Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Lauda válasza Jeffjn (#2000) üzenetére


Lauda
félisten

En is ugy tudom, hogy a felultoltos strapabirobb ebbol a szempontbol. Egyebkent olyan nagy dolgokra ne gondoljunk, mert ugye maga az ust vagy hogy hivjak, az sem fixen van, hanem rugokon log, tehat a csapagyakat igy nem eri akkora terheles, mint mas esetben. Azonban a felultoltos megiscsak ket oldalon van megtamasztva es a megtamasztasok is viszonylag kozel vannak egymashoz.

Szerintem ne vizionalj ezen, teljesen felesleges. Azt valaszd ki, amelyik tetszik, amelyik megfelel. Egyikrol sem tudhato mennyit megy el meghibasodas nelkul. Keskeny eloltoltoset nem javasoljak altalaban. Ha eloltoltoset veszel, az legyen a normal meretu.

(#2002) margithid


margithid
veterán

Na megjött a EWT1276ELW-es Electrolux, külsőre nagyon klassz, holnap majd megy egy próbamosás, beüzemeléssel kértem, mert az emeletre nem tudtam kivel felvinni.
A dobrögitőket kiszedték, de lehetséges, hogy csak 3 van?
A vizvezetékcső alatt van még egy ehhez hasonló dolog, vagy az nem dobrögzitő?

(#2003) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nemrég Direct Drive-ot vettünk, nagyon csendes és egy hibaforrással kevesebb....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2004) Lauda válasza margithid (#2002) üzenetére


Lauda
félisten

Grat, kivancsi leszek! :C

3 db van osszesen, ketto alul ketoldalt es egy a bekotocso alatt. :K Ha megmozgatod a dobot oldalra pl es mozog, akkor rendben van.

En gepemen itt talalhatok, nalad is ott lesznek: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#2005) Jeffjn válasza Lauda (#2001) üzenetére


Jeffjn
tag

Akkor a helytakarékosság miatt marad a felültöltős.

100 eFT kategóriában van valakinek tapasztalata, hogy mit érdemes. Mert ezernyi mosógép van és legalább ennyi vélemény is, hogy melyik a jó mit érdemes.

Whirlpool: sokat adnak el belőle, sokat is javítanak ergo van cserealkatrész dögivel de
"Nagyon megbízható gépek"

Aeg, Elektrolux, Zanussi: Masszív, strapabíró, időtálló mechanika

LG: ebből nem láttam felültöltőset de sokan dicsérik, hogy az európainál jobb a minősége

(#2006) margithid válasza Lauda (#2004) üzenetére


margithid
veterán

Nekem ez van ott, de ezt úgy látom nem lehet kiszedni.
Viszont három dobrögzitőt kiszedtek, igy okés lehet a dolog!

(#2007) Lauda válasza margithid (#2006) üzenetére


Lauda
félisten

Az a dobrogzito helyenek a dugoja. Ezt gyarilag mellekelik a gephez, hogy ne legyen ott luk. Muszakilag nincs szerepe annak a dugonak.

Tehat ott volt az a nagy piros micsoda, azt kiszedtek, maradt ott egy luk. Ezt bedugoztak a lathato dugoval.

szerk :R :R

[ Szerkesztve ]

(#2008) margithid válasza Lauda (#2007) üzenetére


margithid
veterán

:R
Holnap próbamosás! Nagyon jónak néz ki az egész mosógép, kiváncsi leszek rá, hogy fog müködni, majd beszámolók róla!

(#2009) blattida válasza Jojo5 (#1999) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem nem, bár, ez csak az én véleményem. Lehet, hogy neked az okostelefonos alkalmazás használatának lehetősége sokat dob a latba.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2010) Jojo5 válasza blattida (#2009) üzenetére


Jojo5
őstag

Ez a lehetoseg hidegen hagy.. :U :K

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#2011) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Elöltöltős mosógépből 80-100 között mely típusok ajánlottak?
Eddig ez a két modell lenne a befutó:
Panasonicra lenne 5 év gyári garancia 83-ért: NA-107VC5WGN
LG 2 év garanciával 80-ért: F12C3QD

Köszönöm :R

(#2012) Fancy-boy válasza Fancy-boy (#2011) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az LG általában ajánlott márka a mosógépeknél, de pl. akár a 80 ezer Ft-os gépük is, vagy inkább a 100 fölöttiek?
A Panasonic esetében jól hangzik az 5 év gyári garancia, de ha pl. évente kellene javíttatni, az nem túl kényelmes. :DDD

(#2013) ariel96 válasza blattida (#1998) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Nálunk a felültöltős Bosch nem bírta sokáig (2-3 év). Csapágyas lett.

