Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) Grande Ale válasza Vasti74 (#12999) üzenetére


Grande Ale
őstag

Dehát normális folyékony mosószer van benne! Nem kötelező a Miele mosószer használata.

(#13002) Nagya21 válasza Strauss (#13000) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Egyik se nagyon ajánlott.
Elux, bosch, lg.
Mondjuk nekem még szivem csücske a beko.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13003) Strauss válasza Nagya21 (#13002) üzenetére


Strauss
senior tag

Köszi, akkor azokat nézegetem... :R

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#13004) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziasztok!

Költözés miat hamarasoan vennem kell egy mosó-szárító gépet. Sajnos nem fér el két gép így maradat a kombi gép. Hőszivattyús szárításban gondolkozom így nem nagyon jön számításba csa AEG és az Electrolux.

Ezt a két típust néztem:
Electrolux EW9WN249W
AEG L9WBE49W

A két gép szinte teljesen egyformának tűnik, talán az electrolux egy kicsit kevesebbet fogyaszt.
Ami még fontos lenne nekem az a rövid program. Azt láttam, hogy ezekben a gépekben nincs kifejezetten ilyen program , de a time managerrel lehet csökkenteni az időt.
Esetleg tudja valaki, hogy mennyi ideig tart a legrövidebb program ? Meg a két gép közül melyiket ajánlott megvenni ?
Van e valakinek tapasztalat ezekkel a gépekkel ?

Előre is köszi.

(#13005) Nagya21 válasza Tocika (#13004) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Aeg is belül Elux(vagy fordítva)
Sztem Elux jobb.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13006) Tocika válasza Nagya21 (#13005) üzenetére


Tocika
aktív tag

És még olcsóbb is.
A rövid programal kapcsolatban van valmi infó esetleg ?

(#13007) Gömbike válasza Tocika (#13006) üzenetére


Gömbike
senior tag

Itt [link] misimosi felhasználó használ ilyen gèpet, több éves tapasztalata van már vele.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#13008) Tocika válasza Gömbike (#13007) üzenetére


Tocika
aktív tag

Köszönöm. Benézek oda is.

(#13009) Strauss válasza Nagya21 (#13002) üzenetére


Strauss
senior tag

Ezek között mi a különbség? Sztem ezek teljesen egyformák... ha jól látom az egyik a "faceliftes" ? Electrolux EW6SN406WI • Electrolux EW6SN426BI , Electrolux EW6SN326SI :R

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#13010) cukker01


cukker01
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Az alábbi gépről [gorenje] mi a véleményetek? Illetve ilyen 150000-s kategóriában mit ajánlanátok?
Előre is köszönöm :R :R

(#13011) Strauss válasza Strauss (#13009) üzenetére


Strauss
senior tag

Illetve lenne még 1 versenyző ... LG F2WV3S7S0E Nem nagyon találtam róla semmit...

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#13012) falabu88


falabu88
aktív tag

Sziasztok, adott egy viszonylag olcsó keskeny Candy mosógép, nincs még 1 éves. Már másodjára ereszt a mágnesszelep és ha pár napig nem használjuk áll a dobban a víz. 2 hónapja cserélték gariban. Mondta a szerelő, hogy a vízhálózatból törmelék ragadhat ilyenkor be. Nyilván megint gariztatni fogom, viszont érdekelne, hogy valami szűrő van esetleg amit érdemes lenne beszerelni a csap és a mosógép közé?

(#13013) Jenne válasza falabu88 (#13012) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Bár tippem az nincs, hogy hol lehet ilyen előszűrőt beszerezni, de nálam a új mosógépen gyárilag három kis szűrő is van a befolyó vízkörben. (én üzemeltem be így biztosan tudom) Egy sárga színű nagyon apró lyukú a mosógépben, a 3/4 collos befolyó csonkban bent kb. egy centire a külső peremtől, és egy-egy a befolyócső két végén.
A régi, 14 éves Fagor felültöltősnél is megvolt ez a három kis szűrő/szita. Nagyon apró ezeken a lyukméret, szinte kizártnak tartom, hogy ott bejusson valami kis törmelék.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13014) falabu88 válasza Jenne (#13013) üzenetére


falabu88
aktív tag

Igen, közben letekertem a vízcsövet, van benne szűrő, nem tudom miről beszélt a szerelő. Ugyanitt egy felültöltős Whirlpool hibátlanul működött 6 évig (csak szétrohadt a teteje :D). Jöjjenek csak és cseréljék ki gariban megint.

