Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8451) asdf_ válasza inferno88 (#8450) üzenetére


asdf_
veterán

Afaik mar lejart a Bosch mosogepes garipromo, csak hutore es fagyasztora van jelenleg.

(#8452) vilga válasza asdf_ (#8451) üzenetére


vilga
tag

Ez a kereskedés ad ajándékba +3 év "hivatalos" garanciát, de hogy ez mit takar :F mindenesetre nem gyári /szerintem/

[ Szerkesztve ]

(#8453) asdf_ válasza vilga (#8452) üzenetére


asdf_
veterán

Persze, ha evente 7500 Ft kiszallasi dijert atnezeted a gepet, es ezen igenyed nem felejted el esedekesseg elott 90 nappal jelezni. Ne dolj be a szeditesnek, tessek elolvasni az osszes kisbetut (a Hivatalos Garnacia Plusz es az A Hivatalos forgalmazo megnevezes megteveszto voltara meg mar ki sem terek; hogy kurvara nem etikus amit muvelnek ,az egyertelmu, de szerintem amugy a GVH probajat sem allnak ki a sok kampo szoveggel).
Egyetlen gep eseten mindenesetre nem megeros, ha egy teljes lakas gepeit nullarol veszed toluk, akkor olcsobb lehet, mint a kiterjesztett garancia biztositas.

[ Szerkesztve ]

(#8454) Tomi8822


Tomi8822
tag

Üdv vettem egy LG F0J5WN3W mosógépet, elég hangos amikor a gép reteszeli az ajtót, másnak is ilyen ez?
Az ajtót is kicsit jobban meg kell nyomni bezáráskor mert azt írja ki a gép hogy nincs bezárva

(#8455) harrie


harrie
csendes tag

Rázkódás. Adott egy AEG gép, szépen teszi a dolgát, de centrifugálásnál berezeg a ház. A gép ki van vízszintezve, nem mászik el, tehát a gép szempontjából minden rendben van, de remegnek az ajtók, ablakok.

Vettem egy mosógép alá árult gumilapot, attól megszűnik az épület rázkódása, viszont láthatólag önmagát rázza kegyetlenül a gép. Ez mennyire egészségtelen? Vajon szétrázza önmagát, és az ilyen alátét ellenjavallt, vagy jó ez így, hadd remegjen magában?

(#8456) ph2012


ph2012
senior tag

Whirlpool 66710 mosógépünk van. Történik egy érdekes jelenség. Mindig kifordítva teszem be a pólókat, hogy ne a külső rész kopjon, de a mosás végén egy-két póló visszafordul és a normál állapotba kerül. Nem örülök neki mert nem akarom a külsejét koptatni.
Hallottatok már ilyen jelenségről? Nem emlékszem hogy korábban a régi mosógépünkön ilyet tapasztaltam volna.

(#8457) Nagya21 válasza ph2012 (#8456) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Szárítógép a 4db ágyruhát is becsogolja 1be, ki érti ezt......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8458) Trice


Trice
újonc

Sziasztok!

Sajnos előző mosógépünk 8 éves szolgálat után haldoklik, és ezért cserélni szeretnénk.
Nem tudok egyszerűen dönteni, hogy milyen legyen.
Amit keresek: -legalább 6kg ruhatöltet
-gyorsmosási funkció (ami tényleg max 30 perc)
-legalább 1200-as fordulat (legyen állítható 1000 fordulat)
-heti 8 mosás átlagosan
-100ezer alatt
Hely bőven van, így nem nem számít mekkora (Bár 70 cm-nél ne lógjon előrébb :) )
Mindegy, hogy elöl vagy felültöltős.
Újracsomagolt termék is lehet akár.
Tudnátok segíteni?

(#8459) Louro válasza harrie (#8455) üzenetére


Louro
őstag

Szakavatatlanul szerintem túl egészséges neki, hogy menet közben szétrázza magát. Bár ezért is mondják, hogy kell a súly a gépbe, mert a centri esetén egy súlyosabb darab önsúlya korlátozza a nagyfokú rázkodást.

