Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) #73499136 válasza vdavid4 (#20885) üzenetére


#73499136
törölt tag

Háááát , ha golyóálló lenne akkor nem kellene tok, de egyik sem az, sőt, ahogy a kollégák már írták, sajnos még a "levegőtől" is karcosodik, és akkor még le sem esett. :K

[ Szerkesztve ]

(#20902) Scooter74 válasza Meggyi001 (#20898) üzenetére


Scooter74
őstag

Én is most vagyok 30 órája töltés nélkül és 2 óra 10 perc a SOT és 51%-n van az akku.
Teljesen rendben van a 6.0 /V20D/ ezzel a telefonnal.
Nexus után felüdülés ez az üzemidő.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#20903) Mikemend


Mikemend
senior tag

Kíváncsi vagyok több tapasztalatra a Qi kapcsán:
- Milyen hamar tölti fel a telefont mondjuk 15%-ról?
- Érdemes hátlaponként venni 1-1 darabot vagy ez mobilosabban cserélhető (tehát tokból ki és vissza)?
- Hol és mennyiért érdemes Qi-NFC duál spirált venni?
- Milyen töltőt használtok hozzá?
- Aki bőr hátlappal használja: a melegedés mennyire károsítja a bőrt (fakulás, száradás, stb.)?
Hirtelen ennyi. Azért érdekel a téma, hogy a napi-két napi szintű csatlakoztatást megússzam, ezzel is növelve a telefon élettartamát.

(#20904) jimmedly válasza Reinkz (#20860) üzenetére


jimmedly
senior tag

Most tolom vissza refurbishsel a v20d-t. Nagyon kíváncsi leszek a produkcióra! :))

(#20905) shagy válasza Scooter74 (#20902) üzenetére


shagy
tag

;) Én is tegnap váltottam Nexus5-ről G4-re és valóban tisztább, szárazabb, biztosnágosabb érzés. :))

- shagy

(#20906) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Megérkezett ma a telefon. EU verziót kértem, így hozzám most egy holland masina érkezett :)
Sőt! Az ajándék hátlap is bent csücsült a csomagolásban :D

[ Szerkesztve ]

(#20907) Reinkz válasza Scooter74 (#20902) üzenetére


Reinkz
senior tag

Nekem lolin is van 2o30p sotom is 50% nal.
Auto fenyerőn.

Ez nem az MM azt este lehetne erezni amikor alszik a telo.

Ez nem beleszólás volt, csak sokan írják h jó de nem látok igazn különbséget, működik ahogy az előző is.

Jimmedly: en is(:

[ Szerkesztve ]

(#20908) majdnemkocka válasza Mikemend (#20903) üzenetére


majdnemkocka
tag

- Milyen hamar tölti fel a telefont mondjuk 15%-ról?
Sokmindentől függ (a hátlap és a bázis távolsága és relatív poziciója, a bázis típusa, stb.), de kb 400-600 mA között várható a töltés, azaz a gyári töltőnél jóval lassabban. Szóval bőven órákban mérhető a 15%->100%
- Érdemes hátlaponként venni 1-1 darabot vagy ez mobilosabban cserélhető (tehát tokból ki és vissza)?
Igen, ez egy matrica, amit pontosan be kell ragasztani és utána az a dolga, hogy a helyén maradjon. Ha kiszede, elromlik.
- Hol és mennyiért érdemes Qi-NFC duál spirált venni?
Használd a keresőt, volt már jó sok link.
- Aki bőr hátlappal használja: a melegedés mennyire károsítja a bőrt (fakulás, száradás, stb.)?
A bőrt ennyi meleg nem szokta befolyásolni (lásd üléshuzatok, nyergek, kesztyűk, kabátok, stb.).

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

(#20909) Mikemend válasza majdnemkocka (#20908) üzenetére


Mikemend
senior tag

Köszönöm a válaszokat! :) A típusok közül csak azért érdeklődtem volna, hogy hátha van jobb vagy jobban bevált típus mind matrica, mind bázis esetében (ahogy pl. a tokoknál). Persze értem, hogy kinél mi vált be, de a spirál miatt nem szeretnék mondjuk egy akkurobbanást (a melegedés miatt) vagy mondjuk van az 1000 és a 3000 Ft-os kategória a lapkában, töltőben meg szintúgy. Vagy mondjuk az egyik töltő gyorsabban tölt, mint a másik, stb.
Azért érdeklődöm, mert tényleg felmerült bennem is: minek vacakoljak a kábellel és a dugó sem lesz lestrapálva, ha így töltöm, bár ez a hosszú idő elgondolkodtatott.

