Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) BB9360 válasza #40553216 (#7049) üzenetére


BB9360
aktív tag

Nekünk is AEG-k vannak. Bíztam benne, hogy a szárító kisimító hatásáról írtak alapján majd nálunk is csökkenhet a vasalás. Hm, hát pont nem! Alig van pár darab, amit nem kell vasalni. Sőt, amiket egyébként nem vasalnánk, azokon is elgondolkoznék, mert úgy néznek ki, hogy hűha. Szóval a kevesebb vasalás a szárítónak köszönhetően sajnos nálunk nem igaz. Ha leveszem a fordulatot 800-ra és gőzölök és vállfára akasztok, akkor okés tud lenni (ingeket akkor is kell vasalni), de ha már szárítunk, akkor az vasalást is jelent. Nagy csalódás! Nem csak ez...
Az tény, hogy a mosás kérdést jobban lehet kezelni, mert nincs kerülendő szárító, nem kell 12-24 órát várni, hogy mehessen a következő adag, egy nap alatt lemehet 4-5 mosás (és szárítás), ha kell.

De pl. most vettem ki 3 db inget, kitettem vállfára. Csak egy 24 perces easy care programon volt. Gyűrött, vasalni kell. Visszatettem, mert akkor már legalább legyen száraz... Előtte delicates programon, -as centrivel volt mosva, azonnal kiszedve...

(#7052) #40553216 válasza #32577792 (#7050) üzenetére


#40553216
törölt tag

A farmer a vastag, áthajtásos varrások miatt nehezebben szárad, ahhoz mindig hosszabb a program.
Nem tudom, amit vettetek, azon mennyire variálhatók a programok, az én AEG-men pl. két pamut program van: az egyik az ECO, aminél semmit nem lehet változtatni, sem a szárítás finomságát, sem a hosszát. A másik pamutnál mindkettőt lehet. Ugyanilyen a vegyes ruha. A farmernél pedig csak a finomságot lehet, a hosszát nem.

(#7051) BB9360
Hát, én már 20 éve nem hordok ing-nyakkendő-öltöny kombót, így szerencsére nincs ilyen gondom. A többihez megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#7053) #32577792 válasza BB9360 (#7051) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nektek milyen szárítótok van?

Ebben vannak a programok

[ Szerkesztve ]

(#7054) kovta23


kovta23
tag

Sziasztok!

Néztem kettő mosógépet.
Minden kép elöltöltős és keskeny mosógép érdekel.

Szerintetek?

LG F2J7HY1W elöltöltős keskeny mosógép, A+++ gőzmosógép
Samsung WW80K5210VW/LE elöltöltős keskeny mosógép A+++ 8kg

(#7055) #32577792 válasza kovta23 (#7054) üzenetére


#32577792
törölt tag

LG-t ha ezeket nézted ki

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7056) kovta23 válasza #32577792 (#7055) üzenetére


kovta23
tag

Szia!

Köszi a linket!

Még Elextroluxot találtam azok milyenek?
Vagy ötlet?

(#7057) #32577792 válasza kovta23 (#7056) üzenetére


#32577792
törölt tag

Hát Elux-ot én nem ajánlok, ennek szubjektív okai vannak.
1: 1 év gari ami számomra nem elfogadható
2: van egy Elux kombi tűzhelyem, pár éves és rozsdásodik, (többen is jeleztek ilyet)
Elvileg AEG ugyanaz, ezeknek most van 1+3 év gari, de ahogy olvashatod, nem vagyok vele felhőtlen happy.
Bosch van még, mondjuk ott nem igazán láttam keskenyt, de attól még lehet persze, azoknál 2+3 év gyári gari van. Ott mondjuk 6-os széria már jobb minőség, de az alap 2-es nem.
Van még a "noname" Beko gyári 5 év garival több típusa esetén.
Szárítót vettem, 2. szárításon vagyunk túl, itt még nem mondanék róla se jót, se rosszat. Nedvesen nem vettünk ki ruhát.
Az 5 év gari, a kevés probléma, nem rossz összkép szerintem.