Van egy olyan érzésem, hogy nagyon-nagoyn ugrál, akkor nem lesz hosszú életű. Érdemes kisebb centrit nyomni inkább kétszer.

Mess with the best / Die like the rest

(#8460) Chaser válasza ph2012 (#8456) üzenetére


Chaser
titán

fogasd össze őket kötegelővel, garantáltan nem fordulnak ki ;]
bocs ( :

szerk:
harrie
sztem ott disznóság van, 70e-s beko nem csinál ilyet, megkeresném a supportot

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8461) asdf_ válasza Trice (#8458) üzenetére


asdf_
veterán

Heti 8 mosáshoz szerintem te nem 6 kilósat keresel, hanem normál méretű 8-9 kilósat, és akkor talán csökken a mosási darabszám (ami hacsak nem 3 gyereked van/mindegyik edzésre jár, egy "csöppet" magas).
A 30 perces mosás meg kb. mindenhol kisbetűs, csak 2-2.5 kg ruha és csak 20-30 fokon, esetleg csak 800-as fugával. Teljes normális mosást fél óra alatt nem lehet csinálni, bármit is próbál elhitetni a marketing osztály.

(#8462) Chaser válasza asdf_ (#8461) üzenetére


Chaser
titán

a 10 éves candy v bekot legtöbbször fél órás programon használjuk, igaz nem is jajdeborzasztó' álapotúak a ruháink, és nem tömjük tele a gépet, de ismeri a vizet is a drága, meg a normális cntrifugálást 30 perc után

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8463) Louro válasza Chaser (#8462) üzenetére


Louro
őstag

Feltételezhetően nem építőipari munkás vagy sportoló vagy, akik ruházata kicsit megviseltebb, mint az irodistáké.

Mess with the best / Die like the rest

(#8464) Chaser válasza Louro (#8463) üzenetére


Chaser
titán

Mikor felujitottam akkor is mostam igy, gipszes, csemperagasztos ruhak, cipok, ha nagyon sok volt az aldas akkor ket fel oras program ment egymas utan le, ha maskepp nem igy megoldotta, azert az mar nem szokvanyos szennyezettseg
De ugye regen minden jobbvot', a mosogepek is:) maiaknal azt csodalom egyaltalan hasznalnak meg vizet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8465) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Keret 300k.
Ti mit javasoltok mosógép és szárítógép kategóriában? Van hely két gépnek. Egymásra tudnánk pakolni.
Heti 3-4 mosás, van 3 macska, nincs gyerek.

Olvastam a topikot, de nem igazán találtam ajánlást erre.

Köszi előre is!

Mess with the best / Die like the rest

(#8466) Trice válasza asdf_ (#8461) üzenetére


Trice
újonc

3 fős a család, csak egészségügy miatt a fehér ruha mosása miatt, és a fiam iskolai ruhái miatt van sok(most meg szabadban játszik, így is jól koszolódik :) )
Nagyobb tömegű is megfelel, ha benne van az árban.
A 30 perces mosás csak arra kell, amikor kevés, valamint mondhatni tiszta ruhát mosok.

(#8467) zolszi


zolszi
tag

Sziasztok
90-100e környéken melyik márkát ajánljátok, elöltöltős mosógépben?
Elsősorban LG és BEKO között gondolkodunk, de más megbízható márka is lehet.

Xiaomi MI A1, Lenovo T400

(#8468) zorzy4 válasza zolszi (#8467) üzenetére


zorzy4
őstag

A beko nem megbízható, mi több nem márka, az LGt nem ismerem ilyen téren. Ebben a kategóriában, a szokásos Electrolux ajánlható! Persze csak mint márka, mert ugye a profik megkérdezik, hogy elől vagy felültöltős, heti hány mosás, stb.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#8469) farkas-j válasza zorzy4 (#8468) üzenetére


farkas-j
őstag

"A beko nem megbízható, mi több nem márka"
Légy szíves írd meg, hogy ezt az állításodat milyen tapasztalatok alapján írtad le! Érdekes, hogy nekem és a Beko gép tulajdonosok zömének homlokegyenesen más a véleménye és a tapasztalata. Nekem speciel több mint 3 éve van egy Beko WMY 81483 LMB2 mosógépem és egy Beko DSS28020X mosogatógépem. Mindegyik kifogástalanul teszi a dolgát. Most is ezeket választanám. Ráadásul a Beko olyan "szar" és "megbízhatatlan", hogy egy csomó háztartási gépét 5 év teljes körű gyári garanciával adja.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#8470) Csorbi válasza zorzy4 (#8468) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha jól láthatóan nem értesz valamihez, akkor miért adsz abban a témában (téves) tanácsot? :F

