Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7401) nesa válasza #32577792 (#7399) üzenetére


nesa
veterán

Amit mi vettunk AEG gepet mosás közbe többször megnéztük mert szinte semmi hangja, centrifuga is halkabb mint amikor az előző bosch mosott.

(#7402) Baloo27


Baloo27
aktív tag

Mi október környèkèn vettük a Beko WMY 71033 PTLMB3 gèpünket. Gyönyörűen mos,mert vizet használ hozzá. A lábak beállításával kicsit megküzdöttünk (elmozdult centri közben), aztán vízmèrtèkes beállítás óta áll a helyèn. Szivattyú valóban hangosabb, mint egyèb gyártó gèpeinèl,de ha zavar becsukom a fürdő ajtaját. Eddig nagyon jó vètelnek tűnik, ellenben a több èves Aeg l76260tl gèppel, mert az lehet hogy halk,de vizet nem is használ a mosáshoz...

(#7403) #32577792 válasza nesa (#7401) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ok. A miénk hangos amikor szivattyúz. A tiéd nem, ez igen :)

(#7404) nesa válasza #32577792 (#7403) üzenetére


nesa
veterán

Nekünk amerikai konyha van , evés kozbe nem hallani a gepet , a regi bosch zavaro volt, a szivatyut nem halgattam meg, igazán csak pár napot vagy egy hetet tudtam élvezni, mert majdnem fedobtam a bakancsot és azota nem jártam otthon, de ha egyszer hazamegyek megnézem majd.

[ Szerkesztve ]

(#7405) #32577792 válasza nesa (#7404) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nem a mosás közben van hangja, az csendes.

(#7406) BlackJack21 válasza #32577792 (#7405) üzenetére


BlackJack21
tag

Nekem akkor is csendes a mosógép, amikor nem mos ( ki van kapcsolva), bocs. :)

(#7407) nesa válasza #32577792 (#7405) üzenetére


nesa
veterán

Mondom a centri is csendes, a szivattyút meg majd meghallgatom pár hét múlva.

[ Szerkesztve ]

(#7408) #40553216 válasza farkas-j (#7366) üzenetére


#40553216
törölt tag

Valahol olvastam, hogy pl. a németeknél mindig megvolt az erre való törekvés, még jó drágán is inkább „javíttatták” a gépeiket, minthogy újat vettek volna. Ez persze olyan gépnél, amit eleve szerelhetőre gyártottak, eleve adott, csakhogy a legtöbb gépet már inkább a főegységek komplett cseréjére terveznek, ami relatíve olcsó gépnél nem éri meg.

(#7409) stellaz


stellaz
addikt

Na meglett az új gép. Végül egy lg lett, AAA-20%, 6,5 kg.

Beko azért esett ki végül, mert 5 centivel mélyebb volt, ezért csak kicentizve férne el, papíron jóval hangosabb és élőben nagyon olcsó hatást keltő kapcsolókkal, kijelzővel, ajtóval szerelték. Egy tizessel lett volna olcsóbb és + 3 gari, mivel sokan írtak róla jókat, erős ajánlat volt az is.

Tanulságok:

Mindenki vigyázzon, mert a szállítás maximum 1000,- forint lehet az állami támogatott gépcsere esetén
, véletlenül derült ki a pénztárnál a MM-ban, de az euronicsban is 3600-at akartak felszámolni.

A másik, hogy az eladók nagyon nyomják a kiterjesztett garanciát - gondolom jutalékért - ezért szerintük minden gyári garancia szar, a beko 5 éves garanciája semmit nem ér, az lg 10 éves motor garanciája kb. éppen csak motorcserére nem vonatkozik. Bezzeg a kiterjesztett, az a tuti. + 13 ezer öt évre. Igaz, abból kettő a gyári, de ez ugye apróság a kommunikációban. Én viszont nem kértem, erre a fickó előadta, hogy ha beszarik az lg (ami eddig kiváló készülék volt szerinte), akkor csak egyben cserélhető minden, meg nagyon ajánlott és amúgy is brrr. Úgy nézett rám, mint a véres rongyra, mikor mondtam, hogy nem baj, kockáztatok (szívem szerint azt mondtam volna, ha mégis ilyen szar szerinte, akkor tartsa meg).

