Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7851) #32577792 válasza berzsike1 (#7850) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ezt szerintem az alapján kell eldöntened, hogy neked melyik felel meg jobban. Nézd meg a programokat és amelyik fontosabbakat tartalmaz, azt válaszd. Más eltérés nem igazán van.

(#7852) hw_8812 válasza #32577792 (#7849) üzenetére


hw_8812
csendes tag

Bár eddig szuperlatívuszokban beszéltem a Bosch WAW28560EU-ról Serie 8 Made in Germany), ami nagyon penge de: nem találtam eddig 90fokos programot(nondjuk eddig 60fokon mindent kimosott amit kellett), kivéve a dobtisztítót, valamint ugyan elő van írva hogy a dob körölüli gumit ki kell törölni, de ebben 3x annyi víz áll meg mint az olcsó Indesit gépembem amit csak a + szarok miatt cseréltem le, nem tudom megérte-e. Mondjuk nagyon csendes, és úgy hogy otthonrol dolgozon kevésbé zavaró. Azért egy majd 200ezres géptől többet vártam volna.

[ Szerkesztve ]

(#7853) Csorbi válasza hw_8812 (#7852) üzenetére


Csorbi
addikt

Csak pamut/cottons/baumwolle programon van 90 fok.

(#7854) qajakos válasza vizib (#7812) üzenetére


qajakos
csendes tag

A Bosch nem tudja eladni a sok hulladékot azért van rá 5 év gari.LG az olcsók között a legjobb. Aztán van Miele. Az LG-k között jobb a mély, a szélesebb.

Üdv qajakos

(#7855) #32577792 válasza qajakos (#7854) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ez aztán a tény megállapítás. Elég jól illeszkedik egy másik kedves fórumtárs megnyilvánulásával.
Szóval azt mondaná erre egy klasszikus ember: bizonyítsd be ezt amit állítasz :)
Szóval várjuk a tényeket erről :)

(#7856) grabber válasza qajakos (#7854) üzenetére


grabber
addikt

Ha ezt előbb tudom,akkor nem veszek hulladék Bosch gépet ami csak 2 év garis,sokkal minőségibbnek találtam élőben,mint a többi azonos kategóriáju gépet. Hibátlanul üzemel,nincs vele gondom.

Miele a legszuperebb gép,ezért is adnak rá 2 év garit :U Értem a logikát. A szar gépekre 5 év gari van és minél jobb a gép annál kevesebb a gari rá.

(#7857) #32577792 válasza grabber (#7856) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ez így van, egyesek szerint ezért a legjobb az elux, az 1 év garival. Bár most az is hulladék lett az 1+3 évvel ;]

(#7858) hw_8812 válasza Csorbi (#7853) üzenetére


hw_8812
csendes tag

Köszi, ahogy mondtad. :R

(#7859) Csorbi válasza hw_8812 (#7858) üzenetére


Csorbi
addikt

Ezért kell elolvasni a felhasználóit, sokan azt gondolják menni fog anélkül is :) Én megtettem helyetted ;)

(#7860) blg


blg
senior tag

Sziasztok,

Az Otthon Melege Programban elnyertem a támogatást. A MediaMarkt-ban szeretném megvásárolni a mosógépet. Ki kell hozzá nyomtatni a támogatói okiratot, és bemutatni vásárláskor?

előre is köszi!

(#7861) #32577792 válasza blg (#7860) üzenetére


#32577792
törölt tag

Én kinyomtattam és vittem magammal.

(#7862) asdf_ válasza blg (#7860) üzenetére


asdf_
veterán

Nem kell, csak a palyazat szama kell hozza, kernek melle egy nevet es egy szuletesi datumot, es ha stimmel, akkor mar latja is a boltos a palyazatodat, szoval telefon kepernyojen boven eleg, nem kell az erdot irtani hozza.

[ Szerkesztve ]

(#7863) l700 válasza Csorbi (#7776) üzenetére


l700
csendes tag

Üdv újra!

Az 1 pulcsi mellett volt 1 hosszúnadrág is, az is azért masszívabb cucc.

Azóta háromszor mostam vele (Beko WTV6633B0):

1. - 1 heti fehérnemű (1 fő) + 2 db nagy, 1 db közepes és 1 db kicsi törölköző meg pár konyharuha - Daily Express 60 °C / 1200 rpm
Pár perc késéssel de számottevő fennakadás nélkül letolta.

2. - 8 db póló/ing + 1 db pulcsi + 1 db hosszúnadrág - Szintetikus 40°C / 1200 rpm (quick wash nélkül)
Bő tíz perc késéssel futott le, szokás szerint a centrifugán gondolkozott sokat de végülis sikerült 1200-zal kicentriznie a hosszú rákészülés után.

