Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7551) #32577792 válasza grabber (#7550) üzenetére


#32577792
törölt tag

Maradjunk abban, hogy a szivattyú hang mindenhol nagy az invertes halkság miatt. Nekem az AEG is hangos. Egyik része halk, másik nem.

(#7552) Amerigo57 válasza Lacus MD (#7546) üzenetére


Amerigo57
őstag

Szerintem 10 kg kapacitású mosógépeknél ,

nézd meg az AEG L7FEC41S mosógépet is , egy árban van a

Gorenje WS168LNS típusú mosógéppel

Link:
Mind a hazai , mind a külföldi vásárlói vélemények , igen jók

az AEG L7FEC41S mosógépről.

A Gorenje WS168LNS mosógép , még annyira új , hogy szinte alig vannak

nemzetközi tesztek , vásárlói vélemény róla .

Egy kisebb teszt az AEG L7FEC41S mosógépről.
Link:

[ Szerkesztve ]

(#7553) #40553216 válasza grabber (#7548) üzenetére


#40553216
törölt tag

A programok mennyiségén és az elektronika bonyolultságán spóroltak, valamint az inverteres motoron. A minőségen és anyaghasználaton nem.

(#7549) Lacus MD
Miért legyen minden egyforma? Felesleges pénzkidobás, ha Mielét veszel mindenből. Feltéve, hogy nem vagy multimilliomos.

[ Szerkesztve ]

(#7554) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!

Egy Samsung Ecobubble mosógépet cserélnénk.... 2 db mosógép maradt a rostán.
Egy Electrolux és egy Gorenje.
Kb. azonos árban van mindkettő, hasonló tudásúak,tulajdonságúak. A garanciát minden esetben 5 évre terjeszteném ki. Tudnátok segíteni, hogy melyik lenne a jobb választás? Esetleg hasomló árban mit ajánlanátok? Köszi

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#7555) #32577792 válasza Frontiner (#7554) üzenetére


#32577792
törölt tag

(#7556) Amerigo57 válasza Frontiner (#7554) üzenetére


Amerigo57
őstag

Szerintem a sorrend:

1, Gorenje WA72S3 - 3 év gyártói garancia
Inverteres PowerDrive motor
StableTech vibráció- és zajcsökkentő oldalfalak
Zajszint kevesebb mosásnál és csntrifugálásnál
WaveActive dob

2, Beko WMY 71233 LMB3 - 5 év gyártói garancia

(#7557) #32577792 válasza #32577792 (#7555) üzenetére


#32577792
törölt tag

(#7558) Frontiner válasza Amerigo57 (#7556) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Köszi a válaszokat. Nekem ez a Beko nem szimpi, ne kérdezzétek miért,lehet remek gépek, de mára a Samsung minden termékét kizártam az életemből és a lakásból (szerencsére csak a mosógép és egy Tv), pedig régebben szimpi volt és úgy érzem a Beko-val is így lennék. Tényleg nem leszólni akarom, ez csak az én hülyeségem. Esetleg még LG-t vennék,arról mik a vélemények?

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#7559) nicu71


nicu71
addikt

Sziasztok ,megkaptuk az otthon melege program támogatást.Több helyen ajánlották az Electrolux márkát.nincs szükségünk nagy mosáskapacitásra ,csendes legyen ,okos ,takarékos.
Én ezt a sötétszürke modellt néztem ki :Electrolux EW6S406BX
Ismeri valaki? Az Electrolux honlapján szinte mindegyik mosógép hasonló tulajdonságokkal bír,én semmi különbséget nem látok köztük,de ez a szin nagyon bejön. :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#7560) Amerigo57 válasza Frontiner (#7558) üzenetére


Amerigo57
őstag

Hány kiló legyen a ruha töltet?

A mosógép mélysége maximum mennyi lehet , ami befér az ajtón ,

és a fürdőszobába is kényelmesen kitudod nyitni a mosógép ajtaját ,

mennyi a maximum keret rá , Ft-ban.