(#7058) kovta23 válasza #32577792 (#7057) üzenetére


kovta23
tag

Köszönöm!

(#7059) Amerigo57 válasza kovta23 (#7054) üzenetére


Amerigo57
őstag

LG F2J7HY1W szerintem is.

Amerigo57.

[ Szerkesztve ]

(#7060) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Van egy Beko mosógépünk, hétfőn jön a Beko szárító. Tudtok ajánlani egybeépítő keretet? A főnökasszonynak annyi kívánsága van, hogy legyen kihúzhatós tárolója.

Köszi!

(#7061) dugo_


dugo_
veterán

Sziasztok!

Nem vásárlási téma, de az általános háztartási gépes topikban nagyon el vannak foglalva most a porszívókkal.

Adott egy 4-5 éves, felültöltős Whirlpool WTLS 66812, ami egyre gyakrabban maga alá ereszti a kicentrizett vizet.

Az eresztésnél megfigyelt dolgok:
- kis mennyiségű ruha, bármilyen program + 1000rpm
- nagy mennyiségű pamutruha, bármilyen program + 1000rpm

Nem ereszt, ha
- sok kötött, vizet megkötő ruha, bármilyen program + 1000rpm
- átlagos pamutmosás, bármilyen program + 800rpm

Alkatrészlista, robbantott ábra pdf:
https://drive.google.com/file/d/1H-21Y6YRQImSssj9yQJRguwwnr4RBuAc/view

A bal alsó szűrő nincs eltömődve.

Behatárolható-e ennyiből, hogy merrefelé érdemes keresni a hibát és van-e értelme esetleg itthoni körülmények között belenézni a gépbe, cserélni valamelyik alkatrészt?

(#7062) #32577792 válasza dugo_ (#7061) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szerintem szedd le valamelyik oldalát töröld ki az alját, indítsd el és figyeld.
Nekem samu volt, egy gumicső kilyukadt rázkódás során hozzáért egy műanyag elemhez, és lassan, de biztosan kilyukadt.

(#7063) #32577792


#32577792
törölt tag

Ma kicsit variáltunk.
Törölközők mentek mosni, 1400-on centrifuga. Nem kicsit gyűrött.
Végén kiráztam, összehajtottam, ment a szárítóba. Most erősebb programot adtunk neki, 3 óra.
Végén pihe-puha, gyűrődésmentes volt mind.
Következő mosásnál adott ruha 800-on forgatva, ugyanazon a programon szárítva, pihe-puha, ment a szekrénybe.
Eddig Beko szárító tetszik.

(#7064) dugo_ válasza #32577792 (#7062) üzenetére


dugo_
veterán

Köszönöm a tippet!

Beültem mellé egy gyilkosnak ígérkező ruha+program kombót figyelve, erre most csont száraz maradt. :D Súrlódni nem súrlódik semmi, csövek épnek tűnnek.

Marad az, hogy az eresztés után kapom szét, visszafele megkeresve a forrást.

(#7065) bads1


bads1
aktív tag

Üdv

Black friday-en vettünk egy mosógépet de egyelőre nem kerül beépítésre 1-2 hónapig. Fűtetlen de száraz helyre raktuk - kis téglaház üveg ablakkal de nincs szigetelve- nedvesség nem tudja érni, egyedül a hideg ami éri mínuszok esetén (csak hungarocell van a sarkain és fóliába csomagolva).
Most még nincsenek nagy hidegek de ha januárban, vagy már épp decemberben hidegebb idők lesznek károsodhat emiatt bármi is a gépben?

