Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8301) ubid válasza #40553216 (#8299) üzenetére


ubid
őstag

Köszi.
Esetleg melyik másik márkát tudnátok még ajánlani ami megbízható?

-.-

(#8302) #40553216 válasza mvkly (#8300) üzenetére


#40553216
törölt tag

Aztak.rva!

(#8303) blattida válasza mvkly (#8300) üzenetére


blattida
nagyúr

Hívd a legközelebbi garanciális márkaszervizt. Nem fognak belekötni a hosszabbítóba, már csak azért sem, mert ez mechanikus hiba (valószínűleg lengéscsillapítóhoz köthető).
Ugye, az első mosás előtt kivetted a dobrögzítőket?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8304) ubid


ubid
őstag

Erről mi a véleményetek ?

Tudatos vásárlós tesztben benne van a TOP 5- ben.

Érdemes lehet Samu-t vásárolni ? :O

https://www.arukereso.hu/mosogep-c3167/samsung/ww80k6414qw-p333726235/

-.-

(#8305) Nagya21 válasza mvkly (#8300) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ezt hívják úgy,hogy pech....
Remélem a dobrögzítőket kivetted, úgy mostál.
A szerelönek ne mond a falvédőt.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8306) Nagya21 válasza blattida (#8303) üzenetére


Nagya21
addikt

Asszem egy srófra gyár az agyunk....:DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8307) mvkly válasza blattida (#8303) üzenetére


mvkly
senior tag

Nem voltak már benne a csavarok, nem is az első mosása lett volna.

Az nem fér a fejembe, hogyan törhetett el? Az logikusnak tűnik, hogy a falvédő kavart be. Eleve megszívta magát és jellegénél fogva nem is lehet jól elhelyezni a dobban, felfekszik az oldalára. Így jobban terheli a szerkezetet centrizéskor. De korábban már minimum 10-szer kimostam, gond nélkül. Ennél vacakabb gépekkel. Gyártási hiba lenne? Ha nem a falvédő, akkor majd az 50. normál nagymosásra megy tönkre, szépen lassan?
(természetesen 1db zokni volt a gépben mosáskor, nem falvédő, ha kérdezi)

Az meg a másik, hogy egy 1 hetes gépet nekem ne hegesztgessenek, meg javítgassanak. Tudom, profik, szakemberek. De ezt elfogadom egy min. 5 éves masinánál, nem egy szűznél. Az MM szerint csak javasolják majd a javítást, mint elsődleges megoldást. Nekem viszont csere kell, egy gyári gép.

[ Szerkesztve ]

(#8308) tthom


tthom
senior tag

Sziasztok!

Sajnos asszonykámnak sikerült hosszútávon túlterhelnie a jó kis régi Gorenje-t, így most újat keresek.
Jól látom, hogy jobbra nyíló ajtóval csak a Miele van?

Hogyhogy átállt mindenki a balra nyílóra? Nem gyártanak a kínaik másik irányú szerkezetet? :)

Szerk: mármint rel. értelmes garis / márkájú gép..

[ Szerkesztve ]

(#8309) #40553216 válasza mvkly (#8307) üzenetére


#40553216
törölt tag

Tuti, nem a mosott textil hibája, hiszen ha nem bírná, mert nem tuja kiegyensúlyozni, akkor nem szabadna felpörögnie, végső esetben egyáltalán nem szabadna centriznie, nemhogy szétesnie.

(#8310) mvkly válasza #40553216 (#8309) üzenetére


mvkly
senior tag

2 nap múlva jönnek, nagyon kíváncsi vagyok, mi van a lemez mögött. Ügyintéző első kérdése: "nem maradt benne a csavar?" :) Úgy látom ez valamilyen általános hibaforrás. Aztán gondolom elviszik javítani, az is pár nap. Addig majd sziklához csapkodom a beáztatott ruhákat.

(#8311) Nagya21 válasza mvkly (#8310) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Vigyek sziklát??? ;]
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8312) Falcon C.


Falcon C.
aktív tag

Sziasztok!
Most hívott a szerelő, hogy a 4,5 éves Samsung mosógépünket nem tudják javítani, holnap elviszik, a kiterjesztett garancia miatt viszont kapunk egy kupont, amit levásárolhatunk az Euronicsban. Jó ideje nem foglalkoztam a témával, tanácstalan vagyok. Segítsetek, kérlek, mégis, mire érdemes manapság beruházni? A kupon 80 ezerről szól, rá tudunk dobni 20-30 körül, szóval ez a keret. Jó lenne, ha elbírna 8 kg-t és 1200-as centrifuga fordulatért se haragudnék.
Köszönöm szépen!