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#7410) stellaz válasza #40553216 (#7408) üzenetére


stellaz
addikt

Meg taláán az elve drága és minőségi gépet szívesebben javíttatják, mint az olcsó vackokat.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#7411) farkas-j válasza kaszablanka (#7396) üzenetére


farkas-j
őstag

Azért ennél van még lényegesen nagyobb előnye. Nagyságrenddel nagyobb nyomatéka van már alacsony fordulaton is, mint a szénkefés motoroknak. Tökéletes, finom és fokozatmentes fordulatszám szabályzást lehet csinálni hozzá.
"van inverter(elektronika) amire nem jár a 10-20 év garancia és nagy biztonsággal az szokott tönkremenni."
Ezt az információt nem tudom honnan vetted, mert a szervizes ismerősöm ezt az infót már korábban cáfolta amikor rákérdeztem.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#7412) Perillustris válasza stellaz (#7395) üzenetére


Perillustris
senior tag

(#7393) ungawa: Nem tudom. Amíg nincs meg a pozitív visszajelzés, csak félgőzzel nézegetem a lehetőségeket. AZ AEG-nél január 21-től lesz egy új promóció, arra azért kíváncsi vagyok. :U

Unokatesómnak a dagi tesója van, nagyon jól kezelhető és igazán halk, azért is tetszik).

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#7413) zseko válasza stellaz (#7386) üzenetére


zseko
veterán

Nálunk végül azt a BEKO-t vették az itthoniak tegnap, mire hazaértem. Előtte pár nappal szintén egy ugyanilyet vett az egyik rokon is (emiatt lett végül nekünk is, többiek megnézték, tetszett, olcsó, sok gari...), úgyhogy rögtön kettőről lesz tapasztalat ha bármi adódna. De ne adódjon :N
Az ezres centri hiánya fel se tűnt, hogy 800 után 1200 jön, csak most ahogy írtad o.O

HR24.hu

(#7414) #32577792 válasza Perillustris (#7412) üzenetére


#32577792
törölt tag

Én most hűtőgépet nézek, de ez sem egyszerű.
Néztem teszteket, A++ kategóriában. Érdekes, LG tűnik jónak, de nem olcsók annyira.

(#7415) grabber válasza #32577792 (#7414) üzenetére


grabber
addikt

Nekem LG hűtőm van 15 éve. No frostos. Már az első héten szerelő kellett,mert valami műanyag hozzáért a ventigez és berezget. Idegesítően hangos volt. Lehet ez csak nálunk volt.
Azóta csak az ajtó felfogatása kopott ki és lóg az ajtó egy cm-ert. Átszereltem a másik oldalra
Jól hűt nbem fagy be. Azért ennyit kibírt szerintem elég jó.

(#7416) #32577792 válasza grabber (#7415) üzenetére


#32577792
törölt tag

Köszi a visszajelzést :R

(#7417) #40553216 válasza stellaz (#7410) üzenetére


#40553216
törölt tag

Igen, azokat mindenképp, csakhogy éppen az a lényeg, hogy a németek a kevésbé drágákat is inkább javíttatják drágán.

(#7418) #32577792 válasza #40553216 (#7417) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ez volna a normális, nem az, hogy komplett újat venni, amivel igencsak növeljük a környezeti terhelést. Ők olyan szinten állnak, ami nálunk csak 5 család áll és nem is fog több egy pár évtizedig.

(#7419) #40553216 válasza #32577792 (#7418) üzenetére


#40553216
törölt tag

Azért a németek sem annyira gazdagok… Inkább agyamentek és a végletekig visznek mindent. Emiatt lett a napelem és szélerőmű kapacitás több, mint az összes többi, miközben az áram ilyetén való termelése meglehetősen hektikus:
2019. harmadik hét
2018. ötvenedik hét
És persze a napelemek tekintetében a téli-nyári eltérés. Ennek következménye az EU második legmagasabb lakossági áramára, meg az a meglehetősen ironikus történet, hogy tavaly novemberben a németországi zöld szervezetek tüntettek az nukleáris erőművek újra üzembe helyezése mellett.

(#7420) #32577792 válasza #40553216 (#7419) üzenetére


#32577792
törölt tag

Lenne rá véleményem, de nagyon off lenne, inkább hagyom.