3. - 1 db paplanhuzat + 2 db kispárnahuzat + 1 db 140x200-as lepedő + 1 heti fehérnemű (1 fő) + 1 db nagy, 1 db közepes és 1 db kicsi törölköző - Pamut 60 °C / 1200 rpm quick wash rövidítéssel
Na erre már tényleg nem lehet mondani, hogy kevés a töltet. :) Szokás szerint sokáig készült rá, főként a végcentrifugálásra. Konkrétan a végcentrifugálásra fekészülés alatt kényelmesen lezuhanyoztam és fogat mostam, mire felpörgött... Majd viszonylag rövid ideig tartó nagyobb fordulatú pörgés után leállt és újrakezdte a nyűglődését és egy jópár perccel későbbi második nekifutásra sikerült csak 1200-on kicentrizni. Összesen 20 perc késés az ígérthez képest.

Nekem azért közepes csalódás ez a Beko. Hiába csendes, ha centrifugálni nem szeret, ráadásul miközben rákészül a centrifugálásra, ész nélkül tolja a szivattyút is hangosan. Az előző AEG gyakorlatilag bármit megoldott, nem voltak ilyen bajai, csak akkor szenvedett pár percnél hosszabban a kiegyensúlyozással, ha mondjuk csak egy darab télikabátot mostam vele, de hát az érthető is. De most azt érzem, teljesen normális adagokat próbálok vele mosni, nem lehet mindig 100%-ban kioptimalizálni a töltetet. Én vagyok a mosógépért vagy a mosógép van értem? (Nyilván az észszerűség határain belül.)

Persze nyilván az árkülönbség indikál némi minőségbeli különbséget is. Amikor vettem, fontosnak tartottam a gyári garanciát. Invertermotoros AEG 120ezerért lett volna 4 év garival, az 5 év garis Bekóhoz pedig 76ezerért jutottam hozzá MM kiárusításban. Épp ezért végülis elfogadom, hogy hisztis jószág, hiszen 44ezer forint lett volna a különbség. De ha most kéne vennem, tuti másképp döntenék. Jelen pillanatban újonnan 90ezer forint körül kapható ez a Beko amivel szenvedek, míg az inverteres Electroluxot meg lehet csípni 100ezerért is, most épp 4 év garanciával. Azt a +10ezret úgy érzem, lazán megéri...

(#7864) Ponty2


Ponty2
csendes újonc

Sziasztok!

Nekem is elkezdte ugyanezt csinálni a BEKO gépem 4,5 év használat után. WMB 71231 PTM. Nem centrifugáz ki a program végén. Ilyenkor ha ráindítok egy kézi centrit akkor azonnal lemegy hiba nélkül. Aztán néha leáll program közben is tele vízzel de ezt nagyon ritkán csinálja. A centri "hiba" viszont elég sűrűn előfordul. Ugye itt elhangzottak tippek akár szerelőktöl is, hogy ez miért lehet és hogyan lehet elkerülni. Súlyozás, ruhák mennyisége stb. stb. Ezzel az a bajom, hogy a mosási szokásaink ugyanazok. Semmi nem változott és az első 4 év használat közben egyszer sem volt ilyen hiba. Úgyhogy valószínű valami csak elromlott benne. Erre a modellre anno csak 2 év gari volt. Egyébként szerettük a gépet szépen mosott nem volt túl hangos nem mászott el. Mosási idők szuperek! Van ismerősőm aki foglalkozott szereléssel Ő azt mondta, hogy nincs különösebb gond a BEKO-val. Illetve nem rosszabb mint a többi mert alapból egyik sem jó a mai világban. Nem hosszú távra tervezik őket. Elromlik vegyél másikat pár év után. :F

Nem akartam sokat tökölni a javítással. Lehet szivattyú hiba vízszintmérő bármi. Mit csinál ilyenkor a tudatos vásárló? Vesz egy másik BEKO-t! :K

Eléggé behatároltak voltak az elérhető készülékek az EDIGITAL-ban 0% THM-re. 4-es BOSCH-al szemeztem (WAN24260BY) de ott szörnyű hosszúak voltak a programok még a 65%-ra csökkentett mosási idő kiegészitő lehetőséggel is. Nem beszélve, hogy azzal csak 5kg-ot tud 8 helyett. Van fent youtube-on erről egy jó kis videó. Azon végigpörgeti a programokat a review-er és ott szépen látszanak az idők.