(#8471) zorzy4 válasza Csorbi (#8470) üzenetére


zorzy4
őstag

Én most nem vitatkozni akarok! Másnak is az a véleménye aki ért hozzá és itt volt a fórumon, hogy Beko gagyi, csak már belefáradt a vitába. Az nem azt jelenit hogy mind elromlik persze . Nem állítom, hogy mindenkinél jobban értek hozzá, de szakmai múltamból van rálátásom! Mért téves tanács, a viszonylag megbízható Electroluxot ajánlani ?valami gyengébb ismeretlenebb márka helyett?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#8472) blattida válasza zorzy4 (#8471) üzenetére


blattida
nagyúr

A beko hibastatisztikái semmivel sem rosszabbak, mint az említett electrolux-é. Megkapod a legtöbb gépükre az öt év gyári garanciát. Sokkal többet adnak el belőlük, mint a svédek gépeiből. Nem ismeretlen a márka, csak nem a felső tízezer, meg a sznobok és a márka fetisiszták veszik, hanem a szimpla tömegek, gyakorlatilag a rendszerváltás óta. Ha annyira vacak lenne, amennyire próbálod beállítani, akkor ez nagyon nem így lenne, de így van.
A többi rizsa meg hazugság.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8473) Csorbi válasza zorzy4 (#8471) üzenetére


Csorbi
addikt

Ismeretlen lenne az FC Barcelona fő szponzora? Na ne már. Menj ki Angliába, és kérdezd az embereket a BEKO-ról. Csak itthon jellemző a szemellenző...

(#8474) asdf_ válasza zorzy4 (#8471) üzenetére


asdf_
veterán

Nem fáradt bele a vitába, hanem kapott egy kis gondolkodási időt a modiktól, hogy biztosan akarja-e a továbbiakban is tapasztalatok nélkül folyamatosan szapulni egy adott gyártó termékeit, vagy tud fórumozni anélkül is.

(#8475) zorzy4 válasza asdf_ (#8474) üzenetére


zorzy4
őstag

Na madj utánanézek, nálam jobban értők körében. Aztán jelentkezem.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#8476) tomazin válasza Lacus MD (#8422) üzenetére


tomazin
veterán

Én most voltam szervizelős szakinál. Azt mondta, hogy a boschoknál komoly mérnöki munka van benne, hogy gari után el is halálozzon, mégpedig olyan elem (motortartó pöcök), ami az egész házzal együtt kiönött műanyag, amit aztán 50kért lehet venni.

(#8477) Csorbi válasza tomazin (#8476) üzenetére


Csorbi
addikt

De melyik gari után? Az alap 2 év, vagy a néha promóban adott 2+3 év? :D

(#8478) tomazin válasza Csorbi (#8477) üzenetére


tomazin
veterán

Nem kerdeztem.

(#8479) ph2012


ph2012
senior tag

Le volt akciózva a Persil folyékony mosószer gél. 3 Liter 3000 Ft áron. Nem tudjátok, hogy a folyékony mosószernek van jótállási ideje? Meddig jó a folyékony gél mosószer? Nem azért akciózzák le, mert lejáróban van a jótállása? Mit okoz ha lejárt idejű mosószer gélt használunk?

(#8480) Csorbi válasza ph2012 (#8479) üzenetére


Csorbi
addikt

Háromféle külön gyártótól származó mosószert néztem meg direkt neked itthon, mindegyiken rajta van a lejárat ideje, tehát van, nem tudjuk meddig jó a tiéd, nem tudjuk miért akciózzák le. Miért nem nézed meg a tiéd? :F :F :F :W Ezért ideírni... :O

(#8481) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok!

