Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) geryboro


geryboro
senior tag

gömbpanoráma, mozgókép és multifókuszos fotó készítése lehetséges a telefonnal?

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#19602) Stauffenberg válasza w333 (#19596) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Miért is?

(#19603) w333 válasza Stauffenberg (#19602) üzenetére


w333
félisten

Hát nem tudom ... a telefon kinézete (G3 egy az egyben) illetve alul kivehető aksi nagyon nem jön be, nekem ez inkább egy negatívum amire jobban oda kell figyelni, lesznek ezzel kapcsolatban még olyan panaszok hogy lötyög a telefon alja, vagy hogy letörtek a fülek és kiesik belőle az akku stb. :(

Miért nem lehet unibody fémből az egész ? miért kell kivenni az akkut ? :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#19604) Stauffenberg válasza w333 (#19603) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azt hittem pedig, hogy majd elmagyarázod, hogy miért fog megbukni a koncepció és nem csak a saját előítéleteidről van szó. :)

"Miért nem lehet unibody fémből az egész ? miért kell kivenni az akkut ?"

Ha valami, akkor ez pont az a képesség, amiről híres az LG és jól van ez így. Szerintem az alulról levehető fedél semmivel sem lesz rosszabb megoldás, mint a levehető hátlap, az sem nyöszörög meg nyílik ki magától.

(#19605) w333 válasza Stauffenberg (#19604) üzenetére


w333
félisten

Na de az a műanyag hátlap kb. 0.1g súlyú és kb. 10 kis fülecske fogja körbe, míg ez az egész akku súlyát fogja tartani és kevesebb is lesz a fülecske :(

Ha valami, akkor ez pont az a képesség, amiről híres az LG és jól van ez így.

Mennyiből tartott volna az oldalát kivágni a Micro SD -nek és az akku csere helyett pedig a csomagolásba rakni egy hordozható Powerbank -t ? addig amíg hivatalosan támogatják simán 3-4 évig is kibírja ugyan az az akku ami benne van.

Számítottam a G5 -re, de ez most hatalmas csalódás számomra :B

Nem értem miért ne maradhatott volna a levehető hátlap ? úgy mint a G4 :F

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#19606) zack válasza k0c2k4 (#19598) üzenetére


zack
nagyúr

Nem tudom mi az összefüggés, de gyanítom, hogy hardveres. Bár ez könnyen kideríthető mikor vásárolt telefon nem szereti a 6.0-át, és mikori vásárlás, ami igen.
Az én júliusi ázsiai telefonom pl abszolút nem szerette, tapasztaltam az aksi merülős problémát és egyéb más anomáliákat is, de a mostani EU-s példánynál ebből semmit sem veszek észre. Nem tudom milyen ok-okozati összefüggés lehet, de valami biztos van.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19607) Stauffenberg válasza w333 (#19605) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Még nem is ismerjük a rögzítési mechanizmust, de te már temeted. Az akkut általában nem a fedelek szokták tartani, hanem valamilyen reteszelős megoldás. A fényképezőgépekben például ki is nyithatod az akkutartó fedelét, amíg a reteszt nem oldod ki, nem jön ki az akku.

Persze simán benne van a pakliban, hogy tényleg béna megoldás, de akkor is várjuk már meg míg kijön és lesz vele tapasztalat. Értelmetlen előre lefikázni valamit.

(#19608) jimmedly válasza zack (#19606) üzenetére


jimmedly
senior tag

Két hete vettem a Telenornál, első bekapcs után frissült V20D-re a V10D. Egyre több hülyeséget csinál, pedig már a hr is megvolt.Most nézegettem a downgrade menetét. Csak még azt szeretném kideríteni h mikorra várható az esetleges következő javítás, érdemes-e várni rá esetleg. Nincs kedvem a két hét alatti harmadik belakáshoz.

(#19609) leslien válasza w333 (#19605) üzenetére


leslien
nagyúr

Számítottam a G5 -re, de ez most hatalmas csalódás számomra

legalább a Vasárnapot várd már meg... még azt sem tudjuk h működik vagy h néz ki.. ;)
nekem mindegy mert elsősorban S7 lesz utána lesz csak majd G5
most jelen pillanatban nem tudok dönteni h melyiket tartsam meg G4 vagy egy vadi új Note 4? ;]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#19610) w333 válasza Stauffenberg (#19607) üzenetére


w333
félisten

Persze várjuk ki ... aztán majd kiderül :R

(#19609) leslien

+1 :K az S7 viszont legalább már IP67 lesz, és brutális kamera ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#19611) RealZuperman válasza #73499136 (#19568) üzenetére


RealZuperman
tag

Én is P6-ról váltottam, nem bántam meg. Nem péklapát, a képek csalnak. Simán elfér zsebben és kézben is.