(#13015) Strauss


Strauss
senior tag

Na , úgy néz ki megszültük az új mosógépet , igaz , h 150k volt a határ , de kitoltuk és az emagos MIELE lesz... 237k ért sztem nem rossz,,, Éppen befér- 60 as az ajtó - ez meg 59.6 .

[ Szerkesztve ]

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#13016) M0RGI válasza Vasti74 (#12974) üzenetére


M0RGI
őstag

Ez egyértelműen a burkolat alól jön, a két első láb mellett látom a csepegést.
A dob minimálisan és halkan, de surrogó hangot is hallat kézzel való megforgatásnál, remélem a csapágy még nem ment tönkre.
Még csak öt éves gép csak és heti 2-3 mosás van vele.

Szerviznek érdemes az LG hivatalosat hívni, vagy jó bármelyik ezzel a típussal foglalkozó szerelő? Hogy jövök ki ár-érték arányban a legjobban?
Egyáltalán érdemes javíttatni?

[ Szerkesztve ]

(#13017) M0RGI válasza M0RGI (#13016) üzenetére


M0RGI
őstag

Utóbbit mindenkitől kérdem. Köszi!

(#13018) hunderbörd


hunderbörd
tag

Sziasztok!
Keskeny mosógépet keresek komoly helyhiány miatt.
Az alábbi típust néztem:
AEG L6SNE26SE [link]
Ajánlott típus? Van valami értelmes alternatívája 200.000 Ft alatt?
Köszönöm!

(#13019) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Használ valaki bosch idos adagolásos gépet?
Alap adagolási mennyi-
ség
Az alap adagolási mennyiség a mo-
sószer gyártói adataihoz, a vízke-
ménységhez és a ruhanemű szeny-
nyezettségének mértékéhez igazodik.
A beállított alap adagolási mennyisé-
get mindig 4,5 kg standard töltetnek
megfelelő adagolási mennyiségként
adja meg.

Tehát ha több a ruha, mondjuk 9kg, akkor növeli az adagolási mennyiséget? Miért nem a teljes toltetnek megfelelő adagolási mennyiséget kell beállítani?
Érthetetlen ez számomra, mielenel úgy kell, itt meg gyakorlatilag fél toltetnyi mosószer az alap adagolási mennyiseg?

(#13020) Csorbi válasza Grande Ale (#13019) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem.

Az én modellemen (WAT28691) három "cseppel" (szorzóval, akárminek nevezhetjük) tudod állítani az adagolni kívánt mosószer mennyiségét. Egy cseppnyi adag mennyiségét be tudod konfigurálni a mosógép beállításaiban egyszer, hogy hány ml legyen, a mosószer gyártójának ajánlása alapján - vagy úgy, ahogy neked tetszik. Én pl úgy állítottam be, hogy 1 csepp az átlagosan szennyezett 4-5 kilós ruhákhoz elegendő, a 2 cseppnyi az erősen szennyezett 4-5 kiló, vagy az átlagos 8 kilóhoz elég, a 3 csepp pedig az erősen szennyezett 8 kilóhoz. Ha az 1 csepp-esnél is kevesebbet mosnék, az ahhoz való minimális mosószert kézzel adnám hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#13021) Grande Ale válasza Csorbi (#13020) üzenetére


Grande Ale
őstag

Azt értem, hogy be lehet állítani, nem is az a probléma. Nincs ilyen gépem, a családban lesz lehet, én ajánlottam. Nekem Miele van, itt az van, hogy beallitod a mosószer ajánlás szerint, hogy pl 75ml. 6-8 kiloig. Így van ezt hiszen a mosószer flakonon. Ott is tudsz választani indítás előtt, meg kell adni, hogy enyhe, normál, vagy erősen szennyezett a ruha. Gondolom nálad ugyanez, a cseppek, amit leirtal. De nem kell minden szennyezettsegre külön adagokat állítani!
Nyilván ez lenne az alap adagolási mennyiseg, és az alapján adagol, hogy te milyen szennyezett ruhát szeretnél mosni, kivalasztod a cseppekkel. A kérdés az, hogy az alap adagolási mennyiseg akkor miért 4,5 kilóra szól, egy pl nyolc vagy kilenc kilós gépnél?
Remélem érthető, hogy min agyalok, bár lehet , hogy tulgondolom.