(#20910) majdnemkocka válasza Mikemend (#20909) üzenetére


majdnemkocka
tag

A töltőkkel nincs első kézből tapasztalatom, arra talán majd más válaszol. Ami a spirálokat illeti, nyilván van különbség, bár alighanem inkább tartósságban és a kivitel igényességében. (Amennyire tudom, a matricán nincs semmi egyéb, csak a spirál alakú fémfólia, a töltést a bázis és a telefon töltőelektronikája szabályozza.) Mindenesetre hamár vettél egy ~120eFt-s telefont, ne azon spórolj, hogy 3eFt-s vagy 1eFt-s matricát veszel, szerintem.

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

(#20911) majdnemkocka válasza gerenda110 (#20584) üzenetére


majdnemkocka
tag

Hogy áll a dolog? Mit mondott a szerviz?

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

(#20912) PZs111 válasza Mikemend (#20909) üzenetére


PZs111
csendes tag

Üdv!

Igaza van #majdnemkocka# kollégának, jó minőségűt vegyél.
A matricánál nincs nagy különbség, max. a felhelyezés kényelme. Van olyan, ahol a pozicionáláshoz kapsz két körmatricát, ami ideiglenes, de ezt videókon láthatod, nagy eltérések ebben nincsenek.
A töltőknél azért már érdekesebb a helyzet.
Nálam két töltő is van, otthon és a melóhelyen is. A melós néha csak a laptop USB portján, vagyis a
betáp is csak 500mA, így is tölt...öget. Ha kell, majd kimérem a tényleges töltési időket, bár nehézkes a változó körülmények között. De a lényeg, ha az asztalomnál vagyok, ráteszem, és tölt...
Az otthoni a gyári töltőn lóg, így ugye 1,8A táplálja.
DE! figyelni kell az 1-körös töltőknél a pozícióra!
Épp gondolkodom egy ilyenen:
[link]

Elég pozitívak a vélemények róla. 3 tekercses a töltő.
Tapasztalat majd később... :)

Üdv: Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#20913) PZs111


PZs111
csendes tag

Sziasztok!

A következőn gondolkodom:
Kocsi tartóba tennék egy NFC matricát.
A program a következő: - mobilnet on, BT on, GPS on, Waze start

Ha ezt nem egy a műszerfalra ragasztott matricával teszem, hanem a tartóba -tehát folyamatos a kapcsolat- ez okoz-e valami hibát?
Illetve ha így is lehet, tud-e a programozása olyat, hogy eltávolításkor ki is kapcsolja a fentieket.

Tapasztalat?

Sajnos a CE (China export) NFC QI upgrade-kor még nem volt NFC matricám...
Most, hogy szereztem, nem tudom, hogy kompatibilitási gond van, vagy rosszul ragasztottam be, és az NFC csati nem érintkezik.
Van valami nyitott hely, ahol ez tesztelhető? Csak egyszerűbb lenne, mint új NFC QI matrica vétel, csere...
Az NFC Tools Pro-val próbáltam felprogramozni, de nem látja... :((
"Approach an NFC Tag" és ennyi...
Ezért keresnék egy már felprogramozott, tesztelt NFC matricát kipróbálásra.

Üdv: Zsolt

(#20914) Mikemend válasza majdnemkocka (#20910) üzenetére


Mikemend
senior tag

Épp ez az, amin nem akarok spórolni, hogy ha már veszek matricát és töltőt, akkor a tapasztalatok mit mondanak, ugyanis tényleg a legjobbat szeretném kiválasztani mind illeszkedés és töltés szempontjából is. Tehát ha esetleg lesz technológiai előrelépés vagy már jobbakat gyártanak, mint fél éve, akkor inkább várok még, addig marad a zsinóros töltés, de később szeretnék áttérni a Qi töltésre.
Még azon is gondolkodtam, hogy a QC tokokon kívül lehet-e kapni olyan gyári hátlapot, amibe már eleve a töltő be van építve (NFC-vel persze)...

