Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7801) danih


danih
addikt

Nemrég vettem egy Beko mosó- és szárító egybegépet. Elkezdett, nos, nem szárítani, az időzítő fél órákat ugrik, gondolom valami szenzor gebasz. Amit elértem már kitisztítottam. Akinek volt ilyen problémája - sikerült megoldani otthon, vagy ment javításra?

(#7802) cserix válasza l700 (#7775) üzenetére


cserix
tag

No, eddig tartott a "megjavulás" ( [link]), vagyis a 90°C mosás sem oldotta meg tartósan a dolgot.
Ismét szervíz. :(((

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#7803) #32577792 válasza danih (#7801) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szerviz

Nem soknak van kombinált.

(#7804) Rottenbiller válasza theooracy (#7781) üzenetére


Rottenbiller
csendes tag

Üdv.Ezt a tipust néztem ki.Van tapasztalatod vele?

(#7805) hw_8812 válasza cserix (#7802) üzenetére


hw_8812
csendes tag

Remélhetőleg egyedi eset. Én kb. 2-3 hónapig jártam utána milyet vegyek, minden magyar és külföldi oldalon utánaolvastam, majd a Bosch Serie 8 mellett döntöttem. Drága, de semmi ilyet nem produkált eddig és remélem nem is fog.

(#7806) theooracy válasza blattida (#7784) üzenetére


theooracy
aktív tag

Ja. Ugyanakkora a dobjuk, csak a 28460-as 8kg töltősúlyú, a 28561-es meg 9...... meg még pár eltérés...

(#7807) theooracy válasza Rottenbiller (#7804) üzenetére


theooracy
aktív tag

Ezzel nincs, de szerintem nem nyúlsz mellé... :K

(#7808) theooracy válasza berzsike1 (#7797) üzenetére


theooracy
aktív tag

https://www.bosch-home.com/hu/termekek/termekek-osszehasonlitasa

Nézd meg, ki lehet választani, hogy a különbségeket mutassa...
Pl. Media Markt-ban kb. 9 ezer Ft. a különbség közöttük...

[ Szerkesztve ]

(#7809) blattida válasza theooracy (#7806) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha ugyanakkora a dobjuk, akkor gyakorlatilag ugyanakkora a kapacitásuk is, mivel ugyanaz a tengely, csapágyak, motor, stb... Tehát, mivel jobb, mért is adjon érte többet? Nem ismered őket, akkor mi alapján ajánlod? Az ak keresőjét mindenki tudja használni, csak sokan még ahhoz is lusták.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7810) #32577792 válasza theooracy (#7807) üzenetére


#32577792
törölt tag

Melyikkel van egyébként tapasztalatod? Minden információ fontos lehet másoknak, tehát kérlek oszd meg milyen típust használsz, és mik vele a tapasztalataid, pro és kontra is érdekelni fogja a vásárlás előtt állóakat. :R

(#7811) kiszu


kiszu
senior tag

Sziasztok. Vennék mosógépet. 7kg ruhatoltet, max 130e a keret, elöltöltős es keskeny (max 50 cm mélység a lehetőség)
Kinézetem egy Electrolux EW6S327SI
Tipust, most 1+3 év garival.
https://m.markabolt.hu/electrolux/electrolux_mosogep/keskeny_eloltoltos_mosogepek/electrolux_ew6s327si_mosogep.html

Van valami ami miatt esetleg nem ajánlott?

(#7812) vizib


vizib
csendes tag

Sziasztok! Vissza olvastam sokat, de nem igazan tudtam donteni:
a Bosch szimpatikus most ezzel az 5 ev garival,
melyik modellt ajanlanatok 150e ig? 7-8kg eleg lenne.

vagy milyen alternativa johetne szoba?

ezer hala a valaszokert.