(#13022) Csorbi válasza Grande Ale (#13021) üzenetére


Csorbi
addikt

Nincs olyan, hogy alap adagolási mennyiség. A mosógép gyártója nem tudja, hogy milyen mosószert fogsz használni, és annak milyen az adagolása.
Túlgondolod, engedd el amit a Bosch ír ezzel kapcsolatban, hülyeség.
A felhasználónak a dolga, hogy ezt üzembehelyezéskor ellenőrizze, és beállítsa magának.

A kérdés az, hogy az alap adagolási mennyiseg akkor miért 4,5 kilóra szól, egy pl nyolc vagy kilenc kilós gépnél?

Ezt értelmezheted akár úgy is, hogy az emberek elég nagy gyakorisággal nem mosnak teljes töltetet, használják a gyorsmosást, ami töltetcsökkentéssel jár. Hát ezért. (Hogy ne locsolja agyon feleslegesen az 1 cseppes beállítás a 4-5 kiló ruhát 8 kiló ruhához való mosószerrel)

(#13023) Grande Ale válasza Csorbi (#13022) üzenetére


Grande Ale
őstag

Van alap adagolási mennyiség. A bosch angol oldal tök jól leírja.

Ha az intelligens adagolás be van kapcsolva, ne állítsa be az adagolást a tényleges terhelhetőséghez. A mosószer és az öblítő mennyiségét a rendszer automatikusan kiszámítja az alapadagolás és a felismert ruhamennyiség alapján. Az alap adagolási beállításnak mindig meg kell felelnie a 4,5 kg-os terhelésnél megadott adagnak.

(#13024) Csorbi válasza Grande Ale (#13023) üzenetére


Csorbi
addikt

Van alap adagolási mennyiség.
Én értem hogy az van leírva, de a való életben ez egy hasznavehetetlen semmi, üres információ. Fentebb leírtam miért, minden mosószer más és más: van amelyik 4-5 kg ruhához 45 ml-t kér adni, van amelyik 55-öt, netán 60-at (csak szemléltető példa).
Az általad használt mosószeredhez kell beigazítanod az egy egységnyi adagolás mennyiségét. Ha beállítod hogy az 1 csepp mennyisége pl 35 ml legyen, akkor a mosáskor a 2 cseppnyi mennyiség 70 ml lesz, a 3 csepp pedig 105. Ezek fixek. Nem fog a mosógép olyat kiokoskodni, hogy húúúúú, szerinte ehhez 62 ml kellene, és akkor annyit ad.
Ezen kívül az is marhaság önmagában, hogy a ruhamennyiséget felismeri, mivel a mosószer mennyiségét a víz keménységéhez és a ruhák szennyezettségéhez is igazítani kell.

(#13025) Kérdező02


Kérdező02
friss újonc

Sziasztok!

Érdeklődnék ha a szárító és mosógépet egymásra teszem akkor ha a méret különböző akkor is megoldhato? Azt olvastam pár cm méretkülönbség lehet de mennyi az a pár cm. Pl 10 cm a mélységnél eltérés esetén az ollesztés megolható. A két gép különböző tipusköszi a válaszokat.

(#13026) Grande Ale válasza Csorbi (#13024) üzenetére


Grande Ale
őstag

Hát pont azt írja, hogy a megadott 4,5 kg adagnyi mennyiséghez képest automatán változtatja, ha több a ruha. Én értelmezem rosszul? Így írja feketén fehéren...

(#13027) Csorbi válasza Grande Ale (#13026) üzenetére


Csorbi
addikt

Bemásolnád kérlek mely részre gondolsz?

(#13028) Grande Ale válasza Csorbi (#13027) üzenetére


Grande Ale
őstag

Ha az intelligens adagolás be van kapcsolva, ne állítsa be az adagolást a tényleges terhelhetőséghez. A mosószer és az öblítő mennyiségét a rendszer automatikusan kiszámítja az alapadagolás és a felismert ruhamennyiség alapján. Az alap adagolási beállításnak mindig meg kell felelnie a 4,5 kg-os terhelésnél megadott adagnak.

