Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8551) netkoo


netkoo
senior tag

Sziasztok.
Ma reggel tönkre ment a mosógép AEG felültöltős leszakadt a dob :( Már vagy 8éves.
Gondolom nem éri meg javítani?
Vennék újat de felültöltős legyen legyen benne mondjuk 1óras program és a vezeték legyen legalább 120cm és felül legyen a vezeték ne alul.
Kb ennyi ami kéne.
Ja az ár :100K körül legyen.
A CANDY márkárol va n valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Samsung S22+

(#8552) Gauguin


Gauguin
tag

Üdv!

Ezt a típust néztem ki:

[ELECTROLUX EWT1264ILW Felültöltős mosógép]

Árban, működésben, vásárlói visszajelzések alapján rendben lévőnek tűnik. Felültöltős, 6 kg, követhető kijelző, nem kell semmi különlegesebb extra.
Elég régen vásároltam már mosógépet, a tartozékoknak hol lehet utánanézni, esetleg az áruházban érdeklődjek?

Vannak ismert hibái, esetleg alternatíva?
Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#8553) Takcsi


Takcsi
csendes tag

Sziasztok!
Ma megadta magát akb 5 éves mosógépünk! Egy LG Direct Drve 6kg Csapágyas let plussz valamit le is dörzsölt a dob mert tele lett műanyag törmelékkel a szűrő. Szerelő kb 60000 huf ért csinálná meg. Én nem adnék enyit egy ilyen idős gépért! Szerintetek a [BOSCH WAN24160BY] jó választás? Vagy inkább enyiért valami mást ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

Takcsi

(#8554) grabber válasza Takcsi (#8553) üzenetére


grabber
addikt

Hello!

2 év garisat nem vennék. Nézz olyan gépeket amire 3-5 év gari van. Szeretnek bedögleni a gépek és ha 2-5 évente cserélni kell az nem kellemes.
Ebben az árkategóriákban nagy különbség nincsen. Egyéni igények alapján lehet még javasolni. Érdemes invertes motorosat venni,mert azok halkabbak és nincs szénkefe sem.

(#8555) realist


realist
őstag

Jelenleg egy Whirpool felültöltős gépünk van. Kb. 5 éves, de a teteje már tiszta rozsda :W és a hosszas megfigyelés után úgy tapasztaljuk a ruhák is erősebben "kopnak" benne mint a korábbi AEG mosógépünkben. Az 1000 fordulatú centrifuga pedig valamiért nem tűnik túl hatékonynak (semmivel nem érzem jobbnak) mint a korábbit 800-as fordulaton.

Váltani szeretnénk egy elöltöltősre. Beko gépeket nézek az 5 év garancia miatt. Amiket szeretnék:
- inverteres motor
- 1200-1400 centrifuga (hogy szárazabbak egyenek a ruhák, télen nagyon magas a páratartalom a lakásban. Sajnos külön szárítógép nem fér el, a kombinált túlbonyolított gépekben pedig nem bízok....)
- AquaWave kialakítású dob (az nem várt ruhakopás elkerülésére...)
- gyerekzár :D
- max 54 cm mélység (így zavaró lesz a jelenlegi 40 cm után :( )

Korábban olvastam, hogy a Beko WMY 81483 LMB2 ajánlott típusnak számít. Van esetleg újabb típus ami jobban megéri ár/érték arányban ennél (esetleg keskenyebb:K )?

kösz!

(#8556) nagyArc


nagyArc
tag

Nincs valakinek tapasztalata mosógépszifon ügyben?

Nálunk a mosógép kifolyója rá van kötve a falból kiálló szennyvízcsőre, egy külső mosógépszifonnal. Ebben a szifonban van egy golyó, ami alaphelyzetben lezárja a szennyvízcsövet (a szagok visszaáramlása miatt), amikor pedig szivattyúz a mosógép, akkor a mosóvíz megemeli ezt a golyót, és a víz megy a szennyvízvezetékbe.