(#7561) #32577792 válasza Frontiner (#7558) üzenetére


#32577792
törölt tag

Semmi gond hogy leszólod. Nekem van szárítóm Beko, én többre tartom eddig, mint az AEG mosógépem. Aztán majd az évek eldöntik.
LG jó, max. idővel csapágyaztatni kell, mert elég gyenge a csapágy és a szimering bennük. De ennyi pénzért nyilván nem szabad csodát várni. Nekem is samsung mosógépem volt, majd 8 évet ment.
Sokaknak van LG (mert szép és dizájnos és felesleges extrák) és Beko is.

Gondolnád, hogy az egyik legjobb motorolaj ukrán? Sokan nem is ismerik, én sem ismertem, amíg bele nem tettem a kocsiba, na az nem semmi amit csinál vele :)

Szóval válassz ami tetszik és aminek hosszú garija van.
Lassan lesz megint AEG promóció 1+3 év
Van ismét Bosch 2+3 év
Van itt választék kérem :)

(#7562) Frontiner válasza Amerigo57 (#7560) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Csak keskeny jöhet szóba, kicsi a fürdő. Amit belinkeltem azok is keskenyek, így adja magát, hogy csak a 6-7 kg-osak.120-130-ból jó lenne ha kijönne, nem szánok rá többet, bár tudnék 2x-3x is ennyit, de kb 5-6 év múlva úgyis kuka szinte mindegyik, persze azért nyilván vannak kivételek, de nagyon gagyit se akarok. Engem az Electrolux,Gorenje és LG gépek "győztek meg" hosszas keresgélés és rengeteg tapasztalat olvasás után. Gondoltam még titeket is megkérdezlek mielőtt döntenék.

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#7563) Amerigo57 válasza Frontiner (#7562) üzenetére


Amerigo57
őstag

LG F2J7HY1W
Electrolux EW6S327SI
Electrolux EW6S326SI
Gorenje WA72S3

(#7564) hw_8812 válasza Lacus MD (#7546) üzenetére


hw_8812
csendes tag

Itt senki nem fogja a Gorenje-t ajánlani mert senkinek nincs, ezért fognak majd Beko-t meg minden mást ajánlani. Nekem minden Gorenje a konyhában, 4 éve tökéleteen megy minden. Én is néztem ezt a mosógépet de egyetlenegy áruházban se tudtam megtapogatni, bezzeg Samsungból meg LG-ből 1000 féle volt. Van itt a fórumon egy delikvens akihez évente mennek szervizelni a Mielet, szóval elromolhat az is. Gorenje ad 3 évet, lehet kuka utána, leheg kitart. Egy biztos, a design-ra adnak.

(#7565) Frontiner válasza Amerigo57 (#7563) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Pontosan ugyan ezeket a gépeket néztem. Már csak döntenem kellene, hogy melyik legyen...
@hw_8812: Persze,világos. A hűtőm LG 6 éve megy gondtalanul. Az Elux és Gorenjével még nem volt dolgom, picit ezért hajlok az LG felé.
Köszi mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#7566) #32577792 válasza Frontiner (#7562) üzenetére


#32577792
törölt tag

Hát azért ezt leírhattad volna, hogy keskeny kell, illetve azt, hogy mekkora fér el max. Én is elég sokáig keresgettem és kb. 3 hét után jöttem rá, hogy az ajtóm 58cm széles, onnantól kuka az összes kinézett :(
Azért egy hűtőt összehasonlítani egy mosógéppel, nem biztos, hogy szerencsés. Amikor egymás mellé teszem minőségbeli (látható) különbségeket a Beko szárítógép és AEG mosógép és Bosch Serie 6 mosogatógép esetén, mindig jelzem, hogy nem ugyanazon termékcsoportokról van szó.

Hűtő vásárlás előtt vagyok, tetszik az LG nagyon, meg Samsung is, bár mind a kettő vagy befér az ajtón, vagy nem. Ugyanakkor szétnéztünk az üzletben, volt Beko is, remek ajánlata van, gond nélkül beférne, aztán néztük a Liebherr gépeket. ami még a Bekonál is puritánabb számomra. De mind az említettek közül neki van a legjobb szigetelése, leggyorsabb fagyasztása és hűtése. Mit akarok ezzel mondani? Nem minden a dizájn.
Gorenje: nejem szinte elhozta volna, ha nem vagyok ott vele. Mert szép és olyan szép matricák vannak rajta, meg olyan szépen hangzó dolgok. Ami a többiben is ott van, de talán nem telematricázva :)
Jócskán sok tesztet elolvastam, hazait és nemzetközit is, mert volt egy Samsung ekkkóóbáble gépünk, ami egyébként megbízható volt eléggé, de a mosása.... (TV-m is van samu, meg lg is, utóbbit egyszerűen nem tudom megszokni, a színvilága miatt)Nos ha szánsz rá 2000HUF-ot, vedd meg a tudatos vásárlók mosógép tesztjét, érdekes dolgok vannak benne. Persze ha fontos az is, hogy mit kapsz a mosás végére :)

