Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) Nagya21 válasza Lauda (#5999) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Irtam, hogy ez a kolompolás nem bug, hanem feature :DDD :DDD :DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#6002) Lauda válasza Grande Ale (#6000) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ki hallgatja a kolompolást?

Igen, addig meg tökéletes nekem 107 ezerért a 1376 hgw és nincs kolompolás sem. A ruháim gyönyörű tiszták és illatosak és maradt 320 ezer.

[ Szerkesztve ]

(#6003) blattida válasza Lauda (#6002) üzenetére


blattida
nagyúr

Hát Ő, ahogy írta is, csak, amit már sokszor írtam, el kéne olvasni rendesen, amit mások írnak.

"Kognitív disszonanciája" mindenkinek van. Elég sok hsz-ed bizonyítja, higgy Neked is jutott belőle bőséggel.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6004) Lauda válasza blattida (#6003) üzenetére


Lauda
félisten

Neked is, mert már kértelek, hogy ignorálj és itt pont nem kellett megmenteni senkit.

(#6005) actions9 válasza Lauda (#5999) üzenetére


actions9
tag

Dehát nálatok az üzletben is van 300 ezres gép, nekik mit mondasz? Kedves vevő tök fölösleges, pénz kidobás?

(#6006) Lauda válasza actions9 (#6005) üzenetére


Lauda
félisten

Fogalmam sincs miről beszélsz. Milyen üzletben, hol nálunk?

(#6007) actions9 válasza Lauda (#6006) üzenetére


actions9
tag

"Lauda féle Euronics eladó véleményét"

Mivel nem olvastam cáfolatot..

(#6008) Lauda válasza actions9 (#6007) üzenetére


Lauda
félisten

Olvass vissza miről van szó egyáltalán.

(#6009) qssoi


qssoi
csendes tag

Remélem jól döntöttem.

Köszi mindenkinek.

(#6010) Amerigo57 válasza qssoi (#6009) üzenetére


Amerigo57
őstag

Itt az általad kiválasztott 4 mosógép mindegyik felső kategóriás , jó mosógép.

Arra ügyelj , hogy az általad kiválasztott mosógépnek a Max. centrifuga fordulat

1600 ford/perc.

Ezen a fordulaton keveset használd , maradj max 1400 ford/percen ,

a mosógép élettartalma jóval hosszabb lesz.

Link:

[ Szerkesztve ]

(#6011) qssoi válasza Amerigo57 (#6010) üzenetére


qssoi
csendes tag

Rendben. Köszi.

Holnap már szállítják is. A srác, aki felhívott elmondta, h xy spéci vizes csatlakozója van mikor megkérdeztem meghosszabbíthatom-e, mint a mostanit. A válasza nem volt. A szervizt kell hívnom!
Ez komoly lehet?

(#6012) blattida válasza qssoi (#6011) üzenetére


blattida
nagyúr

Speciális, kettős falú csöve van, amit ha Te hosszabbítasz, ugrik a garancia. Majd kijönnek ők és pénzért megcsinálják. Ilyen az electrolux (aeg), mármint rövidek a csövek, nem véletlenül.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6013) qssoi válasza blattida (#6012) üzenetére


qssoi
csendes tag

Huh, rám ijesztettél, azonnal hívtam az AEG-et és nem jár garanciavesztéssel ha én kötöm rá. Kivéve, ha abból eredne a hiba, de az ügyfélszolgálatos szerint annak az esélye egyenlő a 0-val.
Mármint, h ott bármit el lehetne rontani.

[ Szerkesztve ]

(#6014) blattida válasza qssoi (#6013) üzenetére


blattida
nagyúr

Maga a csatlakoztatás persze, hogy nem jár garancia vesztéssel, de Te hosszabbításról beszéltél, az azért más.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6015) #94529552 válasza actions9 (#6007) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt csak annyi volt, hogy valaki degradálni akarta Lauda véleményét, és megosztott ismereteit.

(#6016) qssoi válasza blattida (#6014) üzenetére


qssoi
csendes tag

Feltenném azt, ami most van. Csak nem franciák (autó), h saját szabványt alkalmaznak.

(#6017) mzso


mzso
veterán

Helló!

A felültöltős mosógépnek van valami különösebb hátránya a praktikussági kérdéseken (meg választékon) kívül az elöltöltőshöz képest?
Ahogy nézem csak előnyeit látom: kétoldalt felfogatott dob, kompaktabb méret.