Az a bajom, hogy amikor a mosógép szivattyúzza ki a vizet, akkor ez a golyó olyan csörömpölést rendez, hogy a holtak is felébrednek. Néztem már másik külső szifont is, de azok is ugyanúgy csörögnek, ha megrázom őket. Nincs erre valami csendesebb megoldás? A belső szifon nem annyira nyerő, mert ahhoz falat kellene bontani.

(#8557) Panthera válasza asdf_ (#8550) üzenetére


Panthera
őstag

A gumit félig leszedtem, de látszott hogy értelme nincs tovább folytatni, annyira szűk a hely. A dobbordát is próbáltam, mert alatta 1-2 cm vágás van a dobon (ami elég is lett volna), de a yt videón valószínűleg nem pont ezt a Beko típus van. Nem találtam meg a pöcköt és még nagyobb bajt sem akartam. Végül szerelőt hívtunk és kivette a fűtőszálat. Szerinte csak így lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#8558) Popes válasza nagyArc (#8556) üzenetére


Popes
őstag

Valami olyasmit kellene keresned amin ilyen U alakú idom van ès az ott megálló víz vègzi a bűzelzárást, nem golyó.(mondjuk én csak olyat láttam ami mosdó alatti volt)

Deus ex machina

(#8559) erdey_a válasza Popes (#8558) üzenetére


erdey_a
őstag

a normál "vizes" szifonból a szivattyú kitolná a vizet, nem zárna rendesen. ezekben pont emiatt van golyóbis...

Vérboci

(#8560) RiZool


RiZool
tag

Sziasztok!
Szeretnék új mosógépet és szárítógépet venni. Előltöltősre gondoltam és egymás tetejére tenném őket. (beépítőkerettel)
2 főre kellene. Heti 2-3 mosás max.

Nem nagyon értek hozzá... de nem igazán szeretnék teregetni és azt hallottam, hogy a külön szárítógépek már teljesen megszárítják a ruhát és csak vasalni kell.

Szeretnék jobb minőséget venni, hogy ne kelljen folyton cserélni. Szóval összesen a két termékre kb 300k-t szánnék maximum.
Tudnátok segíteni, hogy mire figyeljek ? Esetleg milyen márkák amit ajánlotok ? Minden tudnivalónak örülök :)

Köszi szépen! :R :R

(#8561) farkas-j válasza nagyArc (#8556) üzenetére


farkas-j
őstag

Én lecseréltem a könnyű műanyag golyót egy nehezebb gumigolyóra. Egy selejtes régi egér golyója pont megfelelő méretű volt. Nekem nem a hangja miatt kellett cserélnem, hanem a súlya miatt. A fürdőben a szifon kifolyója viszonylag alacsonyan van felszerelve mert a kádunk elég alacsony, így az Itong fal is alacsony és ezért korlátozott volt a szifon beszerelési magassága. Nálunk a társasházban néha elég rendes vákuum alakul ki a lefolyóban, és volt, hogy megszívta a mosógépből a vizet. Ezért kellett nagyobb súlyú gumigolyó, ami mellékhatásként csendes is.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#8562) nagyArc válasza farkas-j (#8561) üzenetére


nagyArc
tag

Kösz, ez tök jó! Kipróbálom.

(#8563) Gömbike válasza RiZool (#8560) üzenetére


Gömbike
senior tag

Azt kell megvenni, amire a legtöbb garanciát adják.

Jelenleg a Beko az ár /érték bajnok, 5 év gyártói garancia van néhány típusra.
A szárítógép után mi nem is vasalunk.

Én AEG - Elux párti vagyok, de éppen most kellett az Elux hőszivattyús szárítógép panelját javítani 2,5 évesen.

Az AEG mosógépem 2011 januárja óta hibátlanul működik.

Ha sokat használjátok a mosógépet, akkor érdemes hőszivattyús szárítógépben gondolkodni.

Heti 2-3 mosáshoz a normál kondenzációs tökéletes. Egyszerű mint a faék, rendkívül könnyű őket karbantartani.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8564) realist válasza realist (#8555) üzenetére


realist
őstag

Időközben elmentem körülnézni és ez elég szimpatikus méret/tudás/ár terén: LG F2J6WY1W ( [link] ). Relatív kis méret (kb 50 cm mély ajtóval együtt), inverteres és van 2 alap gőz programja.

