Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8401) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Szóval szenvedünk a mosógépválasztással...

Abba már kénytelenek voltunk belenyugodni, hogy át kell építeni a fürdőszobát, mert megnőttek a mosógépek. :(

Keskeny, felültöltős kellene.

Nekem tetszene az Electrolux, és több boltban is ezt ajánlották, de csak 1 év garanciát adnak gyárilag, ami nem túl bíztató.

Lenne akkor a Whirlpool, amire több helyen 3 év a gyári garancia (,áshol vajon miért csak 2 év??? :F Ugyanazokra a típusokra... )

Vajon a gyakorlatban mit jelenthet a csodálatos és drága Zen Technológia? (3 évnél hosszabb garanciát én ezekre sem találtam.)

Vajon hasonló árban 1 év garanciás Electrolux vagy 3 év garanciás Whirlpool?

Esetleg tudnátok-e ajánlani olyan helyet, ahol össze lehet hasonlítani az egyes típusokat -- a valós adataik szerint? Mert én eddig csupa olyat találtam, ahol a különbségek abból fakadtak, hogy teljesen különböző logika szerint vették fel az adatokat.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8402) #40553216 válasza MaCS_70 (#8401) üzenetére


#40553216
törölt tag

A WP-vel sokan szenvednek, mert hamar elkezd rohadni a teteje a béna mosószertartó elhelyezés miatt. A Háztartási gépek topikban éppen ma írta valaki, hogy a gariidőn belül elkezdett rozsdásodni, a cég pedig lepatintja. Az Elux csoport gépei ebből a szempontból jobbak, mert annak nem a tetőbe van építve ez a tartó.

(#8403) csobolade válasza MaCS_70 (#8401) üzenetére


csobolade
csendes tag

A Whirlpool Zen gépekre most 6 év az általános garancia és 20 év a motorra netes regisztrációval. Electrolux és AEG gépekre jelenleg 1 év általános és 10 év az inverter motorra, ősszel lesz promóció keretében 4 év általános.

(#8404) kuksa90 válasza csobolade (#8403) üzenetére


kuksa90
őstag

Nem is a motor döglik meg, hanem a pozicó-jeladó, meg az inverterpanel... :)

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#8405) MaCS_70 válasza #40553216 (#8402) üzenetére


MaCS_70
félisten

tomtyi, csbolade, nagyon köszönöm!

Ez a jelenleg futó Whirlpool garancia nagyon jól fest, a rohadás már kevésbé.

Kérdés, hogy TMK-val megelőzhető-e.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8406) blattida válasza kuksa90 (#8404) üzenetére


blattida
nagyúr

A jeladó inkább az lg gépeiben pusztul meg, a whirlpoolnál is csapágy és szimering miatti ázások miatt hal meg a zen invertere.

MaCS_70
Teljes víz- és páramentességgel megelőzhető a rozsdásodás, ami jellemzően esztétikai probléma.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8407) #40553216 válasza MaCS_70 (#8405) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nm.

(#8408) Dejdő


Dejdő
csendes tag

Sziasztok!

Új házunkba keresek mosógépet. 2-en vagyunk (egyenlőre). Amik fontosak lennének:
- 6-7kg (ha 8kg nem gond)
- inverteres motor
- elöltöltős
- ár 120ig (ha pár ezerrel többért van valami extra jó akkor mehetünk feljebb)
- megbízható legyen és/vagy sok garancia

Ezeket néztem eddig ki, vagy ezek közül választanánk (kizárni hozzá rakni nyugodtan lehet). Tudom elég sok, de ezek nagyjából megfelelnek a kritériumoknak. Előre is köszi a segítséget :R

Samsung
[link]
[link]

Whirpool
[link]
[link]

AEG
[link]
[link]

LG
[link]
https://www.arukereso.hu/mosogep-c3167/lg/f0j5wn3w-p363379545/#

Gorenje
[link]
[link]

Beko
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8409) Tony21


Tony21
tag

Sziasztok!

Asszony mindenáron felültöltős mosógépet akar, hiába nagyobb a választék elöltöltősből.
Indoka, hogy így menet közben meg tudja állítani és tud még beletenni ruhát, nem folyik ki a víz.

