Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Oldman2 válasza hátizsákos (#1000) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem, nem furcsa. Nekem logikus. Nem vagyunk egyformák.

(Nem LG mosógépünk van itthon).

(#1002) kutymorg


kutymorg
tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek a jelenleg kapható olcsóbb (<120eFt) Whirlpool elöltöltős gépekről? AWO/C 7340 (vagy 6340) gépet néztük a 2+2 év gyári garancia miatt. Ezzel a géppel valakinek tapasztalata?
Vagy melyik gépet érdemes ebben az árkategóriában szemügyre venni (Zanussi vonal kilőve)?
Néhány kikötés: legalább B centrifuga (1200-1400rpm); Öblítő és intenzív centrifugálás valamint intenzív centrifugálás program is legyen.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1003) Radioactive válasza kutymorg (#1002) üzenetére


Radioactive
tag

Szia!

Bár nekem csak holnap érkezik a gépem, szóval tapasztalatot nem tudok írni, de ugyanebben az árkategóriában néztem keskeny elöltöltős gépet. Én egy Whirlpool felültöltős géptől szabadultam meg, 50k kellett volna a javításához, ezért én a rossz tapasztalatból kiindulva nem akartam Whirlpoolt venni. Ami viszont tuti, hogy a Gorenje most 4 év gyári garit ad a gépeire, és a programokat elnézve a sokszor 6-7kg-os nominális terhelhetősége az valós is, a legtöbb programot lehet használni nagy töltet esetén is. Én Samsungot vettem, olyat, ami benne van a Samsung 5 év gyári garis promóciójában, ezt itt sokan ajánlották feljebb (900-as hozzászólás környékén). Több gyári gari, nagyobb biztonság, legalábbis itt a hölgyek-urak szerint, én megfogadtam. :)

(Amit én vettem: [link])

...Bár látom te nem keskenyet keresel, de a fentieket még igaznak tartom rá. :)

[ Szerkesztve ]

"Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

(#1004) akyyy


akyyy
senior tag

most szóltak hogy megjött a gépem, szombaton megyek be érte, (köcsög meló). Szerintetek euronicsból fel is hozzák a harmadikra? sajnos egyedül nem fog menni, pláne levinni a régit.

Bekötni mennyire lehet nehéz? használati mellet szerintetek menni fog? azt mondták üzletbe egyébként, hogy ha van rá ideje a sofőrnek, akkor megodlható, illetve a bekötés se nagy kunszt, csak a csavarokat kell kiszedni a dobból.

(#1005) Radioactive válasza akyyy (#1004) üzenetére


Radioactive
tag

Szia!

MM-nál felviszik, és a fürdőszobába le is teszik, a régit meg onnan viszik el, ellenben bekötni nem kötik be, se nem kötik ki a régit. Ma ennyit tudtam kicsikarni a hívásuk során, aminek a végén már a fogyasztóvédők is szóba jöttek :D De ezt még az előtt kérdeztem, szóval valószínűleg biztos az infó. :)

Én még nem csináltam bekötést soha, de most ki fogom próbálni, elvileg két cső az egész... ja meg a négy csavar kicsavarása. De le is írják a használatiban, az meg fent van a neten, nézd át, ha izgulsz miatta előre. :) De nem nehéz tényleg.

R

"Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

(#1006) akyyy válasza Radioactive (#1005) üzenetére


akyyy
senior tag

Na ez jó tipp, hogy a régit kössem ki, eszembe nem jutott volna, akkor kötöttem volna ki, mikor hozták volna az ujjat. Bekötés az tényleg nem kötelező szerintem, meg amúgyis van vízvezeték szerelő a családban. Ha nagyon nem tudnám egyedül megcsinálni.

Olvasgattam is az előbb a használatit (végre fent van, és MAGYAR, nem úgy mint a régié. Lehet évekig nem is jól használtam LOL.

Ott olyant ír, hogy valami tömlőt ujjat használjak és ne a régit. Nem tudom érdemes-e meg milyen áron lehet olyant venni bár nem rég nyílt itt egy vegyesiparcikik bolt, biztos lehet ott kapni. Inkább megadoma gépnek minden újjat, hogy azért tovább bírja.