Ugyan a centrifuga csak 1200, de mediamarkt eladó szerint így is hatékony a nem ékszíjas mivolta miatt. :U

Igazából a 2 éves garancia ami zavar. Viszont tudok venni hozzá 3 vagy 4 év mediamarkt silver garanciát.

Van ezzel az LG modellel vagy mediamarkt plusz garanciával valakinek tapasztalata? :F

(#8565) Takcsi válasza realist (#8564) üzenetére


Takcsi
csendes tag

Szzia! Nekem F12B8NDA7 van. Most ment tönkre a csapágya (persze gari nincs mert 4 éves) a szrelő szerint 65000 huf lenne a javítása mert a dob még ki is dörzsölte az üst elején a műanyag betétet és azt is cserélni kell!
Ami nem tetszett benne hogy hajlamos volt az elkoszolódásra. Hiába tisztítotam mosógép tisztitóval két három mosás után megint foltokat hagyott a ruhán.Igaz ezt csak 1-2 éve csinálja.

Takcsi

(#8566) RiZool


RiZool
tag

Sziasztok!
Esetleg erről a két típusról valakinek vélemény ?

Szárító: [link]
Mosógép: [link]

Ezt a kettőt néztem ki de hasonló árkategóriában ha van valakinek javaslata vagy esetleg a fentiekkel tapasztalata azt szívesen venném :)

Köszi! :R

(#8567) farkas-j válasza RiZool (#8566) üzenetére


farkas-j
őstag

Nagyon karcsú az 1 év garancia!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#8568) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

szerintetek mennyi lehet a reális ára egy másfél éves LG F2J5WN3W mosógépnek?
* A+++ -10%
* inverteres, 6 motion direct drive
* 6,5 kg
* nagyon csendes, nagyon szépen mos
* még fél év garancia van rajta
csak épp nem tudtam megszokni, hogy elöltöltős, így lecserélném egy felültöltősre.

Köszi!

(#8569) woolwich


woolwich
tag

Sziasztok!

Mosógépet szeretnénk vásárolni.
Felül és elöltöltős is játszik, a lényeg, hogy mindkettőből a keskenyebb kellene, mert pici a fürdőszoba.
Márkák terén anyám nagy Bosch fan, de ebből nem látok keskeny típust. :F Ha úgy van az Electroluxszal, AEGgel is kibékül még mondjuk.
Keret 100-120K.
Gyorsan átfutva a topicot, ahogy látom nem is annyira a márka, sokkal inkább a garancia hossza kellene, hogy nagyobb szerepet játsszon a döntésben.
A fenti feltételek alapján tudtok esetleg ajánlani gépet?

Kösznöm!

Üdv.
Woolwich

(#8570) zotosz


zotosz
tag

sziasztok,

én 2 konkrét típus kiválasztásában kérném segítségeteket tapasztalatotokat.

Kiválasztottunk 2 beépíthető mosószárító gépet:

Beko HITY854310F 5 év gyári garival MM-ben most épp 130e

AEG AEG L8WBE68SI 1+3 év gyári garival, mindenhol 230e

Röviden amire keresem a választ Az AEG ér +100eFt-t? :F :F :F

-mivel be van építve, a dizájnt pont leszrm
-kapacitásban egyezik
-1ik sem hőszivattyús, mind2 inverteres nagyon nagy különbség nem lehet áram fogyasztásban
-beko 2-3 dB-vel hangosabb, pont nem zavar.
2en vagyunk, általában hetente 3-4 gép ruhát "fogyasztunk", a mostani gép 5 kg-s ez sincs jellemzően tele.

