Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8351) mzso


mzso
veterán

Viszont valaki adhatna valami tippet mi okozza a nagy zajt mert a jelek szerint nem a szivattyú ami egyből indul.
Ezen a hangfelvételen 10 másodpercnél indul be igazán a zaj: https://drive.google.com/open?id=1EIHPqO8GUYdhnsl7LhyP3kuNXsjbMxIC

(#8352) mzso


mzso
veterán

^Ehh. Most nézem hogy elkúrtam a linket...
Ez a helyes link: https://drive.google.com/open?id=1fFB5pOHt-MwiOqP_6vc54oBy65t47fnv

(#8353) Alyx01 válasza Gömbike (#8345) üzenetére


Alyx01
csendes tag

Köszi, végül Elux lesz.

Üdv.

(#8354) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Szisztok!

Szeretnék segítséget kérni. Épp válok és elfogok költözni egy panelba. Keresek valami jó megbízható (az se baj ha olcsó) mosógépet. Egyedül fogok élni (egyenlőre) és heti 2x, max 3 fogok mosni a sportolás miatt. Olyan mosógépet keresnék (a használttól sem zárkózok el teljesen, bár hosszútávban gondolkodok) amivel nem lesz sok macerám, csak beszórom a ruhákat és beteszem a mosószer+öblítő kambót és megy és csinálja és nem lyukasztja ki a pólóim meg ilyenek. Eddig whirlpool volt otthon amivel amíg nincs baj addig nincs baj, de utána megyénként egy hivatalos szerelő van, aki Veszprém megyébe kontár. 9 hónapig nem volt jó a beépített sütőnk és utána újat kellet venni amire nagy kegyesen adtak kedvezményt. :D
Jó lenne ha "okos" lenne és megmérné a ruhák súlyát és az alapján adagolná a vizet meg ilyenek. Minimum A+-os legyen de inkább ++/+++.
Segítséget előre is köszönöm.

(#8355) grabber válasza INGJOKE (#8354) üzenetére


grabber
addikt

Hello!

A Bekot tudnám javasolni,mert magamnak azt vettem olcsón és 5 év garival :) [link]
Véleményeket is olvashatsz.Ez elég keskeny,panelba elég szuper. kb 80k szállítással. Annyi,hogy nem inverteres,nem annyira halk. De ha olyat szeretnél akkor drágábbat kéne nézned. Az inverteres típust is veheted,kicsit drágábban és itt 60 hónap garit írnak rá. Bár utána kérdeznék mindenképpen a gariunak,mert az 5 év nem érvényes minden termékre.[link] Ha meg ritkán mosol,akkor a zaj sem zavar annyira,ha olcsón akarod megúszni,akkor jó az olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

(#8356) Leslie67


Leslie67
tag

Sziasztok!
Eddig AEG-ben gondolkodtunk, de a feleségem meglátta ezt a szériát. Azt kell, hogy mondjam nekem is sokkal, de sokkal jobban tetszik mint az AEG és árban is még beleférnének. Van ellen javaslat, tapasztalat?

(#8357) Gömbike válasza Alyx01 (#8353) üzenetére


Gömbike
senior tag

Gratulálok hozzá!

Helyes döntés volt.😀😀😀

Használjátok egészséggel jó sokáig!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#8358) INGJOKE válasza grabber (#8355) üzenetére


INGJOKE
veterán

Köszönöm a segítséget ez jónak néz ki. A beko egyébként is szimpatikus volt annak ellenére i, hogy a Barcelonát támogatja. :D

ha máshol veszem meg akkor is 5 év gari van rá? remélem mert gyártói... :D

(#8359) grabber válasza INGJOKE (#8358) üzenetére


grabber
addikt

Máshol is veheted,de az 5 év garit nézd meg hogy jár-e hozzá. Az inverteresre elméletileg nem jár [link],de egyes helyeken webshopokban mégis 5 évet írnak. WTV- 6532 B0 WTV- 6632 B0 típusra mindenképpen járnia kell.

Legalább nem kell női szemmel nézni a mosógépet. Egyszerű,olcsó,garis és jó :D

(#8360) INGJOKE válasza grabber (#8359) üzenetére


INGJOKE
veterán

Érdekes a Euronicsban most ugyan annyi mint a másik. Csak még nem merem megvenni le akarom majd mérni a helyet. Remélem 1 hónap múlva is vhol akciós lesz...
Mivel tud többet az inverteres a mosógépeknél?