Egyébkánt van ajánlott/nem-ajánlott márka ezek között. Látom vannak inverteresek, meg direkt meghajtásúak is Whirlpoolból (Sense Inverter, Zen). Más gyártóknak van ilyenje?
Gondolom minimum zajban jobb mindkettő mint a hagyományos vinnyogós szénkefés. (Meg mintha fogyasztásban is lenne) Egyébként tartósság, meg egyebek tekintetében hogy boldogul ez a két fajta motor?

[ Szerkesztve ]

(#6018) #94529552 válasza mzso (#6017) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az biztos, hogy halkabb, itt még nem nagyon olvastam a meghibásodásról inverterrel kapcsolatban, pedig saccra van legalább 5-10 éves a technika. Például itt is van felültöltős inverteres tapasztalat, itt pedig egy másik vélemény, úgy általában.

(#6019) blattida válasza qssoi (#6016) üzenetére


blattida
nagyúr

A csere is más, a lényeg, hogy szabványos és sértetlen legyen.

mzso
Az lg csinálta az első dd gépet és ők álltak át teljesen a közvetlen hajtásra és inverter motorra.
A whirlpool megoldásai rosszabbak, kevésbé megbízhatóak, ellenben, az inverter elektronikáinak javítása és a motor elázásából származó hibák orvoslása is nagyon húzós költséggel jár, főleg az utóbbi, mivel az ázástól bekövetkező hibákra nem vonatkozik a motorgarancia. Az inverter elektronikák meghibásodása viszonylag gyakori és garancián túl nem nevezhető olcsónak a javítása. Valóban csöndesebb, a fogyasztási előnye minimális, mivel használatonként 10-20 Wh-ról beszélhetünk.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6020) mzso válasza #94529552 (#6018) üzenetére


mzso
veterán

Kösz az infót!

(#6021) mzso válasza blattida (#6019) üzenetére


mzso
veterán

Mondjuk nem zavarna ha az önhibán kívüli elázásra is vonatkozna a garancia. (Ha már 10-20 év motorgaranciát adnak.)

(#6022) mzso válasza farkas-j (#5614) üzenetére


mzso
veterán

"-Még általában drágább mint a szénkefés. (Ez már nem sokáig lesz így, mert a réz és a vas ára felfelé, még a félvezetők ára lefele megy.)"

Mondjuk ennek nem hinném, hogy van realitásalapja.

Vas (ami amúgy olcsó) meg réz ugyanúgy kell inverteres motorhoz is, ha meg az álló- vagy forgórészen lecserélik neodímium mágnesekre az sem lesz olcsóbb... Az elektronika mindig pluszba jön.

(#6023) #94529552 válasza mzso (#6021) üzenetére


#94529552
törölt tag

Várjuk meg a példákat is, hogy amire írja, hogy gyakori, és utána összegezzük. A topikban azért már sokan használnak inverteres gépeket. Ha gondjuk lenne, nem hinném, hogy elhallgatnák. A WP-n kívül az Eluxnak van három ilyen gépe, mást nem tudok hirtelen. Inverter nélküliből én ezt mondanám, + az extra garit hozzá igény szerint. A miénk hasonló, csak éppen 1000-es centrivel, azért van hangja a motornak, bár minket nem zavar.

(#6024) blattida válasza #94529552 (#6023) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, nagyjából és átlagosan bő egy éve, ennyi idő után nagyon meglepő lenne, ellenben három éven túl már lehet rá számítani. Gyakorlatilag szinte új gépekről beszélhetünk, nagyjából mindegyik márka gépeire jó vélemények jönnek ennyi idő után.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6025) #94529552 válasza blattida (#6024) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nagyjából és nagyjából, vagyis nesze semmi fogjad meg. Mik jönnek? A tatárok vagy a törökök? A példákat várjuk, a terelés helyett, ha valóban és tényleg akarsz segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#6026) farkas-j válasza mzso (#6022) üzenetére