Max egy hétig koszos ruhákba járok xD

(#1007) kutymorg válasza Radioactive (#1003) üzenetére


kutymorg
tag

Mi egy 8 éves Whirlpool helyére keresünk másik gépet. Az Elektrolux márkacsoportról lebeszéltek...
Samsungok mennyire megbízhatóak?

(#1008) pilóta válasza kutymorg (#1007) üzenetére


pilóta
nagyúr

Kik beszéltek le az Elektroluxról? Én rábeszéllek.
Ha meg koreai, akkor inkább LG, mint Samsung...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1009) Radioactive válasza kutymorg (#1007) üzenetére


Radioactive
tag

A Samsungról annyit tudok, hogy nekünk egy 6 éves van Szegeden, 3-4 évig heti kétszer biztos mosott, akár többször is, azóta mondjuk inkább csak áll, és havi egyszer mos. Ez a gép még most is kiváló, de ugye erre a használat gyakorisága miatt nem feltétlen lehet alapozni. Most a Samu mellett az 5 év gari szól, én is azért vettem (ismét) ilyet.
Előtte egyébiránt pont Electroluxot néztem, a Euronics-ban, nekem az nagyon tetszett. A porszívóm Electrolux, elég drága darab volt, de történetesen ez másfél éve tökéletesen működik. Ha úgy érzed, ez a megjegyzés előremozdított, akkor örülök, nem tudom, mennyire lehet így általánosítani... :)

"Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

(#1010) hátizsákos válasza kutymorg (#1007) üzenetére


hátizsákos
újonc

Az Electrolux az egyik legjobb,/ha nem a legjobb/mosógépgyártó cég. Hozzá tartozik az AEG is.
Merem ajánlani!

(#1011) net91


net91
senior tag

Nem tudjátok holnap hol lesznek mosógépek akcióban?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#1012) Carline válasza net91 (#1011) üzenetére


Carline
őstag

A black friday topikban ezt szokták javasolni: [link]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#1013) Bandus99 válasza Carline (#1012) üzenetére


Bandus99
őstag

Elegendő az 500ft-os jós, vagy szükség van az 1000ft-os mester jósra?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1014) akyyy


akyyy
senior tag

áh, hibás a gép... bár mosni elvileg mos, de a kijelzőn a nulla egyik sarka ki van égve :N ez így selejt.

(#1015) Oldman2 válasza akyyy (#1014) üzenetére


Oldman2
veterán

Vagy ez valami kódolt üzenet!?

Odaátról.
:-)

(#1016) Lauda válasza akyyy (#1014) üzenetére


Lauda
félisten

Azonnal jelezd a hibat, 3 napon belul csere egy masikra.

(#1015) Oldman2 Irta korabban, hogy rendelt egy whirlpoolt, ami ma erkezett meg neki.

(#1017) hahóM


hahóM
újonc

Sziasztok, bocs, nem hozzászólok, hanem kérdezek, mert SOS el kell döntenünk (- 7 tagú család -tönkrement mosógép -), hogy LG mosógépet, vagy PANASONIC-ot vegyünk, 120 e Ft max a rászánható pénzünk. Hétfőn már használnunk kellene. Nagyon köszönöm, ha hozzáértőtől kapok tanácsot.

M

(#1018) Bandus99 válasza hahóM (#1017) üzenetére


Bandus99
őstag

Pontos típus is van vagy csak marka?
IGy nehéz dönteni.
Amit eddig olvashattam itt, lgt dicsértek többen is. Panasonicrol nem igazan olvastam semmit

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1019) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Üdv!

Már napok óta 2 mosógép között vacillálok, de nem tudok dönteni:
Az egyik versenyző a Gorenje W6523/S, a másik pedig az LG F12B8ND1.

A Gorenje mellett áll, hogy 20e Ft-tal olcsóbb és hogy 3+1 év gari van rá, az LG mellett pedig a DirectDrive és a 10 év gari a motorra.

Szerintetek megéri a +20e Ft az LG-ért?

(#1020) e=mc² válasza BLiNk3r (#1019) üzenetére


e=mc²
őstag

Az LG regi tipus es nem is forgalmazzak mar mindenhol. Ennek az uj verzioja az NDA7 vegu, ami spec szerint ugyanaz, a design ter el egy kicsit.