Ami fentebb is van. Nyilván azért intelligens, mert töltet alapján nővel vagy csökkent. Ezért kell egy alap, ami 4,5kg hoz való szer, a mosószer gyártó dobozban rajta van, hogy az mennyi. Ehhez képest csökkent, vagy növel, a súly alapján. A cseppek szerintem nem feltétlenül a mosószer mennyiséget szabályozzák, vagy nem csak azt. Nálam például az enyhe automatán aktiválja bizonyos programoknál a rövid opciót, ha erősen szennyezettet választók, akkor pedig automatán az elomosast. Ezt a bosch rendszere szerintem még megfejeli azzal, hogy intelligens az adagolás, legalábbis a leírás szerint a töltet alapján adagol.

(#13029) Csorbi válasza Grande Ale (#13028) üzenetére


Csorbi
addikt

Kicsit olyan, mintha fordítóból értelmeznél :D
Az eredeti angol szöveget másold be kérlek.

(#13030) Grande Ale válasza Csorbi (#13029) üzenetére


Grande Ale
őstag

If intelligent dosing is activated, do not adjust the dosage to the actual load capacity. The quantity of detergent and fabric softener is automatically calculated via the basic dosage and the amount of laundry detected. The basic dosage setting must always comply with the dosage for a load of 4.5 kg.

Parancsolj.
Számomra ez most már teljesen egyértelmű. Be kell állítani egy ALAP adagolási mennyiséget, amitől az intelligens adagolás eltér ha a töltet úgy kívánja. Ezért kell az alap. Nem tudom jobban elmagyarazni, sajnálom, elég sokszor leírtam...
Ha úgy lenne, ahogy Te mondod, akkor nem kellene alap, csak simán beállítanal egy adagolási mennyiséget és kész.

(#13031) Csorbi válasza Grande Ale (#13030) üzenetére


Csorbi
addikt

De mint már kifejtettem, a töltet mennyisége nem az egyetlen tényező a mosószeradagolásban. Ez a gép pedig csak tömeget mér, amely csak az egyik tényező. Sajnálom ha ezt nem érted meg.

(#13032) Grande Ale válasza Csorbi (#13031) üzenetére


Grande Ale
őstag

Rendben, részemről lezárva. Te kifejtetted,a gyártó meg leírja. Ahogy gondolod. :R

(#13033) Kérdező02


Kérdező02
friss újonc

Sziasztok!
Érdeklődnék ha a szárító és mosógépet egymásra teszem akkor ha a méret különböző akkor is megoldhato? Azt olvastam pár cm méretkülönbség lehet de mennyi az a pár cm. Pl 10 cm a mélységnél eltérés esetén az ollesztés megolható. A két gép különböző tipusköszi a válaszokat.

(#13034) Gömbike válasza Kérdező02 (#13033) üzenetére


Gömbike
senior tag

Gondolom keskeny mosógépre akarsz szárítót tenni.

Azt a legkézenfekvőbb, ha méretre vágatsz ízlésednek megfelelő munkalapot, le élfóliáztatod és a munkalap “ kilógó” részére vagy középre egy lábat, vagy a két sarkához egy-egy lábat rakatsz. ( Obi, stb, ) Ezek tuti stabilan tartják majd a szárítót.

Olcsóbb mint a gyári keret és időtállóbb is.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#13035) hunderbörd


hunderbörd
tag

Sziasztok!
A két gép mögött melyik ajánlott inkább?
Electrolux EW6SN326SI [link]
AEG L6SNE26SE [link]
Köszi!

(#13036) Viktor81 válasza hunderbörd (#13035) üzenetére


Viktor81
senior tag

Bármelyiknek a felültöltős változatát...
Egyébként szerintem testvérek, teljesen mindegy, melyiket választod.

(#13037) Gömbike válasza Viktor81 (#13036) üzenetére


Gömbike
senior tag

Miért is?

Mivel az elöltöltős sokkal masszívabb, erősebb konstrukció. Ha van hely, vegye azt. Jobb a helykihasználás, sokkal stabilabb.

