Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7101) LámaZ válasza #94529552 (#7099) üzenetére


LámaZ
addikt

Köszi szépen, akkor elkezdek olvasgatni.

Legyen minden jó!

(#7102) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.

Új házunkba szeretnénk valami IDŐTÁLLÓ mosógépet vásárolni.
Egyenlőre tapogatózás van a sötétbe.
Maximum 150.000 Ft-ot szánunk rá.
Elöltöltőset szeretnénk.

Egyenlőre ezek a paraméterek vannak.

Esetleg valaki tud adni bármi tipp-et . Linket, ahol olvasgathatok teszteket ... melyik mit tud... stb.

Pl ilyen, hogy Wifire tud csatlakozni. nem érdekel egyáltalán.
Ajánlották, hogy szárító funkció jó ha benne van... Másoktól azt hallottam, hogy mosó szárító egyben az annyira nem jó... ( talán rövidíti az élettartamot... ) hanem inkább külön egy mosógép és külön egy szárítógép...

Köszi a tippeket.

-.-

(#7103) #32577792 válasza ubid (#7102) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia

Én is kombit gondoltam elsőre, de ha van helyed, jobb megoldás a külön szárítógép és mosógép.
Szárítógépet Beko DS 7433PAO-t vettünk, 5 év gyári garival. eddig remekül teljesít. Nincs rá panaszom.
Mosógépben AEG L7FBE48s lett. Nem rossz, de vannak negatív dolgai. Ehhez promócióban 1+3 év gari van.
Van több tapasztalati vélemény is manapság.
Beko, Bosch LG is olvasható.
Bosch jelenleg 2+3 év gyári gari ( 6-os széria már műszakilag is jobb, 4-es még jó)
LG: 2 év garival
elux: 1 év gari.. (+ vegyél mellé garit, mert szükséges, AEG is azt mondják ugyanaz, ha minden része igaz, nem vennék újra)
Samsung: 7 és fél évig használtam egyet, kevés vizet használ, de ennek van látható hátránya, az újaknál sok YT videó van arról, hogy a plusz ablak nem zár tökéletesen, ott hajlamos a víz kifolyni mosás közben.

Tesztek:
tudatosváráslók oldalán van sok hazai gép, egyszeri fizetéssel olvasható is egy ideig. Hasznos, mert sokan ajánlgatnak, de megfeledkeznek a mosógép 3 fő tulajdonságáról:
- mosási
- öblítési
- centrifugálási tulajdonságokról

Ebben a tesztben ezekről van szó.
Van UK oldal is, az még jobb, de az ottani gépek eltérhetnek a hazai kínálattal

(#7104) #94529552 válasza ubid (#7102) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szia!

A kombi gépekről írtunk itt sokszor, néha van az az indok, hogy az kell mégis, majd átolvasod. Bosch, LG, Electrolux nyugodtan vehető, nekem utóbbi van már 6,5 éve, most is ezt venném, megbízható márka és jó a szerviz is és könnyű a kezelése is. Magyar nyelvű feliratozása van a mosógépeken, bár nem mindegyiknél, azt meg kell nézni, ha fontos. Igaz, hogy kevesebb garival adják, mint a hasonló tudású többi megbízható, márkás gépet, de az árába általában még belefér az extra gari vétel is, egy hasonló tudású, pl. AEG géphez képest.
Bosch-tól beleférne a keretedbe egy komolyabb i-DOS™: teljesen automata precíziós folyékony mosószer adagolós gép is, mivel 10% visszatérítés van ezekre most bocs, sajnos csak nov 30-ig volt ez a lehetőség. Az 5 év garis promóció mellett. Csorbinak is ilyen van például, mint a
Bosch WAT28660BY, de vannak 8 kg kapacitású gépek már 99k-tól, mint Apucy01-nak is éppen az első van van.
Az LG direktdrive-os gépei is nagyon népszerűek.
Electroluxból például itt egy EW6F448BU Gőzprogramos mosógép, most 99k-ért, és kb.10k-ból kitolható MM-ben is öt évre a gari. V agy itt van ez az inverter motoros 10kg-os., hogy legyen választási lehetőség bőven :) .