Ambulimax Provider

(#1021) BLiNk3r válasza e=mc² (#1020) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Tehát az ND1 már nem javasolt, inkább a Gorenje?

(#1022) Oldman2 válasza BLiNk3r (#1019) üzenetére


Oldman2
veterán

Mi nemrég vettünk egy Gorenje 6503/s típust, pár héttel előtte anyáméknak pedig egy LG F10C3LD típust.

Ami esetünkben a Gorenje mellett döntött, az olcsóbb ár, a nagyobb mosási kapacitás és a 3+1 év gari.

Ha lett volna rá pénzem, én LG-t vettem volna plusz garanciával.

A 6503-ról rövidesen írok egy külön "tapasztalatok" posztot.

Addig is, nekünk úgy tűnik "sok" az 1000-es centrifugálás is, így szerintem nincs értelme az 1200-1600 -as centrik beszerzésének. De mint sok minden más, ez is relatív.

(#1023) e=mc² válasza BLiNk3r (#1021) üzenetére


e=mc²
őstag

Ezt nem mondtam, csak, hogy mar kifuto szeria es nem mindenhol kaphato, Az ujabb igen.

Gorenjet nem ismerem.

Ambulimax Provider

(#1024) Pickit3


Pickit3
aktív tag

Sziasztok! Mosógép vásárlására szántam magam. Követelmény, hogy mindenképp Indesit legyen, elöltöltős, min.1200 fordulat/perces legyen a centrifugálja, vizet bőven használhatja szóval nem kell A++++++ jelzésű, hasra csapva 7kg ruha beleférjen, legyen programválaszték és férjen bele plusz-mínusz 80k-ba (nagyonnagyonnagyon max 100k). Emellett legyen tartós és gondozásmentes. Tudom, hogy lehetetlent kérek, de van olyan mosógép ami a legtöbb feltételt teljesíti ezek közül?

(#1025) akyyy


akyyy
senior tag

Egyébként ilyent vettem:
Whirlpool WTLSI 60912

z egyetlen hiba rajta, az az mikor kijelzi a mosási hőfokot, ott a második számjegy (0) alsó sarka nem világít.
Holnap felhívo a WP-t hogy mit lehet vele kezdeni, vissza vigyem-e.

De egyébként nagyon dúrván jól mos, az összes ruha amit eddig kimostam csodaszépen tisztán illatozik, s régi fele ennyire jól sem mosott. :C :C

(#1026) Pickit3 válasza Pickit3 (#1024) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Szia Pickit3! Ezt a mosógépet tudom ajánlani. Hogy tetszik? A többi vevőnek tetszett.

(#1027) Pickit3 válasza Pickit3 (#1026) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Helló! Uhh nagyon tetszik, holnap megyek megvenni. Köszi a segítséget! Jó arc vagy! :D

(#1028) Bandus99 válasza BLiNk3r (#1019) üzenetére


Bandus99
őstag

Gorenjet nem ismerem, mi LGt vettunk, pont ezt a tipust.
Eddig nem bantuk meg, a hasznalat kozben.

Ami bizonyos helyzetekben zavarhat, hogy "zenel" mikor vegez a mosassal, bar lehet ki lehet ezt kapcsolni, annyira meg nem neztem at a hasznalatit. Amugy tenyleg csendes.

Nem tudom hol nezted, de en edigitalban vettem 105k ert ingyenes szallitassal, (igaz ott azota nem kaphato) szoval ha ugy nezzuk akkor 10k csak az elteres.

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1029) qajakos válasza superTibcsi (#996) üzenetére


qajakos
csendes tag

Köszönöm! Felületes voltam, le van írva a gépkönyvben. Azért köszönöm szépen!

Üdv qajakos

(#1030) Lauda


Lauda
félisten

Holnap erkezik gep az uzletbe, EWF 1284 BW lesz. :C

(#1031) Lauda válasza Lauda (#1030) üzenetére


Lauda
félisten

Csini kis gep, holnap bedorrentem. :D

(#1032) Silent77 válasza Lauda (#1031) üzenetére


Silent77
veterán

Gratula! Jól néz ki! :C

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1033) kpal


kpal
veterán

Hali! :)

Melyik a megbízhatóbb és centrifuga közben egy helyben maradnak ezek 1, 2 ? Manapság mit érdemesebb venni, felül vagy elöltöltőst ?

