Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) Gömbike válasza ZephX (#11997) üzenetére


Gömbike
senior tag

Pl ezt, ha szereted az LG-t [link]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#12002) Gömbike válasza Gömbike (#12001) üzenetére


Gömbike
senior tag

Bocs, elsiklottam, hogy keskeny gép kell. Ez nem az.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#12003) ZephX


ZephX
senior tag

Mindenkinek köszönöm a válaszokat.

Sinesol: Ez pont nem fér be, de megnéztem a kisebb verzióját egészen szimpatikus. :) Gornejékről mik a tapasztalatok, mennyire megbízhatóak? Azt nézegettem, hogy egészen jól testre szabható és rövidíthető a mosási idő. Igazából csak ebben a típusban csalódtam, nem az összes koreai gépben, de valószínűleg ebből is csak egy hibásat fogtam ki. A problémám az, hogy LG/Samsung párosból csak ezt az én típusomat lehet kapni 130 alatt.
Nagya21: azt olvastam Electrolux-okról, hogy rövid a kábelük. Képek alapján nem biztos, hogy elég lenne az én fürdőszobámba. :D
KMT hétvégéig várok még, de utána muszáj lesz rendelnem, mert már ki van szerelve és mire az újat beszereljük 2 hetes mosni való gyűlik fel. :DDD leginkább csak megbízható bolttól rendelnék.
Gömbike: igen mindenképpen csak keskeny gép jöhet szóba.

(#12004) KMT válasza ZephX (#12003) üzenetére


KMT
addikt

Ha esetleg van a közelben bubbles, vagy más mosoda, én megfontolnám.

(#12005) ZephX válasza KMT (#12004) üzenetére


ZephX
senior tag

Szegeden lakok, így nem elképzelhetetlen, hogy van. De nemrég beszéltem Edigi ügyfélszolgálattal és azt mondták, hogy nekik sincs infójuk hogy mikor lesz, akár holnap, akár 1 hónap múlva. Ezzel ki vagyok segítve. : :))

(#12006) Sinesol válasza ZephX (#12003) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem hallani sok gondról a Gorenjék kapcsán, nem csúcsminőség, de egész megbízható, az áráért megéri, nálam a Whirlpool felett van a márka.

(#12007) borix válasza ZephX (#12005) üzenetére


borix
őstag

Nem tudom, hogy egy mosógép vásárlás alatt mit lehet ennyit hezitálni.
Már a visszaküldés is elég kin keservesen ment, küldjem, nem küldjem, várok még, vagy ne várjak...
Árukeresőn beütöd, hogy keskeny mosógép, megadod az ársávot és kijön a neked tetsző Samsung, LG nem nagyon lesz.
Megnézed a kínálatot, hogy a kedvenc üzleteidben melyik kapható mert csak azokból vehető
és megnézed a használatit, hogy milyen a program kiosztás mosásidő stb...
Bejött a mosógép amit vettél, már rég venni kellett volna egy ugyanolyat...

[ Szerkesztve ]

(#12008) ZephX válasza borix (#12007) üzenetére


ZephX
senior tag

Teljesen igazad van. Túl bonyolítom a dolgot. Csak az a baj, hogy egyedül lakom, nehezen tudom megszervezni a segítséget, amit egy mosógép ki-be pakolás jelent. És ezért is nyűglődtem, hogy elsőt elvigyék-e. Másodikkal meg próbálok biztosabbra menni, nem akarom azt is visszaküldeni. :)

(#12009) borix válasza ZephX (#12008) üzenetére


borix
őstag

Mostanában fórumon különböző gyártók mosógépeivel már újonnan voltak gondok és nem viszonylag hamar 1-2 év elteltével, ezt nem lehet kiszámolni.
A lakásba beviszik a mosógépet, egyen keskeny mosógépet egy ember azért kibont és be mozgathat a helyére be billegtet.
Mosógépről nem írtál semmit, milyen volt a program kiosztás rövid program elég volt e, milyen volt a gőz funkció!

[ Szerkesztve ]

(#12010) ZephX válasza borix (#12009) üzenetére


ZephX
senior tag

Sajnos panel fürdő szoba és van egy majdnem 10 cm-s padka és oda sajnos nem tudom beemelni egyedül (vagyis nem padka, hanem a fürdőszoba szintje van magasabban).

