Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) kenwood3 válasza Motion_Blur (#46992) üzenetére


kenwood3
őstag

En mindenkepp veszek hozza uj akkut. En ha egy 2 oras kijelzoidot elerek akkor az mar jonak mondhato. Van , hogy reggel este toltom mar. Beszeltem az lg-vel, elvileg van keszleten nekik, igy penteken megyek be hozzajuk 1 akkuert+adatkabelert

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#47002) tipuka válasza Motion_Blur (#47000) üzenetére


tipuka
addikt

sok idő még, de nálam gyorsan eltelik az a pár hónap,október-november környékén várható, az M10Pro november elején már kapható volt azt tudom. . :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47003) Motion_Blur válasza tipuka (#47002) üzenetére


Motion_Blur
félisten

közben utánanéztem, 6.9" miatt nekem kiesik

iphone x lenne a tuti, csak mondjuk egy százassal olcsóbbé :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#47004) gabor_01 válasza dkovizoli (#46995) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nekem pár hónapos volt amikor 50%-nál kikapcsolt. Egyik napról a másikra.
Előtte 3-4 napot is bírt.
Ez nem aksi gyengülés. Egyszerűen meghalás. (Alapból hibás lehetett.)
Ha fokozatosan gyengül ( a használattól), akkor 1%-nál kapcsol ki. Lehet akármilyen öreg már.

(#47005) dkovizoli válasza gabor_01 (#47004) üzenetére


dkovizoli
addikt

Tulajdonképpen jogos amit írsz. Néhány hónaposan az valóban meghalás. Az enyém jól bírja, pedig novemberben lesz 3 éves. Viszont a G5 az nem volt egy éves amikor elkezdett döglődni és produkálta amiket írtam. Viszont vettem a Váci úton bele újat, az kb most júliusban volt egy éves és az jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#47006) Mentolka válasza tipuka (#46999) üzenetére


Mentolka
senior tag

"Hajlított OLED kijelzővel jöhet a Huawei Mate 20 Pro" - pfuj. SZERINTEM.

(#47007) kp78 válasza tipuka (#46999) üzenetére


kp78
addikt

Én már megszoktam, sőt szeretem is a Mate 10 pro-t, szerintem ez is bőven méltó utódja lett a G4-emnek. :)

(#47008) kenwood3


kenwood3
őstag

Ma voltam az lg-hez akkut es toltokabelt venni! 6400 korul volt az aksi es 2300-400 korul a kabel, mar nem tom pontosan. 2018 juniusi az akku es adtak ra 3 ho garit. Kivancsi leszek mennyit dob az uzemidon az uj akku

Arra gondoltam h a regit nem dobnam ki hanem potakukent hasznalnam. Egyszer lattam itt a topikba valami eszkozt linkelve, amellyel lehet magaban csak az akksit tolteni telo nelkul. Tudna valaki linkelni? Koszi

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#47009) kp78 válasza kenwood3 (#47008) üzenetére


kp78
addikt

Ez az a charging kit, de sajnos nem nagyon lehet már kapni. :U

(#47010) kenwood3 válasza kp78 (#47009) üzenetére


kenwood3
őstag

:R
Az igen, volt 1 ara :Y

Ennyit tuti nem adok erte...

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#47011) kp78 válasza kenwood3 (#47010) üzenetére


kp78
addikt

Páran megmaradt készletet tudtak megvenni talán a 220volt-ról, az jó áron volt. Ugyebár ehhez akksi is jár(t).

(#47012) Technoman válasza kenwood3 (#47008) üzenetére


Technoman
őstag

Én nemrég vettem, szintén az LG-től és szintén friss -ha jól emlékszem 1 hónappal ezelőtt gyártott - aksit.
Az üzemidő min. 2x-es, a régi cca 3 éves aksimhoz képest.
Külső USB-s töltőben pedig egy alis/eBay-es cucban gondolkodom, valami ilyenben
A lényeg, hogy miközben használom az egyiket, a másikat tudjam tölteni Power Bankkel (sokat járok kirándulni, túrázni, a mókusoktól ugye meg nem kérhetek 230V-t :)

kp78
Igaz, olcsó volt, de aksi amit adtak hozzá cca. 2 éves volt. Nekem is bejött, de már (szerencsére?) lekéstem róla, addigra már kifogyott a készlet.
Ha jól emlékszem, volt aki itt panaszkodott, hogy nem annyira combos már ez az "új" aksi.
Egyébként még lehet kapni.
Az árat és az ezzel arányos garanciaidőt érdemes szemrevételezni:DD