[ Szerkesztve ]

(#1034) luciferk válasza Lauda (#1031) üzenetére


luciferk
senior tag

Kíváncsi vagyok, hogy centrizésnél milyen hangja van, videót vagy hangfilét feltehetnél róla.

(#1035) Lauda válasza Silent77 (#1032) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom, nekem is nagyon tetszik! :C

-----------------------

(#1034) luciferk Videot fogok rola kesziteni, mosas es centrifuga kozben is. ;) Neked megerkezett mar a geped? Hogy szuperal?

[ Szerkesztve ]

(#1036) net91


net91
senior tag

Idős, egyedülálló személy részére kellene vásárolni egy mosógépet.
A fentiekből következik, hogy nem lenne kitéve nagy terhelésnek, szerintem hetente egyszer lenne használva.
Felültöltősnek kellene lenni, mert elöltöltős nem férne be.
Olcsó, de megbízható legyen.
Tudnátok javasolni valamilyen típust?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#1037) akyyy


akyyy
senior tag

Szokott valaki használni a mosógépén időzítéses indítást? A gépemhez azt írják, hogy csak mosóporos mosószert használjak olyankor, azt meg próbálom kerülni mert nincs jó tapasztalatom vele.
Gondolom ha beleöntöm a folyékonyt és beállítok x óra késleltetett indítást, akkor kifolyik valami feketelyukba a mosószer és eltűnik a téridő koontinumban :(

(#1038) jagertibi válasza akyyy (#1037) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Folyékony mosószer adagoló labdát,vagy gömbnek is hívják.... azt rakd a ruhák közé ha késleltetsz. Nem folyik ki míg nem indul a gép.

(#1039) pilóta válasza akyyy (#1037) üzenetére


pilóta
nagyúr

Vagy van olyan, ami ilyen kis puha kapszulában van, ami gyorsan feloldódik a vízben, addig meg nem.
Nem az a baj, hogy kifolyik a fekete lyukba, hanem hogy szétmarja a ruhát, ha órákig töményen rajta van valamelyiken...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1040) akyyy válasza pilóta (#1039) üzenetére


akyyy
senior tag

Jah, pont vettem multkor ilyen kapszulákat, akciósan tescoba, kuponokkal megspékelve :))

(#1041) Lauda válasza Lauda (#1035) üzenetére


Lauda
félisten

Kicsereltettem az elso gepet, mert az osszes dobrogzito csavar romma volt hajolva es a hatuljan levo szerelopanel is mintha mar parszor ki/be lett volna csavarozva, ezen kivul a dobrogzito gumikarikak ahova illeszkednek a hatfalba, ott a lukak ovalisak voltak nem kerek formajuak, gondolom valahol nagyot eshetett a gep, masra nem tudok gondolni. A folia origi volt, szoval a gyarbol igy jott ki, hogy eloszor-e, az kerdes. A lenyeg, hogy ma megkaptam a masik gepet, ami eddig hibatlan, megvolt a tisztito es a probamosas is. Centri kozben ez is brutal hangos :D , remeg is ahogy irta korabban valaki, meg neha frodulatvaltaskor csinal olyan kalapalast a lengescsillapitas, hogy azt hinni kijon az oldalan. :DDD Persze a gep nem mozdul semerre, azt gondoltam ennel csendesebb lesz, bar a regi gep ennek a tobbszoroset muvelte 800-on is. Keszitettem videot az oblitesrol es errol a centrifugalasrol is, erdekes lesz, holnap feltoltom oket. :)

(#1042) Lauda válasza Lauda (#1041) üzenetére


Lauda
félisten

Ime a videok: :D

Electrolux EWF 1284 BW oblites kozben

[Electrolux EWF 1284 BW centrifuga (1200) kozben]