Egyik kérdésem, hogy a mai ECO világban a minimál mennyiségű vízzel mosó elöltöltős gépekből kifolyna, ha kinyitná az ajtót? (nyilván nem menet közben, hanem mint most az Elux felültöltősön, pause -> kb. 1 percet vár -> kinyit -> ruha be -> becsuk -> resume)

Másik, hogy írtátok, a WPool Zen gépek mennyire szipiszuperek. A Zen mit takar magában? Inverteres motor + DD? A mosószer adagoló ugyanúgy az ajtóban van rozsda család nagy örömére?

Amúgy Elux felé kacsintgat most is, mondjuk az 1 év gar. vicc kategória.
100k-ig felültöltősből viszont nem nagyon van választék, kb. van az Elux, meg van a WPool ...

(#8410) Csorbi válasza Tony21 (#8409) üzenetére


Csorbi
addikt

Csak két példát mondok, biztosan van több is: a Bosch-okban és a Samsungokban vannak olyan modellek, amik ezt tudják (a Samsung egy plusz bedobónyílást rak az ajtóra, a Bosch megoldja enélkül, simán kinyitod és mehet bele a ruha később is, újraméri és ad hozzá még vizet, ha kell). Nekünk ilyen van, ez tutira tudja: [link] 5 év gari van most rájuk ;)

[ Szerkesztve ]

(#8411) Gömbike válasza Tony21 (#8409) üzenetére


Gömbike
senior tag

Mennyire jellemző, hogy elindítás után jut eszébe a ruha bepakolása?

Ha gyakran, akkor tényleg felültöltős gép :F

Sajnos a mai viszonyokban már egy 150 ezres gép sem számít drágának, mármint a belsőben felhasznált anyagok minőségét tekintve.

A guruk a fórumokon az elöltöltőst javasolják, strapabíróbb.

Saját, átélt, megélt tapasztalatom alapján én a wiccpúl gyártmányt SOHA nem fogom a környezetembe engedni.

Az Elux vonal jó választás, nekem az elöltöltős AEG 74850a már 9. éve hibátlanul teszi a dolgát.

A mosógépes fórumokat közel 10 éve olvasom, a beírtak alapján az Elux csoport mellett jó gépek még Gorenje, Bosch magasabb sorozatszámú gépei, az LG DD, bár ott necces a motor elektonikájának a megpukkanása.

Ár/értékben jelenleg a BEKO gépek nagyon jók, főleg az 5 év teljes körű gyártói garanciájukkal.

Mely Beko gépekre vonatkozik, azt itt tudod megnézni: [link]

S ne legyen mérvadó a kevés vízfogyasztás, az csak erős marketing.

Nem véletlenül vannak olyan gyártók, ahol a +víz opció már az alap gépeiken is megjelenik.

Mert a mosáshoz víz kell, idő meg mosószer.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8412) Tony21 válasza Gömbike (#8411) üzenetére


Tony21
tag

Mennyire? Nőbül van ... ennyi elég? :DDD

A vízmennyiség nem érdekel, nem azért kérdeztem, csak a marék vízzel mosás miatt gondoltam, hogy akár ki is lehet nyitni az ajtót menet közben.
WPool nekem sem fordult meg a fejemben, látom a környezetemben, hogy milyenek. Akkor inkább egy keverőtárcsás!

Köszi a tippeket!
Csorbi, Neked is! :)

[ Szerkesztve ]

(#8413) #40553216 válasza Tony21 (#8409) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az ajtónyitós bedobásnál az én gépem a magától rövidített programot visszaállítja az alaphosszára.
A marék víz csak a standard összehasonlításhoz használt Eco programokra igaz. Nem kell azzal foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#8414) tthom válasza Tony21 (#8409) üzenetére


tthom
senior tag

Ilyen amúgy tényleg van? Mármint, hogy kifolyik. Mindenkitől hallom, aki nem akar előltöltőset.
Vagy az új, nagy ajtósoknak olyan kicsi pereme van? De azokban meg a dob is nagyobb, nem?

Nekünk 15 éves van, tehát nem épp víztakarékos, de még az üvegig se ér fel a víz.

(#8415) Gömbike válasza tthom (#8414) üzenetére


Gömbike
senior tag

Van egy szint, amit ha elér a víz mennyiség, akkor nem engedi kinyitni az ajtót.