Itthon nagy a kultusza a német termékeknek, már évtizedek óta, még akkor is ha made by türkisch :)

Használt miele: nem tudom kedves fórumtárs kinél olvasta azt, hogy évente hordja javíttatni vissza. Én láttam azokat szétszedve, darabokra, lecsupaszítva. Azokat újítják fel, teljesen. Nekem nem fért be az ajtón. Azok minőségi cuccok - az újakról meg majd pár év múlva kiderül, hogy folytatják-e a szériát - hidd el.
Viszont nem olcsók.

Nem leszólva egyik terméket sem, mert lehet egy gyártónak is pocsék szériája. Mosógépszerelőm - akinek nevét és telefonszámát megadtam privátban egy kedves fórumtársnak, aki aztán cseszett válaszolni a kérdésemre, hogy felhívta-e ugyan... - is ugyanazt mondta, mint itt és máshol is a hozzáértőbbek, pocsék a csapágyazása és a szimeringje neki. Meg kell nézni, hogy azért van róluk videó rendesen, hogyan kell cserélni és nem biztos, hogy 1-2-3 éves gépekről van szó. Ő azt mondta, járt már úgy, hogy szétszedte, és utána nem bírta a csapágy cserét megcsinálni.

Szóval ezért van az, hogy amikor én kerestem, megadtam az árat és azt tanácsolták, aminek jó hosszú GYÁRI garija/jótállása , azt kell megvenni.
Sajnos elux és társai 1 évvel vannak itthon, kivéve AEG ha éppen promóciót ad.
LG 2 év
Gorenje 3 év
Bosch 2+3 promóció

Én nem vagyok szakértő, csak egy vásárló és felhasználó, a saját tapasztalatom megosztom, meg azt amit olvastam teszteket - nem, az árukeresős vélemények nem tesztek :)

Gorenjevel valóban kevés a tapasztalat, de üsd be a keresőben itt és esetleg a háztartási gépek topicban és ha találsz tulajokat, kérdezz rá tőlük. Járd körbe, inkább 3-4 nappal később vedd meg, de a választás azért pár évig ott lesz a háztartásodban :)

Sok sikert hozzá, bármit is veszel :)

(#7567) Nagya21 válasza Lacus MD (#7549) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Sima eccerü hipo-val csinálj mosást, a youtubon egy magyar szerelő leirása alapján, (külföldön él) és nem lesz büdös a géped.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7568) Nagya21 válasza Frontiner (#7565) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Nekem 2. éve megy az Elux ews1276ci motyógép, eddig jó, a Zasszony nagyon megvan elégedve vele.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7569) bazsimano válasza nicu71 (#7559) üzenetére


bazsimano
őstag

na milyen szerencsesek...nekunk meg sehol az eredmeny :(
lenyeg hogy minel hosszabb legyen a gari.
tobbiek majd megmondjak a tutit.
mi is eluxra palyazunk csak nalunk majd felultoltos fog kellene a hely miatt :S

(#7570) Amerigo57 válasza Frontiner (#7565) üzenetére


Amerigo57
őstag

Frontiner

Nekem a kisebbik mosógépem LG F2J7HY1W.

2 éve megy , heti 3 mosással , eddig semmi probléma nem volt vele .

Halk, csendes ,csak akkor lehet a centrifugálásnál a hangját picit hallani ,

ha nyitva van a fürdőszoba ajtó.

[ Szerkesztve ]

(#7571) dokba


dokba
újonc

Sziasztok,

Korábbi hozzászólókkal egyetemben mi is új elöltöltős gép vásárlása előtt állunk.

