Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7601) Amerigo57


Amerigo57
őstag

gerolka[/B

Bosch WAT28460BY egy jó mosógép , de kifutó széria .

Értékelése 9.5/10

Beko WTV8734XC0M - kevés információ van róla.

Én figyelembe véve , hogy 54 cm ,
illetve 55 cm mélységet jelöltél be , ajánlanám , ha anyagi lehetőséged engedi ,
akkor 15 ezer Ft -vel drágább az általadd említett Bosch mosógép újabb változat ,
ami szintén 8 kg mosókapacitású , és szintén

55 cm mélységű , vásárlói értékelése: 10/10

A (B)Bosch WAT28391(/B) mosógépet ajánlom.

Leírása

Link :

[ Szerkesztve ]

(#7602) Petibaba46


Petibaba46
csendes tag

Amerigo fórumtárs felizgatott ezzel a Bosch WAN24290BY típussal, így, hogy ők is hajlandóak 5év garit adni, hajlandó vagyok a Beko-ra ráfizetni 20 ezret. Kettő kérdésem van a tőlem okosabbakhoz:
1: Ez AZ a Bosch ami német, precíz és megbízható, megfelelő anyaghasználattal, kellemes érzetű tekerővel és nem kezembemaradós ajtónyitó mechanikával, vagy ebben az árkategóriában még csak egy felirat a Bosch márkajelzés, de valójában Indiában csavarozza össze egy éhező félszemű bangladesi gyermekrabszolga észak-koreai hamisított licensz alapján?
2: Továbbá miért van az, hogy a Bosch EcoSilentDrive motorja a net mélyére túrva elvileg inverteres technológia, de ez a kifejezés egyik műszaki leírásban sincs leírva konkrétan. Minden márka azonnal eldicsekedik vele, ha inverteres a motor, a Boschnál miért nincs ez egyértelműen feltüntetve? Vagy rosszul láttam és nem is inverteres?

(#7603) #32577792 válasza Petibaba46 (#7602) üzenetére


#32577792
törölt tag

1: Ha emlékeim nem csalnak, Törökországban készül, de semmiképpen sem a németeknél. Németországban a 8-as széria készül. Azok árban és minőségben elég nagy ugrást mutatnak. Ez a belépő kategória (2-es és 4-es széria).
2: Általában minden gyártó ad egy fantázia nevet az inverteres motorjainak. Bosch ezt adta.

Mosogatógépem 6-os szériás, amikor vettem, sokan-sokat mondtak, de átlag egyetértés volt, hogy ebből a márkából a 6-os széria, amit jó szívvel ajánlanak és érdemes megvenni.
Csodát ne várj egyik márka belépőszintű gépjétől sem.
Sok gép azért drágább, mert "neve" van és az eladja magát, ez nem párosul feltétlen minőséggel abban a kategóriában. Viszont rendeltetésszerű használat során nem igazán olvastam még a fórumon sem, hogy kezében maradt az ajtó, gomb, meg mondjuk a dob :)

Többen vettek itt az utóbbi időben 4-es Bosch gépeket, eddig nekik is jó. Tényleg nem fél - egy év alatt lesznek problémák ezekkel a gépekkel.
De általános elv, hogy az olcsó kategóriában azt kell venni, aminek a leghosszabb a gyári jótállása.
Ezek pedig most a Bosch és Beko. Amelyik szimpatikusabb.

(#7604) blattida válasza Blizzardking (#7600) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

5V, 12V van.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7605) #40553216 válasza Petibaba46 (#7602) üzenetére


#40553216
törölt tag

Inkább a „bangladeshi”. :DDD De menj el egy Media Marktba, ott az ablak környékén lesz egy matrica, azon a gyártás helye! Egyben meg is tapogathatod, „rángathatod”. Ez a Serie 2 sorba tartozik, a „legalja”. De ha 5 évet adnak 100e Ft-ért, akkor nosza.

(#7606) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Petibaba46

Ez a széria Lengyelországban készül , de német gyártású anyagokból ,

mivel a lengyelek fizetése 5 X kevesebb , mint a németeké.

Nem Törökországban készül , de ha kinyitod a mosógép ajtaját ,

ott fel van tüntetve a kerek ajtókeretre , hogy Made in Poland ,

vagy Made in Germany.

Az MM-ben , ma van az akció utolsó napja !