:DDD

Erdekes amugy amit csinal, a felultoltosnel nem latni mennyi vizben mos. A regi energoluxnal lehetett hallani, ahogy locsognak a vizben a ruhak, a whirlpoolnal mar nem. Tegnap a tisztitomosas utan inditottam egy pamutot 40 fokon es olyan, mintha vizes ruhakat tekerne ide-oda, tulajdonkeppen vizet nem is nagyon latni, csak mikor megall a dob es csepeg fentrol. Pillanatstoppal megallitottam es kinyitva az ajtot megpiszkaltam a ruhakat es csak a dob aljaban talalni kis vizet. Most fehereket mos joval tobb ruhaval, mint tegnap es most is ugyan ez a helyzet. Aztan mosas utan csak egyszer oblitett ugyan ennyi vizben kb, masodszorra mar belenyomta az oblitot, viszont joval tobb vizben, a videon is hallani kicsit a locsogast is. Ez nalatok is szokott lenni? Amugy tisztak es illatosak a ruhak, meglepo miket ki nem talalnak.

[ Szerkesztve ]

(#1043) hátizsákos válasza Lauda (#1042) üzenetére


hátizsákos
újonc

Szerintem a kevés víz miatt NE aggódj. A mosószeres kevés vízzel való forgatás "mintha vizes ruhakat tekerne ide-oda" ez a helyes mosási technológia.
A több víz, az öblítéshez kell.
A centri hangja "kicsit" tényleg erős. Máshogy szól, ha sok ruha van benne,máshogy ha kevesebb. Lehet,hogy csökkenteni kell a fordulaton. Hátul tegyél egy rongyot, vagy egy kisebb törölközőt a tömlő köré,ott ahol nekicsapódik a gépnek.
Írtad,hogy éppen fehéreket mos több ruhával/nagyobb mennyiség/. Így is nagy hangja volt a centrifugának?

(#1044) luciferk válasza Lauda (#1042) üzenetére


luciferk
senior tag

Van hangja rendesen, meg hallani, hogy megdolgoztatja a lengéscsillapítót is rendesen, hogy hogy nem egy jóval halkabb LG-re esett a választásod ha már elöltöltős típus kellet?

(#1045) Lauda válasza hátizsákos (#1043) üzenetére


Lauda
félisten

(B)(#1043) hátizsákos (/B) , (B)#1044) luciferk (/B)

Koszi, kozben kerdeztem nehany kollegat es ok is mondtak, hogy igy mos a gepuk, mindossze nekem volt szokatlan. Az a centris video azert eleg durva, szerintem nincs jol beallitva a gep, masreszt csak a dobnak az egyik oldalan lehetett ruha, tegnap tobb ruhaval ment a feher mosas es ott direkt figyeltem, szepen korben voltak a ruhak a dobban centrizes kozben es nem is razkodott ennyire.

A miert ilyet. Nem tudom, ez tetszett, a marka nagyjabol behatarolt volt. Szerintem a hangossag az relativ, meghallgatnek egy lg-t ugyan ilyen korulmenyek kozott (ruhatoltet, fordulatszam, korben csempe). ;)

(#1046) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Édesanyámnak tönkre ment a mosógépe (mikor, persze karácsony előtt). 100k-ig milyen mosógépet tudnátok ajánlani? Elől, felültöltős mindegy. Az nem baj, ha nem egy vadászgép hajtóműt építettek bele. A mostani whirpool 8 évet szolgált kb., de elkezdett sikítani, meg recseg ropog, elég durva hangokat ad ki.

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#1047) dragon1993


dragon1993
őstag

Sziasztok Whirlpool WTL 60812-el valami tapasztalat ?

(#1048) jagertibi válasza Lauda (#1045) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Ha véletlen karácsonykor nagyon ráérnék és nem felejtem el, tudok majd egy WP FSCR 80432-es mosási és centrizési videóját prezentálni. :K

(#1049) m1garand válasza Lauda (#1042) üzenetére


m1garand
tag

A DD LG ami most vettem (azt hittem hangos) ehhez képest csendben van!

(#1050) m1garand válasza bajtokarpi (#1046) üzenetére


m1garand
tag

Én most vettem LG F12B8ND1-et nagyon jó. De vannak hasonló 7kg és a feletti LG is. A TESCO-ban most van DD LG 95k-ért, az is jó lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.