Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) blattida válasza Amerigo57 (#7293) üzenetére


blattida
nagyúr

Az lg jobb, mint az aeg, ráadásul, olcsóbb, ezért maradj csak a koreaiak vonalán és ne válts a svédekére.

A beko szervizelése nem azt jelenti, hogy egy hónapot kell várnod az alkatrészre. A fő alkatrészek sehol sincsenek raktáron, mindenkinél sokat kell várni elektronikára, üstre, adott esetben motorra. Azért, mert valaki egy adott javítás miatt ennyit várt, az nem azt jelenti, hogy ez az általános. Electrolux-nál, lg-nél, miele-nél, whirlpoolnál ugyanúgy előfordul.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7302) Energie X válasza Amerigo57 (#7296) üzenetére


Energie X
őstag

Köszi. A honlapjuk szerint mindkettő 6.5 kg-os.
Arról nem tudsz valamit, hogy a gőzölős rész az milyen? (Sok órás vagy külön is használható pl?)

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#7303) #32577792


#32577792
törölt tag

Tudom, hogy nem szerviz, de:
Eddig kettő esetben írtam levelet Beko képviseltnek - Hauser - 2 napon belül válaszoltak. (itt tudtam meg, hogy nincs mosási/szárítási ciklus/év megkötése, pontos méretet), eluxnak kétszer írtam, ugyanazt - mivel nem válaszoltak az elsőre - abban a témában, hogy akkor most 7-8-9kg-os gépek ugyanazzal a dobbal mi a helyzet.
Napokban válaszoltak.. Nem estek szét a gyorsaságtól.
Szerelőm nem tudott mit mondani a Beko-ra, ment nem szerelt még.

(#7304) asdf_ válasza grabber (#7292) üzenetére


asdf_
veterán

És a leg leg leg az a csippanás minden gombnyomásnál, nem lehet kikapcsolni vagy legalábbis nem láttam semmi erre utaló gombot és menüje sincs tehát csip csip.

Pedig csak a hasznalatit kellett volna fellapozni:

Az ajtóbeakasztó kis kampó is plasztik.

Nalam fem.
A mososzeradagolojaa viszont tenyleg lehetne jobb, ugy 5 centivel tovabb kene tudni kihuzni.

(#7305) Amerigo57 válasza Energie X (#7302) üzenetére


Amerigo57
őstag

A Gőzmosás , max 4 kg -ig lehetséges , ez akár 6,5 kg-os vagy 7 -kg-os,

vagy 8 kg-os az LG mosógép .

A mosási időt , a mosógép állítja be automatikusan , a ruha súlyától függően.

Itt van egy Leírás az LG mosógépekről ,

itt megtalálod , hogy milyen ruhát egyszerre , maximum , mennyit lehet bele tölteni.

https://i.cdn.nrholding.net/22327560

(#7306) #40553216 válasza grabber (#7300) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ignorance is bliss.

(#7307) bigsee válasza bigsee (#7288) üzenetére


bigsee
addikt

Meg még egy: a garanciának az feltétele, hogy szakember kösse be? A bolt szerint igen, a kapott iratokban azonban erről nincsen szó.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#7308) asdf_ válasza bigsee (#7307) üzenetére


asdf_
veterán

Szakember altalii bekotes nem lehet feltetel(e az egy ev kotelezo, torveny altal eloirt jotallasnak, az ezen tul onkent adottnak esetleg igen), a szakszeru bekotes az igen. De egy mosogepet azert nem nagy varazslat bekotni, dobrogzito csavar ki, bemeno viz racsavar, szivattyuviz bekot/kadba logat, villasdugo be es keszen vagyunk. Persze azert par jokepessegu embernek nem sikerul ezt megugrania es mondjuk benne hagyja a dobrogzito csavarokat, aztan csodalkozik miert zajos meg ugral a gep...

[ Szerkesztve ]

(#7309) bigsee válasza asdf_ (#7308) üzenetére


bigsee
addikt

Így gondolom én is, köszi!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#7310) #40553216 válasza bigsee (#7309) üzenetére


#40553216
törölt tag

A Mielénél van egy olyan opció, hogy ha a gépet hivatalos szervizessel üzemelteted be, akkor a garancia csak onnan indul, nem a vásárlástól. Nekem ez azért volt érdekes, mert fél évvel a vásárlás után költöztünk és kezdtük használni a gépet.

