Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8101) Whist


Whist
aktív tag

Üdv!

Bedöglött a Whirlpool felültöltősöm. Paraméterek szempontjából megvan, hogy mi kéne, de a márkák közt vacilálok.
Mit ajánlotok max. 100-ig felültöltősben? Indesit,Whirlpool,Electrolux, más?

Válaszokat előre is köszi!

(#8102) Gömbike válasza Whist (#8101) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az elux csoport felültóltős gépeknek nem az ajtóba van beépítve a mosószer tartó. Könnyebb tisztán tartani és nem rohad el az ajtó.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8103) Whist válasza Gömbike (#8102) üzenetére


Whist
aktív tag

Igen, ezt néztem és valóban szimpatikusabb.
A Whirlpoolokról azt hallottam, h könnyen rozsdásodnak, Indesitről nincs tapasztalatom.

(#8104) Gömbike válasza Whist (#8103) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nekem Indesitt rohadt szét 8 éves korára. De azt is a wiccpúl gyártja.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8105) farkas-j válasza Gömbike (#8104) üzenetére


farkas-j
őstag

Mázlista vagy! A mi Indesitünk 5 év után már tiszta rozsda volt.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#8106) Gömbike válasza farkas-j (#8105) üzenetére


Gömbike
senior tag

;] ;] ;]

A wh csoport mindent megtesz a vevői elégedettségért.

Azért a többiek sem maradnak le nagyon. :D :D :D

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8107) Gömbike válasza Whist (#8103) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ennek a gépnek a bele Elextrolux.

[link]

De ezen az oldalon minden termékükről van bemutató videó.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8108) Whist válasza Gömbike (#8107) üzenetére


Whist
aktív tag

De az Electrolux csoport magában tartalmazza a Zanussi márkát is,nem? Az már jó lehet

(#8109) Gömbike válasza Whist (#8108) üzenetére


Gömbike
senior tag

Igen, ha ránézel a linkre, látni fogod hogy az AEG, Elux és Zanussi termékeket forgalmazza a cég.

A Zanussi és az AEG is Elux, csak más köntösben.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8110) zorzy4 válasza Whist (#8108) üzenetére


zorzy4
őstag

Arra figyelj, hogy mostanában az electrolux csoport, az olcsóbb gépeknél lespórolja a szűrő ajtaját. Ha belekerül valami, hívhatod a szervizt.

Én még nem kaptam arra választ, hogy van e tartóssági különbség, az AEG/Electrolux köszött?
Mi a Zanussival 15 évig meg voltunk elégedve, de ha lehet még jobb, akkor legyen.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#8111) sgabor


sgabor
csendes tag

Üdv!
Ma jött meg az EWT1266ESW mosógépünk. A típustáblán Made in EU, a tábla alján lengyel felirat, így gondolom lengyelben készült. A programtárcsa szerencsére magyar feliratos. Original volt a csomagolás, azonban feltűnt, hogy egyrészt a vízbekötő cső nem a dobban volt, hanem már felszerelve a helyére!
A másik ami még feltűnt, hogy a fedelet felnyitva, a fedél és a dob között nem volt dobrögzítő hungarocell betét. Ilyet nem tesznek már bele? Másnak is így volt ez a 2 dolog, akik mostanában vásároltak ilyen mosógépet, vagy kezdjek aggódni?

[ Szerkesztve ]

(#8112) zorzy4 válasza sgabor (#8111) üzenetére


zorzy4
őstag

Nem akarlak rémisztgetni, az euronics az egyik legnagyobb kamusat cég. Lehet, hogy a valamelyik kiállítási darabot kaptad, de ha nincs hibája, joga van eladni teljes áron.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#8113) sgabor válasza zorzy4 (#8112) üzenetére


sgabor
csendes tag

Keresve a neten, pont egy lengyel oldalon ráakadtam erre a képre, ami azért megnyugtatott, mert itt is rá van már téve az original csomagolás alatt a vízbekötő cső! Van más is, aki így kapta?

(#8114) sgabor válasza sgabor (#8113) üzenetére


sgabor
csendes tag

(#8115) fortune


fortune
tag

Sziasztok!