[ Szerkesztve ]

(#7105) nagy.geri199


nagy.geri199
újonc

Sziasztok!
Fiatal párként az első mosógép vásárlása előtt állunk! Hát nem könnyű! Olvasgattam a hozzászólásokat ami talán kicsit segített, de azért kíváncsi lennék mit ajánlotok!
Az elején kombinált mosó és szárítógépet akartunk, de azt olvastam ez a öszvér megoldás nem az igazi. Ezt meg tudjátok erősíteni?
Egyébként az adott paramétereknek megfelelőt keresünk: Előltöltős, és a mélysége kicsi legyen, 40 cm max. Minél tovább működjön hiba mentesen és egy mosógéppel szemben támasztott elvárásoknak feleljen meg. Legyen halk amennyire lehet és mivel ketten vagyunk egy 5-6kg-os mosó kapacitású elég. Egy átlagos gép funkciói megteszik( fél program stb.)

Remélem tudtok valami hasznos tanácsot esetleg konkrét gépet ajánlani!
Köszönöm
Geri

(#7106) Jim74 válasza nagy.geri199 (#7105) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

A legnagyobb választék ebben a méretben és elöltöltősben szerintem Electroluxban van. Samsungnak van talán még ilyen modellje, illetve a Candy-nek, de nekem ez utóbbi nem igazán szimpatikus (teljesen szubjektív vélemény, ami nem tapasztalaton, hanem csak megérzésen alapul, így kéretik így kezelni ;) )
Electroluxnak egyik hátránya, hogy csak 1 év gyári garancia van rá. De, ha tudsz hozzá venni kiegészítő garanciát (biztosításos megoldás) és nem idegenkedsz tőle, akkor jó választás lehet.

Ezekkel az elvárásokkal én ezt választanám: [Electrolux EW6S326SI]. Az inverteres motor miatt elvileg halk és nem megy tönkre benne a szénkefe, mert nincs benne :DDD
Érdemes megnézni a műszaki adatlapot, mert a max mélysége (ajtóval, gombkiállásokkal) ennek is 41,5 cm (mélység 38 cm).

A többi gyártónak szerintem 40 cm felettiek a keskeny modelljeik is. De lehet, hogy a témában nálam jártasabbak fognak jobb modellt ajánlani.

(#7107) nagy.geri199 válasza Jim74 (#7106) üzenetére


nagy.geri199
újonc

Köszönöm. azzal hogy inverter motorosat ajánlottál máris sokat segítettél.

(#7108) Jim74 válasza nagy.geri199 (#7107) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igazán nincs mit, szívesen ;)
Én ha tehetem, akkor már csak ilyen motoros készüléket vásárolok. Igaz, hogy valamivel drágábbak, mint a hagyományos motorral szerelt társaik, de nekem a mosógépen kb. 10 év alatt kétszer kopott el a szénkefe... Tény az is, hogy nem sokkal az első gyermekem születése előtt közvetlenül vásároltuk, úgyhogy 10 év alatt pörögtek bele szépen a "kilométerek" :D

[ Szerkesztve ]

(#7109) nagy.geri199 válasza Jim74 (#7108) üzenetére


nagy.geri199
újonc

erről mi a véleményed? Beko WRE6632ZWBW
Elvileg ez is inverteres de az ára jóval kedvezőbb.

(#7110) Jim74 válasza nagy.geri199 (#7109) üzenetére


Jim74
nagyúr

Megmondom őszintén, hogy a Beko-val úgy vagyok, mint a Candyvel. Beko készülékem sem volt soha, ezért kicsit idegenkedem tőle. De sok fórumtárs elégedetten használ Beko termékeket.