(#7066) Nagya21 válasza bads1 (#7065) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ha gyári kipróbálás miatt maradt benne víz, akkor az belefagyhat.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7067) bads1 válasza Nagya21 (#7066) üzenetére


bads1
aktív tag

Miért ezeket kipróbálják mielőtt kijön a gyárból? De ha lenne is tuti elpárolgott az idő alatt amíg a raktárban állt nem?

(#7068) Nagya21 válasza bads1 (#7067) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Igen általában egy próbát lefuttatnak ellenőrizve, hogy minden mükszik rajta.
Rakd fel vmire a gépet, hátul nyesd meg a fóliát, úgy hogy vissza is tudd ragasztani, majd szedd le az űrítőcsövet, és csurgasd ki a vizet. elöl ha van rajta szivattyúnál ajtó, ott is csináld meg.
Döntsd meg a gépet a kifolyás irányába.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7069) asdf_ válasza bads1 (#7065) üzenetére


asdf_
veterán

Fém, hideg, lecsapódik a pára --> kiváló táptalaj a rozsdásodásnak. Én nem tenném. Víz szerintem csak akkor lehet benne, ha trehány állatok, a szállítás, tárolás során is kerülhet mínuszba ideiglenesen, szerintem nem lövik tökön magukat, hogy befagyhasson, és leeresztik a szivattyút a próba után.

(#7070) bads1


bads1
aktív tag

Köszi, akkor megpróbáljuk valami melegebb helyre szállítani :R

(#7071) Grande Ale válasza bads1 (#7065) üzenetére


Grande Ale
őstag

Anno nagynéném vett egy mosogató gépet, az üzlet raktár fűtetlen volt. Valami kis cső szetfagyott, persze a beépítés után derült ki. Vigyázni kell, nem hinném, hogy ezek a gépek szeretik a mínuszt.

(#7072) dugo_ válasza dugo_ (#7064) üzenetére


dugo_
veterán

Megoldódott a rejtély. Le volt lazulva a víz betáp csatlakozója és a centri közbeni kiegyensúlyozatlanság ütemére engedte el pár cseppenként a vizet... :D :D

(#7073) bazso18


bazso18
tag

Sziasztok!

Mosógép vásárlás előtt állok ezért szakemberek tanácsát szeretném kérni. Mivel több gyermekem van, ezért 8-9 kg mosókapacitás, elöltöltős, halk motor, minőség, megbízhatóság, kevés víz és energiafogyasztás A+++ amire jutottam :) . Sok gyártó van a palettán de fene se tudja melyik mellett döntsek :( . Leginkább a megbízható gyártó(k) és a hosszú élettartam amire szűkítenem kéne. Ár max 130ezer. Nem vitát akarok indítani hogy mely gyártók a legjobbak de lehet sok apróság van amire érdemes odafigyelni, amit egy átlag vásárló nem tesz meg.

Köszönöm előre is!

(#7074) Nagya21 válasza bazso18 (#7073) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Na az örök klasszikus kérdés:
Cégünk jól, gyorsan, olcsón, dolgozik: ebből 2-őt választhat...... :DDD
Energiatakarékos, tiszta ruha, kevés víz, minőség,....... :DDD
Ha kevés a víz, nem lesz tiszta a ruha.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7075) #32577792 válasza bazso18 (#7073) üzenetére


#32577792
törölt tag

Na ilyen engem is érdekelt volna ;]
Sokáig nézelődtem, tapasztalat:
130k csak nekünk sok pénz, ennyiért hosszú élettartam, megbízhatóság...
Sok szerelő mondja, hogy azt válaszd, ami az igényeid és lehetőségeid alapján adja magát.
Szuper ez az A++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ kategória :)
Már várom, hogy mikor lesz mosógép, ami 30 perc alatt mos 16kg ruhát, 20L vízben.
Na, az irónia része ennyi volt.
Nem vagyok szakértő, csak túl vagyok azon, amin Te.
Vettem egy AEG L7FBE48s gépet. Oka? Ez tetszett a feleségemnek, és mivel az Elux csoport szégyenteljes 1 év garija most ennél a márkánál + 3 év, nem mondtam, hogy ne.
Tapasztalatot írtam lentebb:
- hangos a szivattyúzása
- nagyon igényes a vizszintezésre, ennek ellenére, lazításkor, centri induláskor van azért rendesen dob bemozgás
- 1200-1400-on a ruha elég száraz, viszont gyűrött, nem kicsit