Van ötlet, hogy mi baja lehet ennek a csodának? Kicentriz, majd mielőtt "leállna" ez a hiba jön elő. A ruhák szárazak. Ha kikapcsolom utána engedi pár perc múlva már ki lehet venni a ruhákat. Más rendellenességet nem tapasztalok mosás közben. Nem zörög, csattog. A vízleeresztő cső nincs eldugulva.

(#8482) feco70


feco70
senior tag

Szerintetek érdemes használtan venni miele mosógépet, kollégám akar rábeszélni, öt éve megy neki hiba nélkül. Használtan vette, fél év garival, én félek tőle.
BEKO WTV-6532 vagy ez

(#8483) RedCat


RedCat
senior tag

Sziasztok!

Röviden az előzmény: Van egy 6 éves Bosh elöl töltős mosógépem. Semmi baja sem volt eddig. Viszont egy fél éve a ruhák száradás közben eszmézetlen büdösek. Nem lehet megmaradni a lakásban.Próbáltam már mindenféle tisztító tablettát, szert, ecetet is. A végén már domestost is öntöttem bele töményen és mostam vele 90 fokon. De a helyzet változatlan. Elöl lent a szűrőt is megnéztem, kitakarítottam, de nem igazán volt mit takarítani rajta, mert tiszta volt, víz is kb 1 dl folyt ki. Hívtam szerelőt, annyit mondott ő nem tud mit kezdeni vele, vegyek újat.

Ezek után a kérdésem:
1. Van e valami ötlet, hogy ne kelljen eldobni a mosógépet?
2. Milyen márkát és típust javasoltok helyette? A keret 150-200 eFt körül van, 2 főre mosok kb heti 1-3 alkalommal. Elöltöltőst szeretnék, a szabvány méretű elfér a fürdőben. Szárítógép nincs. Mi a best buy jelenleg?

Köszönöm a segítséget! :)

(#8484) Csorbi válasza RedCat (#8483) üzenetére


Csorbi
addikt

Én a szerelőből vennék újat, ilyen nincs :DDD

(#8485) tthom válasza RedCat (#8483) üzenetére


tthom
senior tag

Hi,

két dolgot néznék meg:

1. üstszájgumi, de ezt gondolom nézted, ugye ez tömít az ajtónál, bele kell nézni a perem alá
2. mivel előltöltős gondolom kihúzható mosószer adagolója van. Nem tudom a Bosch milyen, de a mienknél a tartályt és a dobházat összekötő harmonika gumi eléggé be tud rakódni mocsokkal és azt nem viszi ki a domestos, meg tisztító mosások. Szóval vedd ki a mosószerfiókot, aztán nézd meg, hogy az a rész milyen állapotban van. Nekünk pár évente berakódik és kedvtől függően vagy leveszem a gép tetejét és szétszedem azt a részt, vagy simán törlőkendővel / ruhával törölgetem ki belőle. Rosszabb esetben leszakad a nyálkás trutyiból és összekeni a fehér ruhákat is..

De ez csak tipp, de mindenhol máshol jobban jár a víz..

(#8486) Csorbi válasza RedCat (#8483) üzenetére


Csorbi
addikt

Esetleg a ruhákat kimosni máshol egy-két próba erejéig, úgy mi a helyzet velük?

(#8487) T 1000


T 1000
aktív tag

Tegnap hosszú vívódás után vettem egy AEG L7FBE48S gőzfunkciós elöltöltős mosógépet. Sokat hezitáltam, mert szerettem volna ha hosszabb a gari. Erre mit ad isten: MÁTÓL 3 év gari van az AEG mosógépekre. Szétb...sz az ideg.....

(#8488) asdf_ válasza T 1000 (#8487) üzenetére


asdf_
veterán

Szemelyesen? Nalad van mar? (amugy nem 3 hanem plusz 3, tehat 4 ev, de nem forgatom a kest)

[ Szerkesztve ]

(#8489) #40553216 válasza T 1000 (#8487) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem neten vetted, mi?

