Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8251) FragMaster


FragMaster
addikt

Elux EW6S327SI másnál is erősen rázkódik 1200-as centrifuga mellett? Vízben van csempén, csavarok kiszedve. El nem ugrál.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#8252) flash-


flash-
veterán

sziasztok

a Beko WMY 71233 LMB3 és a BEKO WTV 6633 B0 közül melyiket? mi a különbség?
egy árért tudám őket

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8253) blg válasza FragMaster (#8251) üzenetére


blg
senior tag

a mosógép tetején állványon ferdén fekvő tabletet ledönt a centrizés, de különben nem vészes.

(#8254) Jim74 válasza FragMaster (#8251) üzenetére


Jim74
nagyúr

Változó. Valamikor jobban, valamikor kevésbé rezonál attól függően, hogy mennyire sikerült eligazgatnia a dobban a ruhát. Azt figyeltem meg, hogy a teteje rázkódik, az alja nem. Olyan, mintha függőlegesen nem lenne elég merev a készülékváz.
Ami engem zavar, hogy amikor centrizésből lassítja a dobot, akkor nyöszörgő-sípoló hang jön a gépből. Ez lehet valami fékszerkezet? Vagy mi lehet az oka? Más is tapasztalt ilyet?

(#8255) FragMaster válasza Jim74 (#8254) üzenetére


FragMaster
addikt

Ilyet nem tapasztaltam.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#8256) flash-


flash-
veterán

A beko 71233-es mosogep inverteres? Itt visszakerestem valaki annak irja valaki pedig azt irja hogy nem tudni:(

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8257) Jim74 válasza FragMaster (#8255) üzenetére


Jim74
nagyúr

Foglalkozzak vele, vagy amíg megy, addig tojjak rá, úgyis 4 év gari van rá?

(#8258) Csorbi válasza flash- (#8256) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem az. A Beko inverteres gépei nagyjából 95-100e ft körül kezdődnek.

[ Szerkesztve ]

(#8259) mvkly


mvkly
senior tag

Holnap érkezik az AEG ltx6g261e, aminek csak 120cm-es a tápkábele. A garanciát nem befolyásolja, ha hosszabbítóval oldom meg, az eladó szerint. A konnektort lejjebb vinni igen körülményes lenne, nem is a csempe, hanem a 8 centis közfal miatt. Kicsit fázom a gondolattól, hogy víz érheti a csatlakozót, bár ha a konnektor lentebb lenne, ugyanez a lehetőség fent állna.
Tudnátok erre bevált megoldást javasolni?

(#8260) #40553216 válasza mvkly (#8259) üzenetére


#40553216
törölt tag

A használatiban (mint ismereteim szerint minden hasonló készülék esetében):
„Ne használjon hálózati elosztókat és hosszabbító kábeleket.”
Nem paráztatni akarlak, de nem vagyok benne biztos, hogy az eladónak igaza van.

[ Szerkesztve ]

(#8261) zorzy4 válasza #40553216 (#8260) üzenetére


zorzy4
őstag

Ezt mondják de , ha nincs más, egy jó minőségű vizálló/vagy kültéri hosszabítóval semmi gond nem lesz. Mi is úgy használjuk a mosógépeket 15 éve amióta nevetségesen rövid kábelek vannak.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#8262) mvkly válasza #40553216 (#8260) üzenetére


mvkly
senior tag

Biztos persze én se vagyok benne, majd megkérdem a szállítókat, akik a jótállást is intézik. De mondhatnak bármit, mert muszáj leszek hosszabbítót alkalmazni. Jövő héten jön villanyászos, talán majd ő tud üzem- és garanciabiztos megoldást.

A vízálló addig is jó ötlet. Csak találjak belőle 1-2 métereset. (szerintem nem fogok)

Milyen paraméterekkel nem melegszik a kábel? Pl. a mostani mosógép 10A/2300W. Ha legalább ezt eléri a hosszabbító, min. 1,5mm2-es átmérővel, az már biztonságos?

(#8263) ANDROID??? válasza mvkly (#8262) üzenetére


ANDROID???
addikt

16A nem árt..