(#20915) #73499136 válasza Technoman (#20894) üzenetére


#73499136
törölt tag

Abszolút 1-et értek, a telefon egy gyakran használt eszköz ami ki van téve veszélyeknek, és ez tényleg nem egy olcsó portéka védeni kell amennyire lehet. :K Az enyémen elől hátul fólia+ szilikontok+ egy puha neopréntok, lassan 3 éves lesz(nem G4) de ha leveszem a tokokat gyári állapotában van. :)

[ Szerkesztve ]

(#20916) Scooter74 válasza Reinkz (#20907) üzenetére


Scooter74
őstag

Nekem este egy dekát nem merül a telefon, alszik rendesen. 100%-n veszem le a töltőről és annyit is mutat reggel amikor felveszem.
Merülés csak akkor van amikor jön pár e-mail és villog a led de akkor sem vészes mert max 5%-t esik az akku.
:K

(#20905) shagy: Grat a telefonhoz. :K

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#20917) Mikemend válasza PZs111 (#20912) üzenetére


Mikemend
senior tag

Mondjuk ez a töltő nem néz ki rosszul és három körös, viszont nem tartom túl stabilnak a telefon elhelyezkedését. Oké, fekve biztosabb, hogy nem verem le, de itt nincs oldalsó védelem, így állítva azért elég necces, hogy leesik onnan... :U

(#20918) Mikemend


Mikemend
senior tag

Például itt van ez a matrica, ami vékonyított, alatta egy töltővel is árulják (bár ide nem szállítanak) egész jó áron. Mivel vékonyított, gondolom, jobban belefér a hátlapba. Esetleg vett ilyet valaki vagy csak a normált? Ezzel vannak tapasztalatok? :U

Aztán meg itt van egy másik, ami meg upgraded... Vagy ez a régebbi? :U
Úgyhogy persze, hogy bizonytalan vagyok, ennyi "friss" cucc között.

[ Szerkesztve ]

(#20919) kentucky válasza Mikemend (#20918) üzenetére


kentucky
őstag

Nekem ebayes van, kicsit feszíti a hátlapot, és alá is kellett polcolnom, hogy rendesen érintkezzen. Töltőnek egy Nokia DT-900-at használok, eddig minden szuper.

[ Szerkesztve ]

(#20920) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok! G2-ről váltanék rövidesen G4-re :K Újonnan venném, bár szeretnék előtte bekérdezni ide is. Mennyire jó a kamerája? Az üzemidő hogy alakul gyári rendszeren?
Olvasgatom folyamatosan a már meglévő kommenteket, de örülnék ha valaki válaszolna :B
Köszönöm előre is :R

(#20921) DaDa válasza Mikemend (#20918) üzenetére


DaDa
senior tag

A NeWisdom-matrica az egyik legjobb minőség, csak már nehéz hozzájutni. Nekem ezzel a stickel egy tök noname ebayes töltőpaddal tökéletesen tölt. Megvan kb. 3 hónapja. Azóta csak azzal töltöm és minden rendben.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#20922) Mikemend válasza DaDa (#20921) üzenetére


Mikemend
senior tag

Akkor ezért is bosszantó, hogy az amazonról nem lehet ide rendelni ilyen típusú matricát. :( De akkor ezt a típust fogom keresni, köszönöm!

(#20923) Vikooo válasza kentucky (#20919) üzenetére


Vikooo
addikt

Szinten feszitette a hatlapomat, nem is hagytam rajta mert latszodott, hogy eleg nagy feszultseg van benne es barmikor lepattanhat.

(#20924) Tatyla


Tatyla
őstag

Megjött a 0,2mm-es Nillkin üveg fólia nagyon bomba

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#20925) #18001664 válasza sszemtelen (#20906) üzenetére


#18001664
törölt tag

Irány fotózni! :D

(#20926) SybenX válasza Scooter74 (#20916) üzenetére


SybenX
őstag

Nálam is jól teljesít üzemidőben MM alatt,bár igaz,éjszaka merül sajnos 2%-ot,de valahogy együtt tudok vele élni :)

(#20927) Stauffenberg válasza Scooter74 (#20916) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egyébként valaki fel tud vázolni egy életszerű helyzetet, ahol problémát jelent, hogy mennyit merül éjszaka a telefon?