Abból indultunk, ki h ez a projekt akkor 230e, AEG-nek ennyi az ára. Viszont keresgéltem kicsit és akkor találtam a BEKOt és nem értem, h a 2 között miből jön 100e difi...

köszönöm!
:R :R

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

(#8571) #40553216 válasza zotosz (#8570) üzenetére


#40553216
törölt tag

BEKO HITY-854310 F:
Műszaki adatok:
Energiafogyasztás ciklusonként (Mosás): 0,76 kWh
Energiafogyasztás ciklusonként (Mosás + szárítás): 5,44 kWh Vízfogyasztás ciklusonként: 47 l
Éves vízfogyasztás (Mosás): 9400 l
Éves vízfogyasztás (Mosás + szárítás): 15600 l
Éves energiafogyasztás (Mosás): 172 kWh
Éves energiafogyasztás (Mosás + szárítás): 1088 kWh

Az AEG L8WBE68SI sem lesz sokkal jobb. Sokkal több vizet használ a szárításhoz. Ráadásul egy normál pamut mosás program teljes töltettel 215, Eco programmal 285 perc. És ehhez jön még a szárítás 2x kb. 180 perce. Azaz egy teletöltet mosás-szárítás akár 10 óra is lehet.

(#8572) Gömbike válasza zotosz (#8570) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az inverteres és a hőszivattyús két különböző fogalom, nincs közük egymáshoz.

A gép motorja lehet inverteres, a szárítási megoldás lehet hőszivattyús.

Kombinált gépben eddig még csak 1 gépet láttam, ami hőszivattyús elven szárított.

De az nem beépíthető, az ára valszeg éppen a hőszivattyús megoldás miatt 400 ezer.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8573) Gömbike válasza zotosz (#8570) üzenetére


Gömbike
senior tag

Még annyit : A kombi gépek és a különálló szárítógépek között ég és föld a különbség.

A kombi gép a felépítéséből adódóan soha nem fogja tudni a szárítógépből kivett száraz ruha végeredményt.

Kombi mivoltuk miatt dupla áramot és vizet fogyasztanak, mintha az adott mennyiségű ruhát külön mosva és szárítva számoljuk.

Csak szükség esetén javallott masinák.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8574) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

az LG Gepei a Legjobbak ! :C

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#8575) Gömbike válasza Dr.FantastiK (#8574) üzenetére


Gömbike
senior tag

Szerintem meg a Borsodi Mester a legjobb sör :C

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8576) sea


sea
tag

Beko 71033-ast vagy Beko 71233-ast tervezünk venni. Használja esetleg valaki összeszerelő kerettel valamelyiket? Ezeknek a mélysége 55 cm, a Gorenje szárítónknak pedig 60 cm. (A lábainál alul 50 cm). Milyen keretet tudnátok javasolni konkrétan ezekhez a készülékekhez?

(#8577) erdey_a válasza sea (#8576) üzenetére


erdey_a
őstag

vágass bútorlapot méretre, csavarozd össze és egy obis spaniferrel húzd össze az egészet. töredékébe kerül mint a gyári cuccok és nem nyikli-nyakli műanyag

[kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#8578) blattida válasza sea (#8576) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak akkor kell a keret, ha kihúzható tálca kell, egyébként anélkül is egymásra rakhatóak. Mindig a szárító van felül.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8579) bandon válasza erdey_a (#8577) üzenetére


bandon
tag

Nagyon nagy :C :C :C

Üdv: bandon

(#8580) ANOka


ANOka
őstag

Most csütörtöktől a "Madaras Teszkóban" akciós a Beko WTE 5411 B0 mosógép. (Ez nem 5 év garanciás készülék.)

Le tud erről valaki beszélni? :U

(Mármint nem engem, hanem inkább az öcsémet: ő fizeti. Én egy kolléga javaslatára LG FH2J3WDN0-t vagy - még inkább - LG F2J5WN4W-t vennék. :W )

[ Szerkesztve ]

(#8581) Popes válasza ANOka (#8580) üzenetére


Popes
őstag

Egyszerűbb lenne ha konkrét árakkal linkelted volna :) (én 65-ért látom ami máshol is kb annyi)
Úgy beszélnélek le róla hogy 65k környékén néztem 800-as helyett, 1000 centrivel Bekot az emagon 5 év garral de most nem találom hirtelen hogy melyik típus volt mert most pont nincs.(persze ha a madarasban pl45k lesz akkor nem szóltam, akkor lehet megéri)

Deus ex machina

(#8582) ANOka válasza Popes (#8581) üzenetére


ANOka
őstag

Az újság szerint 53 kHUF lesz.

