Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7701) #81733120 válasza Csorbi (#7697) üzenetére


#81733120
törölt tag

Motorhiba lesz. :(

(#7702) blattida válasza #81733120 (#7701) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez a hibakód a motor forgásának nem érzékelését jelenti, ami általában a forgásérzékelő hibájából fakad, nem motor probléma. Lehet nyugodtan szervizt hívni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7703) Louro válasza #40553216 (#7693) üzenetére


Louro
őstag

Köszönöm mindenkinek a választ.

Mivel többnyire 1 órás programmal mosunk - a 20 percesben nem hiszünk, na meg azért van időnk mosni, és az extra hosszút még soha nem használtuk -, ezért jó lenne energiatakarékos. Gondolom azért egy A+++ és B kategória között éves szinten csak van tízezres difi 4 fő esetén. Ha nincs, akkor nem parázok.

Használt Miele szárítóba meg csak kondenzációsat találtam.

Mess with the best / Die like the rest

(#7704) #81733120 válasza blattida (#7702) üzenetére


#81733120
törölt tag

Akkor magyarán nem olyan nagy a gond?:)
Szerelő majd megnézi, mert a legközelebbi márkaszerviz 150+ km-re van.

(#7705) #32577792 válasza Louro (#7703) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szárítóban Beko van nekem és sok másnak is itt. Hőszipkás, én 100-ért akciósan. 5 év gyári jótállás/gari vagy kit mit szeretne. Teljesen jók.
Mosáshoz víz kell, tiszta mosáshoz több víz. Az pedig + energia, ezért is B a bé. A++++++++++++++++ pedig spórol a vízzel, cserébe órákig mozgatja a dobot. Lehet kevésbé hatékony.

(#7706) l700


l700
csendes tag

Sziasztok!
Mivel oly' sokan dicsértétek itt a Beko mosógépeket, szeptemberben én is egy invertermotoros Beko (WTV6633B0) mellett tettem le a voksomat. Már az első használattól szenvedett az esetek legalább felében a centrifugázással, irreálisan hosszú ideig készült fel rá és sok esetben teljesen ész nélkül (100 körüli fordulattal pörgött percekig, de ettől nem lesz másképp eloszlatva a ruha...). Miután a márkaszerviz háromszor jött ki és már minden mozdítható alkatrészt lecseréltek rajta, többek közt a motort és a vezérlőpanelt is, sikerült felterjeszteni cserére a gépet. Itt lett volna egy lehetőségem teljesen más márkára átállni, de naivan adtam még egy esélyt a Bekónak, hiszen ha ez tényleg ilyen lenne, nem dicsérné ennyi ember a fórumokon és értékelésekben, így végül egy ugyanilyen gépet vettem ismét. Ugyanezt csinálja ez is, van hogy 20-30 perceket szenved mielőtt felpörögne egy a beállítottnál alacsonyabb fordulatszámra. Töltettől gyakorlatilag független a jelenség, kis-közepes-nagy adaggal pamut-szintetikus-gyapjú-stb. programokon is előjöhet, de néha meg flottul végigmegy minden gond nélkül. Sőt érdekes, hogy sokszor amikor nem fogadom el a kb. 600-on kicentrifugázott eredményt és ráeresztek még egy küllön centrifuga programot is, akkor annak a programnak valahogy mégis sikerül 1200 körül kicentriznie... Meg az is rendszeres, hogy a köztes centrifugákat még úgy-ahogy becsülettel leküzdi, de a végcentrifugázás előtt 20-30 percet pepecsel, az idő nagy részében értelmetlenül. (Korábban egy AEG gépet használtam, azzal is előfordult, hogy nem pörgött fel elsőre, de annál látszott hogy ésszel csinálja: megpróbál felpörögni, érzi hogy kiegyensúlyozatlan, leáll, pár másodpercig tekeri egyik irányba, majd pár másodpercig vissza, ezt eljátssza néhány alkalommal, majd megpróbál ismét felpörögni, és legfeljebb 3-4 ilyen kör után ki tudott centrifugázni mindig, az időveszteség nem volt több pár percnél.)