[ Szerkesztve ]

(#7607) Petibaba46


Petibaba46
csendes tag

A jótállás (amit legtöbbször garancia néven emlegetnek a köznyelvben) jogszabály vagy szerződés alapján illethet meg valakit. Ilyen jogszabály szól például a tartós fogyasztási cikkek kötelező jótállásáról. Elvileg a tartós fogyasztási cikkekről szóló rendelet csak fogyasztó és vállalkozás között létrejött szerződéseknél írja elő a kötelező jótállást, így a vállalkozás nem köteles jótállást adni, ha cégként vásárolom a terméket. Fogyasztó csak természetes személy lehet, ő is csak akkor, ha nem szakmája vagy önálló foglalkozása körében jár el. Érdeklődni szeretnék, hogy ezeknek megfelelően amennyiben nem kispistaként, hanem a családi vállalkozás nevére kérem a számlát, abban az esetben elveszítem a termékre vállalt 2-3-5 éves gyártói garanciát? Vagy a garanciajegyen nincs vevő feltüntetve? Vagy fel van de nem érdekli a gyártót? Vagy hogyan megy ez tudja valaki?

(#7608) Csorbi válasza ViZion (#7599) üzenetére


Csorbi
addikt

Például a Bosch i-DOS gépei: [link]

(#7609) blattida válasza Amerigo57 (#7606) üzenetére


blattida
nagyúr

Készül az a törököknél, oroszoknál is bőséggel, ezt a német gyártású anyagokat meg inkább hagyjuk. Jövőre elindul a gyártás romániában is, hiszen köll a még olcsóbb munkaerő. A lengyelek meg a harmadát keresik a németek bérének. Nem véletlenül terjeszkednek a törököknél, romániában és indiában is.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7610) asdf_ válasza Petibaba46 (#7607) üzenetére


asdf_
veterán

Van kotelezo jotallas, a torveny altal eloirt egy ev, ennek szabottak a feltetelei (vallalkozaskent pl. ez nem is jar, hanem a 24 honap szavatossag, aminek elso 6 honapjaban van velelmezve, hogy gyarilag hibas volt a termek, utana a vasarlon a bizonyitasi teher), amit viszont utana adnak, az onkent vallalt (+1, +2, +3, +4 ev), annak olyan feltetelt ad a forgalmazo/gyarto, amilyet akar (amig az nem erinti a szavatossag altalt biztositott jogokat), tehat elvileg a vasarlas elotti jotallasi jegy atbongeszese a modszer szerintem (meg megkerdezni, hogy nem egyeni vasarlonak odaadjak es kitoltik-e egyaltalan a jotallasi jegyet, mert par helyen mar ott indul a tortenet, hogy vallalkozo nem is kap garjegyet a termekhez). De 20-30e Ft afa elsikalasa meg 70e Ft elkoltsegelese szerintem nem er annyit, hogy 5 ev gari helyett esetlegesen 6 honap legyen a termekre).

(#7611) Petibaba46 válasza asdf_ (#7610) üzenetére


Petibaba46
csendes tag

Valójában itt csak az a kérdés, hogy mivel a garanciajegyen nincs feltüntetve a vevő, csak a termék adatai, egy esetleges szervizelés esetén a garijegy önmagában is elég, vagy minden esetben kérik hozzá a számlát is és csak együtt érvényes?

(#7612) Csorbi válasza Petibaba46 (#7611) üzenetére


Csorbi
addikt

Miért nem olvasod el az adott gyártó jótállási feltételeit...? :U Nem abból derülne ki inkább, mint az itt történő "elmélkedésből"? :F

(#7613) blattida válasza Petibaba46 (#7611) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel a vásárlást a számla/nyugta igazolja, ezért garancia/jótállási jegy nélkül is él a garancia/jótállás, amennyiben az előbbiek megvannak.
A feltételek meg rajta vannak a jótállási papíron és az adott gyártó és/vagy forgalmazó honlapján is elérhetőek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7614) konzolcowboy válasza Petibaba46 (#7587) üzenetére


konzolcowboy
csendes tag

Az Indesit panelhiba valószínű, hogy kondicserével pár száz forintból javítható (saját tapasztalat). Kapcsolós elosztóval a mosások között áramtalanítva évekig jó lehet még, ha nem akarsz mindenáron új gépet venni.