(#8583) BlackJack21 válasza sea (#8576) üzenetére


BlackJack21
tag

Itt a mi megoldásunk erre a problémára.

(#8584) erdey_a válasza BlackJack21 (#8583) üzenetére


erdey_a
őstag

szóval az "ipar" már le is koppintotta a művemet :DDD

Vérboci

(#8585) sea válasza BlackJack21 (#8583) üzenetére


sea
tag

Köszi a választ mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

(#8586) ANOka válasza ANOka (#8580) üzenetére


ANOka
őstag

LG F2J5WN4W-t rendeltem. Meglátjuk, hogyan válik be. ;)

Sajnos abban a helyiségben (WC), ahova kerül, ott nincs állandó fűtés, télen a pára állandóan kicsapódik a (beton) falakon. Szerintem a pára miatt bírták az eddigi mosógépek csak pár (max. 5) évig.

Vajon a párásodást megoldaná a helyiség méretéhez megfelelő teljesítményű infrapanel a plafonra? :F

(#8587) BlackJack21 válasza ANOka (#8586) üzenetére


BlackJack21
tag

Az infrapanel javítana a dolgon, kb. 18-20’C- ra temperálva a hegyiséget, a falak is melegebbek lennének. Az igazi megoldás a fűtés, a szellőzés / szellőztetés és a ( külső) hőszigetelés kombó lenne.
Nálunk anno( az albérletben) bevált a párátlanító készülék, napi 5-6 liter vizet szedett ki a fürdőszoba levegőjéből, így alig csapódott ki valami a csempékre.

(#8588) ANOka válasza BlackJack21 (#8587) üzenetére


ANOka
őstag

:R

Infra panelon én is gondolkodtam, ennek alaposabban utána fogok járni, már villanyszerelő szakinak is felvetettem a témát. Vele majd átbeszélem, hogy mit javasol.

A páramentesítőnek majd utánanézek, főleg, ha pl. max. 40 ezerig megfelelő teljesítményű/minőségű beszerezhető. Akár külföldi (pl.: Ali-s) rendelés is szóba jöhet.

Technikailag egyetértek veled, de a családi körülmények miatt korlátozottak lehetőségek a ház teljes felújítására, nem csak anyagi oldalról, hanem hely (a felújítási állapotban az aktuálisan éppen nem használható élettér) szempontjából is. Ez van. :(

[ Szerkesztve ]

(#8589) Hzsolt11


Hzsolt11
tag

Sziasztok
Mosógép szeretnék vásárolni :)
A lakásomban a fürdőszobámban szeretném elhelyezni ami nem valami nagy ezért is gondoltam felültöltősre.
Tippeket szeretnék hogy milyen mosógépet érdemes megvenni.
A tippeket előre is nagyon szépen köszönöm :R :R :R

(#8590) ANOka válasza Hzsolt11 (#8589) üzenetére


ANOka
őstag

Ugyan én nem értek hozzá, de sztem ha megírnád, hogy milyen árkategóriában gondolkodsz, azzal jelentősen segítenéd a szakikat...

(#8591) Csorbi válasza Hzsolt11 (#8589) üzenetére


Csorbi
addikt

Meg kellene határozni:
-árkategóriát
-nagyjábóli töltősúly igényt
-maximális méretet
-esetlegesen külön felmerülő igényeket (pl. minél hosszabb garancia, csak inverteres motor, stb.)

