Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8501) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Erről van valakinek véleménye? [link] Whirlpool FSCR 80421 másik opció a fent is említett Beko WMY81483LMB2. Whirlpool kibovitett garival vennénk. Jó ez a whirlpool? Jobban tetszik mint a beko, de sok jó véleménnyel nem vagyok a márkáról.

(#8502) hunbandit válasza Mexbacsi (#8501) üzenetére


hunbandit
csendes tag

Whirlpool
de akár
AEG

Nagyon megtetszett egy hasonló árkat. Whirpool, szép fekete ajtó, króm csill vill 1200ford 8kg. Aztán programok leírásból kiderült, hogy egy buta kamu programokkal teli és hiába jó a gép ha a funkciói, állíthatósága sz*r.
8kg ot egy programon lehetett mosni azt is 40C fok tól csak felfelé. 2-3kg os többi mosás.......

Édesanyám AEG gépe is 150E res árkatból, annyira kötött mint egy sínpálya. Alig enged változtatni.... Csak bizonyos fele súlyú programoknál ott se mindent..... Bár azt még így is egy nagyon jó gépnek mondanám.

Szóval a gép maga "lehet jó" , de érdemes megnézni a program füzetét.

(#8503) hunbandit válasza Mexbacsi (#8501) üzenetére


hunbandit
csendes tag

Ha 5 évre veszed jó a Whirpool de, csapágyproblémával fog elhalálozni és persze ragasztott, azaz nem bontható az üstje. (nem lehet javítani).

Bekot nem ismerem.

(#8504) Mexbacsi válasza hunbandit (#8503) üzenetére


Mexbacsi
tag

Akkor whirlpool kiesett. Úgy néz ki egy 3. Delikvens lesz a választott. [link]

(#8505) flashpointer


flashpointer
őstag

Hali, egy gyors segitseget szeretnek kerni a marka/tipusvalasztasban, remelem ezzel kicsit leszukitem a kort:

1./ Mennyit lenne használva.Heti 2-3 mosás
2./ Személyek száma a családban. 3fő (2 felnőtt és 1 baba)
3./ Mekkora a hely a fürdőben: ott nem nagy de a mosokonyhaban ahol lesz ott vegtelen : )
4./ Elöl vagy felültöltős legyen. elol
5./ Van e szárítógép ( a centrifuga miatt ): van
6./ Mekkora a max. keret. hat 150 nel tobbet csak jo indokkal adnek ki erte.

A gep mosokonyhaban lesz igy teljesen mindegy a hangja vagy a merete,esetleg ami hasznos lehet ha kesz a mosas akkor valami vezeteknelkuli modon tudathatja, de nem eletbevago funkcio.

nincs favorizalt marka, esetleg annyi hogy a MM-ban kaphato legyen, mert kozel van es kiszallitjak + beszerelik. Olvastam hogy a 8-as bosch szeria eleg jo es hazai, a kerdes az hogy nyujt annyival tobbet mint egy 100-120k-s barmi, pl megbizhatosagban? igazabol semmi extra kivansag nincs, mosson azt annyi, mivel nem is latjuk csak heti par perce az is tok mindegy hogy nez ki, vagy milyen minosegi erzes nyomkodni a gombjait, amit nem szeretnek hogy szerelot kelljen hivogatni vagy par ev mulva megint az utanaolvasassal tolteni az idot...

(#8506) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

A 16-17 éve vásárolt Zanussi Aquacycle 800 FA 832-es típusú mosógép programkapcsolója a napokban úgy tűnik, hogy feladta végérvényesen a szolgálatot. Nem mos, nem centrifugáz... csak beszívja a vizet, amit fel is melegít persze, de csak áll a belsejében. Az időzítő ahogy halad a programokon úgy annak megfelelően kiengedi-beszívja a vizet de más egyebet nem csinál. A programkapcsoló részen hallani ahogy kattog, de nem veszi be az adott programot amit éppen csinálnia kellene...

A hibás alkatrész pótlása ~54.000Ft+3.400Ft posta költségbe kerülne.

Az esetlegesen kétes kimenetelű javítás helyett inkább egy új mosógépet vennék.