Megdöbbentett, hogy 2009 óta is mennyit romlott a minőség. Az akkor vásárolt Oral B elektromos fogkefém jól állta a sarat. Ez év elején vettem egy újat biztonság kedvéért (mert már nem volt működőképes tartalék). Hát az új eleve meglepően gyenge minőség volt, pedig esküdni mertem volna erre a márkára. Aztán a múlt héten, egyszerűen nem indult be. Nem tudom, meddig van rá gari, azt sem tudom, hol vannak a papírjai. Álmomban sem gondoltam, hogy erre szükség lehet.

Manapság drágán lehet gyenge minőségű termékeket vásárolni. A profit számít csak, pedig hosszú távon ráfizetnek szerintem, mert a vásárlók más márkákat keresnek. :U

[ Szerkesztve ]

(#2014) Pipó


Pipó
őstag

Sosem mostam még, mindig a nejem mos (24 éve van automata mosógépünk). Ennek ellenére azt már tudom tőle, hogy olyan mosógépet nem szabad venni, ami alig használ vizet. Minden alkalommal ott áll a mosógép előtt és zuhanyrózsával enged plusz vizet a gépbe a kihúzható tartályon keresztül. Azt mondja, hogy a gyártók energiatakarékosság-hajhászása a mosási minőség rovására ment az évek alatt. Kevés vízzel nem lesz tiszta a ruha. Szóval én lesz@rnám, hogy egy gép A+++ legyen, sőt azokat el is kerülném, ha most kellene vennem.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#2015) Met válasza Pipó (#2014) üzenetére


Met
nagyúr

Minden alkalommal ott áll a mosógép előtt és zuhanyrózsával enged plusz vizet a gépbe a kihúzható tartályon keresztül
Nem akarom megbántani a feleséged és Téged sem, de azért ez nem teljesen normális dolog. :)
Miért baj ha kevés vizet használ a gép amíg a koszos ruha tisztán (ha foltos eltűnik a folt és egyéb látható szennyeződés) jön a ki a gépből?
Vagy volt olyan hogy a pl. sárfoltos ruhából nem jött ki a folt? plusz víz hozzáadásával meg igen?
De tényleg nem akarlak megbántani titeket csak érdekel hogy miért találtátok ezt ki:R

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2016) Lauda válasza Pipó (#2014) üzenetére


Lauda
félisten

Igaza van neki. Keves vizzel se mosni se obliteni nem lehet normalisan. En egyreszt ez alapjan is valasztottam gepet. A regi whirlpool gepembol finom oblitoillatuan vettem ki a ruhakat. Ezt se az uj zanussi, se az eloltoltos electrolux nem tudta. Ez az uj 1376hgw tudja. Igaz speckok alapjan 10000 liter az eves fogyasztasa 7kg-ra vetitve, de engem nem erdekel. Fogyaszthatna 15 ezret is, csak a ruha legyen tiszta, illatos es puha mikor kiszedem. :K Tovabbmegyek, ha tudom hogy ezek az uj gepek ennyire semmire nem valoak, inkabb megjavittatom 35 ezerert a regi whirlpoolt aztan had locsogjanak tovabb a vizben a ruhak. Mondjuk most hogy megtalaltam ezt a 1376hgw-t megnyugodtam, mert ez tenyleg csucs. A ruhak olyanok amilyennek lenniuk kell, a gep csendes, szoval minden a legnagyobb rendben.

[ Szerkesztve ]

(#2017) dpetibane


dpetibane
tag

Sziasztok,

bocs az OFF-ért, de hűtőgépet hogy milyet érdemes venni, hol lehet olvasni?

Köszi

(#2018) Lauda válasza dpetibane (#2017) üzenetére


Lauda
félisten

[Háztartási gépek]

[ Szerkesztve ]

(#2019) Jeffjn


Jeffjn
tag

Erről mi a véleményetek?