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#8313) fecus


fecus
őstag

Nagymamának felültöltős, tárcsával állítható (nem szeretne gombokat nyomogatni), +vízre képes, rövid (30p) frissítő mosás programmal rendelkező mosógépet keresek.
Melyiket érdemes venni?
Esetleg ha van valakinek konkrét tapasztalata.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#8314) tthom


tthom
senior tag

Hm. Ahogy látom 50 fokon se lehet mosni egyikben sem. Lehet mégiscsak a régit kellene valahogy megjavítani. :D

(#8315) blattida válasza tthom (#8314) üzenetére


blattida
nagyúr

A megszokáson kívül van más okod is arra, hogy ragaszkodsz az 50 C fokhoz? Mert amúgy totál fölösleges...nem véletlenül tűnt el a gépekről.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8316) tthom válasza blattida (#8315) üzenetére


tthom
senior tag

Asszony ragaszkodik. Az meg olyan, mint a hobbi, nem kell megmagyarázni. :DD

(#8317) #40553216 válasza tthom (#8316) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az ilyet tudó gépeken hőmérséklet többnyire közelében nincs az 50°C-hoz, inkább a 40-hez.

(#8318) Csorbi válasza tthom (#8316) üzenetére


Csorbi
addikt

Esetleg az új mosógép mellé egy ajándék továbbképzést neki...? ;]

Egyébként marha egyszerű, fogod és egy filccel átírod a 40-est vagy a 60-ast 50-re :D

[ Szerkesztve ]

(#8319) tthom válasza Csorbi (#8318) üzenetére


tthom
senior tag

Azaz.. :C

[ Szerkesztve ]

(#8320) Jim74 válasza tthom (#8316) üzenetére


Jim74
nagyúr

Mondd meg neki, hogy a technológiai újítások miatt ez a 40 fok a régi 50-nek felel meg ;]

(#8321) mvkly


mvkly
senior tag

Ma jött a szaki, nincs baja a dobnak, se bármi másnak a gépben. A dob falára ült, vizesen valóban dög nehéz falvédő miatt csapódhatott a lemeznek centri közben. A rugók, az ékszíj, minden a helyén. Tolt egy próbát, nagyon szépen üzemelt, vmint lefuttatta a mosógép diagnosztikáját (ott kicsit elképedtem, hogy a maiak már ilyet is tudnak).
Még a héten elintézem a garanciahosszabbítást 1-ről 5 évre.

(#8322) blattida válasza mvkly (#8321) üzenetére


blattida
nagyúr

Én azt hittem, hogy a falvédő után is mostál vele...akkor szerencséd volt. Az üst ütődött a burkolatnak, nem a dob, mivelvaz az üstben van, ott forog.
Az öndiagnosztika nem új dolog, csak az olcsó gépekben jelent meg mostanában.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8323) tthom válasza mvkly (#8321) üzenetére


tthom
senior tag

Akkor mák. Nálunk a dob egyik rögzítési pontja vetemedett el úgy, hogy a lemez is elrepedt és 1300-al végigköszörülte az üstöt..

(#8324) fecus válasza fecus (#8313) üzenetére


fecus
őstag

Senki?
Legalább arról van valakinek tudása melyik gépen lehet állítani a víz mennyiségét?
A rövid programot már megtaláltam és a digitálisok nagy részén megmaradt a tárcsás beállítás.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#8325) zorzy4 válasza fecus (#8324) üzenetére


zorzy4
őstag

A mostaniaknál, egy adott programnál is bizonyos keretek között lehet állítani a mosási időt, és majd a gép eldönti, menyi vizet használ.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#8326) Csorbi válasza fecus (#8324) üzenetére


Csorbi
addikt

Mindegyik gépen lehet állítani, van erre víznyomásszabályozó potméter :D
Vagy marad a slag/zuhanycső/kancsó/akármi, mosás közben kihúzod a mosószeradagolót, és nyomatsz még bele vizet azon keresztül. :C

(#8327) Perillustris


Perillustris
senior tag

Tegnap megvolt a "tisztító" első mosás az Electrolux EW6S326SI gépnél. Első látá hallásra megdöbbentő a mosás alatti csend. Csak a víz csobogását lehetett hallani (üres volt a dob). Nagyon tetszik a gép. :C

(Természetesen a lecserélt Candy gép kifolyója nagyobb átmérőjű volt, ezért ki kellett cserélni a fali lefolyócsatlakozót, mert arra nem lehetett ráhúzni az új gép csövét. :W )