Beko mosógép tulajdonosok! Nálatok mi a tapasztalat a centrifugával? Mindegyik Beko gép ilyen szerencsétlenkedő? Kár érte, tök jó gép minden más szempontból, de ezzel a centrifugás bénázásával a világból kikerget, az egyórás programból simán lesz több mint 1,5 órás látszólag minden ok nélkül... Vagy én csinálok valamit rosszul? De mit?! Szervizes ember szerint túl kevés ruhával próbálkozok (pl. 5 póló), de sok ruhával is előjön a probléma, szóval én ezt nem tudom elfogadni indokként.

[ Szerkesztve ]

(#7707) aquila9


aquila9
csendes tag

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni, az olyan elektromos (mobil) ruhaszárítókról, mint például a Dri Buddi Air, vagy Dry Balloon. Ezek ára kb 30000 forint. Mik az előnyeik és hátrányaik egy 130000 forintos normál szárítógéppel szemben?

(#7708) andrasferenc válasza aquila9 (#7707) üzenetére


andrasferenc
tag

Véleményem szerint ezeken a ruhaszárítókon csak vállfára tehető ruhák száríthatók.
Ágynemű, törülköző, abrosz nem. Arról sem szabad elfeledkezni, hogy a szárításkor keletkezett levegő nedvesség bent marad a lakásban, amely penészedéshez is vezethet.
Célravezetőbbnek tartom szárítógép hiányában az elektromos párátlanító készülék használatát. Nálam egy telepakolt ruhaszárító esetében (egy átlag, telepakolt mosógép töltet) kb. 5-6 óra alatt 3-4 liter nedvességet is elvon abból a fűtött helyiségből (lakás előszobája), ahol működtetem. A ruhák ennyi idő után gyakorlatilag megszáradnak. Üzemeltetési költsége is sokkal alacsonyabb.

(#7709) bagoly71. válasza l700 (#7706) üzenetére


bagoly71.
tag

Hali !
Nekem Beko WMY71033PTLMB3 típus van ! Na, ez nem sokat sz***zik a egyensúlyozással ! :DDD
Tök mindegy mi van benne, meg mennyi ! Legtöbbször a lassú dobmozgás után - ami jobbra történik - már centrifugázik is ! Ritkán látom, hogy megállítaná a dobot és forgatná a másik irányba is - balra, ergo egyensúlyozna !
Persze ez nem feltétlenül okés, de ennél nincs olyan, hogy nyista centrizés meg fél óra plusz stb ... ! :)
Nem inverter motoros, meg nincs ilyen-olyan csili vili szolgáltatás ... Egyszerű gép, mint a fa ék !
Legalább is mai szinten !

(#7710) #32577792 válasza l700 (#7706) üzenetére


#32577792
törölt tag

Erre azt tudnám mondani, hogy írj privátot farkas-j társnak, neki már elég régóta van inverteres gépe.
Az, ha irreálisan kevés a ruha, vagy nagy darab, még a samsungom is leállt sokszor hibára futva. Átpakolgattuk a ruhát, vagy ha ez kevés volt, dobtunk még be plusz valamit és akkor ment tovább, de az egy samu volt és nem mai jószág, de az is csinált azért ilyet.
Ha két különböző típusról beszélsz, akkor talán tényleg lehet más a probléma. Nem tudom.
Próbálj meg normál töltéssel mosni és hagyd a programot azon, ami ahhoz tartozik. Nejem sosem állítgatja még az AEG-nél sem ezeket. ha adott programot állít be, nyomja végig azt.
De ettől függetlenül, ha ez sem jó, próbálj erre is cserét kérni és nézz másik márkát.

(#7711) #32577792 válasza l700 (#7706) üzenetére


#32577792
törölt tag

Egyébként mesélhetnél a szervizről is. Mennyi idő alatt jöttek ki, mennyi idő kellett a motor, egyéb részegységek cseréjéhez. Hány hónapot kellett várnod ezekre?
Amikor vásároltad, és itt kérdezted, melyik típust ajánlották?