LG F12B8NDA7

[link]

Médiában a legolcsóbb egész jónak tűnik.

(#2020) Jeffjn válasza Jeffjn (#2019) üzenetére


Jeffjn
tag

Legfőbb gondom az vele, hogy nem tudom van-e csak centrifuga programja.

(#2021) 7Sony7 válasza Jeffjn (#2020) üzenetére


7Sony7
addikt

Elvileg lenni kéne, de nincs külön gomb rá. Csak kipróbálni tudod. Bekapcs után nem tekered el a tárcsát, csak megnyomod a centri fordulat gombot, aztán start.

-

(#2022) Jeffjn válasza 7Sony7 (#2021) üzenetére


Jeffjn
tag

Igen, egyik havernak is van egy ehhez nagyon hasonló LG gépe és nála így működik ahogy írtad. Kérdés az, hogy ez is így működik-e?

(#2023) 7Sony7 válasza Jeffjn (#2022) üzenetére


7Sony7
addikt

Ezt passzolom. Nincs valahol kiállított darab?

-

(#2024) Jeffjn válasza 7Sony7 (#2023) üzenetére


Jeffjn
tag

Az van de nyilván nem indítják be a kedvemért. Főleg mert csavar foglya alapból a dobot, hogy szállítás közben ne tudjon mozogni.

(#2025) 7Sony7 válasza Jeffjn (#2024) üzenetére


7Sony7
addikt

Igazad lehet, úgysem engedik meg, hogy piszkáld. Hívj fel egy garanciális szervízt, nekem is a szervizes mondta, hogy kell.

-

(#2026) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Újdonsült kecómba keresnék valami jó kis mosógépet és ebben kérném szépen a topik lakók segítségét. :)

Mit tudnátok ajánlani 100+ / 150+ / 200+ kategóriában?

Ami igényem eddig lenne: előtöltős, 60 cm széles, szárító funkció, minél megbízhatóbb mechanika (nem akarok szervízzel szarakodni), + talán min. A energia osztály.

Köszi szépen!

Üdv!

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#2027) gerisz23 válasza ariel96 (#2013) üzenetére


gerisz23
őstag

Az a baj,hogy a felültöltős gépeknél is egy oldalon csapágyaznak,hogy legyen ami tönkremegy...
Én Indesitet vettem 2 éve,1 év alatt csapágyas lett,garancia levelét nem találtam,megcsapágyaztam magam.A poén az volt benne hogy műanyag hegesztéssel volt összerakva a dob,úgy kellett lefűrészelni az elejét,összeszerelésnél meg spéci szilopasztal összeragasztottam,azóta megy(kopp-kopp).

Költözés miatt szükségem lesz valami mosó masára.Nem gondolkodtam túl nagy befeketetésben,max 60-70 ezret szánnék a vételre.2 főre lenne vele maximum mosva,nekem főként munkás ruhák.Olyan gépet keresek amit lehet is házilag javítani a garancia letelte után.Valakinek valami tippje esetleg?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#2028) Lauda válasza gerisz23 (#2027) üzenetére


Lauda
félisten

Az a baj,hogy a felültöltős gépeknél is egy oldalon csapágyaznak,

Ezek szerint a masik oldal a levegoben log.

(#2029) gerisz23 válasza Lauda (#2028) üzenetére


gerisz23
őstag

Jól látod,de nem levegőben,fel van föggesztve rugókkal,alul meg teleszkópok tartják.
Ugyanolyan felépítmény mint az elöltöltős,csak a gumitömítés van máshol.Persze ez nem minden felültöltősre vonatkozik,vételnél nem árt alánézni egy bemutató darabnak.

Ezt a Beko márkát ismeri esetleg valaki?A régi Whirlpoolunkat szerettem,azt legalább lehetett javítani.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#2030) Lauda válasza gerisz23 (#2029) üzenetére


Lauda
félisten

Te kevered a szezont a fazonnal. Az ust van rugokkal felfuggesztve, alul pedig lengescsillapitok vannak hozzarogzitve. Ebben a muanyag ustben van csapagyazva ketoldalon a dob.

(#2031) gerisz23 válasza Lauda (#2030) üzenetére


gerisz23
őstag

Elnézést a rossz fogalmazásért,de attól még a felültöltősöknél is van ami egy oldalt csapágyazott.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#2032) Lauda válasza gerisz23 (#2031) üzenetére


Lauda
félisten

Nem lehet. Fizikailag baromsagot beszelsz.