(#7615) Petibaba46 válasza konzolcowboy (#7614) üzenetére


Petibaba46
csendes tag

Nem hiszem, ugyanis szét van égve több helyen is. Nem is tudtam, hogy füsttel működik, ha kiszáll belőle, már nem működik tovább:D Jó lesz ide az új, szeretem az új technika szagát:D

(#7616) Blizzardking válasza blattida (#7604) üzenetére


Blizzardking
őstag

Köszi :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7617) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Egy kis off. : : :)

Egy " Technikai zseni "véleménye , egy Serie/ 4 Bosch mosógépről ,

az Árukereső oldaláról.

A termék kiválasztásának fő szempontjai:
Csapagyas lett az elozo mosogepem, azt csereltem le.

Előnyök
Nincs.

Hátrányok
Ugy cenrifugal, hogy 2x hangosabb, mint a rossz mosogep, elmaszkal a helyerol 80cm-t! is. Nekiment a wc cseszenek, felsertette, , szivarog a víz.
Gyakorlatilag kozveszelyes joszag.
:D

[ Szerkesztve ]

(#7618) Nagya21 válasza Amerigo57 (#7617) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Lehet nem szedte ki a dobrögzítőt...…. :DDD
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7619) benjoe1 válasza benjoe1 (#7489) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Végül Bosch WAN24290BY lett a választott, a gyári 2+3 év garancia miatt, illetve ez volt készleten.
MediaMarkt farsangi kedvezmény programban 108e Ft-ért.

Extrem Digitalban múlt vasárnap 28 perccel a zárás előtt mondhatni elhatjottak, miszerint a HGCS-s vásárlásra legalább 30 perc kell. Bosch WAT24440BY volt akkor kb. 124e-ért náluk, kedden amikor újra mentem már emeltek az áron 135e-re. Gondoltam Beko WMY81483LMB2 lesz helyette MediaMarkt-ból 122e-ért. Az meg nem volt készleten. Most hétvégre meg jött ez a farsangi Bosch kedvezemény.

Remélem nem nyúltam nagyon mellé a választásban ezzel a 4-es szériával. 6-os szériás WAT28460BY van még ma 135e-ért, annyit már nem szántam a mosógépre.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#7620) nesa válasza benjoe1 (#7619) üzenetére


nesa
veterán

Használd egészséggel.

Ha annyit elmegy mint az én Bosch mosógépem akkor jó vagy, most 13 éves, cirka 10 évig probléma mentes volt, ezután jött szénkefe , aztán ékszíj szakadás, meg 1 éve üstszáj gumi, most nézegetem nem tudom mit csináljak vele, lehet megtartom tartaléknak.

(#7621) cserix


cserix
tag

Előzmény

Bosch WAT28391
A múlt héten a megbeszélt időben jött a mosógépszerelő. Gyakorlatilag semmit sem csinált a készülékkel, hiszen míg itt volt nem tudta produkálni a jelenséget.(program végén nem centrifugáz ki)
A szerelő felsorolta az lehetséges okokat, hogy miért is viselkedhet így az én készülékem
- túl sok mosószert használok és habos lesz/marad a vízszint érzékelő
- a mosószer nem oldódik fel a vízben (csak folyékony mosószert használok, igaz Magyarországon vásároltat)
- nem megfelelő a mosógép szifon és a vízsugár nem tudja felemelni a golyót.
- túl rövid programot használok és nem oldódik fel a mosószer
- alacsony hőmérsékleten mosok és lerakódik a gépben a mosószer.
- a ruhák kiegyensúlyozatlanok
A fentieket kiküszöbölendően, szigorúan max 100 ml folyékony mosószert használok (szerelő tanácsára), de úgy, hogy azt elkeverem 1 liter vízben és azt öntöm a gépbe amikor már látom, hogy a mosószer adagolóba spriccel a víz. Nálunk sajnos elég kemény a víz 19,8nk. A szifont ellenőrizzük. Csak az ECO programokat használtam a szerelő látogatása óta (3,44 óra/prog).
Eredmény
1. mosás rendben lement (gatyák/zoknik).
2. mosásánál (ágynemű) program végén nem centrizett. Átrendezés/centri program újra indításra kicentrizett
3. mosás (vegyes póló,terítő ez-az) program végén nem centrizett. Átrendezés/centri program újra indításra, sem centrizett. Átrendezés/centri prog.2.ra való újra indításra már végre kicentrizett.
EZ NORMÁLIS???? Most mit tehetnék? Hívjam ki újból a szervízt ugyanazért amiért már 1x itt voltak?