Nézegetem a kínálatot és adott üzletek szűrőit beállítva 5 év garanciára gyakorlatilag csak a Beko jött ki mint opció. Se egy Bosch, se egy Electrolux se más ismertebb-nevesebb gyártó terméke.

A kérdésem az lenne, hogy ezek mennyire használható és megbízható márka?

Vagy ha kerüljem inkább a Beko-t akkor inkább vegyek valamilyen gépet 100.000-115.000Ft-ig bezárólag mint azt eredetileg terveztem, amire minél több az alapból járó garancia és vegyek mellé még 3-5 évet ha az opció?

Milyen gépet javasoltok az említett 115.000Ft-os összegig amire van legalább 3 év garancia, lehet tudni éppen melyik programnál tart és így megtippelni hogy mennyi van még hátra és a lehető legegyszerűbb (nem kell wi-fi, zenélés, csipogás, mosás közbeni betöltés stb)?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#8507) Popes válasza Puma K (#8506) üzenetére


Popes
őstag

Bár már megszolgálhatta az árát és lehet csere érett, de én megnézném az ékszìjat ha mindent csinál csak a dob nem forog.

Deus ex machina

(#8508) kgymac válasza Popes (#8507) üzenetére


kgymac
őstag

vagy csak a szénkefe kopott el a motorban.

[ Szerkesztve ]

(#8509) Puma K válasza Popes (#8507) üzenetére


Puma K
veterán

+ (#8508) kgymac :

Köszi szépen a javaslatokat!
Még akkor a jövőhét folyamán tüzetesebben átnézésre kerül a szóban forgó mosógép.

:R

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#8510) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Sziasztok!

Mivel a Whirlpool awt 5100 kb 10 év után az elektronikája (agya) megadta magát, mivel bárhova állítjuk csak szivattyúz.
Az ár kb:100ezer körül legyen (+-), ha indokolt.
Mindenképpen felültöltős kellene.
Legalább 6kg ruhatöltet, heti kb 4-5 mosás 4 felnőtt részére.
Amit gyorsban infot szereztem A+++ legyen és legalább 3 év garancia.
Ha lehet Whirlpool márkát inkább ne.

Remélem tudtok segíteni. Előre is köszönöm!

(#8511) csobolade válasza scott_free (#8498) üzenetére


csobolade
csendes tag

Az Electrolux válasza június 3-ai állapot szerint: "Éppen most május 20-án járt le a legutóbbi ilyen jellegű promóciónk, melynek keretében a készülék vásárlása mellé az 1 éves garancia mellé további +3év extra garanciát adtunk ajándékba. Egyelőre nincs információnk további ilyen promócióról, ha mégis lesz, legkorábban késő ősszel várható.

(#8512) Pipó


Pipó
őstag

Üdv! Árulnak gumiszőnyeget, láb alá rakható kis rezgéselnyelő papucsokat, de van ezeknek értelme? A mostani mosógépünk alatt kezdetektől van gumiszőnyeg, de most cserélem és nem gondolom, hogy kellene. Ti hogy vagytok vele? THX

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#8513) #40553216 válasza Pipó (#8512) üzenetére


#40553216
törölt tag

Vízszintezés, billegésmentes beállítás, a lábak rögzítése.

(#8514) tthom válasza Pipó (#8512) üzenetére


tthom
senior tag

Én egyszer raktam, mert annyira reklámozták, de sokkal rosszabb lett tőle.. Ha rendesen beállítod úgy, hogy ne billegjen, stabilan álljon, vízszintes legyen, teljesen felesleges szerintem.

(#8515) Pipó válasza #40553216 (#8513) üzenetére


Pipó
őstag

A lábak rögzítésén mit értesz?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#8516) Csorbi válasza Pipó (#8515) üzenetére


Csorbi
addikt

Pl. meghúzni rajta azt a csavart, ami után már nem tudod őket fel-le tekerni...

(#8517) Pipó válasza Csorbi (#8516) üzenetére


Pipó
őstag

aham, kösz mindenkinek.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#8518) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Sziasztok újra!

Júniusban jártam már a topikban mosógép után érdeklődve, de azt a visszajelzést kaptam, hogy nem érdemes újonnan 60k körül gépet venni, mert csak noname cuccokat kapok.