(#19612) TODI1111 válasza killzone1987 (#19582) üzenetére


TODI1111
addikt

Melyik FLASH FIRE progit használod? A legfrissebb azt hiszem nem műkődik a G4-en.
eZ viszont igen flashfire 0.24
visszafejtési kulcs: !Csmk3WyrOyskJ4eifeiplg8mbh4BkBRzTH5-xya-o7M

[ Szerkesztve ]

(#19613) Stauffenberg válasza w333 (#19610) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért a G5-ben is elég durva kamera lesz, az LG USA már pakolgat fel fotókat Instagramra.

A multi expó lesz majd az egyik új fícsör és valószínűleg sorozatfelvételben nem lesz gyenge. :)

(#19614) w333 válasza Stauffenberg (#19613) üzenetére


w333
félisten

Kiváncsian várom, képek pedig .. hát G4 után nem tudom mit tudnak még ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#19615) Stauffenberg válasza w333 (#19614) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"hát G4 után nem tudom mit tudnak még"

Nekem azért van egy egész hosszú listám, hogy mit látnék szívesen. :D

1.) Fénymérési módok (spot, középre súlyozott, mátrix)
2.) Manuális módban is elérhető HDR, panoráma
3.) Félautomata módban elérhető expozíció kompenzáció
4.) Előlapi kameránál elérhető expozíció kompenzáció
5.) Natív 3:2 képarányú szenzor
6.) Legalább segédrács 3:2 képarányhoz
7.) Hosszabb ideig tartó AF-lock (touch to focus esetén)
8.) Jobb optikai felépítés (csapnivaló lens flare karakterisztika)
9.) Jobb frontlencse bevonat (a jelenlegi könnyen fátyolosítja a képet)
10.) Állítható zajszűrés/élesítés
11.) Manuális vezérlés videónál
12.) Csökkentett shutter lag

Ezek egy része pusztán szoftveres dolog, simán jöhetne a G4-hez is, nekem ezek hiányoznak a tökéletességhez, másik részük meg hardveres, azt csak a G5 pótolhatja. Biztos van még ami kimaradt. Nem vagyok szőrszálhasogató, csak fotós és láttam már ezeket más készülékekben (ha nem is mindet egyszerre), szóval tudom, hogy nem kérek sokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#19616) zack válasza jimmedly (#19608) üzenetére


zack
nagyúr

Én amit most kaptam EU-s verziót, gyárilag V20C volt rajta, és V20D-re frissült.
Amiken gyárilag Lolli van elég rég be lehet ragadva a szolgáltatóknál. Nem most jött ki.
Az enyémet Németországból kellett rendelni, és még így sem volt bőrös, csak műanyag hátlapos.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19617) w333 válasza Stauffenberg (#19615) üzenetére


w333
félisten

+1 :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#19618) hacki87 válasza Stauffenberg (#19613) üzenetére


hacki87
senior tag

Ezt a G4 miert nem tudja? Ami a kepen is van? Pl s4 is tudta l830 is. En sajnalom, hogy a G4 nem tudja alapbol.

(#19619) geryboro válasza hacki87 (#19618) üzenetére


geryboro
senior tag

szerintem amiket leírtam pár hsz-el korábban, azokat sem tudja... :(((

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#19620) DonMaster válasza zack (#19597) üzenetére


DonMaster
addikt

ha tud , sms/mms felolvásisi funkciot akkro kell tudnia,
én spec a T-mobile-tol vettem és járt hozzá a hbs-900 ami képes erre,
ezt a sony -t nem ismerem, tehát nem tudom. leirásában kéne megnézni hogy mit tud,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#19621) zombinyul


zombinyul
addikt

No, zack kolléga tapasztalatai végett ma meglestem kollégám zsír új G4-esét, tényleg érzékenyebb-e az érintője mint az én júliusi telefonomnak. Jelentem nem, tökéletesen ugyanúgy érzékelnek, ha az én telefonom keretén nem látszana meg a durván fél éves használat, lehetetlen volna megmondani melyik az újabb. Különbség annyi volt, hogy az enyémen üvegfólia van, míg az övén sima. Nincs itt baj. :)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#19622) Quqesz válasza zombinyul (#19621) üzenetére


Quqesz
nagyúr

De Zack első telója ázsiai volt, a mostani meg eus... vannak városi legendák, hogy az ázsiaiak gyengébb minőségűek.....

