Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7351) Frontiner válasza #32577792 (#7350) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Neked hány mosógéped van? :D

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#7352) Charlie_26


Charlie_26
újonc

Sziasztok
Nagyszüleimnek szeretnék mosógépet venni, csak felültöltős jöhet szóba.
Milyen márkát, illetve azon belül melyik típust ajánlanátok ami azért kibír vagy 10 évet, megbízható? Esetleges meghibásodás esetén van hozzá alkatrész, minél hosszabb garancia. Árban 70-80k körül gondolkodom de az sem baj ha olcsóbb.
Fontos szempont az is hogy az energia és vízfogyasztása is jónak számítson.

[ Szerkesztve ]

(#7353) Csorbi válasza #32577792 (#7350) üzenetére


Csorbi
addikt

De az mosogatógép... :D

[ Szerkesztve ]

(#7354) Nagya21 válasza Charlie_26 (#7352) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Cégünk olcsón, jól, gyorsan dolgozik!!!!!!!
Ebből kettőt választhat. :DDD :DDD :DDD :DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7355) Amerigo57 válasza teppik_amon (#7331) üzenetére


Amerigo57
őstag

Kicsit magas a zajszintje , de ennyi pénzért megérte. :)

Link:

(#7356) blattida válasza Charlie_26 (#7352) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Olyan gép, ennyiért már nincs, amúgy electrolux vagy zanussi gépeket nézzetek, kiterjesztett garanciával.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7357) Charlie_26 válasza Nagya21 (#7354) üzenetére


Charlie_26
újonc

:F

(#7358) Charlie_26 válasza blattida (#7356) üzenetére


Charlie_26
újonc

Köszönöm a válaszod.
"Olyan" gép mennyiért van és mi a márkája típusa?
Én Whirlpool típusokat nézegettem de mivel nem vagyok hozzáértő ezért kérdeztelek titeket. Ezeket nem érdemes figyelgetnem?

[ Szerkesztve ]

(#7359) blattida válasza Charlie_26 (#7358) üzenetére


blattida
nagyúr

A valódi prémum osztály gépei még ilyenek, de azok nagyjából 300000 forinttól elérhetőek, felültöltős gépeknél ez leginkább miele-t jelent.
A whirlpool csoport felültöltős gépei hajlamosabbak a korrózióra a mosószertartály kialakítása és a tető belső oldalára történő elhelyezése miatt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7360) #32577792 válasza Frontiner (#7351) üzenetére


#32577792
törölt tag

"Mosogatógépben van 6-os szériás, teszi a dolgát. Nem volt vele gondom 2 év alatt."

Mint lentebb írtam, mosogatógépem Bosch 6-os.

(#7353) Csorbi

Fentebb :)
De attól még Bosch és szeretjük mert jó és praktikus

[ Szerkesztve ]

(#7361) Charlie_26 válasza blattida (#7359) üzenetére


Charlie_26
újonc

Akkor marad a Zanussi illetve az Electrolux.
Ezekből esetleg tudnál ajánlani típusokat?

(#7362) blattida válasza Charlie_26 (#7361) üzenetére


blattida
nagyúr

zanussi, electrolux.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7363) Charlie_26 válasza blattida (#7362) üzenetére


Charlie_26
újonc

Átnézem mindkettő adatait, azután választok.
Köszönöm szépen hogy segítettél a választásban. :R

(#7364) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Idén , ne vegyetek mosógépet!! ;)

Nagya21 , megengedi , hogy mindenki nála mossa ki a ruhákat,2019 -ben.

" Hali!!
Cégünk olcsón, jól, gyorsan dolgozik!!!!!!!
Ebből kettőt választhat. :D :D :D

Üdv Nagya "

[ Szerkesztve ]

(#7365) Nagya21 válasza Charlie_26 (#7357) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Olyan igényeket fogalmaztál meg így egybe, amit lehetetlenség teljesíteni.
Olcsó legyen, de tartós?????
Víz és energia takarékos, de jól mosson?????
Tartós legyen, de hosszú garancia járjon hozzá, és olcsó??????
Erre értettem amit írtam.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7366) farkas-j


farkas-j
őstag

A szervizeléshez való jogok bevezetését tervezik Európában

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#7367) kovta23


kovta23
tag

Sziasztok!