Sikerült félretennem annyi pénzt, hogy a keret kitolódott 100 ezer Ft-ra. Max ennyiért mit tudnátok ajánlani?

Ami a lényeg, hogy elöltöltős legyen. Nincs extra kívánságunk, heti 2x, max 3x lenne mosva 1-1-1 főre (3-an vagyunk albérletben összesen).

Köszi segítséget előre is.

Live-Die-Respawn

(#8519) Gömbike válasza oriic (#8518) üzenetére


Gömbike
senior tag

Beko 5 év gyártói garanciával.

Jelenleg ennyi keretbe ez a legjobb ajánlat.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8520) Ala


Ala
tag

Sziasztok!

Mosógép vásárlás előtt állok és tanácsot szeretnék kérni ,mert végre lezárult a Gornje W6523/S mizériája azzal, hogy kiterjesztett garancia miatt levásárolhatjuk az egész gép árát..

2 főre, heti kb. 3-6 mosásra, elöltöltős keskeny vagy beépíthetőt keresek. Fontosabbnak érzem a jó és gyors mosást, mint a nagy energiatakarékosságot, és nem baj az sem, ha csendes, de a legfontosabb, hogy ne akarja körbesétálni a lakást.

Szóval ezeket néztem:

Egyenlőre LG, Samsung

SAMSUNG WW70K42101W/LE
SAMSUNG WW60J4060LW/LE

LG f2j5wn4w (erről nem tudok linket, mert jelenleg nincsen a webshopban, talán a győri üzletben még van)

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#8521) Nagya21 válasza Ala (#8520) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Elux EW6S 426BI
326SI
Keress rájuk.
EW7S elötaggal a 7 Kg-osok vannak.

(#8518) oriic

Te is nézd meg őket.

Vagy Beko 5 év garival…...
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8522) vASalo


vASalo
tag

Sziasztok,

"Keskeny" elöltöltős mosógépet keresek max 45cm mélységig, mint például a [Beko WTE5411B0]
Van ebből a méretből ajánlott vagy valakinek tapasztalata ilyen méretű mosógépekkel?

köszönöm.

(#8523) Popes válasza vASalo (#8522) üzenetére


Popes
őstag

Mindenképp 5 év garral ha Beko. Pl ez inkább jó lehet LINK

Most az Auchan-ban a legolcsóbb, de nem tudom hogy ők mennyi garival adják.(meg kell kérdezni, ha nem öt év akkor inkább kifizetnék 5000-el többet máshol)

Deus ex machina

(#8524) vASalo válasza Popes (#8523) üzenetére


vASalo
tag

Koszonom szepen

(#8525) maxatesz


maxatesz
tag

Szaisztok! Mosószárító gép vásárlása elött állok, Hetente 10 mosás , és torkig vagyok a teregetéssel!Jelenleg egy AEG mosógép van:AEG L61060TLE, ezt szeretném lecserélni , eladni.
:R

(#8526) Gömbike válasza maxatesz (#8525) üzenetére


Gömbike
senior tag

A kombi gép nem erre való. A mosott adagot két részletben kell megszárítani. Igazi energia pazarlás. Rengeteg idő, iszonyat vízmennyiség, nagyon sok áram.

Két különálló gép lényegesen olcsóbban vígan elvégzi a feladatot.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8527) Csorbi válasza maxatesz (#8525) üzenetére


Csorbi
addikt

Egyetértek Gömbikével, heti 10 mosáshoz baromira nem alkalmas az egybe mosó-szárító.

(#8528) oxyg3n3


oxyg3n3
újonc

Sziasztok,

Szeretnék kérni egy kis szaki segítséget kérni, hátha van amire gondoltok amire én nem.

Szükségünk lenne mosógépre a jelenlegi ótvaros ****-t lecserélni. Sajnos csak felültöltős fér el, mivel 50cm széles hely van a gépnek a fürdőben és csak ott lehet elhelyezni a lakásban.
Fontos az energiatakarékosság, ugyanakkor a garancia és szerelhetőség(bármit megszerelek, ha kell csak legyen alkatrész és lehessen is szerelni).

2 főre
Heti 2-4 mosással(inkább kisebb adagokkal, hogy kíméljük)
6 kg minimum(takarót tudjuk beledobni ha kell)
Felültöltős, mivel más nem fér be
A+++
Keret az 80e, de max 100e-ig összekaparjuk.