Tehát olyan nem fordulhat elő, hogy magas víznél engedi kinyitni az ajtót.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8416) tthom válasza Gömbike (#8415) üzenetére


tthom
senior tag

Aha, thx. Nálunk nem egy gyakori eset. :)

(#8417) blattida válasza tthom (#8414) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez tipikus példája annak, amikor valaki terjeszt egy hülyeséget, amit sokan, gondolkodás nélkül átvesznek.
A szárazon berakott szennyes tud csak kiborulni az elöltöltős gépek dobjából.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8418) Tony21 válasza tthom (#8414) üzenetére


Tony21
tag

Fingom sincs, mivel asszonynak mindig felültöltős volt, otthon anyunak meg mindig elöltöltős, de ő sosem akart menet közben berakni még pluszban ezt-azt.

Így erre a rejtélyre soha nem tudtam fényt deríteni, így ha azt mondjátok nem folyik ki, én elhiszem :) (amúgy az én tippem is ez, de ez csak tipp, nem tapasztalat).

Bemennék a Media-ba, hogy szeretnék próbamosást végezni, meg hogy meddig ér a víz, mennyire néznének hülyén? :)

Egyébként én elöltöltős párti vagyok, főleg, hogy lenne mire feltenni a szárítógépet!

[ Szerkesztve ]

(#8419) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.
Valaki tud véleményt mondani erről a mosógépről ?

Mosógép

Egyenlőre ezt választottuk, a héten szeretnék megrendelni, ha nem találunk jobbat.

-.-

(#8420) ubid válasza ubid (#8419) üzenetére


ubid
őstag

Illetve még egy másik ami opció lehet :

Ez

melyik lehet jobb választás ?

-.-

(#8421) blattida válasza ubid (#8419) üzenetére


blattida
nagyúr

Mindenképp vegyetek hozzá plusz garanciát.
Mit értesz azon, hogy jobb?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8422) Lacus MD


Lacus MD
tag

Sziasztok!

A feleségemmel komoly döntésképtelenséggel küzdünk az alábbi 3 gép között billegve:

1. Bosch WAT28460BY - kb. 150k

2. Bosch WAT28660BY - kb. 185k - iDOS

3. Miele wdb020 - kb. 240k

A probléma lényege a következő:
Jobb a Miele ennyivel? Van értelme az iDOS-nak? Ha Bosch gépeket vesszük és a konyhaszekrénybe tesszük a pult alá, nem fognak ficánkolni centrifuga alatt? Ez utóbbinál nagy előnye lehet a Miele-nek, mivel a súlya 90kg szemben a 70kg-os Bosch-okkal.

Előre is köszi a tippeket! Ha valaki még jobban össze akar zavarni, mást is ajánlhat :R

[ Szerkesztve ]

(#8423) Perillustris válasza Tony21 (#8409) üzenetére


Perillustris
senior tag

"Indoka, hogy így menet közben meg tudja állítani és tud még beletenni ruhát, nem folyik ki a víz."

:Y

Fazéknál ez jó indok, de mosógépnél nem. Nem létezik olyan mosógép, amiből kifolyik a víz, ha közben még bedobsz ruhát (nyilván megállítva a programot, a reteszelés feloldása után).

Perillustris

(#8424) dzsavitcu


dzsavitcu
csendes tag

Sziasztok!

Van egy whirlpool mosógépem, tegnap centrifuga közben szokatlan nyikorgó hangot kezdett adni:
hanganyag 20mp től lehet hallani.

Valakinek esetleg van valami ötlete, hogy mi lehet a baj?

(#8425) vilga


vilga
tag

Sziasztok
16 éves "viccpool" mosgépem utolsókat rúgja: néha megáll, csapágyas: zörög mint egy vödör csavar.
Mivel nem kellett sűrűn cserélnem, így visszaolvasva párszáz hsz-t,
Beko elöltöltőst néztem ki első körben,nagyjából~100khuf költséggel, feltétel az 5 év gari!
Két fős háztartás, de néha nagyobb darabok is belekerülnek /vattakabát és tsa-i/
Tapasztalati javaslatokat szeretnék kérni konkrét típusra illetve a szervíz háttér és lefedettség is érdekelne.
A Kommentek közt kevés szó esett a BOSCH márkáról, ennek van negatívuma?

(#8426) BlackJack21 válasza vilga (#8425) üzenetére


BlackJack21
tag

Én nem tudok a Bosch-ra panaszt mondani. Másfél éve teszi a dolgát egy 3 kisgyerekes családban.