[ Szerkesztve ]

(#47013) dkovizoli válasza Technoman (#47012) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ez elég durva! 😲

(#47014) Tibor7878


Tibor7878
tag

Sziasztok! Akksi és töltése témához: Én egy az ebay-ről vásárol 900ft-os külsö akku töltővel töltöm az akksijaimat. Maximálisan meg vagyok vele elégedve. (g3 hoz is ugyan ilyenem vol éveken át) kb 5óra alatt tölti fel nulláról az akkut, de gondolom a lassú töltésnek köszönhetően sokkal jobb az üzemidőm. Jó forrásból vett akkuval együtt 4500-ban fájt az egész hóbelebanc. Simán áldozható ennyi egy ilyen telefonra. Lg-től vásárolni akkut meg pláne külső töltőt ennyi pénzekért egy 20ezret érő telefonhoz, naa durválom :)

[ Szerkesztve ]

(#47015) MiniXD55 válasza Technoman (#47012) üzenetére


MiniXD55
tag

Legtöbben mint én is leárazáskor vásároltunk belőle, a 220voltnál volt leakciózva 5490Ft-ra.13 000Ft-ot biztos nem adnék érte,viszont mindig van nálam egy 100%-ra felrántott aku így nem kell amiatt aggódnom, hogy lemerülök és nincs töltő a közelben.

[ Szerkesztve ]

"Hard work, dedication. I'm a one man army."- Floyd Mayweather

(#47016) bandiie


bandiie
aktív tag

Redmi Note 5 lett az utód, szeretem az ár/érték bajnok cuccokat. Most rendeltem, majd beszámolok a benyomásaimról ha belaktam, meg használtam kicsit. G4 marad tartalék telónak.

(#47017) Mezcal válasza bandiie (#47016) üzenetére


Mezcal
addikt

Az azért egy-két dologban elég erős visszalépés még a G4-hez képest is.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#47018) Tutu7030 válasza Mezcal (#47017) üzenetére


Tutu7030
veterán

Csak nfc, kamera és kijelző terén. :D Üzemidőben köröket ver a g4-re, és sebességben sem marad el nagyon. (note 4-ből kiindulva)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#47019) Technoman válasza Tutu7030 (#47018) üzenetére


Technoman
őstag

"Csak nfc, kamera és kijelző terén"
Lehet, hogy túlságosan hazabeszélésnek fog tűnni, de miért is vettük meg, anno oly' sokan a G4-est? Ja emlékszem, a kitűnő kamerájáért.
Röhej, hogy az akkori kimagasló kamera tulajdonságát a mai napig is megtudta őrizni.
Ha hinni lehet az oldalnak , akkor kamera szinten még mindig a felső ligába játszik (nem elfelejteni, hogy egy több mint 3 éves modellről van szó!)
Persze, van a másik oldal, aki másért vette (én konkrétan ezért és a GPS tudásáért).
Én is nézem a lehetséges utódját, de a jelenlegi felső kategória árai annyira elszálltak, hogy egyszerűen nincs ár/értékben jelenleg értelmes alternatívája (anno 120-ért vettem az hivatalos helyen, azextreme-nél). Az idei Samsung vonal 300 e környékén van , de a tavalyi vonal is bőven 200 felett van. A kínai csoda (P20) is bőven 250 felett tanyázik (most hagyjuk az áfacsalós, maffia vonalat, ott akkor sem vennék, ha egy "sátgánnal" ijesztegetnének)

[ Szerkesztve ]

(#47020) Nikaré válasza bandiie (#47016) üzenetére


Nikaré
őstag

Jó, írd majd, kíváncsi vagyok milyen tapasztalataid lesznek.

(#47021) MittuDomain_ válasza Technoman (#47019) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Hát nem tudom...
Nekem valahogy nem annyira kóser a kamera a decemberi alaplap csere óta, lehet aláment valami, nem figyeltek rá. :S
Meg hamarosan a kamera lencsét is meg kéne fogkrémezni, vannak rajta mikrokarcok.

Már nem akarok a G4be invesztálni, szűk 3ó SOT még van, a két akkuval járkálás nem pálya, mert mire a tokot leszedem, kitépem a körmeim.

Amin nagyon gondolkozom, az a Mi Mix 2S 6/64, mostanában 470USD app-ból, de egyelőre csak 22USD pontom van.
Pedig ha valahogy be lehetne imádkozni 100e alá, már úton lenne. Talán novemberben, BF sikerül elcsípni. Egyébként a Honor View10 beszerezhető 100e-ért (GB), de az valahogy nem annyira meggyőző.