3 márka terméke áll most a dobogón, a sorrendet kellene csak eldönteni..

LG F4J7TY0W Elöltöltős mosógép

AEG L7FBE68S gőzfunkciós mosógép + 10 év motor garancia

BOSCH WAT28561BY mosógép

Árban nagyjából megegyeznek, viszont eltérés az van bőven.

LG mellett szól a DD 6 motions, gőztechnológia (gőzfrissítés - 20 min és gőzöblítés), ciklus közben ruhát lehet belerakni, smart diagnosis, és a jó szerviz (itt olvastam). Azonban itt olvastam azt is, hogy a csapágyakkal lehet gond. Sajnos az 1+3 évből kicsúsztam, de nem sürgős a megvétel (április vége, addig tart a Bosch promó is). Elárasztás elleni védelmet nem látok. Alap 2 év gari.

AEG mellett szól a dizájn (tudom, nem attól lesz tiszta a ruha), 1600-as centri, gőzfunkció, leírás alapján alig lesz gyűrött a ruha. Elárasztás elleni védelem van. Alapból 1 év gari.

Bosch 9 kg-os. 30-15 perces program. Foltautomatika. Utólagos utántöltés. Többszörös vízvédelmi rendszer. Túlhabzás figyelés. Alap 2 év gari, áprilisig promóban 2+3 év.

A teljesség igénye nélkül írtam le a tulajdonságokat. Próbáltam kiemelni a főbb dolgokat, de a MM-os leírások nem feltétlenül megbízhatóak.

Mit gondoltok, melyik mellett döntsünk?

Köszi!!!!

(#7572) blattida válasza grabber (#7550) üzenetére


blattida
nagyúr

Abból nem szabad kiindulni, hogy a régebbi gépek milyenek voltak, mivel 10+ éve a legolcsóbb gépek is röhögve elmennek 10+ évet. Ma pedig már csak a prémium kategóriában van normális minőség, a középkategóriás gépek is ugyanolyan vacakok, mint a legolcsóbbak, csak többet tudnak és szebben vannak csomagolva. Az lg meg a gorenje nem jobb, mint mondjuk a beko, csak pofásabbak és a vállalt alap gyártói garancia sokat elárul róluk. Magam ajánlottam itt is korábban többször a szlovének gépeit, de alapvetően a három év garanciájuk miatt. Használati tárgyat meg ne külső alapján válasszon az ember, mert annak nem sok köze van a minőséghez, illetve, a "szépség" lehet öröm, de a háztartási gépeknél (is) nagyon sok üröm társul hozzá, amennyiben nem a prémium kategóriából érkezik az adott gép.
Ilyen a fogyasztói társadalom.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7573) #32577792 válasza dokba (#7571) üzenetére


#32577792
törölt tag

AEG: szinte ugyanez van nekünk is. Mosás közben halk, de ha már szivattyúz is, nekem hangos a szivattyúja.
Gőz: nejem szereti.
Centrifuga: még 1200-on is eléggé gyűrött, de mióta van egy Beko szárítónk, pont nem izgat, mert az meg kivasalja :)
Szerintem hamarosan lesz rá +3 év promóció, anélkül biztos nem venném meg.
Jelen állás szerint ha befér: Bosch-t venném

(#7574) Amerigo57


Amerigo57
őstag

dokba

Szerintem a Nemzetközi tesztek , vásárlói vélemények,
tudásuk alapján a sorrend:

Bosch WAT28561BY
AEG L7FBE68S
LG F4J7TY0W

(#7575) dokba válasza Amerigo57 (#7574) üzenetére


dokba
újonc

Ezek a tesztek elérhetőek valahol számomra is? Tudsz esetleg linket? Köszi :)

(#7576) dokba válasza #32577792 (#7573) üzenetére


dokba
újonc

Szárítógép nem férne el, 2in1 meg nem akarok venni...drága meg nem is annyira bizalomgerjesztő, hogy egyben van. Mi alapján gondolod, hogy lesz AEG promóció? Ha lesz, szerinted az jobb, mint a Bosch? Valamint miért gondolod, hogy a Bosch jobb mint az LG? Csak a gari miatt?