(#8427) kgymac válasza Tony21 (#8418) üzenetére


kgymac
őstag

Sziasztok,
Kb. 20 éve (talán 1997 szeptember) vettünk egy Iberna mosó-szárítót, elöltöltőst. Simán ki lehetett nyitni az ajtaját mosó program közben. Kb. 8-9 éve kellett lecserélni a mosógépszerelő miatt. Motor problémája volt csak - tippem szerint szénkefe csere, esetleg kommutátor kopás miatt némi csiszolás. Nem voltam otthon, a szerelő meg erősködött, hogy csapágycsere is kell - bár nem volt hangos, a nejem meg elhitte. A csapágyházat majdnem szétverte, de nem tudta kiszerelni a csapágyat, mert rá volt peremezve, vízkő nuku. Összeszerelni sem tudta rendesen, nekem kellett meghúzni a külső köpenyén a csavarokat (nem tudom, mi a pontos neve, ebben a házban/köpenyben forog a dob). Tartalékba került, mert közben egy Ariston mosó-szárító került beszerzésre. Ennél is simán ki lehet nyitni az ajtót a mosás alatt (csak 20-30 perc szárítás után nem, mert az átforrósodott dob miatt nem engedi), ennél sem éri el a víz az ajtó peremét.
Sajnos, ezek a gyártók közben megszűntek (inkább beolvadtak egy másik márkába. Az Iberna eltűnt, de nem volt nagy gyártó akkoriban sem, az Ariston meg közben eladhatta a teljes háztartási gép üzletágát a gáz kivételével. Hotpoint-Aristonig egyesülésig rémlik valami, de közben a Hotpoint is kikopott országunkból).
1-2 éve foglalkoztat, hogy mit lehetne venni helyette, ha beütne a ménkű. Mosó-szárító funkció, elöltöltős, késleltetett indítás, 60x60x85 méret ill. ne álljon le minden, ha elmenne az áram. Az Ariston óta a normális kijelző is elvárás, hátralévő idővel. Beko hűtőm van a nyaralóban, akkoriban olcsón kellett (70-80 körül) találnom, mert kellett a pénz az automata öntözőrendszerre. Alapra megfelel, de nincs az a hű de szuper érzés,
mint az LG-nél.
vagy Candy mosogatógép van, szintén "olcsó legyen" kényszerből, na az áramkimaradást nem bírja, emiatt lett szempont, Indesit, esetleg más gyártó milyen? (AEG, Bosch, Elux,Whirl nem érdekel, én m@ffi@szerűnek tartom a működésüket). Köszönöm előre is a tippeket.

szerk: 100-170e közötti lenne a keret, sajna LG/Samu nem játszik, mert egy százassal drágábbak.

[ Szerkesztve ]

(#8428) vilga válasza vilga (#8425) üzenetére


vilga
tag

Közben tanulmányozom a számba jöhető kereskedőket egy dolog feltűnt: a gyártói garancia vállalást egyes forgalmazók mi alapján lopják le 1-2 évre? Hogy olcsóbban hozzájutnak? hisz nem ők vállalják hanem a gyártó!

(#8429) blattida válasza kgymac (#8427) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Lg, samsung nem drágább százezerrel (ellenben a samsung nem annyira ajánlott mosógép, szárítógép vonalon).
Például

Miért ragaszkodsz a kombi gépekhez? Csak akkor ajánlottak, ha két különálló gép sehogyan se fér el ( se egymáson, se más helyen).

Az említett szempontból mindegyik maffia, lévén szinte az összes márka valamelyik nagy multihoz (whirlpool, electrolux, hisense, a haier kimaradt) tartozik és fogyasztói társadalom van.

A dob az üstben (lúgtartály) forog.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8430) blattida válasza kgymac (#8427) üzenetére


blattida
nagyúr

Annyit még, hogy az iberna ugyanúgy létezik, a candy hoover csoporthoz tartozik, amit a kínaiak ( haier) tavaly vásároltak föl.
A német bsh csoport (bosch, siemens, gaggenau, neff) ugyan nem vásárolja fel a kisebbeket, ellenben ugyanúgy a profitra mennek és kelet európában, kínában gyártatják szépen csomagolt vackaikat (a valódi prémium gépeiket leszámítva), csak éppen kicsit drágábban.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8431) kgymac válasza blattida (#8430) üzenetére