(#7813) #32577792 válasza kiszu (#7811) üzenetére


#32577792
törölt tag

Elég korlátolt lehetőségeid vannak ilyen mélységgel.
Gorenje talán, Candy és pár Beko gép.
Ami a legolcsóbb, leghosszabb gyári garival.

(#7814) hw_8812 válasza kiszu (#7811) üzenetére


hw_8812
csendes tag

lyen esetben 2 dolgot nézz. Ahogy a többiek mondják a garancia hosszát, de nézd meg hol van garanciális szervíz. Mert ha pl. Nyírmártonfalván laksz, akkor a budapesti Orczy szervíz a Bekohoz lehet később ér oda mint egy helyi Electrolux szaki. Nagybátyám szerint (mosógépszerelő 30 éve, de nem garanciális) Electrolux-al túlzottan nem lehet mellé fogni. Lehet ezt a tapasztaltabbak lehurrogják, de én Debrecenben figyelembe vettem amikor Bosch-t vettem (5 év gar miatt). Van helyi szervíz, jó tapasztalatokkal.

(#7815) #32577792 válasza hw_8812 (#7814) üzenetére


#32577792
törölt tag

Helyszíni javítás ugye mond valamit gari idő alatt?
5 év pl. az általad említett Beko. Olvass vissza, hogy akinek volt tapasztalata szervizzel, elégedettek voltak. Szóval elég ha 1 ember riogat hivatalból ellene...
Elux: nem olyan rég volt egy robbanós tűzhely, az ügyfélszolgálat elhajtotta a vevőt gari időben, csak miután újságcikk lett, akkor kezdett finomabb lenni. De alatta a kommentekben elég sokan panaszkodtak a márkára.

De ha neki az Elux a szimpi, nyilván azt fogja venni :)
Nekem van mind a kettő, AEG és Beko is. Kinézetre is jobb minőséget mutat a Beko.
Bosch: 4-es, 6-os széria jó választás lehet 2+3 év garival.

(#7816) hw_8812 válasza cserix (#7761) üzenetére


hw_8812
csendes tag

Ma mostam a WAW28560EU- val egy db törölközőt a Pamut 60 fokos programon, szépen kimosta, a bobról kellett levakarni. Remélhetőleg a problémád megoldódik, majd jelezd.

(#7817) hw_8812 válasza #32577792 (#7815) üzenetére


hw_8812
csendes tag

Szia. Nem mondom hogy ezzel-azzal problémája lesz, nem foglalok állást. De aki nem BP-n lakik ott akár más szervíz körülmények is fogadhatják. Ebben a vízfejű országban körültekintőnek kell lennie. Nekem Electrolux szervízzel Debrecenben van tapasztalatom, a 10 éves hűtő hibájára 2 napra kijött a helyi szervíz (nem az ország másik végéből) és megoldották. Szóval az ilyet is figyelembe kell venni, mert nem mindenki Bp és vonzáskörzetében lakik.

(#7818) hw_8812 válasza #32577792 (#7815) üzenetére


hw_8812
csendes tag

Neken Serie 8 van, nagyon pöpec, az ilyenre mondják hogy sz.p, ny.l, gombot varr.

(#7819) #32577792 válasza hw_8812 (#7818) üzenetére


#32577792
törölt tag

Emlékszem mikor írtad, hogy olyat vettél :)

(#7820) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Felültöltős kivitelben létezik mosógép hideg-, és melegvíz betáppal?

Elöltöltősben is csak a Bosch WAT 28410-et találtam, meg egy milla körüli Mielét...