Mondjuk abban nagyon igazad van, hogy már én sem fősodor-beli, hanem "másodvonalas" gyártókat nézek, mert teljesen elszálltak az árak, már a 1+ is drága...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#47022) bandiie válasza Mezcal (#47017) üzenetére


bandiie
aktív tag

Egyedül a kamerát érzem visszalépésnek, de az is elég jó a redmibe is. Nfc nálam nem szempont, az üzemidő döntött. Elegem van hogy mindenhova powerbankal járok, napi 2-3x töltök, meg egy pár órás utat sem tudok végignavigálni anélkül hogy a töltőn forrna a teló a szélvédőn.

(#47023) KubanitoS válasza bandiie (#47016) üzenetére


KubanitoS
veterán

Én is Note 5-öt vennék jelen állás szerint, lehet abból is a "gyengébb" 3/32-est. 50 ezer forintért nagyon jó áron van és valódi alternatíva (ha létezik jelenleg olyan) tuti ennek minimum duplája, vagy inkább háromszorosa lenne. Amúgy fogtam már a kezemben ilyen telefont és nekem abszolút nem tűnt visszalépésnek sem a kijelző, sem a kamera, de nyilván ez is olyan dolog, hogy akinek "olyan a szeme", az észre fogja venni. Átlag felhasználó nem.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#47024) bandiie válasza KubanitoS (#47023) üzenetére


bandiie
aktív tag

Én egymás mellé téve jobbnak láttam a note 5 kijelzőjét. A mobilfotós topikban meg érdemes megnézni a note 5-ös képeket, elég jókat lehet vele lőni. Egyébként bőven megéri a 4 gigás verzió azt a pár ezres felárat. A 3 giga nekem már sokszor karcsú volt a G4-ben.

[ Szerkesztve ]

(#47025) Mezcal válasza Tutu7030 (#47018) üzenetére


Mezcal
addikt

Csak nfc, kamera és kijelző terén.

Kamera és kijelző, a két legfontosabb történet egy mobilban a hardver mellett. Köszi.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#47026) DonMaster válasza Mezcal (#47025) üzenetére


DonMaster
addikt

eddig azt hittem hogy a térerő(elérhetőség) a legfontosabb egy mobilnál de akkor tévedtem :(.

Én is részben tovább lépek bár várom még a bootloop-ra a javítást de kellet egy új mobil mivel hajamra kenhetem ha nem tudnak elérni, így az utód LG V30 lett.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#47027) #33907968 válasza DonMaster (#47026) üzenetére


#33907968
törölt tag

Kerunk majd tapasztalatot, a v30 nekem is talonban van mint lehetseges utod de a kepernyo kekesedes eddig elrettentett. (A masik kiszemelt a htc u11)

(#47028) Mezcal válasza DonMaster (#47026) üzenetére


Mezcal
addikt

Az is fontos, de ugye e téren nincs különbség abban a ligában, ahol játszanak.

Miért nem cseréltek G6-ra? Használtan már 60 körül elkapható.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#47029) DonMaster válasza #33907968 (#47027) üzenetére


DonMaster
addikt

megmondom őszintén, nem látom kéknek oldalról sem alulról sem, bár nem mintha életszerű lenne úgy használni a telefont 30fok-os szögben

test/összehasonlítás 1-2nap múlva addigra lesz használati tapasztalatom is , de első benyomásom az , hogy brutális akksi kamera (selfi nem az igazi de az engem hidegen hagy nem vagyok 10-en éves kis lány).

(#47028) Sztrego
nekem az a hosszúkás samsung forma nem jön be ami a g6 és most a g7 is lett. a v30 ami még normál méretű 2-3mm-el keskenyebb mint a g4 nem pedig 6-8mm-el . még a v40 amit meg akartam várni csak hát bootloop let a g4 így lépni kellet,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#47030) #33907968 válasza DonMaster (#47029) üzenetére


#33907968
törölt tag

Nem 30 fok, amikor a pólusban megnyomogattam a kiállított példányt, az azonnal kékült ha csak egy picit is elfordítottam. Nekem számít, mert sokszor használom ágyban fekve úgy hogy pl. meg van támasztva a felhúzott lábamon, és olyankor nem tökéletesen szemből látok rá.