Ha lett volna az üzletben fizikálisan Beko adott modellje, azt vettem volna.
Szárítónk már az lett, eddig jó. Ki kell tapasztalni, de szárazak a ruhák, és ha extrémre tesszük, pihe-puha is.
Bár olvastam már olyat itt, hogy "noname"

Minél hosszabb gyári garival keresgélj, az már egy szűrő.

(#7076) #94529552 válasza bazso18 (#7073) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szia!

Bosch, Electrolux, LG, ezekből nyugodtan választhatsz. Itt van néhány típus, ami mindegyik inverter motoros, az Electrolux még gőz funkcióval is rendelkezik, az LG-k pedig direktdrive motort használnak. De magad is mazsolázhatsz közülük, a szűrőket saját szempont szerint beállítva[link]. Megbízhatóak, és a gyártói háttér is rendben. Most 55 cm-es mélységtől vannak, ezekre esetleg még a későbbiekben a szárító is könnyedén rárakható, míg a keskeny, 40-45 cm-es gépekre már nem olyan egyszerű. A Bosch-ra most 5 év gari promó van, a másik kettőnél igény szerint lehet bővíteni a vásárláskor, pl. innen, vagy mediamarkt, euronics és hasonló helyekről.

[ Szerkesztve ]

(#7077) Amerigo57 válasza bazso18 (#7073) üzenetére


Amerigo57
őstag

Szia.

Mivel nagy a család nálad , mindenképpen 9 kg-osat vennék.

130 ezer -ig nehéz jó gépet találni , de megbízható , több év garanciával az alábbiakat ajánlom 130 K körül :

Beko WMY 91443 LB1 5 év garanciával

LinK:

AEG L6FBG49W 1+3 év ( 4 év ) garanciával

Link:

159 ezer Bosch WAT28561BY Serie 6 - 2+3 év (5 év ) garancia

Link :

8 kg-os esetén pedig Pumma ajánlatát nézd

[ Szerkesztve ]

(#7078) #94529552 válasza Amerigo57 (#7077) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Bosch WAT28561BY olcsóbban is vehető, viszont még ennél is jobb árban van a 10kg-ot tudó EW6F421B, a + garival együtt is. Ennél a dob űrtartalma 68 liter az már tényleg méretes. :), de a Bosch-nak meg 63 liter. A kilókon túl ez is fontos adat.

[ Szerkesztve ]

(#7079) #32577792


#32577792
törölt tag

Azért érdemes elolvasni azt biztosítói garancia vállalást, amit az adott elux bolt köt a vásárló pénzén.
Vannak ott érdekes mentesülések.
Ha már 2 közül választani kellene, akkor inkább egy Bosch 6-os széria, mint egy elux alap széria.

[ Szerkesztve ]

(#7080) farkas-j válasza bazso18 (#7073) üzenetére


farkas-j
őstag

Nem vagyok háztartási gépes szakember, így csak arról nyilatkozom amit használunk. Több mint másfél éve nyúzunk egy Beko WMY 81483 LMB2 mosógépet. Nagyon elégedettek vagyunk vele! A megadott paramétereidnek szerintem megfelel. Elöltöltős, inverteres halk motor, 8kg ruhakapacitás, remek programválaszték, majdnem 180°-ban nyíló nagy ajtó, 24 órára programozható, mosási idő kijelzés, és 5 év trükközés mentes gyári garancia (nem utólag vásárolható "gyári", valójában biztosítósdi). A Konyhagépbolt-nál most 14.000,-Ft-ba belefér, és ingyen kiszállítják. Ne ijedj meg a márkától, olvass vissza, panaszt nem igen fogsz találni rá. Bár mindjárt jön majd egy fórumtárs aki szapulni fogja a márkát, bár neki sosem volt Beko háztartási gépe. ;] Nekem kettő is van mert a 1,5 éves mosogatógépem is Beko. Mindegyikkel maximálisan elégedettek vagyunk. ;)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#7081) Amerigo57 válasza #94529552 (#7078) üzenetére