Perillustris

(#8328) farkas-j


farkas-j
őstag

Elnézést az Off topicért, de a mikrohullámú sütős topikok behaltak, a háztartási gépesen meg nem kaptam választ a kérdésemre ezért írok ide. Ha tudtok még működő topikot a témába akkor irányítsatok át, vagy magánba segítsetek ha tudtok.Előre is köszönöm!
Mikrohullámú sütőt szeretnék venni a megöregedett Candy CMG2895DS helyére. Nekem egy ugyanilyen mikró is megfelelne (sőt!) csak már sehol nem lehet idehaza kapni. (Ideális méretű, 28 literes rozsdamentes belső tér, törhetetlen fém forgótányér stb.) Adott a hely ahová be kell férnie az új mikrónak, és nem szeretnék játékszert venni, emiatt min. 28 literes kellene (mint a korábbi). A hely méretei ahová be kell férnie úgy, hogy levegőzni is tudjon: 56cm széles 37cm magas és 42cm mély (ez utóbbi egy picit lehet nagyobb, legfeljebb kilóg 1-2 cm-t). Lehetőleg rozsdamentes belsőt szeretnék és a mikrohullámon kívül semmi más funkcióra nincs szükségünk így nem gond ha nincs benne csilivili grill meg ilyesmi. Találtam is egy 31 literes Daewoo KQG-1N4A típust, de sehol nem lehet beszerezni. A linkelt daewooshop.hu-nál megrendeltem másfél hónapja de nem tudják szállítani. A két említett típust be lehet még idehaza szerezni valahol, vagy tudnátok ajánlani valamilyent ami a paramétereknek megfelel? Előre is köszönöm!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#8329) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

felültöltős, inverteres mosógépből van az Electrolux-oknál olcsóbb? (kb. 125e-ért láttam, hgcs-programban)

Köszi!

(#8330) kuksa90 válasza scott_free (#8329) üzenetére


kuksa90
őstag

Whirlpool ZEN sorozat körül nézelődjj. Inverteres, direkthajtás. (nincs szíj)

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#8331) tthom


tthom
senior tag

Köszönöm ismét mindenkinek a segítséget!
Találtam egy alig használtat a régi mosógépünkből, még a centrifuga is gyorsabb benne, 1500as. Bécsig kellett menni érte, de asszony boldog, a gép tényleg tipp topp, a motoron még szénpor sincs, pár tisztítómosás után teljesen jó. Még új hangja van. :)

Mechanikus programkapcsoló, minden a szokásos masszív benne. Remélhetőleg 10-15 évet ez is elmegy. A régiből kiszedem a működő dolgokat, lesz egy halom alkatrész is. :D

(#8332) Gömbike válasza farkas-j (#8328) üzenetére


Gömbike
senior tag

Korábban már írtam Neked, hogy ebben a méretben mostanság nincs alap gép, csak kombi, vagy hőléges-kombi.

Neked viszont alap gép kell. Lehet, érdemes lenne szétnézni valamelyik használt cikkes honlapon. ott is szoktak hirdetni készletből bemaradt új gépeket. Hátha talán sikerrel jársz.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8333) Hókuszkókusz


Hókuszkókusz
csendes tag

Sziasztok,

Beko mosógépeket nézegettem. A mélység nagyon fontos nekünk (panel fürdő...), 55 cm-ig lenne jó maximum, a mostani Samsung ekkora volt, csak feldobta a pacskert. Amit nem értek: különböző méreteket látok a mélységnél megadva, ha összenézem a bekohu oldalon található értéket kb. bármi más oldallal:

pl. Beko WMY 81233 LMB3

- bekohu oldalon 59 cm - túl nagy
- edigital vagy bármi más: 54 cm - pont jó

[link]
[link]

Kedves Beko tulajok, lehet más típus is, tudna valaki mérni nekem egy pontosat, típusjelzés és mélység (hátul púp + ajtóval együtt)?

[ Szerkesztve ]

(#8334) farkas-j válasza Hókuszkókusz (#8333) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekünk Beko WMY 81483 LMB2 mosógépünk van. Az kb. 55cm mély. Az biztos, hogy befért az 59cm-es fürdőszobaajtón. ;)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#8335) grabber válasza Hókuszkókusz (#8333) üzenetére


grabber
addikt

BEnne van a linkelt user manualban:
Magasság (cm) 84
Szélesség (cm) 60
Mélység (cm) 54

De mindenhol mást írnak. Vagy telefonálsz egy boltnak hogy mérje meg.