Nézelődtem Whirlpool, Indesit, Electrolux tájékon, utóbbiak felépítésben ugyanazok, de látásra mind papírkutya, ahogy elnéztem. Van pár tuti tipp?

Ezer kösz! :DD

"Those who do not fear the sword they wield have no right to wield a sword at all."

(#8529) szakalinho


szakalinho
tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni mosogépvásárlás témában.
A jelenlegi Electrolux felültöltös mosogépünk 4 év után megadta magát.
Szerencsénkre a kiterjesztett garancia keretében levásárolhatjuk az árát.
Ami 110e Forintot jelent.
Ennél most egy kicsit feljebb mennénk árban úgy 150e ig és elöltöltőset szeretnénk helyette.
Egyenlőre két fős háztartásról beszélünk, de a közeljövőben tervezünk két gyermeket.
Különösebb elvárás nincs, talán hogy legyen rövid program is bent.
Márkához nem ragaszkodunk igazából minden szóba jöhet.
Javaslatokat várok.
Köszönöm.

(#8530) Gömbike válasza szakalinho (#8529) üzenetére


Gömbike
senior tag

Beko 5 év gyártói garanciával.

Ennél jobb ajánlat nincs jelenleg az ár /érték arányban.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8531) szakalinho válasza Gömbike (#8530) üzenetére


szakalinho
tag

Köszi.
Beko mint márkát nem ismerem. De nem vetem el, megnézzük.
Elsőre egyébként én ezt néztem ki: AEG L6FBG48S
[link]
Erre elvileg 1+3 év lenne a garancia.
Ezt megnéztük élőben is.

(#8532) Gömbike válasza szakalinho (#8531) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az AEG mosógépem 2011. január közepe óta hibátlanul végzi a dolgát.

A 2,5 éves Electrolux hőszivattyús szárítógépemben most ment tönkre a vezérlő panel.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8533) grabber válasza Gömbike (#8532) üzenetére


grabber
addikt

Egy vezérlőpanel tönkremegy,de egy PC-s alaplap meg 10 évig is jó,ami 1000x bonyolultabb :U Ez a tipikus menjen tönkre tervezés.

(#8534) Alajos85


Alajos85
csendes tag

Sziasztok!

Van most hétvégén és még hétfőn is egy nagy akció, az https://www.onlinemarkaboltok.hu -n ahol 5 év helyett 7év garit adnak a gépekre. Meg egy csomó mindennel kecsegtetnek a weboldalon!

Kellene vennem mosógépet, szárítógépet és hűtőt is.
Szabad náluk vásárolni?

(látom, hogy drágábbak mint, máshol, de ha a garancia kiegészítést nézem a 7- év miatt most ők a legjobb árúak.) Illetve jóváírások is vannak stb.

Alap esetben Bosch márkában gondolkozom mindenből,de nyitott vagyok más ötletekre is.

Segítségeteket előre is köszönöm!

A korrektség mindig kifizetődő! Köszönöm,hogy te is az vagy!

(#8535) vilga válasza Alajos85 (#8534) üzenetére


vilga
tag

olvasd ezt a kommentet is: (#8453)

[ Szerkesztve ]

(#8536) Gömbike válasza Alajos85 (#8534) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nagyon-nagyon alaposan olvasd el annak a 7 év garanciának a feltételét.

Én már belefutottam..... 😢😢😢

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8537) Alajos85 válasza vilga (#8535) üzenetére


Alajos85
csendes tag

Köszönöm! :C

Hol érdemes vásárolni?
Van valahol jó akció, vagy vàrható?

Heti egyszer, max kétszer mosok.
Vennék szárítógéprt is.
Hely az van, előltöltőset szeretnék.
Normális szettet. Amyagi korlát azért nincsen, mert inkább most fizetek kicsit többet,
Mint hogy később sokat szívjak.

Bosch 6 os szériában gondolkoztam mosógépben az itt olvasgatottal alapján.
Illetve a minél több gariban gondolkoztam.

De ha gari kiterjesztést veszek, akkor kb. “mindegy” is mit veszek :F
Szeretem a minőséget, de az okos tudatos vásárlást mégjobban.