Amerigo57
őstag

Szia Pumma. :)

Az általad ajánlott helyen , a szépséghibás olcsóbb csak ,

" Teljesen új, tökéletesen működő darab. Szépséghiba miatt akciós áron eladó! Most 2+3 év kiterjesztett gyári garanciával! "

Link :

A normál gép Bosch WAT28561BY Serie 6 elöltöltős mosógép, ott már drágább , mint az általam említett üzletben.

Link:

A 10 kg-os EW6F421B -vel kapcsolatban igazad van.

Amerigo57.

[ Szerkesztve ]

(#7082) farkas-j válasza farkas-j (#7080) üzenetére


farkas-j
őstag

Az ár természetesen nem 14.000,-Ft hanem 114.000,-Ft. Elgépeltem :B

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#7083) #94529552 válasza Amerigo57 (#7081) üzenetére


#94529552
törölt tag

Köszi, de még a médiában is jobb a Bosch ára, mint a trikolornál, bár ezek már úgyis erősen túl vannak a jelölt keretnél.

(#7084) bazso18


bazso18
tag

Köszönöm a tanácsokat! Hát nem vagyok könnyebb helyzetbe mint tegnap :O .

(#7085) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Egymás piszkálása helyett szorítkozzatok a konkrét típusok tulajdonságaira!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7086) #32577792 válasza #32577792 (#7079) üzenetére


#32577792
törölt tag

No, szóval az Elux esetében a feltételek kizárásában ott van az is, hogy éves ciklust határoz meg, szárítógép esetében 180 ciklust évente.
Beko esetében nincs ilyen korlát.
Persze lehet, hogy nem éri el ezt, de ha igen? Akkor ugrik a gari.
18. a hibákra, amelyek a helytelen telepítés vagy újratelepítés, hibás szoftver vagy programozás, illetve véletlenül vagy szándékosan letöltött vírus okoz.
Magyarán, ha frissítik a szoftvert és az hibás működést okoz, akkor ugrik a gari?

(#7087) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Egy kiadó lakásba szeretnénk felültöltős mosógépet venni.
A lakást 3 diák bérli, semmi extrát nem szeretnénk.

Mi az a típus, ami 80e ft alatt megvehető a MM, tesco, Euronics, Metro vonalon.
Webes rendelés nem játszik.

:R

[ Szerkesztve ]

(#7088) #32577792 válasza Drughi (#7087) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia
Csak felültöltős jöhet?

(#7089) Drughi válasza #32577792 (#7088) üzenetére


Drughi
addikt

Helyhiány miatt csak.
Az ár is fix, semmi csicsa.
2 év garancia, ha több az csak jó.

(#7090) #32577792 válasza Drughi (#7089) üzenetére


#32577792
törölt tag

Felültöltős esetében igazából az általam nem kedvelt Electrolux jönne szóba, mivel ott a mosószertartály kialakítása előnyösebb a későbbi rozsdásodás elkerülése végett.
Viszont 1 év garival kerül forgalomba. Mivel azok szinte 80k-nál kezdődik, a kiegészítő biztosítói garival, ugranál ár maxot.

Milyen széles helyed van pontosan?

(#7091) Drughi válasza #32577792 (#7090) üzenetére


Drughi
addikt

Nem nekem lesz, csak én lettem megbízva.

Semmi infóm nincs, csaknhogy fixen felültöltős kell.