Most nem szarkazmusból kérdezem vagy ilyesmi, csak lepörgettem már sokféle forgatókönyvet a fejemben és nem jut eszembe semmi. Szóval tényleg van ilyen, hogy valakinek gyomorgörcsöt okoz, hogy reggel nem 100%-ot mutat a telefon, hanem teszem azt 94%-ot, amit egyébként pár perc rátöltéssel vissza tud pótolni 100%-ra?

Továbbra sincs bennem egy csepp szarkazmus sem, csak tényleg érteni akarom, hogy vannak ilyen emberek, mert annyiszor olvasom ilyesmin kiakadni a fórumozókat. Ma is már vagy két másik topikban olvastam ezen háborogni embereket.

(#20928) cicaslany86


cicaslany86
aktív tag

Sziasztok! Tegnap óta én is a G4 tulajok boldog táborát erősítem. :) Most kezdem a tartozékok beszerzését. Ezzel kapcsolatban lenne is pár kérdésem. Nano shine-ot használ valaki? Üvegfólia mindenképp lesz, csak a kameralencsét féltem, mert az ugye mindennemű védelemből kimarad. Csak tartok attol is, hogy nehogy a bevonat befolyasolja a fokuszalast. A masik kerdesem pedig az, hogy a telefon széle, a "kromozott" műanyag szél mennyire hajlamos kopásra tok nélkül?

Találtam egy ilyet:
[link]

Ez milyen lehet szerintetek?

Bocsi a sok kerdesert:)

(#20929) Mikemend válasza Stauffenberg (#20927) üzenetére


Mikemend
senior tag

Gondolom két okból izgalmas a dolog:
- az akku kezd gyengülni, hogy magától is merül, tehát szép lassan egyre többet fog merülni szimplán az állásban, tehát ideje lehet cserélni.
- valami megy a háttérben, ami akkut zabál, tehát miért is fogyasztja az akut, ha elvileg alvó állapotban van a telefon, és elvileg az Android olyankor nulla százalékra veszi le a programok processzoridejét? Tehát valami nem százas, hogy akkut zabál.
:)

(#20930) KZP válasza Stauffenberg (#20927) üzenetére


KZP
őstag

Egy pár százalék éjszakai merülés nem gond, de ha repülő módban, nulla kijelzőidővel is merül mondjuk >10%-ot, akkor az már bosszantó lehet, pláne, ha feltölti este az ember, hogy reggel full akksival induljon útnak...

(#20931) Scooter74 válasza Stauffenberg (#20927) üzenetére


Scooter74
őstag

Nekem nem okoz gyomorgörcsöt.Amúgy is csak felvázoltam, hogy a doze jobban sikerült a G4 esetében mint a Google-nek a Nexusoknál.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#20932) Mikemend válasza cicaslany86 (#20928) üzenetére


Mikemend
senior tag

Kopás ügyben (szerencsére) még nincsenek tapasztalataim, de ez a Qi cucc (pad és matrica) is egészen csábítónak tűnik. :) Árban sem rossz, de kíváncsi lennék a többiek véleményére is.

(#20933) Stauffenberg válasza Scooter74 (#20931) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem konkrétan rád értettem a kérdést.

(#20934) SybenX


SybenX
őstag

Gyakran látom,hogy sokan panaszkodnak arra,hogy az edzett üvegek nehezen maradnak meg G4-en?Ez az edzett üveg minőségétől vagy a kijelző minimális hajlítottsága miatt van?
N5-re pontosan 1 éve vettem egy xprotectort és azóta is rajta van tökéletesen.

(#20935) Scooter74 válasza SybenX (#20934) üzenetére


Scooter74
őstag

Egy olcsó kínai úton van, később tudok nyilatkozni róla.
Amúgy a telefon, hogy tetszik?
Hozza az elvárásaidat?

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#20936) SybenX válasza Scooter74 (#20935) üzenetére


SybenX
őstag

Gyakorlatilag mindenben jobb mint az N5 volt.
Nagyobb,szebb kijelző,az N5 méretéhez már nem is tudnék visszaszokni és 1 kézben is teljesen jól lehet kezelni.A kamera fényévekkel jobb.A rendszer nagyon pörög és meglepetésemre érezhetően gyorsabb mint az n5.Az akksi szintén jobb,most már lazán elvagyok 2 napot 1 töltéssel és tetszik ez a dupla koppos ébresztés ami nagyon kényelmessé teszi a feloldást és a sok hasznos funkció is nagyon bejön.Na meg a barna bőrhátlap is nagyon prémium érzést ad szóval maximálisan elégedett vagyok vele.
Már csak a gyári fóliát akarom végre lecserélni,mert borzasztóan szedi az ujjlenyomatokat.