Mióta van nektek AEG? :)

[ Szerkesztve ]

(#7577) #32577792 válasza dokba (#7576) üzenetére


#32577792
törölt tag

Itt valaki emlegette hogy lesz ismét. Én nem néztem utána, mert már nem fontos számomra :)
Kb. két hónapja van meg a mosógép.
A Bosch amit linkeltél 6-os széria, nem a legalja a márkának. Mosogatógépben van nekem ilyen széria és tökéletesen működik, bár nem mosógép hogy párhuzamot lehetne vonni.
Egyszerűen van néhány olyan tulajdonsága az LG-nek ami miatt én kihúztam a saját listámról annak idején.
Tudatos vásárlók oldalán van mosógép teszt, 1930HUF ha jól emlékszem. which.com ott meg főleg UK gépek vannak, de rengeteg. Az első hónap 1 font. Utána már drágább de le kell mondani és kész.

(#7578) grabber válasza blattida (#7572) üzenetére


grabber
addikt

Én is ezt gondolom :U

(#7579) Váza


Váza
újonc

Sziasztok!

Két mosógép között gondolkozom, de még arra sem jöttem rá, hogy mi a különbség köztük. Tudnátok ebben segíteni nekem.

EW6S326SI
EW6S426BI

Köszönöm

(#7580) Amerigo57 válasza Váza (#7579) üzenetére


Amerigo57
őstag

Az Electrolux EW6S326SI mosógép :

Szélesség 60 cm
Magasság 85 cm
Mélység 40 cm

Az Electrolux EW6S426BI mosógép :
Szélesség 59.5 cm
Magasság 84.5 cm
Mélység 38 cm

Más különbség nincs

De ebben az árkategóriában , és keskeny mosógépben , ajánlom inkább ,

az Electrolux EW6S327S elöltöltős ,szintén keskeny

7 kg -os mosógépet.

Érdemes rá kiterjesztett garanciát vásárolni

Itt , ingyenes kiszállítással.

Link :

[ Szerkesztve ]

(#7581) Váza


Váza
újonc

Igen, először én is azt néztem ki, csak sajnos az már nem fér be, max. 40 cm a jó.

(#7582) Amerigo57 válasza Váza (#7581) üzenetére


Amerigo57
őstag

Amíg beteszed a fürdőszobába a mosógépet ,

addig le kel venni a fürdőszoba ajtaját .

(#7583) Váza


Váza
újonc

A fürdőszobában nem fér el.

(#7584) nicu71


nicu71
addikt

sziasztok,sikerült megrendelnem egy Gorenje wei62S3 mosogépet az online Márkaboltoktól /remélem nem minősül reklámnak/ :) szerintetek meg tudom csinálni a bekötést?vagy inkább hivjak szakembert ?Nem tűnik olyan bonyolultnak a dolog,a régi mosógép helyére kerül,minden csap, izé ki van építve.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#7585) BlackJack21 válasza nicu71 (#7584) üzenetére


BlackJack21
tag

Ha van egy kis műszaki vénád, akkor minden további nélkül teljesíthető feladat. A használati/ telepítési útmutatóban elég jól, részletesen le van írva, hogy hogyan kell csinálni. Amennyiben elbizonytalanodsz, itt vagyunk mi is, vagy a youtube 😀

(#7586) nicu71 válasza BlackJack21 (#7585) üzenetére


nicu71
addikt

köszönöm,megpróbálom ;)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#7587) Petibaba46