(#8361) grabber válasza INGJOKE (#8360) üzenetére


grabber
addikt

Az inverteres motor halkabb,kevesebbet fogyaszt,erősebb,"megbízhatóbb". Kb mint a benzines autó vs elektromos.
45cm mosógép elég keskeny.

(#8362) blattida válasza grabber (#8361) üzenetére


blattida
nagyúr

A fogyasztási előnye minimális (1 év alatt pár száz forint), a nyomatéka ugyan valamivel nagyobb, de ennek nincs gyakorlati jelentősége, semmivel sem megbízhatóbb, mint egy szénkefés, ellenben jóval drágábban javítható.
Az egyetlen valós előnye a halksága, valamint olcsóbban gyártható, amit Te, mint felhasználó nem érzékelsz, hiszen drágábban adják...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8363) grabber válasza blattida (#8362) üzenetére


grabber
addikt

Nekem a Bosch gépen 2 évente kellett szénkefét cserélnem. Ami pár ezer forint volt,mert magam csináltam meg. Ez is megbízhatóság,mert aki nem ért hozzá nem fog aláfeküdni.

(#8364) tthom válasza grabber (#8363) üzenetére


tthom
senior tag

Jó, hát ez se általánosítható.. Nálunk 15 éven keresztül nem kellett hozzányúlni, pedig volt, hogy zokni miatt megszorult a dob, alig bírta megmozdítani, a végén a dob fém a fémen súrlódást nyomott, hogy füstölt, de a motor ment tovább, mintha mi se történt volna.. :R

(#8365) INGJOKE válasza grabber (#8361) üzenetére


INGJOKE
veterán

Most épp egy árban vannak. Nah majd kövi hónap végén kiderül :)

(#8366) blattida válasza grabber (#8363) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha a két év alatt kétezerszer mostatok, akkor oké, amúgy nem. Ha csak átlagos mosási szám volt, akkor viszont volt valamilyen gebasz a motorral, ami miatt ette a szénkeféket. Normál használat mellett simán 8-10 évig (vagy tovább) kitartanak a szénkefék.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8367) Alyx01 válasza Gömbike (#8357) üzenetére


Alyx01
csendes tag

Köszönöm szépen!
Úgy legyen!

(#8368) #40553216 válasza INGJOKE (#8358) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ezt előbb írod, el sem olvasom a többit. :DDD

(#8363) grabber
Az enyémnél 12 év alatt sem kellett cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#8369) bandon


bandon
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni mosogép választás ügyében, HGCS keretén belül.

1./ Mennyit lenne használva.Heti 5-6 mosás
2./ Személyek száma a családban. 5fő (2 felnőtt és 3 kis gyermek)
3./ Mekkora a hely a fürdőben. Kicsi, sajnos
4./ Elöl vagy felültöltős legyen. Felültöltős
5./ Van e szárítógép ( a centrifuga miatt )Van
6./ Mekkora a max. keret. max 150e[, támogatással együtt/B]

Segítségeteket előre is megköszönöm

[ Szerkesztve ]

Üdv: bandon

(#8370) ezrrl


ezrrl
csendes tag

Sziasztok!

Csak 1 icipici segítséget kérnék,tisztelettel.

Mosógépet vásárolnék a napokban,...van e érdemi különbség a Beko WTV 6532 B0 és a Beko BEKO WMY-71033 PTLMB3 mosógépek között((ha jól látom fogyasztás,méret),mind2 60 hónap garis))?
Melyik a jobb vétel?

Köszönettel,Gábor

(#8371) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok![link
Ezek közül szerintetek melyiket érdemes?
Lényeg a hosszú garancia emiatt néztem a beko gépeket de nem lenne lényeg nem vagyok egyik márka elkötelezettje se.Inverterest szeretnék.
:R

WoT:jimmbo

(#8372) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Üdvözlöm a Topiclakókat!

A gondunk az, hogy a 20 éves AEG felültöltős másodszori mosás közben rendszeresen leveri az életvédelmi relét. Gyanúm, hogy nem éri meg szerelőt hívni hozzá, mert csak kiröhögne...

Még nagyobb probléma viszont az, hogy a mosógép 70 cm magas, és a fülkéje is ehhez a mérethez van kialakítva -- mostanában pedig minden felültörtős gép 90 cm magas.

Tényleg megszűnt ez az alacsonyabb méret?