Erről a típusról van valakinek infója, tapasztalata?
Köszi

LG F2J6WY0W

(#7368) bernel válasza Perillustris (#7333) üzenetére


bernel
tag

"neked már elbírálták a pályázatod?"

Napi.hu azt írja, hogy már elkezdék osztani a támogatásokat. Ti már kaptatok?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7369) #32577792 válasza kovta23 (#7367) üzenetére


#32577792
törölt tag

Kereső nem hoz olyan találatot, amiben tulajként valaki visszajelzést adott.

(#7370) Amerigo57 válasza kovta23 (#7367) üzenetére


Amerigo57
őstag

Nem rossz mosógép, a hazai és a nemzetközi tesztek , valamint a hazai és a

nemzetközi vásárlói vélemények alapján.

Ez az LG F2J6WY0W 6 kg ruha mosására alkalmas.

Ha van egy kicsit több pénzed , akkor

LG F2J7HY1W 7 kg -os mosógépet vegyél.

Ez szintén keskeny elöltöltős mosógép.

Link:

A tesztek , a vásárlói vélemények kiválóak.

Nekem az egyik mosógépem ilyen , másfél éve használom ,

heti 3 mosással. Eddig semmi probléma nem volt vele.

Az LG szervizek pedig a leggyorsabbak , és legjobbak Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

(#7371) Perillustris válasza bernel (#7368) üzenetére


Perillustris
senior tag

Az eddig kihirdetett listán (Közép-Magyarország) nem vagyok rajta, de mint kiderült (írtam nekik), több lépcsőben születnek a döntések.

Csak azért sajnálom, mert az AEG akciónak ma vége szakad. :((

Perillustris

(#7372) #32577792 válasza Amerigo57 (#7370) üzenetére


#32577792
törölt tag

Azért vigyázz mit mondasz :)
Majd jön az, hogy az eluxnál nincs jobb, gyorsabb, szebb és soha nem is kellenek ;]

(#7373) blattida válasza Amerigo57 (#7370) üzenetére


blattida
nagyúr

Az lg szervizes véleményed azért erős ám, már csak azért is, mert ha még valamennyire igaz is lenne (egy szerviz milyensége nem a márkától függ), akkor is meredek dolog ilyet állítani, mondhatni nulla tapasztalattal.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7374) zseko válasza bernel (#7368) üzenetére


zseko
veterán

Mondjuk pár dolog vicces ebben a pályázatban, mi hűtőt cserélnénk (sok reményt mondjuk nem fűzök hozzá, húsz! perccel az indulás előtt hívtak, hogy 'jaj, most mondta munkatársam ezt a cserelehetőséget, old már meg, én is cserélni akarok' - én meg azt sem tudtam miről van szó, hol van, mi kell hozzá, de olvasd el, járjál utána, értsd meg 10 perc alatt; aztán persze utána kitalálták, hogy mosógépet kellett volna cserélni :((( ) a letölthető listában nem egy olyan termék van, amire azt a találatot kaptam, hogy 'forgalmazása befejeződött'.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#7375) bernel válasza zseko (#7374) üzenetére


bernel
tag

Azt írták valahol, hogy lehet más gépet is venni, mint amire pályáztál, csak az energiamegtakarítása nem lehet kevesebb.

(#7376) bernel válasza Perillustris (#7371) üzenetére


bernel
tag

Ez jó hír, hogy akkor még nincs vége a támogatásoknak. Mondjuk azt a korábbiakra is írták, hogy hónapokig tartott, amíg mindenki megkapta.

(#7377) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok...azt mar lattam h vokt mar egy elso eredmeny kor az otthon melege programnal dec 20an...akkor masodik szerintetek jan 20an varhato? Udv

(#7378) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Nekem már egy hete megjött a támogatás, illetve az értesítés.

Én keskeny elöltöltőset keresek, amik eddig képben vannak 90-110 ezer között:

electrolux 1200-as centrivel hagyományos vagy inverteres
lg inverter direct drive
beko inverteres

Szervíz, műszaki tartalom alapján melyiket lehet érdemesebb választani?

Mi az előnye az inverteres motornak? A direct driveot értem, hogy nincs benne ékszíj, de ez a gyarkolatban is jelent kézellfogható előnyt?