Ha nagyon szűkös a keret, akkor a Beko is jó választás lehet, mert ha jól tudom 5 év gyári gari van rá, úgyhogy bármi baja van 5 éven belül, csak hátradőlsz és várod a szerelőt ;) Bár, ha jól látom az Emag csak 2 hónapot ír.

Nekem pl. nem tetszik a kinézete, de ez sokadlagos szempont egy mosógépnél. ;)

(#7111) #32577792 válasza nagy.geri199 (#7109) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia

Itt ne nagyon várj ajánlást Beko gépekre. Oka egyszerű: noname gépnek tartják olyanok, akiknek nem volt ilyen :)
Több fórumtárs használja őket.
Ellen indoknak hozzák fel:
- mi lesz ha elromlik és boszporusz kiszárad és nem tud jönni hajó alkatrésszel
- török (mondjuk elég sok "neves" termék kerül török kéz által szerelésre
meg hasonlóak

Vettem egy "márkás" AEG mosógépet, nem is a belépő szériát, véleményt írtam róla, keress vissza ha gondolod. Elég friss.
Vettem egy szárítógépet, egy vacak noname Beko-t, így már nekem is van saját tapasztalatom. Erről is írtam.
Egyik sem hosszú üzemidős.
Angol tesztekben jól szerepelnek mosásban, öblítésben, centrizésben, megbízhatóságban. Kevésbé energiahatékonyságban (több vizet használ, bár nem tudom mi is kell a mosáshoz)
Olyat keress, aminek gyárilag sok-sok garija van.
5 év az elég sok érv.
Persze lehet venni is, ahogy írták, szükség is volt rá több esetben, ezt is itt olvastam, bár akkor lehet nem is annyira megbízható az a neves márka?

Ez pl. gyári 5 év garis
De vannak rövidebbek is.
Nézz szét az oldalukon, aztán keress olcsóbban :)
[link]
Keress rá a tulajokra, írj rájuk, kérj tőlük beszámolót, hidd el, elmondják. Én is így voltam.

(#7112) Jim74 válasza #32577792 (#7111) üzenetére


Jim74
nagyúr

A linkelt Beko 49 cm mély. A fórumtársnak 40 cm mély gépre lenne szüksége. ;)

(#7113) #32577792 válasza Jim74 (#7112) üzenetére


#32577792
törölt tag

Igen, tudom. De vannak 41-42cm-es variációk is. (megjegyzem, a hauser oldalán 45-nek írja)
Már linkeltem pár napja talán azt is.

[ Szerkesztve ]

(#7114) Jim74 válasza #32577792 (#7113) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én az árukereső-n néztem keskeny elöltöltőseket, de ott 40.cm, vagy alatta nem nagyon láttam szinte csak Electroluxot.
Ha van Bekoból is, ami elég keskeny a fórumtársnak és 5 év garis, akkor azt kell venni, mert árban verhetetlen, ez tény.

(#7115) #94529552 válasza nagy.geri199 (#7109) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az nem valószínű, hogy inverteres. Amúgy Jim74 -hez hasonlóan én is idegenkedek tőle, mert a legtöbb probléma azokkal van. Most kb. egy fórumtárs van, aki rendszeresen beírja, hogy elégedett a Beko mosógépével, de az kb. 120 ezer Ft-os, vagy még drágább mosó gép volt. Keress rá az írásaimra itt, többször leírtam a hátrányait, olcsó anyaghasználat, hosszú javítási idők, mert törökből rendelik az alkatrészt, ezzel is a raktározást spórolják meg a vevők kárára.[link] Vannak esetek is linkelve. Azért ne vakítson el az, ha öt év garit adnak egy olcsó termékre, mert azt máshol spórolják meg. Olvastam itt, hogy flash-nek ugrál, vagy elmászik a mosógépe, a szerviz tehetetlen, erdey-a pedig megvált tőle ügyesen[link]
Találsz itt több kb. hasonló kisebb mélységű gépet. Ha csakis inverteres érdekel közülük, arra pl. itt lehet szűrni.