Az Euronicsban az EWT1264ILW típusra akarnak rébeszélni. Van ezzel tapasztalat? Érdemes megvenni hozzá a +4 év garanciát?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8373) asdf_ válasza MaCS_70 (#8372) üzenetére


asdf_
veterán

En elso korben a futoszalat kapnam ki belole es vetnem vizualis vizsgalat ala.

(#8374) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Sziasztok!

Nézegettem használt gépeket, de inkább úgy döntöttem hogy veszek egy teljesen újat.

Ezt a kettőt néztem ki, van valakinek tapasztalata velük?

Navon N5100
Amica WAE 1041

Vagy van esetleg max 60k-ért más ajánlott gép? Heti 3x van mosás, semmi extrára nincs szükségünk. :R

Live-Die-Respawn

(#8375) asdf_ válasza oriic (#8374) üzenetére


asdf_
veterán

Heti 3 mosas mar tobb annal, mint amire en a legnoname-ebbnel legnoname-ebb, legolcsobbnal legolcsobb gepet valasztanam.

(#8376) Ajembumbi


Ajembumbi
csendes tag

Sziasztok!

1./ Mennyit lenne használva. Heti 2-3 mosás
2./ Személyek száma a családban. 2 fő
3./ Mekkora a hely a fürdőben. Kicsi, max 45 széles lehet
4./ Elöl vagy felültöltős legyen. Felültöltős(a szűk hely miatt, csak felülről lehet hozzáférni
5./ Van e szárítógép ( a centrifuga miatt ), Nincs, de a régi gépem már egy éve alig centrufigál, megszoktam, mellékes szempont.
6./ Mekkora a max. keret: 100e. Jobban örülnék ha még lejjebb, de gyanítom, hogy nem túl reális.

https://edigital.hu/felultoltos-mosogep/indesit-btw-e71253p-eu-felultoltos-mosogep-7kg-kapacitas-p595790#product-feedback
Ilyen, gépet érdemes? Esetleg hasonló áron valami egyszerűbb, de megbízható darab? A digitális kijelző, meg egyéb csicsa nem fontos, eddig mindent ugyan azon a fokozaton mostam, szóval profizmustól és kifinomult mosási igényektől sem igazán kell tartani.

Köszi szépen :)

(#8377) zorzy4 válasza oriic (#8374) üzenetére


zorzy4
őstag

Heti 3 mosásra már minőségi gép kell, meg amúgy is. 90-100 körül valami eleczroloix vagy talán zanussi van olcsóbban.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#8378) tthom válasza zorzy4 (#8377) üzenetére


tthom
senior tag

Jaja, egyes mosógépgyártók szerint a heti 3-4x mosás már ipari felhasználás. :DDD

(#8379) blattida válasza oriic (#8374) üzenetére


blattida
nagyúr

A navont az arcelik (beko) gyártja, az amicát a gorenje, a hosszabb jótállás miatt inkább az előbbit vedd, ha már nem akarsz/tudsz 20000 forinttal többet adni egy öt év garanciás bekoért...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8380) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

120-130k környékén keresem a legjobb mosógépet ,euronics vagy mm boltban szeretnék vásárolni.

Köszöntem előre is ,szép napot!

(#8381) asdf_ válasza TechN7ne (#8380) üzenetére


asdf_
veterán

Oszt előtöltős vagy felültöltős, 6 vagy 10 kilós meg ilyesmik...

(#8382) TechN7ne válasza asdf_ (#8381) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

előtöltős kellene ,bocsánat lehagytam.

(#8383) Csorbi válasza TechN7ne (#8382) üzenetére


Csorbi
addikt

Aztán a többi paraméter nem érdekes...? Nagyon sietsz, hallod-e... :DDD

(#8384) JJJ


JJJ
csendes tag

Sziasztok,

A tanácsotokat szeretném kérni mosógép vásárlás kapcsán.
Nincsen különösebb vonzódásom egyik márka iránt sem, így a 06.30-ig tartó 5 éves garancia kiterjesztés miatt a BOSCH készülékek közül tervezem vásárolni.
A fórum alapján úgy látom inkább a 6-os széria, de a 4-es is ajánott.
150k-ig gondolkodtam, elöltöltős kivitelben, 7+ kg mosókapacitással, heti 2-3 alkalmas használatra, szárító nem lesz rajta.

Viszont elvesztem sajnos a rengeteg típus között, mert egzakt összehasonlításra alkalmas oldalt nem találtam (a gyártó honlapja sem igazán alkalmas rá), így jól jönnének a tanácsaitok.