(#7821) #32577792 válasza vizib (#7812) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia

Bosch-ból ez a keret már takarja a Serie 6-os sorozatot. Ezen belül ha tudsz még tenni rá, akkor egy WAT28660BY gép i-Dos rendszerrel. Van itt 1-2 darab a fórumon, kedvelik.
WUQ28460EU picit felette az árnak, de ha jól tudom az EU jelzés azt jelenti náluk, hogy németben készült - ha nem majd javítnak- a gép, és ebben van plusz víz adagolási lehetőség is, akinek van ilyen akár más gépeknél, használják is, van előmosási funkció.
Szóval választék van.
Alternatíva? Nekem AEG van, annyira nem ajánlgatom, mos, gőzöl is, de pl. a centrifuga eléggé gyűri a ruhát. Szivattyúja sem halk, engem zavar. Annak ellenére, hogy kivan szintezve, alacsony centri fordulaton (indulás-leállás) bizony van mozgása a dobnak, ami érződik a gépen is, nem mozog el, tehát annyira nem gáz, de nem is teszek vízzel teli poharat rá.
Gyakorlati tapasztalatom nincs a Bosch gépekkel, amit mások megosztottak itt, azt tudom mondani.

(#7822) kiszu


kiszu
senior tag

Köszönöm.
Budapesti vagyok.
Nezegettem picit tovabb és méég nagyon tetszene az Lg F2J7HY1W tipus is, gőzmosással, direct drive is. Tudom az nem 4 év gari mint most az Elux, csak 2.

(#7823) #40553216 válasza #32577792 (#7821) üzenetére


#40553216
törölt tag

A szivattyú mindegyik gépen hangos, ha már kevés a víz.

(#7824) #32577792 válasza kiszu (#7822) üzenetére


#32577792
törölt tag

Amikor mi nézelődtünk, a MM-nek volt egy "saját" Elux gépe, alsó szériás, de volt benne gőz funkció.
Esetleg nézd meg az oldalukon van-e még. Nagyon baráti ára volt akkor.

(#7825) vizib válasza #32577792 (#7821) üzenetére


vizib
csendes tag

koszi a valaszt! AMUGY ritka nevetseges, hogy azoknal az online uzleteknel akik reszt vesznek az otthon melege programban ez a gep 20-30 ezerrel dragabb mint masoknal. :o :(((

(#7826) #32577792 válasza vizib (#7825) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ezt nem tudom, mert mi hűtőt vettünk, ott nem vettem észre különbséget.

(#7827) vizib válasza #32577792 (#7826) üzenetére


vizib
csendes tag

check this out -->

(#7828) #32577792 válasza vizib (#7827) üzenetére


#32577792
törölt tag

(#7829) Trebron09


Trebron09
őstag

Sziasztok!

Tönkre ment a régi Electrolux mososgépem és egy újat kell vennem, mit ajánlanátok, ami:

- 5 év (magyar) garanciás, mindenféle regisztrálás és kisbetűs hókuszpókusz nélkül
- csak mosógép
- keret 120e (max. 150e szállítással)
- legalább 1000-es centrifugálás
- legyen javítható később is (nem hegesztett dob, motor, csapágyak hozzáférhetőek legyenek)
- szénkefe mentes motor, hogy ne okozzon zárlatot a panelon a szénpor
- 5,5-7Kg ruhatöltet

Köszönöm a válaszokat!

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#7830) #32577792 válasza Trebron09 (#7829) üzenetére


#32577792
törölt tag

1: Beko hókuszpókusz nélküli garancia nincs megkötés hogy mennyit használod
Bosch 2+3 év. utóbbi regisztrálás interneten
2: Tudomáson szerint hegesztett dob mind a kettőnél, Bosch esetében nem tudom van-e másik, de nem ebben az ár kategóriában-
LG több típusa ilyen, de 2 év gari.
Így aztán én nem igazán tudok neked ajánlani bármit is.

(#7831) blattida válasza Trebron09 (#7829) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Nincs olyan mosógép, amelyik mindegyik kitételt teljesíti.
Az öt év garancia, a tartósság és szervizelhetőség nem létezik együtt, csak sokkal többért.
Az inverteres motorokkal az inverter miatt hosszabb távon több probléma van és jóval drágábban javíthatóak, mint a szénkefések, a szénkefepor átvezetést okozó hatása meg nagyon hosszú idő után jelentkezhet és nem is törvényszerű. Ez nem valós probléma, csak marketinges bullshit, hogy többen vegyenek inverteres gépet.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7832) konzolcowboy válasza Trebron09 (#7829) üzenetére


konzolcowboy
csendes tag

Boschnál a regisztrálás kb 5 perc. Ennyit azért megér a + 3 év. Szerintem.