Maga a gép szerintem nem volt rossz. 15 perces programban nincs benne a mosás csak az öblítés, ha azt hozzáadjuk akkor 30 perces lesz, de itt 2,5 kg a limit. Mondjuk kis mosásnak elmegy. A Colour és vegyes programokat használtam amikr 3,5 kg-ig mehetnek azt hiszem. Ezek jók voltak 2 öblítéssel és 1000-es centrifugával 1 órás programok voltak. A pamut program...hát ha ott picit többet raktam bele akkor kiírt egy szép 3 órás időt 40 fokon, 2 öblítéssel. :D Az azért durva volt. Gőz funkciót nem volt alkalmam használni. amúgy magának a gépnek logikus felépítése volt és szépen mosott, de szerintem gyárilag valami gyenge volt benne és rögtön pár mosás után elpattant. Végő soron szerintem egy hibás darabot kaptam és nem maga a kontrukció a rossz. :)

(#12011) goku888


goku888
tag

Sziasztok
Új mosógépet szeretnék venni és milyet tudnátok ajánlani 100-140 ezer között
5-en vagyunk a családban közte van egy 4 éves kisgyerek . Elöltöltős legyen és szabadon álló
Előre is köszönöm a segítséget

(#12012) Tojci25


Tojci25
csendes tag

Sziasztok,

Mosógépet keresek 3 főre. Minimum 9 kg kapacitással és wifi képességgel.
Mit ajánlanátok ilyen max 300e ft magasságáig?

Köszi

(#12013) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali!
Olyat amire jó hosszú gari van........
Inverteres legyen, 1200-1400-as centrivel, lehessen a mosóprogramokat rövidíteni, röviden ennyi.
üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12014) Sinesol válasza Tojci25 (#12012) üzenetére


Sinesol
veterán

Bosch-t vennék, megbizható márka és emellé még relative olcson ad okos funkciokat is. Pl. ez egy jó választás lehet: [link]

Ha 400 még belefér, akkor a prémium Miele és vagy 15 évre megvagy. [link]

[ Szerkesztve ]

(#12015) Sinesol válasza Sinesol (#12014) üzenetére


Sinesol
veterán

A masodik link rossz es mar szerkeszteni se tudtam, itt van helyesen. [link]

(#12016) Kezdő vagyok válasza Sinesol (#12015) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

rontott

[ Szerkesztve ]

(#12017) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Mosógépet szeretnénk venni.
Régebben volt pár kérdés,amire így válaszoltam:
- 1 héten hányszor lesz használva a mosógép.
1 héten egyszer.Két adagot mosunk.

- hányan fogtok mosni benne (és ebből hány 12 év alatti gyerek :D)
2-en,nincs gyerek.
- van-e szárítógép?
Nincs.
- az áramszámla vagy a vízszámla legyen magasabb? (alacsonyabb)
A vízszámla legyen alacsonyabb.
- esetleges allergia, kényelmi funkciók.
Allergiáról nem tudok.A gép fenti funkciói szerintem kielégítőek.

Olyat javasoljatok,ami lehetőségekhez képest tartós.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#12018) Lami66 válasza Kezdő vagyok (#12017) üzenetére


Lami66
őstag

Ha a kevés vízfogyasztás a lényeg, akkor Samsung. Általában 45-55 litert fogyasztanak egy mosásra a mosógépek. A Samsung 33-at. De igazából az esetedben ez hóttmindegy. Heti két mosás, az évente 100. Egy kevésbé víztakarékos gép egy évben kb 2 köbméterrel fog több vizet használni, az talán 3-4 ezer Ft. Inkább keress olyan gépet amire 5 év garancia van. Azzal többre mész, mint 2 köbméter víz évenkénti megspórolásával.
Válassz egy Bosch gépet, jobbfajta Beko-t, ha van rá pénz akkor Mielét. Persze választhatsz Samsungot is, mert az se rossz, bár arra nincs 5 év gari.