Túl sok dolgot dobunk ki csak azért, mert javítani kellene.

(#7421) #40553216 válasza #32577792 (#7420) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem azért, mert kellene, hanem mert kellene, de nem lehet vagy drágább lenne a javítás, mint az új. Kb. erről szól az „ipari hulladék” kategória. És ha már rendszeresen felvetődik a tervezett elavulás, akkor inkább ezt a javíthatatlanságot tervezik igen nagy gonddal.

[ Szerkesztve ]

(#7422) Serpiko


Serpiko
addikt

Új mosógépet keresek valami takaró cuccot hogy védje a tetejét. Hol lehet ilyet kapni? Google nem sok mindent dobott ki sajna.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#7423) Baloo27 válasza Serpiko (#7422) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Elöltöltős gèpekhez szokott lenni 1500 körül pár havonta a Li*l-ben.

(#7424) Serpiko válasza Baloo27 (#7423) üzenetére


Serpiko
addikt

Azt megtaláltam csak már nem aktuális most jófogáson találtam, de majd lesz még a Lidl Ben ott is veszek egy tartalékot. Köszi :R

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#7425) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Ma megállt a 14 éves Samsungban a motor, ruhákkal, vízzel a dobban.

Holnap menni kellene újat vennem, 5 év garanciával, ezt a BEKO-t néztem ki, 83K.

Van ettől értelmesebb ajánlat? A mai gyártói szemlélet miatt, már nem bízok benne, hogy elmenne bármelyik márka is többet.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#7426) #32577792 válasza F.B.I. (#7425) üzenetére


#32577792
törölt tag

Többeknek van Beko mosógép és szárítógép, sőt mosogatógép is.
5 év garival jó választás lehet, ebben bízva én is mikor szárítógépet vettem.

(#7427) F.B.I. válasza #32577792 (#7426) üzenetére


F.B.I.
veterán

Számít a Pro Smart Inverteres motor valamit, az oldalukon nagyon nem is látni, melyik gépükben van ez a rendszer?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#7428) #32577792 válasza F.B.I. (#7427) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ha jól tudom azok 5 év garisok.
Abban nincs szénkefe, így csendesebb, megbízhatóbb. Centrifuga fordulata is egyenletesebb és magasabb is lehet ezekkel a motorokkal.

(#7429) F.B.I. válasza #32577792 (#7428) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#7430) kaszablanka válasza farkas-j (#7411) üzenetére


kaszablanka
újonc

A nyomaték témában van igazad, viszont azonos teljesítményű motoroknál a szénkeféset jóval kisebb méretben le tudják gyártani (ha van ennek is jelentősége egyáltalán). Az én szervizes(mosógép szerelő) ismerősöm viszont pontosan azt erősítette meg amit a Tiéd cáfolt. Szerinte a motoroknak szinte soha nem szokott bajuk lenni, (szinte) mindig az elektronika döglik meg.

(#7431) farkas-j válasza kaszablanka (#7430) üzenetére


farkas-j
őstag

A szerelő ismerős csak azt mondta, hogy még egyetlen hibás inverter elektronikával sem találkozott. Kezelőegységgel annál többel. Ezt én is alátámasztom, mert szüleim Indesit felültöltősében és a mi régi Indesit mosó-szárítónkban is javítottam már a vezérlést kiszáradt kondik miatt.
A szénkefés lehet, hogy kisebb (nem tudom), de mégis magasabb a felhasznált réz mennyisége mint az inverteresnél.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#7432) F.B.I. válasza #32577792 (#7428) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#7433) blattida válasza #32577792 (#7428) üzenetére


blattida
nagyúr

"Centrifuga fordulata is egyenletesebb és magasabb is lehet ezekkel a motorokkal."

Ez egyrészt értelmezhetetlen, másrészt meg gyakorlatilag nem igaz.
A farkasj által említett nagyobb nyomaték igaz, de a gyakorlatban semmi előny nem származik belőle. Az inverteres motorok egyetlen valós előnye, hogy halkabbak és olcsóbban állíthatók elő, viszont, ahogy már én is és mások is írták sokszor: nem a motor hibásodik meg, hanem az elektronika és más kopó-fogyó alkatrészek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7434) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Mint kiderült, apám egy régi barátja, nyugdíjas mosógépszerelő (saját kis szervize volt), úgyhogy az ő tanácsára, inkább nem inverterest vettem, egyébként elmondása szerint, nem nagyon szokott probléma lenni a BEKO gépekkel, csak náluk nem fizeted ki a design-t.