(#8264) bta1 válasza mvkly (#8262) üzenetére


bta1
őstag

Az IP-xx vízállóság csak akkor érvényes, ha a dugó is ugyanabba az osztályba tartozik. Ha a mosógép villásdugójának szigetelése egybe van öntve a kábelével, az még nem garantál semmit, de úgy már van értelme IP44 dugaljjal ellátott hosszabbítóra költeni. 1-2 métereset nem nagyon forgalmaznak, dehát házilag is össze lehet szerelni (némelyik IP44 dugaljnak nem árt a gyári kábeltömítését feljavítani). Mivel rövid kábelről beszélünk, még az 1 kvadrátos sem fog melegedni. De legalább közepes mechanikai igénybevételre való legyen...

Legfontosabb, hogy a csatlakozást a padlótól felemelve, ugyanakkor fürdőkádtól, mosdótól, stb. távol rögzítsd. Egyszerűen kötözd olyan helyre, ahol legkisebb eséllyel érheti fröccsenő víz. És legalább a fürdőszoba áramkörén legyen Fi-relé!

[ Szerkesztve ]

(#8265) mvkly


mvkly
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

A Fi-relére gondoltam én is, az hamarosan meg lesz oldva. Parázom annyira a kádtól alig egy méterre himbálódzó hosszabbítótól, hogy nem találjunk rá biztonságosabb megoldást a villanyszerelővel.

A legegyszerűbb persze az lenne, ha garanciális javításon belül szakszerviz cserélhetné a tápkábelt hosszabbra. Szép is lenne... Egy kérdést mindenesetre megér majd.

(#8266) farkas-j válasza mvkly (#8259) üzenetére


farkas-j
őstag

Lehet kapni a villamossági boltokban olyan 2m-es 220V 16A-es kábelt aminek az egyik vége gyárilag szerelt dugó van (öntött mint a mosógépen lévő). A másik vége nincs szerelve. Le kell venni a mosógép tetejét (általában 2 csavar tartja és nincs plombálva) és meg kell nézni, hogy csúszósaruval vagy csavaros kötéssel van bekötve a kábel. Ennek megfelelően kell elkészíteni a kábel másik végét, majd bekötni. Ha valaki nem tudja önmaga szakszerűen elkészíteni, akkor a legtöbb villamossági boltban el tudják ezt szakszerűen készíteni (legalábbis mifelénk bár én magam csinálom az ilyen dolgokat), csak meg kell adni a kifejtett vezeték erek hozzávetőleges hosszát. Ha csavaros megoldású akkor érvéghüvellyel kell kérni, ha csúszósarus akkor krimpelt csúszósaruval. Nem egy nagy ördöngösség, és ebbe nem kötnek bele esetleges gariztatáskor (ha szakszerű a szerelés).

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#8267) flash-


flash-
veterán

üdv
bosch nál a 4-es széria mennyire megbízható?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8268) Gömbike válasza flash- (#8267) üzenetére


Gömbike
senior tag

Sajnos a megbízható gépek nem itt kezdődnek. A belépő Miele már annak mondható, az alatt azt vedd ami szimpatikus és a legtöbb garancia van rá.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8269) Csorbi válasza flash- (#8267) üzenetére


Csorbi
addikt

Mit értesz Te pontosan megbízhatóság alatt? Hogy garanciaidőn belül nem fog egyszer sem elromlani? Vagy hogy garanciaidőn túl minél tovább megy? Ez utóbbi már tartósság kérdése. Hogy egy készülék épp hogy sikerül egy gyárban, azt senki nem tudja megjósolni.
Ja, de...várjcsak: :D

A ma kapható modellekről meg ugyan kinek lenne garanciaidőn túli tapasztalata, ha a garanciák még le sem jártak?