(#7116) #32577792 válasza Jim74 (#7114) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ma már nem keresgélek. Holnap átnézem az excelt amit itt kitett valaki az új modellekről.
De ahogy látszik, már jön is a boszporusz effektus :C
Szóval nem is fontos az 5 év gari, de azért vegyenek az 1 éves mellé még kiegészítőt, mert szükség lesz rá.
Na mindegy.
Az tuti, ha online vettem volna az AEG-et, ment volna vissza. Azt meg tudjuk, hogy AEG = elux meg zanussi.
Mert az, hogy hangos szivattyúzás közben, még a 8 éves samsung se csinált ilyet, a gyűrött ruhákról meg ne is mondjak semmit.
Még szerencse hogy van benne gőz funkció, bár ha van szárító, igazából nem annyira lényeges.

Ne képzeljük már, hogy a eLux milyen penge ha beüt a vita

(#7117) blattida válasza #94529552 (#7115) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, van egy fórumtárs aki rendszeresen szapulja a bekot, saját tapasztalat nélkül egy-két netes rossz tapasztalat alapján nyomja az agymenéseit, a rossz anyaghasználatról (marhaság, szervizek tapasztalatai nem ezek), hosszú szervizelési időkről (nem általános, ellenben minden márkánál előfordul) és rossz alkatrészellátásról (dettó). Ami valóban van, az az elnagyoltabb műanyag kivitelezés és a kevésbé trendi kinézet, amiről lehet beszélni, de nincs összefüggésben a műszaki tartalommal, igazán egyik gyártónál sem, gyakorlatilag a külső alapján nem lehet megítélni egy gép minőségét és tartósságát, viszont az emberek külső alapján választanak gépeket is, ami elég nagy hiba, ám ezt jól kihasználják a cégek marketingesei és a vevőkre sózzák a sok szépen csomagolt ipari hulladékot.
Amúgy is érdekes elvárások vannak, hiszen legyen olcsó ( a bő százeres is az!), szép, okos és tartós, olyan gép meg nincs.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7118) #32577792 válasza #32577792 (#7116) üzenetére


#32577792
törölt tag

Beko WTE-5411 B0 41,5cm
Beko WTE-5511 B0 42,5cm
Beko WMY 51032 PTYB3 elöltöltős mosógép Euronics modell 41,5cm
Beko WTE-6532 B0 41,5cm

Direkt 40,00cm tényleg nem található.
Nem kerestem rá sem árakra, sem garira.

Hozzátenném még a minőségi fanyalgásra, holnap lefotózom az AEG L7F48S egyik műanyag részét, ami kiáll, és bizony éles, és hát ciki egy ilyen cégtől.
Egymás mellett van a fürdőszobában az AEG és Beko, előbbi tényleg jobban néz ki, de basszus, a Bekon nincs sorja... Persze az is igaz, hogy a gombokhoz elég hozzáérni és már működik, Beko esetében mechanikusak, nyomni kell és működik. Melyik jobb? Előbbi modernebb, igaz néha véletlen hozzáérés is zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#7120) Krissz80


Krissz80
senior tag

Sziasztok!

Tapasztalt màr valaki olyat, hogy a mosó-szàrítógép sokkal tovább szárított, mint amit az elejèn kiírt?

Jelenleg màr egy órája azt írja ki, hogy 1 perc van hátra.

Egy indesit XWDE1071481XWKKK típusról van szó.

Köszi,

(#7121) #32577792 válasza Krissz80 (#7120) üzenetére


#32577792
törölt tag

Olyat már igen, hogy lecsökkentette a mérlegelés után, de hogy több legyen, olyat még nem.
Az valami programhiba lehet, nem írt ki semmilyen hibakódot?
Csinál is valamit, vagy "csak" nem fejezi be?

(#7122) Jim74 válasza #32577792 (#7118) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem nincs tapasztalatom a Beko-val csak valahogy nem szimpi. De pl. a Whirlpool sem és az Indesit sem. De nem is mondtam rájuk, hogy rosszak, csak én egyszerűen idegenkedem tőlük. ;)

(#7123) Krissz80 válasza #32577792 (#7121) üzenetére


Krissz80
senior tag

Folyamatosan forgatta egyik-màsik irànyba.