Nekem is volt felültöltős, egyszer a 30 éves házasságom alatt. ( 8 évig) Soha többet, meghagyom az “ örömöt” másnak.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#13038) hunderbörd válasza Viktor81 (#13036) üzenetére


hunderbörd
tag

Rövid időn belül be lesz építve a konyhabutorba, így csak az elöltöltős jöhet szóba - de addig is kis helyen kell elfernie.
Köszönöm a véleményt :)

(#13039) Viktor81 válasza Gömbike (#13037) üzenetére


Viktor81
senior tag

Most viccelsz ?
Műszakilag egy sokkal rosszabb konstrukció. A csapágyazása biztosan hamarabb adja meg magát, mert nem lehet kiegyensúlyozottan egy tengelyen csapágyazni.
Tömítése sokkal problémásabb, hiszen a vízoszlop teljes magasságában tömíteni kell, míg a felültöltőst csak fent, nincsen víznyomás, lényegében elég fröccsenő víz ellen tömíteni.
Praktikum ?
Szinte minden mosási ciklusban van egy zokni, vagy bugyi, amely kitapad az üveg szélére és úgy veszed ki, ahogyan betetted.
Felültöltőst később is ki lehet nyitni, ami nagyon sokszor tud hasznos lenni.
Kevesebb helyet foglal.
Kíváncsi lennék valódi szakember véleményére, de én azt mondom, egy sokkal bonyolultabb, kényesebb, problémásabb konstrukció az elöltöltős a felültöltőshöz képest. A megjelenést ne vegyük ide, lehet, hogy csinosabb az utóbbi, ha ablakon keresztül lehet nézni, hogyan pörög a ruha.

(#13040) Csorbi válasza Viktor81 (#13039) üzenetére


Csorbi
addikt

Szinte minden mosási ciklusban van egy zokni, vagy bugyi, amely kitapad az üveg szélére és úgy veszed ki, ahogyan betetted.

Az életben nem találkoztam ilyennel, pedig 23 éve elöltöltőssel mosunk (és sokszor én intézem) :D

(#13041) Gömbike válasza Viktor81 (#13039) üzenetére


Gömbike
senior tag

Értem.

Ezt tudják a mérnökök is a Bosch-nál, LG-nél, Samsung-nál, Maytag-nál, stb ? A Bosch nem pici név, hatalmas tudás van náluk, tapasztalat.

Mert felültöltőst mifelénk csak az Elux és a Wh csoport gyárt. A Miele-nek van még felültöltőse, de azt sem forgalmazzák itthon. Viszont arról elhiszem hogy masszív konstrukció.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#13042) Viktor81 válasza Gömbike (#13041) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nem mondtam, hogy nem megoldható. Nekik a feladat az, hogy 5 évig jó legyen.
Egyébként már régóta nem a mérnök szava a döntő. Nem csak a mosógépnél, de pl autónál sem. A marketinges, a környezetvédelmi-s, a CI-os (Kaizen), gazdasági-s, stb. előírják, mi a cél, mennyi rá a keret. Ha a mérnökön múlna, nem lenne ez a topik, mert minden gép minimum olyan lenne, mint a Hajdú Energomat, amely nálunk 30 ! évig mosott. (1986-2016 között. Természetesen megcsapágyaztuk és cseréltünk (javíttattunk) programkapcsolót, de azért lett kidobva, mert már csúnya volt és nem volt és sok vizet használt.) Pedig még ment volna szegény. És az autók is olyanok lennének, mint a W123-as Mercedes.

(#13043) Csorbi válasza Viktor81 (#13042) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha műszakilag megoldható, akkor meg miért is magát a felépítést vegzálod? :F Egyik mondatoddal ütöd a másikat. Most akkor maga a felépítés a probléma, vagy a mérnökök tervezik kevésbé tartósra? Felültöltősnél szerinted nem ugyanaz a cégpolitika? :D
Ha a mérnökökön múlna, akkor ugyanannyi havi bérért vehetnél most is mosógépet mint anno a Hajdú volt, nyilván senkinek nem tetszene. Viszont a részvényesek az eladást akarják felpörgetni, mert abból van a profit. A Miele is kezd belekóstolni ebbe az olcsóbb szegmensbe, azoknál a gépeiknél törnek is az éjszíjtárcsák mint a fene - olcsóbb gépet csak olcsóbb alkatrészekből lehet gyártani. Ez az infó megbízható helyről van. :P