Hol és mikben érdemes gondolkozni?

A korrektség mindig kifizetődő! Köszönöm,hogy te is az vagy!

(#8538) Nagya21 válasza Alajos85 (#8537) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Most ár-érték viszonylatban a Beko invrrteresei tünnek jó ajánlatnak 5 év gyártói garral.
Nekem szárítógép van tölük, eddig nagyon bejött.
Mosogépböl elux van elöltöltös 2 éves eddig semmi problem.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8539) vilga válasza Alajos85 (#8537) üzenetére


vilga
tag

Vásárolni csak ott ajánlott ahol gyári és nem bolti garanciát adnak, tehát a nagyobb webes áruházak.
A szürke importos web shopok nem ajánlottak , bármily csábító is az alacsonyabb ár, ha főleg promóció /kiterjesztett gari/ keretében kikötik hogy mely cégek számláit fogadják be.
Mint anno a panasonic

[ Szerkesztve ]

(#8540) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Valaki szedett már ki elöltöltős dob rácsán keresztül melltartó merevítőt? :D Odáig már eljutottam, hogy mágnessel oda tudom húzni a dobhoz, csak mivel fogjam meg?

(#8541) Nagya21 válasza Panthera (#8540) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
sztem ahhoz szét kell szedni elöl a gumit, hogy ki tudd venni, vagy a fűtőszál nyílásán keresztül.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8542) Panthera válasza Nagya21 (#8541) üzenetére


Panthera
őstag

A mágnes segítségével sikerült rákötni egy damilt, csak kicsi a lyukak átmérője és emiatt nem tudom áthúzni.
A gumit nagyon erősen fogja a drót és nem bírtuk / mertük ott szétszedni

[ Szerkesztve ]

(#8543) Nagya21 válasza Panthera (#8542) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli
drótot leakasztani, és a gumit lefordítani az üstszájról.
Youtubon van sok video hogyan.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8544) Henka78


Henka78
csendes tag

Sziasztok,
mosógép vásárlás közepette az alábbi 3 típus közül választanánk. Aki hozzáértő az közelebb vihetne a megoldáshoz minket. A garanciát tekintve az Aeg is most kiterjesztett garanciával van.

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_aeg-l6feg48s-mos%C3%B3g%C3%A9p-1229310.html

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_beko-wtv-8744xwo-el%C3%B6lt%C3%B6lt%C5%91s-mos%C3%B3g%C3%A9p-1286681.html

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_bosch-wat28460by-vario-perfect-mos%C3%B3g%C3%A9p-1155207.html

Előre is köszönöm :R

(#8545) Gömbike válasza Panthera (#8540) üzenetére


Gömbike
senior tag

Autószerelők használnak hosszú, mágneses teleszkópos csipeszt.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8546) vilga válasza Panthera (#8542) üzenetére


vilga
tag

ha már megfogtad, leveszed a gép tetejét, a felfordítod felülre a dobot kiveszed a mosószer adagolóból jövő gumicsövet és ott kitudod venni

[ Szerkesztve ]

(#8547) Popes válasza vilga (#8546) üzenetére


Popes
őstag

Akkor már egyszerűbb a fűtőszálat kivenni mint fejre állítani az egész gépet. ( Max hat csavar a hátlapon, plusz kettő a fűtőszál)
Csak azért nem árt a konnektorból kihúzni.

Deus ex machina

(#8548) vilga válasza Popes (#8547) üzenetére


vilga
tag

bocs. nem pontosan fogalmaztam: ha már damillal vagy egy vékony kampóval a dob alján /hat óránál/ sikerül megcsípni, a dobot kézzel a felső pontra/12 óra/ forgatva az üst vízbevezető nyílásán ami kb 3cm átmérőjű könnyedén kivehető /nem egyszer csináltam már/

(#8549) Panthera válasza vilga (#8548) üzenetére


Panthera
őstag

6 óránál fogtam meg, de sajnos nem tudom felvonszolni 12-ig, mert a fűtőszál nem engedi valamiért.

Gömbike: azt már próbáltam volna, csak túl kicsik a dob lyukak.

(#8550) asdf_


asdf_
veterán

Meg mindig az ustszajgumit kene leszedni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.