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#7379) stellaz válasza stellaz (#7378) üzenetére


stellaz
addikt

még annyit, hogy a bekonak 38 literes dobja van, míg egy külső méretekben ugyanakkora eluxnak 50 literes. Ez t mennyire érdemes figyelembe venni?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#7380) #32577792 válasza stellaz (#7379) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia
Inverteres lényege egyszerűen: nincs szénkefe. Csendesebb, mint a hagyományos, általában több év garit adnak a motorra.

Azt, hogy melyiket választod, tudni kellene, hogy melyiket nézted ki.
Elux: 12 hó gari
LG: 24 hó gari
Beko: típus függő (van 24 meg 60 hónap is)
Dob: Elux spórol, jelen ismeret szerint, egyen dobot használnak, 9kg-ig biztosan. Nagyobb dob, nagyobb súly méret a ruháknak. Aztán, hogy a többi alkatrész is hozzá van-e igazítva, nem tudom, de az se nincs kizárva, a spórolás jegyében.

Terjeng némi városi legenda, hogy beko szervize lassú, mert törökök messze vannak és mire ideér az hónapok.
Sokaknak van ilyen is, olyan is. Bekosok nem panaszkodtak eddig, nekem szárítógépem van tőlük. Nagyon szeretjük és jó.

Azt tanácsolják a hozzá értők, olcsón olyat kell venni, aminek sok gyári garija van, használni és ha 6-7-8 év múlva elromlik, venni másikat. 5 évig meg ha garis, akkor se kell nagyon zsebbe nyúlni,

(#7381) stellaz válasza #32577792 (#7380) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi.

Érdekes ez a súly, mert az otthoni 5 kilós Samsung gépbe tettem be új ágyneműket, amiknek pontosan ismert volt a súlya és hát a valami 4,6 kilónyi textilt alig tudtam a gépbe bepréselni.

Nem lehet, hogy pont azok spórolnak a belső alkatrészekkel, akik azonos súly mellett kisebb dobot raknak bele? Ez csak most jutott eszembe, arról amit írtál az egyen dobokról, hogy végül is ez nézőpont kérdése lehet.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#7382) #32577792 válasza stellaz (#7381) üzenetére


#32577792
törölt tag

Itt a súlyt nem arra kell érteni, hogy 5kg-os a mosógép, akkor bármelyik alapanyagú ruhából belemehet 5kg, vagy addig tömöm amíg fér bele. Minden anyagnak más szerkezete, súlya. Nem véletlen van megadva a géphez tartozó táblázatban, hogy adott alapanyagból mennyi lehet a max. súly.

(#7383) stellaz válasza #32577792 (#7382) üzenetére


stellaz
addikt

Ez tisztán pamut volt. Ha ebből nem tudok ennyit belerakni, akkor nem tudom miből és azt is minek.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#7384) #32577792 válasza stellaz (#7383) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nem tudom milyen ágyneműt nem tudtál belepréselni 5kg-ot az 5kg-os dobba. Volt samsung gépük 6kg-os, nem igazán volt problémánk a terhelhetőségével.
Ha neked az a szimpatikus, hogy minél nagyobb dobméret legyen, akkor Elux vagy márkái a nyerőek.
Nagyon sok van belőlük, a szerelőm szereti őket javítani mert sok van és így sok alkatrészt is kell tartani hozzájuk. Ez nem jelenti automatikusan, hogy azért mert meghibásodnak. Egyszerűen csak betárolnak mert vagy ingyen van, vagy sok fogy. Nem tudom, én csak egy mezei felhasználó vagyok.
AEG mosógéppel 2 hónapos, Beko szárítógéppel 1 hónapos, Elux kombi tűzhellyel talán 3 éves és rohadós.
Tehát nem mondhatni, hogy nincs elux márkás gépem, nincs tapasztalatom. :)
Én nem vennék 1 év garival mosógépet. (nem is vettem)

(#7385) stellaz válasza #32577792 (#7384) üzenetére


stellaz
addikt

én csak elmélkedek, nem az a célom, hogy a lehető legnagyobb dobbal vegyem meg a mosógépet, de ez is egy műszaki paraméter