(#7712) farkas-j válasza l700 (#7706) üzenetére


farkas-j
őstag

Nem tudom mi lehet nálad vagy annál a szériánál a gond. 20-30perc szenvedés az nagyon durva! Nálunk a Beko WMY 81483 LMB2 nem produkál ilyen jelenséget. Van ennél is pl. törölközőknél kiegyensúlyozatlanság, de azt rövid időn belül lerendezi. Egyébként ötletesen csinálja (gondolom más gépeknél is így van), felpörög kb. 6-800-ra így pörög egy darabik majd fokozatosan, ahogy csökken a víztartalom emeli a fordulatszámot. Hogy ezt idő vagy kiegyensúlyozottság alapján csinálja e azt nem tudom, de teljesen korrektül működik.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#7713) #32577792


#32577792
törölt tag

Hát ez érdekes, ez egy alig két éves se Elux mosógép
[link]

(#7714) Csorbi válasza #32577792 (#7713) üzenetére


Csorbi
addikt

A kép alapján ez valami ordenáré nagy mocsokban lehet szegény. Így én is elkezdenék rozsdásodni a helyében, hogy mielőbb kipusztuljak onnan :(

(#7715) #32577792 válasza Csorbi (#7714) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ne gondold feltétlen. Kombi tűzhely is néz így ki 3 év után. Volt akinek garis szerelő mondta, hogy ez előfordul náluk.

(#7716) Csorbi válasza #32577792 (#7715) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem a rozsdára gondolok. A képen látszik hogy ez egyáltalán nincs tisztán tartva. Tudok különbséget tenni az igénytelenség általi mocsok és a silány minőségű anyag széthullása közt.

[ Szerkesztve ]

(#7717) asdf_


asdf_
veterán

Na meg egyszer kell csak veletlen odaverni neki valamit, ami megserti a festeket, utana mar csak ido kell neki.

(#7718) aquila9 válasza andrasferenc (#7708) üzenetére


aquila9
csendes tag

Köszönöm a választ.

Milyen elektromos párátlanító készüléket javasolnál, ezekhez az elektromos "ballonos" szárítókhoz?
Illetve szárítás előtti és utáni szellőztetés szerinted kiváltja a párátlanító készüléket?
Törölköző szerintem elfér az akasztókon félbehajtva, az ágynemű az viszont probléma valóban, így első körben talán az lehet megoldás, h erkélyre felrakok pár ezer forintos kihúzható szárítót és odamegy az ágynemű.

(#7719) andrasferenc válasza aquila9 (#7718) üzenetére


andrasferenc
tag

Én a Trotec TTK 65 E típusú páramentesítőt vásároltam BZ 05 páramérővel.
Az elektromos "ballanos" ruhaszárító mellőzését javasolnám. Ez a páramentesítő egy átlag lakótelepi lakás nagyságának megfelelő teljesítményű. A készülék halk. Nem zavaró.
El kell mondani, ennek a páramentesítőnek van üzemeltetési költsége a villanyáramon kívül. Ajánlott évente a szakszerű tisztítása (mint a légkondicionálóknak). Ezt a Trotec cég vállalja.
Az Aldi áruházak is felvonultattak a kínálatukban hasonló teljesítményű páramentesítőt. Igaz, az ára harmadával kevesebb, de sajnos elég zajos. Működés közben hallottam. Persze az Aldi az általa árusított készülék tisztítási szolgáltatásra nem tér ki.
Amennyiben nem lennél megelégedve a páramentesítő hatékonyságával, azután javasolnám a "ballonos" ruhaszárító vételét.
Nálam az erkélyes ruhaszárítás mellőzve van, mivel porosodhat a kiterített ruha. Ki van téve a szomszédok porolásának. Szárítás után nem kívánt szagúak a textíliák.
Persze több más márka név alatt is található páramentesítő. A Trotec márka elég jó márka

[ Szerkesztve ]

(#7720) l700 válasza #32577792 (#7711) üzenetére


l700
csendes tag

Itt csak read-only módban voltam a vásárlásnál. :)

A szerviz minden alkalommal kb. 4-5 munkanap múlvára adott időpontot, napszakot tudtak megadni érkezésre (délelőtt/délután). Az (azonnali) ékszíjcsere nem oldotta meg, ezért rendeltek hozzá motort és motorvezérlőt, azok kb. 3-4 hét alatt érkeztek meg. Aztán központi vezérlőpanel csere lett, azt kb. egy hét átfutással hozták a saját raktárukból (Orczy).