Ez a BEKO lett az áldozat.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#7435) #32577792 válasza F.B.I. (#7434) üzenetére


#32577792
törölt tag

Majd kérünk beszámolót róla :R

(#7436) F.B.I. válasza #32577792 (#7435) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mindenképpen. :C

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#7437) stellaz


stellaz
addikt

Amúgy miért nem használja az LG-n kívül a többi gyártó is a tengelyre rögzített motort?
Erre van tippje valakinek?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#7438) blattida válasza stellaz (#7437) üzenetére


blattida
nagyúr

Samsungnak is, whirlpoolnak is vannak ilyen modelljei, de valóban ritka a közvetlen hajtású elöltöltős gép. Azért nem terjed, mert a csapágyakon átjutó víz miatt már közepes távon sem annyira megbízható megoldás és nincs különösebb előnye a szíjas hajtással szemben ( csak olcsóbban gyártható), ami az áttétel miatt is kevésbé érzékeny.
A dd nagyon hightech szerű és erős a marketingje, azt sugallja a vevőknek, hogy milyen egyszerű és stabil, a valóság azért nem szimpla és rózsaszínű...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7439) farkas-j


farkas-j
őstag

Okulásként egy kis olvasnivaló.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#7440) #32577792 válasza farkas-j (#7439) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nekünk is megjött az békéltető határozata a híres-neves oázis computer ügyében, melynek lényege, hogy nem veszik át a visszavitt vagy küldött terméket, minőségi hibára hivatkozva. A tárgyalásra el sem mentek, az idézést nem vették át. Testület kötelezte őket a feltétel nélküli visszavételre és a pénz visszafizetésére. Gondolom ezt sem veszik majd át. Így majd mehet a végrehajtási kérelem rájuk.

(#7441) Amerigo57 válasza farkas-j (#7439) üzenetére


Amerigo57
őstag

Volt az Edigitalnak pár hónapja egy akciója , melyben felültöltős

Whirlpool típusú mosógépét 35 - 40 ezer Ft -al leárazták a többi kiskerhez képest ,

talán , nem véletlenül.....
.
Az Edigitalnál az eladók hozzá állása az üzletekben a vevőkhöz is ,

igen modortalan , ez saját tapasztalat is.

[ Szerkesztve ]

(#7442) gringo77


gringo77
csendes tag

Sziasztok !

Korábban írtam, hogy mosógépvásárlás előtt állok volt is három kiszemelt áldozatom. De ahogy itt olvasgattam a fórumot vannak pro/kontra írások mind a három kiszemelt áldozatnak. Most kicsit nem tudok dönteni igazából. Mert már a Beko-t a Bosch-t AEG-et is nézegetem. Most már nagyon aktuális lesz a vásárlás de még most nem tudok dönteni.

Beko: 5 év gari, 8 kg, 1200 centri, [link]
Bosch: 3+2 év gari (promoba), 8 kg, 1400 centri, [link]
AEG: 1 év gari (10 év motor)+ pluszgari, 1400 centri, [link]

Tudtok még egy utolsó segítséget adni a választásban vagy bízzam magam a saját döntésemre aztán vegyem azt amit gondolok.

Köszönöm a segítséget előre is.
:R :R :R

Redmi Note 10 5G 4/128GB Global, Lenovo Legion Y520 i5/16GB/250GBSSD/1TBHDD/GTX1050

(#7443) #32577792 válasza gringo77 (#7442) üzenetére


#32577792
törölt tag

Én az 1 év garisat kivenném, ráadásul a legdrágább a 3 közül és ha jól látom az az alap széria (6000-es).
Másik kettő közül amelyik szimpatikusabb. Lehet mindkettő hibamentes, de probléma is.
5év mind a kettő esetében.
Nézzétek a programokat, mi a fontos, azt tudja-e?