A garancia az EGYETLEN biztosíték arra, hogy egy gép használható lesz addig (még ha esetleg javítani is kell) ameddig a garancia szól. (Kivéve ha olyantól sz...rik be, amire a garancia nem vonatkozik. Az szopó) Minden nap ajándék utána. És erre nem ad biztosítékot egy gyártó neve sem, mert az már csak feltételezés és valószínűségszámítás.
2008-ban, amikor vettem az előző Samsung gépem, már voltak károgók akik azzal riogattak, hogy örüljek ha 3 évet elmegy. Ehhez képest a mai napig jól megy, igaz már nem nálam, de a családban maradt. Ez a "a mai gépek már nem olyanok mint régen" hiszti már 11 éve tart, szerintem ezen már érdemes lenne túllépni, cserébe a gépek ára csökkent/vagy a tudásuk jelentősen nőtt ugyanazért az árért. Nincs ingyen ebéd.

A Bosch-ra 2+3 év teljeskörű gari van, nyugodtan vedd meg, én novemberben vettem egy 6-os szériájú mosógépet és egy 4-es szériájú szárítógépet. Eddig hibátlanok, sőt...imádjuk őket.

(#8270) flash- válasza Csorbi (#8269) üzenetére


flash-
veterán

Koszi a valaszokat, a megbízhatóságot releativ megbizhatosagnak ertem(whirlpoool tudom egy trágya, 2ev alatt javithatatlanra romlott, rozsdasodott ugy mint az ndk 20ev utan)
Vegul itteni dicseretek alapjan a a beko 6633-as lett(en nem hiszem hogy egy bosch 16ezer ft tobblet koltseget megér annyira itt se egyöntetű a pozitiv velemeny rola(tobbem irtak hogy van oka az 5ev garinak, stb)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8271) Gömbike


Gömbike
senior tag

Teljes mértékben egyetértek ezzel a hozzászólással. Fed mindent. Sajnos csodát nem lehet várni ebben kategóriában.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8272) zorzy4 válasza Csorbi (#8269) üzenetére


zorzy4
őstag

"Ez a "a mai gépek már nem olyanok mint régen" hiszti már 11 éve tart"

Inkább 20! De így van.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#8273) #40553216 válasza zorzy4 (#8272) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez az alma elfogyasztása óta tart. „Régen minden jobb volt.”

(#8274) blattida válasza zorzy4 (#8272) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez nem hiszti, hanem egyszerű tény. Fogyasztói társadalom van.

Tomtyi
Az Apple előtt is ez volt. ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8275) #40553216 válasza blattida (#8274) üzenetére


#40553216
törölt tag

:DDD
Ez a másik alma. :DDD

(#8276) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Én azt látom, hogy régen fizetések arányaiban sokkal drágább volt, míg a szervíz meg sokkal olcsobb. Pont téma volt, hogy anyóséknál 2-3hónap netto volt egy olyan mosógépét amit ma megkapni 60-70Kért.

A fogyasztói társadalom inkább azért van mert nincs értelme javítani mert annyira drága a javítás és olcsó az új.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8277) asdf_ válasza Dare2Live (#8276) üzenetére


asdf_
veterán

Gyorsan tegyuk azert hozza, hogy sokszor hiaba akarnal javitani, nem tudsz, mert gyartoi oldalon szandekosan lehetetlenne van teve, vagy mondjuk egy alkatreszt a leheto legnagyobb egysegben arulnak csak es ez teszi gazdasagtalanna/ertelmetlenne az egesz javitas projektet.
(off, de mondjuk egy auto fenyszorojat nem kapod meg kulso bura, belso vaz, elektronika bontasban, hanem csak egyben, namost egy ledes fenyszorot osszetorni peldaul siman felmillio forint foloti osszeg -es hogy egy vagy ketezer szazalekos haszonkulccsa van rajta az autogyartonak, az is megerne mondjuk egy meset-).

[ Szerkesztve ]

(#8278) Dare2Live válasza asdf_ (#8277) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"A fogyasztói társadalom inkább azért van mert nincs értelme javítani mert annyira drága a javítás és olcsó az új."

amúgy pont autóknál sok esetben ott a bontó. mosógépnél nincs így ilyen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8279) asdf_ válasza Dare2Live (#8278) üzenetére


asdf_
veterán

Dehogynincs, amikor teljes -mevchanikus- vezerloelektronika helyett csak egy leptetomotor kellett a mosogatogepunkbe, elmentem a haztartasigep-szerelohoz, hogy egy ilyen kene nekem, aztan kihuzott egy dobozt, amiben kb. 10 bontott darab volt, hogy valasszak egyet :)