Akkor csak én küzdök ezzel, ez tényleg fura. Ráadásul már a második ugyanilyen géppel, amiről egyébként az árukereső-vélemények is csak jót írnak. Érthetetlen :F :Y :))

(#7721) atirag


atirag
őstag

Mennyire érdemes drága (150k) mosógépet venni?
Mert kb 60k-tól már van elég sok mosógép.Melyek azok a tulajdonságok amiket érdemes megfizetni?

(#7722) aquila9 válasza andrasferenc (#7719) üzenetére


aquila9
csendes tag

Rettentően drága sajnos. Igazából én nem szeretném, hogy akár egy napot is álljanak szárítókon vagy egyéb helyen a ruhák a lakásban. Ez az elektromos ballon 30-180 perc alatt végez elvileg. Ezért gondoltam erre, vagy szárítógépre, csak azok sokkal többe kerülnek, meg elég sok probléma, macera van velük. Te miért nem javasolnak a az elektromos ballont annyira? (azt leszámítva, hogy az ágynemű nem fér el benne)

(#7723) andrasferenc válasza aquila9 (#7722) üzenetére


andrasferenc
tag

A "ballon" korlátozottan használható. Nagyobb textília nem helyezhető el rajta. Felállítva nagy helyet foglal el. Nyáron elég kellemetlen, amikor üzemel a hőtermelése miatt.
A ballon idővel elszakad a műanyag részek hegesztésnél, varrásánál. Utána eldobható. Nem tudom, mennyire pótolható?
A páramentesítő több célra is használható. Fürdés után is lehet vele párátlanítani.
Amennyiben az ablakaid légzáróak, abban az esetben előbb, vagy utóbb a fürdőszobában jelentkezni fog a penészedés.
Sajnos nálunk a tetőventillátort lecserélték villanymotorosról gravitációsra.
A legjobb lenne a ruhaszárítógép, illetve a ruhaszárítós mosógép. Ennek ellenére a légzáró nyílászárók miatti elégtelen szellőzés miatt hasznos az elektromos páramentesítő.

[ Szerkesztve ]

(#7724) Lacus MD


Lacus MD
tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek? Electrolux PerfectCare 700 EW7W4684W mosó-szárítógép. 8 kg, 1600-as fordulatszám.

Link

[ Szerkesztve ]

(#7725) Amerigo57 válasza Lacus MD (#7724) üzenetére


Amerigo57
őstag

Ár / érték arányban jó , 8 kg is már elfogadható.

Egy kicsit hangosabb az átlagnál , Zajszint 65dB ,

de ez még nem vészes.

Vásárlói vélemények is jók róla nagyon. 9,7/10.

(#7726) #32577792 válasza Amerigo57 (#7725) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nekem 60dB a Beko zajszintje, ami nekem fura hangos volt. Aztán megnéztem a többit és hát alatta alig van érték, jellemzően 60-62. között. Nem tartom halknak. De azt mondják, ez normális. Lemértem, 60 volt a max. egy ciklusban, tehát annyi, amit ráírtak.
65, az már majd 10% többlet. Fene se tudja. Hallani kéne, de ahhoz meg megvenni :)

(#7727) #32577792 válasza l700 (#7720) üzenetére


#32577792
törölt tag

Hát ÁK véleményekre itt csak 1-2 ember hivatkozik, mint mérvadó vélemény. Azok jellemzően közvetlen vásárlás utáni, euforikus hangulatban íródnak.
Ha mind a kettő gépnél ugyanaz, tényleg lehet, hogy valamit nem jól csinálsz, bár ezt meg nem jelenthető ki egyértelműen, hiszen nem látunk bele pontosan. De tény, hogy ilyet nem említett senki eddig.
Van ismerettségem adott helyen. (nem kell nagyra gondolni)
Privátban eltudsz küldeni szkennelve egy munkalapot?
De legalább kiderült, hogy nem kell hónapokat várni egy-egy alkatrészre, így az is urban legend kategória.