De nem tudom hogy azóta javítottak-e ezen valamit (amúgy a legjobban akkor tudod ezt észrevenni ha mellé rakod a g4-et (ha majd visszajön a szervizből), és egyformán elforgatod egy picit)

(#47031) Nikaré válasza KubanitoS (#47023) üzenetére


Nikaré
őstag

Ha már ebben az irányban is van keresés akkor feldobom Mi A2 változatot mint alternatívát.
Már csak azért is mert akit zavar vagy idegenkedik a MIUI felülettől annak esetleg bejövős lehet
ez a telefon.
Én továbbra sem tudom mit lépjek, ha végleg leállna a G4 -em, de az biztos, hogy valami combosabb akku és üzemidő párost szeretnék én is.
Most még dédelgetem, vigyázok rá nagyon, vettem másik akkut, remélem egy jó ideig meg tudom tartani.

(#47032) Tutu7030 válasza Nikaré (#47031) üzenetére


Tutu7030
veterán

Sok sikert hozzá! Akármit is választasz majd, nehéz döntés lesz! :D Én már lassan 1 éve a mate 9-et használom. Sokáig hiányzott a dupla koppos ébresztés, de amióta az egyik frissítéssel megjött rá az arcfelismerés, azóta az pótolja a dupla koppot.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#47033) dkovizoli válasza DonMaster (#47029) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ez a forma és méret kérdés idővel változik. Nekem anno a htc desire volt, amikor haverom vett egy samu s2-őt. Kérdeztem mit akar azzal a tepsivel? Most meg az eltörpül a jelenlegiek mellett. Ráadásul már nem is kényelmes azokat a piciket kezelni és bámulni.

(#47034) Tüske0614


Tüske0614
aktív tag

Jó estét .! Kaptam ma egy ilyen készüléket ami nem kapcsolt be ahogy itt olvasom ez bootlop . Ráraktam töltőre majd fél óra töltés után bejött egy android indítása alkalmazás optimalizálása 1/1 ablak . Majd magától elindult harmadik próbálkozásra.. most feltöltött teljesen de minden újrainditásnál felugrik ez az ablak . Mi ez ? Ha bootlop lenne akkor ilyet nem csinál, csak nem kapcsol be .. Tudtok segiteni ?

[ Szerkesztve ]

(#47035) Mentolka válasza Tüske0614 (#47034) üzenetére


Mentolka
senior tag

Ez nem bootloop. Csak simán így indul a zandroid asszem 6.0 óta.

(#47036) akos727 válasza Tüske0614 (#47034) üzenetére


akos727
senior tag

Ebbena hozzászólásban benne van a lényeg. De amúgy ha egyszer bekapcsolt, nyomj egy factory resetet és akk minden zavaró program letörlődik.

(#47037) DonMaster válasza #33907968 (#47030) üzenetére


DonMaster
addikt

megnéztem. kékesedés ips-hez képest létezik DE csak is alapbeállításon, ha a szineket elkezded átálitani melegebb stb színek felé eltűnik a késesedék, viszont , amikor alapbeállításon előjött az elég nagy szög nekem nem életszerű úgy használni.
és egy kis teszt/összehasonlítás:
akksi: bár 3300-as de nagyon durván jo 6-10o képernyö idő is benne van. az 1 napot stabilan kibirja.
értesítési led nincs helyette van aod , nem ugyan az nehéz átszokni .
kamera: selfi ritkán jó fényben lehet jo képet löni vagy gcam-el jobbakat, de selfie királynők-nek nem ajánlom.
kamera hátul: nem sokkal de jobb mint a G4-ben lévő és a wide hát az akkora királyság , milliónyi beállítási lehetőség graphy , színváltás meg annyi minden leirni nehéz , ezt érdemes megnézni point zoom-os video , cine video, ai cam, qlens, superfény ,videonál is van manuális az is franko nagyon ha tudja valaki használni akkor jobb videokat csinál vele, én spec fényképnél a G4-ben megtanultam jol használni a manuálist.
gyors töltő jár hozzá 30p 50%. Nem tudom mit tudnák még írni, max kérdezzetek és megírom eddigi tapasztalatomat arról a dologról.

#47033) dkovizoli
a samu féle keskenyítés nekem nem jön be, értem a tepsi cuccot , de inkább széles legyen mint keskeny videot nézni is jobb ha magasabb fektetve mint ha keskeny lenne fektette. G4 szélessége állítva: 7,7cm
v30 állitva: 7,6cm s8:6,9cm s9:6,9cm s9+:7,4cm
bár ,hogy is nézem 7,7cm-röl 6,9-re az 0,8cm értem , hogy a G4-nek van szélén kávája s8 s9 meg edge szerű majdhogy nem káva mentes , de kézben fogva sem az igazi és azért a G4-nek nem 0,8cm-es kávája 2oldalt kb 0,2cm amiböl következik, hogy 0,4cm-el keskenyebb a samsung képernyője ami nekem nem jön be, lehet másnak igen nekem nem, v30 viszont 1mm-el keskenyebb viszont kisebb a kávája így a képernyő is szélesebb mint a G4-ben szerintem jobb de ez az én véleményem .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#47038) bghistvan


bghistvan
senior tag

Sziasztok!