Vègül megnyomtam a szàrìtàs beàllìtò gombot, àtvàltott vasalòra, kiirta, hogy off ès elkezdett 30 percröl visszaszàmolni.

Utàna màr nem tudtam ezen vàltoztatni.

Most vagy nem szàradt meg teljesen, mert èn maxra raktam.

(#7124) #32577792 válasza Krissz80 (#7123) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nem tudom, valami szenzor hiba is lehet. Azért ha garis, szerintem hívd fel a szervizet. Ez azért nem normál üzemmód.
Én mondjuk lehet kikapcsoltam volna, áramtalanítottam volna és 10 perc után vissza. (aztán lehet ez nem jó megoldás)

(#7125) #32577792 válasza Jim74 (#7122) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szerintem nem is mondtam :)
Sőt, emlékszem arra is, mikor kerestél, írtad is, hogy neked nem szimpatikus.
Ezzel nincs is gond.
A helyzet az, hogy amikor elkezdtem keresni új gépet, sokat olvastam.
Az, hogy "Beko" fogalmam se volt róla, hogy ez egy repülő hajtómű, vagy fúrógép.
Aztán olyan szinten ment a postokban, hogy elkezdtem róla olvasni, nem csak hazai, hanem nemzetközi oldalakon is. Direktbe kereetem olyan tulajdonosokat, akiknek van, írtam többüknek privátot és kérdeztem róluk, voltak válaszok, volt aki nem válaszolt, de sok infót szedtem össze.
Előfizettem 1 tesztre a tudatos vásárolóra, azt is kielemeztem, érdekes volt. Ott nem volt Beko bennük.
De egy UK oldalon már sok. Érdekes volt látni, hogy a tulajok mennyire tartják megbízhatónak és jónak a márkát. 80%-ban a gépek jól teljesítettek, ahol nem ajánlott volt adott tipus, azért, mert volt házon belül jobb, értékarányosabb.
Amiért nem kapott 80% vagy több pontot, az egyértelmű a hosszabb programok, a több víz és ezzel energia felhasználás. De ez látszott a tudatos tesztben is, pl. a WP gépek esetében, amelyek középen végeztek, de baromi kiegyensúlyozottak voltak, nem voltak erősek sem mosásban, sem centriben, de öblítésben eléggé, és náluk is "sok" volt a víz felhasználása.lényegesen kevesebb szermaradványt találtak bennük, mint pl. akár egy Miele gépben. Félreértés ne essék, miután szétrohadt egy előltöltős WP-m a samsung előtt, sok nagy változás kellene, hogy vegyek ismét.
Ezek után már szimpatikus lett a márka. Sajnos nem tudtam azt mondani, hogy ami UK-ban jól szerepelt, azt veszem, mert más piac, más néven mennek és vannak különbségek is.
Nem egy Miele kategória, ezzel tisztában vagyok. De az ára sem az.
Hiszek azoknak, akik régi használt, felújított Miele gépet ajánlanak, saját tapasztalat után, DE nekem nem fért volna be...
Azért írtam, hogy lassan egy ajánlásnál mi alapján mondja valaki, hogy ajánlott: ár, márkanév. A többi nem érdekes. Samu jó volt, de baromi kevés vízzel nem lehet csodát mosni. Végülis miről is szól a topic? Mosógép. Annak mi lenne a fő funkciója? Mosás, öblítés.
Ez pedig mint érdeklődő, azt láttam, nem fontos. Nekem igen.
Ezért vagyok kritikus saját gépemmel is.