farkas-j
őstag

Én nem háztartási gép javításban utazom hanem híradástechnikai eszközök javításában, ezért van némi rálátásom a félvezetők árának alakulására. 10 éve a teljesítmény MOS-FET-ek ára a mai ár többszöröse volt (ráadásul kisebb tudásúak voltak) és a fizetések sem voltak ekkorák. Folyamatosan csökken az áruk. A félvezetők tömeggyártásban olcsón előállíthatók. Csak meg kell nézni, most mennyibe kerül pl. egy 12V 2A-es tápegység a 10 évvel ezelőttihez képest. Most ugyan tapasztalható átmeneti áremelkedés, mert az autógyártók tömegével kezdik gyártani az elektromos autókat amik lekötik a teljesítmény MOS-FET-ek gyártóinak kapacitását. (Csak egy példa. Az amerikai QSC professzionális hangtechnikát gyárt, köztük több kW-os erősítőket is. Jelenleg csak késéssel tudják a megrendeléseket teljesíteni alkatrész hiány miatt. Sajnos érintettek vagyunk benne. Információk szerint ez még kb fél-egy évig így lesz.) Jó hír, hogy épülnek már az új félvezető gyártósorok, így a RAM-okhoz hasonlóan újra csökkenő tendenciájú lesz az áruk.
Az inverteres motorokhoz kevesebb rézre és ferromágneses anyagra van szükség, így jóval kisebb a nyersanyag költség. Ma már szinte mindenhol kapcsolóüzemű tápegységeket alkalmaznak mert jóval olcsóbb a gyártásuk (pedig jóval több alkatrészből épülnek fel) mint a hagyományos transzformátoros tápok. Az inverter trafóikba is csak töredéknyi rézre van szükség mint a hagyományosnál. Ráadásul a hatásfokuk is jobb.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#6027) mzso válasza farkas-j (#6026) üzenetére


mzso
veterán

"Az inverteres motorokhoz kevesebb rézre és ferromágneses anyagra van szükség, így jóval kisebb a nyersanyag költség. "

Ennek valóságtartalmát kétlem. Ugyanannyi kell, hogy ugyanannyi teljesítményt tudjon leadni. Ha BLDC-re is térnek át akkor, meg a felét lecserélik drága neodímium mágnesre. Amit megspórolsz az a szénkefés kommutátor förmedvény, de az meg nem jelentős ár. Árban szerintem mindig csak közelíteni tudja a szimpla szénkefés motort. Amit jobb esetben az élettartama alatt be tud hozni hatékonyságban.

Nem kétlem, hogy jobb lehet az inverteres ha tartós az elektronika. Nyilván hatékonyabb mert nem egy grafit darabot dörzsöl neki réz bordáknak, és sokkal finomabban szabályozható.

(#6028) farkas-j válasza mzso (#6027) üzenetére


farkas-j
őstag

A kételkedéshez természetesen jogod van! :)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#6029) Nagya21 válasza mzso (#6027) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Hidd el, kevesebb macera legyártani egy aszinkron motort, mint egy szénkeféset, és olcsóbb anyagokból, és kevesebb alkatrészből készül, ezáltal occóbb is.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#6030) mzso válasza Nagya21 (#6029) üzenetére


mzso
veterán

És olyan mosógép van hogy inverterrel indukciómotort hajtanak meg? (a motor típusát nem kötik az ember orrára)

(#6031) Nagya21 válasza mzso (#6030) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Az inverter az a motor vezérlésére utal, de mondhatnánk azt is, hogy frekiváltós.
A motor mindkét esetnen aszinkron.
Üdv Nagya.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#6032) Sweetraver válasza gyurlaci (#5857) üzenetére


Sweetraver
csendes tag

Hello,

tehát az Ósanos jó már?
Tudnál esetleg linkelni 1 képet esetleg a belsejéről?

Én teljesen hülye vagyok ehhez az egészhez, csak itt olvastam ez a dobborda mizériát és nem tudom, h most mit is kell nézni pontosan? Hogy középen van-e benne műanyag a belsejében? Vagy többnek kellene lenni, mint 1?

Köszönöm a segítséget!

(#6033) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Mosó + szárítógép kombot vennék.
Keret: 200.000Ft. E fölé akkor mennék ha tényleg vmi komoly +t ad.
A min 4év garancia alapfeltétel.

kombo gépek amik szembe jöttek:
Beko HTV8733XS0 145.000Ft
Ami hátrány: Nem látom, hogy bárhol be lehetne állítani, hogy mennyire szárazra szárítson. Állítólag más gépekhez képest kifejezetten hangos.

AEG L7WBG68W 199.000Ft
Előnye Bekoval szemben: Van gőzfunkció ami állítólag hasznos. Lehet állítani mennyire szárazra szárítson. Vasalás száraz, szekrény száraz, extra száraz. Kicsit kissebb mint a Beko ami panel esetén nagyon sokat számíthat.(Nem lóg bele ajtóba....)