Ez lett az új gép jön pár nap múlva: Beko WMY 71033 PTLMB3 Fontos volt a teljes körű gyári 5év gari. (Ez az egy BEKO volt 0%-ra ebben az ár sávban) Majd írok, hogy mik a tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

(#7865) #32577792 válasza Ponty2 (#7864) üzenetére


#32577792
törölt tag

Sok sikert az új géphez.
Másikat helyedben én megmutatnám szerelőnek , hogy mennyiért tudja megcsinálni, aztán ha gazdaságos, mehet piacra.
Egyébként meg így feltenném egy 10k körül, megy a hgcs program, hátha valaki elviszi és a meglévője maradhat.
Persze ha az még jó :)

(#7866) Ponty2 válasza #32577792 (#7865) üzenetére


Ponty2
csendes újonc

Köszi!

Volt kint szerelő de akkor ugye nem produkálta a hibát. Felsorolt egy csomó hibalehetőséget. Nem akartam sokáig szórakozni, hogy akkor mégis mi lehet a gond. Kicserél valamit mégse jó jöhet a következő alkatrész etc. A fogyasztói társadalom díszpintye vagyok én is és vettem inkább egy másikat. 10 x 7700 Ft -os 0-ás részletre nem vészes. Ha ez is bír legalább 5 évet akkor belefér.

Ja egyébként még azt is csinálta néha hogy ilyen sötét gyurma szerű trutyi is került a dobba. Ki kellett rázni mosás utána a ruhákat. :(( Na ennek sem örült az asszony. Már kezdett morci lenni úgyhogy inkább gyorsan egy új gép. Ha kell valakinek a régi ingyen viheti :K (Szeged). Lehet csak ki kellene rendesen takarítani. :D

[ Szerkesztve ]

(#7867) --Ham--


--Ham--
csendes tag

Üdv!
Keskeny elöltöltős mosógépet keresnék normális garanciával.
Úgy tűnik az elux és aeg regisztrációs plusz garancia vegetert... 130 as plafonnal számolok, szeretném ha lenne 1400 as centri, de az 1200 is elég. Nem sértődök meg, ha létezik 800-as 1000-es 1200-as lehetőség. Programokban a variálhatóságot preferálom, de tetszik ha van sportruhához esetleg cipőhöz is program. Azt sem bánom ha van valami rövid program, valamint ha van öntisztító funkciója (persze ha parasztvakítás szóljatok).
Egy Candy cty 105 felültöltős gépet váltana , ami 9 évet lehúzott, egy panelcserével amit megoldottam.
Romániába úgy olvastam van candy 5 év garival... de ugye az Románia..
Ha nem követném évek óta ezt a fórumot simán vennék egy Candy CSWS 485TDR/5-S gépet, keskeny, olcsó, gőzöl, szárít csak a gari nem passzol, leírás alapján tetszik.
Várom a segítségeteket. :R

"Rablótámadás, kezeket fel! Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb! "

(#7868) hw_8812 válasza --Ham-- (#7867) üzenetére


hw_8812
csendes tag

Szia, az Electrolux +3 év promóciója még él: https://www.electrolux.hu/lokalis/promociok/electrolux-mosogep-es-szaritogep-akcio/

(#7869) Chaser válasza --Ham-- (#7867) üzenetére


Chaser
titán

beko egyes modelljeire 5 év gar van, értelmes áron is adják, kombi gépet sztem felejtsd el

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7870) --Ham-- válasza hw_8812 (#7868) üzenetére


--Ham--
csendes tag

Igazad van :R , én ebből indultam ki https://www.electrolux.hu/mypages/register-a-product/
A kérdésem az, van e konkrét ajánlatod a keskenyekből?

"Rablótámadás, kezeket fel! Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb! "

(#7871) --Ham-- válasza Chaser (#7869) üzenetére


--Ham--
csendes tag

Igen, tudom hogy a kombigépek nem népszerűek, és sosem szerették ezen a fórumon őket, ezért nem ugrok bele. Bekokat mikor néztem, keskeny ő nem igazán találtam olyat ami tetszene, ha van ajánlatod szivesen olvasgatok róla ;).

"Rablótámadás, kezeket fel! Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb! "

(#7872) hw_8812 válasza --Ham-- (#7870) üzenetére


hw_8812
csendes tag

Nem is értek hozzá, tapasztalatom sincs ezzel a márkával, de többeknek van itt, biztosan adnak tanácsot.