(#7311) grabber válasza #40553216 (#7310) üzenetére


grabber
addikt

De ha 10 évre adnák a garanciát,mert 10 évre tervezték a gépet,akkor ez nem lenne probléma :U

(#7312) bigsee válasza #40553216 (#7310) üzenetére


bigsee
addikt

Érdekes dolog ez, beszéltem vizesemberrel, azt mondta, hogy nézzem meg a garpapírt, ha van rajta erre szolgáló rubrika, kitöltendő hely, akkor biza szakember kell. De átnéztem a papírt, ennek nyoma sincs, számla sem rendelkezik erről. Amikor felhívtam a boltot, erre vonatkozóan infót gyűjteni, a kedves, szőke hang :D
mondta, 'pillanat, megkérdezem... jah igen kell...' :U

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#7313) #40553216 válasza grabber (#7311) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az előző hsz-emet kihagytad. Pedig fontos.

(#7314) blattida válasza grabber (#7311) üzenetére


blattida
nagyúr

Miért kéne bármelyik cégnél egy gépre 10 vagy több év garanciát, jótállást vállalnia? A mozgó, kopó alkatrészek és az emberi hülyeség és rosszindulat miatt ez csak öngyilkosság lenne a részükről, akkor is, ha az adott eszközt 10 vagy 20 (esetleg több) évre tervezik. Nem véletlen, hogy csak elektronikát tartalmazó eszközöknél fordul elő ilyen hosszú vagy élettartam garancia.

Valamiért sokan úgy gondolkodnak, mint az óvodások, gazdaságilag nonszensz dolgot várnának el cégektől. Azzal nem lehet védekezni, hogy dehát az adott cég azt állítja, hogy 20 évre vannak tervezve a gépei. Persze, csak éppen karbantartással, a kopó alkatrészek cseréjével lehet ezt megoldani, máshogy nem, lévén gépekről beszélünk, ezt meg minden józan paraszti ésszel gondolkodó ember tudja. Viszont a többség hülye vagy hülyét játszik (önös érdekből) és elvárja az elvárhatatlant.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7315) grabber válasza blattida (#7314) üzenetére


grabber
addikt

Tarhatsz hülyének,mert ilyen elvárásom van. De egy autóra is adnak 7 év garanciát,pedig 100x bonyolultabb és több az alkatrész benne :U Akkor hogy van ez?
Beko,Bosch olcsóbb gép de több garival meg tudod venni,mint a Miele-t. A mosogépet nem ma találták ki,de ahelyett hogy megbízhatóbb lenne azt nem sikerült/nem is akarták megoldani. De ha megbízható gépet szeretnél olyat sem vehetsz,mert egyikre sem adnak sok garanciát. Kivéve most a Bekot.

Ez csak kifogás,hogy sok az alkatréz benne(egy fa kockához talán,kocsihoz nem)még is annyi garit adnak mint egy kocsira. Igazából rohadtul nem akarják hogy neked jó legyen. Nyíltan vállalják. Ha megvenném az LG legdrágább készülékét arra sem adnának 5 évet. Még ezt a lehetőséget sek adják meg hogy drágább de minőséget vehessek.

[ Szerkesztve ]

(#7316) fefe9


fefe9
tag

Szép napot.

LG F2J5WN4W tulajoktól kérdeznék: lehet, hogy láma kérdés, de még nem találkoztam olyan mosógéppel, aminek hideg és meleg vízbekötése is volt.
Kérdés: muszáj a melegnek is bekötve lennie, vagy elegendő a hideg is?
Kerestem a használati útmutatókban erre vonatkozó részt, de nem találtam egyértelmű választ.
Hó vége felé lesz aktuális a vásárlás, de szeretnék előre tájékozódni, mert ha nélkülözhetetlen a meleg is, akkor barkácsolnom kell a fürdőbe egy bekötőszelepet a meleg vízre.

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#7317) asdf_ válasza fefe9 (#7316) üzenetére


asdf_
veterán

Egyetlen magyarországon forgalmazott LG mosógép sem rendelkezik melegvíz-bekötési lehetőséggel :/. Az a funkció opciós (nem nekünk), amit ezek szerint még mindig képtelenek voltak kijavítani a használatiban.

[ Szerkesztve ]

(#7318) Jdrmann


Jdrmann
újonc

Ismer valaki olyan keskeny elöltöltős típust (az Eluxokon kívül, amik meg ugyebár csak 1 év garral vannak megáldva), amely teljesen kinyitott ajtajával együtt is nem mélyebb 90 cm-nél?