Elegendő lehet a jelenleg legolcsóbb serie 4 típus is (WAN28261BY) 100e-ért vagy érdemes kifizetni a +25e felárat inkább a belépő serie 6 WAT24360BY-ra?
Esetleg az alaptípusokat érdemes kerülni és inkább a kicsit magasabb árkategóriából választani mind a 4-es mind a 6-os sorozat esetében pénztárca függvényében?

Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#8385) grabber válasza JJJ (#8384) üzenetére


grabber
addikt

Hello!

Én azt vettem észre,hogy hiába a drágább készülék nem fogja tovább bírni. Arra azért figyelnek,hogy ha drágát is veszel gari idő után le is akard cserélni. Mert majd megint drágát veszel és sok lesz rajta a haszon. Ezt pedig nem engednék el.
Amelyikre a sok garit adják én azt venném. Utána dönt a funkció,ár,minőségérzet. Inkább 4-5 évente egy új mint 10 évig egy drága. Mosógépek is fejlődnek és egy új mindig tisztább lesz,mint egy régi. Ja és ha gari után bedöglik,nem számít mert úgy kalkuláltam vele.

Érdemes-e a drágábbat venni. Én Bosch mosógatógépet vettem. Hiába néztem ki a Bekot,gagyinak tűnt. A bosch 30k-val drágább volt még akciósan is. De annyival jobbnak tűnt minőségileg,hogy én inkább kifizettem,mert a kialakításon mindenen láttam,hogy jobbra tervezték mint a Bekot. Van ahol megéri,van ahol nem. Én magam is láttam a minőségbeli ugrást.

(#8386) csobolade


csobolade
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni mosogép választás ügyében.

1./ Mennyit lenne használva.Heti 2-4 mosás
2./ Személyek száma a családban. 3fő (2 felnőtt és 1 kis gyermek)
3./ Mekkora a hely a fürdőben. Panellakás fürdőszoba
4./ Elöl vagy felültöltős legyen. Felültöltős
5./ Van e szárítógép ( a centrifuga miatt )Nincs
6./ Mekkora a max. keret. max 150e

Most a Whirlpool ZEN gépekre 6 év teljes körű és 20 év motor garancia van. Érdemes a Whirlpool TDLR 70230-at választani, annak ellenére, hogy ez a márka kevésbé ajánlott, vagy Electrolux 1376-ot, esetleg valami AEG-et vegyek jelenleg 1 év garanciával? A biztosítós garanciahosszabbítás az én szememben olyan mintha nem is lenne, szóval az nem játszik.
Segítségeteket előre is megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#8387) jociolaszi válasza csobolade (#8386) üzenetére


jociolaszi
tag

Nagyon jó választás, a Whirlpool ZEN gépek nagyon jók és nagyon csendesek.

(#8388) bandon válasza csobolade (#8386) üzenetére


bandon
tag

Szia
én 2 hete vettem ui. mosógépet e-bolt 129e forintért HGCS keretében, hivatalos garival.
A futár cég is korrekt volt.
A készülék tökéletes, kíváncsi vagyok, hogy ennél a típusnál a rozsdásodás mikor jön elő.

Üdv: bandon

(#8389) Ocean


Ocean
tag

Sziasztok!

Úgy látom pont téma a Bosch és a 3+2 év gari. Hát én befürödtem... :(
Pedig nem is az olcsók közül választottam, megnézem majd a papírokat, ha jól emlékszem egyik WAT kódú 130-160k körüli árú gépet vettem meg a 3+2 garanciával.
Ma megdöglött...
E18-as hibát írt ki, utánanéztem, jó gyakori, valamilyen szivattyúzási probléma.

Most amellett, hogy itt állunk a nyár közepén 2 gyerekkel, mosógép nélkül, ki tudja meddig, tekintsünk is el.

Inkább azt kérdezném tőletek, hátha jogi dolgokkal jobban képben vagytok, hogy mit kérhetek én innen a MM-tól?
Mert én innentől nem bízok a Bosch gépekben, ami 1 év után megkotlik.
Akár ráfizetéssel is cserélném valami más márkára, csak nem tudom mik a lehetőségeim.

Előre is köszi.
És ne vegyetek Bosch-t. Vagy nem tudom hol van (pénzben) az a határ, amitől (esetleg) érdemes megvenni őket.

(#8390) petyus_ válasza Ocean (#8389) üzenetére


petyus_
senior tag

Nem ismerem a Bosch meghibásodási statisztikáit, de ettől függetlenül is elég egyszerű gondolkodásra vall egy esetből ilyen következtetést levonni. Ismerősömnek 16 éve megy a Bosch gépe, szerinte meg csak azt szabad venni. Most kinek van igaza?