(#8592) Hzsolt11 válasza Csorbi (#8591) üzenetére


Hzsolt11
tag

110k max
1 személyes használat 6kg kb a töltet
Max 45 cm a faltól ne lógjon be az ajtó vonalába a többi nem lényeg
Gari minimum 2év
Inverteres legyen
:R :R :R

(#8593) ANOka válasza Hzsolt11 (#8592) üzenetére


ANOka
őstag

Ugyan ez elöl töltős, de a méretei miatt javaslom, hogy nézz rá az LG F2J5WN4W-re.
Nekem tegnap érkezett meg, eddig csak 2-t mostam vele, de nagyon tetszik: centrifugálásnál nem akar felszállni úgy, mint egy helikopter, mint az előző felültöltős(ök).

Nekem is a helyiség mérete miatt max. 40-45 cm szélességű/mélységű gép jöhet szóba. Ennél az elhelyezésre azt írták, hogy a hátulja a faltól 10 cm-re legyen. Annyit én sem tudtam hagyni, de azt láttam, hogy már 5-6 cm-nél is elférnek hátul a bekötő csövek.

(#8594) Hzsolt11 válasza ANOka (#8593) üzenetére


Hzsolt11
tag

Értem
Igen ezt a fajtát én is néztem de én első sorban ha lehet felültöltős mosógépet szeretnék

(#8595) erhas01


erhas01
tag

Érdeklődnék, mekkora a Beko:
1.
WMY 91443 LB1
WTE 11735 XCST

http://www.bekohu.com/urun_kiyaslama.aspx?lang=hu-HU&kat=6023&uKods=31018,20733
dobüstmérete belülről palást x átmérő?
Nekünk ez van 27*45, 19-20Liter, 5,5Kg.
Ágyneműhöz nagyobbat keresek. Elöl vagy felültöltőset válasszak?
2200 W -os, 10A fogyasztót elbírta a konektor.
Mennyi a fentieknek az áramfelvétele? Belefér-e, vagy sem?
2.
Ha nem; pl: Beko-ból és vagy 5 éves garis melyik?
Jó lenne: Kiegyenlítetlenterhelés irányítás, Túlfolyás biztonság.
Mosás: ruha naponta egy, párna hetente, paplan havonta.
Gőz frissítés, dob tisztítás, mire jó? Kellhet-e nekem?
Ár: 125e - max: 165e Ft

(#8596) scott_free válasza Hzsolt11 (#8594) üzenetére


scott_free
senior tag

Inverteres felültöltősben túl sok választásod nincs: az Electrolux-ot ajánlják itt, de az jelenleg azért 110k fölött van valamivel.
EWT1066EVW vagy EWT1266EVW
Whirlpool van 110k alatt, de annak hamar rozsdásodik a teteje, mert a mosószeradagoló a tetőben van és visszafolyik belőle a víz kinyitáskor. (Persze ha minden nyitás után akkurátusan letörölgeted, akkor talán nem olyan vészes.)

Jó lenne, ha a Glamour-napokon valamelyik Elux is lenne akcióban az MM-ben...

(#8597) Hzsolt11 válasza scott_free (#8596) üzenetére


Hzsolt11
tag

Értem és köszönöm szépen
Szerintem megvárom a Glamour-napokat
:R :R :R

(#8598) McNamara


McNamara
Ármester

Sziasztok!

Fuuu de jó, hogy van mosógépes topic is :D

Olyan kérdésem lenne, hogy a régi csak mosóport fogadó mosógépünkbe lehet e tenni mosókapszulát?

Illetve tervben van új masinát is venni. Boschokat néztem 130K körül. Mennyire ajánlott?

Előre is köszi! :R

(#8599) tthom válasza McNamara (#8598) üzenetére


tthom
senior tag

Ezek ilyen vízben oldódó fóliában vannak, szóval simán. A mienkbe is csak mosóport lehetne, mégis folyékony mosószerrel használjuk, bele a dob közepébe..

(#8600) hibavissza válasza McNamara (#8598) üzenetére


hibavissza
veterán

2 kollégàmnak is volt/van. Az a gondjuk, hogy túl kevés vizet adagolnak. Zuhannyal nyomtajàk utàna a mosószer betöltőn. Egyik sem prémium kategóriàs. Lehet a dràgàbb típusaik jobbak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.