(#7728) NoRb1k4


NoRb1k4
csendes tag

Sziasztok!

Még várom a mosógépcsere pályázat elbírálását, és elkezdtem gondolkodni hogy mi lenne ha...
Egy 10-11 éves alap 5kg /800rpm LG gépet cserélnék, meg is van/volt eddig mit szeretnék, viszont elkezdtem agyalni, hogy lehet megérné egy mosó-szárítógépre cserélni. Viszont csak egybe gép jöhet szóba hely hiány miatt! Egymás tetején sem férnek el mert fölötte van a bojler.
Esetleg tudja e valaki hogy ilyet lehet-e? Mivel mosógépre pályáztam.
Illetve van egy olyan megkötés, hogy a a csere által legalább 10% energia megtakarítást kell elérni. Viszont így az biztos nem lenne meg sőt egy ilyen gépnek több az üzemeltetési költsége.
Van e valakinek tapasztalata ebben vagy tudja-e biztosan, hogy lehet-e vagy sem?
Előre is köszi

(#7729) Tanczi01


Tanczi01
tag

Sziasztok!
Siemens iQ500 WM14T420 iSensoric teljesen új,garancia nélkül 96eft?
Mi a véleményetek erről?

(#7730) asdf_ válasza NoRb1k4 (#7728) üzenetére


asdf_
veterán

Mosó-szárítógépet nem tudsz venni a pályázaton belül, csak mosógépet.

(#7731) NoRb1k4 válasza asdf_ (#7730) üzenetére


NoRb1k4
csendes tag

köszi!
akkor ez nagyban megkönnyíti a választást :)

(#7732) Csorbi válasza Tanczi01 (#7729) üzenetére


Csorbi
addikt

Szerintem ezt neked kell eldönteni, hogy mennyit ér neked forintosítva a garancia hiánya... :U Úgy látom ez a gép egy az egyben egy átcímkézett Bosch. Vagy a Bosch az átcímkézett Siemens. :D

(#7733) ILR


ILR
újonc

Sziasztok!

Mosógép csere előtt állunk.
A kinézett modell, LG F4J7TY0W
8kiló kapacitású, turbowash és gőz funkcióval.

Képbe jött az electrolux. Ami fontos, az a 8 kilós kapacitás, választható centri és csökkenthető idő 40 és 60 fokon is. Itt nincs kinézett modell, szívesen veszem az ajánlatokat.

Van tapasztalat az elux szervízzel?
Az okè, hogy most 1+3 év a garancia, de lehet ha hetekig ülnek rajta...

Köszönöm

(#7734) Amerigo57


Amerigo57
őstag

ILR

Az LG F4J7TY0W mosógéppel hasonló tudásban van az,

Electrolux EW7F248S Elöltöltős mosógép

Link:

Az LG-nek jó a szervizhálózata , az Electroluxét ,

nem ismerem.

(#7735) lucifer15 válasza NoRb1k4 (#7731) üzenetére


lucifer15
tag

SZIA!
Érdeklődnék,hogy az LG mosógép hogy vált be a 12 év alatt?
Az otthon melege programba LG-t szeretnék választani. Kettő személyre mosunk.

(#7736) lucifer15 válasza bazsimano (#7699) üzenetére


lucifer15
tag

Én is Pest megye és megvan. Igaz hűtő.
Nekem sehova se kellett mennem a lakásba irtam alá a támogatási okiratot. 7 év garancia. Profi cég .