(#8391) harrie


harrie
csendes tag

Mosógép beüzemelésekor ellentmondásba keveredtem :). A leírásban az szerepel, hogy a víz bekötő csövet függőlegesen lefelé kell elhelyezni (első kép), viszont a dobból kivett cső mellett volt egy kis papír (második kép), amelyiken viszont az szerepel, hogy csak függőlegesen lefelé nem szabad. :Y

Most akkor mi az igazság? Egyáltalán ennek mi a jelentősége?

(#8392) blattida válasza Ocean (#8389) üzenetére


blattida
nagyúr

Majd csak akkor cseréld le, ha letelik a 3+2 év, addig ne, hiszen garanciális probléms, ami, nem a bosch védelmében írom, bármelyik márkánál előfordul. Egy 150 ezres mosógép olcsó, akkor is, ha vannak fele ennyibe kerülő társai. Fogyasztói társadalom van, a legtöbb gép szépen csomagolt ipari hulladék.

Petyus_
A mostani tapasztalat sokkal relevánsabb, mint egy 16 éves. 16 évvel ezelőtt a legtöbb gép még sokkal tartósabbra készült, sok példát tudnék írni. Egy mai százezres mosógép nagyon olcsó, nem is lesz tartós...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8393) Csorbi válasza harrie (#8391) üzenetére


Csorbi
addikt

6-os kép: 90 fokban (vízszintesen) tilos fektetni a csövet.
1-es kép: 45 fokban lehet őket használni.
Szerintem.

(#8394) harrie válasza Csorbi (#8393) üzenetére


harrie
csendes tag

Kösz, de az 1-esen elég világosan át van húzva a függőlegesen állás... Nem tudom máshogy értelmezni, minthogy úgy nem szabad tenni.

(#8395) Csorbi válasza harrie (#8394) üzenetére


Csorbi
addikt

Az egyik nem a vízvételi, a másik pedig a szennyvízelvezető cső?

(#8396) harrie válasza Csorbi (#8395) üzenetére


harrie
csendes tag

Nem, csak a vízbevezető cső van ott. A lefolyó cső ráadásul fixen be van kötve alul, azt nem is kell felcsavarozni.

(#8397) tthom válasza harrie (#8396) üzenetére


tthom
senior tag

Én erre ennyire soha nem figyeltem.. Álljon valamennyire lefele, hogy kisebb legyen az erőkar, ami feszíti. Meg úgy általában ahogy szépen kiadja. Eddig (15 év), nem volt gond.

(#8398) Ocean válasza petyus_ (#8390) üzenetére


Ocean
tag

Nem fogom elsunnyogni, mégsem romlott el a mosógép. Visszaállt a bizalom a Bosch-ban :)

Annyi történt, hogy valahogy egy színfogó kendőt beszippantott valahol, és eldugította a szivattyú előtti csövet.

Mentségemre szóljon, csak a feleségem által csinált telefonos videót láttam, mikor megírtam a tegnapi hozzászólást. Illetve valóban, borzasztó hangot adott ki ha el akartuk indítani, egyértelműen valamilyen mechanikai problémának tűnt.

(#8399) petyus_ válasza blattida (#8392) üzenetére


petyus_
senior tag

Oké, de az sem releváns, hogy vett egy gépet és tönkrement, akkor ne vegyél Bosch-t. Nekem amúgy Bosch van, pár hónapos, eddig elégedett vagyok vele, de nem emiatt védem, ha Beko-ra írná valaki azt, hogy 1 hónap alatt tönkrement, úgyhogy senki ne vegyen ilyet, mert szar, arra is ugyanezt írnám.

Ocean: :C

[ Szerkesztve ]

(#8400) tthom válasza petyus_ (#8399) üzenetére


tthom
senior tag

Viszont az amazon értékelései szerint a keskeny Bosch-okat meg kell nézni, mert többen panaszkodtak, hogy tönkreteszi a ruhákat szép lassan. Képek alapján volt egy? sorozat, ahol a dob furatai a cseppekhez képest nem jó helyre estek és éles maradt a széle a lyuknak, ez húzta ki a szálakat.
A rendes mélységűnél viszont jó helyen voltak.

Egyedi, vagy sem, érdemes ránézni, ujjal végigsimítani. :)
Nem is a legolcsóbb modellek között..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.