(#8280) Dare2Live válasza asdf_ (#8279) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

amikor még 3tipus volt összesen a piacon...

autónál mostis megy uez. Ajtóhatároló boltból 30.000Ft. bontoból 2.000Ft.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8281) blattida válasza Dare2Live (#8280) üzenetére


blattida
nagyúr

Most ugyanúgy van bontott alkatrész minden háztartási géphez (is), csak egyre kevésbé van rá igény az olcsón beszerezhető új gépek miatt, amik persze szarok, hiszen nagyon rövid az élettartamuk, mert a gyártóknak ez az érdeke, nem véletlenül nem éri meg a javítás, ezen fog változtatni az új eu-s szabályozás. Óriási pazarlás megy a mesterségesen gerjesztett, nem valós igények kiszolgálása okán.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8282) zorzy4 válasza Dare2Live (#8276) üzenetére


zorzy4
őstag

Ott a pont. Anno Sanyi néni megvette az Energomatott, kellett azt szervizelni, úgy ment csak el 30 évig. Csak Pista bá a szerelő kijött, és pár ezer forintért megbügyköllte. Most egy gumialkatrész szakadt el a zanussin 14 év után, teljesen megbocsájtható, csak nem érdemes 20-30000ftért javítani.

Tervezett elavulás nem létezik, max az, hogy mindent egyre energia hatékonyabbra akarunk, és ez jár együtt a könnyebb gyengébb alkatrészekkel.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#8283) Dare2Live válasza blattida (#8281) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Milyen EU szabályzás? link?

btw Amit én kötelezővé tennék az a kötelező 7-10év szigorú gari tartós fogyasztási cikkekre. Persze lenne áremelkedés de minden gyártónak menne és hosszabb távon behozná árát és nem mellesleg "fele annyi szemét" keletkezne.

Teljesen mindegy, hogy jelenleg szar vagy nem. Ha új alig drágább mint javítás akármiért (munkaerő...) akkor újat fog vásárló venni. Én is ezt tettem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8284) blattida válasza Dare2Live (#8283) üzenetére


blattida
nagyúr

Ahogy írtam, még nem lépett életbe, de ez lesz a jövő.

Igen, pont erről a pazarlásról írtam, amit Te is megteszel.

A javítás magas költségét nem a munkadíj okozza, hanem a pofátlanul drágán vehető új alkatrészek. A gyártók tudatosan adják ennyiért őket, hiszen ezzel is az új készülék felé terelik a fogyasztókat. Többek között ezért is kell kerülni garancia időn túl a márkaszervizeket.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8285) pacman789


pacman789
aktív tag

Sziasztok!

Mosógép vásárlát előtt állok. Mindenképp elöltöltőset szeretnénk, de sajnos nem fér el a 60x60-as mosógép, így keskeny változatot vennénk. 50cm alatt kéne maradni.(Elöltöltős keskeny-t szabad venni?:))

Két típust néztem ki, LG talán kicsivel jobban tetszik kinézetben és wifi is van, electrolux-ra meg most 4 év gari van. De mik a tapasztalatok? Melyiket érdemes? Mosásminőség különbség van köztük?

LG F2J7HY1W 45cm mély
ELECTROLUX EW6S427BI 49cm mély.

140e lenne a lélektani határ:)

Köszi,
pac

[ Szerkesztve ]

(#8286) Tommastercs


Tommastercs
csendes tag

Sziasztok!
Mosógép vásárlás előtt állok.
A két gépet néztem ki. Az egyik Whirlpool fwd91496ws a másik Gorenje wa844.

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek tapasztalata a gorenje mosógéppel. Gorenje jobban tetszik ezért érdeklődöm, mert még nem volt dolgom ezzel a márkával.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#8287) zorzy4 válasza Tommastercs (#8286) üzenetére


zorzy4
őstag

Ennyi pénzért már simán válogathatsz az Electrolux csoport készülékei között. Ennek a két márkának, nincs jó híre a hozzáértők között (nem magamra gondoltam, mint hozzáértő :DDD ).
A Bekot is sokan ajánlják itt.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#8288) jociolaszi válasza Tommastercs (#8286) üzenetére


jociolaszi
tag

16év alatt 4mosógépem volt és az első whirlpool 6évet bírt a második Siemens 2,5év!! A harmadik indesit 3év most pedig Gorenjém van már túl a 4.éven és még szuper igaz 1 éve járt le a gari!Nyugodtan vehetsz gorenjét is, de az uj whirlpoo-lok is tuti jók a Zen motorosok!