(#7319) blattida válasza grabber (#7315) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, hogy adnak hetet, még többet is, csak éppen nem a legolcsóbbaknál és feltételekkel, többek között kilométerhez kötött szervizek, olajcsere, szűrőcsere stb, azaz karban kell tartani, aminek költségei vannak, plusz egy nagyon olcsó százezres géphez szeretnél hosszú garanciát, amit a legtöbb gyártó nálunk a törvényi szabályozások és a kisebb nyereség miatt nem vállal be, ellentétben a törökökkel, amik meg igen, de ők is csak öt évet adnak, nem véletlenül.
A miele nem tömegtermék, nincs szükség az eladások miatt az alap hosszú garanciára, ha meg a vevő szeretné, akkor lehet pénzért 10 évre kiterjeszteni, csak az autókkal ellentétben a miele esetében előre kell kifizetni a szerviz költségeit, míg a kocsiknál utólag.

Nagyon fogyasztói társadalom van.

Jdrmann
A candy-nek vannak ilyen típusai, két év garanciával.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7320) fefe9 válasza asdf_ (#7317) üzenetére


fefe9
tag

Köszönöm a választ, ma is tanultam valamit. :R

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#7321) #40553216 válasza grabber (#7315) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az autóknál is éppen a kötelező és fizetős karbantartások elvégzése az alapfeltétele az akármilyen hosszú garinak. Jó, mi?

(#7319) blattida
„A Miele nem tömegtermék”
Éves szinten 800000 mosógép szerintem azért elég szép tömeg. Meg a kb. ugyanennyi mosogatógép, a pár százezer szárító, a milliós tétel porszívó. És persze drága (bár ez is relatív, mert a legolcsóbb Miele arányaiban jelentősen olcsóbb ma, mint 40 évvel ezelőtt egy Energomat volt), de a Miele árbevétele így jelentősen meghaladja a Beko-t is magába foglaló Arçelik csoport bevételét.

(#7322) #32577792 válasza #40553216 (#7321) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ahogyan az alma bevétele, mi több, a nyeresége is jócskán meghaladja azokét a gyártókét, akik esetleg többet adnak el darabszámra? (nem tudom melyik mennyit ad)

(#7323) grabber válasza #40553216 (#7321) üzenetére


grabber
addikt

Csak a Beko-nál nem is kell karbantartani az 5 év garihoz. Akkor ők hogy-hogy meg tudják oldani?

(#7324) asdf_ válasza #32577792 (#7322) üzenetére


asdf_
veterán

Na jó, de az alma horrorisztikusan túlárazott cuccot árul horrorisztikusan túlárazott kiegészítőkkel (melynek egy részét kényszerű megvenni a júzer, mert csak a saját szarjával működik), egyetlen év garival, a hülye nép meg veszi, nem csoda, hogy 50-60%-os nyereséggel dolgoznak és dollármilliárdjaik vannak kp-ban (mert ezt az egészet megfejelik még egy kis "adóoptimalizálással"). Rádásul a tervezés és a kivitelezés minősége is azért elég erősen hagy kívánnivalókat náluk, egy napon nem említenem őket a Mielével...

(#7325) blattida válasza #40553216 (#7321) üzenetére


blattida
nagyúr

Az arcelik egy év alatt csak mosógépből gyárt 20x ennyit, az éves bevételük az utolsó elérhető adatok alapján cirka ötszöröse a miele-ének.
A 800000 mosógép önmagában nem tűnik kevésnek, de a többiekhez képest az, az ár miatt meg rétegtermék is marad, ami szerintem, nem baj, lévén a mennyiségi növekedés mindenképp a minőség rovására megy.
Ráadásul a miele növekedése éves szinten kb 6%, az arceliké meg kb 25%.
Nem kedvelem különösebben a beko gépeit, de a törökök üzletpolitikája szimpatikus.

grabber
Már írtam, hogy miért és hogyan csinálják, a többiek is képesek lennének rá, de a magyar piacon ez van. Az angliai vagy a skandináv piacon érdekes módon mindegyik vállalja az öt évet, vajon, miért? A választ mindenki tudja.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7326) teppik_amon


teppik_amon
tag

Candy markarol vélemény? Illetve Zen tapasztalat? (valami Whirlpool fajzat)

(#7327) Zinho válasza teppik_amon (#7326) üzenetére


Zinho
aktív tag

Nem tudom segít-e, nekem egy darab Candy szervíz tapasztalatom van, az is sütővel, bár elméletileg ugyanaz a szervíz mosógéphez is.
Sokáig tartott a javítás, nekem úgy tűnt, az ember akkor látott életében először javítandó készüléket, még a frontot is összekarcolta...