Más lehetőségem ahogy keresgéltem nincs. Vagy kevés a garancia (LG, Candy) vagy már túl drága (Bosch 6-8).

Valaki aki hasonló cipőben járt, kipróbálta a fenti tipusok egyikét ha vmi hasznosat, megnyugtatót... :) írna megköszönném. Így kivülről nem próbálva AEG egyértelmű nyertesnek tűnik, Beko meg olcsobb.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6034) #94529552 válasza Dare2Live (#6033) üzenetére


#94529552
törölt tag

Még megnézném a helyedben az elux gépeket is.160k-tól vannak gőz funkcióval, és kicsivel az AEG ár alatt, ha 5 év garral kérjük. Ismereteim szerint korrekt szervizháttérrel rendelkeznek eze a gépek, ami azért nem mindegy.

(#6035) Gömbike válasza Dare2Live (#6033) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nincs hely a két gépnek egymás tetején?

A külön szárítógépet teheted akár gardróbba is. Csak áram kell neki.

A kombó gép csak nagyon nagyon végszükség esetén javallott. A specifikációs adatlapja mindegyiknek kivétel nélkül brutális energiafelhasználásról tanúskodik.

Valamint a szárítógépben történő szárítás egyik lényeges eleme veszik el: a ruhaszöszök eltávolítása.

Még mielőtt valaki nekem esne, igen, használtam kombót: [link] , tudom miről beszélek.

De ha feltételek csak ezt engedik, akkor természetesen az AEG felé hajlok én is, de az Elux is ugyanaz belülről.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#6036) xcds válasza Dare2Live (#6033) üzenetére


xcds
őstag

A Beko-n is beallithato ez a 3 fokozat ill. Időt is be lehet állítani 3 félét a szárításnál.

(#6037) Dare2Live válasza Gömbike (#6035) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

És milyen mosó + szárítógépet vettél?

Nem jól de megoldható lenne egymáson a két gép, de 200ba nehezen fér el 3+év garis hőszivatyús szárító + jobb mosógép kombó, sima kondenzációs meg uannyit fogyaszt akár egybe, akár külön van.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6038) Dare2Live válasza xcds (#6036) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

és használtál Bekot?

Tényleg szekrényszáraz lesz a ruha és még vasalni is kevesebbet kell? Szöszök?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6039) xcds válasza Dare2Live (#6038) üzenetére


xcds
őstag

Nekem az van.
Igen, teljesen megszárítja. Az,hogy kell-e vasalni, a ruhától függ. Van, ami nem bírja a szárítást. Kevsebbet biztos nem kell vasalni.
Valamennyi szösz szokott lenni a gumiperemben.

[ Szerkesztve ]

(#6040) Gömbike válasza Dare2Live (#6037) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nekem Aeg mosógépem és Elux hőszipkás szárítóm van.

Hosszabb ideig távol voltam és ott kellett használnom a "csodamasinát". Eddig is hidegen hagyott, de most már biztos vagyok benne, hogy kombó gépem soha nem lesz.

A legáltalánosabb tévedés, egyáltalán nem zabálja fel a villanyórát a sima kondenzációs gép. Nekem heti 3 alkalommal ment és kb. 1500 Ft volt a havi költsége.

Ez volt a normál gépem, a videót én készítettem: [link]

A felvételen látszik, hogy mennyi szöszt össze tud gyűjteni a különálló szárító, a kombó gép 0-jához képest meg iszonyat adagot.

A másik dolog, viszont a legfontosabb a dobméret.

A fizikát nem lehet átverni, becsapni.

A kombó gépek 50-55, esetleg 60 literes dobbal rendelkeznek. Egy átlag mosás 4 kg. körül van. Ha szárításra kerül a ruhanemű, tényleg nem mindegy az általad kinézett AEG 55 literes dobjában, vagy az én belinkelt Miele gépem 126 literes dobjában szárad meg a ruha. Amire a Miele 6 kg ruhatöltetet engedélyezett!!!! A mostani gépemnek is 118 literes dobja van.

Ahhoz, hogy a ruhák igazán puhák és lazák legyenek, a ruháknak át kell esniük. A fizika törvényei miatt egész más lesz a szárítási végeredmény a kombó gépben és a különálló szárítóban.

A kombóban is érzésre száraz és puha lesz,( de nem szösztelen!) és ehhez egy adag mosott ruhát 2 részben kell betenni, ami miatt még gazdaságtalanabb lesz a művelet.