Megnézve a kínálatot van Elektrolux, whirlpool, indesit.

Van különbség?

(#7092) bazsimano válasza Drughi (#7091) üzenetére


bazsimano
őstag

amit mar a kollega emlitett is. a whirpoolnal es az indesitnel a mososzer adagolo az ajton van, azaz mosas utan amikor kinyitod akkor lefolyik a viz es hamarabb rozsdasodhat...
eluxnal meg a dobnal van ..kb...azaz nem az ajton.

(#7093) Drughi válasza bazsimano (#7092) üzenetére


Drughi
addikt

Köszönöm,

Akkor elektroluxot nézek

(#7094) #94529552 válasza Drughi (#7093) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jó választás az Electrolux mosógép, esetleg itt utánaolvashatsz a típusoknak. Most 80k-ért van MM-ben a legolcsóbb verzió, az EWT1062IDW online, viszont a boltokban akár ettől olcsóbb vagy drágábbak is lehetnek, mivel teljesen más az árképzésük, ha drágább lenne, akkor érdemes hívatkozni az online árakra, esetleg egy fotóval a mobilon, van, hogy bejön ez a dolog.

A gari kiterjesztéstől sem kell félni, itt olvastam egy tagtól, hogy az electroluxos helyi szerelő azt mondta, hogy minden javítást és cserét elfogadott neki a biztosító. Másikuktól pedig azt, hogy már a 4. alkalom, hogy ilyen javítás keretében is teljesen rendben volt a biztosítás alapú(MM, Euronics, stb.) garancia a Samsung mosógépénél.
Rozsdásodás nem jellemző, nálunk például már 6,5 éves a gép és makulátlan. A beüzemelésnél a dobrögzítést el kell távolítani használatbavétel előtt, a kezelésiben le van írva a menete, meg a csomagolásra is szoktak egy képes útmutatót tenni.

(#7095) #32577792 válasza Drughi (#7093) üzenetére


#32577792
törölt tag

Annyit kérdezz meg az ismerősödtől, hogy a szélesség vagy a mélység mérete szűkös-e neki?
Ha mélység, akkor azért bővebb kínálat lenne, mert abban az esetben azért vannak elöltöltősben 42-45cm-es gépek is Pl. ez, 5 év gyári garival
Az árban pedig belül lenne az általa fixen adott 80k-n belül.
De ha a szélesség tényleg, akkor marad az eredeti javaslatom, az electrolux.

(#7096) Drughi


Drughi
addikt

Koszönöm mindenkinek az ajánlást.

Mint kiderült elöltöltős volt betervezve, de az asztalos elméretezte a konyhabútort és oda nem fér be semmi.
Áttervezték és lett belőle szekrény, a mosógép meg megy a fürdőbe, de oda csak felültöltős fér be. Marad az elektrolux.
:R

(#7097) #32577792 válasza Drughi (#7096) üzenetére


#32577792
törölt tag

ciki :)

(#7098) LámaZ


LámaZ
addikt

2 személynek melyik mosógépet ajánljátok?

Legyen minden jó!

(#7099) #94529552 válasza LámaZ (#7098) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem ez szokott lenni a fő szempont, hogy hány személynek lesz, ill. csak annyira, hogy nem kell túl nagy (8-10kg) kapacitású gép. Szűkebb helyre fürdőszobába általában felültöltőst vesznek, ezek beférnek 50 cm széles helyre is, és időseknek is előnyösebb, mert könnyebb a ki-be pakolása. Konyhába ahol nagyobb hely van mehet az előtöltős, akár a pult alá is. Ez látványos is, ahogy az üvegajtón keresztül lehet sasolni mosás közben a történéseket. Pár oldalt olvass vissza, hogy jobban képben legyél kivitel, méret, ár, stb ügyben, konkrét típust majd utána.

(#7100) #94529552 válasza LámaZ (#7098) üzenetére


#94529552
törölt tag

.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.