(#7833) Trebron09 válasza blattida (#7831) üzenetére


Trebron09
őstag

Értem, mennyi az a sokkal több?
Nem értek hozzá azért is érdeklődöm ,akkor megéri inkább a "jól bevált" motoros gépeket venni? LG-nél ez a direkt hajtásos motor milyen ilyen szempontból?
Ha mindenképp 5 év garisat akarok melyek a megbízhatóbb típusok?

konzolcowboy: Valóban, csak nem tudom mi a hátulütője, hiszen akkor már miért nem adják alapból annyi év garanciával :F

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#7834) #32577792 válasza Trebron09 (#7833) üzenetére


#32577792
törölt tag

Bosch szinte folyamatosan adja már egy ideje. Miért? Mert van a piacon aki alapból ad annyit és olcsóbban.
Gyártói garancia, ugyanaz mint az alap.

(#7835) blattida válasza Trebron09 (#7833) üzenetére


blattida
nagyúr

Alap miele mosógép+a saját szerviz garanciájuk, ami 8 év (összesen 10), ami együtt cirka 380000 forint.

Az lg dd megoldása inverteres, ami javítható, de annyira nem megbízható a közvetlen hajtás miatt.

Öt év garancia alapból bekora van, ahogy ungawa is említette, de az ő üstjük is hegesztett, másoknál promóciósan érhetőek el hosszabb garanciák (2+3 vagy 1+3 év). Ennyiért egyik sem a megbízhatóság és tartósság szobra, sajnos.Fogyasztói társadalom van, éppen ezért azt vedd, amelyik az igényeid szerinti legolcsóbb és a leghosszabb garanciával rendelkezik.
A regisztráció egyiknél sem problémás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7836) Trebron09 válasza blattida (#7835) üzenetére


Trebron09
őstag

Annyit csak nem költenék mosógépre. :) Persze, ezzel tisztában vagyok, "villanykörte" effektus.. Maradnék a Bekonál, ilyen hűtőnk van arra is 5 évet adtak, mosógépjük sem lehet olyan rossz, ezekből melyik típusúak ajánlottabbak?

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#7837) konzolcowboy válasza Trebron09 (#7833) üzenetére


konzolcowboy
csendes tag

Nincs hátulütője, 2 év jogszabályi kötelezettség, a +3 év "adható". Gondolom a piaci helyzet alapján döntik el, hogy adják vagy nem.
Szárítógépre pl. most csak pénzvisszafizetés van, a gari 2 év.

[ Szerkesztve ]

(#7838) Louro válasza Trebron09 (#7836) üzenetére


Louro
őstag

Használt Miele? Igaz egy év a garancia, de nekünk már 3. éve megvan és egyszer sem kellett hozzányúlni. Persze ez csak egy(!) vélemény. mielegepek.hu

Mess with the best / Die like the rest

(#7839) HUresz


HUresz
tag

Sziasztok!

Lenne 1 kerdesem a nalam jobban informalt kollegakhoz.