Aki kipróbálta már mindegyik gépet, tudja miről írok.

A normál kondenzációs annyira egyszerű masina a többihez képest, hogy egyáltalán nem kell félni a használt megvásárlásától. Véleményem szerint kezdésnek elég lenne vásárolnod egy használt (garanciával rendelkező, mert sok ilyen eladó van)normál kondenzációs gépet és egy jófajta új mosógépet. Még a keretedből is maradna.

A víz és csatorna számla sem ugrana az egekbe.

Nem áll szándékomban senkit sem megbántani, ez az én szigorúan szubjektív véleményem. Nyilván helyhiány miatt más lehetőség nem lévén jó szolgálatot tud tenni egy kombó.

Az AEG-Elux vonalat ismerem, azok közül bátran választhatsz. De a Beko-val sem lőnél mellé. Arra meg mostanság 5 év teljes körű GYÁRTÓI garancia jár, ami a mai világban bizony nagy kincs.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#6041) mzso válasza Nagya21 (#6031) üzenetére


mzso
veterán

Valamelyeknél BLDC-t tüntettek fel. Ahogy nézem az összes inverteres Candy. (Bár lehet, hogy csak az árukereső szerint.)

[ Szerkesztve ]

(#6042) Amerigo57 válasza qssoi (#6009) üzenetére


Amerigo57
őstag

Várjuk az első benyomásodat , véleményedet , a megvásárolt AEG mosógépről:

Link:

[ Szerkesztve ]

(#6043) #94529552 válasza Gömbike (#6040) üzenetére


#94529552
törölt tag

Végre egy hosszabb írás a szárító témában, a szokásos ez vagy az a jobb helyett. A kombó gépre azt mondják, hogy csak szikkasztást csinál, az neked semennyire nem vált be? Itt van egy Bosch kondenzációsról 4 rövid videó, és mérések is vannak benne, és ezek szerint tényleg nem olyan durva a fogyasztás, csak a mostani újakról nem láttam ilyet, de elvileg hasonló szint. Az 1. számún látható a kondenzációs szűrője.
Azt olvastam a hőszivattyúsokról, hogy ott más a szitu, és csak a szerviz tudja tisztítani, mert eléggé le kell bontani hozzá a gépet. Erről tudsz valamit a tiéd kapcsán, hogy kell-e, vagy milyen időközönként vagy mennyiért megy?

Lehet, hogy ezt olvastad már, de annak tudatában, hogy nincs az országon belül raktárkészletük, mert ezen is spórolnak, így ezt a márkát én nem merném ajánlani. Az egyikhez kerestem volna használatit, és nincs magyar nyelvű hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#6044) blattida válasza #94529552 (#6043) üzenetére


blattida
nagyúr

Van a bekonak Magyarországon alkatrész készlete, egész pontosan az orczy alkatrész bolt hálózat és szerviz raktárában és üzleteiben is elérhető rengeteg beko alkatrész. Hülyeséget ne terjessz már. Ha nem hiszed el, hívd fel őket vagy menj be valamelyik üzletükbe és nézd meg. Már írtam korábban is, hogy konkrétan hazudsz, ha ezt állítod. Most én is kezdjem azt írogatni, hogy az electrolux-nak vagy a bosch-nak nincs Magyarországon raktárkészlete, mert egy bizonyos típusú klixon vagy adott komplett lúgtartály csak rendelésre hozzáférhető? :W

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6045) #94529552 válasza blattida (#6044) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hol van orczy alkatrész bolt hálózat Magyarországon? Ez azért érdekelne másokat is.
Még nem hoztál példákat a Samsung inverterekről se. Vagy ezek megint ilyen bla-bla-bla, vagyis a szokásos terelésed, aminek a fele se igaz.

(#6046) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Komolyan már hagyjátok abba.

Jóvan nem lesz kombi gép, veszek szárítót.
Hirtelen:
-Electrolux EDP2074GW3
Sima olcsobb kondenzációs 95.000Ft. Ami megfogott, hogy több helyen is ez a legtöbbet eladott készülék és ahol néztem mindenhol 5 vagy max 4*ot kap vevőktől, emagon pl 65 szöveges értékelés van ebből 64db 5* 1db 4* aki írt mindenki dicséri.
A hátránya az 1év gari meg, hogy hagyományos kondenzációs.