Mi lehet az oka annak,hogy a 277634#*# szervízmenű a tárcsázóba beütve nem aktiválódik? :F
Köszi!

(#47039) sajby válasza bghistvan (#47038) üzenetére


sajby
senior tag

*#546368#*815# én ezzel szoktam service menüzni.

(#47040) D@ny7 válasza Nikaré (#46933) üzenetére


D@ny7
aktív tag

A mai napon megérkezett a javított telefonom. Bekapcsol, működik úgy tűnik minden rendben.
Viszont nem kaptam semmi papírt a javításról. IMEI szám megmaradt, hátlapi matrica ugyanaz.
Ki tudom valahonnan olvasni hogy cseréltek-e alapot?
Gyanítom hogy csak szoftvert frissítettek, bár ha működik akkor végeredményben mind1 :)

(#47041) DonMaster válasza D@ny7 (#47040) üzenetére


DonMaster
addikt

dobozon lévő imei és a szofgtverböl kiolvashato ugyan az? másik probáld ki egy teszt progival nehgoy csak a kettö nagy mag legyen tiltva, bár lehet rámelegitették hasonloan mitn yt-n egyesek csak itt másképen.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#47042) D@ny7 válasza DonMaster (#47041) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Android rendszerből kiolvasva ugyanaz. AIDA 64 szerint nincs letiltv egyik mag sem.

(#47043) akos727 válasza D@ny7 (#47040) üzenetére


akos727
senior tag

Javításról nem kaptál papírt, hogy mit végeztek el?

(#47044) D@ny7 válasza akos727 (#47043) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Semmit nem kaptam róla. Regisztrálva van az lg oldalon de ott sincs semmi bejegyzés.

(#47045) DonMaster válasza D@ny7 (#47044) üzenetére


DonMaster
addikt

durva akkor is, föleg hogy alaplap csere nem történt. bár hat örténik akkor jár hozzá 1év gari föpanel csere miatt szerintem méltáynosságiban is igy van vagy az már pofátlanság lenne :D ? jegyzökönyv vagy valamit kelelt volna kapjál.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#47046) D@ny7 válasza DonMaster (#47045) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Pedig semmit nem küldtek mellé. Amit én küldtem garaciajegy, számla, meg kinyomtattam mellé a levelezést visszajött, de azon kívűl ők csak a telefont küldték vissza dobozában. De ha alaplapot cseréltek volna akkor szerintem változna az imei stb.

(#47047) DonMaster válasza D@ny7 (#47046) üzenetére


DonMaster
addikt

várj dobozát is beadtad?
felvolt irva az ime neked valahol mert leeht cseréltek csak uj doboz is jött hozzá bár franc tudja de a bootloop-ot csak melegitéssel lehet másképen megjavitani ha nem cserélnek föpanelt. nem hiszem hogy egy 30-40p-es melegitös dolgott bevállanak vagy megy vagy nem alapon, ahelyet hogy 10p alalt alaplapot cseréljenek nah mindegy nekem még nem irtak vissza ha irnak és megcsináljak irok majd hogy változott-e az imei stb.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#47048) dkovizoli válasza DonMaster (#47047) üzenetére


dkovizoli
addikt

Én doboz nélkül adtam le annak idején. De nálam cserélték és az imei is változott. Volt is nyűg mire megkaptam a függetlenítő kódot. De ha alaplapot cseréltek, azzal az s/n szám is változott nagy valószinűséggel. Az eredeti dobozon az is rajta van. A rejtett menüben az is kiolvasható. De ha ugyanaz az imei akkor esélyes, hogy az sem változott. Ha mégis, akkor újraírta a szervíz a régivel. Az enyém 511 volt, akkor is vettem és az új lap az 701.

[ Szerkesztve ]

(#47049) D@ny7 válasza DonMaster (#47047) üzenetére


D@ny7
aktív tag

A számlán is rajta van az imei, nem cseréltek dobozt :)

[ Szerkesztve ]

(#47050) D@ny7 válasza dkovizoli (#47048) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Hol tudom kiolvasni az s/n számot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.