(#7328) teppik_amon


teppik_amon
tag

Meglepő módon 5ev garit adnak rá, 8kg, 1200 es centri. Nem gondolkodtam tovább. Elhoztuk. Majd írok tapasztalatot

(#7329) Nagya21 válasza teppik_amon (#7328) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Tipus, bolt, etc etc......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7330) bigsee válasza bigsee (#7312) üzenetére


bigsee
addikt

Visszakanyarodva eredeti kérdésemhez, gyártó képviselete megválaszolta, hogy magam is beköthetem a készüléket, csak a dobrögzítőt ne felejtsem el kivenni... :D Szvsz hülyeséget beszéltek telefonba a boltiak.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#7331) teppik_amon válasza Nagya21 (#7329) üzenetére


teppik_amon
tag

Várpalotán a "műszaki kereskedés" https://muszaki-kereskedes.hu
Ahogy nézem a papírt, a nagyker ad 5 év garit rá.
Típus candy cvst g382dm-s

A nagyker meg a planning&trading kft Fehérváron.

(#7332) Lacika79


Lacika79
tag

Sziasztok!

MM-ben akciós most a WHIRLPOOL FSCR 80415. Érdemes lehet rámenni 99K-ért + otthon melege program?

Köszi a válaszokat.

MSII + Canamp + DT880 250 Ohm

(#7333) Perillustris válasza teppik_amon (#7326) üzenetére


Perillustris
senior tag

Csaknem 8 éve használok egy Candy GO4 106 DF-et. Szervizelni nem kellett még. Kb. félévente eszembe jut eszembe az "idegentest-csapda" tisztítása (bár ez az első pár évben elmaradt).

Jól most. A centrifugálás nem éppen halk, de nem is elviselhetetlen. Csak törölközőkkel mászik arrébb 1000 fordulat esetén.

Átlagosan napi egyszer van használva, különböző programokkal (32 perces gyorsmosástól a 2 órás pamutig).

(#7332) Lacika79: neked már elbírálták a pályázatod? :F

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#7334) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!

Mosógép vásárlás előtt állok, érdekelne, hogy ajánlott e a felültöltős mosógép? AEG-ket nézegettem eddig. Eddig csak elöltöltőseim voltak (2 Bosch, nem találok belőle felültöltőset!), nincs felültöltőssel tapasztalatom. A keret ~150.000 max, nem gagyit szeretnék. Mik az ajánlott márkák,tipusok?
Valamint érdekelne, hogy ezeknél létezik e Direct drive vagy vmi hasonló meghajtási rendszer, a minél csendesebb működés érdekében. Előre is köszi a válaszokat! Üdv

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#7335) #32577792 válasza Frontiner (#7334) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia
Mi az oka, hogy felültöltőset néztél ki?
DD meghajtás az LG sajátja. Többiek általában inverteres motort használnak, csendesítésnek :)
AEG elöltöltősöm van, halk, és hangos. A motor halk, a szivattyú nem.
Én tudom ajánlani ezt a márkát, ha még van +3 év gari mellé.
Egyébként olcsóbbat, több gyári garisat inkább.

(#7336) Frontiner válasza #32577792 (#7335) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Helyhiány miatt kellene a keskeny, de mivel nagyon Bosch párti vagyok és abból se keskenyet, se felültöltőset nem találtam, ezért kezdtem el nézegetni a felültöltőset.
Köszi a tanácsot! Üdv

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#7337) #32577792 válasza Frontiner (#7336) üzenetére


#32577792
törölt tag

Akkor marad electrolux/aeg

(#7338) teppik_amon válasza Perillustris (#7333) üzenetére


teppik_amon
tag

Köszi a választ.
Az első pár mosás után (ami nyilván nem nagy tapasztalat) meg vagyunk elégedve. Persze az elődhöz képest csak jobb lehet :D (400as centrije volt)
Egyelőre örülünk neki.
Szempont volt a nagy töltő tömeg, gyakran mosunk (kisgyerek mosható pelussal, kicsit nagyobb gyerek aki már önállóan eszik(le) mindent.
Továbbá a jó centrifuga, meg épp kapóra jött az HGCS program is, így negyven párezerből megállta az egész mutatvány.

(#7339) paramuci


paramuci
újonc

Sziasztok!

Gépvásárlás előtt felmerült pár kérdés:
Elsőre ezt az LG-t néztem ki: F4J5TN3W

Aztán az egyik oldalon belefutottam, hogy a Bosch folytatja az 2+3 éves garis promót: ITT, viszont a Bosch oldalán nem találom meg a promók között :((
Boschból ezt a két típust néztem:
Serie | 6 WAT28460BY - ez kb 30k-val tobb megéri a felárat a 6-os széria?
Serie | 4 WAN28260BY

A józan ész illetve a blog olvasása igazából Beko-t követelne meg.