(#7126) Jim74 válasza #32577792 (#7125) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi ezt a részletes beszámolót :R

[ Szerkesztve ]

(#7127) farkas-j válasza blattida (#7117) üzenetére


farkas-j
őstag

Én már csak mosolyognék a fórumtárs Beko allergiáján. Igazából még sem tudok rajta, mert sok betérő fórumozót teljesen félrevezet az Ő nagy "bölcsességével". A tények sajnos egyáltalán nem zavarják. Na mindegy, vannak ilyen emberek. Én addig is használom teljes megelégedéssel mindkét 1,5 éves Beko gépemet. Részemről az általam használt gépek az ajánlott kategóriában vannak!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#7128) #32577792


#32577792
törölt tag

Ígértem fotókat az AEG gépemről.
AEG2
AEG1

(#7129) ubid válasza #32577792 (#7103) üzenetére


ubid
őstag

Köszönöm szépen a választ. És neked is Pumma. Utána fogok nézni ezeknek.
Köszi még egyszer!

-.-

(#7133) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok,

Szàrítógépet terveztem venni, Beko mellett döntöttem, ma fizettem ki az Auchanban. Típusa: Beko DPS 7405 GB5, 120ezer volt, szàllítàsért nem kellett fizetnem a közelség miatt :)
Szerdàn hozzàk, remélem nem csalódunk.

(#7134) #32577792 válasza dugynok (#7133) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia
Mi most vettünk, más típus, de eddig jó.

(#7135) Amerigo57 válasza dugynok (#7133) üzenetére


Amerigo57
őstag

A Beko DPS 7405 GB5 Energiaosztálya A++

Ez nagyon jó szárítógépeknél , és a vevők 97 % -a meg van elégedve ezzel a szárítógéppel.

Jól vásároltál.
.

[ Szerkesztve ]

(#7136) #32577792 válasza dugynok (#7133) üzenetére


#32577792
törölt tag

Majd várunk beszámolót róla

(#7137) adams55


adams55
tag

Sziasztok! Legutóbb is segítettek, amit újból meg köszönnék, valamint hoztam pár új kérdést! :D

Szárítógép vásárlás előtt állok, viszont még nem konkrét típusokra gondolok, hanem alap kérdések merültek fel:

Melyik szárítógép jobb? Hőszivattyús, vagy kondenzációs? ( pár érvet mellette ellene elfogadnék)
Javítási költségek, áram fogyasztás ezeknél mennyire változó? (hő - kondenzációs)

Ezek a kérdések merültek fel, remélem tudtok segíteni :)

Logitech Z5500-Z623 / Acer Aspire Nitro / Xiaomi Redmi Note 2/4/Mi4/Poco x3 NFC

(#7138) #32577792 válasza adams55 (#7137) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia

Én nem vagyok szakértő csak egy felhasználó.
Olvasgattam róla, hogy nekünk melyik lenne a jobb. Heti 4-5 mosás, azt gondoltam az nem sok, de itt már azt írták, hogy nem kevés.
Mi végülis Beko-t vettünk, hőszivattyús, 5 év garival. 100k volt, ennyiért nagyon kondenzációs se volt. Tehát nincs árelőnye, illetve nem volt.
Ketten vagyunk, viszonylag sok a kényes ruha, amihez talán jobb az alacsonyabb hőfokos szárítás. Bár másiknál is van kímélő mód.

Ezt olvasd el

(#7139) erdey_a válasza adams55 (#7137) üzenetére


erdey_a
őstag

én ez alapján döntöttem a kondenzációs mellett.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#7140) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali, keresnénk a+++ oldalt töltős meg bízhato mosógépet. A keret 80k