Mosógép vásárlása előtt állunk, és azt szeretném megkérdezni, hogy milyen típust ajánlottok. Ezt a mosógépet néztük ki [link]. A lényeg hogy keskeny legyen a mosógép, csöndes és amit láttam eddig az inverteres legyen (elvileg tovább biurják :) )

Elöre is köszi a tippeket.
Üdv!

(#8116) Gömbike válasza fortune (#8115) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ha lehet, kicsit bővebben. Mert a kérésed olyan, mint: " kocsit szeretnénk venni, mit ajánlotok". Bármit.

1./ Mennyit lenne használva.
2./ Személyek száma a családban.
3./ Mekkora a hely a fürdőben.
4./ Elöl vagy felültöltős legyen. / bár úgy látom, elöltöltősben gondolkozol/
5./ Van e szárítógép ( a centrifuga miatt )
6./ Mekkora a max. keret.

Én konkrétan Elux párti vagyok. Az Elux gyártja az AEG és a Zanussi gépeket is. Belül majdnem ugyanazok a gépek, csak a külsejük más.

Nekem az AEG 74850a gépem 2011. 01.-óta hibátlanul teszi a dolgát. Akkor 135.000 Ft-ba került. Ma ez a pénz kb. 240.000 Ft-nak felel meg.

Itt nézz szét: [link]

Itt találsz bemutató videókat a gépekről.

A többi gyártó gépeinél majd más fórumtárs biztosan fog segíteni.

Érdemes a Beko gépeket is szemügyre venni. Az 5 év garancia nagyon nagy kincs a mai világban. [link]

Egy biztos: wiccpúl és csapata termékeit soha nem fogom a lakásomba beengedni.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8117) fortune válasza Gömbike (#8116) üzenetére


fortune
tag

A keret kb 150000-200000 Ft. A+++ lenne jó. 2 személy használja de reméljük hamarosan jönne a harmadik :)
A hely elég szükös a fürdőszobában, jelenleg egy keskeny mosogép van, ami egy picit ki is áll. Haza érek és megnézem pontosan hány cm, van a faltól de nem hinném, hogy egy normál mosógép kényelmesen beférne. Szárítógép nincs, talán megérné ha 2in1 lenne. Általában heti maximum 5x szokott üzemelni. Azt én is láttam a forumon, hogy az electrolux-t dicsérik itt sokan. Eddig LG-vel volt tapasztalatunk ezért is esett a választás a lg f2j7hy1w típusra.

(#8118) fortune válasza fortune (#8117) üzenetére


fortune
tag

Illetve a vásárlás az otthon melege program keretében történne állami támogatással (lehet ez is fontos info). Tudtommal lehet másik mosógépet is választani, ha az adott mosógép nem elérhető. Csak a kérdésem még az lenne, hogy ilyenkor mennyire szükséges tartani magunkat ahhoz a listához ami az oldalon van.

(#8119) bazsimano válasza fortune (#8118) üzenetére


bazsimano
őstag

annyiban fontos, hogy akkor nem lehet szarito/mosogepet. de ez nem is ajanlott a forumba, ha beleolvasol.
electrolux most azert is jo, mert 1+3 ev gari van ra...azaz 4 ev garancia.
erdemes akkor mereteket nezni, mert uyge nem mindegy :)
Nalunk 3 gyerkoc 2 felnott...mi is most fogunk venni mosogepet valoszinu egy keskeny eloltoltos lett a hely hiany miatt...eddig nekunk felultoltos volt, de az uj furdobe a felultoltos nagyon kilogna...es zavarna a joves menest a furdobe...azert inkabb egy keskeny kivitelu eloltoltoset valasztunk!
szerintem ahogy tobben mondjak itt...a garanciara erdemes rarepulni.
sajat velemenyem volt :) vannak okosabbak akik majd jobban segitenek! :)

(#8120) Gömbike válasza fortune (#8117) üzenetére


Gömbike
senior tag

A kombi gépet eleve töröld a listáról. Mosógépnek drága, szárításra meg teljesen alkalmatlan napi használatot figyelembe véve. Főleg, hogy kisbaba is érkezik majd :)

Az inverteres jó választás. most az Eluxra 1+3 év gyártói garancia van, érdemes náluk nézelődni.