(#8289) Csorbi válasza jociolaszi (#8288) üzenetére


Csorbi
addikt

A Siemens-szel mi történt? Újonnan vett készülék volt?

(#8290) jociolaszi válasza Csorbi (#8289) üzenetére


jociolaszi
tag

igen 100 ezer volt és egyszer csak megállt és elsötétedett. Szerviz mondta 60ezer a csere.Nézettem maszek szerelővel is, kimérték és sajna kuka.

(#8291) Csorbi válasza jociolaszi (#8290) üzenetére


Csorbi
addikt

Ok, de mi pusztult el benne?

(#8292) jociolaszi válasza Csorbi (#8291) üzenetére


jociolaszi
tag

A panel

(#8293) Perillustris válasza pacman789 (#8285) üzenetére


Perillustris
senior tag

Ennek szerintem szebb a kezelőpanelje: https://edigital.hu/keskeny-eloltoltos-mosogep/electrolux-ew6s327si-keskeny-eloltoltos-mosogep-7kg-p595741

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#8294) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.

6, 6.5 , max 7 kg száraz töltetű mosógépet keresnék.

Konkrétat tud ajánlani valaki ?
Annyi biztos hogy csak mosógép, szárító funkciója ne legyen, elöltöltőset szeretnénk.
Gyakorlatilag mivel nem ismerem a mosógép márkákat, a tapasztaltabbakra bíznám magam.

Ár. Maximum 150.000 ft.

-.-

(#8295) #40553216 válasza ubid (#8294) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ugyan nem 6, hanem 9 kg-os, de ez nem kell, hogy zavarjon, nem kell – és ha nem sűrű szövésű pamutot raksz bele, akkor nem is tudod – 9 kg-mal telepakolni. Viszont jó nagy a dobja és 1400/perc a max. centrije, ráadásul az Electroluxokra most összesen 4 év gyári jótállás van.

(#8296) Csorbi válasza #40553216 (#8295) üzenetére


Csorbi
addikt

Ez 7 kg-os...

(#8297) #40553216 válasza Csorbi (#8296) üzenetére


#40553216
törölt tag

Uh, tényleg, köszi. Erre gondoltam:
Electrolux EW6F349S

(#8298) ubid válasza #40553216 (#8297) üzenetére


ubid
őstag

Köszi.
Ugyan ilyen tudással nincsen kisebb kapacitású ? :)

-.-

(#8299) #40553216 válasza ubid (#8298) üzenetére


#40553216
törölt tag

7 kg-s a legkisebb, de ez alig fogyaszt kevesebbet és gyengébb a centrije.

(#8300) mvkly


mvkly
senior tag

Egy hete jött az aeg ltx6g261e mosógép és egy komolyabb mosás megfektette. Lötyög a dob és centrizés közben veri az oldallemezhez, fel se bír pörögni. Mit ne mondjak, oda meg vissza vagyok az egésztől.
MM-ben vettem, velük vegyem fel a kapcsolatot vagy az electrolux-szal? Utóbbinak már írtam, és hívom is majd őket, csak érdekelne, ilyenkor mi az ügymenet. És 1-2-3 hét, mire szerelő látja, vagy azért kijönnek hamarabb?

Hosszabbítóról ment, amire ugyan az eladó meg a szállítók is rábólintottak, de már most látom magam előtt, ahogy erre hivatkozva a szerelő belenyúl majd a zsebembe. Plusz annyi még hozzátartozik, egy falvédőt mostam. Bőven 6kg alatti tiszta pamut, de persze hogy megszívja magát, tuti az törte szét. 2 másik, jóval régebbi (és cseppet sem erősebb) mosógép elbírt vele, ez meg rögtön megnyekken.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.