(#2033) gerisz23 Nem tudok mit hozzatenni. Ennek az embernek fogalma sincs a felultoltos gepekrol. Ugy egyebkent a fizikahoz sem.

[ Szerkesztve ]

(#2033) gerisz23 válasza Lauda (#2032) üzenetére


gerisz23
őstag

Herman Róbert

Kedves Kriszta! A kérdései kicsit sem nevetségesek, sőt...abszolut érthető miért kérdezi mindezeket! Igyekszem érthető válaszokat adni. A MIELE gépek dobjának felfogatása teljesen megegyezik akár felültöltős, akár elöltöltős a gép: mindkettő egyoldalon csapágyazott! És még soha nem láttam tengelytörést, a tengely nagyszilárdságú acélból van. Ezt azonban elvileg nem érheti víz! Igen, mindenképp 5 évnél idősebb gépeket hozok csak. Azonban jóslással még nem foglalkozom, de képzem magam... :) Komoly válaszként: azon dolgozok minden gépemnél, hogy azok gond nélkül elérjék a gyár által "beígért" 20 évet vagy 10.000 üzemórát. És persze most azt kellene mondanom, hogy elektromosan is nagyon stabil gépek, de mindezek a dicsérő szavak tőlem hazabeszélésnek hangzanak. Jobb lenne talán ha egy pártatlan de hozzáértő embert is megkérdezne. Köszönöm érdeklődését!

Ez pl egy tönkrement Miele gépről szól...
[link]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#2034) gerisz23 válasza Lauda (#2032) üzenetére


gerisz23
őstag

Oké fizikázzunk:)Képzelj el egy üstöt,amiben vagy egy dob.Egyik oldalon szíjhajtással meghajtja a dobot,nem törvényszerű hogy mindkét oldalra kell csapágy.A dobot úgyis meghajtja a motor ha az egyik oldala szabadon van az üstben.Semmilyen fizikai akadálya nincs a történetnek.Azt hogy a ruhát meg felül vagy elöl pakolod be teljesen mindegy,működik felültöltős is egyoldalú csapágyazással.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#2035) mihione


mihione
őstag

Sziasztok!Elso mosogepvasarlas elott allok a baratnommel es szeretnek erdeklodni mely markak az ajanlottak?Hasznaltban es ujban is gondolkodunk,az ar fontos szempont.Koszi :)

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#2036) la_cc


la_cc
addikt

Ezekről mi a véleményetek?

[Electrolux EWW1476WD]

[LG FH4U2TDH1N]

Ajánlások esetleg? :)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#2037) Jeffjn


Jeffjn
tag

Megvettem az LG F12B8NDA7

Azt kell, hogy mondjam így az első pár nap után, hogy nem döntöttem rosszul, bár a Media Marktban a Samsung pólós eladó nagyon rá akart beszélni a Samura de nem hagytam magam :) .

Csendes, szépen most , egyszerű a kezelése és nem néz ki rosszul, méretben is pont jó.
Ja, és lehet csak centrifugálni is vele. Meg dobtisztító program, ami jól jön majd mert a debreceni víz eléggé kemény.

[ Szerkesztve ]

(#2038) Attiba


Attiba
tag

Sziasztok!

Mosó-, szárítógép vásárlásán gondolkodom 150-200k között. Ki milyen masinát ajánl?
Köszönettel:

Iphone 13 Pro, Apple Watch Series 7, Airpods Pro 2, Samsung 55QN95B,

(#2039) la_cc válasza Attiba (#2038) üzenetére


la_cc
addikt

Én is ezen vagyok épp. :))

Én egyelőre LG-ben gondolkozok:

http://www.arukereso.hu/mosogep-c3167/fn:termekek-osszehasonlitasa:lg-fh4u2tdh1n-p328470175,lg-fh2u2hdm1n-p326480189,lg-f1496ad3-p128130019,lg-f1496adp3-p113285337,lg-f1496ad1-p304577595,lg-fh296wds-p342897752/