Az Lg gépeket nem ismerem, nem is szándékozom megismerni. Amennyit olvasgattam róluk a fórumokon az elmúlt 10 évben, abból az jött le, hogy nagyon jó megoldás a tengelyre szerelt motor. Halk, csendes gép. De ha szivárog a szimmering, akkor a motor vezérlést teszi a víz tönkre a szivárgó víz, amire meg nem szól a 10 éves motorgarancia. A fórumtársak erre a problémára panaszkodtak, de egyébként a gépről magáról nem írtak rosszat.

A különálló szárítógép nagyon jó dolog! Nem kell a szárító állványt kerülgetni, pihe-puhák lesznek a ruhák. Még aznap be lehet a ruhákat tenni a helyükre, a törölközők puhák, az ágynemű selymes, stb.

A különálló szárítógépnek nem kell más, mint áram. Bárhová teheted, nem kell neki vízbekötés és lefolyó. A tetejére tehetsz bármit, dobozokat, gépeket, stb. Sőt, egyből ráteheted a mosógép tetejére, ha van hely. Elfér a keskeny gép tetején is.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8121) #40553216 válasza fortune (#8117) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hali! Az A+++ csak a standard összehasonlítás alapjául használt eco programokra vonatkozik. Azokat nem nagyon fogod használni, így tök mindegy.

(#8122) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Olvasgatom, hogy a mosó-szárítógépeket nem nagyon ajánlott megvenni, de...

Sajnos a lakás/fürdő túl pici/párás, két gépet külön nem tudunk sehova elhelyezni. Patt helyzet, és most egy 10hónapos 50cm mély Beko gépünk van, de el kell adjuk, mert nem száradnak a ruhák, és iszonyat párás az egész lakásunk. Vevő lenne a családból, ez már nem gond! Légyszi segítsetek :(

1./ Mennyit lenne használva? -heti 4-5 nap!
2./ Személyek száma a családban. - 2 felnőtt két kamasz
3./ Mekkora a hely a fürdőben. - 2,60x1,60m, a mostani mosógép: 85x60x50cm
4./ Elöl vagy felültöltős legyen. - csakis elöltöltős!
5./ Van e szárítógép ( a centrifuga miatt ) - sajnos nincs, ezért kell a mosó-szárító
6./ Mekkora a max. keret. - max. 150-170e Ft

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#8123) fortune válasza Gömbike (#8120) üzenetére


fortune
tag

Sziasztok. Lemértem a helyet és csak a egy keskeny 45 cm-es mosógép férne be.
Elöltöltős jöhet csak szóba. Heti szinten 4 maximum öt alkalommal lenne használva a gép.
150-200 eft fordítanánk rá természetesen csak ha nagyon muszáj :)
Az lg f2j7hy1w esett a választásunk de szívesen meghallgatok illetve utánanézek más modelleknek is.
Ahogy eddig hallottam kb az Electrolux illetve AEG és Bosch a megbízható márka (a Miele az nekünk jelenleg luxus)
Előre is köszi a segítséget :R

(#8124) bazsimano válasza fortune (#8123) üzenetére


bazsimano
őstag

Electrolux EW6S326SI vagy EW6S427BI ez 7kilos. Mi valoszinu az elsot fogjuk venni. Az 40 cm mely. A masikat meg tobben hasznaljak itt ha jol emlekszem es meg vannak elegedve vele. Raadasul ahogy mondtuk most 4 ev gari van az eluxokra. Keretbe meg boven belefer.

(#8125) Gömbike válasza Faterkam (#8122) üzenetére


Gömbike
senior tag

Kombigép nem alkalmas heti 4-5 yzárításra. A mosott adagot két részletben kell megszárítani. Igazi energia pazarlás. A szárítási végeredmény meg még sem közelíti a szárított ruhákét. Feleslegesen kidobott pénz nálam.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8126) farkas-j válasza Faterkam (#8122) üzenetére


farkas-j
őstag

Az igaz amit a fórumon írtak, ha lehet kerüld a mosó-szárító kombi gépet. Ha valóban csak a kombinált gép jöhet szóba, azért ne rettenj el tőle, mert nem olyan szörnyű. Nekünk 2006-tól 2017-ig két kombi gépünk is volt. Egy Ignis WIDL-126 és egy Indesit WITP-102. Ha nem is olyan jók és hatékonyak mint a különállók, azért elfogadhatóan teszik a dolgukat. Fontos, hogyha kombit veszel és szárítani is akarsz, nem szabad megtömni, mert a szárítási max. kapacitása kisebb mint a max mosási kapacitása.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#8127) Faterkam válasza Gömbike (#8125) üzenetére