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#7622) #40553216 válasza cserix (#7621) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mindenképp hívd ki! Vedd fel videóra a programot akkor, amikor centriznie kellene!

(#7623) bigsee válasza cserix (#7621) üzenetére


bigsee
addikt

Nem normális! Ezt, amit itt írtál, küldd el nekik, hibabejelentésbe. :B

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#7624) Blizzardking válasza cserix (#7621) üzenetére


Blizzardking
őstag

Eldugult a cső amivel kiszívja a vizet, és ezért víz marad a dob alján. Nem is a gépben szokott eldugulni, hanem a falnál a bűzelzáróban. Te is ki tudod pucolni. Ezt erősíti meg hogy ha mégegyszer ráengeded a centrizést megcsinálja, Leszűkült a cső keresztmetszete, és adott idő alatt nem tudja kidobni az összes vizet.
Egy próbát megér.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7625) cserix válasza Blizzardking (#7624) üzenetére


cserix
tag

Csont tiszta minden látszó cső és a szifon is. Azt még megcsináljuk, hogy egy slagot bedugunk falba a szifon helyére azt jól ráengedjük a vizet. Ha az eltakart részen van valami az így tuti ki fog derülni.

tomtyi, bigsee: köszi, mindegyik jó ötlet ! :R Ha a fenti próba negatív, akkor elkezdem dokumentálni a gép viselkedését, aztán megint szervíz. Mást úgysem tehetek.

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#7626) farkas-j


farkas-j
őstag

Február 10-től Beko WMY 71283 LMB2 inverteres mosógép az Aldi-ban 99990Ft-ért 5 év garival.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#7627) Blizzardking válasza cserix (#7625) üzenetére


Blizzardking
őstag

Mi van, ha elindítasz egy üres mosást, egy kicsit vársz hogy elkezdje feltölteni vízzel, és utána kireseteled, majd elindítasz egy leeresztő programot, és kicsapatod a vizet egy vödörbe/kádba. így látod hogy megy-e a szivattyú rendesen. Belül is lehet valami, tuti van egy szűrő a szivattyú előtt, abban is lehet egy zokni, bár gondolom a szerelő ezt megnézte.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7628) cserix válasza Blizzardking (#7627) üzenetére


cserix
tag

Ezen műveleten is túlvagyunk. Szépen nyomja a vizet. Belső szűrő teljesen tiszta. Délelőtt mostam ingeket, pólókat. Kb 4-5 kg lehetett szárazon és +2 centri programot kellett ismét igénybe vennem. Most indítottam egy üres 90°C-os feles mosást hátha ettől megjavul.....

[ Szerkesztve ]

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#7629) Amerigo57 válasza farkas-j (#7626) üzenetére


Amerigo57
őstag

191 más - más típusú ,Beko mosógép összehasonlítása.

Link:

[ Szerkesztve ]

(#7630) Petibaba46 válasza cserix (#7621) üzenetére


Petibaba46
csendes tag

Még "jó", hogy 2 nappal az őrlődésem lezáró döntés után olvasom a Bosch problémádat:D Már látom lelki szemeim előtt a megmagyarázhatatlan, szerelő előtt produkálhatatlan, az életemet megkeserítő hibajelenségeket, aztán hajamra kenhetem az akármilyen kiterjesztett garanciámat:DD

(#7631) Amerigo57


Amerigo57
őstag

cserix

Pedig a Bosch WAT28391 mosógép ,
egy jó erős Serie 6 középkategóriás Bosch mosógép.

A Frontiner (#7529) hozzászólásodban említetted , hogy hol vásároltad a mosógépet.
Ez a cég külföldön visszavitt sok újracsomagolt
műszaki terméket árusít Magyarországon újként.

Jó pár cikk , hozzászólás , az adott cégről .......

Ez is lehet a probléma , vagy hogy egy hibás darabot kaptál.

Belépéshez regisztrálni kel.