(#7737) bazsimano válasza lucifer15 (#7736) üzenetére


bazsimano
őstag

grat hozza! :) beadni akkor egyszerre adtuk be...nekem elvileg dec 27en vettek nyilvantartasba...majd meglatjuk...addig varunk :)

(#7738) NoRb1k4 válasza lucifer15 (#7735) üzenetére


NoRb1k4
csendes tag

Szia.

Hát igazából működik és annyi, nem is tud semmit teljesen fapados.
Viszont soha nem látott szerelőt. A kötelező tisztitgatáson kívül amit én csináltam, semmi nem volt vele.
De gondolom ebben még nincs annyi elektronika meg miegymás ami megadhatja magát mint az új gépekben,
viszont még nem inverteres és elég hangos :D

(#7739) NoRb1k4 válasza bazsimano (#7737) üzenetére


NoRb1k4
csendes tag

Én is nagyon kíváncsi vagyok mikor kapom meg. Pest megyei körbe tartozom ami nov. 21. 16:30kor kezdődött,16:50re sikerült is leadni a mert előtte az oldal sem nagyon működött....
és ezzel a 20 perces idővel nem sikerült bekerülnöm az első két körbe...
Viszont már 2 hete feldolgozás alatt státuszban áll a pályázatom, úgyhogy lassan csak itt az ideje.

(#7740) lucifer15 válasza NoRb1k4 (#7739) üzenetére


lucifer15
tag

Megkérdezhetem a vezetékneved kezdőbetűjét? Illetve ha a te neveden adtad be. Hany evés az lg? Ill a típusa.

[ Szerkesztve ]

(#7741) lucifer15 válasza Jdrmann (#7681) üzenetére


lucifer15
tag

Üdv melyik mellett döntöttél?
A Gorenje vagy az Elektrolux lett a nyerő?

(#7742) NoRb1k4 válasza lucifer15 (#7740) üzenetére


NoRb1k4
csendes tag

Igen az én nevemben adtam be. V a vezetéknevem kezdőbetűje. De elvileg semmi köze nem kéne hogy legyen hozzá. A leírásban úgy van hogy a pályázat benyújtásának sorrendjében történik a feldolgozás, és az én esetemben ez ugye 20 perc. Kicsit nekem furcsa hogy 20 perc alatt nem voltam benne az első de még a második körben sem úgy hogy az oldal nem igazán működött a túlterheltségtől...
A típusa: WD-80264NP

(#7743) lucifer15


lucifer15
tag

Most néztem,teljesen keverve adjak ki a régiókat és a neveket is. Olyan mint a lottó.

(#7744) bazsimano válasza lucifer15 (#7743) üzenetére


bazsimano
őstag

Szia hol nezted meg?
Amugy szerintem keverve adjak...minden regiobol egy adagot...

(#7745) Lacus MD


Lacus MD
tag

Hali!

Ehhez mit szóltok? Samsung wd80m4a43jw

(#7746) Amerigo57 válasza Lacus MD (#7745) üzenetére


Amerigo57
őstag

Lacus MD

Ha egyben kel a mosó-szárítógép , én inkább ezeket ajánlom.

Link:
Link :

[ Szerkesztve ]

(#7747) lucifer15 válasza bazsimano (#7744) üzenetére


lucifer15
tag

Visszaolvastam itt januárig és valaki belinkelte a listát. A második kört. Ott láttam hogy keverve vannak a nevek de rendesen,és több régióból merítettek.

(#7748) Tanczi01


Tanczi01
tag

Siemens iQ500 WM14T420 iSensoric van valakinek?
Vélemény?

(#7749) lucifer15 válasza nicu71 (#7584) üzenetére


lucifer15
tag

Üdv.
Kérdezném mi a tapasztalat a megrendelt Gorenje mosógéppel így 2 hét után? Illetve a céggel ahonnan rendelted?

(#7750) bazsimano


bazsimano
őstag

Offba teszem...de most neztem, hogy electrolux mosogepekre/szarito es mososzairokta plussz 3 ev gari van!
magunknak ezt EWT1266EVW neztuk ki. csak most eleg huzos az ara...ha jol emlekszem volt egy kicsit olcsobban is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.