Ami fontos, hogy amennyire csak lehet halk legyen, illetve 7-8kg a kapacitása.
LG, Bosch vagy maradjak a Beko-nál?

(#7340) #32577792 válasza paramuci (#7339) üzenetére


#32577792
törölt tag

józan ész nem minden esetben győz a bevett szokások felett :)
Beko: abból mit néztél ki? Van pár emberke, aki még a nevétől görcsbe rándul és üldözi, mint vadász a prédát.
Nekem van szárítógépem, eddig minőségérzetre többre érzem mint az AEG-et. Majd évek alatt kiderül.
Bosch: ha megy tovább a + 3év ahogy az adott gépnél mutatja is az oldal, alternatíva lehet az is.
Itt elég jó áron van
Én inkább a 6-os szériát venném, mint a 4-t.
Mosogatógépben van 6-os szériás, teszi a dolgát. Nem volt vele gondom 2 év alatt.
LG se rossz, sokan szeretik, nekem nem kellene. Több, egybehangzó szerelői tapasztalat szerint, gyenge a csapágyazása, a szimeringek.

(#7341) paramuci válasza #32577792 (#7340) üzenetére


paramuci
újonc

Köszi.

Hát igen, LG-nél az a kontra :)
Beko-ból ezt a kettőt néztem:
WMY 81233 LMB3
WMY 71233 LMB3
Nincs vele gondom, ahogy olvasom a minőségre sincs panasz, szóval nem gondolnám, hogy rossz választás lenne.

(#7342) #32577792 válasza paramuci (#7341) üzenetére


#32577792
törölt tag

Többeknek van itt is Beko mosógép.
farkas-j egy 8xxx szériát használ 1,5 éve. Amiket én olvastam a which.co.uk tesztekben, eléggé meggyőző volt a márka. Amit hibának róttak fel, az a vízfelhasználás, ami magasabb az átlagnál, de mosási hatékonysága átlag feletti volt több típus esetében. Hozzáteszem, hogy ott másak a típusok, ahogy más márkák esetében is.

Ami ellene szólhat, az egyszerűsége, a dizájn. de engem nem zavar, sőt nincs kiálló műanyag sorja, mint AEG mosógépem esetében.
Ami írnak zajt, azt tudja. Szárítógépnél 60dB-t írnak, mértem, koppra annyi.
De Bosch sem rossz választás szerintem.

(#7343) Csorbi válasza paramuci (#7339) üzenetére


Csorbi
addikt

Szia!

Tavaly év végén Beko-t terveztem én is az 5 év gari miatt, de épp akkor zajlott a modellváltás, az újabb modellek ára olyan 140 ezer körül lett volna. A Bosch meg épp tartott egy brutál leárazást, valamint a +3 év gari promó mellé még bedobtak egy i-DOS promót is (i-DOS gépekből még 10%-ot visszatérítettek), így a két gép nagyjából egy áron volt, nem is kérdés melyiket választottam: WAT28691. Nem bántam meg, bár nem tudom a Beko milyen lett volna. :D
Ám az tény, hogy mindkettőt az Arçelik gyártja Törökországban.

(#7344) #32577792 válasza Csorbi (#7343) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ajjaj, mi lesz ha alkatrész kell és 1 hónap alatt ér ide törököktől? ;]

(#7345) Csorbi válasza #32577792 (#7344) üzenetére


Csorbi
addikt

Mi lenne? Itt fogok hisztizni percenként ;]

(#7346) #32577792 válasza Csorbi (#7345) üzenetére


#32577792
törölt tag

:C :DD

(#7347) paramuci válasza paramuci (#7339) üzenetére


paramuci
újonc

Rákérdeztem Boschnál, valós az április 30.-ig tartó 2+3év gari - persze ha olyan mosógépet veszel. (Csak szar az oldaluk)

(#7348) #32577792 válasza paramuci (#7347) üzenetére


#32577792
törölt tag

Akkor jó az :)
Annál, amelyiknél van a plusz, annak a bal felső részén mutatja is a termék adatlapján.

(#7349) paramuci válasza #32577792 (#7348) üzenetére


paramuci
újonc

jaja, jó a kínálat - viszont a beko kiesik, így akkor a kérdés, hogy valóban ér kb 30k-t a hatos széria. (ha sokáig kiart az akció mm-ban akkor persze nem kérdés)

[ Szerkesztve ]

(#7350) #32577792 válasza paramuci (#7349) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ér szerintem. Nekem anno azt javasolták, hogy ne menjek 6-os széria alá, eddig kopp-kopp.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.