(#12019) Sinesol


Sinesol
veterán

Az a 2 köbméter inkább csak egy ezres, csatornadijjal együtt, szóval tényleg kár rugózni rajta.
Ugyebár viz kell a mosáshoz, nem véletlen használ mindenki 50 liter körül, szóval ez a 33 literes Samu nem fog rendesen mosni, ha kicsit szennyezetteb a ruha, akkor az ott is fog maradni. Olyan mint a 6.5 literes mosogatógép, azokra is panaszkodik mindenki, hogy koszos marad az edény.

[ Szerkesztve ]

(#12020) Lami66 válasza Sinesol (#12019) üzenetére


Lami66
őstag

Kimos az 33 literrel is, csak több idő (=hosszabb program) kell hozzá. Persze akinek a mosási tudománya abból áll, hogy a gyorsmosás programon is a programrövidítő gombot nyomkodja ameddig lehet, és ugyanazon a rövidített, 40 perces programon (és lehetőleg 40 fok alatt) mossa a nagyon koszosat, mint a napi ruhákat, akkor nem lesz tiszta.
Most éppen aktuális élethelyzetünk, az udvarunkat csinosítgatjuk, növényeket ültetünk, virágos kertet alakítunk ki, szegélyeket rakok le, mulcsozok stb. Délutánonként több órát négykézláb csúszokmászok. El lehet képzelni, hogy néz ki a gatyám két ilyen délután után, mert nem minden nap mosom. 60 fokon a másfél órás program tisztára mossa a fűzöldes, földtől fekete térdű, eredetileg világosszürke nadrágot
Ugyanez igaz a mosogatógépre is. Kiváncsi lennék a panaszkodóknál milyen hosszú és hány fokos programon marad koszos az edény. És szokták-e takarítani a gépet belülről, vagy csak néha beledobnak valami gépkitakarító álcsodaszert, amikor kezd büdösödni.

(#12021) 7Heads Drago válasza Sinesol (#12015) üzenetére


7Heads Drago
veterán

El kell hogy szomorítsalak: Most vettünk Miele gépet. Használtat .... w377. A szerelő az új gépeket nem ajánlja. Dob felfogatási problémákkal küszködnek kivétel nélkül. Kb 2-3 évet bírnak. Nem ma kezdte a szakmát és csak Mielét javít.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12022) Grande Ale válasza 7Heads Drago (#12021) üzenetére


Grande Ale
őstag

Jó vicc! :D

(#12023) Padre81


Padre81
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok olyan üzletet ajánlani ahol vállalják a régi készülék elszállítását? Illetve szerintetek érdemes egyben mosó-szárítógéppel próbálkozni, vagy eléggé kompromisszumos megoldás? Köszönöm!

(#12024) Nagya21 válasza Padre81 (#12023) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Sok kompromisszum.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12025) d@minator válasza Padre81 (#12023) üzenetére


d@minator
addikt

MM, Euronics, EMAG, Alza az biztos de vásárláskor jelezni kell (kipipálni).
"szerintetek érdemes egyben mosó-szárítógéppel próbálkozni?" - nem, ha van rá pénz inkább külön. Ahol a hagyományos ruhaszárító elfért ott elfér a szárítógép is.

(#12026) Padre81 válasza d@minator (#12025) üzenetére


Padre81
csendes tag

köszönöm mindkettőtöknek!

(#12027) kormo1


kormo1
csendes újonc

Sziasztok,

Az alábbi mosógépek közül melyiket érdemes venni?

[link] Samsung WW80T4520TE
[link] Gorenje WA84CS
[link] Gorenje WNEI84BS
[link] LG F4J3TN3WE

Köszönöm.

(#12028) Dave™ válasza 7Heads Drago (#12021) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ugyanez a lemez ment 2015-ben, amikor a viszonylag alap Electrolux felültöltőset vettük. A gép most múlt 7 éves, hibátlan.

(#12029) KMT


KMT
addikt

Bosch WAU28T90BY és WAU28T62BY között mi a különbség a külsőségek és az 1 dB zaj eltérésen kívül? Megérheti előbbi a plusz pénzt?

(#12030) d@minator válasza KMT (#12029) üzenetére


d@minator
addikt

Így első blikkre a WAU28T90BY:
-króm forgatógomb
-fényesebb feliratok
-aquastop
-nagyobb dob (+3l)
-hangszigetelés alul
-ing program allergén helyett
-feliratos ajtó

A Boschok jó stabilak.
Ennyiért már lehetne dobvilágítás.