kgymac
őstag

A bosch mmint villanytűzhely már leszerepelt nálam. Profitéhségnek tudnám csak nevezni, hogy két, csak egy funkcióban különböző (sütő alsó/felső fűtőszál külön kapcsolható vagy csak egyben működik), minden másban azonos tűzhely árkülönbsége 15e HUF volt 15 éve. Műszakilag másik, egy pozícióval több tárcsás kapcsoló (analóg vezérlés) vagy egy triakkal/relével több a digitálisnál. Majd valaki más kifizeti, hogy meg legyen a profit.
A dízelbotrányt úgy is túl olcsón megúszták, szerintem.
Helyhiány miatt van mosó-szárító, egy szárító nem férne el pluszban
Az ibernát és az aristont is visszasírom, mindkettőről le akartak beszélni, hogy sz@r, a whirl.., aeg, miele a király. Minden cuccunk 10-15 évet bírt, az ibernát még a szerelő sem tudta teljesen kinyírni.
Köszönöm az infót.

(#8432) #40553216


#40553216
törölt tag

A dízelbotrányt elsősorban a VW úszta meg túl olcsón.
A profitéhség minden cégnél ugyanúgy megvan, más kérdés, hogy a cég mit állít ezzel szemben.

(#8433) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Extra víztakarékos mosógépet keresek (nincs csatornahálózat). Akár sokáig mos, akár nagyobb töltetű gép, minden megoldás jó lehet.

Eddig ezt találtam: Whirlpool TDLR 70220
Tényleg 7 kg-ot mos 19 literrel?

Francot, megtaláltam a programtáblázatát, 2.5kg/19 liter.

[ Szerkesztve ]

(#8434) asdf_ válasza Kalandor (#8433) üzenetére


asdf_
veterán

Mosni vizben lehet, de keves vizre barmelyik gep eco programjat nezd (meg a 3-4 oranyi pocsolest vele), es asszem a HGCS programos tamogatott gepek excel tablaban benne van a vizfogyasztas, annal jobb sorbarakhato adatod nem lesz sehonnan.
De osszevetve a nagysagrendeket szerintem teljesen mindegy, hogy 40, vagy 55 literrel most ki a gep egy adagot, ha ezt egy heten 3-4* teszi (szumma kulonbseg nincs nincs 100 liter) mikozben napi 30-70 literrel zuhanyzik egyetlen ember.

[ Szerkesztve ]

(#8435) Kalandor válasza asdf_ (#8434) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mosni vizben lehet
Vannak trükkök: hosszú program, gőzölés, nagyobb töltet, stb.

a HGCS programos tamogatott gepek excel tablaban benne van a vizfogyasztas,
Köszönöm, tényleg!

szerintem teljesen mindegy, hogy 40, vagy 55 literrel most ki a gep egy adagot, ha ezt egy heten 3-4* teszi (szumma kulonbseg nincs nincs 100 liter) mikozben napi 30-70 literrel zuhanyzik egyetlen ember.
1 év alatt 780 kg ruha mosása most 5kg/50 liter = 7,8m3 víz, az LG F2J7HY1W ígérete szerint 7kg/32 liter = 3,5 m3 víz. 43m3 víz különbség 10 év alatt, aminek sajnos az elszállíttatása 10000 ft / 4m3, az 110.000 ft.

mikozben napi 30-70 literrel zuhanyzik egyetlen ember.
Megfelelő zuhanyfejjel kevesebb mint a tizede is elegendő.

(#8436) tthom válasza Kalandor (#8435) üzenetére


tthom
senior tag

Persze, de nézd azt is, hogy ami kevesebbel mos, az általában drágább. Tehát a 110e-ből annak a különbségnek az összege is lejön. Feltéve, ha kibír 10 évet a mosógép és nem kell cserélni korábban..

(#8437) Kalandor válasza tthom (#8436) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A szippantás drága és macera, inkább veszek egy drágább gépet. Ha 10 évet bír, anyagilag nagyon jól járok egy drága géppel is. Ha csak 5 évet, akkor is ugyanott vagyok.

(#8438) blattida válasza Kalandor (#8435) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha kevés a víz, akkor hosszú idő alatt se hatékony annyira, amennyire a normál vízhasználat mellett képes. A nagyobb töltet valóban ad némi plusz mechanikus mosó hatást, de az sem ellensúlyozza a kevesebb víz használatát. Természetesen, ha csak izzadtságot, port és sarat kell eltávolítani, akkor elegendő.
Az is segít, ha lenvászon és selyem ruhadarabokat használtok, hiszen azok nehezen szennyeződnek és könnyen tisztíthatóak.