A Beko inverteres gépe jó áron van 5 év garanciával, fateromnak is az van, ő elégedett vele. Ahogy olvasom ilyen ársávban nagy csodát egyiktől sem lehet várni, az elvárásaim sem túl magasak, de azért igyekszem körbejárni a témát. Ha csak a visszajelzéseket olvasom, akkor az lg-nek hangos a szivattyúja, a beko keskeny inverteres típusával kapcsolatban visszatérő kritika, hogy nincs ezres centri rajta illetve (régebben?) a szervíz problémás volt , az elux meg csak egy év garit ad és abból a legdrágább az inverteres.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#7386) stellaz


stellaz
addikt

Azt hiszem sikerült két konkrét típusra szűkíteni a dolgot:

Az egyik LG F2J5WN4W :

+ legmodernebb (direct drive + inverter) és netes elérés
+ 10 év gari a motorra
+ elvileg legcsendesebb
+ elvileg jó szervíz
+ minden tud, amit kell
+ A+++-10%
- drágább
- erre is lehet azért panaszt olvasni

BEKO WTV6633B0
+ inverteres
+ ez a legolcsóbb
+ 5 éves általános garancia
- tudása nem teljeskörű (nincs ezres centi, ilyesmi)
- vélemények és személyes szemrevételezés alapján pl, a kapcsolók minőségérzete elmarad a többiekétől
- szervizről jobbára rossz véleményeket olvastam

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#7387) #32577792 válasza stellaz (#7386) üzenetére


#32577792
törölt tag

LG szmartizé: hát komoly dolog ez :) Letöltheted azokat a programokat, amiket a többiek anélkül is adnak. Néztem én is őket, ez a funkció olyan jól eladhatóvá teszi. De bevallom a szerelőm, azt mondta, hogy járt már úgy velük, hogy nem tudta széthúzni a csapágyakat (vagy házat én laikus vagyok).
Az AEG azért lett, mert Beko fizikálisan nem volt MM-ben és +3 év garival kibékültem.
Itt van pár Beko is

Keresőn tudsz állítani Te is.

(#7388) stellaz válasza #32577792 (#7387) üzenetére


stellaz
addikt

Közben beszéltem faterommal, ő is elégedett a Bekoval, azt mondja neki van 1000-es centri is rajta,

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#7389) blattida válasza #32577792 (#7380) üzenetére


blattida
nagyúr

Az electrolux sem használ egy dobot, nekik konkrétan 5 különböző kapacitású dobjuk van 9-10 kg-os töltetig. Az más, hogy a legtöbb gyártónál általában ugyanaz a dob az 5-6, 7-8 és a 9-10 kg-os kapacitású mosógépeik esetében.

stellaz
Az miért is baj, ha nem lehet 1000-es centrifugálást beállítani, csak 900-ast vagy 1200-ast? Nagyon sok gépen nincs konkrétan 1000-es választható centrifugálás, csak kisebb vagy nagyobb fordulatú.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7390) Nagya21 válasza stellaz (#7388) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Elux 1276Ci, eddig teljesen jó, pedig MÁR 1 éve lejárt a gari :DD :DD :DD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7391) Perillustris válasza stellaz (#7378) üzenetére


Perillustris
senior tag

Hát, ha nekem tegnapig megérkezett volna a támogatási igazolás, tuti ezt (AEG L76270SL) vettem volna a plusz garancia miatt. :O

Perillustris

(#7392) #32577792 válasza blattida (#7389) üzenetére


#32577792
törölt tag

Igazad van, kevertem a szárítógépes konkrét esettel, ahol egy kedves fórumtárs hozta el fel.
A kései azt jelentette, hogy 6 hét után kaptam választ.
Mindennek nevezhető, csak gyorsnak nem. Ugyanez a Beko esetében 2 napon belül történt, kettő esetben.
Tudom, nem szerviz, és nem vonható párhuzam a kettő között - szervizelési gyorsaság és konkrét kérdésre adott ügyfélszolgálati válasz - de más tapasztalatom a kettő supportjával, szerencsére nincs.

Tisztelt Ügyfélszolgálat!