(#12031) KMT válasza d@minator (#12030) üzenetére


KMT
addikt

Köszi! Az alsó hangszigetelést 1-2 oldal a másikra is írja...

Mindkettőre azt írja a bosch oldala, hogy "Levehető munkalap: Nem". Ez azt jelenti, hogy nem megoldható a "tetejének" a leszedése? Mindenképp le kéne tudnunk szedni, egyébként nem fér be a pult alá...

(#12032) Kezdő vagyok válasza Lami66 (#12018) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm szépen a válaszokat!
LG téren most van ajánlott vétel?
Régebben jó híre volt.

(#12033) borix válasza 7Heads Drago (#12021) üzenetére


borix
őstag

A szerelőtől vettétek, azt ajánlja amit árul?

(#12034) Lami66 válasza Kezdő vagyok (#12032) üzenetére


Lami66
őstag

Bármelyik márkával mellé lehet fogni, ha a legolcsóbb gépet választod. Mindenkinek más az anyagi lehetősége, de évi 100 mosáshoz szerintem egy 120-140 ezres gép bőven elég. Ha neked az LG szimpatikus akkor vegyél azt, nincs rájuk panasz.

(#12035) Grande Ale válasza borix (#12033) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nyilván a mostani újakat öt év múlva majd ajánlja... :DD

(#12036) vilga válasza Grande Ale (#12035) üzenetére


vilga
tag

Savanyú a szőlő neki: az újakkal egy jó darabig nem lesz munkája

(#12037) Nagya21


Nagya21
addikt

Aggyisten!
Naszóva hogyasszongya, tegnap teljesen megborútam.....
Bementem az Aldiba venni a Zasszonysárkánynak egy pijamát, és erre fel kijöttem egy mosógéppel:

Tartaléknak, 1.4-es centri, 7le, keskeny, eccerüszivómotor.
(1400/min, 7kg, inverter(aszinkron)motor)
93k volt.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12038) Polarstar válasza Nagya21 (#12037) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szerintem jó vétel.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12039) Nagya21 válasza Polarstar (#12038) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Ahogy nézem eggyel ezelőtti Beko készülék, a mostaniakon van gőz is.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12040) Polarstar válasza Nagya21 (#12039) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Lassan nekem is kell cserélni. Jobb az újak fogyasztása áramban és vízben.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12041) Nagya21 válasza Polarstar (#12040) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Na az attól függ!!
A mosáshoz általában víz kell, ha nagyon takarékos, akkor hosszú ideig kosztatja szinte szárazon a ruhát, ami nem jó(mármint a ruhának), legyen egy egészséges 60l körüli vizfogyasztása a gépnek.
Az áramban sztem megint nem sokat lehet sporólni, mert mindben a motor-fütőszál fogyasztása kb ugyanakkora.(mondjuk a kevesebb vizet hamarabb felfűti, cserébe hosszaban forgatja)
A centri, na itt lehet spórolni, főleg ha utána szárítógépet használ a Zemberasszonya, mert ha magasabb a centri annál kevesebb nedvesség marad, rövidebb ideig megy a szárítógép.
Üdv Nagya
UI: ha cserélni akarsz, minél elöbb, mert dicső fönökünk minden beszólása látványosan gyengíti prominens fizetőeszközünket, és drágábblesz a gépezet.(ezért vettem meg az elint)

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12042) Polarstar válasza Nagya21 (#12041) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem most akartam cserélni, hanem még tavaly szerettem volna. De lakástulaj nem rendelte meg, nem fizeti ki, mert ugye nem ő használja.
A vízzel is lehet takarékoskodni. Az inverteres motor sokat számít. Fűteni meg nem fűtünk.
A centrifuga nem csak télen számít. Nekem nincs szárítónk bent, de a jó centrivel nem a lakást nedvesítjük feleslegesen.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12043) Vasti74 válasza Polarstar (#12042) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Az a baj a gépi mosással (és mosogatással) , hogy csodák nincsenek, legfeljebb csak a katalógusokban és reklámokban. Hangsúlyoznak egy "javuló" paramétert, de nem beszélnek az ezzel párhuzamosan romló paraméterekről...