(#7873) Chaser válasza --Ham-- (#7871) üzenetére


Chaser
titán

nem lehet értelmes gépet csinálni ami mos és szárít is, ugyanakkora tömegű ruha szárításához nagyobb térfogat kell, mint a mosásához, ez a legnagyob buktató, levezette itt szépen valaki, a lényeg h nem stimmel a matek ( :
viszont értelmes páramentesítő gépet veszel, 40-50-ért már van, kiteregetsz, és 2-3 óra múlva szárazak a ruhák, és víz sem kerül a lakásba, fogyasztásban is sokkal jobb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7874) BlackJack21 válasza Chaser (#7873) üzenetére


BlackJack21
tag

“nem lehet értelmes gépet csinálni, ami mos és szárít is”
Ez így, ebben a formában nem igaz. Tudni tudnának, csak ugye a júzereknek van egy olyan igénye, hogy beférjen a fürdőszobába/ konyhába, stb. Ipari méretekben és felhasználásra vannak kombi gépek, amik remekül működnek, hatékonyak is, csak egy szobányi helyet foglalnak...
A párátlanító meg nagyon ajánlott azoknak akik a lakásban teregetnek és nem tudnak vagy akarnak sűrűn szellőztetni. Mi a szárító előtt egy aldis( mostanában van ilyen gép 40eFt- ért akcióban ) párátlanító segítségével szárítottuk a ruhát, 2-3óra alatt tele is lett az 5 literes tartály. A fogyasztása olyan 600W körül mozog.

[ Szerkesztve ]

(#7875) #32577792 válasza Chaser (#7873) üzenetére


#32577792
törölt tag

"...fogyasztásban is sokkal jobb"
Pontosan milyen ajánlasz venni és pontosan mennyi az, amit áramban megtakarít egy szárítógéphez képest?
40-50k-t említesz, én 100k-ért vettem hőszipkás szárítót.
Megvan az előnye, pl. olyan puha ruhát veszek ki, amit szárítás után soha, annyi szöszmösz jön ki, ami egy mosás után soha, szinte nulla lett a vasalási időszak, ami energiát és időt takarít meg.

(#7876) Chaser válasza #32577792 (#7875) üzenetére


Chaser
titán

nem ajánlok, egy tipp, ha nincs hely másik gépnek, páramentesítő egyébként is jól jöhet
3-400w-ot eszik olyan üzemmódban
hőszivattyús szárítóval az a baj, h zárt rendszer, nem tudod takarítani, a szöszök meg eltömítik a valamit :) ezt is lematekozta itt hozzáértő, kondenzációs többet eszik, meg fűt maga körül, de házilag is egyszerű takarítani

szerk:
BlackJack21 nyilván háztartási gépekről beszélünk:)
szárítógépet nem terveztem be, már körülményes is lenne, de páramentesítő az jó megoldás, egyébként is vennék
télen meg a klíma egy óra alatt beszárítja a ruhát kb, páramentesítő meg kiszedi a vizet

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7877) BlackJack21 válasza #32577792 (#7875) üzenetére


BlackJack21
tag

A kombi géphez viszonyítva spórol.Ott a kondenzátor hűtését folyó csapvízzel oldják meg, így többször annyi vizet használ. A másik, hogy a mosás után ki kell venni a fele mennyiséget( vagy fél adagokat mosni), hogy a szárító funkció megfelelő legyen. Így lesz még egy kör szárítás is.

(#7878) Chaser válasza BlackJack21 (#7877) üzenetére


Chaser
titán

meg ugye kombinál olyan nincs, h csak szárítasz, mosás nélkül nem engedi, legalábbis én nem találtam olyat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7879) BlackJack21 válasza Chaser (#7878) üzenetére


BlackJack21
tag

Ez meglepett, így rákerestem, az első találat: [link]

(#7880) Chaser válasza BlackJack21 (#7879) üzenetére


Chaser
titán

no jó, akkor van olyan is ami szárít mosás nélkül is:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7881) kuksa90 válasza Chaser (#7880) üzenetére


kuksa90
őstag

Helyesbítenék: NINCS olyan, amelyik mosás nélkül nem szárít.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#7882) Chaser válasza kuksa90 (#7881) üzenetére


Chaser
titán

amiket anno néztem nem tudták, aztán le is beszéltem magam erről - nem emiatt -, azóta nem foglalkoztam vele

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7883) #32577792 válasza BlackJack21 (#7877) üzenetére


#32577792
törölt tag

Jah, az úgy jó.
Egyéb esetben inkább szárítógép, mint más dolgok :)
Az meg, hogy majd tisztíttatni kell, kalkulált tétel.

