor jött a szerződés és benne, hogy hitelkártya. Na, ekkor akadtam ki. Nem írtam alá, megvettem kp-ra MM-ben. Mint kiderült ez az akció az edigital akciója, cetelem nem szabta feltételül. Ez oké is, de nulla tájékoztató volt róla előzőleg.
De itt legalább nem basznak át, ha elállási jogoddal élsz, mint a hírhedt oázis computernél. :W

(#7532) #32577792


#32577792
törölt tag

Csináltam pár képet az AEG mosógép belsejéről, tető nélkül.
Érdekes ez a rugó megoldás, úgy tűnik, hogy kettő helyre is lehet a rugókat rögzíteni, szerintetek ez miért van így? Időnként cserélni érdemes a foglalatokban (nem tűnik ésszerűnek) vagy netán kettő rugó is mehetne oda (annak meg mi értelme)?
Maga a dob műanyag, ez szétszedhető?
1
2
3
4

(#7533) blattida válasza #32577792 (#7532) üzenetére


blattida
nagyúr

Konfekciós egyen alkatrészek vannak, amiket más és más modellekben használnak, ezért ilyen a felfüggesztés kialakítása (is).
Az üst látszik, az műanyag, a dob viszont acél, de az belülről nem látszik, mivel az az üstben forog. Nagyon úgy tűnik, hogy hegesztett az üst, mondhatni természetesen.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7534) gringo77


gringo77
csendes tag

Sziasztok, úgy néz ki holnap megyek és megveszem a gépet de még mindig van két opció ami közül választom kell az egyik a WAN24260BY vagy a WAT24440BY.
Ahogy néztem nem sok a különbség van közöttük, az egyik 4-es a másik 6-os széria. Egy két olyan biztonsági és kényelmi funkciót találtam a termékinformációban ami nem tudom mennyire fontos.

A dobtérfogat különbség azért nem kicsi 8 liter, illetve ott van a dobtisztító funkció, AquaStop VarioDob, Active Water Plus, öntisztító mosószertartály, külön folyékony mosószertartó és kijelzés mosószer túltöltésre.

Ezeket amúgy lehet használni vagy értelme nem sok???

Köszönöm a válaszokat :R

Redmi Note 10 5G 4/128GB Global, Lenovo Legion Y520 i5/16GB/250GBSSD/1TBHDD/GTX1050

(#7535) konzolcowboy válasza gringo77 (#7534) üzenetére


konzolcowboy
csendes tag

Régi mondás: a "van"-tól nem kell félni!
A nagyobb dobméret sokszor jól jön pl. ágynemű mosásnál, a plusz programok is hasznosak lehetnek később. Nagyobb méreg, ha hiányzik valami funkció.
Nekem 6-os széria van, nem bántam meg, de ez a te pénzed/döntésed.

(#7536) Amerigo57 válasza gringo77 (#7534) üzenetére


Amerigo57
őstag

Ha anyagi lehetőséged megengedi a 6 -os szériát vedd meg.

Bosch WAT24440BY :
Energiahatékonysági osztály: A+++-30%
30% -kal alacsonyabb energiafogyasztás (137 kWh/év), mint a sztenderd érték (196 kWh/év) az A+++ energiaosztályban, 8 kg-ra vonatkoztatva a 1061/2010 EU szabályozásnak megfelelően.
Maximális centrifuga fordulatszám: 1200 ford./perc
VarioPerfect: idő- és energia optimalizálási programmódosítás, kiváló mosási eredménnyel
Szenzorvezérlésű TouchControl érintős kezelés: előmosás, kezdési idő, többletvíz, hőmérséklet, start/szünet, SpeedPerfect, EcoPerfect, fordulatszám-módosítás/öblítőstop
AquaStop elektronikus vízvédelmi rendszer
Dobtérfogat: 63 l
3D-AquaSpar mosási rendszer
ActiveWater™Plus: víztakarékos mosás vezérlés
Átfolyós vízmennyiségmérő az optimális vízfelhasználás érdekében
Öntisztító mosószertartály
Dobtisztítás program
Fém ajtózáró kar
Újratöltés funkció: adjon hozzá mosnivalót, még akkor is, ha már tart a mosási folyamat.
Gyűrődésgátló rendszer: Gyűrődésmentesítés a program végén

[ Szerkesztve ]

(#7537) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Sziasztok
A szárítógép alsó szűrőbetéte kissé romos. Van olyan szűrő anyag amit megvehetek és méretre vághatok,vagy csak a gyári megoldás van 7000ft ért? Nem spórolnék rajta ,de ez kb.4 hónapot bírt.

Privire válaszolni illik.

(#7538) Nagya21 válasza Aranygyerek (#7537) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Milyen szárítógép, és milyen alsó szűrő amire gondolsz????
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7539) BlackJack21 válasza gringo77 (#7534) üzenetére


BlackJack21
tag

Nekem a WAT24440BY van, meg vagyok vele elégedve, ha erre a típusra esik a választásod, nem fogsz mellényúlni. A gyűrődésmentesítés funkció a végén, az mondjuk jó lenne, mert a centri végén fel van ragadva a dob falára a ruha. A szárítóba berakás előtt mondjuk úgyis ki kell rázni.

(#7540) Aranygyerek válasza Nagya21 (#7538) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

[link].
Amit ebbe kell rakni.

Privire válaszolni illik.