-BEKO DPY-7405 XHW3
egyik legolcsobb hőszivatyús gép 117.000Ft. Az 5év gari meg az olcsobb üzemeltetés (A++) talán megér +22.000Ftt. gyors manual nézés alapján tudom én is tisztítani a hőcserélőjét. (Lehet tévedek)
Hátránya: Nem túl halk.

AEGkról is jókat olvasok 4év gar de sajnos elég drágák.

Fenti kettőre vmi megjegyzés? Más jó lehetőség? Van vmi amiért érdemes árban feljebb menni?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6047) #94529552 válasza Dare2Live (#6046) üzenetére


#94529552
törölt tag

MM-ben nézted az EDP2074-et? Ott vajon mennyi a + 4 év garival? Mert a márka boltjában, és ismert, jó háttérrel, 107,9k-ba kerülne, ha ennél olcsóbbra jön ki, akkor lehet, hogy onnan érdemes. A hőszivattyúsról olyat is olvastam, hogy bonyolultabb rendszer, ezért könnyen meghibásodhat, meg drága a tisztítás, amit csak a szerviz csinálhat, meg nem olyan megbízhatók, de ha a gari is olyan tré, akkor kapufa. Mondjuk most néztem, és MM-ben már nincs raktáron a 95k-s gép, edigital meg eléggé határeset, sokan nem javasolják manapság. Igen, egy AEG 125k lenne 4 év garral, de nagyobb dob és egyebek.

[ Szerkesztve ]

(#6048) blattida válasza #94529552 (#6045) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak az internetet kell használni hozzá, pontosabban mindkét kérdésedhez. Nem tudtam, hogy nem tudod, hiszen faszán használod, lévén rendszeresen az árukeresőről linkelgeted a gépeket, akkor az orczy oldala is menni fog, meg a google keresője is. Hajrá!

Az aeg-nél valóban tré az alap egy év garancia és az indokolatlan magasabb ár.

Dare2live
Semmi gond nincs a sima kondenzációsokkal. Valóban többet fogyasztanak, de ez csak akkor érdekes, ha nagyon sokat menne a szárítógép.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6049) Gömbike válasza Dare2Live (#6046) üzenetére


Gömbike
senior tag

Jó választás, de én akkor már a testvérét venném, ezt:, itt a bemutató videó:

[link]

Ennek ugyanis már szövetkímélő a dobja van és erősebb alkatrészekből épül fel. Komolyabb a kijelzője, jobb a programkiosztása. Nekem ugyanilyen van, csak hőszivattyúsban. Azt a 10 e. forint különbséget megéri.

Bár attól függ, mire használod. Ha családos vagy temérdek gyermek ruhával, akkor nyilván az erősebb masina a jó választás.

Ha nem használod annyit, csak heti két-három alkalommal, akkor az általad kinézett szárító tökéletes választás.

A normál kondenzációstól nem kell félni, annak a karbantartása a legegyszerűbb: a videón is mutatja az eladó. A kondenz egységet ki kell húzni és vízcsap alatt el kell mosni. Max. 3 perc.

Hőszivattyús Beko jó vétel ennyi pénzért. De hőszivattyúst akkor éri meg, ha tényleg sokat megy a gép.

Az Elux csoport gépeinek (AEG, Elux, Zanussi) a hőszivattyús gépeinek a kondenzegység elejét ki lehet porszívóval takarítani. De ez nyilván nem olyan tökéletes megoldás, mint a normál kondenzációsnál a tusolóval való átmosás.

Az Aeg belülről, műszakilag megegyezik az Elux gépekkel. Ugyanazon mérnökök tervezik, ugyanazon belső felhasználásával és ugyanazon gyárban születnek. Csak az esztétika más.
Nem kell félni a hagyományos kondenzásiós szárítótól! A lekiforrottabb technológia és a legkönnyebben, legolcsóbban javítható gépek. Az áramfogyasztásuk sem vészes. Nekem heti 3X ment és kb. 1500 Ft-ot evett meg havonta.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#6050) #40553216 válasza Gömbike (#6035) üzenetére


#40553216
törölt tag

Alig lesz, aki neked esik, mert a kombi gépet ekézed. :D Inkább fordítva.

(#6037) Dare2Live
Lehet, hogy a két külön gép ugyanannyit látszik fogyasztani, csak azt az apróságot nem veszed figyelembe, hogy a kombigéppel két részletben kell megszárítanod egy mosásnyi ruhát, ezen kívül amit linkeltél, a szárításhoz pluszban legalább majdnem annyi vizet használ el, mint a mosáshoz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.