(#8488) asdf_
Ugyanezt akartam írni, De szegénynek már így is rossz, ha nem neten rendelte.

[ Szerkesztve ]

(#8490) tthom válasza T 1000 (#8487) üzenetére


tthom
senior tag

Szerintem ilyenkor érdemes felkeresni a gyártót / márkaképviseletet, leírod a történetet, méltányosságból lehet, hogy kibővítik neked is. Egy emailt / telefont megér.

(#8491) vilga válasza tthom (#8490) üzenetére


vilga
tag

Az lenne a méltányosság ha előtte reklámoznák mondjuk 2 héttel, nem pedig hogy: ja akkor mostantól.

(#8492) T 1000 válasza tthom (#8490) üzenetére


T 1000
aktív tag

Személyesen vettem, mosógép csereprogramban. Már írtam a hazai képviseletnek, tutira nem hagyom annyiban.

(#8493) ra^ven


ra^ven
senior tag

Sziasztok!

A 10 éves Electrolux EWT10120W úgy tűnik csapágyas lett, centrifugánál mintha bontanák a házat.. :D
Nincs rozsda, jól teszi a dolgát, de kb 30-40k-t mondtak a javításokra. Lehet újítanék.

Én 100-120k környékén gondolkozom, 4-en vagyunk hétvégén egész nap megy a mósógép.
Ez most 5,5kg-os, szárítógép 8kg-os, így a mosógép lehetne több is, fontos hogy 900-as centrifugánál többet pörögjön, és asszony kívánsága a felültöltős.

Tudnátok ajánlani valamit a fenti árkategóriában? Márka vagy konkrét típus?

Köszi előre is.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#8494) Pipó


Pipó
őstag

Én is tanácsot kérnék: - elől vagy felül töltős mindegy, fogyasszon jó sok vizet a mosáskor (energia hatékonyság nem számít, sőt akkor jó, ha rossz) centrifuga ne repítse el (szabályozható, vagy inkább lassú legyen) 150 körül szánnék rá. THX

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#8495) Mexbacsi válasza Pipó (#8494) üzenetére


Mexbacsi
tag

Én ezt néztem ki, elvileg 5 év teljeskörű garancia van rá. Vízfogyasztás sem 2dl.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8496) farkas-j válasza Mexbacsi (#8495) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekünk ilyen van és 3,5 éve nyúzzuk teljes megelégedéssel. Ha érdekel, ez a programkiosztása.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#8497) T 1000 válasza ra^ven (#8493) üzenetére


T 1000
aktív tag

Ugyan ilyenem van, ha csak csapágy baja van, ne dob ki. Én magam cseréltem ki benne a csapágyat nem ördöngösség....

(#8498) scott_free válasza csobolade (#8403) üzenetére


scott_free
senior tag

Azt lehet tudni, hogy mikor várható ilyen 4 év általános garis promóció az Electroluxnál? (esetleg már szeptemberben?)

(#8499) Pipó válasza Mexbacsi (#8495) üzenetére


Pipó
őstag

Köszi, tényleg jók a vélemények. :R

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#8500) hunbandit


hunbandit
csendes tag

Sziasztok.
Ha valaki meg tudja találni az isten lenne.

*Bosch
- WAN28290BY
- WAN24290BY

Mosógépekről van szó.
A Bosch weblapján és egy hivatalos(Bosch Budapest, Árpád Fejedelem útja 26-28, 1023) budai kiállító teremben sem tudtak nekem adni, vagy küldeni.
EGY NYAMVADT MOSÁSI PROGRAM LISTÁT! Mit tud az a mosás: kg/idő/hőmérséklet opciók/variál stb.

Egy Mediamarktban annyit csináltam, hogy a dobban volt zacskó kibontottam és annyi kiderült, hogy; Kiegészítő dokumentum a használati és beszerelési útmutatóhoz, nevű dokumentumot/filet kellene keresnem, a programok áttekintését.
De egyenlőre a google az angol/német oldalokon is eredménytelenül.

Biztos én nem értek hozzá, szóval aki tudna linket, hálás lennék.

Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.