Elozmenyek:

Szeretnenk mosogepet vasarolni, de hely szukeben vagyunk (panel) 45 max 50 cm ami elferhet.
Hasznaltam a keresot a forumban, vissza is olvastam, es arra a kovetkeztetesre jutottam, hogy nincs mindenre ervenyes javallat .. "ezt vedd vagy azt vedd" alapon. Legtobbetektol azt olvastam, hogy az eppen aktualis promo alapjan erdemes donteni ... mint most az electrolux 1+3 ev.
Ki is valasztottunk egy ELECTROLUX EW6S327SI tipust, ami a markabolt.hu-tol ingyen szallitassal koltsegvetesen bellul lenne. (7kilo, A+++ -10%, inverter es sokminden ami a vasarlot vakitja a csodaival)
Ugy esett, hogy hetvegen uton voltunk, es beneztunk egy MM-ba ahol ki van allitva ilyen gep, es kb ugyanezen az aron. Kertuk az eladot, ha van belole csomagolt akkor megvasarolnank. Nem volt, es amugyis ... "mi miert pont az electrolux-ot valasztottuk?" -jott a kerdes,
Valasz: ebben a kategoriaban szerintunk nincs csoda, erre van tobb gari.
Itt az elado hummogni kezdett, majd rakerdezett, "csak a gari miatt"? ... picit rosszaloan ... majd azt mondta az nem er sokat ... mert a csapagyra amugy sincs es majd az megy tonkre.
Erre atterelt minket az LG-fele.

Kerdesem az lenne,:

Ajanlott a fenti electrolux vagy valoban hulyeseg megvenni csak a gari miatt, es egy 2 ev garis LG jobb valasztas, mert pl a jelentosen jobban atgondolt darab.

Koszonom kedvessegetek.

(#7840) Nagya21 válasza HUresz (#7839) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Vedd az eluxot.
Nekem az elődje van, mükszik.
EWS1276CI
Még 1 év garival vettem, most műlott 2 éves, a zasszony mosásmániás, még birgya.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7841) konzolcowboy válasza HUresz (#7839) üzenetére


konzolcowboy
csendes tag

Minket a MM-ban mindenáron a Samsungra akart rábeszélni az eladó. Amikor más márkákat is nézegettünk finoman elkezdte leszólni őket, aztán hamar ott is hagyott minket. Szerintem ezek az eladók jutalékot kapnak bizonyos gyártóktól, ezért nem biztos, hogy az a tuti amit ők ajánlanak. Tisztelet a kivételnek persze.
Laktam panelban, egy felültöltős lehet, hogy jobb választás lenne, abból az Elux az ajánlott. Az enyém 19év után lett lecserélve, de még mindig működőképes.

[ Szerkesztve ]

(#7842) Jdrmann válasza blattida (#7831) üzenetére


Jdrmann
újonc

Szia,

"Az inverteres motorokkal az inverter miatt hosszabb távon több probléma van és jóval drágábban javíthatóak, mint a szénkefések"

Na ez teljesen elbizonytalanított. Eddig azt olvastam az inverteresről, hogy ajánlott, mert sokkal halkabb. Ki is néztem az EW6S326SI-t.
Ha viszont TÖBB a probléma, és JÓVAL DRÁGÁBB a javíthatóság, akkor miért nem inkább EW6S426W-t nézek univerzális (az egyébként mit jelent) motorral?!

Van valami forrás, ahol utána olvashatnék ennek az inverteres kiforratlanságnak?

Köszönöm

(#7843) #40553216 válasza Jdrmann (#7842) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hát, az ajánlókban nyilván nem a negatívumokat emelik ki. Ezért ajánló, és nem teszt. ;)
Tegnap elég sokat ültem egy ilyen inverteres gép előtt, az inverteres motor centrifugálásának halksága lényegében eltörpült a szivattyú és a vízbetöltés zaja mellett. Persze ennél a gépnél lehetnek sokkal jobbak, amiknél ezek a zajok is halkabbak.