Faterkam
addikt

A fentebb írt okok miatt, csak ilyen jöhet szóba, vagy semmi. Ha muszáj, akkor szerintem jobb, mint a semmi :/

(#8126) farkas-j Sajnos csak az jöhet szóba, most ezt néztük ki: Link:

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#8128) BlackJack21 válasza Faterkam (#8127) üzenetére


BlackJack21
tag

Nem kell feltétlenül a fürdőszobába tenni, csak egy dugalj ( meg persze adott méretű hely) kell neki, akár konyha, gardrób, fészer, szomszéd, stb megfelel. :)

(#8129) Faterkam válasza BlackJack21 (#8128) üzenetére


Faterkam
addikt

Sajnos ez egy nagyon pici önkormányzati bérlakás. Se a konyhába, se máshol nincs alkalmas hely, csak a fürdő, ott is korlátozott hely! (csatlakozó, kivezetés stb.)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#8130) jociolaszi válasza Gömbike (#8116) üzenetére


jociolaszi
tag

Azért az új zen technologiával működő whirlpool-ok nagyon jó minőségüek már és annyira halk hogy az valami hihetetlen.Én azért ajánlanám azokat is.Ezelőtt 4 évvel még nem de valamit változtattak mert már simán ajánlható és jó gépek.

(#8131) Peterhappy válasza Faterkam (#8129) üzenetére


Peterhappy
őstag

Es felfele van meg hely? Osszeszerelo keret mellett (vagy sajat kockazatra, akar anelkul) ra tudod tenni a szaritot a mosogepre, alapteruletbol nem foglal tobbet.
160k-ert meg - szerintem - nem fogsz tul jo kombigepet talalni (szvsz a duplajaert sem), de ennyibol kulon-kulon mar okosan be lehet vasarolni!

Jovo heten(p-vas?) Glamour(?) Napok, tavaly rengeteg helyen 10-15% kedvezmeny volt talan minden haztartasi gepre, ott mar tudsz fogni akar 20-25k-t!
(Ez masoknak is szol :) )

[ Szerkesztve ]

(#8132) Faterkam válasza Peterhappy (#8131) üzenetére


Faterkam
addikt

A felfelé építkezés sajnos technikai okok miatt nem jöhet szóba. Egy Samsungot találtunk, amit linkeltem feljebb. (igaz az már 180e Ft)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#8133) Peterhappy válasza Faterkam (#8132) üzenetére


Peterhappy
őstag

Értem.
Várjatok még pár napot, most néztem, április 11-14-ig lesznek ezek a glamuor napok, biztosan meg lehet akkor valahol olcsóbban venni.

(#8134) bazsimano válasza Peterhappy (#8133) üzenetére


bazsimano
őstag

mi is azt varjuk a mosogep vasarlassal!
bar mediaba az van, hogy 20% a megjelolt termekekre...szoval ott kerdes, hogy azt amit mi kineztunk az benne lesz-e vagy sem!

(#8135) Gömbike válasza jociolaszi (#8130) üzenetére


Gömbike
senior tag

Életem során már két alkalommal megégettem magam wh mosógépekkel. Soha többet nem engedek a lakásba ettől a csoporttól háztartási gépet. Az európai termékpalettájuk minősége :((( :((( :(((

Azért csendes a zen, mert inverter motor van benne. Én is imádom az inverter motoros AEG-em csendességét. :) :) :)

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8136) Nagya21 válasza Gömbike (#8135) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Értsétek már meg, nem a motor inverter, olyan nincs.....
Aszinkron motor van.
Inverteres, vagy frekiváltós vezérléssel.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8137) zorzy4 válasza Gömbike (#8135) üzenetére


zorzy4
őstag

Anno kb 2002 körül dolgoztam Keravillban. Már akkor is gagyinak számított. Csak sajnos itt olyam, mint telefonban a Samsung, mindenki csak azt ismeri. Csak mondjuk a samsung nem gagyi.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#8138) Gömbike válasza Nagya21 (#8136) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ok. Semmilyen müszaki vénám nincs, ellenben könnyen tanulok. 😁😁😁