Link :

(#7632) Blizzardking válasza cserix (#7628) üzenetére


Blizzardking
őstag

És mikor centrifugáz mit látsz? Pörög mint állat? Ha rendesen pörög, és csurog le a víz mindenütt, akkor csak úgy maradhat nedves a ruha ha nem szívja ki a vizet. Centrifugázás közben mennie kell a szivattyúnak.
Ha nem pörög fel, az más, de ezt szabad szemmel is meg tudod ítélni. Illetve ha elindítasz egy üres mosást, hogy a ruha ne zavarjon be, és kiszivattyúztatod vele a vizet, akkor a vízszintnek szemmel láthatóan csökkennie kell mint állat. Csinálj egy ciklust ruha nélkül, hogy lásd a vizet. Esetleg lehet lassabb fordulaton hogy ne gyilkold szét, a teszt szempontjából mindegy. Kiváncsi vagyok nagyon!

Amerigo57 - "Ez is lehet a probléma , vagy hogy egy hibás darabot kaptál."
De mi a hiba? Ha nincs víz az üstben, és pörög mint atom, akkor a többi fizika.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7633) cserix válasza Blizzardking (#7632) üzenetére


cserix
tag

Igen, pörög mint állat :), amikor centrifugáz. Ha centrifugáz nem is marad vizes a ruha.
Az a baj, hogy sokszor nem jut el oda, hogy elinduljon a centrizés. Ide oda forgatja, kicsit felpörög, majd vissza és ez megy a program végéig, aztán "end". Ekkor szoktam átrendezni és egy centrizést elindítani és vagy sikerül neki vagy majd a következőre. Nehogy má' nekem kelljen kicsavarni!
Sztem a víz lefolyásával/szivattyúzásával nincs gond, hanem a súlyautomatika rendszerévell lehet valami, de nagyon nem vagyok hozzáértő. Igyekszünk minden egyéb lehetséges dolgot kizárni, hogy kiderüljön mi is lehet a baja.

Amerigo57: Kicsomagolásnál egyáltalán nem tűnt második értékesítésnek. Gondolom legalább pár folt újlenyomat kellet volna legyen rajta, ha újracsomagolt vagy visszaküldött készülék, de nem volt.

[ Szerkesztve ]

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#7634) Blizzardking válasza cserix (#7633) üzenetére


Blizzardking
őstag

"Sztem a víz lefolyásával/szivattyúzásával nincs gond, hanem a súlyautomatika rendszerévell lehet valami, de nagyon nem vagyok hozzáértő. Igyekszünk minden egyéb lehetséges dolgot kizárni, hogy kiderüljön mi is lehet a baja."

Ez alapján igen. :K
Bezzeg a régi szép időkben kijött a fürdőszobából, de a dolgát elvégezte! :D

szerk - nincs olyan összefüggés hogy ha teletömöd jobban megcsinálja, ha meg alig van benne valami akkor szarakodik?

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7635) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

10 éves electrolux elöltöltős mosógép szivattyúzásnál hangos morgó hangot adott, aztán megállt a program is. Az idegentest csapdánál kihúztam a leeresztő csövet, de még nem nyitottam ki a dugót a végén és elkezdett folyni a gép alól a víz. Szerintem a szivattyú megadta magát.
Mennyibe kerülhet ennek a javítása?

Azért vagyok mérges nagyon, mert elbírálás alatt van az otthon melege program és nem tudom, hogy érdemes-e megcsináltatni, vagy hagyjam a fenébe az egészet, meg a támogatást is és vegyem meg most a mosógépet.

Köszönöm a tanácsokat :R

(#7636) #32577792 válasza Jim74 (#7635) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia

Szedd szét, lehet csak van benne valami ideges test. (szomszédé?) ;]
Én megvárnám a bírálatot, emelték a keretet, gondolom azért, hogy mindenki beleférjen.

(#7637) Jim74 válasza #32577792 (#7636) üzenetére


Jim74
nagyúr

De mitől engedte el alul a vizet?

[ Szerkesztve ]

(#7638) #32577792 válasza Jim74 (#7637) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szedd szét a gépet. Nem ismerem az adott modellt, nekem a samsungon elől volt egy szerelőnyílás lent, azt vettem le és lehetett látni, hol folyik a víz. Nézd meg hogyan tudod szétszedni annyira, hogy látható legyen az esetleges szivárgás helye. (nálam egy gumicső lyukadt ki, mert hozzáért egy műanyag fedőborítás éles sarkához

(#7639) Jim74 válasza #32577792 (#7638) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. Az alját kellene lebontani.