Petibaba46
csendes tag

Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi. Lehalt a jóöreg Indesit WITP102, valószínűleg elektronika (panel) hibás. Helyére keresek 80-100 ezer ft környékén mozgó utódot. Először felültöltősben gondolkodtam, pusztán a megszokás miatt, de úgy vettem észre, hogy kevesebb a választék és mintha drágábbak is lennének picivel a simákhoz képest. Visszaolvasgatva a fórum múltjában az alábbiakat szűrtem le: A Whirlpool, Indesit (pedig 10évig mondjuk az enyémnek nem volt baja) vonalat kerülni szeretném, az Elektrolux-ot dicsérik, de keveslem a 12 hónap vállalt garanciát, a Bosch ~150 ezer alatt nem Bosch, stb... Korábban a fórumon írta valaki, hogy 6kg és 1200-as centri alatti gépeket nem szabad megvenni, mert gyenge anyagból van mind. Nem tudom mennyire állja meg a helyét ez a kijelentés, de logikusnak tűnik az anyagspórolás tekintetében. Páran dicsérték itt a Beko termékeket és az 5 év vállalt garancia nagyon tetszetős. A 6633-as modellt néztem ki, ami 6kg-os kapacitású, 1200-as cetris és ha jól látom az első olyan motoros a palettájukon ami már inverteres (amiről mondjuk nem tudom, hogy szükséges-e, vagy csak egy újabb parasztvakítás, ami valójában csak egy plusz problémaforrás). Érdeklődnék, hogy megfelelő-e ez a termék, vagy esetleg másban gondolkodjak?

[link]

Továbbá érdeklődnék, hogy amennyiben a kialakítás miatt rövid lenne a kifolyócső, lehetséges -e hosszabbítani? Vagy az gyárilag szándékosan van olyan hosszúra csinálva, valamilyen fontos technikai paraméter miatt, pl a szivattyú nem tud messzebbre tolni, vagy hasonló?

Nagyon szépen köszönöm, ha valaki megosztja a véleményét! :R

(#7588) Amerigo57 válasza Petibaba46 (#7587) üzenetére


Amerigo57
őstag

Ha Bekonál maradsz , én a helyedben nem 6 kg ,
hanem 7-8 kg ruhatöltetűt vennék :

7 kg -os :
Beko WMY 71233 LMB3

8 kg-os :
Beko WMY81483LMB2
Beko WMY-81233 LMB3

[ Szerkesztve ]

(#7589) #32577792 válasza Petibaba46 (#7587) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia

Ez 7kg-os, szinte azonos ár

Sokaknak van itt fórumon is Beko mosógép. Nekem szárítógépem van, teljesen jó. 5 év gyári gari elég ütős.
Bosch: 4-es széria alatt nem kellene gondolkodni rajtuk, mechanikusan a 6-os már jobb minőség. 2+3 év garival most promócióban.
Elux: 1 év gai, amit vannak, akik szerint nincs jelentősége, mert sose romlik el ;] De ha mégis, az mörfi szerint a másnap, hogy lejárt a jótállás :)
LG 2 év gari, szépek, nem is rosszak, de a DD motornak vannak hibalehetőségei.

Inverteres motor: nem kell tőle félni, csendes, nincs szénkefe, tehát azt már nem kell cserélni.

(#7590) tabbycat válasza Petibaba46 (#7587) üzenetére


tabbycat
csendes újonc

Szia,Beko 9 kg mosógépem van es 8 kg szárítógépem, egyik 2 hónapos másik 1 éves, naponta többször mennek és semmi bajuk. Mosógép inverteres,szépen mos, jók a programok. Csak ajánlani tudom. Kifolyócsövet és a víz csövét lecseréltük hosszabbra teljesen jól működik így is.

(#7591) Amerigo57


Amerigo57
őstag

" Ez 7kg-os, szinte azonos ár"

Ebben igazad van ungawa.

Petibaba46

A Beko helyett inkább most ajánlom én is a
Bosch mosógépeket , 2 + 3 év garanciával.

7 kg-os. :
Bosch WAN 24161BY
Bosch WAN 24261BY
8 kg-os. :
Bosch WAN24290BY - akcióban , most 107 ezer Ft

[ Szerkesztve ]

(#7592) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Célom a következő kettő termék, de egymásra téve!
Mosógép: Bosch WAN24290BY
Szárítógép: Bosch WTR85V90BY

Kérdésem, hogy az 55 cm mély mosógépre vajon hogy a túróba teszem a 66 cm mély szárítógépet (még nem vettem meg)?
Vagy a gyakorlatban ezt felejtsem is el? :F

Köszönöm a segítséget!