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8139) Gömbike válasza zorzy4 (#8137) üzenetére


Gömbike
senior tag

Teljesen egyetértek :DD

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8140) zorzy4 válasza Gömbike (#8139) üzenetére


zorzy4
őstag

Nekem bezzeg nekem senki nem válaszolt, hogy van e tartóssági különbség aeg, és electrolux között. :))
De végül is ezt bevállaltuk. Ha a zanussi kibírt 14 évet, ez majd elmegy húszat.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#8141) Nagya21 válasza zorzy4 (#8140) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Gyó lesz, nekem az elöltöltős változata van.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8142) sgabor válasza zorzy4 (#8140) üzenetére


sgabor
csendes tag

Na EWT1266ESW lett? A 8112-es válaszod alapján kíváncsian várom, hogy visszajelezz, hogy a vízbekötő cső neked is felszerelve volt-e, és a gép a fedél alatti dobrögzítő hungarocell nélkül volt-e csomagolva?

(#8143) Gömbike válasza zorzy4 (#8140) üzenetére


Gömbike
senior tag

Valójában az Elux csoport gépeinek belvilága műszakilag majdnem teljesen ugyanaz. Megegyeznek a felhasznált alkatrészek. A külvilág, a dizájn, a funkciók megléte, stb. különböztetik meg őket.

Egy komolyabb Elux mosógép biztosan "tud" annyit, mint egy "olcsóbb" AEG. Hiszen a műszaki tartalom ugyanazon alkatrészekből épül fel, ezért tartósság szempontjából talán az lehet a mérvadó, melyik szériás gépet vásárolta a felhasználó.

Én 2011. januárjában az AEG 74850a gépet vásároltam. Akkor sok pénznek számított egy gépért. De adtak vele 1+4 év garanciát. Nagyon sokat tud a gép és megbízhatóan dolgozik azóta is. Hiba nélkül.

Úgy gondolom, hogy jó választás volt részetekről az a mosógép. Édesanyám ennek az "öccsét" használja, az 1000 centrist. A Time Manager baromi jó, én legtöbbször kihasználom.

Használjátok egészséggel!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8144) zorzy4 válasza sgabor (#8142) üzenetére


zorzy4
őstag

Igen ponz úgy.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#8145) fortune


fortune
tag

Sziasztok!

Ma voltam a média marktban és nézegettem milyen típusú mosógépek jöhetnek szóba. Sajnos amit ajánlottak nekünk az EW6S427BI nem volt az üzletben viszont a EW6F448BU típus illetve a LG F2J6WY1W igen. Ez a két típus mennyire megbízható, illetve kinek mi a tapasztalata róluk.

(#8146) Gömbike válasza fortune (#8145) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ha Elux gépet szeretnél[link]nél, itt nézelődj:

1+3 év gyártói garancia sokat ér.

Egyébként azt kell venni, amire a legtöbb garancia van. Ebben az ársávban nem a gyártmány számít, hanem a garancia. sajnos.

A megbízható gépek nem itt kezdődnek, s ezzel nem megbántani akarlak. Talán ilyen nincs is, csak van, ami több pénzért tovább bírja.

Érdemes lenne szétnézni a Beko gépek között is, azokra 5 év gyártói garancia van, s lehet, hogy megtalálod benne a szimpatikusat.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8147) Csorbi válasza Gömbike (#8146) üzenetére


Csorbi
addikt

Bosch-ra szintén 5 év (2+3, de teljeskörű): [link]

(#8148) Gömbike válasza Csorbi (#8147) üzenetére


Gömbike
senior tag

Igen, ezekre az akciókra érdemes figyelni és amelyik szimpatikus, azt választani. 5 évig biztonságban van a felhasználó.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8149) zorzy4 válasza Gömbike (#8143) üzenetére


zorzy4
őstag

Ja köszönöm!
Az előző zanussi TA850 14 évet ment. Még a márkaboltban is pislogtak, hogy bírta. Ha hozzáteszük, hogy ebből 13at egy földszinti vizes, dohos lakásba, és minimális rozsda volt alul hátul, hát le a kalappal a márka előtt.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#8150) fortune


fortune
tag

Köszönöm szépen a segítséget. Innen már remélem tudunk majd dönteni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.