Megemlítem még érdekességképp, hogy anyám elöltöltős Fagor mosógépe az idén lesz nagykorú, 18 éves, és köszöni tök jól van. :D Ráadásul olyan régi, hogy a centrifugája csak 400-as, ezért mindent 2x centrifugáz, tehát szinte dupla igénybevételnek van kitéve. Szerelőt sose látott, egy baja volt anno, relatíve rövid idő után az ajtó öntött fém zsanérja eltört, a Damjanich utcai Fagornál vettem egy másikat, kicseréltem, azóta viszont tartós.

(#13044) Viktor81 válasza Csorbi (#13043) üzenetére


Viktor81
senior tag

Éppen azt mondom, ha "teccik" érteni, hogy kényesebb az elöltöltős. Már csak a nagyon nyilvánvaló fizikai törvényszerűségek miatt. Ha mindent szarabbra csinálnak (és tudjuk, hogy ez így van), szerintem nagyobb a meghibásodás esélye egy olyan konstrukciónál, amit eleve nehezebb jól megcsinálni. Nekem egyébként mindegy ám, ki milyet vesz, de ha ennyire kardoskodsz mellette, elárulnád, miért olyan jó az elöltöltős ? Csak azért, hogy ne hülyén haljak meg... Szereted nézni, hogy forognak a vízben a ruhák ? Én mondtam néhány hátrányt, most Tőled szeretném hallani az előnyeit ! Egy dolgot mondok helyetted és szerintem ezzel ki is merült, pult alá építhető, ill. használható a teteje...

(#13045) Csorbi válasza Viktor81 (#13044) üzenetére


Csorbi
addikt

Kapacitás, dobméret, centrifuga fordulatszám ;)

(#13046) Jenne válasza Csorbi (#13045) üzenetére


Jenne
senior tag

Még anno a 16.-ik században megjelent első lőfegyverek/puskák azok még elöltöltősek voltak... :DDD Azóta már elavult technológia lett.
Ezt csak úgy megjegyeztem, nem okoskodásnak hanem poénnak... :)

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13047) d@minator


d@minator
addikt

Itt azt írják ugyanolyan tartós mind2. [link]
Elöltöltős előny, hogy jobban mos, lehet rá pakolni, nagyobb a dob, halkabb.

(#13048) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok!

Na látom, pont téma. :DDD Szüleimnek tönkrement a felültöltősük. Gyakorlatilag a dob szabadon kóborol a mosógéptestben. Mindegy is, régi és szeretnének újat.
AEG, Electrolux esetleg LG ami szóba jöhet viszont, ami probléma, hogy nem láttam ezek gyártanának inverteres motorral felültöltőset. Whirpool az igen, de az nem kell. Jól látom, hogy nincs vagy csak vak vagyok?

[ Szerkesztve ]

(#13049) Gömbike válasza Mexbacsi (#13048) üzenetére


Gömbike
senior tag

Dehogynem gyártanak. A google a barátod, csak használni kell.

Itt vannak a videók, válogass. [link]

Annyival jobb az Elux-Aeg,( mivel ugyanazok), hogy a mosószertartó nem a tetőbe van rakva, ezáltal nem rohadnak le. Mármint a tetőzsanérok.

Ja, igen, többek között az LG nem gyárt felültöltőst, nyilván okkal. No meg más komoly gyártó sem foglalkozik a felültöltős legyártásával.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#13050) Mexbacsi válasza Gömbike (#13049) üzenetére


Mexbacsi
tag

Igen, közben rájöttem hogy LG nem gyárt ilyet. (Nekünk pont LG előltöltős van és 5* a gép)
Amit linkeltél az mind inverteres? Mert hiába nézem a weboldalon nem látok róla infot milyen motor van benne.
Nyilván google barátommal kezdtem mielőtt ideírtam, és whirlpool sokaságot adta ki inverteres motorra. Most nem a barátom úgy néz ki, ezért érdeklődtem itt. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.