(Mint az autóknál a motor "Downsizing": annak is csak előnyei vannak, értünk van az egész, ugyeeeee? ;-)

Mert kevés vízzel nem lehet normálisan mosni, ahogy Nagya21 is írta.

Egyrészt koncentráltabb lesz szennyezettségben az a kevéske folyadék, másrészt meg "szárazon" dobálja a ruhákat (ráadásul mivel valamivel kompenzálni kell a mosólötty hiányát, hosszabb ideig) Ez nagyon nem jó a ruháknak, bolyhosodnak, kopnak :-(

Adott mennyiségű vizet meg, hacsak nem a sötét anyagból csapolja az energiát ;-) minden gép kb. ugyanannyi pénzből fog felmelegíteni és melegen tartani, a legolcsóbb is, meg a legdrágább is, mert a fizika makacs akármi ;-)

Persze, a mai gépek kimossák a 8kg ruhát 30l vízben (főmosás, öblítés az öblítőszerrel, köztük és az öblítés után meg többször is tiszta vizes öblítés - legalábbis optimális esetben) , de nem szeretnék a ruhák helyében lenni.
És mivel nem öblítenek ki minden mosó és öblítőszert rendesen a ruhából (ennyi vízzel képtelenség, és ez független a program lefutási idejétől) , a bőrnek sem biztos, hogy olyan jaj de jó ez az új módi...

Nekem egy >25 éves Miele mosógépem van, amit >15 éve vettem egy "lomistól". Nem spórol a vízzel eleve, de mindig benyomom a Wasser Plus gombot, + ha sűrűnek találom a dobban a cuccot ;-) , a főmosáshoz simán beöntök még vagy 5-10 liter vizet pluszban.

Tudom, hogy a környezetvédők a szívükhöz kapnak: de nekem meg ilyenkor az jut eszembe, hogy egy régi gépet használok, ami nem lett szemét, miután az előző tulaj kidobta, és nem vettem pár évig működő kacatokat az elmúlt >15 évben sem , ezzel még 1-2-3 kidobott mosógéptől megvédtem Földanyánkat... Cserében (és a szép, kímélő mosásért ;-) csak egy kis plusz vizet kértem ;-)

[ Szerkesztve ]

(#12044) Grande Ale válasza Vasti74 (#12043) üzenetére


Grande Ale
őstag

A plusz víz opció öbliteskor enged be valamennyivel több vizet. Főmosáskor hozzáöntögetni meg szerintem tök felesleges, de hát te tudod...
Miből gondolod, hogy a Miele nem tudja, hogy mennyi vizet szívjon be egy mosógép? De most komolyan?
A mosogepunk egy pamut programnál 56 liter vizet használ az Eco feedback szerint. Ez szerinted nem elég? Melyik általad használt mosógép mos ki 8kg ruhát 30liter vízzel?
Miért kell ennyire tulgondolni egy mosást, hogy vizet ontogessen bárki is egy Miele, vagy akármilyen gépbe? :U

(#12045) Vasti74 válasza Grande Ale (#12044) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Hú mennyi bonyolult kérdés... Miért kell ennyire túlgondolni, amit írtam?! ;-)
- Tudom, hogy a Wasser Plus több vízzel öblít - ezért adok csak a főmosáshoz vizet. Mert a mosás talán még az öblítésnél is fontosabb a számomra ;-)
- Hogy miért adok hozzá vizet: mert egy ideje koszos melós ruhákat is mosok, és látom a különbséget, több vízzel tisztábbak. Szóval egyelőre még hiszek a szememnek ;-)
- Honnan tudná a mosógép (még ha Miele is) , hogy mit mosok, és az mennyire koszos??? A gyerekek sulis ruháihoz pl. csak kevesebb plusz vizet adok, sőt, néha egyáltalán nem öntök hozzá ;-)
- Nem tudom, hogy neked mi elég (mit mosol)
- A 8kg / 30l víz csak irónia volt, arra akartam célozni, hogy túl kevés a víz.
Részemről nincs túlgondolva a dolog: egyszerűen csak van 1 percem arra, hogy a program indítása után egy kicsivel beborítsak még pár kis öntözőkanna vizet a gépbe, ha úgy gondolom jónak. Régen kézzel mostak, aztán keverőtárcsás mosógéppel: azokhoz képest ez semmi :-)

[ Szerkesztve ]

(#12046) Vasti74 válasza Grande Ale (#12044) üzenetére


Vasti74
aktív tag

"Miből gondolod, hogy a Miele nem tudja, hogy mennyi vizet szívjon be egy mosógép? De most komolyan?"