Stauff
+1
Nem kell lehuúzni egy készüléket előre. 2 nap és minden kiderül.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#19623) zombinyul válasza Quqesz (#19622) üzenetére


zombinyul
addikt

Ezek alapján a városi legendák igazak lehetnek. :)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#19624) #73499136 válasza Aryon87 (#19575) üzenetére


#73499136
törölt tag

A bőr hátlap (fekete) külön is vásárolható? Még egy kérdés, a hangerő ezeknél is le van határolva?

(#19625) Aryon87 válasza #73499136 (#19624) üzenetére


Aryon87
félisten

Igen, kb 9060Ft-os aron lehet megvenni az LG kozpontban.

A hangeronel hogy erted?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#19626) #18001664


#18001664
törölt tag

Üdv!
Ha valakit érdekelne, van pár újabb saját készítésű fotóm Flickr-en.
Katt IDE ha kíváncsi vagy! Ne kíméljetek!

(#19627) #73499136 válasza Aryon87 (#19625) üzenetére


#73499136
törölt tag

Pl a Huawey P6 hangerejét valamilyen uniós szabályok miatt egy bizonyos szintre korlátozták, nagyon halk is lett ez miatt a zene lejátszás.Persze meglehetett oldani, rootolás kellett hozzá és törölhető volt a hangerő határoló. Akkor arról szóltak a hírek hogy már minden telefon ilyen lesz, ezért kérdeztem. :K

(#19628) zack válasza Aryon87 (#19625) üzenetére


zack
nagyúr

Az már 10005.- forint.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19629) ftb01


ftb01
tag

A beépített adatforgalom számlálót ki lehet valahogy tenni kezdőképernyőre?

I’ve got the chance I have to try

(#19630) Deedays válasza ftb01 (#19629) üzenetére


Deedays
tag

3g watchdog nevű proginak azt hiszem van ilyen widgete

Huawei Mate 20 Lite

(#19631) szaszaboy0


szaszaboy0
tag

A bluetooth fülest külön be kell állítani hogy felolvassa az üzenetet? Mert csak az értesítési sávban jelenik meg és ott ha rányomok akkor olvassa fel. Tone & talk fent van.

[ Szerkesztve ]

Üdv Szabi

(#19632) zombinyul válasza #73499136 (#19627) üzenetére


zombinyul
addikt

Tud a G4 olyan hangerőt, hogy leteszed a hajad. Ez a harmadik telefonom, amit sokszor nem bírok már maxon hallgatni (anno az első egy SonyEricsson P1 volt, majd a második az iPhone 3GS). Nem lesz vele bajod. :)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#19633) Bornie127 válasza zombinyul (#19632) üzenetére


Bornie127
senior tag

Érdekes, mert a jetaudiot is +4db re állítottam, igy egész jó, de ha a füles bírná, jöhetne több hangerő is. Az M7 sokkal jobban szólt nekem, hangosabb is volt.

(#19634) zombinyul válasza Bornie127 (#19633) üzenetére


zombinyul
addikt

Nekem rohadt hangos a cucc. Ritkán megy maxon, mert nem akarom a járókelőket zavarni. :D Csak üres utcán hallgatom maximumon, még buszon-vonaton se. Nekem eddig a felsorolt telefonok tudtak csak ilyen hangerőt (újak közül se tud ilyet se az 5s, se a 735).

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#19635) Bornie127 válasza zombinyul (#19634) üzenetére


Bornie127
senior tag

Milyen fülessel hallgatod?

(#19636) toto0569 válasza szaszaboy0 (#19631) üzenetére


toto0569
addikt

(#19637) DonMaster válasza szaszaboy0 (#19631) üzenetére


DonMaster
addikt

ugy emlékdzem nem az ff irányába kelhuzni 2sec ig a joy-t és akkor felolvassa ,ha a rosz irányba huzod akor az idöt mondja be de a szovegfelolvaso frissitése magyarra elötte fontos, máskép csak angol nyelvüre álitbva a telot képes felolcasni

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#19638) FerBal


FerBal
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy ki lehet e kapcsolni azt a funkciót, hogy amikor alszik a telefon és hozzaersz a kijelzőhöz majd lehúzod az ujjad elohozza az időt és egyéb infókat!? Előre is köszi! 😉

(#19639) Reinkz


Reinkz
senior tag

volt egy olyan "problémám" hogy a telefon értesít napi szinten hogy elérhető a v20D, eddig azt hittem megoldottam mert kihagyott egy hetet, de most újra kezdte, szóval azt szeretném megoldani hogy ne értesítsen, találtam is egy módszert a neten:

"It is very easy to prevent your LG G4 to automatically download and install OTAs by disabling the following apps. The best thing is, you don’t even require root access to perform the job. Just open device Settings> Apps> All, find the following files, open each of them and tap the Disable option for each app.