(#7844) blattida válasza Jdrmann (#7842) üzenetére


blattida
nagyúr

Az inverter nem kiforratlan, hanem olcsó ezekben az olcsó gépekben, nem maga a motor a problémás ebből a szempontból, hanem az inverter elektronika, ami nem megy 8-10 évig hiba nélkül, mint a szénkefe a szénkefés motorokban, ellenben a javítása lényegesen nagyobb költség, mint az elkopott szénkefék cseréje.
Az inverteres valóban halk, ez tény és jelenleg ez az egyetlen valódi "előnye".
Amúgy ne úgy értsd, hogy az inverter szar és használhatatlan, mert ha az lenne, akkor nem tudnák eladni a gyártók az ilyen gépeket, most már több, mint 10 éve, egyszerűen hosszabb távon drágább és problémásabb a használata, de ezt a gyártók, érthető okokból, nem szokták említeni. Ha majd olyan megbízható lesz, amilyen egyébként lehetne, akkor majd tényleg el lehet felejteni végleg a szénkefés motorokat.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7845) berzsike1 válasza theooracy (#7808) üzenetére


berzsike1
újonc

Sajnos még mindig nem választottam, hogy milyen mosógépet vegyek! Most már fontos lenne! Ma elromlott a 8 éves electrolux mosógépem.Korábban a Bosch WAT28460BYmosógépről érdeklődtem.Javasoltad a Bosch WAT 28561BY mosógépet.Szeretné kérdezni mi a különbség a kettő között? Mit jelent a számok előtt a wat, wan,wab? Lg mosógépről vélemény? Vagy valami más?

[ Szerkesztve ]

(#7846) blattida válasza berzsike1 (#7845) üzenetére


blattida
nagyúr

A bosch oldala alapján, nagyjából:
WAT - EcoSilence motor 10 év garanciával , ComfortControl Plus, 7 és 8 kg-os dobméretek.

WAS - EcoSilence motor, de 10 év garancia nélkül. VarioSoft dob, 7 és 8 kg-os dobméretek.

WAQ - ActiveWaterPlus, Vario dob, 7 kg-os dobméret.

WAE - ActiveWater, ami kevésbé pontos, mint az ActiveWaterPlus (lásd WAQ). A 6 és 7 kg-os dobméretek.

WAB - Maximum 5,5 kg kapacitás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7847) farkas-j válasza Jdrmann (#7842) üzenetére


farkas-j
őstag

Nem kell megijedni az inverteres motorral szerelt gépektől! Semmivel sem megbízhatatlanabbak mint a szénkefés motorral szerelt társuk. Korábban már írtam, hogy egy ismerős háztartási gép szerelő szerint, náluk még egyetlen inverter hibás mosógép sem volt. Egyéb elektronika hibával viszont egyre több. Ez természetesen érinti a szénkefés motorosokat is. A szüleim (szénkefés motorú) Indesit gépét is javítanom kellett már, mert 30eFt-ért akart benne a szerelő vezérlőpanelt cserélni. 3db kondenzátort kellett benne cserélni és jó lett. Az elektronikus vezérlésű mosógépek (és elektronikai berendezések) többségénél az elektronika meghibásodása az elektrolit kondenzátorok tönkremenetele vagy azok meghibásodása miatti mellékhatásokra lehet visszavezetni. Ezért célszerű áramtalanítani minden háztartási gépet ha nincs használva.
Egyébként én is inverteres mosógépet, és inverteres mosószivattyúval szerelt mosogatógépet vettem. ;)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#7848) berzsike1


berzsike1
újonc

Mosógépszerelő Lg,Samsung vagy Gorenje mosógépet javasolt. Samsung mosógépje van valakinek?Vélemény? Bármilyen segítséget szívesen fogadok.A jövő héten muszáj venni.Vagy vegyem meg a fentebb említett Bosch mosógépet?

[ Szerkesztve ]

(#7849) #32577792 válasza berzsike1 (#7848) üzenetére


#32577792
törölt tag

Samsung: szerintem hagyd. Az újak a mosás közben betölthetőről vannak videók neten, tömítési problémákkal.
Bosch jó ajánlat.

(#7850) berzsike1 válasza #32577792 (#7849) üzenetére


berzsike1
újonc

Köszönöm! Bosch-ból Wat28460by vagy Wat28561by? Ez jó?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.