(#7884) cserix


cserix
tag

Kedves leendő Bosch mosógép Tulajok!
Bosch szervíz:
- 02.21 12:26 kor lejelentettem a szervíz felé mostmár írásban a centrizni nem szerető WAT28391-es gépemet
(akit érdekel a pontos hiba a nevemre szűrve olvashatja)
- 1 órán belűl hívtak. 02.27-re 10-15 óra közé kaptam az időpontot (azonnal beírtam a naptáramba, hogy ne szervezzek ekkorra semmit)
- ma 02.27 van. Egész nap vártam a szervízest, majd az imént felhívtam az ügyfélszolgálatot, hogy miért nem jött az emberük.
- közölték velem, hogy az én időpontom 03.05. 11-14 óra között van......
.....és most gurult el a gyóccerem.....

1., ha én írtam be rosszúl a naptáramba az időpontot (ami szinte kizárt), akkor azért gáz a szervíz, mert majdnem 2 hetet kell várni hogy kijöjjenek
2., ha Ők változtatták meg az időpontot, akkor meg ezért gáz a szervízük.

Remélem a többi ilyen márkájú háztartási gépemmel nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#7885) #32577792 válasza cserix (#7884) üzenetére


#32577792
törölt tag

nincs rögzítőd a mobilon?

(#7886) cserix válasza #32577792 (#7885) üzenetére


cserix
tag

Van rögzítőm, de eszembe sem jutott, hogy pont egy szervízes időpontegyeztetést vegyek fel.
Azért legközelebb elindítom......

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#7887) Chaser válasza cserix (#7886) üzenetére


Chaser
titán

Nekem automatikusan indul, nem ertek hozza, biztos azert ( : ilyen esetekre pl tokeletes

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7888) #32577792 válasza Chaser (#7887) üzenetére


#32577792
törölt tag

hihi nekem is :)

(#7889) cserix válasza #32577792 (#7888) üzenetére


cserix
tag

ungawa, Chaser ....és ugye tájékoztattok mindenkit a hívások bonyolítása közben, hogy rögzítésre kerül a beszélgetés... ;]

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#7890) #32577792 válasza cserix (#7889) üzenetére


#32577792
törölt tag

hogy a manóba ne :)
ahogy bennünket is, hogy megyünk a nagy megfigyelő szektorokba
kb. 2 hete vettem észre, hogy vesz mindent :)

(#7891) Chaser válasza cserix (#7889) üzenetére


Chaser
titán

En nem csinalok semmit, a telefonom a mocsok, nem is ertek hozza ( :

Szerk:
Tenyleg, ezuton tajekoztatok mindenkit, h a telefonom magatol rogzit, xiaMI ( : aki nem olvassa igy jart ;]

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7892) kuksa90 válasza Chaser (#7891) üzenetére


kuksa90
őstag

Tegezzél nyugodtan, de tőlem biztosan nem tesz olyat... :DDD

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#7893) bazsimano válasza cserix (#7884) üzenetére


bazsimano
őstag

szerviz nem vette fel a beszelgetest? max kikered toluk :D
alt. fel szokatk venni...

(#7894) cserix válasza bazsimano (#7893) üzenetére


cserix
tag

Gondolom felvették, de nincs túl sok kedvem meg energiám sem, hogy ezzel tovább foglalkozzam. Mi van ha kiderül, ők írták át önkényesen vagy az hogy én voltam a hülye. A lényegen nem fog változtatni: Az időpont marad és a tény is, hogy a hibabejelentéstől kb 2 hétre fog kijönni a szervíz. Ja és nem "Rotyogórettenetesen" lakom, hanem a főváros agglomerációjában.....

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#7895) bazsimano válasza cserix (#7894) üzenetére


bazsimano
őstag

ez igaz...
hat hajra! es kitartas...
csak gondoltam "csesztetett" a tudat, hoyg nem tudod, hogy ki a hunyo :)

(#7896) Chaser válasza cserix (#7894) üzenetére


Chaser
titán

Mondjuk ez onmagaban is eleg csunya, egy olcso candynel meg talan azt mondana az ember oke

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7897) #32577792 válasza cserix (#7894) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ez most Bosch szerviz vagy partnert kellett hívni?

(#7898) cserix válasza #32577792 (#7897) üzenetére


cserix
tag

Bosch hibabejelentés [link]

[ Szerkesztve ]

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#7899) #32577792 válasza cserix (#7898) üzenetére


#32577792
törölt tag

Akkor még reklamálni se tudsz mert náluk volt.

(#7900) atirag


atirag
őstag

Két mosógép között őrlődöm.
Az egyik https://www.markabolt.hu/electrolux/electrolux_mosogep/eloltoltos_mosogepek/electrolux_ew6f328w_mosogep.html
A másik https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_bosch-wat28460by-vario-perfect-mosógép-1155207.html

Van olyan paraméter ami az egyik mellett jobban érvel ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.