De hogy ezeken belül melyik, azt még nem tudom. :F

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#2040) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Lassan aktuális lesz a dolog, mert egyre többször dob hibaüzenetet a mostani. Samsung WFO... Ez már használtan a házban volt mikor vettük, nem lehet fiatal darab, már kezd rozsdásodni pár helyen, és majdnem felszáll centri közben.
Első körben azt kéne leszögezni, hogy van-e hátránya-előnye az elöl vagy felültöltősnek. Hely van elég, tehát emiatt elfér mindegyik.
A cél az energiatakarékosság, megbízhatóság és jó ár. Nem kell csilli villi kijelző, felesleges extra. Mosson jól, a centri viszonylag szárítsa meg a cuccokat. Ennyi.
Köszi

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#2041) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Erről esetleg vmi vélemény? Electrolux EWW1696SWD

Vagy úgy az Electrolux-okról általában...? :)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#2042) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Sziasztok

Mosógépvásárlás előtt álok mivel a 6 éves samus csapágyas lett és mindenhonnan (megbízható szerelőtől is) azt hallom hogy ne javíttassam.

Első kérdés: mi a búbánatot csináljak a régivel? Nyilván a legkényelmesebb lenne ha valaki jönne és vinné, de pl edigitálnál nem látok ilyet sőtt máshol sem nagyon.

Második kérdés: Aristonokról mi a vélemény? Néztem egy FMSG 623B típust most épp akcijjósan. De a wp 6. érzékesekkel is szemezek. Úgy 80 körül gondoltam és mindenképpen elöltöltőst.
Mondjuk szerelő nekem az LG-ket mondta

köszi

(#2043) Lauda válasza Cilindrik (#2042) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

A media markt dijmentesen elviszi, mikor kiszallitja az ujat.[link]

[ Szerkesztve ]

(#2044) mihione válasza Cilindrik (#2042) üzenetére


mihione
őstag

Nekem egy mosogep szerelo ismerosom azt mondta ha ujat veszunk csak lg-t ajanlja,a legolcsobban is ugyanaz a belso van mint a dragabbakban csak kevesebbet tud elektronikusan.Egyik mekiben az ipari gepeket haztartasi lg-re csereltek,ugyhogy en nem is nagyon gondolkodtam mas markaban.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#2045) szkink


szkink
aktív tag

Sziasztok.Ezt a pár típust néztük ki amiből szeretnénk választani egyet,ebben kérném a segítségeteket hátha valakinek van tapasztalata valamelyikkel kapcsolatban.Előre is köszönöm.

Electrolux: -ewt 1262 idw
-ewt 41262 tw
-ewt 1066 esw
-ewt 1266 esw

AEG: -L61060TLE

(#2046) leslieearth


leslieearth
tag

Hello Mindenki!

Mosógépet vennénk, és mint mindenki, mi is a BEST BUY-t keressük. Igen, csupa nagybetűvel :)

néztünk egyet, a lélektani 90e-s határon épp belül: [link]

Nem nagyon találok erről a neten dolgokat, ami akár jó is lehet (az elégedett használó csendben van), akár rossz is lehet (nem túl gyakori, valamiért kevesen veszik)

De ha valaki tud jobbat, ne tartsa magában :))

köszike!

(#2047) gerisz23 válasza leslieearth (#2046) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha jól okvastam indesit testvére.Nekünk az 1éves indesitünk lett csapágyas.Ragasztott volt a dob,de sikerült megoldanom azóta megy.Kár hogy nem tesznek fel a gyártók képet a belejéről is,abból már helyből lehetne következtetni mivel van dolga a népnek.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#2048) leslieearth válasza gerisz23 (#2047) üzenetére


leslieearth
tag

youtube-on vannak fönt videók, de az nekem semmit nem mond

(#2049) piko88


piko88
tag

Sziasztok!

Mosógépet szeretnénk vásárolni, 170.000 forintot áldoznánk rá.
Szárítógépünk van, szóval nem kell mosó-szárító egyben.

Köszi a segítséget.

Piko

(#2050) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
Mosógépet szeretnénk vásárolni. Párom Beko-t szeretne mert azt ismeri, én igyekszem lebeszélni róla, nem sok jót hallottam felőlük.
Erről mi a véleményetek : [link]
Szívesen fogadnék ajánlásokat is, illetve melyik márkák ajánlottak, melyiket érdemes kerülni ezen a téren.
A keret 70 000 Ft. Elöltöltősek előnyben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.