Az lg 33 literes fogyasztása nem a normál pamut programra vonatkozik, a valós érték inkább 50 liter körül van, ami a 7 kg töltet mellet, önmagában, nem rossz érték, viszont nem is olyan kecsegtető...
Ha csak az öt évet eléri az élettartama, már annak is nagyon örülhetsz, sajnos.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8439) Kalandor válasza blattida (#8438) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sima napi koszos ruhához kell csak.

Az útmutató szerint Pamut+ program 60 fok 7kg: 32 liter

[ Szerkesztve ]

(#8440) Nagya21 válasza Kalandor (#8435) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha ennyire gáz a helyzet, akkor a mosóvizet fogd fel, és a wc öblítesre használd el, vagy a fürdővizzel is meglehet csinálni ugyanezt.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8441) Kalandor válasza Nagya21 (#8440) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Infrastruktúra nélkül (szürkevíz recikláló) lavorozással undorítónak tartanám. 0,8 dl / perces zuhanyfej és perlátor, a takarékos wc tartály és mosogatógép megfelelő, csak a mosógépre kell valamit kitalálnunk.

(#8442) vilga


vilga
tag

Használ itt valaki I-Dos funkcióval rendelkező mosógépet? Érdekelnének a gyakorlati tapasztalatok.
Valóban úgy történik mint a leírásokban, vagy néhány hét után az újdonságok varázsa tovaszáll,
Igaz hogy tervezett kereten kissé túlmutat egy 6-os sorozatú Bosch, de ha hosszabb távon megtérülhet.

[ Szerkesztve ]

(#8443) Csorbi válasza vilga (#8442) üzenetére


Csorbi
addikt

Nekünk van, WAT28691, november óta használjuk. Mire gondolsz pontosan? Azért a leírás kicsit hosszú... :D Ha az i-DOS részre, abban nincs nagy hókuszpókusz, ml-re kiszámolva adagolja a ruhát, és kb. ennyi. Ez elsősorban kényelmi funkció: nem kell töltögetni és nem kell méricskélni. Mióta megvan, mérhetően kevesebb mosószer fogy. (A nejem a korábbi gépnél lusta volt méricskélni, hát ez van, ezt hozta otthonról...)

(#8444) vilga válasza Csorbi (#8443) üzenetére


vilga
tag

Köszönöm, természetesen csak az automatikus adagolási funkció gyakorlati eredményei érdekeltek.

(#8445) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok! Hosszas olvasgatás és tanakodás után talán sikerült asszonnyal zöldágra vergődni a vásárlandó mosógép típusát - felültöltős vs elöltöltős - illetően. Elektrolux EWT1066ESW lesz a befutó. Azt kérdezném, hogy a gép elé beköthető vízlágyító sóval van vkinek tapasztalata? Érdemes ilyet felszerelni? Vmi ilyesmire gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#8446) Gömbike válasza Astery (#8445) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nekem is ilyen van már 9 éve....

Tökéletes

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8447) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok,

Max 80k körül elöltöltős mosógépet keresnék, Zanussi a kinézett eddig (bár a típusszámok között elvesztem), vehető, vagy ne, egyéb ajánlat?

Köszi előre is! :R

https://geekpulse.hu

(#8448) YceBear


YceBear
tag

Sziasztok,

Segitseget szeretnek kerni mosogep valasztasban. Ezek mennyire ajanlottak:

BOSCH WAN24290BY mosógép 8kg/1200 ford 113K 2ev gar
LG FH2J3TDN0 elöltöltős mosógép 8kg /1200 ford 108k 2ev gar

Az egybegepek nagyon rosszak?

pl ELECTROLUX EW7W447W gőzfunkciós mosó- és szárítógép 7kg/1400 ford 160k 1ev gar

Koszonom

(#8449) grabber válasza YceBear (#8448) üzenetére


grabber
addikt

Lehet kapni 3 meg 5 év garanciával rendelkező gépeket is. Én csak olyat vennék. Vagy belekalkulálnám,hogy leheg 2 év után kuka a gép. Mai világban minden hamar be tud dögleni.

(#8450) inferno88


inferno88
őstag

Sziasztok!

Augusztus végén költözünk házba, most nézem a mosógépeket.

Kettő darab, amin most gondolkodunk:

Lg F2J5WN4W
Bosch WAN24261BY

Jól látom, hogy a Bosch esetén most 5 év garim lesz, ha regisztrálom a gépet?
Melyiket választanátok?
Családban sok az LG, most nálunk is az van az albérletben, arra sincs panasz.

Semper fi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.