Főztem az ebédet, közben többször is a látóterembe került a mosógép.

És rájöttem!

Szerintem nekem több és kifinomultabb érzékszervem van, sőt, egy kicsivel intelligensebb is vagyok ;-) , mint a mosógép... Így jobban meg tudom ítélni, hogy az adott helyzetben mi a jó. Mert az a szegény buta fehér kocka még azt sem tudja eldönteni, hogy milyen programot indítson ahhoz, amit belepakoltam! ;-)

Egy ilyen gépet az átlagember átlagos dogaihoz terveztek meg.
Ha a Miele fejlesztőinek azt mondták volna, hogy készítsetek egy mosógépet koszos melós ruhák mosására, szinte biztos vagyok benne, hogy első körben a mosáshoz használt vízmennyiséget növelték volna meg! Sőt, biztosan vannak is ilyen gépek profi célra.

De az én gépem nem ilyen, úgyhogy nekem kell intézkednem ;-)

Én ilyen önfejű és makacs ember vagyok, hajlamos vagyok még 2022-ben is azt hinni, hogy én jobban tudom, mit kell tenni, mint a túl okos(kodó) gépek.

Egy példa: az autónk (Scenic 1.5dci 110) állandóan fel akar kapcsoltatni velem, akkor is, ha mondjuk öten ülünk benne, és emelkedőn "döngetünk" felfelé negyedikben, ötödikben. Én tartanék valami értelmes fordulatszámot, de csak mutogatja a nyilat. Néha mondom OK, te akartad, kapcsolok egyet felfelé... Szörnyű, halál neki, én is hallom, a tervezője is tudja, de mégis csak ez nyugtatja meg a szoftverét ;-) De én mégis inkább a fülemre hallgatok, és úgy váltogatok, ahogy egy autóval - szerintem - kell, és nem úgy, ahogy az autó gondolja.

[ Szerkesztve ]

(#12047) Grande Ale válasza Vasti74 (#12046) üzenetére


Grande Ale
őstag

Simán elfogadom amit mondasz, nekem nem fáj Viszont, ha szerinted a mosógépet nem koszos ruhák, akár melosruhak mosásra tervezték, akkor mire? Beállíthatsz elomasast, benyomhatsz folt opciót, bármit. Ha ezek után nem jön ki az folt a ruhadbol, akkor ahhoz szerintem onthetsz hozzá hat kanna plusz vizet is...

(#12048) 7Heads Drago válasza Nagya21 (#12041) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A centri, na itt lehet spórolni, főleg ha utána szárítógépet használ a Zemberasszonya, mert ha magasabb a centri annál kevesebb nedvesség marad, rövidebb ideig megy a szárítógép.
Ha bírja a ruha. Mert ugye van ami a túl nagy centrifugától tönkremegy. Szar a varrás, kijön a szála stb. Szóval nem biztos hogy kell az a 1400-es centri.
Az inverteres motorra meg azt írják hogy spórol, de kérdem én hol? Én nem látom azokat az alacsony fogyasztási értékeket a gyári leírásokban, amit kellene.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12049) 7Heads Drago válasza 7Heads Drago (#12048) üzenetére


7Heads Drago
veterán

10 év garancia is jól hangzik a motorra, csak ugye nálunk egy mosógépnél se a motor ment tönkre....
dob leszakadt - összekente a ruhákat - tönkrement a panel
Ezen egyiken se segít hogy van 10 év garim a motorra.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12050) Nagya21 válasza 7Heads Drago (#12048) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Inverter (aszinkron motor) vezérlésü motornak jobb a hatásfoka mint a kefés gépeknek, ráadásul nincs kopófogyó alkatrésze (szénkefe-kommutátor), eccerübb, olcsóbb felépítés.
Való igaz fogyasztásban csak pár watt a különbség.(meg hangban sok)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.