(#7444) bigsee válasza gringo77 (#7442) üzenetére


bigsee
addikt

Sztem Te veszed, Te használod. Neked kell tudnod, melyik jön be!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#7445) Amerigo57 válasza gringo77 (#7442) üzenetére


Amerigo57
őstag

Ha tudsz várni , akkor AEG L6FBI48S , ez egy jól sikerült széria ,

valószínűleg 2 hónap múlva ismét le lesz értékelve .

de pár napja már nincs 1+ 3 gyártói év garancia rajta, csak 1 év , a többit , hozzá kel vásárolnod.

de valószínűleg 2 hónap múlva ismét lesz 4 év garancia rajta , regisztrálással.

Ha sürgő , akkor ,Bosch WAN28290BY , egy jó széria , 3+ 2 év garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#7446) gringo77 válasza #32577792 (#7443) üzenetére


gringo77
csendes tag

Köszönöm a válaszokat de ami a fontos:

- tudom, hogy energiatakarékos stb. stb. de a programok idejének a csökkentése az ami fontos 90-100 perc maximum teljes töltettel és pamut 40 fokon mosással.

Biztos van beállítási segítség de akkor vissza is veszi a hőfokot meg a centri fordulatét is gondolom én.

Na mindegy még nézegetek aztán hétvégén remélem megoldódik a probléma számomra.

Mindenképp írok mit is döntöttem és milyenek az első benyomások, tapasztalat és persze később is jelentkezem a gép használatáról.

sziasztok :-)

Redmi Note 10 5G 4/128GB Global, Lenovo Legion Y520 i5/16GB/250GBSSD/1TBHDD/GTX1050

(#7447) #32577792 válasza gringo77 (#7446) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nem egészen értem ezt az idő dolgot bevallom :) Szinte már összes gépen van időzíthető indítás, bepakolsz. beállítod, indít és végez mire kell.
Engem pl. nem izgat, hogy mennyi ideig mos, legyen tiszta. Kevés víz esetén nyilván órákig fogja kergetni a dobot ide-oda, normális vízmennyiség esetén meg, gyorsabban végez.
Vannak fenn programtáblázatok a gyártóknál, töltsd le őket, nézd át azt is. Azt tudom, egy angol oldal tesztjeiből, hogy a Bekok az átlagnál több vízzel mostak azokban a tesztekben. De nem is volt gond a mosási tisztaság náluk. Voltak ahol igen, de ott betettek plusz víz lehetőséget, nyilván nem véletlen, de hát kell az A+++++++++++++++++++++++ mert csak az lehet a jó :)

(#7448) Nagya21 válasza gringo77 (#7446) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Elux 1276Ci mosógépnél ha drasztikusan visszaveszed a mosási időt (pl 40°c 1h35min, vagy 1h), ott megemeli a mosási víz mennyiségét, az a +2-3l viz nem érdekel, a lényeg, hogy a ruha tiszta legyen, és az is.
A Zasszony maximálisan meg van elégedve vele.
Munkásruha(olajos zsíros porszennyezett, mivel rezgésmérés-kiegyensúlyozás közben én vagyok a portörlő) 60°c mosás 1h35min, majd Bekó szárítás (2.50röl indít) 1h30min, és összecsomagol kész.
:D :D :D :DD :DD :DD :DDD :DDD :C :C :C
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7449) zseko válasza #32577792 (#7447) üzenetére


zseko
veterán

Van aki pl. egy hét alatt nem négy nap mos napi egyszer, hanem egy nap mos négyszer. Számára lehet nem mindegy, hogy 4 óra (4x48perc+'egyéb' művelet), vagy 20 óra (4x 293perc+'egyéb') megy el a mosásra :)
Az utóbbi nyilván az extrém túlzás és hülyeség kategóriába tartozik, de egy valós beállítás, csupán érzékeltetni akartam.. Az időzítő max. az első mosást 'rövidíti' le. Valójában ugye nem, csak kész van mire felkel.

HR24.hu

(#7450) Nagya21 válasza zseko (#7449) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ja.
A Zasszonyra is rájön a moshatnék, akkor még rólam is lecibálja a ruhát.... :DDD
van hogy egy nap 2-4 et is indít(pláne most, hogy van szárítógép).
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.