(#7593) Petibaba46 válasza Amerigo57 (#7588) üzenetére


Petibaba46
csendes tag

Miért jobb egy 7-8 kilós mint a 6 kilós? A több fér bele dolgot leszámítva:) A régi felültöltős indesit talán 5 kilós volt és az is elég volt. Megnéztem élőben a gépeket, hát nagyon elszomorodtam. 100 ezerért még olyan anyagminőség van, hogy 1 hónapot nem néznék ki belőlük, nem éveket. Az ajtó nyitó-záró mechanizmusok, olyan gagyik, hogy hihetetlen, nyeklik-nyaklik, lifeg, mozog, pedig az aztán sokat van használva. Sajnos a Bekok ajtó nyitó kallantyúi nagyon hitványok érzetre, ahogy nyomom a fogantyú belső részén a gombot az egész műanyag burkolat hajlik, bár főleg olcsóbbak voltak kiállítva. Viszont a Gorenjék nagyon szimpatikusak voltak élőben, kellemes érzetű gombtekerés, stabil, puha, gomb nélküli ajtónyitás-csukás. Az a márka megbízható? Na nem 5 év, de legalább a 3 kettővel több mint az 1...

A Bosch-októl se estem hanyatt sajnos és a 110 ezer az már 30-al több mint az eredetileg kitalált 80:D Ez a 3+2 év egyébként melyik üzletben vagy hogyan elérhető? Mert én nem láttam 5 éves kiírást sehol.

Nem egyszerű ez, nagyon nem :(

(#7594) blattida válasza atika88 (#7592) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Rá tudod tenni, mert a lábak távolsága számít, azok meg az 55cm-re is rámennek, de miért nem akarsz ugyanakkora mélységű mosógépet?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7595) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Petibaba46

A régi mosógépek dobja nagyobbak voltak , mint a mostani mosógépek dobjai , ugyan abban a kg töltésben.

Pl , a régi Energomat Termálba befért az 5kg -ra tervezett mosógépbe akár 7 kg ruha is , könnyen elvitte.

A mai gépek többségébe , már nem igen fér el annyi ruha , amennyit feltüntetnek , mivel kisebb a dobjuk .

Ezért ajánlottam a 7 vagy 8 kilós mosógépet .

A Bosch kiterjesztett garancia:
Link :

Gorenjék
Mosókapacitás: 7 kg
Gorenje W7543L
Gorenje WA72S3

Mosókapacitás: 8 kg
Gorenje WEI823 - egyik legjobban sikerült Gorenje széria

[ Szerkesztve ]

(#7596) #40553216 válasza atika88 (#7592) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én egy 60-as mosógépre raktam 60-as szárítót, de a szárító lábai 48 cm-en belül vannak.

(#7597) blattida válasza Amerigo57 (#7595) üzenetére


blattida
nagyúr

Semmivel nem voltak nagyobbak a régi dobok, csak annyi történt, hogy a mostani gépekre ugyanakkora dobméret mellett nagyobb kapacitást adnak, ám ettől még egy 6kg kapacitású mostani mosógép dobja nagyobb, mint például az említett energomaté, ami konkrétan 44cm átmérővel és 28cm mélységgel rendelkezett és névlegesen 4,5kg kapacitású volt.

Pont a nagyobb dobméret miatt jó egy nagyobb kapacitású gép, hiszen abba a nagyobb méretű ruhák, paplanok, huzatok stb-k is jobban elférnek vagy csak azokba férnek be.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7598) gerolka


gerolka
tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés, kinéztem, illetve leszűkítettem két mosógépre az igényeinknek megfelelően, melyiket javasolnátok?
Beko WTV8734XC0M
Bosch WAT28460BY

Én nem tudok dönteni, ha rá kellene vágnom akkor Bosch, de ez csak azért van mert a Beko-t nem ismerem és kicsit előítéleteim vannak vele kapcsolatban. Ha lenne Bosch-bol szürke akkor az könnyebbé tenné a választást, de én nem találtam, de persze a színe a legutolsó szempont.

(#7599) ViZion


ViZion
félisten

ejj, itt tényleg mindennek IS van topikja... :D
Melyik mosógépek azok, amiket fel kell tölteni és adagolják a mosószert/öblítőt maguknak?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7600) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Sziasztok, félig off, de hátha vannak itt szerelők;
Ezeknek a kezelőpanelja a kb szabványos feszültségekkel (5V 12V 24V valamelyike) dolgozik?
Köszönöm ha valaki tudja :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.