(#7141) #32577792 válasza erdey_a (#7139) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ezt én is olvastam, de mondjuk a végét már nem, ahol a táblázat van. Mondjuk nem számoltam utána, hogyan lehetnek ilyen számok, de ránézésre, nem kicsit számolt rosszul.
Amikor egy hőszivattyús árban azonos, vagy lassan olcsóbb is akár, mint egy kondenzációs, nehéz azt gondolni akár, hogy a kondenzációs gazdaságosabb, de legalábbis azonos szinten vannak.
Bekalkulálva egy tisztítást is.
Én mondjuk nem vártam meg amíg jelez a gép, hogy tisztítani kellene szűrőt, valamelyik nap kiszedtem, porszívót adtam neki és ment vissza. Ha nincs eltömődve, talán - gondolom - kisebb a fogyasztása - vagy legalább is nem ugrik meg - és hátha nem tömődik másfele sem, persze lehet, hogy ahhoz meg semmi köze.
Az utána lévő posztokba csak random olvastam bele, hát, ott is vannak olyanok, akik úgy mondtak tuti véleményt, hogy nem volt szárítógépük.
Remélem még a télen leszigeteljük a födémet, utána meglátom mennyire igaz a hőfok rétegződés.

(#7142) #32577792 válasza nepszter1 (#7140) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia

Oldalt? Olyat még nem láttam, felül és elöl már ismert. (bár nyilván viszonyítás kérdése, hogy mi az oldalt és mi az elöl)

Mekkora helyed van? Van-e márka elképzelésed, illetve milyen elvárásaid vannak garanciával kapcsolatban?
Hány fő?

(#7143) Putya


Putya
csendes tag

Sziasztok! Felültöltős mosógépet keresek(43 cm széles helyre kell beférnie), két személyre.

Főbb szempontok:
- pihe puha macskaszőrt((3mm - 2 cm) kiszedje
- "átlagos mosás" legyen meg 1-1,5 óra alatt

Szeretném megúszni 80-100 körül minél több garanciával, de 140-ig is elmegyek ha kiszedi a macskaszőrt. Heti max 2-3x lenne használva tehát lehet, hogy jobban járnék a nem A+++-os minősítésűekkel.

Segítséget előre is köszönöm!

(#7144) nepszter1 válasza #32577792 (#7142) üzenetére


nepszter1
addikt

Bocsi akkor elől :D 2en vagyunk barátnőmmel jelenleg később lesz gyerek is szóval legyen 3 fő. A hely nem túl nagy szóval lehet minél kisebb legyen. Nem vagyok márka függő nekem bármi jöhet garancia legyen sok idő ha lehet 5 év :) ha nincs ilyen 80k keretbe mehetünk feljebb

(#7145) erdey_a válasza #32577792 (#7141) üzenetére


erdey_a
őstag

azonos ár esetén nyilván a takarékosabb a jobb, de jellemzően a hőszipkás drágább

Vérboci

(#7146) Nagya21 válasza Putya (#7143) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Szárítógép, az kiszedi a macskaszört.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7147) Gömbike válasza nepszter1 (#7140) üzenetére


Gömbike
senior tag

Arra azért figyelj, hogy a sok ++++ inkább csak parasztvakítás és a normák megfelelésének szól.

A mosáshoz víz kell és ezt nem lehet víz nélkül megoldani.A sok ++++ gépek pár liter vízben lötykölik a ruhát nagyon sok ideig, így jön ki a ++++ .

Ezért van az, hogy márkásabb, komolyabb mosógépeken plusz vizet lehet adagolni, beállítani a mosáshoz.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#7148) #32577792 válasza Putya (#7143) üzenetére


#32577792
törölt tag

Hűű, van olyan mosógép? Szerintem nem igazán, de keresgélek :)
Erre a célra kettő megoldás tuti van:
- macska nélküli háztartás
- szárítógép

Mivel én kutyás vagyok, megértem ha az első kiesik :)
Meglepő, hogy mit tartalmaz a szárítógép szűrője.

(#7149) Putya válasza #32577792 (#7148) üzenetére


Putya
csendes tag

ungawa; Nagya21: Köszi szépen! Sajnos a szárítógép nem fér be. Bekonál néztem, hogy ők ráírják hogy ilyet is tud és gondoltam valamelyik felültöltős is tud valami hasonlót. Akkor marad kitételnek a 1 max 1,5 órás általános mosás és a viszonylag hosszabb élettartam.

(#7150) #32577792 válasza Putya (#7149) üzenetére


#32577792
törölt tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.