(#7640) Blizzardking válasza Jim74 (#7637) üzenetére


Blizzardking
őstag

Lehet hogy csak lejött egy cső. Vagy elrepedt, ahogy ungawa írta.

Idegentest-csapda

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7641) Jim74 válasza #32577792 (#7638) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a segítséget :R:R:R

Problem solved :C

Oldalára fektettem a gépet, nem láttam elsőre semmit, hogy hol szivárog, ezért indítottam egy vízleeresztést. Látom, hogy a szivattyú alján egy kis kiállásnál csöpög a víz. Megfogdostam, hogy mi a túró az, és akkor vettem észre, hogy az idegentest csapdánál lévő leeresztő gégecső másik végének oda kellene csatlakozni, ehelyett a szabadban lebegett :DDD.
Visszatoltam a helyére. Elindítottam egy mosást üresen, hogy vegyen fel valamennyi vizet a gép, hogy legyen mit szivattyúznia. Ezután elindítottam egy szivattyúzást. 1-2 másodpercig csúnyán búgott a szivattyú, aztán elkezdte szépen csendben ezerrel kitolni a vizet.
Vagy elakadt benne valami és a csövet is már a szentlélek tartotta és így összejöttek a dolgok. Az idegentest csapda sem nézett ki túl szépen :(. Még egy 5 Ft-ost is találtam benne... (Asszonyt elverem, ha hazajön. Mondtam neki, hogy a pénzt nem itthon mossuk :DDD)

Még egyszer köszönöm szépen a segítséget :R Blizzardking, Neked is :R

Megspóroltatok nekem súlyos tízezreket :R Remélem most már ezt a két hónapot kihúzza a kicsike :K

(#7642) #32577792 válasza Jim74 (#7641) üzenetére


#32577792
törölt tag

Hát nincs mit :)
Nekem is volt ilyen mint írtam. Azt hittem csapágyas lett, azért van alatta kevés víz.

(#7643) hw_8812


hw_8812
csendes tag

Sziasztok,

Megérkezett a támogatói okirat, így megvenném a következő mosógépemet, de vacillálok ezek között:

Bosch WAW28560EU (Serie 8, ~200eFt, 5 év garancia most, 71kg súly, 65l dob)
Gorenje WS967LN (~150eFt, 3 év garancia, 81kg súly, 64l dob)

Mindkettő 9kg kapacitású, közel azonos dobmérettel. Erről a Bosch-ról csak jókat olvasni, de alig találni véleményt a Gorenjéről. Lehet új termék. Miből adódhat a 10kg súlytöbblet? Több benne a betonsúly, esetleg vastagabb lemezből van? Számít ez?
Valakinek tapasztalat van ezekkel a gépekkel? Gondolom az 5 év garancia miatt a Bosch "éri" meg jobban az árát.

Előre is köszi a véleményeket.

(#7644) #32577792 válasza hw_8812 (#7643) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szerintem Bosch
8-as széria ha jól tudom német összeszerelés is,

(#7645) blattida válasza hw_8812 (#7643) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

A kettő közül a bosch-al járnál jobban.
10kg tömeg többlet nem a ballasztokból jön össze, valamiért ez a hülyeség terjed a neten. A gorenje kicsit masszívabb és kevesebb benne a műanyag. A gorenje valóban újabb típus, de maradj inkább a bosch-nál.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7646) Jim74 válasza hw_8812 (#7643) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Meg szabad kérdeznem, hogy mikori volt a pályázatod?

Köszönöm :R

(#7647) hw_8812 válasza Jim74 (#7646) üzenetére


hw_8812
csendes tag

Szia,

2018.11.05.
A támogatói okirat mindig később jön meg mint ahogy a közzétételi lista megjelenik, esetleg ha nem nézted még, a 2. kör döntése itt érhető el:
[link]

(#7648) hw_8812


hw_8812
csendes tag

blattida, ungawa

Köszi. :R
Holnap megrendelem,majd beszámolok róla pár hét használat után. Ha megszívok valamit, akkor hamarabb :)

(#7649) #32577792 válasza hw_8812 (#7648) üzenetére


#32577792
törölt tag

Csak pozitívan :)
Minden jó lesz. Online rendeld.

(#7650) hw_8812 válasza #32577792 (#7649) üzenetére


hw_8812
csendes tag

Online? A plusz garancia promóció feltétele? Pont nem így akartam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.