(#7541) Nagya21 válasza Aranygyerek (#7540) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ha csak arra a szivacsra gondolsz, sztem oda jó bármilyen hasonló szivacs.
Ha komplett egységre, na oda kell a gyári.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7542) Aranygyerek válasza Nagya21 (#7541) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Csak a szivacs ment szét. Jó ,de milyen és hol tudok venni? Méretre vágás már menni fog.

Privire válaszolni illik.

(#7543) Nagya21 válasza Aranygyerek (#7542) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Légszürőszivacs tábla, gugli a barátod, robogóbolt, etc.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7544) Aranygyerek válasza Nagya21 (#7543) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

köszönöm.

Privire válaszolni illik.

(#7545) Nagya21 válasza Aranygyerek (#7544) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
NM.
Nekem a Bekóhoz adtak egy tartalékot is a szivacsból.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7546) Lacus MD


Lacus MD
tag

Sziasztok!

Új lakás berendezése előtt állunk és vennünk kell egy mosógépet is, többek között. Felmerült, hogy veszünk egy Mielét, az alap is 259 000 Ft, de nézegettem a Gorenje mosógépeket is, a csúcs Wave Active gépük (WS168LNST) is lényegesen olcsóbb az alap Mielével szemben. Ti mit tennétek a helyünkben? Milyenek a Gorenje gépek? Arra is gondoltunk, hogy Gorenje sütőt és indukciós főzőlapot veszünk, csábító ez a 3+2 év garancia bizonyos esetekben. Megbízhatóak? Érdemes ebbe az irányba menni?

(#7547) #32577792 válasza Lacus MD (#7546) üzenetére


#32577792
törölt tag

Hát eléggé fura vagy-vagy választás lenne :)
Azért ne hasonlítsd össze a kettőt.
Ha van pénzed, vegyél Mielet, egyébként egy Beko 5 év gyári garival is megnézendő. Nem igazán van probléma velük, megbízhatóak, szépen mosnak.

(#7548) grabber válasza Lacus MD (#7546) üzenetére


grabber
addikt

Ha megtehetitek és gondolkoztál Miele gépen,akkor miért ne azt vennétek? Elméletileg az a legjobb,bár a belépő kategóriában ki tudja min spórolnak.
Fogalmazd meg mi az igény,mennyit szántok rá... Aztán javaslunk valamit. Miele az márka,minőségben is. Akikről tudok hogy volt,azok dicsérték. Vagy ilyet vesztek vagy néztek olcsóbban valami mást ami jó és spóroltok rajta,mert nem fontos számotokra amit a Miele nyúlt. Olcsóbb mosógép is kimossa a ruhákat 5 év garival és majdnem a harmadába kerül. Miele sem mos 3x szebben :U

Manapság még inkább fogyasztói társadalomban élünk. Még hamarabb elromlik minden. Én csak olyat nézek amire sok garancia van,mert úgy terveznek már mindent,hogy tönkremenjen. Vagy ha kevés a gari,akkor számolok vele hogy gari után új kell belőle. Max ha tovább bírja nyertem rajta.
Engem nem zavarna ha minden termék más gyártótól lenne. Nem tud egy gyártó mindenben a legjobb lenni. Illeszkedjen a többihez és ennyi. Más rajta a felirat az nem zavarna. Nem biztos hogy maradnék mindenben a Gorenjenél.
Megbízhatóságról nem tudok nyilatkozni,olvass utána miket írnak róla. De van másnál is 3+2 vagy 5 év gari,javasolt olyat nézni.

[ Szerkesztve ]

(#7549) Lacus MD válasza grabber (#7548) üzenetére


Lacus MD
tag

Épp az a legnagyobb problémám, hogy bár rengeteg olvasok erről, sokszor érdemi infót nem kapok. A Gorenjéről angol nyelvű értékelés szinte sehol sincs. Mosógép terén a fő célunk az, hogy stabil legyen és nem túl zajos, mert a konyhába kerülne beépítésre, a konyhaszekrénybe. Emellett a jelenlegi Samsung ECO Bubble gép irgalmatlan büdös lett és csinálhatunk vele akármit, a ruhánk is érezhetően keményebb, roncsolja az anyagot, fakul a színük. Így billent a mérleg nyelve a Miele felé. Ezért első körben Miele sütőben is gondolkoztunk, van egy ilyen kattant oldalam, hogy minden egyforma legyen, de minek nekem 25 kg-ot tartó ajtó, ami becsapódik, szemben az 50k-val olcsóbb Gorenje sütővel. Olyan mértékben szaturált a piac, hogy szinte lehetetlen választani a termékek között.

[ Szerkesztve ]

(#7550) grabber válasza Lacus MD (#7549) üzenetére


grabber
addikt

Akkor ami biztos,hogy inverteres mosógép kell,mert az jóval halkabb. Sajna a szivattyúnak van hangja az nem néma a Beko-nál.
Bosch mosogatógép van a konyhában. Csendes a régi siemens-hez képest,szépen mosogat. Az is bevállt.
Aeg tűzhely van ami 15 éves! Elektromos teljesen,de hibátlanul működik.
LG hűtőgép,ami beüzemeléskor zajos volt a ventillátor,rezgetett valamit hozzáért. Szerelőt kellett hozzá hívni,de már több mint 10 éves,kb 13 lehet. Az is jó még.

Ha mindent egy cégtől szeretnél,akkor inkább Miele,Bosch amit néznék. Samsung nem ajánlott itt,nem hiába. Tutit mi sem tudunk mondani. Nem lesz olyan ezt vedd meg és minden szuper lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.