LGDMSClient.apk
LGUpdateCenter.apk
LGFOTA.apk
LGLDB.apk"

na most leírt módszer szerint, alkalmazások/összes-ben ezt a 4 felsorolt appot nem találom, leszedtem egy explorer file kezelőt ami látja a system-et és így sikerült megtalálnom az egyiket: LGFOTA.apk de letíiltani itt nem tudom vagy csak én vagyok nagyon béna, ha vki tudna nekem segíteni hogy hogyan tudnám ezeket az appokat letiltani, annak nagyon hálás lennék(:

[ Szerkesztve ]

(#19640) majdnemkocka válasza snorbi82 (#19546) üzenetére


majdnemkocka
tag

Öröm és boldogság, végre lehet majd érteni, hogy Kiss János altábornagy utca. :-)

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

(#19641) Quqesz válasza Reinkz (#19639) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ehez nem kell root?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#19642) Reinkz válasza Quqesz (#19641) üzenetére


Reinkz
senior tag

"The best thing is, you don’t even require root access to perform the job"

e-szerint pont az benne legjobb hogy nem igényel root hozzáférést.

de azóta találtam még egy modszert :D

"Launch the Dialer Application
Enter the Following Code to Access the Hidden Menu. . .
277634#*#
. . .Then Scroll Down and Tap on ‘WiFi Test’
Tap on the ‘OTA Setting’ Option
Then Tap on the Big ‘Disable’ Button
Reboot the LG G4"

hiddenmenu-ig el is jutok, de aztán hogy azon belül merre van a wifi test már nem igen.

(#19643) Reinkz válasza Reinkz (#19642) üzenetére


Reinkz
senior tag

Na meg van:

tárcsázó:
277634#*#
Field Test
wifi test
ota settings és itt disable.

remélem működni fog.

(#19644) jimmedly válasza Reinkz (#19643) üzenetére


jimmedly
senior tag

Nekem itt v10 alatt nincs OTA settings.
Ja megvan. A wifi settingsen belül. :)

[ Szerkesztve ]

(#19645) FerNandor


FerNandor
őstag

Nekem még soha nem jelzett a telefon, hogy lenne frissítés, miért? V10e-n vagyok, de amikor előzőn voltam, akkor se jelzett pedig volt újabb.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#19646) Stauffenberg válasza FerNandor (#19645) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Beállítások / Általános / A telefonról / Frissítési és App központ / Szoftverfrissítés

Itt be van pipálva legalább az első opció ("Ellenőrizze automatikusan")? Manuálisan indítottál már rá keresést?

Ha a V10E magától települt, akkor az is lehet, hogy olyan régiós (esetleg Dual SIM) készüléked van, amire még nincs 6.0 Marshmallow.

[ Szerkesztve ]

(#19647) FerBal


FerBal
csendes tag

Szóval akkor nem lehet kikapcsolni! 😳

(#19648) FerNandor válasza Stauffenberg (#19646) üzenetére


FerNandor
őstag

Most nem volt bepipalva, de akkor bepipaltam. Eddig mindig ramentem az ellenőrzésre és mindig "a legfrissebbet használom.. " igaziból csak zavar, hogy sose dobta be. Addig úgyse rakom fel, amíg nem lehet rootolni.

Én raktam fel a v10e-t. Rootolva van. Régió az SWS, de a matrica alatt van egy másik matrica ugyanazokkal az adatokkal, csak ott SRS van, ha jól látom. Nem tudom ez milyen régió. Svájc?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#19649) zack


zack
nagyúr

Ez komoly, hogy 6.0-án nem tudja szinkronizálni a fb a galériát? :((

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19650) killzone1987


killzone1987
senior tag

Sziasztok!
Ki használja 5.1-en az xposedet?
Nálam nem igazán működnek a modulok.
Pl: Network speed indicator...
Mi lehet a baj?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.