[ Szerkesztve ]

(#20937) Scooter74 válasza SybenX (#20936) üzenetére


Scooter74
őstag

+1 :K

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#20938) #73499136 válasza cicaslany86 (#20928) üzenetére


#73499136
törölt tag

Nem kopik ha beszéd közben visszatartod a levegőt. :) Amúgy meg tokot rá, azonnal ahogy kiveszed a dobozból. Kopás témában sokan írtak itt, olvasd el, talán nem vagy ijedős.

(#20939) jimmedly válasza jimmedly (#20904) üzenetére


jimmedly
senior tag

Vmi lehet ebben az lguppos tiszta telepítésben, mert antutuban 16 ezerrel gurított jobbat a telefon mint a multkor. :)

(#20940) Scooter74


Scooter74
őstag

Na aliról rendelt HBS-730-s fülesem is megérkezett.
Egész jól szól, és potom 2500ft volt.
Kép:

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#20941) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Gmail alkalmazással van problémám.
1. Ha beállítom, hogy a mobilinternet használata esetén a háttér adatokat korlátozza, akkor ha wifin vagyok nem jönnek meg az emailek. Ha kikapcsolom akkor működik.
2. Be van állítva, hogy értesítsen, hogy ha jön egy email, de ne rezegjen, ennek ellenére rezeg.

Másnak hasonló tapasztalata?

szerk: 5.1-es rendszeren az első probléma nem állt fent!

[ Szerkesztve ]

.

(#20942) majdnemkocka válasza Mikemend (#20914) üzenetére


majdnemkocka
tag

Technológiai fejlődés mindig van, a Qi *elvileg* képes 1 kilowatt átadására is (háztartási eszközök részére, stb), de a low power töltők (mobilhoz) legfeljebb 5 wattot tudnak. Legfeljebb.
Ami a vezeték nélküli töltés mellett szól számomra az leginkább az, hogy az USB csati körüli fényes műanyag rohadtul hajlamos karcolódni (ahogy a keret többi része) és azt kímélném. (A vezeték és a dugó miatt nem aggódom, még mindig a kettővel ezelőtti telefonom vagy 5 éves zsinórja van bekötve otthon a napi (esti) töltésre és semmi baja.)

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

(#20943) Mikemend válasza majdnemkocka (#20942) üzenetére


Mikemend
senior tag

Akkor ez a töltő máris kétszeresen túl lett tolva :D Mert itt 10W van írva, szóval már megint nem igaz, amit eladnak? :U

(#20944) kentucky válasza Vikooo (#20923) üzenetére


kentucky
őstag

Most elbizonytalanodtam, mert nagyon hiányozna a vezeték nélküli töltés, már hozzászoktam :D

(#20945) pivi.l válasza Mikemend (#20943) üzenetére


pivi.l
tag

Végül is nem hazudnak, csak a töltő által felvett teljesítményt adják meg :)

Input: 5V 2000mA =10W

Output: 5V 1000mA =5W

(#20946) majdnemkocka válasza pivi.l (#20945) üzenetére


majdnemkocka
tag

De vajon hova megy a többi, van benne 5 db 1 wattos LED? Vagy elfűti? :-D

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

(#20947) pivi.l válasza majdnemkocka (#20946) üzenetére


pivi.l
tag

Valószínűleg egy része hővé alakul, a többi pedig a 2 tekercs közötti mágneses tér vesztesége.

(#20948) majdnemkocka válasza Scooter74 (#20940) üzenetére


majdnemkocka
tag

Honnan?

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

(#20949) gerenda110


gerenda110
aktív tag

Hello ismét!
Jelentem, a Telefonom ház repedéssel lett becipelve a szervízbe, és javították. emellett kapttam új érintő plexit, meg új hangszórót:) (Garanciálisan javítják) :R :R

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#20950) Aryon87 válasza gerenda110 (#20949) üzenetére


Aryon87
félisten

Nagyon kiraly, ujabb pirospont a szerviznek. :K
Jol emlekszem hogy te az elsok kozt vagy ahogy megjelent a telefon a boltokban?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.