[ Szerkesztve ]

(#8336) Hókuszkókusz válasza grabber (#8335) üzenetére


Hókuszkókusz
csendes tag

Pont ezért szerettem volna, ha valaki, akinek ténylegesen van, leméri... Oo

(#8337) grabber válasza Hókuszkókusz (#8336) üzenetére


grabber
addikt

Valami 50cm-es vagy 45-ös kisebb? WMY71483LMB2

(#8338) mzso


mzso
veterán

Helló ha ilyen brutál morgása van a mosógép (Bosch WFD 2060) pumpájának (szerintem), akkor mi a teendő?
https://drive.google.com/open?id=1EIHPqO8GUYdhnsl7LhyP3kuNXsjbMxIC

Mennyibe szokott fájni? Megéri-e foglalkozni még vele?

(#8339) tthom válasza mzso (#8338) üzenetére


tthom
senior tag

Ugyan, hallgass meg egy-két BEKOt... :D

Amúgy hirtelen rákeresve:

Szivattyú

Mienkben simán lehet cserélni. Belenézel hátulról, ha elérhető onnan, ha nem, akkor lehet, hogy alulról kell: rögzítőket visszarakod a dobhoz, óvatosan elfekteted, feltörlöd a maradék vizet a földről, aztán simán kicseréled..

[ Szerkesztve ]

(#8340) mzso válasza tthom (#8339) üzenetére


mzso
veterán

Amúgy ez meg miért ilyen. Minden másról amiről látok videót van egy ilyen henger nálam meg egy kupak.
Gondoltam esetleg csak hulladék van benne, erre meg sem tudom nézni...
Van ez a fekete kupak:

Meg ez a fehér marhaság amivel nem tudok mit kezdeni, és ami körül szivárog a víz:

(#8341) Alyx01


Alyx01
csendes tag

Sziasztok!

Minimum 6, max. 7 kg töltetű felültöltős mosógépet keresek.
Árban 100-110 ezer.
Ha tudtok segíteni konkrét típussal, az jó lenne.

Köszi előre is.
Üdv

(#8342) tthom válasza mzso (#8340) üzenetére


tthom
senior tag

Hát, ez most lehet egy hülye ötlet lesz, de szerintem szétesett. :)

Csere

Ebben a videóban, pumpacsere van és tökre hasonló ahhoz, amit mutatsz, csak egyben van. Ha meg szivárog körülötte a víz, akkor az nem tömít. Biztosan nem tudod kihúzni, tekerni, bármi a fehér részt?

(#8343) Alyx01


Alyx01
csendes tag

Sziasztok!

Indezit mennyire ajánlott?
Edigital-ban egész jó áron van.

(#8344) kuksa90 válasza mzso (#8340) üzenetére


kuksa90
őstag

Az a fekete kupak a fehér közepén levő két fülbe pattan bele. Ha kiveszed a feketét, és nem jön vele a fehér, akkor valaki kapaszkodik belülről a szilárdtest-csapdába, ergo biztatni kell. Vagy a túloldalon levenni a szivattyút, kiszedni az ominózust, és kitolni a fehéret...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#8345) Gömbike válasza Alyx01 (#8343) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az indesittet is a wiccpúl gyártja. Nagy csodát ne várj tőle, ez is teszi a dolgát. Ott vedd ahol a leghosszabb garanciát kapod hozzá.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8346) mzso válasza tthom (#8342) üzenetére


mzso
veterán

Sejtettem. Kösz a videó megerősítést.

(#8347) mzso válasza kuksa90 (#8344) üzenetére


mzso
veterán

+(#8342) tthom

Már csak azt nem tudom tudom mivel kéne "biztatni". Nincs se fogása se semmi.
Egyébként ezt normál esetben el kell csavarni, hogy ne kapaszkodjon valamibe?

(#8348) tthom válasza mzso (#8347) üzenetére


tthom
senior tag

A mienkben teljesen egybeöntött darab van, így összvissz a egy helyen rögzül, ami szerintem nálad a fekete rész. Belül nem. De mindegyik más, szóval ezt sajnos már nem tudom..

Legrosszabb esetben egy laposfogóval az egyik fehér fület megfogod, aztán óvatosan próbálod mozdítani, húzni.

(#8349) kuksa90 válasza mzso (#8347) üzenetére


kuksa90
őstag

Normál esetben egyenesen ki kell húzni.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#8350) mzso válasza tthom (#8348) üzenetére


mzso
veterán

"Legrosszabb esetben egy laposfogóval az egyik fehér fület megfogod, aztán óvatosan próbálod mozdítani, húzni,"

Hát ez esélytelen lett volna... Be volt kötve rendesen Szét kellett berhelni az egészet. És a másik oldalról is csak erővel nyomkodva jött kit. Amikor már félig kint volt még akkor is szorult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.