Egy szakmai fórumon felvetődött egy érdekes vita. Ez a szárítógépekről szólt, nevezetesen azon indult a történet, hogy az Electrolux csoport szárítógépeinek azonos méretű dobja van, ezért mindegy melyiket veszik, hiszen a 7kg-os termékbe is mehet a 9kg ruha. A kérdés az, hogy ez igaz-e? Mi történik, ha valaki betölt 9kg ruhát a max. 7kg-os szárítógépbe? Többletsúly esetén jelez, tilt a gép?
Várom megtisztelő válaszukat.

Tisztelt xxxxxxxxxxxxxxxxx!

Azt tudom Önnek mondani, hogy a készülék specifikációinak megfelelő ruhamennyiséget érdemes használnia.

A kései válaszért elnézését kérem.

(#7390) Nagya21
Nekem sem volt gondom a kocsi klíma kompresszorával 13 hónapig.
Attól azért ne essünk már hanyatt, hogy egy nagy háztartási gép, mely elvileg tartós cikk, 1 év után is működik :) Tudom, hogy az Eluxot soha nem romlanak el, sose kell javítani őket, viszont azonnal javítanak és mindenből azonnal raktáron van a csere alkatrész :) ;]

[ Szerkesztve ]

(#7393) #32577792 válasza Perillustris (#7391) üzenetére


#32577792
törölt tag

Akkor helyette mi lesz most?

(#7394) Amerigo57 válasza Nagya21 (#7390) üzenetére


Amerigo57
őstag

Ja Nagya 21. :)

Aki jó barátságban van az Elux Elnök Vezérigazgatójával ,

és külön gyártói sorról kapja a válogatott minőségű Elux mosógépét. :D

stellaz

A Nagya21 által említett

Electrolux EWS1276CI elöltöltős mosógép valóban egy jól sikerült széria.

Az LG és a Beko mellet érdemes ezt is megnézned vásárlás előtt.

Link:

[ Szerkesztve ]

(#7395) stellaz válasza Perillustris (#7391) üzenetére


stellaz
addikt

Én csak tegnap kezdtem nézelődni, szóval erről lemaradtam. Amúgy ez tetszett volna.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#7396) kaszablanka válasza stellaz (#7378) üzenetére


kaszablanka
újonc

Az inverteres motor (igazából a motor nem inverteres,csak van egy inverter ami "vezérli") konkrét előnye, hogy csendesebb. Ami még előnye lenne, hogy nincs szénkefe,de van inverter(elektronika) amire nem jár a 10-20 év garancia és nagy biztonsággal az szokott tönkremenni.

(#7397) Nagya21 válasza #32577792 (#7392) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Állandóan az Elux 1 év garijával vagytok elfoglalva, azért irom, hogy MÁR 1 éve lejárt a gari, sőt az elux 6 terítékes full müa belü mosogatógépünk már 9 éve gari nélkül megy..... :DDD :DDD :DDD ;] ;] ;]
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7398) stellaz válasza kaszablanka (#7396) üzenetére


stellaz
addikt

Gondolom csak mosás közben,van centrifuga ugyanolyan hangos? 2. mosó gépünket cserélném, az első szivattyúja ment tönkre, a mostani kicsit csapagyas hangon centrizik így 7 évesen és a 45 ezres támogatással ez jó alkalom. Nem a legjobb vagy legolcsóbb gép kell, hanem a leg ár érték arányosabb.

Szárítóból elux van, mosogatógép meg Bosch. Jók, nincs rájuk panaszom.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#7399) #32577792 válasza stellaz (#7398) üzenetére


#32577792
törölt tag

Az én AEG gépem - ami Elux - mosás közben halk, centrizés közben elviselhető, attól függ, mekkora a sebessége. Ami zavaró, az a szivattyú. Na, az hangos.

-------------------

Majd ha Te is jársz úgy, ahogyan én, hogy szinte pár nappal az 1 éves gari lejárta után adta meg magát a nagy neves cég terméke, és ez cirka 130-150k-ba fáj neked, akkor fontos lesz a több éves gyári gari. Ez sem véd meg attól, hogy a 6. évben adja meg magát, de akkor már könnyebben engeded el, mint szinte újként.
Lehet erre legyinteni, de aki már járt így, az tudja igazából csak.
Köszi :R

(#7400) stellaz válasza #32577792 (#7399) üzenetére


stellaz
addikt

Persze, azért kérdezek itt a fórumon, mert több a tapasztalat. Hajlok, hogy a beko maradjon ellenérzéseim dacára.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.